51

Re: kandida kysle prostredie

Pozdravujem Vas RNG, chcela by som poprosit o radu, uz 6 mesiac ma chronicky boli hlava a som unavena, spava a nemam chut do jedla. V oktobri, ked sa to zacalo, krvne testy dopadli dobre, akurat som mala znizeny noradrenalin a zvyseny prolaktin. Nasledne som bola na CT a MR hypofyzy, vsetko bolo v poriadku. Vysledky stitnej zlazy boli tiez v poriadku. Kedze bolesti pretrvavali, skusali mi nasadit antidepresiva, ale ziadne z nich nezaucinkovali. Asi 4 druhy. welbutrin, cymbalta, alventa, cipralex. Vsetky mi pan doktor vysadil. Hlava ma neprestala boliet ani po jednom z nich, unava mi tiez nepresla ani apetit sa nedostavil. Stale som slaba, bolest hlavy mi pretrvava, i ked sama neviem, ci bolest je to spravne slovo, je to taky druh bolesti ako ked do otvorenej rany fukal vietor a vyskytuje sa symetricky po oboch stranach. Taktiez sa mi zda, za mam zlu koordinaciu pohybov, akurat to nikdy nikto nespozoroval, takze to je zrejme moj pocit, vobec si ho neviem vysvetit. Ostatna cast tela ma vobec neboli. Ak by Vas nieco napadlo, co by mohlo napomoct mojmu organizmu, bola by som velmi vdacna. Andrea



52

Re: kandida kysle prostredie

Moze to byt zapal vo vnutornom uchu(vestibularny syndrom, vertigo...)
Nakazy su obvykle skryte v prinosnych dutinach, odkial sa dostanu do vnutorneho ucha.
Skus citricidal, pit aj kvapky do nosa.
Samozrejme odporucam ako kazdemu selen, zinok jod a vitaminy C,E D-3 v dostatocnych mnozstvach
Najma jod a vitamin D-3 zvysuju telesnu aktivitu a imunitu.
Na zvyseny prolaktin treba brat yam
Nezabudni na mineraly, najma draslik(kalium) na co je dobre solit so solou so znizenym obsahom sodika(j dostat ju napr v Bille, je tam 38% KCl miesto NACl), pripadne aj dobru zmes na kosti, ktora obsahuje vapnik, horcik, zinok, bor a stroncium, tiez vitaminy D-3 a K-2.

Ked ma telo nejake nedostatky, nie su to patentovane chemikalie ale ziviny. Takze snazit sa to riesit chemikaliami, ktore telo nepotrebuje a predstavuju pre telo zamorenie nie je ziadne riesenie.



53

Re: kandida kysle prostredie

dakujem za radu, zlepsia tieto doplnky aj koncentraciu?  davala som si v poslednom obdobi ginko a EPA marine ale zatial sa nic neudialo. taktiez morske riasy, ziadna odozva. a



54

Re: kandida kysle prostredie

Zda sa mi, ze ked sa nevies poriadne koncentrovat,asi mas zly spankovy cyklus.To moze byt zodpovedne aj za slabost celkove. Tak isto nizsia cinnost stitnej zlazy(tie testy su velmi nepresne, zachytia len extremne pripady nie mierne) rabuje cloveka o energiu.
Aj nedostatok draslika, ktorym trpime povacsine a lekari si ho nevsimaju, pokial to nie je vyslovene kriticke.
Ak toto nezaberie su aj ine stimulanty cinnosti a vyroby energie, ako napr niektore adaptogeny(zensene/ginsengy, Dong Quai pre zeny, NADH, ATP a podobne.

Naposledy upravil: RNG (2011-03-28 22:46:22)



55

Re: kandida kysle prostredie

RNG prosim ta kde by som mohla objednat  SAMENTO a NAC? Prosim o odpoved. Ďakujem



56

Re: kandida kysle prostredie

NAC je dostat aj na Slovensku pod menom ACC=acetyl cysteine a samozrejme zo stoviek internetovych obchodov v USA.
Samento je tazsie zohnat, predava ho len niekolko obchodov, rovnaky vytazok sa predava aj pod menom Prima Una de Gato
http://www.iherb.com/Nutricology-Prima- … /3447?at=0

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-N- … s/235?at=0
Ja osobne kupujem najma zo www.Swansonvitamins.com ale ti maju na Slovensko velmi drahe postovne.  Ja zijem v USA a miestne postovne je lacne.



57

Re: kandida kysle prostredie

srdečná vďaka



58

Re: kandida kysle prostredie

OK



59

Re: kandida kysle prostredie

http://www.candidasupport.org/RESOURCES … KgodNELOrg

Tento clanok hovori, ze rozne protikandidove treba casto striedat, lebo si candida na ne vie navyknut.
Ja som ale radsej za masove davky vela  roznych naraz, a silne davky probiotik(teplovzdorne a kyselinovzdorne v desiatkach miliard) a prebiotik ( 2 X 1 Lyzica mikrovlaknin , ako psylium, pektiny arabinogalaktany, inulin s hromadou vody proti zapeceniu)), aby ju co najskor vytlacili a ziadna sa nestacila prisposobit..
Tj z toho pohladu nielen kaprylaty a GSE, oreganovy olej, ale aj Pau de Arco(lapacho),  aj extrakt z olivovych listov, aj cesnak, aj black walnut extrakt   aj enzym celulazu(Candex?)naraz pri bezsacharidovej diete

Nevidim ziadny dovod na to, aby sa toto vsetko nedalo brat naraz

Naposledy upravil: RNG (2011-11-27 02:33:12)



60

Re: kandida kysle prostredie

Mám laboratórne potvrdenú Candida  glabrata. Lieky som bral Flukonazol 150mg 2 ks.   Liečba neúspešná.  Potom som bral Sopranox 100 mg 15 ks. Zlepšenie nepatrné.
Otázka: 1/ Je liečba  Candidy glabrata v hyperbarickej komore účinná.
             2/ Aké lieky sú ešte u nás dostupné

Ďakujem



61

Re: kandida kysle prostredie

Skus protikandidovu dietu.