551

Re: protikvasinkova dieta

Netestovala som tu kyselinu, ale skor davam na svoj dojem smile, napr. kupila som si tu kyselinu, ked som chcela absolvovat protiplesnovu dietu a necitila som sa dobre, pokial som ju brala...a napr. aj dnes beriem oreganovy olej v kapsuliach v tej ucinnej davke, pretoze som prechladla a nasadila si ho, okrem toho som si vsimla, ze ked ho beriem, tak mam cisty jazyk, hoci nedrzim dietu. No a beriem to uplne bez kyselin, dokonca nie vzdy som poriadne najedena, rano takmer na lacny zaludok a nic mi z neho nie je. Z toho usudzujem tiez, ze kyseliny mam dost. A tiez z toho, ze vzdy mi dobre travilo. Ale ten test by som mohla skusit smile..

Inak mozem to oregano uzivat dlhodobo? Nemoze uskodit? smile

A u mna je dnes velky problem prave HIT, pretoze ja nechudnem z toho, ze by som jedla a jedla a nepriberala, ci dokonca chudla. Ja mam velky problem s tym, ze cely zivot som bola zvyknuta jest vela, nakolko mam rychle travenie a v podstate som dodnes este nezazila podobnu situaciu, ze by som schudla alebo pribrala, mne cele dlhe roky, od puberty nekolisala vaha a vazila som cca stale tak isto. No dnes som velmi obmedzena tym hlupym HIT a jem naozaj velmi malo...niekedy ani nemam cas si tolko vyvarat, aby som sa poriadne najedla...je to tazke...hnusny zacarovany kruh...takze je zbytocne uvazovat u mna o nejakom chybnom vstrebavani zivin atd., ked v prvom rade poriadne nejem a som stale hladna...

Je to do placu, potrebujem sa odmorit, zbavit candidy, kt. je podla mna za vsetkym, nakopnut telo... Lebo pre to HIT nemozem ani absolvovat vsetko, co odporucate, napr. tie parazity, zbytocne som si to kupila, ked mam z toho histaminovu reakciu...

A chvalabohu, musim si zaklopat, ze nastastie ziadne ine nedostatky enzymov nemam, teda aspon pokial ide o spominanu celiakiu, ci potravinove alergie, pretoze to uz by ma asi zabilo, drzat este aj taketo diety... Mam absolvovane kompletne podrobne testy, vyslo jedine to HIT hmm... A som si ista, ze to vyprovokovala candida a tehotenstvo...

Uz ma to proste cele nebavi, neviem co mam este skusit, aby mi to aj konecne pomohlo. Chcem druhe dieta a v takomto stave som sa do toho pustat nechcela, ale ked nic nepomoze, vykaslem sa na to, otehotniem a budem dufat, ze ked mi prve tehotenstvo dovrzalo takto zdravie, tak druhe mi ho mozno napravi..



552

Re: protikvasinkova dieta

Aj pri PH 6 sa este entericke kapsule v zaludku nerozpustia, a to je velmi malo kyselin na dobre travenie.
Tehotenstvo ti nepokazi zdravie, len ti vyrabuje telo Najma kojenie za tym, uvedom si, ze cele telo a kostra dietata je z tvojich materialov a ked mas len trochu oslabene travenie, mas telo o to viac vyrabovane. Inac je odporucam opre istotu tehotnym brat aspon polovicnu davku mineralov a vitaminov na kosti plus nejaky zdroj DHA, lebo to je velmi uzitocne na vyvoj nervovej sustavy plodu aj dietata.
HIT je najma neschopnost pecene vyprodukovat dostatok enzymu Diamine oxidase(Daosin je obchodna znacka tohoto enzymatickeho doplnku, vyrobene v Rakusku)
Viac napr tu
http://www.diagnosisdiet.com/histamine-intolerance/



