201

Re: Hala bala

Nuz v tom ti neporadim, lebo neviem, aku koncentraciu tej kyseliny mas. Maximalna koncentracia HCL je 26%. Takze sa riad tym co ti odporucal tj 1 lyzicku toho roztoku daj do aspon poldeci vody a pi tesne pred jedlom alebo s jedlom CEZ SLAMKU ABY SA TI TO NEDOSTALO NA ZUBY
Inac ja nikdy neodporucam kyselinu priamo v roztoku, lebo pri piti ti napada zuby.

Betain HCl, pepsin HCl, lysin HCl su ovela pohodlnejsie tabletove/kapsulove zdroje



202

Re: Hala bala

nakvapkan do vody a pijem cez slamku a zapijem na precistenie ust to nznam ale ta hcl s pepsinom je lepsie .vyskusane vdaka



203

Re: Hala bala

OK



204

Re: Hala bala

Existujú hodnoverné štúdie o účinnosti resp. neúčinnosti stravovania podľa krvných skupín?



205

Re: Hala bala

Samozrejme, len je to velmi pracne najst v tej hromade informacii a dezinformacii nan nete.
A mnohe nie su zadarmo, samozrejme ze. Su na ne aplikovatelne autorske prava a zakaz duplikacie.
Zijeme vo svete penazi a nie volnych informacii ako si to niekto naivne mysli.

Naposledy upravil: RNG (2011-03-05 11:50:52)



206

Re: Hala bala

co su toto za ucinne latky ? Padimate a oxybenzone
http://www.iherb.com/Un-Petroleum-Cherr … /4694?at=0



207

Re: Hala bala

Padimate je derivat PABA, silne tienidlo ultrafialovych lucov, chemikalia
Tak isto oxybenzone.
http://emedicine.medscape.com/article/1119992-overview
Moj nazor na cokolvek co sa pouziva na kozu je, ze by malo byt jedle, lebo sa dostava cez kozu do tela a chemikalie zamoruju az skodia telu.
Najmenej nebezpecne tienidlo je kyslicnik zinocnaty, ktory urobi kremy a ine zmesi biele.
Cela zalezitost okolo tienidiel sa dostala pridaleko, az nakoniec sme tak dobre chraneni proti UV ziareniu, ze sa nam v tele nevytvara dost vitaminu D-3.....
Bezne stacia filtracne faktory 4 az 8 a na to staci obycajny kokosovy olej, pripadne velmi malicko kyslicniku zinocnateho
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika

Naposledy upravil: RNG (2011-03-10 22:10:29)



208

Re: Hala bala

V potravinach som sa stretla s vyrobkom ktory bol oznaceny reklamou,ze neobsahuje cukor.V obsahu som nasla "sucralose"...co je to za sladidlo?Dakujem...



209

Re: Hala bala

Sucralose je umele sladidlo, nic take sa v prirode nenachadza(vid patent) je 600 krat tak sladke ako cukor a jeho nazov je naschval klamlivy, tak isto ako tvrdenie, ze sa vyraba z cukru a teda je neskodna.Skodliva je, lebo obsahuje slabo viazany chlor, ktory sa moze uvolnit a je to potencialny karcinogen. Viac najdete na
http://www.medicinenet.com/artificial_s … /page9.htm



210

Re: Hala bala

Co sa tyka EGCg ... vsade citam, ze tlmi spalovanie tukov o 30 %, co je zaroven dovod, ze tento doplnok je spolu s kokosakom a s kapsaicinom v skupine odporucanej pre uzivanie s cielom znizit vahu.
Pytam sa vsak, ked mi inhibuje o 30 % vstrebavanie tukov, pri dlhodobom uzivani si mozem telo ochudobnovat o tukorozpustne vitaminy, karotenoidy a ine fytochemikalie, nie ?
Ja som pri doplnkoch vyrazne za relativne kratku dobu schudol a neviem, ci EGCg nema v tom najvacsi podiel...

A druha vec, v minulosti sa pisalo, ze si anglicania nicia katechyny v caji, tym ze si tam prileju mlieko a mliecny kazein s katechynmi zreaguje a stavaju sa pre telo menej vyuzitelnymi. Je to tak ? Je potom potrebne EGCg uzivat mimo mliecneych bielkovin ?



211

Re: Hala bala

Ja neviem co kdo kde vselico napise, aby predal rozne produkty.
Ale EGCG je silny antioxidant a ciastocne protirakovinny prostriedok a jeho ucinky na chudnutie su minimalne.Akurat ze velmi mierne potlaca chut.
Vytazky zo zeleneho caju co obsahuju nielen EGCG ale aj polyfenoly vseobecne a najma alkaloid kofein(tein) su mierne ucinne na zvysenie spalovania tukov a spolu s ALA vo vacsich davkach (samozrejme si musis prisposobit aj dietu a cvicit...)
Ci inhibuje vstrebavanie tukov, to neviem, zatial od mojich lekarskych zdrojov  som to necital takze spekulovanie, ci to znizuje absorbciu tukorozpustnych vitaminov je zatial bezpredmetne.
Mnohe polyfenoly a katechiny sa nicia mliekom, to je uz starsia informacia. Preto benefit mliecnej cokolady je nulovy a horkej znacny.



