1,201

Re: zlé trávenie

Menna, iherb ma nizsie postovne, ale svanson ma mnohe produkty lacnejsie, tj NIEKEDY SA OPLATI AJ PRI VYSSOM POSTOVNOM.
2 neviem. Mozno nezavisly druhy test ti niweco, ukaze,. ale bez ohladu na to obcas si preciostit pecen a regenerovat ju protokolom dr Berksona nikdy nezaskodi.
3.Odporucena denna davka je z roku 1948, a zialbohu bola povodne urcena nedostatocne velka najma ked nas v sucasnosti o jod rabuju chlor,. fluor a brom, ktore sa nachadzaju v nasrj potrave, vode a vzduchu v coraz vacsich mnozstvach Ja odporucam 2 az 6 miligramov jodu v priemere podla toho, co zistili viaceri lekari co s jodom pracuju uz od rokov 80tych minuleho storocia , coho prikladom je napr Japonsko, narod 132 milionov ludi, co ma menej zdravotnych
problemov a doziva sa 10 rokov dlhsie, ako napr priemerny Slovak a maju priemernu spotrebu jodu z morskych rastlin 13.5 mg denne na osobu, co je vyse 80 krat tolko, ako stara odporucena denna davka, ktoru naviac vacsina ludi nedostane z jedla To predpoklada aj branie selenu zaroven, kedze tieto dva spolupracuju v tele.

Naposledy upravil: RNG (2016-01-10 01:30:19)



1,202

Re: zlé trávenie

Proti unave je dobre brat samozrejme doplnky na travenie, jod a selen pripadne aj nioeco na nadoblickove/adrenalne zlazy Sono ti nic okolo cinnosti nadoblickovej zlaze, tj unavovom syndrome nepovia. Mrazene vytazky z tej zlazy ti mozu pomoct(adrenal cortex) pripadne aj ine adrenal supplements ti tiez mozu pomoct
. Na zvysenie viralnej imunity pozri na temu herpes



1,203

Re: zlé trávenie

Dobrý deň, dakujem za reakcie.

lu a ako ti zistili tie parazity ja mam tiež dojem že niečo možno mam v črevách, nespôsobuje ta pásomnica náhodov aj zlu absorciu čriev?  Zaujimalo by ma ako ti do zistili dal by som si to spraviť tiež ak by to bolo možné a tie hepatitidy a echinokoky v pečeni sa daju zistiť ako? s očami problemy nemám chvala bohu zatiaľ nenosím ani okuliare ani šošovky nič.

Pán rng a tie obličky tu činnosť to sa da zistiŤ ctčkom obličiek? lebo som mal a dopadlo dobre.

ešte ak by sa dalo na toto odpovedať - 5. Keď si dam spirulinu tak sa mi začnú viacej tvoriť vyrážky po tvári a tele prečo?  Mam kvalitnu spirulinu z iherbu od firmy now. Nemože to byt nejak že nemam enzýmy alebo čo?

čo by som teda mal robiť okrem doplnania vitamínov,minerálov  kyselina probiotika mikrovlakina enzymy ? s kyselinov som si celkom istý že ju nemám ale okrem doplnania kyselin čo sa da s tým ešte robiť ? pomaha cesnak a celkovo štiplave potraviny na žaludok? cibula napríklad ? alebo nejake slabšie chilli ?  už dlšie mam problemy s tou kyselinou v žaludku pijem horec pestrac  rumanček atd.. všetko čo zvyšuje nejak kyselinu a tak ale žiadne zmeny neviem čo robiť dalej.



1,204

Re: zlé trávenie

CT nevidi ani dropbne parazity v tle, ani mikroby. napriwek tomu, ze mas "kvalitnu spirulinu", obcas aj tie mozu byt zamorene alebo sposobovat niektorym jednotlivom alergie alebo cistiace reakcie tela.
Ked mas zle travenie, iste nemas dost kyselin ani enzymov. A zamorene moze byt aj telo s dostatkom enzymov, ktore ale nema prebytky enzymov, tj nemoze sa odmorovat v pripade zamorenia.
Tie horke byliny mozno niekomu pomozu trochu zvysit kyseliny, ale iste nie kazdemu. A to zvysenie tvorby kyselin nie je aj tak ziadny zazrak.



