1

Téma: vlasy

ahoj.
Mala by som takú otázku. Pred 3-mi rokmi mi velmi vypadali vlasy- pricina bola farbenie,zla starostlivost o vlasy ale aj strava, vtedy som si to velmi neuvedomovala, ze si mozem nejak znicit vlasy az vtedy ked mi tak vypadali.  prestala som si potom vlasy farbit, dbala som na stravu, o starostlivot  ale stale to nebolo ono. Vyrastli mi vlasy ale nie tak ako som mala pred farbenim vlasov. Potom som zasla za koznou ona ma hned posielala na vysetrenia- aby sa nasla pricina, aj ked som jej povedala pricinu. Nakoniec som absolvovala tie vysetrenia -vsetko bolo ok, potom som chodila na dusik a dala mi vodicku alpicort aby som tym natierala pokozku hlavy. Po tomto dusiku a alpicorte nijaku zmenu som nezbadala.   Mozem mat este sancu ze tie vlasove korienky sa mi zregeneruju a budem mat vlasy ako pred farbenim,alebo sa mam zmierit tym ze uz znema nenastane. Teraz si vlasy natieram zihlavovou tinkturou,nejem cukor, snazim sa jest zdravo,beriem zinok, uz 3 roky si vlasy nefarbim. Uz neviem co by som mohla este pre tie vlasy spravit. Co si o tom myslis? Dakujem ti dopredu za odpoved.



2

Re: vlasy

Ako kazdemu odporucam toto minimum doplnovat:
selen, zinok  JOD!!!, vitaminy C, E, D-3 a na kozu a vlasy robia dobre mnohe zelene, tak skus napr jacmennu travu(barley grass juice) alebo este lepsie morske ako Spirulina Pacifica, lyzicku denne
Mnohi spominaju aj vitamin B-5 vo vacsich davkach
A niekedy je to aj vec pokazeneho travenia(travenie potrebuje kyseliny, enzymi a probiotika a v strave plno mikrovlaknin, pripadne aj doplnky mikrovlaknin, inac si tie probiotika nerozmnozis a ani neudrzis casto)

Zvysena hladina DHT triez sposobuje padanie vlasov, ale to je skor vec muzov, to sa da znizit spomenutym zinkom a roznymi sterolmi, ktore najdes v Saw palmetto, panenskom tekvicovom oleji,, korenoch zihlavy atd.
Tiez ma na to vplyv aj vytazok z kapustovin I3C(600 mg) a DIM(200 mg)

Naposledy upravil: RNG (2012-03-15 09:56:56)



3

Re: vlasy

dakujem



4

Re: vlasy

OK



5

Re: vlasy

ahoj, este by som sa chcela spytat. Odporucil si mi este vitaminy B-5 vo vacsich davkach moze byt od znacky NOW -http://biocare.sk/eshop/produkt/b-komplex  -ci je tento doplnok vhodny, nie je velmi silny, .lebo beriem aj tie vitaminy co si odporucil -vit. C, selen, zinok, jod-kelp praskovy,vit. E, spirulinu aj kyseliny, vlakniny probiotika, len neviem ci este mozem k tomu uzivat aj ten vitamin B-5- ci sa nemozem nejak predavkovat z toho,z tolkych vitaminov. dik za odpoved



6

Re: vlasy

Pokial neberies z toho isteho doplnku privela, tak sa nemozes predavkovat.
B-5 sa berie as do 1000 mg denne bez problemov. Tu napr uvadzaju, ze pri davke 2 gramy mozxe mat niekto miernu hnacku
http://whfoods.org/genpage.php?tname=nu … mp;dbid=87



7

Re: vlasy

diky za odpoved



8

Re: vlasy

OK



9

Re: vlasy

http://www.iherb.com/Avalon-Organics-Bi … 14-ml/3477 - čo povieš na tento šampon?
Ale idem asi objednať skôr tento - http://www.iherb.com/Mill-Creek-Biotin- … 73-ml/6600

Naposledy upravil: Delux (2012-06-08 19:39:18)



10

Re: vlasy

OK



11

Re: vlasy

RNG
prosim Ta a na rast mihalnic existuje nejaky pripravok? Dakujem



12

Re: vlasy

Existuje hormonalny, ale neodporucam kvo;li privela moznum bovnym ucinkom, ako napr permanentne stmavnutie viecok a ine.



