1

(21 odpovedí, zaslaných do Administrátor)

HSI posiela často reklamy a informácie ktoré sú už dosť staré, ale keď niekto chce aspoň nejaké informácie zadarmo tak s tými reklamami musí rátať. Pozri ešte napr. http://www.naturalhealth365.com
www.mercola.com

2

(194 odpovedí, zaslaných do Infekčné a parazitárne choroby)

Som chorý už vyše týždňa, hlavne zvýšená teplota (do 38, ráno a v noci normálna do 36,5), únava, neschopnosť poriadne rozmýšľať, sústrediť sa, trochu chytené hrdlo a mal som aj plný nos(už nemám), zahlienenie, bez kašľa. Oreganový olej beriem. V zadnej časti hlavy cítim zvláštne brnenie, comes and goes, strieda sa to. Snažím sa dopátrať k príčine..začalo to po 2-3 dňoch po vypuknutí choroby, cca vtedy som začal kvapkať aj GSE. Môže to byť len dočasná reakcia alebo to môže mať aj trvalé následky?
Preto mám obavy, lebo pred rokom som mal veľmi dlhú chorobu(4 týždne) a vtedy mi z toho zostalo trvalé pískanie v ušiach, hučanie nízkej frekvencie a praskanie v ušiach pri prehĺtaní/preglganí (mám pocit že to môže byť aj nejaká tekutina v uchu)

3

(29 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

Rng, pri čistení tela serrapeptazou a inými enzýmami branými na prázdny žalúdok ráno, môže byť nejaký problém v účinnosti pri polohe ležmo? Mne to najviac vyhovuje tak, že keď nadránom vstanem, dám si na prázdny žalúdok enzýmy a idem ďalej spať ešte na 2 hodiny..dostanú sa enzýmy do čriev rovnako ako keby som bol v polohe vertikálnej?

Som vyše 2 týždne po artroskopii kolena, bola to jednoduchá operácia, podľa plánov som už mohol koleno pomaly naplno zaťažovať. No v kolene mi po operácii ešte zostala voda, čo býva reakcia po operáciach, ale po takom čase som mal už mať pokoj. Vodou napuchnuté koleno ma aj obmedzuje v pohybe a pri chodení bolí. Dávam si ľadové obklady, beriem serrapeptazu, pankreaticke enzymy, rôzne klbové výživy, no nepomáha. Čo odporúčaš? Prečo mi tá voda nechce zmiznúť?

5

(31 odpovedí, zaslaných do Choroby ucha a hlávkového výbežku)

Neviem, po tom, čo som to spravil, tak mi začalo praskať pri preglgani aj v druhom uchu, dokonca pri prežúvaní mi v ňom ešte pár hodín po tom doslova vŕzgalo.

6

(31 odpovedí, zaslaných do Choroby ucha a hlávkového výbežku)

GSE mám ešte pravý citricidal, pôvodný horký.
Začal som aj inhalovať oregánový olej, dám kvapku do vriacej vody, nakloním sa nad to a vdychujem. Dosť mi to uvoľnilo dutiny a lepšie sa mi dýcha. A do nosa som začal kvapkať GSE+oregánový olej v rozpustenom kokosáku (2 kvapky GSE, 2 kvapky oregánový, 30 ml kokosák). Videl som na nete písané také tipy, že zapchať nos aj ústa a zatlačiť (fúkať) kým to nespraví tlak do ucha až v uhcu počuť prasknutie..tým obsah aj kvapiek všetko pravdepodobne dostane cez Eustachovu trubicu až do ucha, čo je teoreticky žiadané. Otázka je, či je to vhodné, hlavne bezpečné a či to skôr nezhorší stav, čo si myslíš?

7

(31 odpovedí, zaslaných do Choroby ucha a hlávkového výbežku)

Delux napísal(a):

25.4.2015 - Pri čistení som zašiel vatovou tyčinkou príliš hlboko do ucha a začalo mi v ňom odvtedy "pišťať" a tiež počujem striedavo hlboké zvuky pripomínajúce prelet lietadla v diaľke. Pociťujem i výraznú bolesť v tej oblasti. Na to ucho počujem trochu slabšie, je ako akoby  utlmené. Je to už 12 hodín a stále to pretrváva..navyše som chorý, no neviem aký vplyv to môže mať. Mohol som si nejak poškodiť bubienok alebo je len "otupený", a môže to mať trvalé následky? Ako tomu pomôcť?

