401

Re: Candida

Firma JUKL aj na Slovensku predava tzv protiparazitalny balicek, ktory je totozny z balickom a rozvrhom brania, co mala dr Hulda Clark
snazil by som sa ho pouzit co najskor na porazenie moznych parazitickych,  az potom by som siel na antimikrobialne



402

Re: Candida

RNG napísal(a):

Firma JUKL aj na Slovensku predava tzv protiparazitalny balicek, ktory je totozny z balickom a rozvrhom brania, co mala dr Hulda Clark
snazil by som sa ho pouzit co najskor na porazenie moznych parazitickych,  az potom by som siel na antimikrobialne

- na parazity staci uzivat tento http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/ balicek po dobu 20dni ? a potom mozem prejst na pripravky proti candide ?



403

Re: Candida

Rng: Staci na vyhubenie parazitov 17dni ? A je tato kura neskodna aj ked nebudem mat parazitov? Este na zaver byvam s rodicmi, nepotrebuju aj oni tuto kuru ked su parazity prenosne? Aj ked pochybujem ci by sa nato dali nahovorit.

Naposledy upravil: numbius (2016-02-02 18:03:00)



404

Re: Candida

Na 80 percent parazitov je ucinna poprotiparaziticke ad dr Huldy Clark
Parazity su sice prenosne, ale nie prudko infekcne.



405

Re: Candida

Ahoj RNG smile v provom rade dakujem za vsetky info o candide ktore som tu nasiel .. Moja otazka znie či môžem pocas diety jest susené bielka ktore su ochutene sladidlom acesulfám a sukraloza_?? v jednej davke (30g sú dokopy 4g sacharidov z toho sladidla 1g acesulfám a 1g sukraloza ) .  Pravidelne posilnujem a kedze nemozem pit protein kde su cukry a potrebujem si doplnit viac bielkovin este po jedle tak jedine co som nasiel su tieto vajecne susene bielka.. dakujem za pomoc.



406

Re: Candida

Acesufan je svinsto, takze tomu sa vyhybaj.
Ale mas plno biekovin, bez cukrov alebi s minimom cukrov(2 gramy nie je dokopy  nic)
http://eu.iherb.com/Muscletech-Six-Star … 07-g/54518



407

Re: Candida

Cital som, ze vsetky huby pri candidoze nie su skodlive. Dokonca ze su velmi ucinne v boji s Candidou a mala by medzi tie dobre patrit aj Chaga, alebo Čaga, alebo po slovensky Ryšavec šikmí, latinsky: Inonotus obliguus. Plati  u nej pravidlo : Hubou proti hube?

Aky je Vas nazor na pitie caju z tejto huby -ČAGY" v boi s candidou ?

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2016-02-08 21:06:53)



408

Re: Candida

Candida albicans je skodliva pre to, ze vylucuje toxiny a karcinogeny. A samozrejme nie vsetky huby su skodlive, je ich zopar aj mimoriadne liecivych na rozne ucely..



409

Re: Candida

Na tu cast ci pit, alebo nepit  caj z Cagy pri Candidoze, neviete poradit ?



410

Re: Candida

Na candidu su ucinne inaksie latky, ako oregano v kapsuliach, kokosovy olej, candex a najma bezsacharidova dieta, mikrovlakniny a probiotika. 
Aku ma caga na nu ucinnost neviem, ale nie velmi velku.