13

Re: vlasy

a keby som si davala na maly stetcek lumigan kvapky a tym potierala korienky mihalnic?



14

Re: vlasy

Nuz mihalnice su mrtve bunky, na to aby ti rastli mihalnice, musis dostat hormon na ich "cibulky" tj na viecko. A tam je ten cely problem s tmavnutim viecok. Co ine to sposobi na ociach to sa este nevie, lebo je to prilis novy produkt.Ale uvadzaju tmavnutie aj zrenicky(iris) a hromadu inych, pozri na  http://www.allergan.com/products/eye_care/lumigan.htm
Tu su uvedene ine prostriedky co mozu zlepsit rast mihalnic a obocia, skor na principe vyzivy
nez umelych hormonov
http://www.eyelashgrowthcenter.com/eyel … 8955814981



15

Re: vlasy

ahoj RNG.
Mala by som otázku. Užívam Betain HCL od swansonu 324mg a pepsin 14 mg a enzymy s jedlom na travenie.Teraz som si objednala trocha silnejsi Betain Hcl  650 mg a pepsin 165 mg Velmi mi to pomaha a som ti vdacna za tvoje rady.
Problem je v tom, ze zacali mi velmi vypadat vlasy. Nemoze to sposobovat ten Betain Hcl? Na druhy den sa alkalizujem- davam si pol lyzicky kalinatu do poharu vody a jem az po 2 hodinach ako si odporucal. Beriem aj zinok kazdy druhy den 50 mg, kazdy den selen 200mg, vit E-200 mg, kelp praskovy-stipku davam do jedla,vit C 250 mg,probiotika, psyllium kazdy vecer, jablcnu vlakninu-kazde rano, snazim sa zdravo stravovat, beriem teraz aj ostropestrec mariansky v kapsuliach. To padanie trva nejake 4-5 mesiacov. Predtym som s tym nemala problemy. Ani si vlasy nefarbim,nic. Ked si umyvam vlasy davam tam trocha kokosoveho oleja a 15 kvapiek Greposeptu. Neviem co si mam o tom mysliet, preto ma napadol ten Betain Hcl, ci to nie je z toho.
Co si o tom myslis?



16

Re: vlasy

Padanie vlasov je alebo hormonalne, alebo z nedostatku nejakych zivin.
"Stipka" kelpu asi neobsahuje dost jodu, ty potrebujes dostat 2 az 6 mg denne, hlavne ked sa casto sprsis v teplej chlorovanej vode.
Odporucam doplnok vitaminu B-5, 500 mg calcium pantotenat.
pripadne aj B-7 a viac vitaminu c.Co by si povedala na toto
http://www.iherb.com/Twinlab-Hair-Facto … blets/2345
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pantothe … psules/326



17

Re: vlasy

Dakujem ti za rychlu odpoved.
B-komplex 50 mg beriem, ale ked doberiem,kupim si take co mi odporucas. A budem brat aj viac Kelpu a vit. C a potom uvidime.
Ďakujem ti za radu.
Pekny den prajem.



18

Re: vlasy

OK



19

Re: vlasy

Čo povieš na toto?
http://www.baldingblog.com/2006/04/14/f … hair-loss/
pozri aspoň prvé komentáre od ľudí..
Čo mohlo u nich to padanie spôsobiť? Lebo ja tiež teraz beriem dosť vysoké dávky tohto oleja (5 ml denne minimum) a trošku vlasov mi popadalo (či to je tým neviem, bral som aj vitamín A, ale nie vo vysokých dávkach, mám teraz aj problém s vysokými cukrami, stres,..ale nepichám inzulín, práve sa začínam čistiť enzýmami, alebo nejaký skok v hormónoch, keďže teraz sa mi spravilo pár akné aj v T-zóne - tá "DHT hormonálna zóna", inak mávam akné iba na líciach, čelustiach; na čele, nos, brade nikdy nič)

Mohlo to padanie u tých ľudí v spomínanom linku spôsobiť čistenie od zničených tukov?, keďže branie prirodzených, nezničených tukov, olejov tiež čiastočne odmoruje od tých zničených a následne tie zničené mohli mazom znemožniť rast vlasov. Je to možná príčina?