212

Re: Hala bala

napriklad tu pisu :
"A series of experiments revealed that the mix of catechins naturally found in green tea dose-dependently inhibit the activity of pancreatic lipase, the enzyme secreted by the pancreas that digests fat. As a result, the rate at which the body breaks down of fats into triglycerides, and the rise of triglyceride levels in the bloodstream that occurs after meals, is greatly slowed.

"Promotes Fat Loss
Green tea not only promotes fat loss, but specifically, the loss of visceral fat-fat that accumulates in the tissues lining the abdominal cavity and surrounding the intestines (viscera) and internal organs. Unlike fat deposits on the hips and thighs (which result in the so-called "pear" body shape), visceral fat (which produces the "apple" body shape) is highly associated with increased risk for metabolic syndrome and type 2 diabetes.

Green tea contains three major components that promote fat loss: catechins, caffeine and theanine. Studies suggest that green tea compounds promote fat loss by inhibiting both gastric and pancreatic lipase , the enzymes that digest triglycerides, and fatty acid synthetase, the enzyme responsible for synthesizing fatty acids into the form in which they can be stored in the body's adipose (fat) cells.

In a study published in the January 2004 issue of In Vivo in which mice were fed diets containing 2% green tea powder for 16 weeks, visceral fat decreased by 76.8% in those receiving green tea compared to the control group. Green tea also decreased blood levels of triglycerides (the chemical form in which most fats exist in the body). "

Toto je zdroj :
http://whfoods.org/foodstoc.php

A ak je toto pravda :
"Green tea is particularly rich in health-promoting flavonoids (which account for 30% of the dry weight of a leaf) , including catechins and their derivatives.", tak sa oplati vzdy zjest aj listky po vyluhovani, nie ?



213

Re: Hala bala

Aby som sa vyjadril jasne, kedze sa mnohe latky nedostanu vyvarenim do vody, lepsie je zjest velmi jemno pomlete doplnky, ktore obsahuju aj tukorozpustne latky aj dokonca rozne nerozpustne, ktore sa vedia v tele natravit pomocou kyselin, enzymov zlce a tiez probiotikami.
Ale ja sa skor opieram o rozne vytazky, nez caje, take, ktore boli pouzite s uspechom roznymi alternativnymi lekarmi a ktore su casto vytazene z velkych mnozstiev bylin ktore by clovek asi nevedel kazdodenne jest.



214

Re: Hala bala

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypi … 1198957290
Článok popierajúci škodlivosť Homocysteinu.
"... proto také už bylo věnováno nadějné homocysteinové hypotéze mimořádné úsilí a bylo uskutečněno několik multicentrických mezinárodních studií. Ty však hypotézu o možnosti léčit choroby snížením hladiny Hcy nepotvrdily. V minulém roce byly uveřejněny výsledky tří takových studií, NORVIT, HOPE 2 a VISP, provedené dvojitě zaslepenou metodou na několikatisícových souborech osob po infarktech nebo po cévních mozkových příhodách. I když se podařilo snížit hladinu Hcy, nemělo to žádný pozitivní efekt na výskyt a průběh kardiovaskulárních chorob a na úmrtnost. V jedné skupině studie NORVIT došlo dokonce po podávání vitaminu B6 a kyseliny listové ke 20% zvýšení výskytu infarktů a mrtvice, a dokonce se zvýšil počet nádorů o 40%. Názor vědecké medicíny na léčbu kardiovaskulárních chorob touto metodou je tedy jasný. "

Úprimne povedané, ak by bol homocystein taký škodlivý a bolo by ho možné znížiť braním vitamínov skupiny B, tak by sa už vyrabali mnohé výživové doplnky. U nás okrem Ravitu neviem o žiadnom a reklama o ňom a o jeho účinkoch je dosť chabá. V obchodoch so zdravou výživou a pod. som ho poslednýkrat videl pred pár rokmi. Ako sa hovorí "dobre sa samo predáva" ale v tomto prípade to neplatí. Žeby kvôli slabým alebo žiadnym účinkom? a potom by mali pravdu kritici homocysteinovej teórie? Takže sa pýtam či škodlivosť homocysteinu nie je iba "bublina" resp. existujú naozaj hodnoverné štúdie o jeho škodlivosti. Pretože aj jeho kritici sa ohaňajú hodnovernými štúdiami.



