1

Téma: Hala bala

potrebovala by som poradit, ake potravinove doplnky by bolo vhodne uzivat pri mojich  zdravotnych problemoch. Minimalne raz do mesiaca mavam herpes, kvasinkovu infekciu. Uz osmy rok sa trapim s atopickym ekzemom, ktory mam po celom tele, jedine co nemam postihnute su dlane a chodidla. Dalej trpim pelovou alegiou {sezonna nadcha, niekedy zapal spojiviek}, alergia na lepok, od roku 2002 drzim bezlepkovu dietu. Pokozku na celom tele mam dost suchu, niekedy az supinky, vyrazky hlavne na predlaktiach a nohach, ktore dokazu neskutocne svrbiet. Momentalne uzivam tekute bio colostrum, jednu polievkovu lyzicu rano nalacno, ekzem na tvari sa dost zkludnil, ale na tele velke zmeny nenastali. Colostrum uzivam 21 dni. Tolko teda v skratke, budem vdacna za kazdu radu



2

Re: Hala bala

sarita, v prvom rade silne enzymi 3 hodiny pred pred jedlom na precistenie tela  a s jedlom na lepsie stravenie.
Tiez na precistenie pecene protokol dr Berksona aspon 3 tyzdne
A sa mozrejme nejaky zdroj vlaknin, na cistenie criev, ako napr psylium alebo jablcne pektiny.
Samozrejme s casu na cas , aspon raz tyzdenne ber silnu zmes probiotik.
Na znicenie kvasiniek si pozri temu candida.
Na zvysenie viralnej imunioty  je tema herpes. kazdemu dnes z nej radim brat minimum selen, zinok a tiez jod, lebo tychto nemame v nasej diete podla novsich vyskumov lekarov dost.

V sezone pelovych a p;lesnovych alergii sa bran branim prirodnych antihistaminov, pozri na temu alergie



3

Re: Hala bala

Inac collostrum je sice vyborny antimikrobialny prostriedok, ale nie velmi vhodny pri plesniach.
Vtedy je dobre sa vyhybat vsetkemu  kvasenemu a mliecnym vyrobkom na cas, pokial sa plesne nevynicia.



4

Re: Hala bala

Dakujem za rady, rozhodla som, ze najprv sa pokusim "znicit" kandidu, potom precistim pecen a creva. Budu stacit dva tyzdne, aby som sa zbavila kandidy alebo dlhsi cas. Ja mam tieto problemy s kandidou uz roky. Moze sa jest ryza pri protikandidovej diete? A ktore druhy ovocia, alebo mam vylucit vsetky? Co sa tyka tych probiotik, ktore by ste odporucili?
Co si myslite o probiotikach Super Dophilus alebo LactoFlora?



5

Re: Hala bala

ryza je cisty skrob=sacharidy. Je uplne nevhodna pri bezsacharidovej diete, tak ako zemiaky, chlieb a vsetko pecivo.
Z ovoci by som sa obmedzil len na nesladke, ako napr jablka a bobuloviny(maliny, cernice, jahody, cucoriedky, trnky, ).
Je to len na dva tyzdne, da sa to vydrzat. Pozri na  http://rng.nazory.eu/candida

Superdophilus vyzera na papieri dobre, neviem aky je v skutocnosti. Vseobecne europske vyrobky sa trochu za vyrobkami z USA, kde je viac firiem a silnejsia konkurencia, takze sa postupne vyvinuli kvalitnejsie vyrobky a nizsie ceny.Naviac tu mame velmi prisnu kontrolu naseho "velkeho strazneho psa" federalnu organizaciu FDA.



6

Re: Hala bala

Dobry den, dnes uz stvrty den drzim protikandidovu dietu, a uzivam vsetky doplnky, ktore ste odporucili, ale mam problemy so stolicou. Rano nalacno pijem psyllium, aj teplu vodu a aj napriek tomu mam s tym problemy. Jazyk mam cely biely az po spicku, predtym som ho mavala biely len vzadu. Jem len zeleninu {rozne druhy}, hydinu a ryby pripravovane na pare, mandle nelupane, slnecnicove semienka prazene, no a na noc si dam male jablko s probiotikami. Ako zistim po tych dvoch tyzdnoch, ze candida naozaj vyhynula? A aku stravu potom konzumovat po skonceni diety? Mozu sa opat zaradit sacharidy a cukry do stravy, v akom mnozstve?