1,205

Re: zlé trávenie

a tie nadopličky dokáže ct nejak zistiť či su nejak oslabene alebo tak že ma nejaku nedostatočnu funkciu ?



1,206

Re: zlé trávenie

Nie. To sa zistuje z krvi, ked mas neustale malo adrenalinu a cortizolu.



1,207

Re: zlé trávenie

Dobrý deň RNG, mám 32 rokov a už niečo vyše roka mám problém s trávením, predtým mi nikdy nič nebolo, mohol som jesť aj klince, .teda konkrétny problém spočíva v tom, že je mi často zle, rôzne pichanie v bruchu pod rebrami, aj nižšie v podbrušku, až cítim ťahavú bolesť v pravom semenníku, .. podľa doktora varikokela, podla doktora nic neznepokujujuce, doporucenie ziadne, sad preto prosim teba, ... snaží sa pravidelne brať lepicol, aj psylliium , taktiež probiotika biopron 9, pravidelný pohyb, tiež magnézium triple od swanson, kvôli odbúraniu stresu a vitamín C a zinok..bol som aj na gastre, ultrazvuku, nenašli nič konkrétne, na žlčníku polyp 4 mm, neviem či môže robiť takéto ťažkosti, vraj to nieje problém podľa doktora, na jeho odstránenie z rád ktoré som prečítal od teba som si objednal s zo swanson pancreatin 4x 750mg, chcem sa opýtať aké je najvhodnejšie dávkovanie, a tiež aj jód, .. prípadne alternatíva, pred rokom som bol preliečený na helicobaktera, úspešne, a myslím, že vďaka koloidnému striebru, vtedy som schudol 8 kg, a doteraz neviem pribrat hoci sa snazim jest zdravsie, vazim 74 kg pri vyske 180, ..  ako viac ovocia a zeleniny a menej peciva, nevyprazane, a mastne som ani nejedol  ,.. chcem sa ťa opýtať na riešenie, aký postup by si zvolil ty, mám si zabezpečiť betain HCl ako radíš väčšine ? cením si každú radu a vopred ti veľmi pekne ďakujem,



1,208

Re: zlé trávenie

Nuz skus zobrat rano pol lyzicky sody bikarbony rozpustenej vo vode na prazdny zaludok za cim by si mal znacne grgat, okamzite. Tj ked negrgas, tak mas malo kyselin a musis si ich doplnat na dobre travenie.



1,209

Re: zlé trávenie

Rng chcem sa spýtať na doplnok berberine je vhodný na dlhšie užývanie? 2 mesiace napriklad ? pomáha proti parazitom či len bakterie a virusy? mám problemy s močením a ked som užíval berberine tak sa mi to o dosť zlepšilo aspon myslím že to bolo tím preto to chcem znova skúsit ale vratilo sa mi to do "normálu" to močenie kolko asi to mam brať aby sa to nevratilo to močenie? je to pravdepodobne nejaka infekcia v močovom ustrojenstve ale už to mam velmi dlho asi 3 roky čo s tim? Su nejake špecifické priznaky na zväčšenu prostatu? mam sice 19 ale bojím sa že je to možno môj problém ale to by som ju asi mal zväčšenu od 16 rokov a to mi príde celkom blbosť. Čo by mohlo spôsobovať dakú dlhodovu infekciu v močovom ustrojenstve? nemalo by sa telo s tim vysporiadať samo? aj ked pomaly ale postupne? Čo okrem berberinu je dobre na virusi,trávenie a tak?

čital som že berberine je aj protizapalový a pomaha na trávenie je to pravda?



1,210

Re: zlé trávenie

RNG spravil som ten si test so sodou nalacno a grganie ziadne, teda je to iste ze mam malo kyselin ? mam zacat pouzivat betain hcl ? poprosim ak ano ake davkovanie a ako dlho ? .. lepsie zo zaciatku menej a a na konci postupne znizovat ? mozem objednat tento od NOW ? pripadne vies odporucit iny, lepsi alebo lacnejsi ? .. dakkujem

http://evitaminy.sk/produkt/355-betain- … Ar-A8P8HAQ

RNG napísal(a):

mzite. Tj ked negrgas, tak mas malo kyselin a musis si ich doplnat na dobre travenie



1,211

Re: zlé trávenie

Zialbohu mas malo kyselin alebo dokonca ziadne. Takze sa nevyhnes braniu betainu HCl. Uvedeny je dobry.