411

Re: Candida

S Candexu som sklamaný. Pisal som tu aj o jeho uzivani. Uzival som ho  4 kapsule denne 3-4 mesiace. Uzival som ho cca  6 tyzdnov o 03 v noci o okolo 8 hod. ranajky. A potom dalsich 6-7  tyzdnov som skusil  aj  2 kaps. odpoludnia  3 hod po obede a veceral som po 3 hodinach po zjedeni kapsulí-tiez spolu 4 denne.Takze medzi jedlom  bolo 6 hodin. Stav sa mi dokonca tak pohorsil musel som nabehnut na fluconazol. Aj IgA to ukazalo. A uz  pomali 3 roky som nemal v ustach nic z psenicnej muky a z cukrom. Sem tam sladim steviou. Ovocie max. 1 nie denne / jablko,alebo hrusku /-nie kazdy den. A k tomu oregano v kapsuliach, kokosovy olej 3x denne polievkovu lyžicu,Olive leaf 20% oleorupeinu 2x1 ,Curcumin kapsule, Serrapeptassu 120000, Sylimarin-525 mg denne, mikrovlakniny, vlakniny Psylium - 2x denne vrchovat caj.lyzicku - a probiotika- 4-6 denne, zive drzane v chladnicke-2-3 druhy obmienal som. Koloidne striebro 25ppm  4 ml, nie denne, prelievane v ustach, nie hned prehltnute.
Niekedy mam k masu 100 gr. zemiak vareny vo vode,alebo  ryzu 80gr-nie klasicku lupanu . Prevazne kuracie meso, ryby-lovene z mora/napisane na obale/ Niecomu musíme verit. Raz v tyzdni chude bravcove alebo hovadzie . Maso porcie 100-150 gr.
Prevazne listovu zeleninu surovu denne a denne zeleninovu polievku-hustu- z korenovej zeleniny. v kazdej namiesto cierneho korenia okorenene z rozomletym zázvorom za cajovu lyzicku/ z mrazaku/. Niekedy je vo vyvare aj 2-3 dkg mrkvy. Tak nejak spolu 450- 550 gr. zeleniny denne.
Caje prevazne nesladene: Lapacho,Vilcacora-striedavo  ,zeleny caj, matovy, repikovy a ine. Cca 1,7 l-2 l. caje u 1,5 l mineralka-cista.Niekedy sladeny trocha steviou.
Solenie trocha morskou solou. Na chlieb maslo, nie rastlinne tuky. Robim na repikovom oleji,olivovom oleji, niekedy bravcova mast.
Jem aj trocha chleba do 150 gr v dni - nie naraz delene na 2 davky. Peciem sam. Spaldovy,alebo razny. Aj spaldovo razny. Ako kedy.Bez kvasnic. V ceste je:soda bicarbona, rasca mleta,sol morska,muka a davam aj lanove semienka a s kefírom zaliate a vymiesane.
Alebo niekedy namiesto chleba suchare z ražnej muky natrete maslom-50-70 gr.-nie naraz delene na 2 davky.
Takmer denne si dam vecer okolo 22 hod. lyzicku lanovych semienok namocenych vo vode 2-3 hod. potom rozmyksujem a k tomu jeden biely jogurt a probiotika, lebo chodim spavat pred polnocou a od vecere daleko.
Neviem kde som robil zasadnu chybu. Ak viete, dakujem dopredu za radu.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2016-02-11 20:05:12)



412

Re: Candida

zdravim RNG: aky je tvoj nazor na tento clanok ? http://www.zdravie.sk/clanok/55127/rozh … e-sa-preco



413

Re: Candida

IvanBA-Sk napísal(a):

S Candexu som sklamaný. Pisal som tu aj o jeho uzivani. Uzival som ho  4 kapsule denne 3-4 mesiace. Uzival som ho cca  6 tyzdnov o 03 v noci o okolo 8 hod. ranajky. A potom dalsich 6-7  tyzdnov som skusil  aj  2 kaps. odpoludnia  3 hod po obede a veceral som po 3 hodinach po zjedeni kapsulí-tiez spolu 4 denne.Takze medzi jedlom  bolo 6 hodin. Stav sa mi dokonca tak pohorsil musel som nabehnut na fluconazol. Aj IgA to ukazalo. A uz  pomali 3 roky som nemal v ustach nic z psenicnej muky a z cukrom. Sem tam sladim steviou. Ovocie max. 1 nie denne / jablko,alebo hrusku /-nie kazdy den. A k tomu oregano v kapsuliach, kokosovy olej 3x denne polievkovu lyžicu,Olive leaf 20% oleorupeinu 2x1 ,Curcumin kapsule, Serrapeptassu 120000, Sylimarin-525 mg denne, mikrovlakniny, vlakniny Psylium - 2x denne vrchovat caj.lyzicku - a probiotika- 4-6 denne, zive drzane v chladnicke-2-3 druhy obmienal som. Koloidne striebro 25ppm  4 ml, nie denne, prelievane v ustach, nie hned prehltnute.
Niekedy mam k masu 100 gr. zemiak vareny vo vode,alebo  ryzu 80gr-nie klasicku lupanu . Prevazne kuracie meso, ryby-lovene z mora/napisane na obale/ Niecomu musíme verit. Raz v tyzdni chude bravcove alebo hovadzie . Maso porcie 100-150 gr.
Prevazne listovu zeleninu surovu denne a denne zeleninovu polievku-hustu- z korenovej zeleniny. v kazdej namiesto cierneho korenia okorenene z rozomletym zázvorom za cajovu lyzicku/ z mrazaku/. Niekedy je vo vyvare aj 2-3 dkg mrkvy. Tak nejak spolu 450- 550 gr. zeleniny denne.
Caje prevazne nesladene: Lapacho,Vilcacora-striedavo  ,zeleny caj, matovy, repikovy a ine. Cca 1,7 l-2 l. caje u 1,5 l mineralka-cista.Niekedy sladeny trocha steviou.
Solenie trocha morskou solou. Na chlieb maslo, nie rastlinne tuky. Robim na repikovom oleji,olivovom oleji, niekedy bravcova mast.
Jem aj trocha chleba do 150 gr v dni - nie naraz delene na 2 davky. Peciem sam. Spaldovy,alebo razny. Aj spaldovo razny. Ako kedy.Bez kvasnic. V ceste je:soda bicarbona, rasca mleta,sol morska,muka a davam aj lanove semienka a s kefírom zaliate a vymiesane.
Alebo niekedy namiesto chleba suchare z ražnej muky natrete maslom-50-70 gr.-nie naraz delene na 2 davky.
Takmer denne si dam vecer okolo 22 hod. lyzicku lanovych semienok namocenych vo vode 2-3 hod. potom rozmyksujem a k tomu jeden biely jogurt a probiotika, lebo chodim spavat pred polnocou a od vecere daleko.
Neviem kde som robil zasadnu chybu. Ak viete, dakujem dopredu za radu.

