51

Re: Candida

Nuz ja som videl vyrabat tofu s procesom fermentacie a tak som hlupo usudil, ze vsetko tofu je fermentovane.
Prave som si ale precital o roznych moznych produkciach tofu, kde prevazna cas tofu sa vyraba solnym vyzrazanim zo sojoveho mlieka bez pouzitia fermentacie alebo papajovych enzymov. Tj take tofu ma dost vysoky obsah izoflavonov, ktore sa vyzdvihovali v literature ako rozne dobre pre zdravie ako latky s hormonalnymi ucinkami, co sa vsak ukazalo byt loz, lebo tieto latky len napodobnuju hormonalne ucinky ale nenahradia ludske hormony, dokonca skodia.
Takze odvolavam svoje OK na tofu, sice nie z dovodu ze by to skodilo pri protikandidovej diete z hladiska sacharidov, ale celkove vo vacsich mnozstvach z hladiska izoflavonov.
Ja som sam sice nejedol ziadne sojove produkty, leda ak nahodou v cinskych a inych restauraciach, ale viem, ze dlho tlacili sojove mlieka ako vyzivu pre kojencov a samozrejme som s tym nikdy nesuhlasil, len v pripade, ze mali deti silne alergie na mlieko.
Vdaka za opravu!!!

Naposledy upravil: RNG (2011-02-25 16:33:51)



52

Re: Candida

Zdravim, od pondelka zacinam drzat podla Vas protikandidovu dietu, doplnky mam nakupene, este pevnu volu to bude chciet....objednala som si aj tu steviu, prosim Vas mozem ju pri tejto diete, ci až po nej? Aspom do caju.... Este sa chcem spytat, zeleninu len v surovom stave alebo na pare, nemozem si dat aj sem tam orestovanu? Niekde som citala, ze mozem raz zacas aj to male acidko tak neviem, taktiez ci mozem tuniaka v konzerve alebo udenu makrelu alebo udeneho lososa....mam problem dlhodobo aj s vypraznovanim, tak som zacala kazdy druhy den pit caj so sennym listom- rastlinne prehanadlo....mozem s tym pokracovat aj dalej? dakujem za odpoved Julia



53

Re: Candida

Akekolvek formy zeleniny su dobre, aj masa a ryb a orechov a olejnatych semien.
Stevie treba len hrozne malicko a nie je to potrava pre candidu aj tak.
Mikrovlakniny ako psylium, pektiny a arabinogalaktany pomahaju (s hodne vody) motilite/pohyb v crevach a zaroven su prebiotika, tj potrava pre probiotika, ale nie pre candidu, ktoru pomozu z criev vymiest.
Odporucam brat kazdemu, lebo cistia, absorbuju a odmoruju creva, pricom pomahaju zivit probiotika.Mozes pit akekolvek nesladene caje(tj nesladene cukrom, stevia je OK)



54

Re: Candida

Mam otazocku... pri candidovej diete uzivam vecer s jablkom tieto probiotika - http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0 - niekde som cital, ze by probiotika mali byt hladene v chladnicke - tyka sa to aj tychto probiotik?

Tiez je pisane, ze treba jest orechy a olejnate semena - su aj nejake obmedzenia, lebo som niekde tiez cital, ze sa neodporucaju kesu, pistacie, arasidy... ?

Je tato dieta aj niecim skodliva, co sa tyka organov v tele, metabolizmu, imunity? Pretoze to vyzera tak, ze 14 dni, dokonca ani mesiac mi nebude stacit, asi si ma plesne oblubili viac ako som si myslel. smile Dakujem.



55

Re: Candida

Tie 2 týždne čo odporúča RNG je len pre tých čo majú candidu v črevách troška rozbujáčenú. Keď ju máš už dlhšie tak ti potrvá oveľa dlhšie... Hovorím o mesiacoch nie týždňoch. A treba poriešiť aj veci čo sa skrývajú za tým. Nie vždy to je len biela múka a cukor... Tie probiotiká netraba chladiť. Inak ja by som si to jablko na noc odpustil a moc nedával šance  tej mrche sa pomnožiť. A pochybujem, že máš kyselú odrodu jablka, lebo väčšina si myslí, že Golden delicious medzi ne patrí smile hahaha Na zahraničných fórach ľudia sú na tejto diéte bežne aj 2 roky... alebo cukrovkári... OCD či ako sa to volá používa veľa ľudí. I keď Graham to označuje ako to najhoršie čo môžeš svojmu telu robiť, ale tak jeho treba brať z rezervou trocha smile

Naposledy upravil: davoo (2011-06-19 19:33:16)



56

Re: Candida

Town, mozno nie kesu, lebo tie su trochu nasladle, arasidy nie su oriesky, pistacie su definitivne OK.
Rozdiel je vytlct kandidu v crevach, na to by 2-3 tyzdne mali stacit , ked dodrzis prisne bezsacharidovu cast a pouzivas dost probiotik a vlaknin.
Plesne v organoch v tele, to je ina zalezitost, lebo tie sa nedaju vyhladovat, krv ma vzdy urcity cukor,bez ohladu na to, co jes.
Takze tam pomozu len masivne protiplesnove doplnky a velmi dlho.