1,212

Re: zlé trávenie

Dakujem pekne uz je objednany, chcem sa ta opytat aka može byt zrazu pricina nedostatku kyselin =× a je to mozne napravit len tym betainom alebo aj niecim inym ako doplnkami. ..



1,213

Re: zlé trávenie

Betain nic nenaprava, len je to zdroj chybajucich kyselin.
Obvykle su parietalne bunky, co tvoria kyseliny v zaludku, napadnute "zaludocnou chripkou," tj niektorym z virusov, co sa prejavi niekedy len 2 dennou hnackou, ale nasledky na parietalnych bunkach trva zregenerovat  aj roky.



1,214

Re: zlé trávenie

rng odpíšte mi na 1209 prosim.



1,215

Re: zlé trávenie

Menna, berberine je antimikrobialny ale nie protiparaziticky. Mozes ho brat neobmedzene dlho, podla potreby Zvacsena prostata sa da "vidiet" ultrazvukom a prejavuje sa slabym tokom mocu, tj castym chodenim na zachod s malo mocenim. Obvykle to mavaju muzi az po 50tke.



1,216

Re: zlé trávenie

ja mam močenie v tomto v poriadku mne robí problem začať močit niekedy aj 2 minuty stojím nad mysov a až potom začnem ked som bral berberine (aspon mysléím že to je s toho) tak mi to pomohlo a na určitu dobru som s tim problemy vôbec nepocitoval v tej dobe som bral ešte aj cat claws a olive leaf extrakt  takže teraz neviem čo by som mal skúsit.

Inakšie o hovorite na http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/c … n-23<br   je tomu tak? aspon s tými vitamínmi ?



1,217

Re: zlé trávenie

Mas problem s prostatou. Mal by si brat na to beta sitosterol, 500 + miligramov denne.
Alebo ze by to bol nasledok nejakej urinarnej nakazy, na co ti berberine pomohol?



1,218

Re: zlé trávenie

mam si dat vyšetriť prostatu? teda? mam 19 navrhol som to urologovy už pred 2 rokmy len ten ma odpískal že to maju 50 roční dedovia atd... takže asi nejak tak beta sitosterol mam aj doma takže skusit to môžem teda ak sa nič nebude diať nezlepší sa to po tom beta sitosterole tak to neni problem v prostate? berberine som skúsil tiež kvoli bakteriam atd.. ked som kupoval všeličo možne na candidu tak som kupil aj berberine lebo som vedel že je dobrý na morový mechur a už vtedy som mal problémy s močením tak som to kupil.

Dalej sa chcem spýtať na jablčný ocot je to dobre uživať pred jedlom? ak áno kolko asi? myslím že môj problem je v tom že sa mi vraca žlč do žaludka mam malo kyseliny takže vlastne aj enzymov atd.. takže užívam tie kyseliny enzýmy atd.. no stále sa mi tvoria tie vyrážky a neviem sa zbaviť pocitu že za to môže nejaka bakteria či virus a stále s tim bojujem.. preto by som sa rád spýtal či není nejaky doplnok (už som sa to možno pýtal) na širší záber na tieto bakterie atd.. niečo ako nejaka bylina len v podobe extraktu ktoru možem dlhodobo užívat čo ma dobrý učinok najme na tráviaci systém tak že to niči škkodlive veci a pomaha ho chraniť nejak.. myslim to nejak tak že aby sa tie mikroby nedostavali do mna cez žaludok tým že mam malo kyseliny tak že by ma to chranilo v prípade že by nejake mikroby neznčilo a ničilo aj tie čo tam su.. možno je to somarina ale za spýtanie nič nedam.