Alebo to, že ľanový olej inhibuje/blokuje enzým 5alpha reduktázy, čiže možno dočasne spôsobil padanie vlasov, pretože zablokoval DHT?
Pri vlasoch to nazývajú aj "shedding" (ubúdanie) a údajne by sa nemalo začať brať veľa DHT blokátorov a inhibítorov toho enzýmu (5-al.r), lebo môže nastať takáto reakcia, na fórach o padaní vlasov(príp. prostate) sa často pýtajú niečo v zmysle "have you experienced diffused shedding when you started taking new medications, DHT blockers"

radšej konkrétne, napr:
"borage oil, flax seed oil, hemp oil or evening primrose oil
people dont know this but these are natrual dht blockers, albeit mild and over time, if you are consistent enough will make your hair grow in thicker, starting off at a lower dosage an building your way up MAY eliminate the diffused shedding that people experience when starting new treatmens. "

Naposledy upravil: Delux (2012-10-17 21:29:43)



20

Re: vlasy

Nuz ja veru na tom extra spekulovat nebudem, pri odmorovani tela panenskymi olejami sa sice mozu odmorovat aj tvrdnuce oleje, co moze sposobit trosticku zvysenie vylucovania aj cez kozu(zhorsene acne a padanie vlasov) ale nemyslim si ze to moze byt az tak velmi velke.



21

Re: vlasy

Podľa reakcií tých ľudí to zrejme môže byť až také veľké..
Toto je príspevok č. 52:
Flax seed oil turns RANCID very quickly! You should never buy or take flax seed oil or supplements that are NOT refridgerated! Once the oil is rancid it can actually be toxic to your body! This is probably the real culprit of the hair loss. I take only Refridgerated Flax seed oil and have noticed a considerable increase in hair growth…I have actually been losing hair over the last five or so years…hereditary…but now it is getting thicker. When using Flax seed oil…NEVER use it to cook and take it within fifteen minutes of pouring it out of the bottle or it will become rancid. As for flax seeds…buy them whole…they can last months without becoming rancid(but keep refridgerated or frozen)…but do not eat them whole because your body cannot digest them whole…instead grind them in a coffee grinder and sprinkle on salad or whatever and eat them within fifteen minutes of grinding. A good rule of thumb…if the flax seed oil tastes or smells fishy…it is rancid. Good flax seed oil will have a nutty smell/taste. Many oils can go rancid over time…but flax seed goes rancid rapidly and again…rancid flax seed oil is toxic!! Always buy the oil in refridgerated form in a DARK bottle and keep in the fridge and pay attention to the expiration date. Usually you can only find it refridgerated at a health food store. Supplement capsule form is almost always rancid before you even buy it because it is kept on the shelf. Also refridegerated oil only has a two to three week life before turning rancid…so unless you use a lot on a short amount of time…buy small bottles. Anyway…I found this article because my hair has been growing and getting thicker since I started using flax seed oil about two months ago so I was was searching to see if it was due to that. Be very careful with any oil(or oil supplement) but especially Flax seed and know what kind of shelf life it has before going rancid!
- súhlasíš s týmto príspevkom, mohlo by to byť tak, že po otvorení a následnom neskladovaní v chladničke olej môže zatuchnúť a vyrobiť takúto reakciu?
Inak on sa naozaj odporúča skonzumovať čo najskôr.. ten, čo mám ja, je otvorený už asi 3 týždne a doteraz som ho v chladničke neskladoval, lebo som tomu nevenoval extra pozornosť, ale nemám pocit, že by už oxidoval, alebo by sa mu menila chuť.. no a to mám balenie 500 ml..  no a údajne jeho "životnosť" v chladničke je približne 3 týždne a degradácia nastáva podľa niektorých zdrojov dokonca už mesiac po vyrobení! (pri "chladničkových teplotách) ani obsah lignanov v oleji nie je takmer žiadny ..ale asi ho budem mraziť ..
A teraz pár dní ho už nekonzumujem radšej, no a aj cukor v krvi sa mi trošku zlepšil
zrejme nebude až taký super, lepšia voľba bude určite konopný olej (napr. ako zdroj SDA a GLA kyselín a fytosterolov), ktorý tiež odporúčajú po otvorení okamžite uskladňovať v chladničke, v tme..
najlepšia bude asi kombinácia čerstvo pomletých ľanových semiačok + konopný olej

