1

Téma: Impingement syndróm

Zdravím.
Dlhší čas (zhruba 2 roky) som pociťoval svalovú/šľachovú bolesť v oblasti pleca/ramena. Pri športoch ako volejbal, hodoch a podobne..Pravdepodobne to u mňa začalo tým, že som sa nikdy poriadne nerozcvičil pred športom a na volejbale potom s kľudom podával a smečoval. Dlho som to bral , že to je prirodzene len nerozcvičením, ale v poslednej dobe som si všimol že ma tam bolí pri každom pohybe ruky nad úroveň ramena. Pri druhej (ľavej) ruke tú bolesť vôbec nepociťujem. Bol som s tým u ortopéda, predbežná diagnóza (na 90%) to je syndróm impingement - http://en.wikipedia.org/wiki/Impingement_syndrome
čaká ma ešte vyšetrenie magnetickou rezonanciou a potom zrejme operácia.

Môže mi v tejto veci pomôcť branie aminokyselín, kĺbovej výživy, MSM, huspeniny, a podobných vecí? + natieranie krémov? A čo masírovanie?
Čo by si mi doporučil?

Ďakujem

Naposledy upravil: Delux (2015-01-28 19:42:24)



2

Re: Impingement syndróm

Doplnky na klby tam mozu pomoct. Ja by som si to natieral aj DMSO.To je vzdy dobre na bolave klby. A bral by som protizapalove, ako serrapaptaza, curcuminoidy a boswelin. Pravdepodobne aj bor, aspon 3 mg denne.
Ja som s tym ramennym klbom mal vyse roka problemy,  teplo, rozne doplnky na klby a klbovy maz mi to zrejme postupne vyriesili.
Nezabudaj na doplnok CMO na klbovy maz, a pripadne B-12 pod jazyk/sublingual, co pomaha na zapaly burzy.
Operacia prichadza do uvahy ako posledna,  az ked vsetko ostatne zlyha.



3

Re: Impingement syndróm

Vraj je to bežné zranenie športovcov, ktorí pri športe dávajú ruky často nad úroveň ramena (tenis, volejbal, ..)Doktor hovoril že sa obrúsi kúsok z kosti, odstráni sa kúsok tkaniva, aby to fungovalo správne.
Tak ja neviem, ak je tam už poškodené tkanivo+mám to dlhodobo, tak asi operáciu bude treba.



4

Re: Impingement syndróm

Nuz z mojich kamaratov co mali rozne klbove problemy a dali ich do ruk chirirgom su dnes znacne obmedzeni v pohybe. Mnohi maju uz klby vymenene.Ja som to adresoval roznymi doplnkami a este mam klby v poriadku.



5

Re: Impingement syndróm

A keď sa to potvrdí na magnetickej rezonancii, operácia nebude nevyhnutná?

http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/410/dmso … oxid-250-g
- môžem použiť aj tento 99% roztok, aj keď bežne sa používa koncentrácia 60-90%?



6

Re: Impingement syndróm

To ti ja uz povedat neviem. Operacie su obvykle nevyhnutne len vtedy, ked sa odstiepi kus kosti a zavadzia. Aj vtedy najlepsie je ju upevnit spat nie vybrat, teda ked sa to da.
DMSO sa da riedit vodou, pozor pri tom sa znacne zahrieva.
Pozor na prelievanie do inycy flias, pouzivaj len sklenene, pre istotu, lebo DMSO rozpusta vacsinu plastickych lato, tj aj tie, co mas dnes velmi casto v latkach na bielizen. jedine cista bavlna sa ho moze dotknut. najlepsie je si miesto aplikacie dobre umyt, naniest DMSO a nechat posobit aspon 1/2 hodiny, nicim neprikryte. Potom si to miesto alebo zmyt, alebo natriet cistym kokosovym olejom.



7

Re: Impingement syndróm

A myslíš že DMSO môže vyliečiť aj poškodený meniskus? (Lebo za 2 mesiace ma čaká operácia menisku ešte zo zranenia z leta)



8

Re: Impingement syndróm

Nuz neviem, nakolko ho mas poskodeny, ale DMSO vie prepravit rozne materialy na cistenie a hojenie kdekolvek v tele a naviac je to zdroj potrebnej siry na klby a slachy. Ja by som definitivne vyskusal davat si na to DMSO aspon raz denne.



9

Re: Impingement syndróm

Už natieram 2x denne, uvidíme..Môžem pridať do roztoku aj prášok kyseliny hyalurónovej z kapsule?



10

Re: Impingement syndróm

Dobrý večer,alebo vlastne tu noc všetkým čo nespia,ja nespím už 4 noc kôli obrovským bolestiam ramena.V nedeľu som bola na pohotovosti,dostala som dve inj.do zadku a jednu do ramenného kĺbu ale to veľmi nepomohlo.Nejaké kortikoidy as mezokainom.Keďže u nás nie sú iné možnost zajtra idem na vyššie pracovisko ortopédie kde používajú rázové vlny.Má s tým niekto skúsenosť prosím? Dg z rontgenu tu bola kalcifikácia neviem aká pleca šuter 12mm.D3 a K2 beriem a chcela by som skúsiť tie rázové vlny.Ďakujem za prípadné reakcie.