1,219

Re: zlé trávenie

Prostata moze napuchnut a sposobovat tak iste problemy ako zvacsena, tj hyperpalzicka u starsich ludi.
Na vyrazky skus brat monolaurin, mnohym na to pomohol, Davka je 2 x 5 gramov. Monolaurin je ucinny na mnohe plesne, kvasne kultury, virusy aj bakterie rozneho druhu. Mozes skusit aj berberine, 2 x 1 gram.
Samozrejme pri nedostaku zaludocnych kyselin mozes mat uplne znicenu probioticku  crevnu floru, a tak sa nediv ze mas problemy so zdravim, vcitane vyrazok,
Napr candida sposobuje vyrazky, akne a podobne.



1,220

Re: zlé trávenie

To napuchnutie može trvat aj roky? Ako to vrátit do normálu?

Dnes som si dal cesnak predtým som jedol avokado orechy atd.. no nebol som na lačno a začal ma dost bolieť žaludok, prečo?

Pri uživaní spirulini ktora obsahuje vela bielkovin sa mi vždy zväčši tvorba vyražiek  je to tým že tim pomáham nejakej bakterii? "nekrmim" tím nejaku bakteriu napriklad canidu alebo niečo podobne? Není to tím že mi v traviacom systeme netrávi bielkovinu tak preto mam takuto reakciu? musim priznat že meso tiež moc nemusim skorej ryby.

Ten jablčný ocot je dobrý na žaludok? oplatí sa to brať pred jedlom?



1,221

Re: zlé trávenie

To je velmi individualne. Hyperplazicka, tj permanentne zvacsena prostata neodpuchne tak lahko, da sa to ciastocne dosiahnut branim Beta sitosterolu a inych sterolov.
Vyrazky su reakcia tela, ktore sa snazi vyhodit aj cez kozu, co nevie stravit/pouzit alrebo vyhodit inac (moc stolica) Zrejme mas nedostatok niektorych enzymov, najma proteolytickych, ked mas problemy s masom a bielkovinami vseobecne. Odporucam ti brat silny enzymaticky prostriedok s jedlom, pripadne entericky pokryty pancreatin na odmorenie tela
Jablcny ocot len ciastocne berie chut do jedla, moc by som sa na to nespoliehal.



1,222

Re: zlé trávenie

No ten jablčný ocot pomaha vraj aj na trávenie, neviem teraz či píšem spravne ale mysliim že som čital že je to kysle dosť takže to ako keby dorovná nedostatok kyseliny čo sa týka kyslosti v žaludku a potom sa vylučuje viac enzýmov? neviem či to je spravne.
Ake ešte ine steroli su ? su aj nejake klasicke zo slovenska v podobe bylin ktoré sa daju normalne natrhať?

Ešte k monolaurinu  dokaže to pomôcť trvalo s timi vyrážkami?

Posledná vec je že mam dosť slabý krvný obeh možno že mam poupchavane cievy ale cholesterol som mal cca pred rokom zniženi od vtedy žiadne testy... tak ma napadlo ako si vičistiť cievy okrem lecitinu? myslim od mineralov a tak ? Dalej čo je dobre na krvný obeh? skúsit hloh? mávam často studene nohy a ruky.



1,223

Re: zlé trávenie

Kyselina octova, 2-4 % je prilis slaba na travenie. Enzymy sa vylucuju nezavisle osd kyselin. Byliny to zriedka proppagujem, lebo ich obsah ucinnych latok je povacsine prilis nizky na ucinok. Alwe napr korene pupavy su dost bohate na steroly
Nic nepomaha trvalo, pomaha to len pokial to beries.
Cholesterol je jen 15% reprezentovany z nanosoch na cievach, 80% su znicene oxcidovane a polymerizovane rastlinne oleje a 5% zhruba su mineraly.
Jedine panenske oleje nezapchavaju cievy prilis, a samozrejme nasytene oleje vobec.



1,224

Re: zlé trávenie

Tak teda čo brat na vyčistenie ciev ? lecitin?

Ešte ten cesnak prečo ked som si dal cesnak samotný tak ma začalo boliet brucho?

Enzymy sa vylučuju nezávysle? Neni to tak že sa aktivuju na dostatok kyselin ?

