1

Téma: AKNE

ahoj RNG...mam dvadsat a stale problem s akne - ma ho aj moja mama o dvadsat rokov starsia [cize ma necaka kto vie aka prognoza]...od 15 som behala po dermatovenerologiach ... 2 lekari, pred rokom som ukoncila liecbu roakutanom...ktora mi vobec nepomohla...nezlepsilo sa to ani pocas uzivania toho svinstva...
Chcela by som vyskusat detoxikaciu...zaujima ma co konkretne by som mala jeste a comu sa vyhybat...som ochotna absolvovat aj to najdrastickejsie



2

Re: AKNE

detoxifikacia je siroky pojem.
Najcastejsie problemy s aknami su zo znicenych rastlinnych tukov(vsetky okrem panenskych su chemicky znicene)Zialbohu odmorit tieto tuky, ked ich clovek je dlhe roky sa neda rychlo
Skor sa da adresovat znizenie vylucovania mazu cez pory znizenim hladiny DHT(zinok,vytazky z korenov zihlavy...)
Odstranovaniu tych znicenych tukov z tela napomaha lecitin(emulzifikator tukov), a rozne lipazy(enzymi na tuky)Na kozu posobi priaznive jedenie roznych zelenych doplnkov, od mladych trav az po riasy. Tiez rozne byliny su ciastocne uzitocne, napr sarsaparilla.

Zvonka sa da zabranit infekcii , zapalom a hnisaniu, napr pouzivanim kokosoveho oleja s pridavkom citricidalu(3 kvapky na lyzicu kokosaku).
Akne su casto sposobene aj roznymi nakazami v tele ako helikobakter pilori a candida. Tieto samozrejme treba vyhubit, pozri na temu Candida.

Niekedy su akne sposobene aj potravinovymi alergiami, pozri na temu http://rng.nazory.eu/cistenie-odmorenie



3

Re: AKNE

..všetky tieto produkty ako napr. kokosovy olej nájdem v lekárni?
ďakujem za info...ktoré žial chýbajú našim dermatovenerologom...alebo ich neposkytujú z neznámych dvôvodov...



4

Re: AKNE

kokosovy olej mavaju v biopotravinach a v cinskych potravinach



5

Re: AKNE

Citricidal najdes napr v

http://www.biozdravie.sk/index1.html

http://www.regeneracetabor.cz/obchod/pr … cts_id=461



6

Re: AKNE

sú nejaké konkrétne potraviny ktorým by som sa mala vyhýbať?...mlieko a mliečne výrobky nejem...(čokoláda, káva, akékolvek sladakosti a oriešky- tie už som z jedálnička vyradila) pijem dost tekutin zima 2 l cistej vody(občas liter detoxikačného čaju - v rámci ocisty )
čo sa týka tých zničených tukov...ak tepelne upravím (varenie) extra virgin olivový olej...nezničím ho?
???...môžem si skodiť bielym pecivom, alebo ryžou(nie bio produktom), alebo exotickym ovocim (čerstvý ananas)???



7

Re: AKNE

...aky mas názor na TEA-TREE?



8

Re: AKNE

Tea tree olej(maleuleca) je pomerne dobry dezinfekcny prostriedok, ktory v pripade acni ciastocne zabrani nakaze a hnisaniu.
Dobre je ho pouzivat zriedeny 1;5(jeden diel tea tree a 4 diely ineho oleja) olivovym alebo este lepsie kokosovym olejom. Ma dost neprijemny zapach takze je vhodny len na noc.

Varenim sa olivovy ani kokosovy olej neznicia, az vyssimi teplotami. Je pravda, ze niektore zlozky v extra virgin sa sice znicia, ale nie az tak, aby bol ten olej skodlivy.
Biele pecivo zasadne neodporucam, lepsie je jest vseobecne celozrnne produkty.
Ale to ovplyvnuje telo len z hladiska hladin cukrov, nie acni.
Napriek vsetkemu ale rafinovane cukry a jemne muky mozu vytvorit v crevach situaciu vhodnu na premnozenie kvasnych kultur a plesni, najcastejsie sa jedna o candidu a tato velmi casto sposobi svojimi toxickymi vyluckami acne(telo sa ich snazi vyhodit cez kozu)

Ananas a papaja  v surovom stave su silny zdroj cistiacich enzymov, odporucam ich jest casto.Teda vsetkym, okrem tych zriedkavych, co maju na ne alergie.