7

Re: Hala bala

Ked ta zapeka, skus viac pit a brat viac kokosoveho oleja.
Jazyk by sa mal zmenit na ruzovy, to je jedna zo znamok, ze su plesne a kandida potlacene v tele.
Kedze sa ich prakticky neda uplne vyhubit, po dvoch tyzdnoch, ak je kandida potlacena pridavaj sacharidy, hlavne komplexne(celozrnne) len po troche.Cistym cukrom sa vyhybaj este dlho.
Od kvality probiotik to velmi zavisi, zialbohu som pocul zo Slovenska, ze mnohe na trhu sa rychlo nicia a hoci su este v zaruke, uz nie su schopne skvasit mlieko, co je jednoduchy test na to, kolko organizmov z povodnych to prezilo.
Dufam, ze pouzivas povodnu formulaciu citricidalu, lebo sa objavilo viac produktov v Europe, ktore pouzivaju neaktivovane vytazky z grapefruitovych jadier, ktore maju len zlomok ucinnosti.

Naposledy upravil: RNG (2010-01-20 17:43:02)



8

Re: Hala bala

Denne vypijem tri litre vody, tak tym to asi nebude. Skusim teda ten olej. Citricidal som si objednavala z Ciech, na nasich internetovych strankach som ho nenasla. Probiotika a psyllium budem uzivat samozrejme aj nadalej, ale co ostatne doplnky, tie uz nemusim? A co ovocie? To si mozem potom postupne pridavat? Dakujem



9

Re: Hala bala

ako som pisal v teme "candida", treba pri protikandidovej diete nielen minimum sacharidov, ale aj citricidal, oreganovy olej a kokosovy olej
Citricidal na Slovensku maju podla mojich informacii na  http://www.biozdravie.sk/index1.html
Ovocie je silny zdroj cukrov, takze na tie dva tyzdne silnej diety neodporucam privela ovocia, a aj to len nesladke, ako jablka a bobuloviny(cernice, maliny ,cucoriedky, ribezle)



10

Re: Hala bala

Ovocie pocas tejto diety nejem, iba to jedno jablko s probiotikami na noc. Mala som na mysli, ci si mozem postupne pridavat ovocie po skonceni tych dvoch tyzdnov diety. Vsetky tie pripravky uzivam, ktore pisete, ale mam ich uzivate aj po tych dvoch tyzdnoch nadalej? Citricidal maju aj na tej stranke ktoru pisete, ale ked som si ho chcela objednat, tak bol vypredany. Este by som mala dve otazky. Pisali ste, ze pri protikandidovej diete  nie je vhodne uzivanie kolostra, takze som to prerusila, mozem s jeho uzivanim potom zacat, po skonceni diety, a este by ma zaujimalo ako s mliecnymi vyrobkami, jogurty biele a tvrde syry. Mozem ich po troske zaradit po skonceni diety? Viem, ze mam tych otazok vela, ale chcem mat istotu, ze robim vsetko spravne. Velmi pekne dakujem za rady.



11

Re: Hala bala

Na collostrum su rozne nazory, ja som osobne nie prilis proti, ale je to este stale kontraverzna tema.
Ak potlacis candidu dostatocne, mozes zacat postupne pridavat sacharidy ako nesladke ovocie, trochu celozrnnych produktov a mliecne okrem starych syrov. Tie az naposledy, lebo su plne sproduktov roznych kvasnych a hnilobnych kultur.
Neodporucam sa ale nikdy vratit k tej skladbe potravin s mnozstvom cukrov a jemnych bielych muk, ako si zrejme mala pred tym, co ti dalo moznost na premnozenie candidy
(teda ak tvoja candida  nebola len nasledok  brania atb)