57

Re: Candida

a existuju aj teda vedlajsie ucinky tejto diety (nieco co moze telu ublizit, ked dlhodobo nedostava cukry) - okrem toho, ze uz som cca 8 kg schudol, kedze som vyradil hlavne ryzu, zemiaky... atd.. ?



58

Re: Candida

Ziadna restrikcna dieta dlhodobo nie je zdrava. Ale su ludia, co ziju napr na mase prakticky cely zivot, ako napr eskimaci. Nasa pecen vie vyrabat dostatok cukru pre mozog procesom neoglukogenezy
Proteinova(bielkovinna) dieta, tu znama ako Atkinsova alebo ketonova,sa efektivne pouziva na chudnutie.
Je to samozrejme extra zataz na pecen, kedze bielkoviny pri traveni potrebuju extra enzymi a vytvara sa tam viac splodin, nez pri traveni sacharidov.
Moj syn napr bol na nej zoparkrat az pol roka, bez problemov. Dnes je spat na pestrej diete a problemy s vahou riesi skoro kazdodennym navstevovanim telocvicne a behanim  5 km na makkej drahe.



59

Re: Candida

V niektorych clankoch sa tiez uvadza, ze nie su vhodne rajciny a naopak, ze kysla kapusta velmi pomaha? Rajciny jem skoro stale... ako to vlastne je?

Zdroj:
http://www.alter-net.sk/candida.html



60

Re: Candida

Town, to je jeden z najblbsich clankov, co som cital na candidu!
Vyslovene tam odporucaju ryzu, spaldu, ovos, proso kukuricu, no upne na hlavu padnute, ved to su vsetko veci, co zivia candidu!!!!
Vsetky skroboviny sa totiz v zaludku pomocou kyselin a amylazy menia rovno na cukry, tj potravu pre candidu. Tak ako si ju predstavuju vyhubit, ked ju dobre  krmia?!?

Zrejme autor tomu vobec nerozumie a naviac ma v hlave plevy, lebo inac by si uz davno  hocikde mohol najst, co potrebuje candida a plesne na zivot a co nevedia pouzit.Je to typicky odchovanec organizovanej mediciny, nabiflovany a nerozmyslajuci.

Naviac tam tvrdi, ze sa v nas pri spravnych podmienkach VYTVORIA probiotika. Nuz to je uz hranici s debilitou, prepac za moje rozculenie.
Bakterie a ine kultury sa nevytvaraju v nas, len rozmnozuju a na to ich musis dosadit. Na to aby sa vytvorili bolo treba mnoho milionov rokov vyvoja.

A taky lekar chce niekomu  radit????

To ako kedysi v 18 storoci tvrdili, ze v kutoch, kde sa hromadia rozne chumace sa z toho narodia mysi, hahaha.
Potom im Luis Pasteur musel dlhe desatrocia dokazovat, ze existuju mikroby, ktore sa prenasaju, infikuju vselico a to sposobuje kvasenie, hnitie aj rozne choroby. A trvalo to skoro 40 rokov, kym si zacali umyvat ruky a sterilizovat.
Lekari sa zda, ze su najmenej pokrokovi ludia a najvacsi dogmatici. Propaguju len to, z coho maju zisk
Dodnes amputuju miesto vyliecenia a nazyvaju to vybratie(mandle, cysty,hrcky, tumory, myomy, maternice...), alebo odstranenie, nie to, co to je v skutocnosti, vyrezanie=masiarcina
A pouzivaju symptomaticke diagnozy, tj zoberu priznaku a prelozia to do latinciny a grectiny a tym je to skoncene.To staci ako "show" pre "blbych pacientov".
Co to sposobuje to ich velmi nezaujima. A na tie symptomy=priznaky predpisu podla odporucenia farmacie patentovane=synteticke a neprirodzene chemikalie, ktore sice potlacia priznaky, ale vacsinou vobec neadresuju priciny a samozrejme zamoria telo.
A kazdy je spokojny: pacient si mysli, ze mu obetavo pomahaju, lekar ma vynimocne postavenie a moc nad zivotom ludi(nadclovek), a farmacia veselo zaraba . A spolu s nou aj poistovne a vyrobci medickych zariadeni.

Naposledy upravil: RNG (2011-06-21 10:49:52)



61

Re: Candida

Internet je zapratany neskutocnym mnozstvom dezinformacii a mylnych nazorov... je dobre, ked ma clovek odborny a objektivny zdroj informacii... smile



62

Re: Candida

Nuz na to treba odoberat periodika lekarov, ktory sa prislusnymi temami zaoberaju a ktorych vysledky prav organizovana medicina neuznava a cenzuruje, kde sa len da.
Takze si clovek ich periodika musi predplacat, inac sa do beznych komunikacii nedostanu. A je to zaroven podpora tychto ludi, lebo z niecoho musia zit,pracovat a casto sa branit proti utokom a sudom za casto nainscenovane "poskodenia" pacientov.
Ako som povedal, napr Julian Whittaker ma vyse 2.5 miliona predplatitelov a skoro 4 miliony americanov citajucich jeho, periodika,. Pritom, nikde v oficialnej medickej literature ani vo verejnych komunikaciach sa neobjavi, hoci ma v Texase uspesnu kliniku s vyse 80 lekarmi a lieci prakticky len alternativnymi metodami.
Mozes ho najst na nete, ale samozrejme tam nenajdes jeho najnovsie poznatky, len take, co su uz medzi alternativnymi lekarmi vseobecne zname.
Ale ani on nie je 100% zdroj informaci, pretro treba mat tych zdrojov mnozstvo a brat ich jemne s rezervou, alebo aspon konzervativne, ked sa clovek nechce hrat na pokusnu mys na kazdy novy objav.



