101

Re: vláknina

Ahoj,

chcel by som sa Ta opytat, ty odporucas najmä mikrovlakniny, t.j. vodorozpustne vlakniny, cize tie nerozpustne vlakniny su nepotrebne, alebo nie su take dolezite ako mikrovlakiny??? A musi byt nejaky spravny pomer medzi mikrovlakninami a nerozpustnymi vlakninami???

Vdaka.



102

Re: vláknina

Aj hrubsie vlakniny su dobre pre nas, ale tie maju na vahu podstatne mensiu plochu povrchu.
Preto tu radim mikrovlakniny, lebo pre svoj velky povrch su silne absorbenty/adsorbenty=odmorovace tela a su "superpotravina" pre nase probiotika.



103

Re: vláknina

A ten denny prijem mikrovlaknin a nerozpustnych vlaknin musi byt v spravnom pomere?



104

Re: vláknina

Nuz rozpustne a nerozpustne vlakniny sa lisia len v celkovom ucinku, Rozpustne su ovela ucinnejsie a dostavame ich primalo v dnesnej potrave. Preto ich tu zdoraznujem



105

Re: vláknina

Takze preto treba hlavne doplnovat mikrovlakniny, pretoze su to pre nas tie najucinnejsie vlakniny a zaroven su vyborna potrava pre nase probiotika a ten denny prijem nerozpustnych vlaknin, ktory prijmeme v beznej strave uplne staci?



106

Re: vláknina

Ano.



107

Re: vláknina

RNG, vdaka za vysvetlenie smile



108

Re: vláknina

OK



109

Re: vláknina

Ahoj RNG, mam taku otazku.

Aj ja som si zacal robit mikrovkakniny do 1L flase, a davam si tam aj ovsenu vlakninu. Ale ty si spominal na fore pred par dnami, ze nevies ci sa to tam moc hodi, pretoze je to hruba vlaknina. Ako si to vlastne myslel???? Myslel si to tak, ze by to malo dost hustu konzistenciu??? Ci????



110

Re: vláknina

Ovsenna vlaknina je vynikajuci doplnok, lebo obsahuje aj betaglukany. Ale je to dost hruba vlaknina tj len mala cast z nej je vodorozpustna=mikrovlaknina Takze to vyrobi nie hustu tekutinu, ale skor kasovitu.



111

Re: vláknina

RNG napísal(a):

Ovsenna vlaknina je vynikajuci doplnok, lebo obsahuje aj betaglukany. Ale je to dost hruba vlaknina tj len mala cast z nej je vodorozpustna=mikrovlaknina Takze to vyrobi nie hustu tekutinu, ale skor kasovitu.

Obsahuje ovsenna vlaknina lepok? dakujem



112

Re: vláknina

Avenin je tiez bielkovinna latka podobna psenicnemu, raznemu alebo jacmennemu lepku. Len ovela viac ludi ju dobre znasa, z tych vo maju problemy najma s psenicnym a raznym lepkom.
Samozrejme vo vlaknine, je toho velmi malo aj tak.



113

Re: vláknina

Ahoj RNG, reagujem na ten prispevok c. 110.

Ano, to je fakt to som si nejako neuvedomil, kedze ovsena vlaknina ma len cast mikrovlaknin, tak to nie je az taky silny absorbent, takze logicky ta voda bude taka kasovitejsia. smile

Ale ja si pridavam do tej flase aj psyllium, inulin, arabinogalaktany a modifikovane citrusive pektiny, takze potom ta voda je cca za 30 az 60 minut taka hustejsia. A este tam davam aj par kvapiek citricidalu, aby sa mi to nepokazilo.



114

Re: vláknina

OK. Este si to mozes aj ochutit kvalitnym nesladenym ovocnym koncentratom, aby si dostal aj rozne antioxidanty, najma karotenoidy=rastlinne farbiva a rozne vitaminy a mineraly.



115

Re: vláknina

Rozmyslam Glucomannan je mikrovlaknina hej? Ked uvádzaju že je soluble.



116

Re: vláknina

Je to mikropvlaknina a dnes ju pouzivaju aj pri dietnych programoch, lebo nasava do seba velmi vela vody, aj tukov  a inych latok, a znizuje celkove glycemicky index jediel , co s nim spolu jes.