Co sa tyka odmorenia tela od tych znicenych tukov, co sa zamoruje dlhe roky a uklada v tele sa neda odstranit za par tyzdnov, zialbohu.
Potlacenie vylucovania v tomto pripade sice znizi acne, ale predlzi odmorovanie tela.



9

Re: AKNE

Ryža(nie bio)a iné ovocie môže škodiť a sposobovať akne?...
priznám sa že nemam najmensiu predstavu o tom, ako pripravit jedlo tak, aby neobsahovalo zničene tuky...treba uplne zmenit recept, alebo staci technologicky upravit???...(napríklad ak pri resovaní kuracieho masa použijem namiesto obyc. slnečnicového oleja olivový extra virgin? Alebo ak budem pri varení používat len extra virgin olej? )
Poznáte nejsku stránku na ktorej by boli také recepty?



10

Re: AKNE

Dusenie je tepelna uprava, ktora prilis neprehreje olej. Samozrejme vyprazanie znamena znicenie oleja. Tak isto mikrovlnka.
Najvacsi problem ale predstavuju priemyselne pripravene jedla. Priemysel nepouziva ine oleje, nez tzv Stabilizovane, tj chemicky a tepelne znicene, kvoli trvanlivosti vyrobkov.Znicene oleje totiz mikroby nenapadaju, tj nekazia sa.

Inac dnes sa zjavuju na trhu ai ine oleje, ktore su vytazovane pri relativne nizkych teplotach a chemicky neupravovane. 
Proces napr "expeller extracted" sa nekvalifikuje sice ako extra virgin, ale neznici olej, lebo teploty pri extrakcii su nizsie, ako bod varu.

Moja zena pouziva virgin olivovy a kokosovy uz dlhe roky a okrem vyprazania(co uz nerobime) viacmenej ma tie iste postupy pri vareni a peceni.



11

Re: AKNE

ahá...ďakujem...ešte by som sa chcela opýtať na živočíšne tuky..ako to je s nimi...však akékoľvek mäso ich obsahuje...(tiež sposobuju akne???... )



12

Re: AKNE

Zivocisne tuky je siroky pojem. Tak, ako my jeme rozne priemyselne spracovane potraviny, aj dobytok, ktory nie je volne sa pasuci na neosetrovanych (chemikaliami) lukach je stajneny a krmeny priemyselne upravenymi krmnymi zmeskami  a teda ma urcity podiel znicenych tukov v tele, ako aj my.
Takze sa vsade zdoraznuje menej zivicisnych produktov, hoci kompletne vylucenie nie je odporucene
a podla moznosti  z volne sa pasucich a "neosetrovanych" hormonami a antibiotikami zvierat.



13

Re: AKNE

RNG CHCEM SA TA SPYTAť čI DUSENIE NA OLIVOVOM OLEJI JE šKODLIVE ...A AK TEN OLEJ NIE JE VIRGIN čI TIEž. ...   DALEJ BY MA ZAUJIMALO čI úPRAVA AKO TAKA SA OPLATI NA OL. OLEJI čI TO NIEJE ZBYTOčNE DRAHA ZALEžITOSť. KED NAPR. DUSIM NA OBYčAJNOM ALEBO OL. čI JE TO ZDRAVšIE



14

Re: AKNE

Dusenie je nizsie teplotou, nez vyprazanie. "lahky" tj vytazovany za tepla a cisteny parou olivovy olej je na vyssie teploty vhodnejsi, nez drahy extra virgin



15

Re: AKNE

Napriklad som zistil, ze mi nesedi na tvar, po totalnom umyti (ked je zbavena spiny ale zaroven sucha) olivovy olej.
Nerobi mi nejak dobre, nerozpusta mi kanaliky .... ani po pridani TeaTree...
Pockam na ten kokosak s citricidalom a porovnam...