-tiez som uzival citricidal a rovnako aj candex a tiez sa mi zda ze citricidal bol ucinnejsi... no mozno sa mylim.

Naposledy upravil: numbius (2016-02-12 11:59:53)



414

Re: Candida

Proticandidava dieta, ak ma by uspesna znamena ziadne sacharidy, oreganovy olej, citricidal, candex a kokosovy olej spolu s mikrovlakninami a probiotikami.
Ked das candide vyzivu, tak sa jej nikdy nemozes zbavit.



415

Re: Candida

RNG co si myslis o takomto niecom?

Mezi léčiteli panuje přesvědčení, že pro zbavení se kandidózy je potřeba dodržovat dietu bez sacharidů nebo rovnou přejít do ketózy. Toto je bohužel ohromný omyl protože ketony slouží kandidóze jako palivo a co víc, kandida používá ketony k tomu, aby se vyhnula lidskému imunitnímu systému. To je velmi zlé.

je to z tohoto clanku - http://www.mirapa.cz/je-ketoza-a-nizkos … -albicans/

Este by som sa chcel spytat, ake probiotika by si odporucil okrem tychto http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518, pretoze uz su Out of stock. Rozmyslal som nad tymito http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … e-Caps/124, ale tych je len 5.10^9 a neviem ci su odolne voci kyselinam. Pisu ze odolne voci teplote by mali byt, nakolko sa nemusia uchovavat v chlade.
Dakujem

Naposledy upravil: JurajP (2016-02-16 08:36:59)



416

Re: Candida

Trvdia, ze ketogenna dieta krmi candidu, ale ja viem opak, ze cukry krmia candidy. Je mozne, ze candida vie spracovat aj ketogeny, ale jej hlava pptrava su cukry a sacharidy, a skroby, co sa v zaludku menia na cukry velmi rychlo.
Nechapem tu zmienku okolo "rezistentnych skrobov", predsa amylaza ich velmi ucinne spracuje na volne cukry.
Obe spomenute probiotika su vyborne, osobne skusam rozne.



417

Re: Candida

RNG, vieme niečo o tomto?
http://www.mahatma.sk/products/antimykotikum/
Spomína sa tam lyofilizacia Heterokontophyta, ktorá je nejaká riasa, ktorá by mala parazitovať na kvasinkách...
Vieme o tom niečo? Lebo ja som k tomu nenašiel takmer nič.



418

Re: Candida

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, či je vláknina inulín vhodá pri protikandidovej diéte, keď obsahuje fruktoligosacharózu. Nikde som nenašla, čo to tá fruktoligosacharóza je. Ale asi to bude nejaký cukor, keďže to cukrovkári používajú na sladenie, vraj.
Ďakujem.
Laura



419

Re: Candida

Kal-el, zaujimavy napad, ale neviem, na kolko je ucinny



420

Re: Candida

Fruktooligosacharidy  nevedia candidy pouzit.

Naposledy upravil: RNG (2016-02-24 20:08:23)



421

Re: Candida

Chystám sa na protikandidovú diétu a mám zopár otázok. Poradíte mi?
1. Nevadí, že dojčím? (syn bude mať 3 roky)
2. Mám 100% oreganový olej od Zane Hellas s 86% carvacrolom. Správne som si vypočítala počet kvapiek? 200mg/40mg/0,86=5,8 kvapiek. A kedže ja mám 58 kg, tak ešte 5,8 kvapiek/70x58=4,8 kvapiek. Teda budem brať 3 krát denne 5 kvapiek.
3. Candex je dosť drahý. Neexistuje niečo podobné, ale lacnejšie? Našla som enzýmy, kde je celulázy 1650 CU, 120 kapslí za 24 EUR. Nestačí to? Alebo Candid-away, kde je celulázy 75 000 CU/g, 90 kapslí za 42 USD.
Ďakujem.