Ake "superfoods" poznáte ?

čo ten hloh? pomáha to na tie cievy ? a znižovať tlak?

Ake doplnky su všeobecne dobre na upravu travenia? samozrejme okrem mikrovlakniny,eznymy,probiotika a kyselin... aloe vera som skušal no to treba brať vraj dlhodobo a DGL zvyšuje tlak čo neni premna dobré. Čo okrem tohto tiež lieči alebo nejakým spôosobom upravuje travenie/črevá napriklad na hojenie, lepšiu funckiu? niečo ako spirulina alebo chloerla ale kde neni vela bielkovín lebo s toho mam unavy a vyrážky.. potrebujem brať totiž niečo dlhodobo pri uživaní kyselin ako podporu nejaku len stále neviem čo .. spirulina mi spravila vyrážky nechapem tomu..

prečo obvykle dochádza k strate vylučovania enzymov ??

ďakujem prosím odpovedzte na všetky otázky ak sa dá.



1,225

Re: zlé trávenie

Creva sa cistia najma \mikrovlakninami a inymi absorbentami.
Na cesnak ma plno, ludi reakciu,najma na surovy a cerstvy.
Enzymy sa vylucuju nezavisle od kyselin
Superfoods su spiuilina, chlorella, stavy z mladych trav, pripadne aj ine, ako GOJI, cia,atd.
Hloh ma aktivitu vasodilatacie/rozsirovania ciev cez efekt ACE
DGL nezvysuje tlak nijak viditelne, tj je to falosna informacia.
Enzymy vyraba z tele viacero zdrojov a napadnutim tychto zdrojov sa znizi vyroba enzymov.
Inac niektore enzymaticke zlozky jednotlivcom mozu chybat celkove dedicne alebo neskor ziskane, preto su intolerancie az alergie  na mlieko, lepok orechy, morske musle a raky, a podobne u niektorych ludi uz casto od narodenia.

Naposledy upravil: RNG (2016-01-25 01:08:28)



1,226

Re: zlé trávenie

Na prvej otázke som sa pýtal na cievy nie črevá zrejme preklep ale aj tak dakujem.

No ten cesnak viem že vela ludi ho nema radu mojej mamine s toho príde zle ale mna s toho začne boliet brucho to od toho že je to štiplave, to znamená len jednu vec že nemam chraneni žaludok ? mam na to užívať aloeveru či dgl čo je lepšie?

Tu ochranu vrstvu žaludka poškodzjú mikroby ?

Pomaha kyselina trávit bielkoviny či je na to nejaký enzým? mam doma pancreatin ale velmi malo ho už mam. Pomáha travit bielkoviny a aj ine látky?či len konkrátne jednu?

Viete mi povedať nejaku superfoods kde je malo bielkovín ? Skušal som spirulinu no namna to ma opačný vpliv.. citimi sa unavený a robia sa mi vyrážky potom som zistil že je tam vela bielkovín takže asi neviem teraz či je to kvoli tomu že nemam kyselinu alebo enzým.. (niesom si istý čo trávy bielkovini aj ked ste to už asi písali za čo sa ospravedlnujem)

Oplatí sa kupiť ten hloh výtažok/čaj  ak chcem aby som mal teplejšie ruky/nohy? lebo mne je zima na nohy aj doma v 25 stupnovej izbe. Pomáha to znižit aj tlak?

Predpokladam že tato otázka je asi zbytočná ale spýtam sa citujem predošlu odpoveď "Enzymy vyraba z tele viacero zdrojov a napadnutim tychto zdrojov sa znizi vyroba enzymov."  Toto sa dá napraviť tiež užívanim hojivých látok ako DGL ? či na to treba niečo ine ?