12

Re: Hala bala

z biozdravie som objednaval niekolko krat. tvaria sa ako firma z usa.zrejme kvoli zakonom. ale posielaju zo slovenska takze to je rychle 2-5dni. postovne je velke tusim 8-9eur takze sa oplati objednat aspon dva kusy. jeden vychadza asi 32eur takze osobne si myslim ze kdo uziva castejsie oplati sa rovn oza 100 dolarov zobrat 8krat vacsie balenie z usa,kedze vydrzi par rokov. probiotika dolphilus su jedny z tych kvalitnejsich, dokonca colon su zamerane na bifidobakterie a u nas s lepsim bifido obsahom mozno ani nie su. hlavne si treba davat pozor na produkty od firmy swiss!! su to obycajni podvodnici co nemaju hanbu predavat neaktivne probiotika 60ks 18eur! a bormelain enzymi prelepene slovenskou nalepkou kde neni GDU napisane, ale ked som to zoskrabal na povodnej etikete som nasiel 50gdu. inac tato firma je kanadska a zo svajcarskou kvalitou ani povdom to nic nema spolocne. citim sa tu ako v stredoveku ze nieco taketo je mozne schvalit a predavat!



13

Re: Hala bala

5qo, prosím ťa, a aké probiotiká sú účinné, lebo ja mám od Lambets (http://www.thevitaminservice.com/acatal … 18-60.html) a tiež nie sú pravdepodobne aktívne, kedže sa mi nerozmnožujú v mlieku.



14

Re: Hala bala

ja som osobne zo slovenskych pouzival kombinaciu dophilus colon(silne na bifido)a barnys (laktobacily a u v nich aj bursinky), len tie barny som este neskusal davat do mlieka. mam aj od swanson ultimate formula a soilbased ktore radi rng ale nemam ich nacate tak som este neskusal ale rng ich ma urcite odskusane ked radi.ale na slovensku je kopec probiotik kde sa klame-nedaju sa porovnavat obsahy na jednom sa udavaju pocet na kapsulu na druhom na denu davku na jednom pocet kultur na dalsom kmenov a niekde cislom krat desat a exponent. niekde pre istotu ani nevymenuju kmene,osobne nechapem ako mozu schvalit vyrobok kde ani neni napisane co to obsahuje. ked uz objednavvas probiotiak zo zahranicia pozeraj aby tam boli niake kmene ktore u nas nejsu bezne ako lactobacilus bulgaris a aby tam boli prebiotika (FOS).pocet kultur neni dolezity kedze ked chces viac si jednoducho das viac tabletiek, dolezitejsi je obsah



15

Re: Hala bala

Zialbohu, s probiotikami je to tak, ze sa mnohe velmi rychlo nicia.
Preto sa vyrobcovia snazia vyslachtit take, co su najviac odolne proti teplu, starnutiu a zaludocnym kyselinam. Clovek dnes uz moze najst aj produkty, ktore zachovavaju znacnu cast zivych kultur aj po roku skladovania v izbovej teplote.
Takze nejedna sa o klamanie, ale lepsie a stabilnejsie produkty a menej stabilne.
Pocet kultur pri plneni v miliardach(v USA billions) alebo 10 na deviatu ma byt co najvyssi, ale zatial poznam len jednu znacku, kde GARANTUJU pocet zivych kultur nielen pri plneni, ale aj az do zarucnej lehoty, zatial znacne drahy novy Theralac  http://www.swansonvitamins.com/MSP001/ItemDetail?n=0

Trik, ako dostat co najviac zivych kultur cez zaludok je brat ich par minut po neutralizacii prazdneho zaludka pol lyzickou sody bikarbony s mnozstvom vody, aby sa co najviac splachlo do criev bez znicenia kyselinami.
Teda za predpokladu, ze probiotika, co berie su dostatocne silne a cerstve.

Naposledy upravil: RNG (2010-01-27 00:08:38)



16

Re: Hala bala

V sobotu som ukoncila po dvoch tyzdnoch protikandidovu dietu, musim povedat, ze sa citim ovela lepsie, dokonca pocas tych dvoch tyzdnov sa nevyskytol ani herpes, co je teda u mna nenormalne. Vcera som zacala uzivat opat colostrum, hlavne teda kvoli atop.ekzemu, ten sa mi za tie dva tyzdne velmi zhorsil. Teraz zacnem s ocistou pecene podla protokolu dr.Bergsona, chcela by som sa spytat na enzymy, ktore su tie najhlavnejsie, ktore by mali pripravky obsahovat. Nasla som na internete okolo desat takychto pripravkov, co sa mi pozdavali, ale neviem, ci niektore su naozaj ucinne. Chcela by som si zohnat enzymy od Nature s Bounty, ale neviem, ci sa mi to tu u nas podari. Este k tym probiotikam, ja uzivam super dophilus, tri tobolky na noc, myslim ze su dobre, robila som s nimi ten test v mlieku. Do 24 hodin, mlieko uplne zkyslo, zhustlo, uplne ako kysla smotana, takze by mali byt ucinne.