422

Re: Candida

1, nevadi.
Oreganovy olej sa neodporuca brat v tehotenskte, lebo moze vyvolat prekrvenie maternice a udajne aj potlaty, na co som ae nevidel nikdy dokazy, ale je to mozne.
2.nepoznam ten olej, ale treba na to 3 x 200 mg carvacrolu a colko karvacrolu tento olej ovsahuje neviem. Obvykle sa riedi olivovym olejom
3 zialbohu na Candex nie je ziadna nahrada, je zatial jediny naozaj silny enzym na celulozu a hemicelulozu, pozri si data na to
http://eu.iherb.com/Pure-Essence-Candex … -Caps/3195



423

Re: Candida

RNG,
ďakujem za odpoveď.
Nevieš to v nejakom časovom horizonte skúsiť odkomunikovať s tvojimi lekármi?
Pretože ja ani neviem nájsť informáciu, či tie Heterokontophyta naozaj na kvasinkách parazitujú,
každopádne ak by to tam bolo, tak by to mohol byť pomerne zaujímavý objav..
Samozrejme to môže byť blud ale zas, na čo by si niekto dával tú prácu s lyofilizáciou niečoho, ak by to
nemalo mať vôbec žiadny účinok.
Lekári, biológovia by každopádne aspoň zo vzdelania mohli skúsiť aspoň potvrdiť či sa tieto riasy dokážu kvasinkami živiť...



424

Re: Candida

Uvidime. Zatial este som o tom necital nic. Zatial len vseobecne
https://en.wikipedia.org/wiki/Heterokont



425

Re: Candida

RNG napísal(a):

Proticandidava dieta, ak ma by uspesna znamena ziadne sacharidy, oreganovy olej, citricidal, candex a kokosovy olej spolu s mikrovlakninami a probiotikami.

rng: ja som myslel stravu po absolvovani anti candida diety 3-4 tyzdne, myslim ze bez chleba a sacharidov je tazke fungovat najma ak clovek vykonava fyzicky narocnu pracu a samozrejme aj zivot bez sladkeho je nemozny si myslim, aj ked ty si mi raz povedal ze denna davka do 50g by mala byt v pohode...
- len neviem ci na vymetenie candidy staci tato 2-4 tyzdnova dieta, nakolko v mojom pripade, bola vzdy ucinna ale casom sa opat vratila...



426

Re: Candida

Eskimaci jedia len masitu stravu a predsa maju vykony na mori uzasne. 
Candida sa vrati len ju viditelne podporujes mnozstvom slakych a potravin z jemnych muk, tj bez dostatoceneho prisunu probiotik a mikrovlaknin.



427

Re: Candida

ok rozumiem.
-este ohladom candida diety mam nakupeny candex na 10 dni ostatne doplnky ako oreg. olej, kokosak, vlakninu, probiotika na mesiac a viac
-staci 10 dni uzivania candexu s tym ze by som candex nahradil citricidalom ktory mam doma tiez ?



428

Re: Candida

Myslim, ze staci, ak dodrzujes vsetko ostatne



429

Re: Candida

RNG napísal(a):

Myslim, ze staci, ak dodrzujes vsetko ostatne

- od piatka chcem zacat anti candida kuru, ale mozem s nou zacat ak som po operacii osteochondromu stehennej kosti 2 mesiace od operacie a je troska oslabeny organizmus ?

Naposledy upravil: numbius (2016-02-29 17:25:10)



430

Re: Candida

Nemas ziadny probem.



431

Re: Candida

RNG: pri diete: candex sa snazim brat na prazny zaludok hodinu pred jedlom 2tobolky 2x denne.
- len neviem v akych davkach uzivat  psyllium a kedy, podla navodu staci jedna vrchovata cajova lyzica psyllium v 0,5l vody ? dajme tomu tomu 2-3 hodiny pred spanim, ked nasledne potom tesne pred spanim uzijem probiotika s jablkom ?  je to vsetko spravne ?
dakujem



432

Re: Candida

Numbius, ja pouzivam rozpustene mikrovlakniny v 1 litre vody, do ktoreho [pridam vitamin C, obcas MSM na klby a prichutim to to ovocnymi koncentratamy. aby som zaroven dostal nejake te antioxidanty a prijemnu chut To pijem pocas celeho dna

Naposledy upravil: RNG (2016-03-06 02:22:00)



433

Re: Candida

som na diete 3 den, plet evidente krajsia bez vyrazneho scervenania a rovnako bez lupania, len pocitujem ze som akosi bez energie... je to len prechodny jav ?
- je vhodne pri diete:
1. pouzil som sladku papriku na zafarbenie ked som si robil masovy vyvar z bravcoveho, nevadi to ?
2. uzivanie slnecnicoveho popr. repkoveho oleja na oprazenie masa ?
3. chlebickova sunka ?