117

Re: vláknina

Ahoj RNG, mozem kombinovat Spirulinu a Chlorelu? Davam si kazde rano Psyllium a o par dni mi pridu riasy. Ako ich mam davkovat ak ich chcem brat naraz? Odporucana davka je 3g za den, ale neviem ci mozem brat z kazdej 3g

A ako je to s citricidalom? Riasy+Psyllium+Citricidal idu dokopy? Alebo miesto Citricidalu dat radsej probiotika a citricidal o par hodin neskor zacat pit?

Ide mi o detox. Dakujem



118

Re: vláknina

Robis z toho vedu.  Mikrovlakniny sa mozu kombinovat zo vsetkymi doplnkami , , tak isto spirulina aj chlorela. Ja si davam obcas do jagurtu polievkovu lyzicu kopcom(10 gramov) praskovej spiruliny. Chlorellu uz davnejsie neberiem, odvtedy,. co sa dostalo viacero vyrobkov z nej na trh zamorenych.
Aj spirulinu pouzivam len cistu, praskovu, pestovanu v ultracistej  hlbpokomorskej vode   na Hawaii. Vyraba/pestuje to tam firma Cyanotech a predava pod roznymi znackami. Ja pouzivam znacku Spirulina pacifica, prasok, cisty bez zbytocnych tabletovacich e-ciek
Citricidal si davam aj do mojej vody na pitie, kam idu rozne mikrovlakniny, vitamin C a ovocne koncentrovane nesladene stavy, na antioxidanty a zlepsenie chuti.
Probiotika beriem s jedlom, ale najlepsie jen na noc s jablkom.



119

Re: vláknina

super, dakujem pekne



120

Re: vláknina

.



121

Re: vláknina

to, ze ma niekolkokrat do dna riadne prezenie znamena, ze nieco zacalo fungovat, alebo mam znizit davky? zacalo to den potom, ako som zacal brat tieto veci:

cez den 3g hawaiian spirulina, 2g chlorella a 35kvapiek citricidalu (professional) pocas celeho dna
vecer pred spanim probiotika.

dakujem!

Naposledy upravil: m3tr (2015-10-02 16:26:55)



122

Re: vláknina

Si si isty, ze ta neprehana ta chlorella? Lebo pred nedavnom taku predavali, z Ciny.



123

Re: vláknina

Mam Jarrow Formulas yaeyama, aj v recenziach niektori pisali ze ked zacali rovno s odporucenou davkou, tak ich prehnalo. Po znizeni davky to bolo vraj ok. Tato je z Japonska

Len som niekde tu na fore cital, ze odumieranie bakterii moze sposobit take hnacky, preto som chcel vediet, ci mam znizit davkovanie. Znizim Chlorellu a uvidime.

Ked ti nieco napadne, napis prosim. Dakujem za pomoc



124

Re: vláknina

Napis, ci sa ti to upravilo, ked znizi/vynechas chlorellu.



125

Re: vláknina

stihlo to prejst este pred znizenim davky .. divne



126

Re: vláknina

v zasade hovorim, ze nezname pre telo veci treba zacat brat od malych davok po vyssie, podla tolerancie tela. Telo si potrebuje na niektore latky doslova navyknut.



127

Re: vláknina

Dobre, dakujem pekne. Dostala sa mi do ruk tinktura z kapucinky (tropaeolum majus). Mas s tym nejake skusenosti? Je to prirodny extrakt

Chcel by som to brat, kvapkam aj citricidal

Dakujem!



128

Re: vláknina

objednavam si mikrovlakniny z http://biocare.sk/eshop/produkty/prebio … han=code11

mam tam pokope vsetko co mi treba do zmesy - psyllium, glukomannan, inulin, jablcnu vlaninu...
zatial mi objednavky vzdy prisli rychlo a v poriadku smile

mate niekto skusenosti s tymto eshopom?



129

Re: vláknina

Kapucinka je znama bylina s antimikrobialnymi ucinkami. Kedze moji lekari ju zatial neodporucali a na trhu doplnkov v USA prakticky neexistuje, nemozem dat na nu ziadny posudok



130

Re: vláknina

Dobry den,
Davam drobcovi (17kg, 3 roky) zmes: jablcnej, ryzovej, konopnej vlakniny a lecitinu. Cca 10g na den. Nie je to vela? Moze ho z toho prehanat?

Dakujem



131

Re: vláknina

Naopak, ked mu nedas dost vody(na 10 gramov podla vlakniny treba az 500 ml vody) tak ho moze zapiect.