17

Re: Hala bala

exemy sa casto prejav toho, ze sa telo snazi cez kozu niecoi vyhodit a pre to sa casto zhorsia pri intenzivnom cisteni tela. Nastastie, ked sa v cisteni pokracuje, vycerpaju sa v tele zamorujuce latky a tym aj dovod na exemy.
Cistenie pecene sa prevadza najma protokolom dr Berksona, ale prispievaju k tomu aj rozne enzymi brane extra.
Zamorenie je velmi individualna vec, je dosledok nedostatku enzymov, co je u kazdeho ine.
Takze cloveku nezostrava nic ine, ako alebo zistit, na ktore latky je telo alergicke a adresovat to prislusnymi enzymami,
alebo brat enzym s co najviac zlozkami, ako napr najdes v BioCore firmy Swansonvitamins.



18

Re: Hala bala

Sarita, prosím ťa, tie probiotiká super dophilus si kupovala priamo z lekárne? Ďakujem.



19

Re: Hala bala

videl som ich predavat aj cez internet ale neviem ako je to mozne lebo tieto treba chladit...takze inac ako z kamenej lekarne ich nekupuj. v bratislave som ich videl napriklad v tescu v lamaci, ale myslim ze uz sa celkom rozsirili takze by ich nemal byt problem zohnat.



20

Re: Hala bala

Na trhu je plno probiotickych zmesi, ktore nie su az natolko citlive na teplo a dokonca aj take, co su chranene proti zaludocnym kyselinam, ktore inac znicia znacnu cast probiotik, tak ako aj ine bakterie. Ved je to nasa ochranna bariera proti nakaze cez zaludok.
Takze mate na vyber.
Zialbohu nemozete ocakavat bezne  domace produkty , aby mali kvalitu tych najlepsich na svete vyrobenych.To sa stane len extremne  zriedkavo.
A preto vam casto nezostava nic ine, nez si ich objednavat z miest, ktore ich maju cez internet, ako to robim aj ja.Mozno po case sa tieto produkty zacnu dovazat aj na Slovensko, ked sa tam najdu pruzni dovozcovia.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-03 16:50:09)



21

Re: Hala bala

Probiotika super dophilus u nas bezne dostat v lekarni, cez net by som ich neobjednavala, nakolko musia byt uchovavane v chladnicke. Urcite nie je problem ich zakupit, cenovo sa vsak mozu lisit.
Mala by som zopar otazok na vas RNG:
1. coskoro prejdu tri tyzdne, co si robim ocistu pecene podla protokolu dr.Bergsona, stacia tie tri tyzdne alebo mam pokracovat dalej s cistenim?
2. z enzymov som sa rozhodla nakoniec pre uzivanie super enzymov od firmy now, zaujimalo by ma ako uzivat tieto enzymy, a ci mnozstvo kyseliny, ktore obsahuju je dostatocne, alebo mam zvlast uzivat aj kyselinu?
3. potrebovala by som poradit aj nejaky ucinny pripravok s obsahom enzymu laktaza a tiez pri glutenovej intolerancii, najlepsie zo stranky www.vitaminlife.com, myslim ze ma aj firma now, take nieco, ale dokladne som to este necitala.
4. akym sposobom by som si mohla zregenerovat creva, ocistit ich?
5. co by mi mohlo pomoct este pri atopickom ekzeme na vnutorne uzivanie? Neustale mi na kozi prebieha zapal, koza je cervena, extremne vysusena, hlavne na tvari.

Velmi pekne dakujem za rady.



22

Re: Hala bala

Prosím, ako si presne robíte ten test na účinnosť probiotík (mlieko len plnotučné alebo i iné ...)



23

Re: Hala bala

Ja som pouzila polotucne mlieko, ale neviem ci na tom zalezi, ake je to mlieko. Do pohara si nalejes mlieko, trocha ho zohrej, aby nebolo studene. Vhod tam probiotika a nechaj stat 24 hodin, potom lahko zistis, ci su ucinne. Mlieko ti musi zkysnut, bude mat taku konzistenciu ako kysla smotana, a bude aj pachnut kyslo. Ja som to robila takto, a podarilo sa.