Osobne som do 16 roku života nemal žiadne zdravotné problémy v 18 prišiel asi ten žaludok no s trávenim som nikdy moc problémy nemal v 16 mi našli reflux na hadici mal som držat dietu ale viete v tom veku človek zdravie moc nerieši tak som na to kašlal .. banujem teda.. takže už vtedy som mal asi nedostatok kyselín.. no ide o to že s trávenim takto som problemy nemal nechýbali mi žiadne enzymi ani nič podobne takže dedične to asi není v rodine mame sice vredy dedične no okrem toho sme na tom celkom zdravotne dobre.. o nikom neviem čo by mal z deneu nejaku poruchu trávenia.  Takže u mna to bude niečim spôsobene asi nejaký virus alebo? čo myslite vy? Kedže mi niečo poškodilo tvorbu enzýmov tak može s toho nasledne vzniknut intoleranicia že?

Posledná otázka čo ma najčastejšie vpliv na poškodenie zdrojov ktoré vytvarajá traviace štavy? Virusi alebo niečo ine? ďakujem to je všetko. Pekný den.



1,227

Re: zlé trávenie

Ked ti cesnak surovy nesedi, neda sa nic robit. Ja som ho kedysi mohol jest, des ale uz nie.
Zaludok ma zaludocny maz, co ho ochranuje proti kyselinam.  Aloe vera ho ciastocne posilnuje, este viac DGL.
Na bielkoviny treba ja kyselina aj enzymy. Nestaci len jedno. Helikobacter pilori nasvedcuje sam o sebe na nedostatok kyselin, lebo ked mas kyslost zaludka od 1 do 2 PH, tak sa tam ani helikobacter neudrzi. Zialbohu az vyse 50% ludi ma menej kyselin tj kysliost zaludka medzi 2.5 az 4 PH a tam to heikobakter krasne prezije a rozmnozuje sa, a bym skodi zaludovnym stenam.
Virusy su zodpovedne za poskodenie vyroby kyselin najcastejsie, a tez mozu poskodit vyrobu enzymov.
Ale hodne tam robi dedicnost.



1,228

Re: zlé trávenie

dobre dakujem, teda na tie enzýmy čo ešte okrem virusov ich môže poškodit (ich tvorbu ? ) 

Ake DGL sa oplatí kupovať čo sa týka pomer/cena ? podla vás? ake kupujete vy?

Tá kyslosť žaludka sa da nejak zvýšit aj potravinami či to ide len cez kyselinu? (menej kyselin väčšie PH ? ) alebo ked budem jesť napríklad zasadite jedla bude PH menšie? ma na to vpliv potrava? ak áno aká?



1,229

Re: zlé trávenie

Rozne mikroby mozu napadnut parietalne bunky a zdroje enzymov, ale v poslednom case v tom maju "prsty" nove vyrusy daleko najviac.
DGL obcas pouzivam je to vyborne na zaludok a je ta zaroven aj adaptogen, tj pomaha aj na ine veci v tele.
PH sa meni od 1 do do 3 pre kysly zaludok  a ked je viac, tj blizsie k alkalicnenu, moze mat hodnotu  4 az 7 PH, co je uz achlorhydria, tj ziadna tvorba kyselin
Viac akalizujucich jediel znamena vyssie PH, pokial sa ti nevytvoria dalsie kyseliny  co znizia PH



1,230

Re: zlé trávenie

Aha jasne chapem, a dgl kupujete odkial? swanson či iherb? alebo od ineho niekoho? NEmože to dgl pri dlhšiom uživaní aj uškodiť či?

takže ak chápem tak alkalicke potraviny zvyšuju PH a jedine ako sa da znižit PH je prostrednictvom kyselin? Ide to teda aj nejak inak ?

snad už posledná otázka čo zlepšuje absorciu čriev? pomže na to psylium či niečo ine ?  pomaha na toto aj DGL ?

Naposledy upravil: menma1 (2016-01-28 18:34:37)



1,231

Re: zlé trávenie

DGL nemoze skodit ani pri dlsom pouzivane, je to adaptogen tj pomaha telu rozne. Kyseliny si potrebne a nedaju sa nijak nahradit, ledine branin kyselinuvych doplnkov, ako Berain HCl, Pepsin HCl, l-lysin HCl a podobne.
Absorbcia criev zavisi ako je dobre natravene jedlo a ci su creva nie napadnute spodkivymi mikrobami.
DGL a aloe vera pomahaju crevam sa vyhojit napr pri napadnuti candidou albicans



1,232

Re: zlé trávenie

Pekný večer, chcel by som sa spýtať ake byliny alebo doplnky su vhodne na bojovanie proti unave ? neviem s čoho unava ale mavam často unávu je to ale pravdepodobne od žaludka alebo obličiek takže asi by bolo dobre nejake byliny alebo doplnky proti unave ktore pomahaju žaludku alebo aj celkovo.