63

Re: Candida

Toto je podla vsetkeho tiez alternativna medicina. MUDr. ThDr. Ryke Geerd  Hamer - na to mas aky nazor?

http://gnm.webnode.sk/



64

Re: Candida

Nuz mam proti roznym tvrdeniam rozne vyhrady, celkove je tam ale dost pravdy.
Len ja som American a Slovak, a zrejme ta germanska medecina, tj medicina ubermenschov=nadludi arijskeho povodu na mna celkom nesedi, hahaha.
Ale je to rozhodne ovela rozumnejsie, ako bludarske reiky alebo historicka homeopatia, ktora patri tam odkial ju vyhrabali=do 19 storocia spat.



65

Re: Candida

Dnes sa mi stala taka vec, rano som si nedal HCL a enzymi k ranajkam (mal som zeleninovy salat s vajcom) a dal som si len Kapsule oregana - na obed uz bol aj HCL aj enzimy... po obede som zacal mat neprijemne (take kvasne) grgy po vajicku a opakujuce sa hnacky asi 10 x - po hnackach ma nebolel konecnik a v podstate som vylucil len vodu a kusky zeleniny... akokeby som "cikal zadkom"... smile ... mohol to sposobit ten nedostatok kyselin a enzymov z rana... taketo nieco som v zivote nezazil... neviem co si mam o tom mysliet... dufam, ze mi to aspon pomoze na precistenie criev od toxikov a candidy...



66

Re: Candida

Zelenina ma na sebe vzdy nejake mikroby a vajce je vyborna potrava pre rozmnozovanie znacnej casto mikrobov. Takze si asi mal potravinovu otravu, co je dnes dost caste.Ja som ich zazil uz mnozstvo.
Aj samotne vajcia, pokial nie su dobre na tvrdo uvarene mozu mat rozne nakazy, ako camphylobacter jejuni, salmonely ci e-coli.
Nezabudni po hnackach brat probiotika aspon 3 dni po sebe.



67

Re: Candida

No probiotika teraz papam na dennej baze kvoli kandide... dnes si ich asi dam viac ako dve... myslis, ze pomoze vacsie mnozstvo?

P.S.: na veceru som mal tiez zeleninu a klasika oregano, HCL a enzymi... a ta posledna hnacka mala aromaticky charakter a uz to aj stipalo... velmi neprijemne, uz to nechcem zazit... smile



68

Re: Candida

Ako som povedal, spravne osadene creva maju az 10 na strnastu kultut, tj vahove 1 kg, a doplnky su stovky miligramov, poctom pod 10 na jedenastu. Tj predpokladame najmenej 1000 nasobne rozmnozenie.. Samozrejme vacsie davky osidlia creva skor, takze minimalne treba mnoho miliard, ked nechceme, aby sa premnozili nejake nahodne sa presmyknute cez zaludok skodlive.
Ja osobne beriem, kyseliny len s vacsim jedlom, kde je hodne masa alebo ryb. Na zeleninu by mal zaludok vystacit bez extra kyselin, najma ked pri tom nepijes privela vody, aby si si nerozriedil zaludocne kyseliny.



69

Re: Candida

rng, chapem tvoje rozculenie. no moj znamy si nasadil na isty cas dietu z tmavej ryze (so supkami, vari sa hodinu). nejedol nic ine len tuto ryzu (ziadne ine skroboviny, chlieb, ani zemiaky). ta ryza ma vynikajucu chut - nieco uplne ine ako obycajna biela ryza, alebo lupana ryza... takze to dokazal cca 3 tyzdne. nepamatam sa, ci aj surovu zeleninu k tomu mal, ale ak ano - tak len na dochutenie. nemal ziadne ovocie - a candida mu vyrazne ustupila. ked presiel na normalnu stravu, candida sa opat vratila.



70

Re: Candida

Hneda ryza ma extra vlakniny, podobne ako psylium, co su tiez plevy zo zrna. Takze pomaha vymiest candidu mechanicky a plevy su potravina=prebiotikum potrava pre probiotika.
Ale jest celozrnnu ryzu aj ked ciastocne potlaci candidu ju ucinne nevyhubi, ked je prerastena cez cely traviaci system, dokonca aj inde v tele.
Na to je treba ist ovela ostrejsie, nedat jej ZXIADNY vyzivu, podporit len probiotika, nasadit probiotika, zautocit priamo na candidu roznymi protikandidovymi ako oreganovy olej, GSE, kokosovy olej, enzymami, co jej rozlozia bunkove steny.
Inac je to cely cas v tele, produkuje toxiny, zabera priestor, kde by mali byt uzitocne probiotika, ktore produkuju nie toxiny ale vitaminy a obranne latky pre telo.
Polovicate metody nedavaju dostatocne vysledky, zialbohu.