24

Re: Hala bala

Sarita, vyskum v enzymoch nedosiel estew tak dalekop, aby nasiel enzym stopercentne odstranujuci glutenovu intoleranciu.Ale je uz taky, ktory dost pomaha odmorit telo od pripadnych mensich davok glutenu, co sa vzdy nejak podaria usmyknut cloveku v roznych restauracnych a priemyselne pripravenych jedlach.
Pozri na http://www.swansonvitamins.com/SWU363/ItemDetail?n=0 a ine enzymi, napr Nzyme dairy na mliecne bielkoviny a laktazu, BioCore optimum ako silny enzym s mnoho zlozkami, pripadne V zyme PA s velkym obsahom proteazy a lipazy.
http://rng.nazory.eu/cistenie-odmorenie
http://rng.nazory.eu/cistenie-criev(je tam aj cistenie ciev akosi pridane

Pri nedostatku kyselin sa to prejavuje naduvanim v zaludku a palou. Kolko si treba dodat kyselin k tomu, co telo vytvori je velmi individualne a zavisi aj od velkosti jedla.Moze to byt len 400 mg a moze to byt az 1200-1800 mg betainu HCl alebo Pepsinu HCl.
Enzymi brane 1.5 hodiny pred jedlom cistia creva a absorbuju sa do krvneho obehu a celeho tela a cistia/odmoruju.
Enzymi brane s jedlom pomozu jedlo stravit.
Nezabudaj na to ze tiez mnohe "zelene"(riasy, mlade travy , vnate korenovych zelenin) su tiez vyborne odmorovace a pomahaju pri roznych koznych problemoch a odmorovani.
Pozri si aj   http://rng.nazory.eu/psoriaza
kde su tiez rady na adresovanie koznych problemov "zvonka"



25

Re: Hala bala

Ahoj RNG, chcela by som vedieť, či užívaním tej jódovej tinktúry na spodok brucha alebo do podpazušia si nemôžem nejako poškodiť zdrav. stav, napr.  umelo navodiť hypertyreózu. Ďakujem



26

Re: Hala bala

Nuz nie podla nazoru lekarov, co vyskum na jod robili v osemdesiatych rokoch.
Maly dokaz toho je aj 132 milionov Japoncov, co maju dennu spotrebu jodu vyse 12.5 miligramov v priemere a ja tou tinkturou sa snazim dodat asi 3 mg.....

Zialbohu, vacsina lekarov nechce vidiet ani akceptovat mnohe vyskumy a dokazy, lebo by in to narusilo ich sucasne bludy, ktore boli tymi vyskumami a dlhorocnou praxou vyvratene.
Inac pozri na http://rng.nazory.eu/jod
tam toho mas viac



27

Re: Hala bala

Mala by som jednu otazku, tyka sa mojho dvojrocneho synceka, uz dva mesiace sa trapime so zapchou, ale potrebovala by som poradit co s tym. Boli sme uz samozrejme aj u lekara a dodrziavame vsetky pokyny, ale nedari sa nam. Pije dostatok asi liter a pol denne. Dva jogurty kazdy den, celozrnne vyrobky, musli, ovocie vsak dostat do neho neviem, ani len stavy, brani sa zubami, nechtami, jednoducho ovocie odmieta. Lekarka nam poradila teraz lanovy olej



28

Re: Hala bala

Klucove slovo je postupne a nevratit sa spat k tej strave s mnozstvom cukrov, ktora to povodne sposobila.
Teda ked to nebol len dosledok nakazy po brani atb, lebo aj to je mozne.



29

Re: Hala bala

Chcela by som sa spytat, ak nie je pricinou atopickeho ekzemu zle travenie, co by ho mohlo este sposobovat. Stravu mam upravenu, vylucila som vsetky potraviny, co mi sposobovali problemy, uzivam potravinove doplnky, presla som cez vnutorne ocisty, raz je to lepsie, raz horsie nezavisle od toho co zjem. Po porode som napriklad mala tak 3 mesiace pokoj, ani stopa po ekzeme, po svrbeni, vsetko bolo v poriadku, pritom stravu som nemenila, ale potom sa to postupne vracalo. Kde by mohol byt este problem? Stres, hormony?