Naposledy upravil: Delux (2012-10-19 21:57:23)



22

Re: vlasy

Cim su nenasytene oleje nenasytenejsie, tym rychlejsie oxiduju.
Su sice zdroje, ktore tvrdia doslova, ze oxidovane oleje su pre nas jedovate, ale bez nejakych padnyc dokazov. Prakticky vsetky oleje, co pouzivame, tj nenasytene, su uz ciastocne oxidovane,a predsa zijeme. Chutou sa da oxidacia poznat, mal som moznost napr ochutnat cerstvo vylisovany olivovy olej a voci tomu vsetko, co kupim v obchode je smradlave. A predsa je to olej, ktory je napr v stredomorskej diete zdravy, este aj taky oxidovany.
Takze je dobre dostavat veci cerstve, alebo ich aspon chladit na spomalenie degradacie, ale nazyvat ich jedovatymi je zachadzanie trochu pridaleko. Samozrejme kazde zahrievanie, cirenie a deodorizovanie ich dalej kazi a toboz hydrogenacia.
Nemyslim si, ze by ti padali z neho vlasy, hoci ked jes viac olejov, tak sa ti aj viac cez kozu vylucuje, co moze ovplyvnit mnozstvo acni a dokonca aj vlasove "cibulky".
Ja veru drzom High Lignan flaxseed oil v ladnicke a mal som ho dopraveny chladeny. A ma jasne orechovu chut, hoci je tam uz vyse pol roka. Lignany su sami o sebe silne antioxidanty, takze ked lanovy olej zbavis tejto prirodzenej ochrany pred oxidaciou, kazi sa podstatne rychlejsie.
Predlzenie zivotnosti je napr vitaminom E, antioxidant, ktori mnohi vyrobcovia doplnkov davaju do olejov proti oxidacii.

Naposledy upravil: RNG (2012-10-19 22:20:59)



23

Re: vlasy

Najlepšie je vyrábať si ho sám doma a skonzumovať čo najskôr po vylisovaní a keď skladovať, tak pri nízkych teplotách.. alebo kupovať priamo z chladničky, kde však nie je istota, že tam bol stále iba v chlade
Lignany v oleji zvyšujú oxidáciu..

Ja nehovorím, že by mi nejak extra padali vlasy, len hovorím o tých ľuďoch, čo s tým majú negatívnu skúsenosť, ale čo je pravda - odkedy som jedol veľa ľanového oleja (teraz pár týždňov), tak sa mi začala viac mastiť hlava, viac ušného mazu a podobne, teraz ho nekonzumujem, tak uvidíme, čo to spraví..

Keď som ho prestal jesť, ranný cukor mi klesol z 12-13 mmol (čo som mával už asi 2 týždne nad 10 mmol skoro stále)  na 7 mmol !!!(to som mal večer predtým 13,5 - a tak to mávam pár týždňov už ako bežnú glykémiu hmm, no nepichám zatiaľ, ešte si dávam nejaký čas, teraz sa čistím enzýmami, ak sa mi to nezlepší, začnem si asi pichať, lebo nemôžem byť v hyperglykémii dlho moc, už ma aj dosť bolia oči, akoby "svrbia" nechty, sú také zafialovené na konci, tŕpnu mi prsty občas pri hre na klavíri, čo sa predtým nestávalo, aj pri opretí ruky, občas dostávam kŕče a nevedia sa mi vyhojiť rany - a to všetko aj na psychiku dosť ide, čiže aj bolesti hlavy,..stále mám tú istú nízkosacharidovú diétu, ale beriem málo vitamínu C teraz aj, lebo už je to všetko finančne nezvládnuteľné pre mňa)
ale to hneď sánka dolu ráno, po dlhom čase normálna glykémia,.. no to som si zároveň po nejakom čase dosadil probiotiká (tomu pripisujem najväčšiu zásluhu na tom znížení) a dal si večer lyžicu konopného oleja.. dnes ešte dosadím probiotiká, len som zvedavý, čo to spraví