71

Re: Candida

RNG, zaujala ma tu tvoja odpoved na homeopatiu....viem, ze jej neveris, neprikladas vyznam , ja som toho isteho nazoru.....nedavno som to napisala na jednu diskusiu a vies ako ma zacali ludia bombardovat? nadavat mi, ze ako take nieco mozem pisat, dokonca sa tam ozvala nejaka pani, ktora je v tej asociacii homeopatov, robi to profesionalne a pisala, ako na vlasne oci uzdravila mnoho ludi , ktorych alopaticka medicina davno odpisala,ako sa dostali z rakovin, oslepnutia, zacali chodit a dovtedy boli na voziku a ine veci.....ale ze to musi ten homeopat vediet robit, musi byt odbornik ....co na to povies? ja tomu aj tak neverim.....



72

Re: Candida

Povodny princip, homeopatie je blbost, tj zalozeny je na myslienke, ze to, co ti sposobuje podobne priznaky, ako tvoja choroba ti po osemnasobnom rozriewdeni na polovicu pridavanim mliecneho cukru ti da nieco, co ti ma pomoct. To je teda nie zalozene na pozorovani ucinkov, ale na predpoklade, ktory nie je nicim podlozeny.
Medzitym zmenili definicie, pridali riedenna d,c m (tj este vyssie) a mnoho naozajstnych vlastne doplnkov bez velkeho riedenia sa v tej skupine zvezie, hoci vlastne patria medzu potravinove doplnky a s homeopatiou nemaju nic spolocne.
Takze netto: homeopatia je zalozena nie na faktoch, ale na viere.
Viera uzdravuje, o tom nie je pochybnost, ale to potom clovek moze brat aj cukrove pilulky, co mnohi lekari casto davaju hypochondrom
Takze kto ma pevnu vieru v homeopatika, tak mu pomozu, ale nie je to kvoli tomu homeopatiku, ale kvoli viere.
V poslednom case zo strachu pred alternativou a potravinovymi doplnkami lekari organizovanej mediciny podporuju homeopatiu ako pre nich nekonkurencnu alternativu. Dokonca to ucia na medickej fakulte.
V USA to jednoznacne prehlasili za naozaj neucinne , lebo v testoch , kde porovnavali ucinky homeopatik a cukrovych piluliek homeopatika nemali o nic lepsie vysledky.



73

Re: Candida

Nie som privrzenec homeopatie ale ako potom prosim Ta vysvetlis, ze homeopatia funguje aj na detoch, ktore nevedia tak verit ako dospeli a aj to, ze ta homeopatia funguje aj na zvieratach?



74

Re: Candida

Tvrdenie, ze funguje nie je podlozene tzv double blind principom, (tj mas dve skupiny, jednym das cukrovu pilulku druhej skupine latku, co si overujes a sledujes vysledky, po case porovnas vysledky. V oboch skupinach je urcity pocet zlepseni, ked je v skupine s overovanou latkou podstatne viac zlepseni ako v druhej skupine, mozes prehlasit danu latku za ucinnu) a tomuto testu zialbohu drviva vacsina pravych homeopatik neprodukovala kladne vysledky.
Zialbohu sa pod menom homeopatikum predavaju aj latky, co povodnej definicia homeopatika vobec nevyhovuju, su to casto silne bylinne preparaty ktore maju ucinnost aj v double blind teste.Ale to nie su podla definicie naozajstne homeopatika
http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy



75

Re: Candida

RNG,co si myslis o plesnivych syroch...mozu byt skodlive?
Este jedna otazka:ake mnozstvo by malo byt denne kaprilickej kyseliny pri protikandidovej kure?
Dakujem...

Naposledy upravil: Sisa 24 (2011-06-28 00:12:39)



76

Re: Candida

Plesne su povacsine skodlive. Ja sa napr. vyhadzem z roznych plesniovych syrov, ked z nich zjem viacej. Z cerstvych syrov sa nevyhadzem, takze je jasne, ze plesnivenim sa tam vytvaraju(aspon pre mna) aj neziaduce latky.
Niz ale to ma nijak neodradi z casu na cas si pochutnat na nich.

Caprilickej kyseliny v proticandidovych dietach odporucaju najmenej 3 gramy denne.
Tolko sa nachadza v zhruba troch lyziciach(polievkovych) kokosoveho oleja