215

Re: Hala bala

ale to ma prekvapilo, ze katechyny inhibuju aktivitu zaludocnej aj pankreatickej lipazy, cim by sa malo vstrebavanie tukov spomalit, nie ?



216

Re: Hala bala

Nic nie je 100% ucinne a inhibicia neznamena uplne zastavenie len spomalenie/znizenie.
A to sa vyuziva na dieteticke ucely.
Momentalner mame aj tak privysoky prijem tukov a primaly vyber v nich. Nasim slachtenim sme dosiahli napr obsah tuku vo zvieratach az 20%, pricom divina, povodny zdroj masa ma len 5%.

Homocystein je volny radikal ktory poskodzuje=zdrsnuje povrch ciev. Toto je dokazane na stovkach roznych studii, ale nesedi to do programu organizovanej mediciny, ktora tlaci teorie okolo "skodliveho" cholesterolu a chemickych patentovanych liekov na jeho znizovanie.
Samozrejme v tom  boji pouzivaju(zneuzivaju) aj vyskum, kde vytvoria rozne studie na podporenie toho, co sa im hodi a potlacenie toho, co im poskodzuje ich financne zaujmy.
Pri uvedenyuch studiach vychadzali z ludi so znavne zapchatymi cievami kde ich vystelky boli permanentne poskodene homocysteinom. Samozrejme znizenim homocysteinu v tom stave nic nezmenilo, lebo cievy uz boli zapchate do znacnej miery a vystelky ciev hrbolate.
Na regeneraciu tych zdrsnenych povrchov treba dlhe roky a prva podmienka je ocistenie povrchov od nasadanych oxidovanych tukov(znicene rastlinne polymerizovane 80% pdla rozborov)) cholesterolov(oxidovany LDL ULDL 15%) a mineralovych usadenin(5%)
Inac sa krv s vyzivou vobec nemoze dostat na vystelky a tym umoznit ich regenetaciu.
Samotny nanos ma drsny povrch a zachytava dalsie znicene tuky a cholesteroly tj v tom stave je pocet poraziek a infarktov prakticky uz nezavisly od povodnej priciny, homocysteinu.
To samozrejme ale tie studie neuviedli, vsakze.
A studie na zdravych ludoch s nezapchatymi cievami s dlhodobo znizenymi hladinami homocysteinu sa samozrejme alebo neurobili alebo sa umyselne zatajuju, lebo tam by sa jasne ukazalo, ze homocystein je aspon tolko zodpovedny za zapchavanie ciev, ako cholesterol.
Je skoro zbytocne hladat pravdu medzi verejne  sirenymi publikovanymi a tlacenymi informaciami, ked sa jedna o obrovske peniaze, ktore sucasna medicina na tom zaraba.

Zijeme vo svete penazi a peniaze diktuju. Zaplatia za akykolvek vyskum, kde vyskumnikom nariadia, aby dospeli nejak k ziadanym vysledkom. A to sa vzy nejak da naraficit. Prinajhorsom si najdu skupinu ludi v takom stave, ze im to potvrdi teorie. A to nehovorim o skutocnych podvodoch, ktore sa tam vyskytuju rovnako. Nie kazdy vedec je cestny a mnohi sa daju za peniaze kupit a zmanipoulovat vysledky vyskumu, na ktorom sa nevedomky mozu podielat aj druhi, celkom cestni.

Ked chces, mozes najst takych "vyskumov", kde dokazuju skodlivost potravinovych doplnkov na kazdy vitamin, antioxidant a rozne deficitne ziviny

Samozrejme, ze farmacia a organizovana medicina sa nevzdaju bez boja a za obrovske peniaze, ktorymi disponuju vedia drzat vacsinu lekarov na pochybnostiach, nehovoriac o verejnosti
Pre laika, co sa do toho blizsie nevyzna je tazko sa rozhodnut, kto hovori pravdu a kto nie.
Ale logicky viac mozno doverovat nezavislym lekarom a vedcom nez tym, ktori su plateni priamo alebo nepriamo farmaceutickymi firmami. Ja automaticky z toho dovodu nedoverujem akymkolvek vysledkom teamov, ktore su tymito superbohatymi spolocnostami plateni na to, aby vyprodukovali akokolvek to, co sa tym firmam hodi.

Dufam, ze nie ste az ta naivni, aby ste si mysleli, ze farmaceuti alebo organizovana medicina podpori take vyskumy, ktore by ich financne poskodili....



217

Re: Hala bala

RNG, prosim ta, vies mi dat nejaky dobry tip na doplnok ucinny proti bolesti klbov, najma NA NOHACH, myslim zo stranky I-Herbu, lebo tam vzdy objednavam. Manzel vela sportuje a casto ho bolia kolenne klby /stvorkolky, hokej, kolieskove korcule, tenis/. Chce si objednat nejaky pripravok, no nevieme, co by mal obsahovat. Prosim porad. Viem, ze este pred 2-mi rokmi si mu odporucal jest 2x tyzdenne aj avokado, zelatinu, huspeninu, gliky.....pisal si, ze je to zo zapalov a tak...