24

Re: vlasy

Lignany ako antioxidanty znizuju oxidaciu , podobne ako tukorozpustny vitamin C, a E.
Co sa tyka glykemii, najviac mi na znizenie zatial pomohol berberine.
Pred 10 rokmi som zacal s glykemiami 20+ po jedle a najnizsie(u mna vecer po robote) mi schadzalo na 12.
Po rokoch velmi nizko sacharidovej diety sa mi to napravilo pod 15 max a az 9 min.
Presiel som z velmi nizko sacharidovej na pod 150 gramov sacharidov a plno doplnov a minuly rok som mal na takejto diete s doplnkami  pod 14 max.
Ked som zacal brat glucomanan a najma berberine, klesol som ovela nizsie, napr dnes vecer som mal len 7 a vcera 2 hodiny po veceri len 10.5
Inac co sa tyka hojenia ran, s tym mam problemy uz vyse 30 rokov, dnes ale pomocou cukrovej pasty si vyhojim rany za par dni.

Keby som ma  cas na pravidelne 1.5 hodinove prechadzky kazdy dejn, pravdepodobne by som si stlacil hladinu az blizo normalnej, tj toho co dnes lekari povazuju za normalne



25

Re: vlasy

Dobrý zdroj na kvalitný ľanový olej, dopravujú ho v ochrannom obale chladený:
http://www.lucavida.com/lucavida/1-LNENY-OLEJ

Ja osobne som už prestala kupovať ľanový olej kvôli tomu riziku oxidácie a meliem si len semienka a ako omega-3 kvôli DHA/EPA používam skôr rybí.

Naposledy upravil: bludicka (2012-10-23 08:40:43)



26

Re: vlasy

Cerstvo mlete semienka  a chladene lanove semeno celorocne od urody je asi najlepsie ako doplnok,  aj panenske oleje predsa len su vytazene, tj nieco sa vyhodi a prave to nam moze k balancu/rovnovahe zivin chybat.
U lanu je to hlavne mikrovlakniny(soluble fiber) a lignany a pes vie este co uzitocne, to zistime mozno az za desatrocia.
Ja na EPA a DHA pouzivam ovela cistejsi a ucinnejsi krill olej, lebo ma formu fosfolipidov a nie triglyceridov,. co je pre nas biologicky mnohonasobne ucinnejsie. Naviac krill je radove  ovela menej zamoreny ako ryby, najma vyssie dravce ako lososy a tresky. A ma plno astaxanthinu, velmi silneho  a uzitocneho  karotenoidu.
Na DHA specificky( na poskodene nervove obaly najma) je dnes novy vyrobok, olej z chobotnic, velmi bohaty zdroj DHA pod menom calamarine.

Naposledy upravil: RNG (2012-10-23 09:14:14)



27

Re: vlasy

Ja tiež už len meliem ľanové semiačka, olej už nebudem asi viac používať.. Ešte mám doma niečo vyše 0,5 litra - to skonzumujem časom a potom už tiež radšej iba semiačka budem mlieť... Ten uvedený z lucavida vyzerá zaujímavo, uvidím, možno ho raz skúsim
Ja si robievam zmes Dr. Budwigovej, ale tvaroh nahrádzam ovčou bryndzou, teraz tam už skôr dávam konopný olej, no a keď sa mám priznať a byť úprimný, tak nedával som tam 5 ml ľanového oleja (ako som hovoril minule), ale často aj 2 plné polievkové lyžičky...  (čiže niekedy aj nad 30 ml!)
No už ho toľko neberiem a neviem, či je to tým, ale tie cukry sa mi ozaj zlepšili, už 2 dni mi nevystúpil nad 11 mmol, ráno som už 3 dni po sebe mal okolo 8 mmol.. zároveň som však začal brať aj selén (vo forme selénových kvasníc) z doplnku 2-3x 200 mcg, doteraz som pojedal iba para orechy..
a zároveň s tým zlepšením cukrov sa mi zlepšila aj koža viditeľne, 2 dni som sa už nevyhádzal, to sa zároveň asi týždeň čistím enzýmami (trošku beriem aj s jedlom väčším, keď si odsypem 1/3 kapsule do jedla), to zrejme tiež spôsobilo to zlepšenie cukru/kože tiež..