77

Re: Candida

Dobry den,
chcela by som sa spytat ohladom kombinacii roznych diet. Mam candidu, zajtra zacinam s dietou - mesiac by som chcela tu "prisnejsiu" verziu - maso, ryby, zeleninu, vajicka, semiacka/aj doma vyrabane mlieka z nich/, orechy-oriesky, oleje, sladenie so steviou. Viem, ze zo zelenin je dobre zatial vylucit mrkvu,pastrnak,oranzovu tekvicu, kukuricu,zemiaky. Neviem vsak, ci sa moze kokosove mlieko/krem/, riasy na zahustenie ako su agaragar alebo Kudzu, kolko vajicok a masa by sa mohlo za tyzden a ci moze byt ostatna zelenina aj inac upravovana/napr.ako omacky/, kedze mam zapal pazeraka, tak velmi neznesiem surovu zeleninu/ani oregan.olej alebo cesnak/, aj ked uzivam lieky nan - vobec neviem ako zvladnem tu celu dietu. Zacnem uzivat aj kysel.caprylovu v tabl, zatial len mensie davky kv.zaludku, budem zvysovat, aj Lapacho, Lactobacily od Swiss Natural a olej z pestreca marianskeho na pecen, cisty L-glutamin na zaludok/+liek Controloc zatial/.Uzivam aj antikoncepciu, ktoru by som mala asi vysadit, lenze uzivam ju kv.chudokrvnosti-silnej menstruacii, tak to zatial nechcem este viac rozhadzat. Mam imunodeficienciu, 12,5krat vyssiu hladinu medi v krvi aj v moci /vysledky genet.testov na wilsonovu chorobu este nemam/ a zial mam aj tak dost maly vyber potravin, kedze mam alergie na asi 40druhov potravin, vratane lepkovych, mliecnych/aj kasein, aj laktoza/ intoleranciu na hystamin a alergie este na par druhov plesni, tak si ovocie-zeleninu este pred ulozenim do chladnicky specialne cistim s Wegiwashom pre lepsie ocistenie a zacala som tiez kupovat - ak mam moznost - biomasa. Financne je to hrozne vela, dufam, ze nebudem to takto musiet vse dodrziavat vela rokov. Po mesacnej prisnej diete by som chcela zaradit potraviny ako su: pseno, amarant,quinoa, pohanka, teffova muka, gastany, karob, vsetky lusteniny, Hokkaido a tekvicu na pecenie, mrkvu surovu, trochu nelupanej ryze a trochu ovocia. Zemiaky a kukuricnu muku sa budem snazit zatial uplne vylucit na par mesiacov a az po pol roku skusim aj ostatne potraviny postupne zaradovat, ako posledne prirodne sladidla a o rok znovu na krvne testy.
Prosim - je to takto spravne???
Mam aj osteoporozu, minusove mineraly/horcik, sodik, atd/, B12 a kys.listovu/na to uzivam prirodneho povodu komplex/ a na osteoporozu by som chcela zacat az potom nieco uzivat, ked sa creva daju trochu so poriadku, kedze sa mi nic nevstrebava. Ostatne zdravotne tazkosti nebudem rozpisovat, je ich vela a to mam len 36rokov. Podotykam - bezlepkovu, bezmliecnu, bezsojovu, bez bieleho cukru, setriacu a "zdravsiu" dietu dodrziavam uz 3-5 rokov, skusila som od immunol.injekcii cez aloe vera, chlorellu, cinske aj slovenkse bylinky, reishi a mnozstvo inych potrav.doplnkov a liekov velmi vela, niektore pomohly, ale len na nejaky cas. Nove potrav.alergie ako aj Candidu my zistili az teraz v maji, tak dufam, ze ta dieta nakopne konecne cely moj immun.system. Tie potraviny, ktore jest mozem, si musim sledovat, pisat si, aby sa rotovali asi 1-2x za tyzden, aby sa nevytvorila intolerancia aj na ne. Za mesiac som si vypracovala ako-taky plan, tabulky, co a ako, aj ked sa to pri tolkych podmienkach na 100% dodrzat neda, len by som bola rada, keby ste mi to mohli potvrdit - alebo vyvratit, co je srpavne a co nie. Na vsetko.
Dakujem velmi pekne!! A tiez, ak by sa dalo, nejake proticandidove recepty mi zaslat - nieco som nasla, hlavne pri paleolit.dietach, ale nie dost. Dakujem este raz!



78

Re: Candida

To je vsetko pekne, ale nevidim tam nikde oreganovy olej, GSE a enzymi. To je to, co tu candidu zabija, dieta je len pomocna na to aby si ju oslabila, vyhladovala.
Vstrebavanie je zalezitost travenia a na to treba kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika. Bez dobreho travenia ma clovek stovky zdravotnych problemov.
Zapal pazeraka vyplyva s kvasenia v zaludku=nedostatok kyselin
Odporucam si uvedene doplnit, lebo sa do nekonecna neda roznym jedlam vyhybat.
Prakticky okrem lepku je na vsetko celkom ucinny vyber enzymov, len na lepok su malo ucinne, tj tomu sa veru budes musset vyhybat a kedze to nejde vzdy, odporucam ti brat aj enzymi specificky na lepok napriek bezlepkovej diete, lebo sa tam vzdy nejaky nahodou presmykne a zrejme mas nim terlo zamorene, to je aj jeden z dovodov zlej absorbcie.
Tak isto osteoporoza je len dosledok zleho travenia. Pravdepodobne mas aj malokrvnost atd.