Naposledy upravil: 959touareg (2011-04-10 13:11:56)



218

Re: Hala bala

A jedol to tie 2 roky pravidelne?
Asi nie, ked ma este stale problemy s klbami. Alebo nie v dostatocnom mnozstve.
Ked chces doplnky na to vo forme kapsul, pozeraj na obsah , maju obsahovat 1500 mg glukosaminu, 600 mg chondroitinu, 2000 gramov MSM a aspon 200 mg hyaluronickej kyseliny.
Zapaly sa daju potlacit roznymi doplnkami a enzymamy
3x1500 mg curcuminoidov s 10 mg bioperinu, ako mas napr v
http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail?n=0
a davkami bromelainu-3x1000 GDU plus, serrapeptazy 3x40 000 jednotiek.

Je aj nieco, co sa nazyva prilisne utoky na telo, kde je mozne mechanicke poskodenie. Vtedy treba taku sportovu aktivitu obmedzit, inac si uplne znicis klby an chrbticu.

Naposledy upravil: RNG (2011-04-10 17:05:53)



219

Re: Hala bala

v tych doplnkoch na klby este zvykne byt aj boswelin a kolagen II + kapsaicin s podobnym ucinkom ako piperin alebo ginger extract

Naposledy upravil: petela (2011-04-10 17:34:24)



220

Re: Hala bala

a pri EGCg plati to iste s piperinom :
http://jn.nutrition.org/content/134/8/1 … 3262d02636



221

Re: Hala bala

no klby sa sami odseba neopotrebovavaju  treba na to zapal aj ked mali ktory sa ani vnimat nemusi len obcas sa moze zhorsit, ja poznam viac ludi z blizkeho okolia co sa im po chelacii prestali opotrebovavaat klby, tak by si mala vysksuat to. tazke kovy sa na kolenach velmi radi usadzuju. aj ja som bol ten isty pripad. zahadne mi 10 rokov opuchali kolena od precistenia od tazkych kovov mi neopuchli ani raz



222

Re: Hala bala

Klby sa vydieraju, ked sa nevytvara dost klboveho mazu.
Za zapalom je vzdy nieco, ci zamorenie alebo mikrobialna cinnost alebo oboje vzajomne sa podporujuce.
Chelaciu odporucam kazdemu, tak isto enzymi a casto aj antimikrobialne latky, ked nevedia, co im sposobuje zdravotne problemy. Potravinove doplnky sa daju bez rizika skusat, aj ked clovek nevie, aka je pricina, obcas" trafi", podobne ako vojak, co striela do tmy.



223

Re: Hala bala

Ahoj RNG, dakujem za odpoved. Poprosim ta mi zodpovedat otazku...kolko je denna davka horcika?
A dalsia otazka....zatial nemam este kupeny Kalinat, takze  praskovu kyselinu ascorbovu si denne zmiesam so  sodou  bicarbonou a vypijem. Nemoze mi ta soda bic. uskodit?Alebo mam pit iba samotnu kys. ascorbovu?
Posledna otazka....pri kupe Colostra sa na co mam zamerat? Neviem sa vysomarit v spleti roznych ponuk .
Dakujem.



224

Re: Hala bala

Denna davka horcika je odhadovana na 600 az 800 mg. Znacnu cast by si pri spravnej strave a traveni mal dostat najma zo zelenin, ale aj z inych zdrojov.
Soda bikarbona ti nemoze uskodit, len problem je, ze mame privela sodika v potrave aj tak a primalo draslika.
Collostrum sa kupuje podla obsahu imunoglobulinov a Laktoferrinu. Samozrejme colostrum z volne pasenych krav bez pouzivania antibiotik a hormonov je lepsia kvalita.



225

Re: Hala bala

Dakujem opat RNG. A este jedna otazka...dnes ma zastavil jeden znamy, ktory ponuka vyrobky od akejsi  americkej, holanskej, ci akej firmy Pharmanex. Tlacil mi a chcel predat najma novinku z ich rady a to doplnok na zevraj cisto prirodnej baze, ktory ma omladzujuce ucinky, je proti starnutiu, proste bla, bla....jeho nazov je AgeLoc az sa nemylim. Poznas tu firmu, co je to zac? Jej vyrobkysu na stranke ...www.nuskin.com, az sa nemylim, nepozerala som este, cakam, co na to povies ty,mozno su naozaj spickove, ale  iba u teba mam doveru, co povies ty, to je pre mna svate uz 4 roky, naozaj......dakujem