Takže teraz po 2 mesiacoch..
Bolesti a hluchota už dávno prešli. Ucho som mal vtedy úplne čisté, takže to bolo asi z nádchy..
No stále pretrváva pišťanie, praskanie v uchu pri pregĺganí a niekedy počujem hlboké zvuky, ako keby vlastný krvný obeh.
Vyše mesiaca beriem (spočiatku aj na odhlienenie) oregánový olej, NAC, kvapkám GSE do nosa 5x denne, 10 ml rybacieho oleja (kvôli stŕpnutému palcu na nohe - pri nadmernom strečingu chrbta som si asi zacvikol nerv a palec je permanentne stŕpnutý).
Mliečne som vyradil úplne, lebo ma tiež zahlieňovalo. Vyzerá to na tinnitus, aj keď neviem či to praskanie býva pri tinnituse. 
Pred týždňom som sa začal riadne vyhadzovať na hrudi, chrbte a tvári (ktovie prečo). Pár dní dozadu som začal pociťovať akoby niečo v krku čo mi vytvára pocit zúženého hrdla, stále mám nutkanie "to" prehltnúť, ťažko sa mi pregĺga.
Môže to byť len podráždené a "napuchnuté", tým že som pár dní kvapkal viac GSE (cca 15-20 kvapiek do nosnej dierky, riedené 6 kvapiek/100 ml)? Vždy som pri kvapkaní cítil ako mi to vyteká do hrdla.

Nejaký celistvý názor na toto všetko?

8

(4 odpovedí, zaslaných do Nádory)

Ty teda považuješ cysty v kolenách za vážnejšie zranenie ako ostatné zranenia kolena? Lebo podľa môjho ortopéda je to menej vážne zranenie (ak sa to nevráti) ako zranenia meniskov, chrupaviek, krížnych väzov...a po týchto zraneniach sa dá aktívne, bez obmedzení športovať. Ortopéd povedal že keby je to jeho koleno, ani si to nedá operovať.

9

(4 odpovedí, zaslaných do Nádory)

Môžeš odpovedať prosím aj na ostatné otázky? Ďakujem.

10

(4 odpovedí, zaslaných do Nádory)

Zdravím RNG. Pred 10 mesiacmi som utrpel zranenie ľavého kolena, potrhali sa mi bočné väzivá (bolo vidno na MRI, meniskus bol negatívny, ale mri magnet nebol moc kvalitný), ktoré sa asi za pár týždňov dali do poriadku, no koleno bolelo ďalej. Doktor upodozrieval meniskus, tak som mal ísť na operáciu (pred 3 mesiacmi), no nakoniec ma nemohli operovať, prešiel som k inému doktorovi (tu jeden z najlepších ortopédov), poslal na na mri znovu (tento raz už kvalitný MRI magnet); skrátene záver z vyšetrenia: "Incipientné drobné cysty (priemer 7 milimetrov) v oblasti LCA a LCP (tj. predný krížny a zadný krížny väz) - bez traumy; Vo fossa poplitea incipientné drobné kolekcie tekutiny - vs tvoriaca sa Bakerova cysta; Incipientná formujúca sa Bakerova cysta. Chrupavky, synoviálna tekutina v norme. Menisky bez patologického nálezu." -nepochopil som síce či sú tam 2 cysty + ďalšia Bakerova, alebo tie 2 sú Bakerove, ale to nie je podstatné.       
    Čiže pravdepodobne meniskus už nemám poškodený (ak som mal, tak sa nejak zahojil). Bolesti kolena mávam, ale nie výrazné, skôr pri záťaži, no niekedy aj pri ležaní akoby pulzujúca bolesť. Zajtra idem k ortopédovi, uvidíme aký bude mať postoj, či to bude chcieť operovať, vytiahnuť tekutinu alebo čo.
    Mám 20 rokov a celý život som aktívne športoval, ale teraz som už takmer rok bez športu. Na fórach čo som čítal príspevky ľudí s Bakerovou cystou, 80% sa to vracalo aj po operáciách..lenže ja chcem robiť šport aktívne i naďalej a naplno, čiže sa jej chcem zbaviť raz a navždy. Doplnky na kĺby už začínam brať (MSM, hyalurónová kys., chondroitín, glukosamine, kolagén,..). Avokádo jem každý druhý deň.
    Aké doplnky a v akých dávkach by si ešte doporučil na rozpustenie tejto cysty/cýst?
    Aký je tvoj názor, dá sa tejto cysty/cýst zbaviť podľa teba nadobro a byť schopný zaťažovať koleno naplno bez následkov?
    Koľko myslíš, že môže trvať rozpustenie takých malých (7 milimetrov cýst)?

11

(59 odpovedí, zaslaných do Choroby nervového systému)

RNG, robil som silnejší strečing, typ, ktorý som pred tým nerobieval, hlavne maximálne zohýbanie krku smerom dopredu v predklone a podobne..Na druhý deň som sa zobudil ráno so stŕpnutou pravou nohou, resp. špičkou nohy (najviac palec, ostatné prsty postupne menej). Už to mám takto stŕpnuté 4. deň. Tie prsty majú aj nižšiu citlivosť, a keď sa ich dotkne niečo veľmi jemne, ani to necítim. Môže to byť spôsobené tým strečingom? Ako to vyriešiť?