79

Re: Candida

Dakujem pekne za odpoved. Na oregano mam alergiu, takze to nemozem, ale pozrela som si GSE alebo Citricidal, na stranke Biozdravie ich maju, neviem, ktore by bolo lepsie, su tam aj v tabletkach/GSE/, mozno pri zapale pazeraka by boli lepsie tie, neviem. A videla som aj tu Greposept - aj ten je 33%-ny - ten nie je dobry??
Enzymy som uzivala velmi dlho, najdlhsie traviace enzymy od Finclubu z ryzovych otrub, tie boli take, v kt.nebolo nic pre mna "zle", len lekarka vravela, ze by som ich stale uzivat nemala, aby si telo zvyklo aj bez nich. Ake ine by si mi odporucil, je ich velmi vela a ja sa v tom uz naozaj nevyznam.../bez mlieka, lepku, soje atd/
No a ten zapal - praveze mam reflux a prilis vela kyselin. Uzivam liek Controloc, ten mi aj pomaha, plus ten prirodny L-glutamin - ten je velmi dobry!
Na vlakninu Psyllium mam zial tiez alergiu, neviem, co by sa dalo ine, ked mam tak citlivy zaludok.
Viem, ze aj alergie aj vse ostatne je o zlej absorpcii, len neviem uz ako tie "diery" zalatat sad
Dakujem.



80

Re: Candida

Greposept je neucinna uboha napodobnenina citrigidalu. Tak isto aj citrovital. pozri na originalne
http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4211?at=0
http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4215?at=0
a silnu tabletkovu formu
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … /4707?at=0
kde v kazdej tabletke je ekvivalent  az 25 kvapiek GSE
Alergia na oregano je sice mozna, ale nepravdepodobna. Mala si asi reakciu na tekute oregano v hrdle alebo zaludku. Forma, ktoru odporucam sa rozpusta az v crevach
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
Specificky enzym, ktory rozpusta bunkove obaly candidy je
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … /3218?at=0
Vseobecny silny enzym, co odporucam je rastlinneho a fungalneho povodu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
ma velmi vela roznych zloziek a nenici sa v zaludku ako pankreaticke enzymi.
Zdroj kyselin je napr
http://www.iherb.com/Country-Life-Betai … /1657?at=0  kde betaine podporuje funkciu pecene, alebo
http://www.iherb.com/Source-Naturals-L- … /1246?at=0
kde L-lysine je aminokyselina, podporuje antiviralnu cinnost a tvorenie kolagenov v tele
Enzym na mlieko, tj aj laktozu aj bielkoviny aj mliecne tuky) je napr tento
http://www.iherb.com/Country-Life-Dairy … /1683?at=0
Na gluten aj kazein je tento cistiaci enzym
http://www.iherb.com/Enzymedica-GlutenE … /6279?at=0
Neviem, co si pouzivala a co vobec ma finclub, ale Europa je este stale dost pozadu v doplnkoch.
Co sa tyka vyroku tvojej lekarky, ze telo zlenivie v tvoreni enzymov, ked ich dostava zvonku je dobra kravina, ved ked nemas dost enzymov na mlieko a lepok, ako moze telo zleniviet v tom, co netvori. Trochu logiky by nezaskodilo, nie len papagajovanie roznych chyrov a lzi, co im do hlavy neustale injektuju.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-05 18:15:03)



81

Re: Candida

huha, toho je teda dost! smile Dnes som zacala aj tu kyselinu kaprylovu a uz mam hnacky smile Ale prestudovala som si tak zhruba tieto vyrobky a ako som pozerala, vo viacerych su tie iste zlozky, tak asi si budem musiet vybrat. Na gluten a mlieko mi ani az tak velmi nechyba, keby som mala len tie alergie s tymi sa da zit. Jedine, ze mi mozu aj stopy v inych potravinach uskodit, ale v tom pripade by som ich musela asi stale pri vsetkom brat. ALe mozno az po absolvovani a zlepseni tych ostatnych problemov si potom "zlepsim" aj tieto.

Tak asi by bolo vhodne skombinovat GSE + Digest Platinum + niektory z kyselin - z toho neviem, ktory by som mala? Prosim, poradis?

Alergiu na oregano mi zistili z krvi, tak to by som sa asi neodvazila este pridat.

A este ohladom diety na Candidu - aj ked to asi az tak velmi dolezite nie je - by som mala dve otazky -
1.mozu sa pouzivat skroby z morskych rias Kudzu a Agar a tiez guarova guma alebo Xantanova guma?
2. moze sa uzivat xylitol ako sladidlo? So stevie nie som az tak nadsena smile) Ale ked mi zostane len to, tak budem pouzivat len tu steviu.

Dakujem este raz za rady!!



82

Re: Candida

Par tyzdnov vydrzis aj na stevii.
Telo si musis precistit od glutenu aj mliecnych produktov.To zamorenie z nich ti oslabuje telo a zvysuje alergie vseobecne. To treba precistit.
Ked si mala hnacku na kyselinu caprilovu, tak to moze byt z dvoch dovodov,
jeden je docasny, reakcia na uhyn candidy,co je pozitivne,
a druhy je nedostatok enzymu lipazy, tj neschopnost spracovat tuky.
Kedze mas rozne potravinove alergie, je dobre ti brat silne enzymi so vsetkymi zlozkami aj tak.