1,233

Re: zlé trávenie

Unava u teba je sposobena zlym travenin a absorbciou tak pracuj na tom
Kyseliny, enzymy mikrovlakniny a probiotika



1,234

Re: zlé trávenie

a neda sa tomu niečim dopomôcť čo zvyšuje aktivitu alebo proste nejak bojuje proti unave?



1,235

Re: zlé trávenie

Umele zvysenie aktivity sa docasne sposobit, ale potam si este viac unaveny.
To je prave travenie , absorbcia zivin a metabolizmus, co ti poskytuju enerciu.



1,236

Re: zlé trávenie

DObre teda tak sa nejak vynasnažim to robiť tak ako hovoríš.. inak ešte sa spýtam trochu mimo tému v noci mam často krče do lytok ked sa tak natahujem hlavne nohy ked si natahujem tak dostavam krče je to len tým že svaly su stiahnute alebo take nerozcvičene? občas mávam aj cez den take maličke náznaky pri cvičeni ako začinaju krč tak sa rýchlo dam do nejakej polohy a uvolni sa to čím to môže byť ? nesuvisí to nejak s tou absorcou čriev?? mikrovlaknin jem celkom dost si myslim. Inak ako uživate mikrovlakniny vy? počas celeho dna alebo iba 1x 10-20 gramov a dost? a kedy ked tak. ďakujem



1,237

Re: zlé trávenie

Krce do lytok su casto z nedostatku draslika/kalia/potassium
Miestne moze byt nedostatok a pri rozcviceni sa tam dostane trochu viac.



1,238

Re: zlé trávenie

a ohladom tých mikrovlaknin?


ešte sa chcem spýtať čo pomáha potláčať chut do jedla? Jedno obdobie som pil puškvorec  horec a tieto čaje na trávenie a všetky zvyšovali chut do jedla teraz sa rád prejedam a už som pribral aj 3 kila nerobi mi to dobre kvoli nedostaku kyselin by som si mal práve naopak dvať male porcie ale mne to ide strašne na chut aj sladke. Co dobre potlača chuť do jedla?



1,239

Re: zlé trávenie

Vselico poptlaca chut do jedla, napr octy, vytazky z kaktusov(nopal a ine) vytazok zo safranu a podobne.
Ale skrby som dal ne nesladke veci, najma komplexne sacharidy( celozrnne a hrubozrnne produkty) ktore vyluju cukor pomaly a postupne, tak ako to telo vlastne potrebuje, takze nedojde k "zravenu hladu" pri cukrovych vlnach.



1,240

Re: zlé trávenie

dobre ďakujem. Mamina sa pýta na nejake gematria produtky či su kvalitné vraj su to nejake prirodne produkty.

http://www.gematria.com/ osobne by som povedal že to je drahe.

Je dobrý piperin na chudnutie ?

Naposledy upravil: menma1 (2016-02-23 19:17:39)



1,241

Re: zlé trávenie

Nepoznam, su ale poriadne drahe.
Piperin moze trosticku u niekoho podporit chudnute, ale sanca je prilis mala.



1,242

Re: zlé trávenie

Dobre dakujem len na jednu otázku ste mi neodpovedali  "ako uživate mikrovlakniny vy? počas celeho dna alebo iba 1x 10-20 gramov a dost? a kedy ked tak. ďakujem"



1,243

Re: zlé trávenie

Pouzivam zmes psylia, arabinogalactanu, inulinu a glucomannanu s pridavkom  odifokovaneko citrusveho pektinu a praskoveho laloe vera. Davam si to do vody na pirie, spolu s vitaminom c, bioflavonoidmi a pridadne aj inym, ochutenym ovocnymi koncentratami.
A pijem  po postupne cely den.