553

Re: protikvasinkova dieta

v tehotenstve je enzym DAO mnohonasone zvyseny oproti beznemu stavu...urcite sa tym vycerpal...
a vdaka tomu, ze som stale hladna, tuzim sa doslova "dozrat ako prasa", tak som naozaj velmi nervozna, lahko ma nieco vytoci, nastve, jednoducho povedane, z toho, ze som hladna, chybaju mi ziviny, tak som agresivna, ze samu seba nespoznavam velakrat, a to ma tiez stve, lebo nechcem byt taka..hlavne voci mojmu chlapovi to nie je fer a vznikaju zbytocne hadky, co ma zase dopad na maleho, takze moje problemy maju dosledky, kt. ma neskutocne trapia, pretoze ja taka realne nie som. No hlad ma niekedy dovadza uz do sialenstva, potom staci malo na to, aby som vybuchla hmm.

v tom clanku od Vas sa pise, ze mnoho druhov bakterii a kvasiniek obsahuju enzym histidin dekarboxylazy (HDC), ktora meni histidin na histamin... takze tu je dalsi dokaz, ktory ma uistuje v tom, ze candida a HIT spolu suvisia...

Naposledy upravil: elisa (2015-09-22 23:28:00)



554

Re: protikvasinkova dieta

Zravy hlad je ked sa zasoby cukru v krvi vycerpaju. Samozrejme to vedie aj k agresivite.
Na to aby hladina cukru v krvi prilis nekolisala, treba jest nizkoglycemicke potraviny, ktore vylucuju cukor pozvolne a dlho a tak nevznikaju cukrove a inzulinove vlny V praxi to znamena jest najma celozrnne sacharidy a nie vyrobky z jemnych muk a cukrov.
Toto poznam velmi dobre aj na zene mojho syna
Glycemic Index ti povie, ako rychlo sa cukor z daneho jedla uvolnuje, a glycemic load ti povie, kolko cukru sa v konecnej faze z daneho jedla uvolni
http://www.glycemicedge.com/glycemic-index-chart/



555

Re: protikvasinkova dieta

bielu muku ani rafinovany cukor, ale uz roky nejem.

a co to oregano, mozem ho brat naozaj dlhodobo? lebo som si vsimla, ze ked ho beriem, mam krasny jazyk...ale minule, ked som ho dobrala, tak sa to opat vratilo naspat...no mozno dlhodobe branie by vedelo potlacit candidu.  smile



556

Re: protikvasinkova dieta

Oregano mozes brat lubovolne dlho.



557

Re: protikvasinkova dieta

držim s mojou polovičkou už 17.deň protikvasinkovu dietu (maso,ryby, orechy,zelenina), kvoli odstráneniu vag. mykózy. Včera sa však u nej objavila mykoza napriek tomu že všetko beriem tak ako popisuješ: rano nalačno a večer pred pribiotikami Psyllium, cez den 3x2 oregano (55%carvacol) s jedlom , počas dna GSE (NutriBiotic), kokosovy olej 2-3 lyžice, medzi jedlami 2x2 Candex, večer 1x Probiotika (30mrd) s jablkom. Viem že to vyhubí parazity v črevách, ale postupne by mali vymriet aj vo vagíne, alebo sa mýlim? Včera som jej odporučil urobit aj výplach s GSE (5 kvapiek v 2 dc vode). Vieš mi prosim ta poradit, dakujem.



558

Re: protikvasinkova dieta

Ahoj RNG. Nemam velke skusenosti s prirodnou liecbou tak ta prosim o radu. Ojednala som si Tiapru tbl 100mg, GSE (bohuzial podla toho co citam nie moc ucinny ak nie neucinny  ) dalej oreganovy olej 60% carvacrolu,  kokosovy olej a vyrabam si aj kefir z tibetskej huby..hlavnym dovodom su opakovane  pozitivne nalezy vaginalnej mykozy ( aj ked tazkosti A priznaky nemam ziadne)..otazka je CI MOZEM A AKYM SPOSOBO VSETKY TIETO SPOMINANE DOPLNKY KOMBINOVAT V PRIEBEHU DNA ABY SA NAVZAJOM NEVYLUCOVALI. DAKUJEM



559

Re: protikvasinkova dieta

kedže píšte ze mate kvasinky ludia,  prejavuje sa Vám to aj tak že máte biely povlak na jazyku v náväznosti na to čo konzumujete ?