12

(31 odpovedí, zaslaných do Choroby ucha a hlávkového výbežku)

Ale veď mi to začalo pred pár dňami tým že som si zatlačil tyčinku príliš hlboko a tým zatlačil maz ktovie kam..mohlo sa stať že som si to zatlačil až za bubienok do stredného ucha?

13

(31 odpovedí, zaslaných do Choroby ucha a hlávkového výbežku)

Skúšal som to olejmi, aj teplou vodou v sprche, no mám pocit že som si to tam ešte viac zatlačil.
Bolesti sa aspoň zmiernili, ale pískanie sa občas objavuje a všetko počujem stlmene. Dnes som skúsil aj peroxid vodíka a potom vypláchnuť teplou vodou zo striekačky.. No žiadny podstatný rozdiel..navyše teraz pri prehtlaní a smrkaní počujem v tom ľavom uchu aj také akoby "praskanie/pukanie"+tlak. Z čoho môže to praskanie pochádzať? Má to niečo s bubienkom?

14

(31 odpovedí, zaslaných do Choroby ucha a hlávkového výbežku)

Nepretrhol som si ho, nemal som žiadne krvácanie, to by bola iná bolesť, haha. Neviem či môžem mať zápal stredného ucha, keď s druhým nemám žiadny problém. Možno som len zatlačil ušný maz k bubienku, tycinkou som sa nedostal až k bubienku keďže som ju nezatlačil viac ako 2-2,5 cm. Dnes som dokonca počul na to ucho ozvenu. Skúšal som si tam aj nakvapkať gse roztok aj teplý kokosový olej či mi to nepomôže rozpustiť zatlačený maz, trochu to pomohlo, ale zatiaľ nijak výrazne.

15

(31 odpovedí, zaslaných do Choroby ucha a hlávkového výbežku)

Pri čistení som zašiel vatovou tyčinkou príliš hlboko do ucha a začalo mi v ňom odvtedy "pišťať" a tiež počujem striedavo hlboké zvuky pripomínajúce prelet lietadla v diaľke. Pociťujem i výraznú bolesť v tej oblasti. Na to ucho počujem trochu slabšie, je ako akoby  utlmené. Je to už 12 hodín a stále to pretrváva..navyše som chorý, no neviem aký vplyv to môže mať. Mohol som si nejak poškodiť bubienok alebo je len "otupený", a môže to mať trvalé následky? Ako tomu pomôcť?

16

(103 odpovedí, zaslaných do Choroby svalovej a kostrovej sústavy a spojivového tkaniva)

Kedysi si písal že ideš pridať do krému na kĺby aj avokádový olej:
Pre zmenu som pouzil do kremu zmes kokosoveho oleja s avokadovym olejom. Avokadovy olej(panensky) tak isto pomerne dobre prestupuje cez kozu ale obsahuje nezmydelnatelne tuky(unsaponifiable) ktore su uzitocne pri tvorbe klboveho mazu. Som zvedavy, ci to zlepsi klbove problemy, tak ako pridavok MSM ich podstatne zlepsil.

- Pomohlo to nejak?

17

(89 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

RNG, čo si myslíš o kvalite? http://www.namaximum.sk/kategoria/k-bova-vyziva/msm/  http://www.nu3tion.com/msm#NT300102
Sú podozrivo lacné, 1 kg len 10 €..až 3-4x lacnejšie ako bežné MSM v USA a v porovnaní so slovenskými aj 10x a viac..
Píšu že čistota je 99,85%..bežné MSM máva čistotu myslím 99,95%(?). Ale že by to robilo v cene až taký rozdiel?

DMSO mi spôsobuje silný zápach, ktorý je cítiť ešte deň a pol po natretí. Rozmýšľal som ako sa tohto zápachu zbaviť.

Tu http://www.health-science-spirit.com/msm.html píšu:
"Generally strong oxidants oxidize DMSO to MSM while microbes reduce it to Dimethylsulfide or DMS which creates a strong sulphur smell. It has been noticed that during periods of infection individuals emit a much stronger garlicky smell when using DMSO than when they are well.
This is actually the main drawback of DMSO, and why some individuals do not like to use it - it can lead to social problems, especially at the workplace. Not everyone has this problem, and one may be able to minimize it by using only a relatively small amount in the evening or experiment with spraying or rinsing mouth and exposed skin with diluted non-acidified MMS (sodium chlorite) solution (e.g. 1 teaspoon of MMS in 500 ml of water) which can oxidize and so deodorize smelly sulphur compounds."

- dáva logiku, no čo to spraví, kedže ja mám v DMSO rozpustené antioxidanty (vitamín C, E, B13,..)..MMS je oxidant a oxidanty by sa s antioxidantmi nemali miešať..Či v tomto prípade môžem? Aký to bude mať efekt?

Už natieram 2x denne, uvidíme..Môžem pridať do roztoku aj prášok kyseliny hyalurónovej z kapsule?