Naposledy upravil: 959touareg (2011-04-11 17:26:22)



226

Re: Hala bala

Obsah AgeLoc-u je
Cordyceps Cs-4 Mushroom Mycelia (Cordyceps sinensis [Berk.] Sacc.), Pomegranate (Punica granatum) Fruit Extract, Pharmanex Asian Ginseng Rb1 (Panax ginseng) Root Extract, davka odporucena 1130 mg(3 kapsule ) a cena prilis vysoka na moj vkus.Je to zalozene na cinskom lekarstve, tradicne odporucene "omladzovace"
Samozrejme aj tu sa jedna o multilevel distribution, tj produkt typicky prechadza cez hromadu ruk. Hlavny vedec v spolocnosti je ale byvaly farmaceut, co v mojich ociach je jasne minus.
Inac mozes si o tej firme precitat samochvaly na
http://pharmanexageloc.com/home/vitality.php.
Ci to naozaj pomaha nestarnut, velmi pochybujem. Skor je to len zdroj extra energie.

Proti starnutiu su ine zlozky, ako napr astragaloside 4, curcumin, rozne antioxidanty, najma vinpocetin, huperzine a resveratrol, hormony, najma melatonin, DHEA a hGH



227

Re: Hala bala

RNG, ked uzivam denne vecer Bone essencial-miner. na kosti, staci mi ta davka horcika, ktora je v tom, alebo si mam kupit este samostatny horcik a uzivat ho? Zevraj znizuje tlak a ja ho nemam prilis vysoky, tak neviem.....trpim uzkostnymi stavmi, mavam zavrate, zle travenie, ktore si vsak uz 4 roky napravam Betainom, enzymami na travenie.....miner. na kosti uzivam roky a predsa mam pri odbere krvi ich stale tesne len tak-tak pri hranici minima, draslik mavam roky nizky aj pri uzivani denne draslikovych tabliet. Z toho som aj slaba, ze ho mam malo.To znamena, ze asi kvoli zlemu traveniu sa mi nevstrebavaju dobre tie doplnky aj napriek dennemu uzivaniu.
Tak co povies, mam brat este samostatne ten horcik, pomoze mi na moje problemy,ci mi staci v tom doplnku Bone essencials alebo radsej B-komplex?
Tiez uzivam kopu inych ako vit.C, selen, vit.E, spirulina, vit.D, rybi olej, Wild yam..tieto uzivam denne pravidelne, objednavam z i-herbu, mam esteaj od teba z Lucenca.



228

Re: Hala bala

Ked pouzivas denne kyselinu, mal by si pouzivat v inom case denne aj mineraly na alkalizaciu, u teba najma KHCO3, predavany ako Kalinat vo vinarskych potrebach. Pol lyzicky(2 gramy) dopol litra  vody(caju) ti da skoro gram=1000  kalia(drasliku) ,co ta posilni znacne. Nizky draslik v krvi rabuje telo o energiu a branie len kyselin zase rabuje vsetky mineraly z tela, preto sa treba alkalizovat.Toto ti vydrzi skoro 2 roky kazdodenneho pouzivanie.
http://www.farmarik.sk/product/kalinat- … -1-kg-461/
Ja pouzivam cez den 1-2 tablety betainu HCl, najnovsie L-lysinu HCl(antiviralne) a skoro rano na prazdny zaludok 1.5 hodin pred jedlom sa alkalizujem pol lyzickou KHCO3.( Alkalicke telo udrziava samozrejme aj ine mineraly, nestracas ich tolko mocom)
Inac robis vsetko tak , ako mas, tj podla nazorov niektorych lekarov



229

Re: Hala bala

ja som si dal minule pol cajovej lyzicky sody bikarbony nalacno a prve som zjedol o dve hodinky jablko a o dalsiu polhodinku jogurt... No moja obedna stolica vyzerala divne, zlta .... ako keby sa nestravili tuky v dôsledku prave tej rannej alkalizacie zaludka...



230

Re: Hala bala

RNG napísal(a):

Ked pouzivas denne kyselinu, mal by si pouzivat v inom case denne aj mineraly na alkalizaciu, u teba najma KHCO3, predavany ako Kalinat vo vinarskych potrebach. Pol lyzicky(2 gramy) dopol litra  vody(caju) ti da skoro gram=1000  kalia(drasliku) ,co ta posilni znacne. Nizky draslik v krvi rabuje telo o energiu a branie len kyselin zase rabuje vsetky mineraly z tela, preto sa treba alkalizovat.Toto ti vydrzi skoro 2 roky kazdodenneho pouzivanie.
http://www.farmarik.sk/product/kalinat- … -1-kg-461/
Ja pouzivam cez den 1-2 tablety betainu HCl, najnovsie L-lysinu HCl(antiviralne) a skoro rano na prazdny zaludok 1.5 hodin pred jedlom sa alkalizujem pol lyzickou KHCO3.( Alkalicke telo udrziava samozrejme aj ine mineraly, nestracas ich tolko mocom)
Inac robis vsetko tak , ako mas, tj podla nazorov niektorych lekarov


