1

Téma: Zalahnute v usiach

Ahoj. Celkom casto sa mi stava, ze mi zalahne v usiach hlavne, ked chodim a prezentujem, ked sa posadim, tak to prestane. Vies mi poradit cim je to sposobene a ako sa to da odstranit?



2

Re: Zalahnute v usiach

Usny maz alebo zapal vo vnutornom uchu.
Usny maz sa da cistit, odporucam par kvapiek oleja(najlepsie kokosovy vlazny, nie horuci!!!, ale aj olivovy je OK)
Lekari na to maju mineralny olej(naftovy destilat) a prestriekanie usi.
Zapal vo vnutornom uchu je problem mnohych ludi, kde sa z prinosnych dutin dostanu mikroby cez Eustachovu trubicu dom vnutorneho ucha.
Na to odporucam najma oreganovy olej(kapsule) a horkac(roztok GSE), ktory treba aj pit, aj si kvapkat do nosa aby sa ta skryta inferkcia v prinosnych duitinach, co sposobuje nakazu hrdla, kasel a podobne konecne vynicila.
http://rng.nazory.eu/infekcie



3

Re: Zalahnute v usiach

moze byt tento problem sposobeny aj tym, ze mam canditu, ktoru liecim?



4

Re: Zalahnute v usiach

Dost nepravdepodobne, hoci usne(vnutorne ucho) nakazy mozu byt plesne a kvasne infekcie.



5

Re: Zalahnute v usiach

Mám mazovú zátku veľmi hlboko v pravom uchu až úplne pri bubienku, vôbec na neho nepočujem. Dá sa mi pomôcť, alebo musím vyhľadať lekára?



6

Re: Zalahnute v usiach

Daj si tam v teplej vode nahriaty olivovy alebo kokosovy olej, to pomaha rozne mazove zatky rozpustit.
Lekari to robia rychlo, tlakovym vyplachom ucha co moze poskodit bubienok. Ja som radsej za dlhsi cas a bez tlaku.



7

Re: Zalahnute v usiach

Kvapkám si ušné kvapky Aurecon drops (slovenský výrobok), v zložení sú uvedené oleje - olivový, čajovníkový, kamilkový, eukalyptový, citrónový a levanduľový olej. Po týždni, keď to zmäkne úplne, môžem si spraviť výplach ucha pod sprchou (samozrejme, veľmi slabým prúdom vody)?



8

Re: Zalahnute v usiach

Ked ti oleje vosk rozpustia, nemusis si ho vyplachovat vodou, vytecie aj sam.



9

Re: Zalahnute v usiach

Zdravim vas, mala som asi pred 2 tyzdnami nadchu a potom mi to sadlo na priedusky. Nadcha presla, kasel mavam este v noci obcas, ale co ma najviac trapi je, ze mam stale nejaky divny tlak v usiach. Uz si asi tyzden kvapkam do ucha citricidal 2krat denne, beriem este NAC, robim si kazdy den nosnu sprchu (podla cinskej metody) a stale ma tie usi ominaju. Vzdy ked prehltnem, tak citim v usiach take steklenie ako keby som bola zahlienena. Mam s tym bezat na ORL, alebo mi to casom prejde?? Ked som bola chora brala som aj oreganovy olej, ale odkedy mam priesvitne hlieny tak som ho vysadila.



10

Re: Zalahnute v usiach

Nakaza v strednom uchu  sa da vyhubit dlhsim branim NAC a serrapeptazy na odhlienenie/odmaskovanie a oreganoveho oleja, najma ten z NOW v enterickych kapsuliach, kde 3 x 2 kapsule obsahuju potrebnych 3 x 200 mg carvacrolu.
Trpezlivost,nakazy v strednom uchu trvaju dlho vyhubit.



11

Re: Zalahnute v usiach

Ja mam tento http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1 a tam pisu ze je 181mg carvacrolu v jednej tabletke, takze staci mi brat 3 x denne jednu??



12

Re: Zalahnute v usiach

Obsah je 180 mg, z coho je 55% carvacrol, tj kazda kapsula obsahuje zarucene 100 mg carvaccrolu a teda davka pre dospeleho je 3 x 2 kapsule.



13

Re: Zalahnute v usiach

Preco odporucate iba 55 percent carvacrol, ked su tam aj silnejsie? My si kvapkame 80 percentny. Ale ak tvrdite, ze tie entericky pokryte kapsule su lepsie, preco potom nesiahnut po tych silnejsich?



14

Re: Zalahnute v usiach

Nezalezi od koncentracie, ale celkoveho mnozstva carvacrolu. V tych kapsuliach je ho 100 mg.
Tekute oreganove oleje su obvykle znacne zriedene olivovym olejom, pozri si koncentraciu carvacrolu v nich. naviac oreganovy olej je znacne palivy, tj davat sdi ho do ust je neprijemne. Podobne drazdi aj zaludok v dostatocnych mnozstvach, lebo nestaci zobrat len par kvapiek , ale dost naraz, aby obsahoval 200 mg carvacrolu.