A myslíš že DMSO môže vyliečiť aj poškodený meniskus? (Lebo za 2 mesiace ma čaká operácia menisku ešte zo zranenia z leta)

A keď sa to potvrdí na magnetickej rezonancii, operácia nebude nevyhnutná?

http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/410/dmso … oxid-250-g
- môžem použiť aj tento 99% roztok, aj keď bežne sa používa koncentrácia 60-90%?

Vraj je to bežné zranenie športovcov, ktorí pri športe dávajú ruky často nad úroveň ramena (tenis, volejbal, ..)Doktor hovoril že sa obrúsi kúsok z kosti, odstráni sa kúsok tkaniva, aby to fungovalo správne.
Tak ja neviem, ak je tam už poškodené tkanivo+mám to dlhodobo, tak asi operáciu bude treba.

Zdravím.
Dlhší čas (zhruba 2 roky) som pociťoval svalovú/šľachovú bolesť v oblasti pleca/ramena. Pri športoch ako volejbal, hodoch a podobne..Pravdepodobne to u mňa začalo tým, že som sa nikdy poriadne nerozcvičil pred športom a na volejbale potom s kľudom podával a smečoval. Dlho som to bral , že to je prirodzene len nerozcvičením, ale v poslednej dobe som si všimol že ma tam bolí pri každom pohybe ruky nad úroveň ramena. Pri druhej (ľavej) ruke tú bolesť vôbec nepociťujem. Bol som s tým u ortopéda, predbežná diagnóza (na 90%) to je syndróm impingement - http://en.wikipedia.org/wiki/Impingement_syndrome
čaká ma ešte vyšetrenie magnetickou rezonanciou a potom zrejme operácia.

Môže mi v tejto veci pomôcť branie aminokyselín, kĺbovej výživy, MSM, huspeniny, a podobných vecí? + natieranie krémov? A čo masírovanie?
Čo by si mi doporučil?

Ďakujem

Tak pridávam aktualizáciu, nebral som tocotrienoly 8 mesiacov a chlpy mi po vysadení vôbec nepovypádavali, ešte nejakú dobu rástli nové a hustli niekoľko týždňov po dobratí. Neodporúčam brať pokiaľ niekomu vadia tieto "postranné účinky"

25

(23 odpovedí, zaslaných do Choroby tráviacej sústavy)

Má nejaký zmysel vyplachovať si ústa vodou so sódou bikarbónou/kalinátom po jedle (napr. ovocie, džúsy,..) na odstránenie/neutralizáciu kyselín, ktoré sú jednou z príčin odvápňovania skloviny?

26

(23 odpovedí, zaslaných do Choroby tráviacej sústavy)

Delux napísal(a):

napísal(a):
Ale zaujímalo by ma, že keď to tam mám zatiaľ len mesiac a fľaky mi ešte nestmavli, ani sa ďalej nezväčšujú, či sa to dá ešte zvrátiť  a zbaviť sa toho keď som to zachytil v skorom štádiu a nemám tak dlho a je to len mierne?

Môžeš prosím zodpovedať otázku?

Je to určite odvápnená sklovina, no len cca mesiac to mám odvápnené s pár bielymi fľakmi pri ďasnách. Posledné 3-4 mesiace som podstatne zanedbával ústnu hygienu a odvápnila sa mi sklovina.

27

(23 odpovedí, zaslaných do Choroby tráviacej sústavy)

Delux napísal(a):

Ale zaujímalo by ma, že keď to tam mám zatiaľ len mesiac a fľaky mi ešte nestmavli, ani sa ďalej nezväčšujú, či sa to dá ešte zvrátiť  a zbaviť sa toho keď som to zachytil v skorom štádiu a nemám tak dlho a je to len mierne?

Môžeš prosím zodpovedať otázku?

28

(23 odpovedí, zaslaných do Choroby tráviacej sústavy)

http://www.toothmousse.info/ - je na to špeciálne určená táto pasta, idem to s ňou skúsiť, potom sem napíšem výsledky.

Ale zaujímalo by ma, že keď to tam mám zatiaľ len mesiac a fľaky mi ešte nestmavli, ani sa ďalej nezväčšujú, či sa to dá ešte zvrátiť  a zbaviť sa toho keď som to zachytil v skorom štádiu a nemám tak dlho a je to len mierne?

29

(23 odpovedí, zaslaných do Choroby tráviacej sústavy)

RNG, zanedbával som nejakú dobu ústnu hygienu a pri ďasne sa mi vytvorilo pár fľakov ako odvápnená sklovina. Dá sa toho prosím ťa nejak zbaviť- odvápnenia skloviny (demineralizácie)? Ďakujem. (mám to tam len pár týždňov cca 4-5)

30

(9 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

Problém s vyhádzaním z biotínu má takmer každý mladý, dá sa to vyriešiť pitím extra veľa vody s ním.