11

Re: Impingement syndróm

Delue, mozno, lenze to by si musel mat cistu kyselinu hyaluronovu, nie nejaky zmiesany prasok, lebo to je navrhnte na ustne pouzitie a mozu tam byt e-cka, co nie su vhodne na priamu prepravu do tela, hoci je to dost nepravdepodobne.
Osobne by som to riskol.



12

Re: Impingement syndróm

Charlien, nechala si to zajst prilis daleko. Cim dlhsie je zapal, ty, viac kalcifikatov sa tam hromadi az zacnu doslova rozodierat klbove vazivo. Razova vlna tam moze pomoc to rozdrvit aby sa to vedelo ucinnejsie(vacsi povrch) reabsorbovat.
Samozrejme nezabudaj brat vitaminy D-3 (5000 IU) a K-2(200 mikrogramov) a drzat si to co najteplejsie. Odporucam odstrihnut spicku vlnenej ponozky a navliect si to na plece  na niekolko tyzdnov, aj pocas dna podla moznosti  aj samozrejme v noci.



13

Re: Impingement syndróm

Písala som tu už o svojich problémoch s ramenami . Mám na rtg potvrdenú kalcifikáciu mäkkých tkanív . Najväčší kal. má 12 mm . Bola som s tým u 3 ortopédov . Prvý mi povedal že sa s tým nedá nič robiť len tlmiť bolesti . Druhý mi odporučil rázové vlny . Tretí ma od rázových vĺn odhovoril s tým že to bude veľmi bolestivé v mojom prípade a že to nevydržím . Poslal ma na MR a odporučil artroskopiu,teda operáciu pri ktorej sa to rameno vyčistí . Operácia by možno vyčistila jedno rameno ale ja mám kal. v obidvoch,takže to tiež nemá význam.
1/ je pravdepodobné že keď moje telo tvorí kalcifikáty v ramenách že ich mám aj v cievach,mozgu,obličkách,prsiach,teda v celom tele?
2/ Čo konkrétne by som mala robiť aby sa to postupne rozpúšťalo a je to vôbec možné zvrátiť ?
Čítala som tu že D3 a K2 plus chelácia kyselinami a následná reminalizácia . Možeš mi prosím napísať ako to užívať a kedy ? Je ešte aj niečo ďaľšie čo by mohlo pomôcť ? Ďakujem . AK má s tým niekto skúsenosti aj okrem RNG napíšte prosím.



14

Re: Impingement syndróm

1. moze, ale tie sa tvoria najma na miestach zapalov a poskodenia.
Kazdemu odporicam brast D-3 a K-2 v davkachj az 5000IU a 200 mikrogramov.
Chelacia vapnika sa robi EDTA, rano 1 gram a vecer brat mineraly na kosti s vitaminmi D-3 a K-2.
Teplo pri tom velmi pomaha, tj navlec si na rameno napr vlnenu ponozku z odstrihnutou spickou. Najma na noc, ale ked mozes aj cez den. Alebo si nasi nejaku vlozku do siat, co ti bude tu oblast drzat na vyssej teplote, nez ostatne telo.
Odporucam ti brat aj extra bor a magnezium/horcik



15

Re: Impingement syndróm

Ďakujem , idem na to,ale ešte : koľko a ktorých minerálov na kosti dopĺňať aby to bolo dosť ? Link z i-herb ? A dá sa v iherb kúpiť aj bór a koľko ho užívať ?



16

Re: Impingement syndróm

Pozri napr na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1
pripadne si pridaj extra vitamin D-3, K-2 a boron, to vsetko najdes v iherb, viacero znaciek. Obsah je dolezity, nie mena vyrobcov.



17

Re: Impingement syndróm

DMSO mi spôsobuje silný zápach, ktorý je cítiť ešte deň a pol po natretí. Rozmýšľal som ako sa tohto zápachu zbaviť.

Tu http://www.health-science-spirit.com/msm.html píšu:
"Generally strong oxidants oxidize DMSO to MSM while microbes reduce it to Dimethylsulfide or DMS which creates a strong sulphur smell. It has been noticed that during periods of infection individuals emit a much stronger garlicky smell when using DMSO than when they are well.
This is actually the main drawback of DMSO, and why some individuals do not like to use it - it can lead to social problems, especially at the workplace. Not everyone has this problem, and one may be able to minimize it by using only a relatively small amount in the evening or experiment with spraying or rinsing mouth and exposed skin with diluted non-acidified MMS (sodium chlorite) solution (e.g. 1 teaspoon of MMS in 500 ml of water) which can oxidize and so deodorize smelly sulphur compounds."

- dáva logiku, no čo to spraví, kedže ja mám v DMSO rozpustené antioxidanty (vitamín C, E, B13,..)..MMS je oxidant a oxidanty by sa s antioxidantmi nemali miešať..Či v tomto prípade môžem? Aký to bude mať efekt?

Naposledy upravil: Delux (2015-03-07 16:16:07)



18

Re: Impingement syndróm

Nuz ja sa obcas natieram DMSO a nepozorujem, ani ludia okolo mna  extra cesnakovy zapach.
To iste plati na moju zenu.
Ale mas pravdu, oxidatory a antioxidanty by sa nemali miesat, lebo sa vzajomne znicia.
Mozes skusit pouzivat ustne probiotika, ktore davaju dobry dych a pritom ochranuju zuby pred kazenim a pripadne zvysuju imunitu aj horneho dychacieho traktu.