15

Re: Zalahnute v usiach

RNG napísal(a):

Nakaza v strednom uchu  sa da vyhubit dlhsim branim NAC a serrapeptazy na odhlienenie/odmaskovanie a oreganoveho oleja, najma ten z NOW v enterickych kapsuliach, kde 3 x 2 kapsule obsahuju potrebnych 3 x 200 mg carvacrolu.
Trpezlivost,nakazy v strednom uchu trvaju dlho vyhubit.


Zdravim, uz skoro 3 mesiace beriem NAC a Oregano 3x2 kapsule a stale mi puka v uchu. Asi sa mi tam stale drzia hlieny. Mam to oregano brat dalej?? Neviem ci sa moze tak dlhodobo brat, ci mi to neposkodi sliznicu, lebo v noci sa budim na dost velke krce v okoli pupka a myslim ze to mam z toho oregana. Ale vzdy do par minut ta bolest prejde takze vydrzat sa to da.



16

Re: Zalahnute v usiach

Ak sa ti kapsule oreganoveho oleja rozpustaju uz v zaludku, je to priamy dokaz, ze nemas dost zaludocnych kyselin. Oregano sice pali ako korenina, ale neposkodzuje ziadne tkaniny v tele, takze sa da brat dlhodobo.



17

Re: Zalahnute v usiach

Mam si teda objednat nejake enzymy na travenie? Ak ano, ake??



18

Re: Zalahnute v usiach

Najlacnejsi je zivocisny pancreatin, ktory je velmi podobny zlozenim nasim pancreatickym, enzymom.



19

Re: Zalahnute v usiach

Pri čistení som zašiel vatovou tyčinkou príliš hlboko do ucha a začalo mi v ňom odvtedy "pišťať" a tiež počujem striedavo hlboké zvuky pripomínajúce prelet lietadla v diaľke. Pociťujem i výraznú bolesť v tej oblasti. Na to ucho počujem trochu slabšie, je ako akoby  utlmené. Je to už 12 hodín a stále to pretrváva..navyše som chorý, no neviem aký vplyv to môže mať. Mohol som si nejak poškodiť bubienok alebo je len "otupený", a môže to mať trvalé následky? Ako tomu pomôcť?

Naposledy upravil: Delux (2015-04-25 08:31:38)



20

Re: Zalahnute v usiach

Tupa bolest znamena poskodenie. Ale to sa iste postupne vyhoji, pokial  si si nepretrhol bubienok.
Samozrejme to nebude trvat len 12 hodin , ale viac tyzdnov.
Ked si chory, mozes mat aj zapal stredneho ucha, za cim su mikroby, najma take, co vedia zit v hlienoch. Na to odporucam NAC a serrapaptazu na odhlienenie a tiez oreganovy olej, najlepsie v kapsuliach
S tymi vatovymi tycinkami musis byt opatrny!



21

Re: Zalahnute v usiach

Nepretrhol som si ho, nemal som žiadne krvácanie, to by bola iná bolesť, haha. Neviem či môžem mať zápal stredného ucha, keď s druhým nemám žiadny problém. Možno som len zatlačil ušný maz k bubienku, tycinkou som sa nedostal až k bubienku keďže som ju nezatlačil viac ako 2-2,5 cm. Dnes som dokonca počul na to ucho ozvenu. Skúšal som si tam aj nakvapkať gse roztok aj teplý kokosový olej či mi to nepomôže rozpustiť zatlačený maz, trochu to pomohlo, ale zatiaľ nijak výrazne.



22

Re: Zalahnute v usiach

Nuz moze to byt ciste stvrdnuty usny maz.Oleje ho mozu bez problemov postupne rozpustit
Lekari to robia rychle, prudom teplej vody, ale zaroven to nie je velmi dobre na bubienok.



23

Re: Zalahnute v usiach

Skúšal som to olejmi, aj teplou vodou v sprche, no mám pocit že som si to tam ešte viac zatlačil.
Bolesti sa aspoň zmiernili, ale pískanie sa občas objavuje a všetko počujem stlmene. Dnes som skúsil aj peroxid vodíka a potom vypláchnuť teplou vodou zo striekačky.. No žiadny podstatný rozdiel..navyše teraz pri prehtlaní a smrkaní počujem v tom ľavom uchu aj také akoby "praskanie/pukanie"+tlak. Z čoho môže to praskanie pochádzať? Má to niečo s bubienkom?