Kolko potrebujes kyselin zavisi od nedostatku a velkosti jedla. To je velmi individualne. Ale ja beriem obvykle len jednu kapsulu/tabletku a len pri velkychb jedlach , hlavne vela masa a syrov beriem az 2.Kyseliny sa beruivzdy s jedlom, nikdy na prazdny zaludok.
Enzymi na cistenie sa beru na prazdny zaludok, na travenie s jedlom.

Vacsina ludi , co ma candidu si ju vypestovala /vyslachtila jedenim hodne sladkeho a vyrobkov z jemnych muk.
Po skonceni tej protikandidovej sa nesmies k tomu sladkemu vratit a skor jest komplexne sacharidy(celozrnne a hrubozrnne), to ti zaroven postupne stlmi chut na sladke, lebo pri postupnom uvolnovani cukrov z komplexnych sacharidov cukry v krvi natolko nekolisu a nedostavas natolko ten "zravy hlad na sladke", co v literature nazyvaju "syndrom X" a vedie zialbohu postupne k cukrovke(DM2) v starsom veku.



83

Re: Candida

Dakujem velmi pekne za odpovede, este by som mala jednu otazku ohladom jedla -

1.moze sa v tom striktonom obdobi pit caj z grapefruitu? Na nete su nazory rozne, ale zevraj pomaha proti priznakom odumierania kvasiniek. Rozkrajany bio grapefruit sa uvari vo vode a po vychladnuti sa scedi.
2. moze sa pouzivat kokosove mlieko a kokosova voda v tom striktnom obdobi?
A po striknom obdobi:
3. moze sa pouzivat Karob?
4.moze sa pouzivat kokosová muka na pecenie, varenie?
5.mozu sa gastany a muka z nich?
6.moze sa vlassky orech?
7. a nakoniec ci sa mozu teda tie skroby z rias kudzu a agar-agar

Viem, ze su doplnky vlemi dolezite, ale nechcela by som robit chybu ani v diete, prosim, ak mozes na vsetky mi porad.
Dakujem!



84

Re: Candida

1. Blbost, nevar grapefruit. Ovocie jedz surove
2.kokosova voda je plna cukru, niekedy aj kokosove mlieko je sladene,m tj vynechaj pre istotu. Struhana nesladena kokosova dren je vyborna.Odporucam.
3. carob=svatojansky chlieb je plny cukru
4. nesladena, samozrejme
5 gastany pravdepodobne nie, lebo su plne skrobov a tie sa menai na cukry v zaludku
6. vlaske orechy, macadamia, pecan, lieskovce hicory,piniove jadierka
mandle,tekvicove a slnecnicove semena, to vsetko je vyborne
Agar agar je mukosacharid, nie priamo cukor a candida ho asi pouzit nevie



85

Re: Candida

Pozri prosim ta na obsah tohoto:Planetary Herbals, Wormwood, Intestinal Detox, 800 mg, 120 Tablets,moze to byt ucinne na candidu,alebo ako detox na creva?



86

Re: Candida

Wormwood(v zmysle odcervujuce drevo), artemisia absynthia, palina prava znici najma crevne parazity, ale ciastocne aj ine. Je sucastou protokolu antiparazitickeho  dr Huldy Clark.
Inac nema ziadne ine detoxifikujuce ucinky, neviem, ci ma vobec nejaky vplyv na candidu, ale moze, kedze je antimikrobialna.



87

Re: Candida

Ale okrem ineho obsahuje aj toto a to by mohlo byt protikandidove..ci?
Black Walnut Hull Extract (4:1), Butternut Bark Extract (4:1), Chebulic Myrobalan Fruit, Grapefruit Seed Extract (Citricidex) (49% polyphenolic compounds), Belleric Myrobalan Fruit, Fennel Seed, Quassia Wood Extract (4:1), Amla Fruit Extract (40% tannins), Marshmallow Root Extract (4:1), Epazote Whole Plant Extract (15:1), and Ginger Rhizome Extract (4:1)



88

Re: Candida

Ano, tie ostatne su tiez protikandidove, ale nepoznam ich obsah, pre to neviem, na kolko je to cele ucinne.Privela zloziek=primalo z kazdej=primalo ucinku.
Co sa tyka parazitov  ja sa radsej drzim stareho a znacne osveceneho ovela silnejsieho protokolu dr Huldy Clark, ktorey ma presny rozvrh, co kedy a kolko brat, aby sa maximalizovala protiparaziticka cinnost na rozne parazity, tj nielen crevne ale aj ine po celom tele.



89

Re: Candida

RNG
bola som sa kupat na kupalisku a schytala som mykozu-mozno z toho, neviem, no proste ju mam, nemam doma nic,len aloe vera gel, na GSE len cakam, ma mi prist balik, kokosovy olej tiez nie, beriem enzymi, cim si mam pomoct ?A ked uz budem mat GSE, mam si s tym robit vyplach ci ako sa pouziva?Treba aj riedit s niecim?Jedine co si teraz mozem tu zohnat je koloidne striebro...