31

(121 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

RNG, je tam nejaký podstatný rozdiel kvality medzi týmito 2 produktmi?

http://www.iherb.com/Source-Naturals-NK … 20838?at=0

http://www.vitacost.com/vitacost-kriaxa … 2#pv=26215

Lebo na obsah EPA (v prvom je 4500 mg, v druhom 7500), DHA(v 1. 2700 mg, v 2. 3000 mg), astaxanthinu (v 1. 14,4 mg; v 2. 225 mg), omega 3 (v 1. 9000 mg, v 2. 19500 mg), je ten druhý podstatne lacnejší.

Ďakujem

32

(16 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

Ja som sa nepýtal na phytosome kurkumíny, ale na ten konkrétny link čo som uviedol..Potrebujem totiž niečo silne protizápalové, lebo v poslednej dobe mám problémy so zápalmi.
Bioperín mám v COQ10, ktorý budem brať s tým, alebo tých 5 mg potrebných pre lepšiu absorbciu nebudem mať problém skonzumovať priamo z čierneho korenia.
Ak tá phytosomická forma je fakt taká účinná a absorbovateľná, tak potom sa cenovo oplatí viac podľa toho, čo pozerám obsahy/ceny.

Zoberiem tento http://www.iherb.com/Now-Foods-Curcumin-120-Vcaps/13441
podľa zloženia je silnejší ako ten Dr. Best

33

(16 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

A čo povieš na tento mix kurkumínu a cesnakového extraktu proti zápalom?
Nie je tam preesne uvedené, koľko je tam konkrétne kurkumínu.
Z hľadiska potentnosti, je silnejší než bežné 500 mg kurkumíny štandardizované  na obsah 95% kurkuminoidov? Z hľadiska ceny sa asi moc neoplatí, len ten obsah ma zaujíma

http://www.iherb.com/Wakunaga-Kyolic-Ag … ules/51878

34

(16 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

Ktorý kurkumín z ponuky iherbu je momentálne najvýhodnejší z pomeru cena/účinok?

Nuž, nie je hormonálny prípravok, ale testosterón zvyšuje poriadne. U mňa zvýšil libido veľmi poznateľne, takisto telo mi začalo viac zosilňovať, vyzerať svalnatejšie a vyrysovanejšie (bez cvičenia!). Celkovo som sa pri braní toco-sorbu cítil lepšie či fyzicky, tak isto i psychicky. Jediný negatívny účinok bolo ten rast chlpov po celom tele, kde mi začali rásť chlpy na miestach, kde predtým vôbec nerástli už po prvom týždni užívania tocosorbu..Nie som jediný čo toto zaznamenal, na fórach to zaznamenala obrovská časť ľudí, aj som o tomto negatívnom účinku pred začaním užívania vedel, no nemyslel som že až takto z toho zarastiem..

Preto sa pýtam, či mi tie chlpy povypadajú aj keď to nebol hormonálny prípravok, ale len prírodný doplnok. Čo myslíš?

Ono to nebol doslovne tak hormonálny doplnok..Bol to tocotrienol v patentovanej forme SupraBio so zvýšenou absorbciou, ktorý má ako jeden z účinkov silné zvýšenie testosterónu (používajú ho najmä kulturisti)

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-To … ftgels/137

Takže platí to čo si písal, že vypadajú, aj keď je to len takýto prírodný doplnok a žiadny "hormonálny doplnok"?

RNG, vyše mesiaca som bral doplnok, ktorý poriadne zvyšoval testosterón. Začaliu mi rásť úplne nové chlpy na bruchu, na chrbte, na ramenách - na miestach kde mi predtým takmer vôbec nerástli. Hustota brady sa zvýšila dvojnásobne, takisto nohy..Hruď mi zarástla najviac. Prestal som to brať..takže očakávam zníženie hladín TST.
Myslíš že tie novo vyrastené chlpy povypadajú, alebo mi toho ochlpenie zostane?

38

(42 odpovedí, zaslaných do Témy, ktoré nespadajú medzi ochorenia)

Pobehal som pár lekární a nikde mi tu u nás nepredali. Ale zistil som že mama má v robote destilačku pre medicínske účely, takže mám po probléme smile

39

(42 odpovedí, zaslaných do Témy, ktoré nespadajú medzi ochorenia)

Zdravím RNG. Aký je tvoj názor, je toto spoľahlivý spôsob ako získať destilovanú vodu vhodnú aj na pitie? http://www.youtube.com/watch?v=4sqRvUzqDCE

Potrebujem len pár dcl destilovanej vody na výrobu "topical" krému, no nie som si istý, či tam nebude interakcia minerálov vody, ktoré by (teoreticky) mohli niektoré zložky topicalu spraviť neefektívnymi.
Myslíš že tento spôsob (vo videu) získania destilovanej vody by stačil na môj účel použitia?
ďakujem

OLO napísal(a):

Delux:
Mozno je to vdaka aj Tebe, ked mohli dovtedy posielat do Ceska, do Rakuska, tak preco nie na Slovensko? Zatial sa mi tento obchod pozdava. Poslali mi zlavu 10% na dalsi nakup. Pockam dokym mi pride balik a ked bude vsetko ok, zase objednam.