Aha, tak asi chapem, to znamena, ze ked budem brat ten Kalinat, tak budem mat hodnoty mineralov v krvi vyssie? Nebude mi ta kyselina tak odcerpavat tie mineraly, ktore denne uzivam, az som to pochopila spravne.Ale ja denne do praskovej kyseliny askorbovej si davam sodu bicarbonu, tie 2gramy ,tak by som sa aj nou mala alkalizovat, nie? Lebo to robim. A predsa napriek dennemu uzivaniu mineralov ich mam na tesnej hranici......

A este druha otazka na ten horcik...to si mi neodpisal, ci si ho kupit a brat este navyse, alebo mi staci ho uzivat v tom doplnku Bone esencialis, co mam. Na tie moje problemy, uzkostne stavy, zavraty a tak mi nepomoze , ked zvysim jeho davku, alebo je to zbytocne? Zevraj znizuje krvny tlak a ja ho nemam az tak vysoky.Tak aby mi nebolo este horsie....



231

Re: Hala bala

Aj nedostatok mineralov(tetania) moze mat dost podobne priznaky, ako popisujes, aj rozne nedostatky v neurotransmiteroch. Nepomoze ti nic ineho, ako to vyskusat jedno po druhom, kym sa nebudes citit lepsie.
Soda bikarbona(NaHCO3) neobsahuje draslik, hoci samozrejme alkalizuje. A draslik extra potrebujes, sodik iste nie.

Moja zena [pouziva na uzkostne stavy obcas St Johns Wort(lubovnik), co je ucinne najma na hladinu serotoninu(SSRI) ale aj norpinephrinu a GABA v mensej miere.
Ucinna narazova davka(tj nie pravidelna!!)_ je taka, co obsahuje 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Zaberie to asi za 2 hodiny a trva minimum 8 hodin. Obcas to zoberie aj dopredu, v ocakavani psychyckeho tlaku(davove udalosti, pohreby, mimoriadne tazke dni v robote). Ale asi nikdy  to nezoberie viac nez 2 krat tyzdenne, nakoniec ani to nie je treba.
Teda povedzme 3 kapsule tohoto(ona berie podobne ale z puritan's pride, mozno aj na nej vyskusam tento)

http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Su … /8134?at=0



232

Re: Hala bala

Ano, ano, ten St Johns Wort uzivam na tvoje rady uz treti rok, samozrejme iba vo vynimocnych situaciach, ked viem, ze pridu stresy, dam si 1tbl, popr.2 a zacne to zaberat do hodinky...ucinok to ma 8 hod. Zatial mam este ten od teba z Lucenca, no akurat minule som si kupila z I-Herbu ten, co si teraz dal link na stranku....takze mi este prosim ta odpis, CI NEMUSIM NAVYSE ESTE UZIVAT TEN HORCIK, ci mi staci ked denne uzijem v tom doplnku Bone Esentials.



233

Re: Hala bala

Pokial hio nemas nizko v krvi nemusis. Ale ked chces vyskusat, co ti extra horcik spravi, pozri napr na  http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-High … ts/15?at=0  kde mas asi tu najlepsiu formu, Glycinate, a mas tam na zlepsenie absorbcie pridany bioperin. Nakoniec vsetky tie cisla su len priemerne a individulane mozes mat trochu inu spotrebu, nez ini. A to zistis len, ked to vyskusas.



234

Re: Hala bala

ja som si dal minule pol cajovej lyzicky sody bikarbony nalacno a prve som zjedol o dve hodinky jablko a o dalsiu polhodinku jogurt... No moja obedna stolica vyzerala divne, zlta .... ako keby sa nestravili tuky v dôsledku prave tej rannej alkalizacie zaludka...
Moze to byt, ze sa nestihlo vytvorit dost kyselin ?



235

Re: Hala bala

Co sa udeje za jeden den,, ake rozne prechodne stavy sa vytvoria nie je dolezite, ako sustavna alkalizacia, hoci aj mensimi davkami.



236

Re: Hala bala

RNG, mam doma prasok do jedal, KURKUMU, mozem to davat napr. do caju, alebo zaliat horucou vodou a pit? Namiesto tabliet, nie je to to iste? Ak ano, tak asi kolko si toho dat na 2-3dcl tekutiny?