28

Re: vlasy

Ja mam nepredstavitelny uspech na cukre s berberinom, 2 x 500 mg, ani sa mi nesnivalo, ze mozem jedinym doplnkom znizit cukor o vyse 3 body! Pricom nemam ani sajnu, co to vlastne robi,lebo berberine poznam len ako antimikrobialny prostriedok, ucinnu latku z brusnic na urinarne a crevne infekcie.A beriem tiez glucomanan(rozpustam si ho v mixe na pitie, co popijam cely den) ktory znizuje celkove glycemicky index jediel, co jem, takze mi cukor neskace tolko.



29

Re: vlasy

Ja viem, tie uvedené si už spomínal viackrát, no ja žiaľbohu, nemám na to, skúšať všetko hmm a som DM1, kde takmer vôbec neviem v akom stave je môj pankreas, stále sa regeneruje, potom zasa sa zhorší.. pri DM2 je ľahšie pozorovať, čo na ten cukor zaberá
dnes napr. glykémie 8,4 8,2 7,0 čo už nie je vôbec zlé.. dokonca tých 7 som už nemal možno 2 týždne..  ešte mám možnosť aj pomlieť si na prášok hloh, ktorý teraz u nás rastie všade, takže sa zásobím aspoň na rok, len keby som nebol lenivý ísť si nazbierať



30

Re: vlasy

Berberin sa nachadza trochu v v brusniciach/cramberry, ale velmi vela je ho v korenoch oregon grape(mahonia aquifolium) ktorej vytazok je pouzivany aj na kozne problemy rozneho druhu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Oregon-grape



31

Re: vlasy

RNG prosím Vás čo hovoríte na doplnok MEGA VITAMINS FOR THE HAIR? Na niektorej stránke ste ho odporúčali na posilnenie rastu vlasov. Tak som si ich objednala a zaujímalo by ma aké dávkovanie odporúčate, pretože výrobca odporúča kozumovať až tri kapsule denne čo sa mi však zdá byť na taký obsah vitamínov dosť veľa. Nemohlo by to nejako uškodiť? Stačilo by brať aj jednu alebo dve kapusle denne? Ja mám vlasy dosť oslabené, vysušené a stále sa mi štiepia, myslíte že toto by mohlo zabrať?

Ďakujem.



32

Re: vlasy

Jedine, na co si musis davat pozor je neprekrocit davku zinku nad 50 mg denne, ostatne sa nedaju takymi davkami predavkovat.
Inac co tvrdia vyrobcovia je obvykle ovela menej, nez lekari, co s tym pracovali. Vyrobcovia maju strach z FDA, ktora striehne aj co na jediny pripad uskodenia z doplnkov(to sa stava extremne  zriedka), lebo v sluzbe farmacii by najradsej vsetky doplnky zlikvidovala, ale zatial nema na to ziadne dovody v rukach.



33

Re: vlasy

Ahoj RNG, a co prosim hovoris a radis na chorobu Alopecia Areata? Mojej 12 rocnej dcerke zacali vypadavat vlasy v kruhoch do uplne bielej lesklej pokozky na hlave, sme z toho uplne hotovi! Kolko denne moze uzivat B 5 vit? 500 mg je o.k.? A co este take uplne najspecialnejsie? Prekonala velmi skaredu infekcnu mononukleozu pred cca rokom a asi je to odpoved imunitneho systemu..... Davam jej stale tie Betaglukans, selen, zinok, D3, A vit, B komplex.....Dakujem za radu vopred!



34

Re: vlasy

http://www.iherb.com/Natrol-NuHair-Hair … lets/21473
Toto som prosim nasla, pozries, co to je? Je to prospesne, ci somarina? A ak, je to vhodne aj pre dieta?
Dakujem!



35

Re: vlasy

Nepoznam ten vyrobok, ale osobne by som ho vyskusal. Nevidim nic zle na nom.
Mono sda neda uplne prekonat, tj ako mnohe ine virusy zastava v tele a skodi. Ptreto kazdemu odporucam si zvysovat viralnu imunitu aspon 3-4 prostriedkami, co najdes v teme Herpes a to samozrejme cely zivot.
Betaglukany nemaju skoro  nic spolocne s viralnou imunitou
Po mononukleoze je pecen casto poskodena, treba ju regenerovat protokolom dr Berksona, pozri v teme pecen.