Naposledy upravil: numbius (2016-03-07 22:06:37)



434

Re: Candida

No a orechy, olejnate semena a kokosovy olej? To ti da energiu.



435

Re: Candida

- zaobstaral som si slnecnicove, tekvicove semena, lieskove orechy a mande, avokado je to vsetko OK ? + mango ale to som vylucil kvoli vacsieho mnozstvu cukrov.



436

Re: Candida

OK



437

Re: Candida

Rng a pseno sa moze?mam problem skobinovat dietu s histaminovu intoleranciu,potrebovala by som pribrat...



438

Re: Candida

Za 2-3 tyzdne ked pouzivas nizkosacharidovu dieta,kokosovy olej  miesto sacharidov a oregano, Candex a nasadzujes si probiotika a podporujes ich mikrovlakninami ,  tak za zbavis candidy
Inac nije



439

Re: Candida

candex mam ako uzivat?s cim ako?diky



440

Re: Candida

Nechcem spamovat forum, ale uz dva dni mam hnacky a po stolici z nej citit oregano... Na fore som sa docital o herxheimerovej reakcii, ako dlho moze trvat?



441

Re: Candida

handmade napísal(a):

candex mam ako uzivat?s cim ako?diky

2x denne po2 tobolky, s jedlom ale ktore neobsahuje vlakninu, alebo uzit nalacno najmenej, 3hodiny pred akymkolvek jedlom.



442

Re: Candida

Herxheimer moze trvat aj niekolko dni



443

Re: Candida

9. Den diety a hnacky uz 4den pretrvavaju, dnes rano som sa uz citil fajn, aj stolica bola pevnejsia ale po zobrati oregana som opat dostal slabsie krce a opat hnacka. RNG: mam teda vylucit oregano kapsule? Podotykam ze v minulosti som taketo problemy (hnacka) nepocitoval pri brani oregana...
este dam dnesny update 14.3: narano som zobral opat klasicky 2 tobolky oregana ale nakolko som musel z rana 2x na WC v praci tak na obed som uz davku nezobral az vecer.... Podotykam s tych hnaciek som fyzicky dost oslabeny.
RNG: zajtra namiesto candexu ktory mi dosiel, chcem zacat brat citricidal, nemoze mi este viac zhrosit stav (hnacky) ?

vopred dakujem za odpovede

Naposledy upravil: numbius (2016-03-14 22:11:50)



444

Re: Candida

http://eu.iherb.com/product-reviews/Now … 0wodgIkMfQ

Čo povieš na toto ako náhradu kokosového oleja?



445

Re: Candida

A ešte by som sa chcela opýtať. Tvrdíš, že atb nedokážu vyničiť candidu. Lenže moja skúsenosť je, že aj napriek tomu, že sa atb snažím vyhýbať, tak som chvíľu jedny brala kvôli silnej angíne a popri tom ako som ich brala mi zároveň aj úplne zmizol povlak z jazyku a problémy v okolí pohlavných orgánov. Samozrejme sa mi candida opäť rozmnožila kedže som nemala dobrú stravu a dostatok probiotík v črevách, ale skôr ma zaujíma to s tým vplyvom atb na candidu. Konkrétne to boli atb s názvom Ciphin.

Naposledy upravil: namia (2016-03-14 02:36:59)



446

Re: Candida

Nubius, mas malo kyselin



447

Re: Candida

Hlavny dovod pre kokosovy olej nahladi sacharidy.
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/d … -3380.html



448

Re: Candida

RNG napísal(a):

Nubius, mas malo kyselin

A ako kyseliny spat obnovit? kuru som po 10 dni ukoncil, nakolko bez oregana asi privelky zmysel nema...

Naposledy upravil: numbius (2016-03-15 16:59:58)



449

Re: Candida

kokosovy olej moze byt aj v kapsuliach? napr. http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Co … gels/22605
ma to rovnake ucinky? Neviem si predstavit, ako by som ho jedol v praci, keby ho mam normalne v nejakej nadobe big_smile

Naposledy upravil: JurajP (2016-03-17 21:35:05)



450

Re: Candida

3 polievkove lyzice kokosoveho oleja.