237

Re: Hala bala

Kurkuma, mlety koren , zlte farbivo, korenina sa pouziva do roznych jediel. Nemyl si ju s vytazkom z nej , curcuminom, ten je ovela silnejsi. Ked odporucam 3x1500 mg curcuminu, nehovorim o koreni Kurkume, ale vytazkom z neho, curcuminoidov. Pozri na
http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail?n=0
To je ako davka 30 gramov korena, Kurkumy.
Kurkuma sa bezne pouziva do jediel, najma v Indii , spolu s ciernym korenim tvori zmes "kari"



238

Re: Hala bala

Dobry den RNG. Chcem sa ta opytat,ked prakticky takmer denne, kazde rano si dam nalacno pohar vlaznej vody s medom a jablcnym octom, alkalizujem si tym zaludok? Je naozaj pravda, ze jablcny ocot je zasadity? Je to podobne, ako keby som brala kalinat? Alebo je v tom rozdiel? Dakujem.



239

Re: Hala bala

Ocot je kyselina, nie alkalia. Je sice pravda, ze jablcny ocot v tele nejak velmi komplexne posobi ciastocne ako podpora alkalizacie, ale rozhodne ako kyselina sam nemoze nahradit naozajstne alkalie.



240

Re: Hala bala

Môže byť táto veta pravdivá :
"Blueberries aid in the ability of the body to synthesize vitamin C, as well as improve the integrity of capillaries and tissues. "
zdroj :
http://www.healthiertalk.com/7-berries- … ryday-3789



241

Re: Hala bala

Zialbohu nie. Na syntezu vitaminu C z cukru  treba podla vsetkeho 4 rozne enzymaticke pochody, z ktorych nam jeden chyba.



242

Re: Hala bala

tiez som sa divil, no neviem preco to ten chlapec takto pisal ?.?.?



243

Re: Hala bala

"Papier je trpezlivy, znesie vsetko".
A aj ja som v zivote napisal nejednu hlupost,. mea culpa, takze netreba byt az tak prisni na druhych. Treba ich trpezlivo opravit a podla moznosti ludi informovat spravne. Dost, ze sa zamerne siria disinformacie z roznych zaujmovych skupin, vid BIG PHARMA, netreba k tomu este sirenie amaterske.



244

Re: Hala bala

chcela by som sa spytat, ktora forma chromu je najlepsie vstrebatelna, a aka by mala byt denna davka chromu, chcem ho vyskusat uzivat hlavne kvoli chuti na sladke, ktora je niekedy nekontrolovatelna, dakujem za odpoved



245

Re: Hala bala

Rozne organicke formy chromu sa pouzivaju na potlacenie chuti na sladke, ja ako cukrovkar som to vyskusal, ale mne to zialbohu velmi nepracovalo. Ono nic nie je 100%-ne.
Povodne som pouzival 200 az 400 mikrogramov pikolinatu chromu, dnes su lepsie zluceniny, napr polynikotinat, tj viazanie na vitamin B-3(niacin=kyselina nikotinova)
http://www.swansonvitamins.com/SWD058/ItemDetail
Pozri napr na  http://www.swansonvitamins.com/CRL425/ItemDetail?n=0



246

Re: Hala bala

Poznas pripadne takyto pripravok na cukrovku? Nasla som, tak pripadne ak potrebujes. Udajne je to patentovane, ale jednotlive zlozky sa daju zvlast kupit.

GlucoComplete (60 Capsules)

Chromium (from chromium pincolinate) 200 mcg
Benfotiamine 400 mg
Cinnulin PF® 500 mg



247

Re: Hala bala

Cokolvek po skonceni diety mozes jest, len nie znova tolko cukru a bielej muky, co ti tu nakazu podporilo A tiez po pouziti atb alebo este s nimi (v inom case) si musis doplnovat probiotika, aby si candide, ktora je atb rezistentna nedala sancu sa znova premnozit.
Ono v podstate jedine celozrnna muka je pre nas zdrava, aj to niektori(az 20%) nevedia poriadne stravit, najma lepok.



248

Re: Hala bala

Ten Gluco Complete ma dobre zlozenie, ale ja som zatial pouzival ine vyrobky. Pouzival som aj chrompikolinat, aj skoricu(cinulin je len drahy vytazok zo skorice) aj benfothiamine(forma B-1 vyborne tolerovatelna v tele a pouzivana  spolu s B-3 vo forme inositol hexaniacinate proti periferalnej neuropathii, co dosial pouzivam-ked nezabudnem)
Inac jeho cena je absurdne vysoka.Jedine, co je na nom patentovane je meno a cinulin, ine sa patentovat vlastne ani neda. Povodne bol patentovany aj benfothiamine, ale patent ma ochranu len 16 rokov a to je produkt uz starsi.
Momentalne pouzivam bylinnu zmes Glucose essentials  od dr Whittakera pre zmenu, hlavne kvoli zlozke pterocarpus marsupium, ktory som nevwedel nikde osobitne zohnat a chcel som ju vyskusat.
http://www.drwhitaker.com/catalog/produ … mage/6182/
Dlhodobo som bral najma Gymnenu sylvestris a sylimarin a ciastocne som si zregeneroval pankreas, lebo mojew hodnoty cukru su lepsie, nez boli pred rokmi, hoci este zdaleka nie uspokojive.