30

Re: Hala bala

Hormony riadia tisice procesov, somozrejme to moze byt sposobene hormonami.
Tak isto stress ovplyvnuje cele telo a vsetky procesy v nom.
Zle travenie sposobuje tiez  nedostatok enzymov, tj nie su enzymi dostatocne absorbovane z criev do krvneho obehu a telo sa postupne zamoruje.
Enzymi sa na stastie daju doplnit, len problem je uhadnut ktore clovek potrebuje.
Ale silne enzymaticke zmesy s mnozstvom roznych enzymov obvykle pomozu, pokial sa nejedna o nejaky specialny enzym, co telu chyba



Re: Hala bala

Zdravím, mohli by ste nám prosím poradiť čo užívať, aby sa nezvyšovali hodnoty pri toxoplazmoze. Prebiehala skryto a napadla
sietnicu oka, zanechala jazvy na sietnici. Zdravíme Vás.



32

Re: Hala bala

Je proti paraziticka formula dr Huldy Clark(antiparasitic) , ktoru ma aj napr Swanson, ktora obsahuje artemisiu(palina prava) , klinceky a alkoholicky vytazok zo zelenej supky orecha(juglans nigra), s presnym rozvrhom na branie, 20 denna kura.
Samozrejme ked su uz zvysky zacystovane, tam je uz dost malo pomoci, lebo cysticky toxoplazmozy su mimoriadne odolne.
Na hojenie nervov je dobre brat silne zmesy vitaminov B(stress B) a rybacie oleje.
Zialbohu nie sme jasterice, ktorym narastie novy chvost, takze znicene nervy sa asi nedaju nahradit, len dalsiemu niceniu sa da odpomoct a pripadne poskodene a neznicene regenerovat.



Re: Hala bala

Prosim vas povedali by ste mi kolko tablet denne mam si davat tohoto dakujem .Glukosamin chewable mam 90 tabletove a Biochem. dakujem Nenasla som to v letaku



34

Re: Hala bala

Glukosaminu treba denne brat okolo 1500 mg, ale treba aj ine na klby, ako MSM(2 gramy) , hyaluronicku kyselinu(100 mg) a protizapalove, ako curcumin a enzym bromelain alebo serrapeptazu. Na klbovy maz, aby sa klby nevydierali treba zjest 2 avokada TYZDENNE.



35

Re: Hala bala

Dobry den,
chcela by som sa opytat, aky dlhy cas potrebuju enzymy, na to aby zaucinkovali, co sa tyka odmorenia tela. Uzivam enzymy Now Super Enzymes, vzdy 1.5hod-2hod pred kazdym jedlom, a sucasne aj s kazdym jedlom, cize denne je to 6 toboliek. Zaujimalo by ma kedy by sa mali ukazat ucinky tych enzymov, co sa tyka hlavne toho ekzemu.
Mala by som este jednu otazku, kde sa da zohnat protiparaziticka kura Dr.Huldy Clark, nasla som nieco na stranke iherb.com, ale neviem ci je to jedna a ta ista.
Za rady velmi pekne dakujem.



36

Re: Hala bala

Kedze si telo zamorujeme roky, nemozno ocakavat vysledky za par tyzdnov. Doba odmorenia je velmi zavisla od stupna zamorenia.
Dr Hulda Clark zacala svoju prirodnu protiparaziticku zostavu, zalozenu na tradicnych protiparazitickych  propagovat uz velmi davno, takze dnes je mozne dostat podobne zlozenia z mnohych zdrojov.
Ja som kedysi pre istotu pouzil tuto zostavu, ktora je identicka zlozenim aj rozvrhom  pouzivania s dr Hulda Clark
http://www.swansonvitamins.com/NAP01/ItemDetail?n=0



37

Re: Hala bala

Dakujem za rady, urcite vyskusam nejaku kuru proti parazitom, len sa mi zda kratka ta doba, je tam rozvrh uzivania na 20 dni, v podstate necele tri tyzdne, nie je to malo na tie parazity, ktore mozu aj roky prezivat v nasom organizme?
Este by som mala otazku ohladom regeneracie pokozky. Ide o to, ze roky som pouzivala kortikoidne kremy na atopicky ekzem, snazila som sa ich pouzivat co najmenej a co najslabsie, ale tak ci tak, je ta pokozka znicena, stratila svoj prirodzeny lesk, a aj elasticitu, pruznost. Je mozne tu pokozku nejako regenerovat, uzivanim nejakych doplnkov, alebo sa to uz neda?? Aj ked si teda myslim, ze taku pokozku uz urcite nebudem mat ako kedysi, ale stacilo by, keby sa to aspon trocha dalo zlepsit. Nepomohlo by uzivanie cisteho kolagenu, na tu elasticitu napr.?