16

Re: AKNE

Mne robi kokosak dobre na plet, pozri sa na rozne ine pridavky v teme
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika
Ja si davam kokosak na vlhku plet, tak ho treba len velmi malicko a pomerne rychle sa vsiakne.



17

Re: AKNE

nakoniec som zistil, ze celkom fajn na tvar mi posobi cisty TeaTree olej, ktory je sice velmi aromaticky,
ale brutalne rychlo posobi, cervene flaky doslova zmiznu a zapaly zanikaju, vyrazka splasne.
Ale to hovorim o vyrazkach, alebo pupakoch, ktore mi vzniknu po nejakej vinnej akcii, kde sa vselico popije a poje a v priebehu dvoch dni mam na tvari 2-3 kusy takychto zapalovych zalezitosti.



18

Re: AKNE

Malokto znesie cisty tea tree olej a neviem ci aj tvoj nie je vlastne uz riedeny niecim.



19

Re: AKNE

Vyzera ze je cisty esencialny nizkovriaci prchavy olej...
No dost to pokozku vysusuje, ale vzhladom na to, ze si to aplikujem len lokalne, nevadi mi to...
Zrejme kvoli jeho nizkej viskozite, pri kvapnuti minikvapky, len naozaj plochej a malickej na kozu,
okamzite sa cez kozne kanaliky zacne sirit vsetkymi smermi ako pavucina a uz za 5 sekund z malinkej milikvapky
je nasiaknuta koza v ploche 1,5 cm x 1,5 cm. O par sekund vsiakne a miesto je uplne suche, neleskle...
Neviem, ci tam nieco davaju, ale pisu ze je cisty.. pisu ze je "Pharmaceutical Grade".
Ale ak ho niecim riedia, tak niecim prchavym, nie mastnym ako je olivovy olej...
Ale smrdi dost vyrazne... az mi klipkaju oci...



20

Re: AKNE

Napis ze to obsahuje farmaceuticku kvalitu tea tree oleja este nehovori, ci nie je riedeny.



21

Re: AKNE

ano .. zlozenie tam nie je



22

Re: AKNE

Typicke od vyrobcov, ak ich neprinutis uviest vsetko, uvedu len to, co je pre nich vyhodne.



23

Re: AKNE

Teraz sa v poslednej dobe prezentuje, ze kys.salicylova je hlavna ucinn a latka vsetkych anti-acne pripravkov...
Je to sakra taky zazrak ? Ved ona len oslabuje pokozku, cez ktoru dokaze dost hlboko prenikat... Alebo to funguje tak, ze ju tym vlastne spristupni tym ostatnym ucinnym zlozkam, ktore sa tak dostanu hlboko do koze a tam posobia protizapalove ? Ale videl som aj pripravky bez inej ucinnej latky, len s touto kyselinou...



24

Re: AKNE

2%kyselina salicilova je znacne antimikrobialna(nie div, kyselina!)a pre malu molekulu aj prestupuje cez kozu, tj aj tam posobi antimikrobialne a protizapalovo. Ale zaroven dorasuje kozu(kyselina) takze je to velmi zly prostriedok proti acne, ale vyborny zarobok pre kozmeticky priemysel, lebo ciastocne pomoze a pouzivaju ju mladi potom cely cas=odbyt.Kremy s nou su drahe, hoci je to jedna z najlacnejsich produktov organickej chemie.



25

Re: AKNE

inac ten roztok citricidalu na akne mozem vrele odporucit... Totalne akne z vonku dezinfikuje a vyrazka uplne vyschyna, zacervenanie rapidne mizne...
Osvedcil sa mi roztok 30 kvapiek GSE v 1 dcl vody ...
Mozno by sa dal pouzit aj silnejsi, no dosiel som na tuto koncentraciu a doslova zazraky...
Neuveritelne... Naozaj je zaklad ranu zbavit bakterii, aby ju telo mohlo elegantne a rychlo zahojit, bez zbytocntch
dlhopretrvavajucich minizapalovych lokalnych reakcii...