249

Re: Hala bala

Poslala som ti to info preto, lebo viem ze mas DM2. Tento pripravok som videla na jednej US stranke, nejaky doktor Douglas. Velmi to tam vychvaloval, bombasticka reklama. Prelozila som si to cez google, takze som tomu rozumela asi na 60 % :-)

Moj 8 rocny syn ma DM1, dostal to pred 3 rokmi. Tieto veci o ktorych pises aj ty, su vhodne aj pre DM1 a pre deti? Kedze chapem to tak, ze ide hlavne o prevenciu pred komplikaciami pri DM, oblicky, nohy, oci a pod. Predpokladam ze ano, ale pre istotu sa pytam, lebo jeho prakticka lekarka (chvalabohu homeopaticka - aj ked tomu neverim, aspon nepredpisuje lieky a maly furt vyzdravie :-)) mu odporucila chrompikulinat, ale hladam uz prenho nejake doplnky. Az nedavno som sa o tieto veci zacala zaujimat a musim povedat je toho dost. Ale tesi ma, ze je dost ludi, ktori zobrali zodpovednost do vlastnych ruk za svoje zdravie a necakaju ze ich niekto zazracne vylieci. Hlavne ked je uz neskoro. Nedavno by som neverila, ze si kremy budem chciet doma vyrabat sama, alebo ze si budem robit "jontoforezu" zo striebrom. Este sa na tie veci len chystam, ale aj tak. Mam doma striebornu mincu z rydzeho striebra, tak preco nevyskusat :-)



250

Re: Hala bala

Je hromada rastlin, ktore ulahcuju zivot s cukrovkou(nizsie davky inzulinu, mensie kolisanie pripadne, v co ja pevne verim aj moznost regeneracie, hoci lekari to popieraju.
Totiz cela teoria "autoimunnych " chorob je velmi pochybna a mnozstvo ludi z nich "zazrakom" vyslo, lenze to nebol ziadny zazrak, ale schopnost tela sa vyhojit, podporena roznymi prostriedkami z prirody. Viem, percento vyliecenych je velmi male, ale celkove sa jedna o desiatky tisicov ludi, tj ziadna nahoda ani zazrak, len zhoda okolnosti. Zatial na to nie je ziadny navod, ale mnozstvo roznych prostriedkov, co mozu pomoct individualne.
Naviac cela teoria, ze bez inzulinu cukor kompletne zostane v krvi je pochybna zo strany matematiky.
Vysvetlim to na jednoduchom priklade. Cast sveta(vacsia) mera cukor v jednotkach mg na deciliter krvi. 60 mg/dl je nizko 240mg na dl  je vysoko Ked to vydelis cislom 18, dostanes vase hodnoty v milimoloch na liter.
Zoberme si priklad, ze mas 4 l krvi a cita minimum a zoberies si 20 gramov cukru(4 lyzicky) to by ti malo priniest hladinu cukru v krvi zo 60mg na liter na 560 tj hlkadinu podla lekarov smrtelne nebezpecnu. Ale nestane sa to v skutocnosti, hladina je ovela nizsia. Tj kde sa tren cukor podel? Nuz absorboval sa do buniek a to aj bez inzulinu nejak, kedze pri pokrocilej DM1 tvrdia ze nie je ziadny inzulin.
Takze je tam toho ovela viac a komplikovanejsieho s tym cukrom, ako lekari mudro hovoria=opakuju to, co je napisane v oficialnej medickej literature dokonale nabiflovanej.
Lekari zriedka rozmyslaju nezavisle, ale nahradzuju to pamatou znalosti zo skol. A ked ich naucia nieco chybne a neplatne, zriedka to objavia ma ked aj, obvykle zapochybuju o svojej vlastnej logike, nez o merdickych knihach a roznych teoriach podavanych za rokuy pouzivania ako ze "nesporny fakt" aj ked to povodne nebolo nijak dostatocne dokazane.
Ako hovoril  Musolini, jeden z demagogov, za ktorym bol cely narod: 100 krat opakovana loz sa stava pravdou. V tomto pripade sa nemusi jednat o loz, len nedostatocne podlozene teorie, ktore sa vsade opakuju az ich ludia beru za nepochybnu pravdu.
Inac dr Douglas(Wiliam Campbell Douglass) nie je "nejaky" ale jeden z najznamejsich alternativnych, patri k mojim cennym informatorom uz dlhe roky odoberam jeho periodika.

Naposledy upravil: RNG (2011-05-02 22:56:27)