38

Re: Hala bala

Kolagenove molekuly su privelke na priestup kozou. Kolagen treba brat ustne na to aby sa nieco z neho absorbovalo do tela.
Ale pri dostatocnom doplneni vitaminu C a E a aminokyselin argininu, ornitinu a cysteinu si telo vytvori samo dost extra kolagenu(vid vyskum Linusa Paulinga a dr Mathiasa Ratha a ich kolektivov)
Pozri napr na  http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika



39

Re: Hala bala

AHOJ RNG CHCEL BY SOM SA TA SPYTAT NA DOMACU KOZMETIKU ab ..VšIMOL SOM SI žE OBSAHUJE CHLORACETAMID... čIžE NIE JE VHODNA ? čO TO VLASTNE JE....NAPR TENTO KONKRETNE SOM SI VčERA KUPIL 2 KRéMY http://www.ab-cosmetics.com/?produkt&am … ;ktore=typ            http://www.ab-cosmetics.com/?produkt&am … ;ktore=typ              A ESTE BY MA ZAUJIMALO Z KOKOSOVEHO OLEJA AK SI NANASAME NA TVAR NETVORI SA AKNE ? NIEKTO SPOMINAL žE JE MOC MASTNY A TVORILI SA IM AKNE. ... A NAPR Z PURITANS TAKY LACNEJšI PRIAMO KTORY BY BOL DOBRY NA SUCHšIU PLEť , CITLIVU..ABY ASPON UDRžIAVALO PLEť BEZ VYRAžOK A TAK.... NAPR TOTO ???    http://www.puritan.com/skin-care-produc … ?NewPage=1                     ďakujem



40

Re: Hala bala

Zialbohu,kriterium kozmetickych produktov je nalakanie zakaznikov, lacna vyroba a vysoka trvanlivost  produktov. To nema nic spolocne so zdravim.
Moje kriterium je, ze kremy by mali byt zlozene LEN Z JEDLYCH, pre telo neskodnych zivin a ochrannych latok, lebo cast z nich prestupi do tela.
Nuz taku kozmetiku som este nenasiel, aj ked som isiel medzi ultra drahe, s obsahom roznych zivin, ale stale este casti chemie.
Preto som si bol nuteny vyrobit si vlastne pletove vody, prirodne kozmeticke kremy, hojive kremy a podobne.

Uvedene maju alebo v zlozeni jasne napisane chemikalie, z ktorych sa skladaju, alebo jednoducho to nenapisu, aby neodstrasili zakaznika(vid ab produkty uvedene)

Dovod na testovanie kozmetiky na "hypoalergeniku" je strach, ze tie chemikalie vyvolaju okamzite reakcie, nielen pomale a postupne bezpriznakove zamorenie tela.

http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika   je par prikladov ako tento problem adresujem sam.
Samozrejme je to drahsi pristup, nez lacne synteticke a naftove produkty v dnesnej kozmetike, ale splna kriteria vyzivy a ochrany pokozky

Naposledy upravil: RNG (2010-05-25 08:41:36)



41

Re: Hala bala

A čO TEN KOKOSAK A AKNE? JE LEPšIE SAMOTNY KOKOSAK SI DAVAť NA TVAR AKO NIč RESP. PRODUKTY AB? ....   INAK ESTE TAKA PODOTAZKA .. KONZUMACIA RYB MôžE SPôSOBOVAť AKNE ? ALEBO NAOPAK ZDRAVE A POMAHA K ZNIžOVANIU TVORBE.....A MORčACIE MASO JE NAOZAJ TAK ZDRAVE AKO SA O NOM PIšE?