No čo, už prišlo? Ak hej, ako dlho to trvalo, kým ti to prišlo?

Výborne! Sám som im poslal spolu asi 7 mailov z troch účtov so žiadosťou odosielať aj na Slovensko. Či to nejak zavážilo, neviem, ale som rád, že už posielajú aj ku nám.

42

(181 odpovedí, zaslaných do Administrátor)

RNG bol by som rád, keby si sa vyjadril k tomuto, čo je ukazované v tomto videu/filme
http://www.youtube.com/watch?v=TkjIVfoWolk
Bol by som rád keby si si to aj pozrel a celé. Totiž ohľadom viacerých vecí, ktoré sú tam zobrazené, by som mal kopec otázok..Viem, že na to síce nemáš čas a že asi nič z toho, čo tu uverejňujeme (myslím filmy/videá) ani nepozeráš, ale zaujímal by ma tvoj názor ohľadom toho, na čo poukazujú v uvedenom..
To, že sa dá žiť bez jedla už dokázalo veľa ľudí (energia Slnka, atď.), všetko to dáva logiku a výborne do seba zapadá..Ale zaujímalo by ma aj, či je fakt pravdou, že pri priamom pohľade do Slnka, je ten fľak iba prebytočnou "nevstrebanou" energiou a či je to naozaj neškodné ako to tam popisujú zdraviu prospešné sa pozerať priamo do Slnka?!?
Ďalej by ma zaujímalo, či ten "hot-spot" - "vakuum" v srdci je naozaj pravda..
Čo myslíš o tých mimozemských veciach? Podľa mňa na tom môže byť niečo pravdy, síce mi to príde až moc sci-fi, čo tam popisujú, ale ľudia si dlhými rokmi zvykli až príliš nerozmýšľať svojim mozgom, takže možno preto nám to príde až také neuveriteľné, ale pritom to môže byť ozaj pravda. Sám neviem, čomu veriť.
A tvoj názor na to, že Zem je vlastne dutá (o tom sa už dávnejšie hovorilo), tie veci ohľadom čiernej hviezdy, slnka, mesiaca, o tých vydutinách na zemských póloch..alebo že sa šíri po parabole.. a celkovo aký máš názor na všetky veci, ktoré tam opisujú..Samozrejme, že ma ohľadom toho zaujíma oveľa viac vecí, ale nechcem s tým už otravovať ešte viac.. Bol by som rád, keby si si to naozaj aj pozrel

43

(181 odpovedí, zaslaných do Administrátor)

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahran … tveho.html 
-_-
hrozné niečo

44

(181 odpovedí, zaslaných do Administrátor)

Sú ale aj ľudia ktorí sú žiaľbohu na doktorov odkázaní, aj keby sa im najradšej vyhli, napr. ako ja s cukrovkou typu 1 (závislosť na inzulíne atď, pravidelné kontroly, navyše lekár, ktorý zastrašuje a vyhráža sa doslova za "blbosti", z komára robí somára, nebudem viac rozprávať) ..ale pri tomto systéme sa im žiaľbohu často vyhnúť ani nedá.
V niektorých (nie zriedkavých) prípadoch sa ani ku lekárom vôbec neoplatí chodiť, keďže uvedomelý pacient si už sám dopredu vie domyslieť aký scenár bude nasledovať (lekár všetko zvalí na psychiku, keď nevie nájsť správnu diagnózu, alebo si vymyslí inú, "svoju" diagnózu, ktorá sa mu práve hodí a triafa naslepo so škodlivými liekmi).

45

(181 odpovedí, zaslaných do Administrátor)

"Bože"? Prečo to opovrhnutie? ...Chcel som aj napísať že "RNG nemusíš reagovať", ale nechal som to tak..
Ja to tu nedávam ako novinku, to vôbec nie..len upozorňujem, že v našich končinách existuje tiež niekto, kto to povie verejne..A rozpráva veľmi jednoducho a zrozumiteľne, takže som to video umiestil sem pre niekoho, kto možno potrebuje niekomu ozrejmiť situáciu takú aká je..Nevkladám sem každú blbosť, každý link na ktorý narazím, toto som sem vložil práve preto, lebo to nie je taká tuctová vec o konšpirácii, ako sem na fórum vkladajú niektorí členovia.
Ale tak teda pardon. Ospravedlňujem sa.