Naposledy upravil: Delux (2015-05-01 00:27:22)



24

Re: Zalahnute v usiach

To moze byt vsetko zvnutra, tj v strednom uchu. Zahlienenie, nakaza, nahromadenie tekutin, zapal. To vobec nemusi mat nic spolocne s vonkajsim uchom



25

Re: Zalahnute v usiach

Ale veď mi to začalo pred pár dňami tým že som si zatlačil tyčinku príliš hlboko a tým zatlačil maz ktovie kam..mohlo sa stať že som si to zatlačil až za bubienok do stredného ucha?



26

Re: Zalahnute v usiach

Nuz to by si musel prerazit bubienok. Ale aj to sa moze niekedy stat



27

Re: Zalahnute v usiach

Delux napísal(a):

25.4.2015 - Pri čistení som zašiel vatovou tyčinkou príliš hlboko do ucha a začalo mi v ňom odvtedy "pišťať" a tiež počujem striedavo hlboké zvuky pripomínajúce prelet lietadla v diaľke. Pociťujem i výraznú bolesť v tej oblasti. Na to ucho počujem trochu slabšie, je ako akoby  utlmené. Je to už 12 hodín a stále to pretrváva..navyše som chorý, no neviem aký vplyv to môže mať. Mohol som si nejak poškodiť bubienok alebo je len "otupený", a môže to mať trvalé následky? Ako tomu pomôcť?

Takže teraz po 2 mesiacoch..
Bolesti a hluchota už dávno prešli. Ucho som mal vtedy úplne čisté, takže to bolo asi z nádchy..
No stále pretrváva pišťanie, praskanie v uchu pri pregĺganí a niekedy počujem hlboké zvuky, ako keby vlastný krvný obeh.
Vyše mesiaca beriem (spočiatku aj na odhlienenie) oregánový olej, NAC, kvapkám GSE do nosa 5x denne, 10 ml rybacieho oleja (kvôli stŕpnutému palcu na nohe - pri nadmernom strečingu chrbta som si asi zacvikol nerv a palec je permanentne stŕpnutý).
Mliečne som vyradil úplne, lebo ma tiež zahlieňovalo. Vyzerá to na tinnitus, aj keď neviem či to praskanie býva pri tinnituse. 
Pred týždňom som sa začal riadne vyhadzovať na hrudi, chrbte a tvári (ktovie prečo). Pár dní dozadu som začal pociťovať akoby niečo v krku čo mi vytvára pocit zúženého hrdla, stále mám nutkanie "to" prehltnúť, ťažko sa mi pregĺga.
Môže to byť len podráždené a "napuchnuté", tým že som pár dní kvapkal viac GSE (cca 15-20 kvapiek do nosnej dierky, riedené 6 kvapiek/100 ml)? Vždy som pri kvapkaní cítil ako mi to vyteká do hrdla.

Nejaký celistvý názor na toto všetko?



28

Re: Zalahnute v usiach

Zuzenie hrdla byva pri nejakej alergii abebo nakaze v prinosnycy dutinach. Ked hovorim o kvapkasch do nosa, nehovorim o GSE ale o citricidale, pravom, tj takom co ma jasne napisane, ze obsahuje quaternialne zluceniny.Hlieny stvrdnute, sa dostavaju zo stredneho ucha pomerne tazko, takze tinitus tym sposobeny trva aj mesiace odstranit.
Vyhadzovanie je snaha tela nejake zamorenie vyhodit. Skus sa odmorit enzymami, napr entericky pokrytym pancreatinom.



29

Re: Zalahnute v usiach

GSE mám ešte pravý citricidal, pôvodný horký.
Začal som aj inhalovať oregánový olej, dám kvapku do vriacej vody, nakloním sa nad to a vdychujem. Dosť mi to uvoľnilo dutiny a lepšie sa mi dýcha. A do nosa som začal kvapkať GSE+oregánový olej v rozpustenom kokosáku (2 kvapky GSE, 2 kvapky oregánový, 30 ml kokosák). Videl som na nete písané také tipy, že zapchať nos aj ústa a zatlačiť (fúkať) kým to nespraví tlak do ucha až v uhcu počuť prasknutie..tým obsah aj kvapiek všetko pravdepodobne dostane cez Eustachovu trubicu až do ucha, čo je teoreticky žiadané. Otázka je, či je to vhodné, hlavne bezpečné a či to skôr nezhorší stav, čo si myslíš?



30

Re: Zalahnute v usiach

Ako to moze zhorsit stav, ked pouzivas antimikrobialne a odhlienujuce latky na mikroby a hlieny?
Naparovanie rozriedi huste hlieny a tak mozu volne tiect alebo byt posuvane v prieduskach a plucach drobnymi chlpkami cilia. Alebo vytiect zo stredneho ucha cez Eustachovu trubicu.



31

Re: Zalahnute v usiach

Neviem, po tom, čo som to spravil, tak mi začalo praskať pri preglgani aj v druhom uchu, dokonca pri prežúvaní mi v ňom ešte pár hodín po tom doslova vŕzgalo.



32

Re: Zalahnute v usiach

Nuz mas tam nejake huste hlieny