42

Re: Hala bala

Dakujem, zacnem teda uzivat vsetky spomenute pripravky, ale neviem v akom mnozstve denne uzivat tieto pripravky, mohli by ste mi v tom poradit?



43

Re: Hala bala

ZAcne sa tvoria vtedy, ked sa vylucuje z tela cez pory vela tukov a pory sa zablokuju stvrdnutymi-oxidovanymi tukmi. Kokosovy olej netvrdne tj nemoze zapchavat pory pri teplote ludskeho tela. Ale vela znicenych rastlinnych olejov, tzv vysychavych  tvrdne(vid olejomalby) a takym by sa clovek mal vyhybat. Tj ked rastlinne oleje, tak panenske, chemicky a tepelne neznicene.
Neznicene rybacie oleje(nespalene) su tak isto nevysychave, tj nemozu zablokovat mazove pory a vyvolat acne.

O extremnej zdravosti morcacieho masa silne pochybujem. Morky su tak isto dnes krmene krmnymi zmeskami, ktore su casto priemyselne spracovane, takze ich maso obsahuje priemyselne znicene latky. A ich krmne zmesky su velmi obmedzene, tj to sa odrazi na zlozeni masa.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-25 15:45:58)



44

Re: Hala bala

vitamin C, 3000 mg
Vitamin E 400 IU
arginin, ornitin cystein-niekolko gramov denne
To je navod na zvysenie tvorby kolagenu v tele a kazdy, kto sa zaujima o zlepsenie struktury tela a ;predlzenie zivota by z hladiska tvorby kolagenu mal toto brat.



45

Re: Hala bala

TEDA RYBY MôžEM JESť.... A čO TAK STRUKOVINY A AKNE/POHáNKA , BULGUR, CICER, /. ...  SNAžIM SA JESť čO NAJVIAC RYžE NATURAL ... NEMôžE TO NEJAK OVPLYNOVAť TEN STAV? ...A TROšKU ODSKOčIM OD TEMY KED SME Už ROZOBERALI TU PRIRODNU KOZMETIKU.... TAK NAPR . VODA PO HOLENí ..JE DOBRE TO POUžIVAť ALEBO SA DA NAHRADIť NIEčIM.../ SA MI ZDA žE SOM čITAL NIEKDE žE AJ KOKOSAKOM /  DAKUJEM



46

Re: Hala bala

vie mi niekto poradit ako sa tu zaklada nova tema? prehladavam cely portal a neviem to najst:-)



Re: Hala bala

Ahoj RNG chcela by som sa spýtať, či je vhodné podla Teba aplikovať infuzie /Novalgin+magnezium+natrium sulfur./ ešte pred tym než mám vysledky z testov na candidu,chlamídie a z reumatolog. Začala som si zhánať veci podla tvojich rád. Len to chvílu trva a ja mám stále ten blok na krčnej chrbtici a bolí ma aj rameno.



48

Re: Hala bala

Infuzie su zalezitost lekarov, ja som len doplnkar, ktory pouziva neskodne potravinove doplnky len ustne, pripadne transdermalne.
Tj ziadne ihly a patentovane chemikalie.



49

Re: Hala bala

Velmi pekne dakujem, je super, ze takto pomahate ludom, svojimi radami. Pozhanam si vsetky spomenute doplnky a zacnem co najskor s ich uzivanim, vitamin C uz uzivam dlhsiu dobu a aj zinok, ten by mal tiez asi pomahat trocha pokozke. Tym, ze si telo bude vytvarta extra kolagen, ovplyvni sa celkovo vzhlad tej pokozky, teda aj ten prirodzeny jas, lesk, alebo kolagen vplyva len na pruznost, elastickost? Nepomohlo by aj uzivanie A vitaminu?
Este by som mala jednu otazku odhliadnuc od tejto temy, ktory doplnok je velmi silne antimikrobionalny, uvazovala som nad GSE v kapsuliach alebo koloidnym striebrom? Chcela by som uzivat nieco dlhodobejsie.



50

Re: Hala bala

A vitamin  hlavne vo forme karotenoidov(provitaminov A) je potrebny v tele ako antioxidant na hromadu procesov.
Preto odporucam vsetky jeho potravinove zdroje, od farebnych zelenin, ovoci, rybacich olejov az po doplnky, ako napr velmi silny  http://www.swansonvitamins.com/SWU260/ItemDetail?n=0