26

Re: AKNE

Nuz robis to poriadne silne. Nie kazdeho koza znesie taku koncentraciu, niektore dievcata mali aj z nizsich koncentracii reakciu=ocervenenie tvare.
Tak silnu koncentraciu pouzivam len na plesne na nechtoch noh, kde su koza a necht extra hrube.



27

Re: AKNE

no skusal som to najskor s tymi 6 kvapkami, bolo to slabe, pridal som dalsich 6 .. stale nic, tak som to zdvojnasobil a nieco kapol ako bonus... ale teraz to naozaj pomaha



28

Re: AKNE

Mas odvahu!
Ale to je zaklad poznania. Ludia co nic nikdy neskusia k nicomu nemozu dospiet. Ale na druhej strane nemozu nic pokazit....

Ja som raz v duchu experimentacie pred rokmi  si napchal roztlaceny cesnak do nosa proti nakaze hornych dychacich ciest, drzal som ho tam vyse 2 hodin hrdinsky a rozozral mi celu sliznicu. Hojilo sa to vyse mesiaca a dosial, ta sliznica je velmi tenka a mam skon ku krvacaniu hocikedy, ked je len trochu suchsi vzduch.
Veda ma svoje obete, hahaha
Odvtedy som sa naucil byt ovela opatrnejsi a radsej vyckam, nez nieco "objavne" vyskusa na sebe mnozstvo inych ludi, nez by som hral rolu pokusneho kralika.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-26 14:04:54)



29

Re: AKNE

ano ... no cesnak som si v detstve prilozil na bradavicku a po par minutach to zacalo sakra palit... este chvilku som vydrzal a potom som to vzdal ... ale islo radove o minutky... A dobre som spravil... koza bola naozaj podrazdena ale nastastie len mierne, ale viem si predstavit co by sa mi prihodilo, keby som to nevzdal.... (a bradavica samozrejme prezila).
A to porovnavam hrubu kozu na ruke s jemnou sliznicou v nose.
Ale dufam, ze si to medzi tym, nez si to stihol vyskusat, .. neporadil aj inym smile))))

Naposledy upravil: petela (2010-10-26 14:36:11)



30

Re: AKNE

Boze to su uz roky, najmenej 40 rokov. Samozrejme som to inym neporadil, prave naopak, som mnohych na tu korozivnu vlastnost cesnaku upozornil.



31

Re: AKNE

no ten cesnak sa chova rovnako aj v zaludku, ked vidim hrdinov, ako si ku hrianke daju 10 velkych strukov



32

Re: AKNE

Moja zena neznesie dnes cerstvy cesnak, kedysi jej nerobil tazkosti.



33

Re: AKNE

no ja od opisovanych problemov, konzumuje 2 struciky dost velke denne, s troskou fialovej cibulky ....
Neviem ci to organizmus citi ako bonus ... a ak ano, cakam od neho po dlhsej dobe nejaku pozitivnu odozvu...samozrejme aj kvoli inym zdraviu prospesnym zalezitostiam...



34

Re: AKNE

My jeme vela cesnaku a cibule, ale skoro vylucne varenych, a tam tie problemy nie su.



35

Re: AKNE

ale varenim za znicia enzymy, nie ?



36

Re: AKNE

Cibula a cesnak nie su nejak silne zdroje enzymov a antimikrobialne vlastnosti a quercitin si varenim do znacnej casti zachovaju



37

Re: AKNE

ale  napriklad cibula nafukuje aj po vareni, aj po peceni popri masku ...
Uzivas ten enzym co tu spominas ? tu galakt...azu, ci co to bolo ?



38

Re: AKNE

Je to sucast mojich enzymov, pozri na Digest Platinum, od firmy NOW



39

Re: AKNE

tak toto je sila...
Ale zaroven som cital, z zdravy mlady jedinec by nemal do seba davkovat niektore traviace enzymy, nakolko
si ich telo moze zacat produkovat menej a po ich vysadeni moze mat problemy s ich nizkym mnozstvom...
Je to tak ?