1,244

Re: zlé trávenie

tak to mate riadnu zmes. Dobre ďakujem. Ešte by ma zaujímalo, ja si doma občas robím taký koktejl s korením atd.. napriklad klinečeky zázvor lanove semiačka.. tak ma napadlo že sa spýtam, že ake korenie je dobre proti parazitom a antibakterialne alebo viralne? ktore sa najviac hodi?

Už v minulosti som si robil aj tu kuru proti parazitom čo odporučate ale stále proste nejak tuším že by som sa mal takýmto spôsobom očistovať napriek tomu že radiíte tu kuru od tej doktorky Hudy clark či ako sa vola tak by ma zajimalo čo je dobre kupit ako doplnok na parazity? myslim v kapsuliach.



1,245

Re: zlé trávenie

Mnohe koreniny si antimikrobilne, preto sa pouzvali od davna na konzervaciu.
LenZe ja osobne volim medzi takymi, co su na ten ucel mimoriadne ucinne,nie len  trochu ucinne.



1,246

Re: zlé trávenie

to je jedno ktore napríklad maju taký efekt proti bakteriam,parazitom alebo virusom? ja osobne si davam klinečky,čierne korenie kurkumu cesnak zazvor  ešte by som rad pridal ale neviem čo.

Ďalej by som sa vas chcel opýtať na Čaj, hocijaký ktorý potláča,znižuje chuť do jedla... chcem kus schudnuť no už ma štve že to nedokažem vydržať a prejem sa.. nikdy som sa takto neprejedal ale ako som začal pite čaje čo zvyšuju chut do jedla a pomahaju na travenie tak som strašne pažravy a som na seba za toto riadne nahnebaný... prosím poradte nejaký čaj  hladam na internete ale same trápne blbosti... o tom ako čaje pomahaju atd.. proste reklamy...


ešte k tomu Nopalu - kolko by sa malo denne uživať mg vo forme tabliet alebo kapsul? rozmýšlam že to kupim.

Naposledy upravil: menma1 (2016-03-01 17:43:29)



1,247

Re: zlé trávenie

Caje nepomahaju, len silne koncentrovane dieteticke doplnky, aj tie velmi nie.
Podstata sa je vyhybat cukru a jemnym bielym mukam  tj vsetkemu s vyssim glycemickym indexom, a tak sa uvolneny cukor vstrebava postupne pomaly, a nevyvolava sa zravy hlad,



1,248

Re: zlé trávenie

Dobrý den.

1. Ohladom toho korenia ktore by bolo dobre ?

2. Ja viem že čajne nepomahaju schudnut mne ide čisto len aby mi znižili chut na jedlo lebo všade čo čítam čaje tak pišu že zvyšuju chut k jedlu atd.. určite sa najdu aj take čo znižuju chut k jedlu nemusi sa po nich chudnut a prevdupovediac ani to nechcem od tých čajov len znižit chut do jedla a par kilečiek zhodim aj stravov tak ako pišete.

3. Zaujimal by ma Nopal - výtažok s kaktusov dalo by sa to nazvat super jedlom?  ma to vela bielkovín ?

4. Je dobre užívať jablkový ocot, nema to nejake zle učinky na travenie/zdravie ?



1,249

Re: zlé trávenie

Nopal je je ziadne superjedlo, len ciastocne vo vyssich davkach potlaca chut do jedla. Octy len ciastocne potacaju chut do jedla, potlaca ju aj vytazok so safranu, a tiez hydroxy-citricka kyselina ktora zabranuje  traveniu cukrov Tak ista sa predavaju doplnky ako CLA, co ciastocne zabranuje ukladanu tukov a viacero doplnkov , za zvysuje spalovanie tukov(citrus auracium, gotu cola, rozne alkaloidy , vytazky z cajov...) Ale hlavne je zbavit za podla moznosti cukrov, je vyrobkov z jemnych bielych muk,  jest komplexne sacharidy z nizky glycemickym indexom, takze cloveka neprenasleduje "zravy hlad"

Naposledy upravil: RNG (2016-03-02 18:57:12)



1,250

Re: zlé trávenie

Ďakujem, a môže ten ocot mat aj nejake nežiaduce učinky na trávenie alebo niečo ine?