560

Re: protikvasinkova dieta

Mikroby v tele sa znacne menia podla toho, co clovek zje, tj cim podpori jedni alebo potlaci druhe. A ked to robis systematicky, tak uplne zmenic svoji crevnu floru , pripadne aj ine ako ustnu, vaginalnu, a ine.



561

Re: protikvasinkova dieta

letto: dietujeme 17. den (jeme výlučne iba ryby, kuracie prsia, vlašske orechy a zeleninu)ako som pisal vyššie, ja osobne až tak nepocitujem výrazné zmeny (okrem toho že sme schudli asi 3kg obaja) mam ešte stale aj povlaky na jazyku, ale u partnerky tieto zmeny boli badatelnejšie - nema povlaky na zuboch, zlepšila sa jej plet (spevnila), spevnili sa jej nechty. Avšak musim spomenuť ešte že stolica je u oboch pravidelná a je bez zápachu :-)



562

Re: protikvasinkova dieta

Nevidim tam nic na podporu probiotickeho osadenia criev, tj mikrovlakniny a probiotika



563

Re: protikvasinkova dieta

chulio: a drzite aj sexualnu abstinenciu? lebo neviem, ci si si cital moje prispevky vyssie, no ja som trpela mykozami prave v case, ked som chodila s priatelom, kt. mal v tele kadeake sajrajty, a zdravie mi pri nom islo dole vodou, nech som sa snazila bojovat s mykozou akokolvek, vracala sa. A az ked som sa s nim rozisla, zmizla s nim aj cela mykoza, akoby utlo smile... Takze je mozne, ze si to predavate. Ja som tomu az uverit nemohla, ked po takom case zo dna na den odisla, vedela som to cely cas, ze mi robi problemy on, no aj tak by som sa s nim pre to nerozisla. A teraz je to uz 5 rokov, co ma mykozy netrapia. Ale u kazdeho moze byt ina pricina, tazko povedat, no candidy sa velmi tazko zbavuje. Mne sa uz po dni uzivania oregana hoci aj bez diety vycisti jazyk, ani dietu nemusim drzat, no napriek tomu viem, ze som nad nou este nevyhrala, je to beh na dlhe trate. To je taka moja skusenost smile. Ale je dolezite sa jej zbavit, pretoze postupne sposobuje velke mnozstvo problemov v organizme. Mna velmi oslabila.


RNG, prosim, mam chytene priedusky, uzivam oregano, ale dnes som sa poriadne vyzimila a fakt ma bolia pluca, bola som pred tyzdnom u dr. a mala by som brat antibiotika na tie priedusky, no to som samozrejme nechcela...stav sa mi nelepsi, po dnesku urcite este zhorsi.... co by som mohla este nasadit??? sem-tam pijem citricidal a drags imun este... dakujem pekne

Naposledy upravil: elisa (2015-09-24 23:01:46)



564

Re: protikvasinkova dieta

oregano(3 x 2 kapsule), citricidal(35 kvapiek z toho praveho das vody a pit pop malych glgoch cely den, vysoke davky vitaminu C,(3 az 10 gramov ester C) serrapeptazu(3 x 120 000 SU, pripadne aj cordyceps(2-3 gramy).
Citricidal treba aj pit aj kvapkat roztok do nosa, kde sa zdrzuju dlhodobo rozne nakazy nachytane z kvapockovej infekcie zo vzduchu, a pri oslabeni tela sa s hlienami dostanu do hrdla, priedusiek na mandle do pluc a dokonca aj do stredneho ucha.



565

Re: protikvasinkova dieta

elisa: no aj preto sa liečime naraz obaja aby sme mohli sexualne žit, lebo ja nemam žiadne priznaky mykozy okrem povlaku na jazyku (neviem či to je z mykozy), ale pre istotu som sa dal na dietu s nou. Nedržime sexualnu abstinenciu, pomaly by sme chceli babätko, aj preto sme sa chceli prečistit. Mysliš že sa možeme navzajom nakazovať aj ked obaja dodržujeme dietu a berieme protimykotické veci?