40

Re: AKNE

"Reci sa hovoria, chlieb sa je"
Az na to budem vidiet nejaku vedecku pracu, zopakovanu viackrat inymi, nezavislymi, tak tomu uverim. Zatial je to len bezny tlak proti doplnkom, co lekari radi rozsiruju.
Cim menej o nich vedia, tym odbornejsie sa tvaria.



41

Re: AKNE

a co povies na stavu z pomarancov, ktora je sice lisovana za studena, ale potom je pasterizovana ?

Napriklad produktova rada   RIO  FRESH   od tohto vyrobcu :

http://www.mccarter.sk/



42

Re: AKNE

Kazda konzerva stavy musi byt pasterizovana, aby sa v nej zabili rozne kultury, inaksie by roztehlo flasu alebo sa premnozili skodlive .
Preto davam prednost cerstvemu ovociu alebo cerstvo vytazenej stava, ktora ma aj viac vitaminov aj enzymy.



43

Re: AKNE

Myslis, ze bezna denna konzumacia vina zamoruje organizmus a sposobuje aj kozne porblemy ?
Napriklad 2-3 pohariky (4-5 dcl denne)



44

Re: AKNE

NIe. Prave naopak, alkohol rozpusta tuky, aj tie, ktore sa snazi telo vyhodit cez kozu.
Ale 5 deci je vela, je to zataz na pecen.2 deci sa odporuca, najma cerveneho



45

Re: AKNE

no horsie je ze ak nie je vino z overeneho zdroja, vinari tam sypu kvantum chemikalii, aby zabili kvasenie a kazenie .. od beznych siricitanov, cez benzoany a antibiotika
No a obcas si dam aj pohar tvrdeho, co zase neobsahuje ziadne pozitivne latky, ako resveratrol v cervenom a podobne...

Naposledy upravil: petela (2010-11-15 22:00:35)



46

Re: AKNE

Hehehe, zialbohu casto co je dobre pre nas nie je chutne, aspon podla toho, ako mame od detstva navyk na rozne chute.
Dokvasene cervene vino nepotrebuje konzervaciu, lebo neobsahuje zvyskove cukry. Je sice trochu "draplave" na jazyk, ale to je kvoli ziadnemu cukru, trieslovinam, a roznym antioxidantom, teda tomu, co je v nom zdrave.



47

Re: AKNE

chcela by som sa ta spytat aky mas nazor na kozmetiku AnneMarie Borlind , certifikovana prirodna, (assay.sk)  myslis ze je vhodna pri akne?



48

Re: AKNE

Neviem. Ja osobne si sam miesam kozmetiku s presvecenim, ze co sa neda zjest to si clovek nema ani davat na kozu, lebo sa to do tela dostane.
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika    http://rng.nazory.eu/acne

A to "prirodne" tiez nie je zaruka nicoho dobreho, lebo prirodny je aj hadi jed....



49

Re: AKNE

Po Roaccutane mi ostali take jazvicky a dierky a celkovo taka horsia tvar(dlhe roky stravene so silnym akne)... doktorka mi davala rozne chemicke blbosti, no nic mi nejak nepomahalo okrem toho Roaccutane, co som mal asi stastie kedze je to tak nebezpecna vec.
No bolo mi poradene od jedneho cloveka CONTRACTUBEX... moze byt vhodny ? vdaka

http://www.docsimon.sk/tovar/contractubex-gel-20g

Naposledy upravil: cacau (2011-04-06 21:33:53)



50

Re: AKNE

Ten contratubex vyzera OK co sa tyka ucinnych latok ako vytazok z cibule a heparin. Problem je, ze obsahuje 90% inych nespecifikovanych latok a kedze je z farmaceutickej spolocnosti iste sa jedna o chemikalie a petrolejove produkty.
Osobne by som uz nic take na seba nedaval a ked chcem enzym ako heparin, mozem si tam dat napr nattokinazu, ktora je este lepsia a ten vytazok z cibule je len zdroj quercitinu a alicinu, a aj to sa da do domaceho kremu pridat, ked treba.
Ja sa ale viac spolieham na ine latky, najma tukorozpustny vitamin C, vzacne hojive cukry, silne antioxidanty a vyzivne prirodne oleje.