46

(181 odpovedí, zaslaných do Administrátor)

http://youtu.be/Ds3AQoIASMA Dávam do pozornosti lekára z CZ, s triezvymi názormi o systéme, atď., ktoré sa nebojí povedať nahlas.
Situáciu veľmi dobre vystihol v časti 8:05 (Najmä tá veta od 8:38) až 9:17
Podobne aj tá veta po nej o tej objektivite..O tom, že to zmeniť nejde 14:30, jedine každý sa môže liečiť sám a vyhľadávať dostupné informácie sám..
"Já sem léčil, ale oni se mi neuzdravovali" 16:30 .. keď začal liečiť tak ako by lekár mal (individuálny prístup), bol "zrušený" poisťovňami.
"Výsledkem bolo, že moje místo bolo z úsporných dúvodú zrušeno"

Naozaj odporúčam každému pozrieť a celé!

47

(181 odpovedí, zaslaných do Administrátor)

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1603 … line-media
Len ďalšie blokovanie slobodného názoru...

48

(396 odpovedí, zaslaných do Choroby kože a podkožného tkaniva)

Prečo by si mala kúpiť blbinu? Skús si hľadať aj sama na internete, zistíš veľa (aj o ďalších x-príčinách akné..a liečbach - skús pozrieť najväčšie fórum na svete o akné, acne.org..)
Borákový olej je práveže na akné výborný aj vnútorne (cca 20-25% GL kyseliny, protizápalové,.) a vonkajšie nanášať (protizápalové účinky,...)
Na borákový olej pozri napr. tú 6. stranu v tej téme
http://www.acne.org/messageboard/topic/ … try2494273
http://www.acne.org/messageboard/blog/4 … -lecithin/ - pozri napr. aj toto, kde máš vymenovaných v prvom príspevku zopár linkov, kde si to ľudia pochvaľujú..
Pozri napr. story tejto baby http://www.xojane.com/beauty/vitamins-m … less-fugly
ktorá aj uviedla fotku po 16 týždňoch
"BORAGE SEED OIL Oh heavenly borage seed oil! This stuff is full of the essential fatty acid gamma-linolenic acid, which reduces inflammation, and slaughtered all of my nasty acne."

Z inej stránky:
"I have suffered from acne for a long time now. I accidentally stumbled upon Borage Oil a year ago and my skin looked wonderful and CLEAR after taking borage oil capsules. I stopped taking it for a while and about a month ago I started taking an anxiety medication which caused my face to horribly break out. I started taking the Borage Oil again and my face is almost clear again. It's helped so much that people have commented on how my skin has cleared up. I'm not sure of the dosing since I no longer have the bottles, but I take 4 gel caps a day and I noticed a difference within a few days. I just thought I'd pass this info on b/c it may help someone else! You can google "borage oil" and "acne" to see that others have been helped by this treatment as well.    "

Ale ak ti nevyhovuje a si z okolia NR, tak mi môžeš kľudne predať..:)

49

(396 odpovedí, zaslaných do Choroby kože a podkožného tkaniva)

http://www.beneficialbotanicals.com/fac … ating.html
- zoznam prostriedkov na pleť, ktoré sú komedónne, takže už ma vôbec neprekvapuje, že kokosový olej tak veľmi zhoršuje akné,  (rating 4/5) a napr. z konopného som sa takmer nikdy nevyhádzal (0/5), so sezamového trošku hej (2/5), z jojobového takmer vôbec  (2/5), z Panthenolu som sa vôbec nikdy nevyhádzal (0/5), z púpalkového som sa tiež takmer vôbec nevyhádzal (2/5) - čiže mi to viac-menej presne všetko pasuje na to hodnotenie uvedené na tej stránke podľa mojich skúseností..
Mám doma aj ricínový (Castor ..ten má  1/5, ale zatiaľ som sa ho neodvážil vyskúšať, je veľmi hustý, čiže by som ho musel miešať s ostatnými)..teraz som kúpil aj z hroznových jadierok, ten najčistejší na iherbe http://www.iherb.com/Heritage-Products- … 80-ml/6493 ten má rating 2/5 tak uvidíme..plánujem ho zmiešať ešte aj s vitamínom E (komplex..na tej stránke má všeobecne 2/5)
Tu sú tiež ratingy, síce trošku iné, ale cca rovnaké http://illumineat.wordpress.com/2011/06 … enic-oils/ (kokosák 3/5)
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm veľmi prehľadná stránka (kokosák 4/5)

50

(44 odpovedí, zaslaných do Témy, ktoré nespadajú medzi ochorenia)

Zaujímavý príspevok doktorky (! ktorá to uznala) z diskusie http://www.slobodavockovani.sk/diskusia/:

Vážený pane Michale -příjmení neznám, neboť jste ho neuvedl. Ani eventuální titul. Jako lékařka chci reagovat na váš příspěvek. Jistě, medicína je náročná škola, vím o tom svoje a mnozí vypadnou. Jenže právě proto, že je tak náročná, že si medici musí do hlavy nacpat neuvěřitelné množství faktů, nezbývá čas a kapacita pro jejich nezávislé zpracování. Názor, jak tomu rozumět, nafasují přímo s těmi fakty. Dále nezapomeňte, že chtějí udělat zkoušky, tj. musí při nich ze sebe vyplivnout, co se od nich očekává. jakákoli úchylka od oficiální linie je tvrdě trestána - mediky vyhodí, ale týká se to i mladých lékařů v nemocniční praxi. Učím na homeopatické škole a máme pár lékařů, kteří před svými šéfy musí tajit, že studují homeopatii, aby nebyli perzekvováni. To je prosím realita na počátku 21.století, 20 let po sametové revoluci.
Pokud lékař sám od sebe nezačne hledat jiná fakta, nedostanou se k němu. Pediatrické i jiné lékařské časopisy se hemží reklamami na vakcíny. Vedení lékařských časopisů mají spojení s farmaceutickými firmami. To podle mého názoru značně znehodnocuje validitu jakýchkoli článků, které vyznívají ve prospěch očkování nebo léků.
Nevím, z čeho vyplývá váš názor, že maligní onemocnění nemá nic společného s očkováním. V každém případě je zcela nesprávný.

Polio vakcína na lžičku obsahovala mnoho onkogenních virů -přiznal sám výrobce. Tyto viry, původně se necházející pouze u afrických opic, jsou nyní detekovány ve vysokém procentu u některých nádorů ale i u zdravých lidí. My všichni jsme tuto vakcínu dostali a máme v těle časovanou bombu.

Rotavirová vakcína obsahuje prasečí viry způsobující poruchu imunitního systému u prasat. Troufám si, že nikdo odpovědný nemá ani tušení, co to může udělat u miminek, kterým je nabízena. A mohla bych pokračovat dále. Doporučuji vaší pozornosti - umíte-li anglicky - článek na stránkách www.rozalio.cz What comes through the needle. Má asi 20 stran a pojednává o množství různých virových a dalších kontaminací, které byly nezávislými studiemi zjištěny při namátkových kontrolách vakcín. Mnoho z uvedených virů má onkogenní účinky.
Genetika: kdybyste sledoval odborný vývoj, tak by se k vám doneslo něco o epigenetice. Nejnovější názor je takový, že geny musí být zapnuty, aby něco dělaly. Mít gen neznamená dostat nemoc. A to, co zapíná geny, jsou faktory vnějšího prostředí. Máme stejné geny jako naši předkové, přesto ještě před sto lety nebylo tolik rakoviny, alergií, autoimunitních onemocnění ani autismu a poruch pozornosti. Nebylo toho tak moc jen o generaci zpátky. Jak to, že rodiče s určitými geny nebyli nemocní a jejich děti jsou?
Očkování je jedním z faktorů, které z podstaty svého složení a účinku na organismus může u geneticky disponovaného jedince vyvolat i závažné problémy. To je fakt, který je diskutován ve vědecké literatuře - možná v jiné, než kterou čtou běžní lékaři, ale o nic méně hodnotné. Kromě toho u studií je nutné vědět, kdo je financoval. Stále platí: zpívej píseň, koho chleba jíš. Myslíte, že studie financovaná farmaceutickým průmyslem dokáže, že očkování škodí? Nebuďte naivní.
Hrazení léčby při nakažení se nemocí, proti které existuje očkování: souhlasím, ale ať si hradí léčbu kuřáci, obézní lidé, adrenalinoví sportovci apod. Kde chcete udělat čáru? Přes 90% nemocí je způsobeno životním stylem.
Homeopatie: není žádný byznys. Nedávno jedna firma přestala do Čech dodávat jednosložková homeopatika, protože se jí to prostě nevyplatilo. Lék stojí cca 60-200Kč podle balení, pacientovi stačí obvykle max. několik balení a je delší dobu zdráv. Srovnejte to s konvenční medicínou, kde pacient užívá léky v ceně i tisíců korun měsíčně po dlouhou dobu.
V homeopatickém léku se nenachází žádný "duchovní otisk". Existuje bohatý výzkum struktury vody, který potvrzuje účinek homeopatických léků. Existují kontrolované, dvojitě slepé studie potvrzující účinek homeopatikcých léků, z nichž některé byly prováděny s buňkami. Tam nelze předpokládat placebo efekt.
Přesný mechanismus účinku není dosud znám a je to proto, že ho nebude možné najít v rámci stávajícího paradigmatu medicíny. Ale neexistence důkazu neznamená důkaz neexistence.

- vyznačil som tučným písmom časť, ktorá ma zaujíma.."My všichni jsme tuto vakcínu dostali a máme v těle časovanou bombu. " - po akom dlhom čase podľa tvojho názoru môže ešte dôjsť k chorobám spôsobeným očkovaním?
Stretol som sa s rôznymi názormi na to, ale nikde sa nehovorilo o dlhom čase (roky)..skôr dni/týždne a už len výnimočne mesiace.. Ja som totiž dostal cukrovku typu jeden, neviem už presne, myslím, že 2 alebo 4 roky po poslednom očkovaní (vtedy povinné proti TBC myslím), môj prípad poznáš, ak si ešte pamätáš z mailov a z fóra..