36

Re: vlasy

Ahoj RNG.
Manzelka ma problem s vypadavanim vlasov. Dobre jej robil tento vyrobok http://www.docsimon.sk/tovar/ducray-ana … -cps-3x-30 . Velmi jej aj siveju. Nema este ani 40 rokov.
Co by som jej mohol kupit na iherb v podobnom zlozeni?
Vdaka.



37

Re: vlasy

Pridraha francuzska kozmetika.
Sediveniu nepredides, mozno trochu pomozu mineraly, tj vytazok zo skamenelych trav,zo Salt Lake udajne je to nedostatov cinu??? Alebo kvalitne farby na vlasy, hahaha, moja zena ich pouziva uz vyse 40 rokov, vysedivela uz v v 25 rokoch po neprijemnej situacii.
Na vyzivu vlasov trochu pomoze
http://www.iherb.com/Natrol-Shen-Min-Ha … Tablets/46
ale odporucil by som v prvom rade brat jod a selen
Tiez zinok a velke davky(500 mg ) vitaminu B-5=calcium pantothenate.

Naposledy upravil: RNG (2013-07-15 02:00:12)



38

Re: vlasy

Rng objavila som Chinin ze je dobry na zastavenie padania vlasov. Aj som si kupila  sampon od Klorane s chininom, trochu sa to zlepsilo tolko mi vlasy nepadaju ALE nasla som sampon s chininom silnejsi ako je Klorane od Milva  http://www.chinin.sk/chinin-sk/Sampon-CHININ-d5.htm  ale v obsahu maju tieto konzervanty- Methylcloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone citala som ze je to to najhorsie co sa do kozmetiky moze pridavat, silno rakovinotvorne.... Tak neviem ci je to pravda,ci to vadi ak si rychlo zmyjem vlasy, alebo aj tak to prejde pokozkou lebo nikde inde som sampon s Chininom na prirodnej baze nenasla, ani Iherb, neviem ci zle hladam,alenikde to nevidim. Ty co hovoris na ten Chinin? Alebo je nieco podobne? Mne hlavne zacali padat vlasy po porode a odvtedy padaju co je uz takmer 5 rokov. Dakujem



39

Re: vlasy

Nuz kozmeticky priemysel casto ovladaju farmaceuti a tak sa nediv, ze vyrobia skodlive veci , aby si zvysili predaj sviojich medicin. Odporucam ti najma brat jod selen a vitamin B-5
Ale ja som tie menovane  konzervanty tam nenasiel
http://www.feelunique.com/p/KLORANE-Str … mins-200ml



40

Re: vlasy

Dobry den chcem sa opytat aj ostatnych ludi aj RNGho .
Zvyknem si gelovat vlasy alebo striekat tuzidlom ci co to je aby mi dobre drzala ofina .
ale mmam problem ze mi to vysusuje vlasy a svrbi ma hlava z toho a mam tam cervene flaky ked si to skrabem .
preto sa chcem opytat ci existuje nieco ako gel ale prirodne co takto neposkodzuje hlavu a vlasy .
dakujem pekne



41

Re: vlasy

Za mojho detstva mi moja mama davala na "tuzidlo" cukrovu vodu



42

Re: vlasy

RNG napísal(a):

Za mojho detstva mi moja mama davala na "tuzidlo" cukrovu vodu

http://eu.iherb.com/Aubrey-Organics-Men … 77-ml/7950
a co toto ? naturalne mozno by mi to tak vlasi nenicilo a hlavu nevysusovalo . vyskusam toto a ked nepomoze na nejaky cas sa ostriham big_smile



43

Re: vlasy

To nie je len tuzidlo, lebo je to plne liecivych latok



44

Re: vlasy

Dobrý večer, pán Rng, v posledných mesiacoch sa mi príšerne začali mastiť vlasy, neviem si s tým dať rady. Jeden deň si ich umyjem, na druhý už vidno mastné pramene a na tretí deň mám celú hlavu mastnú. Tvrdili mi, že to môžu robiť aj tie škodlivé šampóny chemické, ja ich však už pár rokov nepoužívam. Používam iba prírodné bylinkové bez chémie z bio obchodov. Môže to mastenie poukazovať na nejaký vnútorný problém? Ďakujem



45

Re: vlasy

Neviem