90

Re: Candida

Roztok GSE je 60 kvapiek na liter vody, co je zaroven denna davka na pitie,  alebo 6 kvapiek na deciliter vody na vyplach alebo kvapky do nosa a oci.
Koloidne striebro sa pouziva rovnako na vyplach, ale v plnej koncentracii, tj ziadne riedenie.
Nech ta nenapadne tie dve zmiesat, do koloidneho striebra sa nemoze nic pridat.



91

Re: Candida

ja som ich nechcela miesat smile) ale nemoze sa kombinovat liecba GSE s koloidnym sztriebrom?Napr. ze koloidne peros a GSE lokalne?



92

Re: Candida

RNG chcem ťa poprosiť o radu. mám problém s mykózou niečo som si tu už prečítala, len ťa chcem poprosiť asby si ma ešte v niektorích veciach nasmerovať.
našla som niekoľko probiotík, prosím poraď mi ktoré sú podľa teba najvhodnejšie: CANDI STOP, SUPER ACIDOPHILUS, DOPHILUS, SWISS LAKTOBACILY alebo Now Foods, Candida Clear, 90 Vcaps ?

a ešte ma zaujal aj oreganový olej a kokosový olej - ako ich používať a kde ich je najlepšie kúpiť.

je dobré ešte pripojiť psylium?

AKO TO VŠETKO SPOLU POUŽÍVAŤ?

doporučuješ ešte niečo k tomu?

ďakujem



93

Re: Candida

Leus, skor naopak, GSE pit a koloidne striebro lokalne. Koloidne striebro ma po prechode zaludkom len velomi maly zlomok ucinnosti, citricidal sa nenici kyselinami



94

Re: Candida

http://rng.nazory.eu/candida
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0    tieto su teplovzdorne, kyselinovzdorne takze sa dostanu do criev v plnej sile. ber na noc s kuskom jablka
toto je velmi silny produkt, s obsahom 100 mg carvacrolu, co nedrazdi zaludok(entericka kapsula, rozpusti sa az v crevach)
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0      davka  3 x 2 kapsule, s jedlom
enzym specificky rozkladajuci bunkove steny candidy a plesni
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … /3218?at=0
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … 4707?at=0, silna davka  2 x 2  tablety , je ekvivalent 100 kvapiek GSE za den
http://www.iherb.com/Nutiva-Organic-Ext … 7311?at=0,    3 x 1 lyzica denne, alebo si ho zamiesaj do jediel. moja zena na nom vari

Naposledy upravil: RNG (2011-07-14 11:29:08)



95

Re: Candida

Ďakujem

ako dlho to mám používať, preba niektorý prípravok používať preventívne v nejakých menších dávkach.

toto http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … /3218?at=0 a toto http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … 4707?at=0, je na výber alebo to mám brať z každého 2x2 tabletky?



96

Re: Candida

RNG a mal by niečo z toho brať aj partner?



97

Re: Candida

Candidu si v tele vypestujes sam vyberom stravy alebo sa premnozi po pouzivani atb.To nie je nakazliva choroba, lebo candida je v crevach stale, otazka len kolko.
To, co som uviedol je na rychlu likvidaciu premnozenej candidy, potom staci sa vyhybat privela cukrom a jemnym mukam, aby sa ti situacia neopakovala.
Jedine, co odporucam aj potom je brat vlakniny(psylium, pektiny, arabinogalaktany), lebo je to dobre na udrzbu crevnej flory a absorbciu toxinov  a obcas(raz za tyzden/dva a vzdy po hnacke) zobrat aj probiotika. Totiz tieto z tela stale odchadzaju stolicou a v nasej civilizovanej sterilizovanej  strave mame primalu moznost dostat nove.



98

Re: Candida

ahoj RNG tak ďakujem, teraz beriem ešte tabletky od doktora, ale keďže viem že sa mi mykóza vráti lebo vždy sa mi vrátila tak sa chcem pripraviť aby som už nemusela brať tie odporné tabletky ktoré pomáhajú tak na týždeň.

ešte sa ťa chcem opýtať na ten candex ako ho mám brať lebo si mi k nemu nič nenapísal.



99

Re: Candida

ahoj RNG, mala by som dost surnu otazku - drzim dietu zhruba dva tyzdne, zatial tu prisnejsiu /iba maso, vajicko, oleje, zeleninu a semiacka-orechoviny - z tych aj 100g denne/ GSE este nemam, ale kym mi pride, som si kupila na vypomoc greposept, okrem toho ten kokosovy olej, probiotika, vitaminy B a ako plus na ocistu zeleny il. Zacal sa mi vsak robit okrem inych tazkosti, ktore su predpokladam nasledkom hynutia candidy - robit biely povlak na zuboch, vobec to neslo dole kefkou  - iba nechtom. To by mi este nevadilo, ale zacali mi uplne ustupovat dasna, uz ma aj zuby zacinaju boliet, kedze su krcky vonku a dasno aj stipe. Je to tiez nasledkom diety??? Lebo som len na zaciatku...a co stym mozem robit???? Zacala som si usta vyplachovat so Salviou, ale neviem ci to staci...DAKUJEM!!



100

Re: Candida

Greposept je nanic.Co obsahuje zeleny il nemam ani sajnu, ja by som ho nebral. Zozen si radsej obycajne psylium alepo pektiny na absorbciu a podporu rozmnozovania probiotik.