566

Re: protikvasinkova dieta

RNG, opat velmi pekne dakujem smile

chulio, ano, samozrejme mozete a urcite sa aj nakazujete smile...moj byvaly tiez nemal dole problem s mykozou, to je u chlapov zriedkave a napriek tomu ma tym zasoboval prave on... urcite musite teraz drzat tu abstinenciu, o to viac, ak chcete babatko, lebo v tehu bude mat partnerka dole inu floru a potom sa z tej mykozy fakt zblazni, ja som uz bola prakticky vyliecena od mykoz, mala som noveho partnera (svojho muza), a ked som bola tehotna so synom, opat som mala mykozu, aj pre dieta nie je dobry takyto stav. Ja uz 5 rokov mykozy nemam, a tiez sa snazim teraz precistit, lebo som dost oslabena zo vsetkeho a nechcem vlietnut do tehotenstva s tym, ze mam v tele nadalej premnozenu candidu (napr. v creve), lebo som si ista, ze v tehu by som tu mykozu opat mala aj dole a tie vycitky, ci som tym nemohla nakazit syna, co mam uz roky, hoci na nom nic zatial nepozorujem, mi za to ani pri dalsom tehotenstve nestoja. Lebo candida je strasne svinstvo...ja tiez pocitujem momentalne candidu len ako biely-mapovity jazyk...no aj tak som presvedcena, ze ju mam a robi mi v tele problemy...Ba co viac, som si 100% ista nou smile.



567

Re: protikvasinkova dieta

Mykoz je hromada, aj candid. Ta extremne skodliva, co vyraba rozne toxiny, vcitane neurotoxinov a karcinogennyc latok je candida albicans.
Zialbohu bezne lekari nerobia ziadne rozdiely  medzi tymito a hadzu vsetky kvasne infekcie spolu s [plesnami do kedneho vreca.
Ale ciastocne maju pravdu, lebo ziadne z nich prakticky pre nas nie je uzitocne a preto to treba potlacit co najviac a miesto toho kolonizovat telo probiotika mi, tj mikrobami, cop pre nas vyrabaju obranne a ine uzitocne latky.
Nasadzova probiotika treba stale a aj ich podporovat mikrovlakninami,. lebo inac sa moze flora vselikde v tele velmi rychlo zmenit na skodlivu. A samozrejme drzat kyselinu v zaludku dostatocne vysoko, dodrzovat hygienu a jest co najmenej cukrov a vysokoglycemickych jediel Lebo zle mikroby v crevah dostavame na jedlach stale, aj zo vzduchu a dobre probiotika mame dnes znacne odrezane prilisnou hygienou a najma tym, ze su aj v pode znacne znicene pouzivani m umelych hnojiv a roznych polnohospodarskych chemikalii. Tj kedze ich nedostavame dost, treba si ich doplnovat laboratorne vypestovanymi probiotickymi nasadami/doplnkami



568

Re: protikvasinkova dieta

Ahoj rng trpim castymi mykozamy tak chcem skusit prostikvasikno dietu. Objednala so si oreganovy olej  3x2 tbl ( prosim ta  ak by sa mi nahodou po jeho poziti objabjvilo palenie zaludka ako to mam zmiernit alebo tomu predist). Dalej som uz zacala uzivat GSE 35 kvapiek do 1l vody na cely den, a kokosvy olej 3x1 lyzicu. Porism ta porad mi dake dobre probiotika ktore kupim aj na svk niekde v drogerii alebo lekarni.  Ako prebiotikum moze byt inulin? ..a posledna otazka mozem uzivat pri tejto diete kefir z tibetskej huby? citala som ze posobi tiez ako probiotikum. dakujem



569

Re: protikvasinkova dieta

Entericky pokryty oreganovyu olej sa nemoze rozpustat v kyslom zaludku. Ked sa rozpusti znamena ze mas primalo az ziadne zaludocne kyseliny a radit tim ich doplnat.Co maju na Slovensku, neviem, ja zijem v USA a Slovenske produkty na nete su obvykle velmi slabo popisane.Prebiiotika treba pouzivat v zmesi roznycy, je to psylium, inulin(dostanes na Slovensku z firmy Vemica) arabinogalactans, glucomannan, modified citrus pectines. Pektiny mas aj v hruskach a jablkach  Kefir ma rozne probiotike kultury, ale su to vylucne len probiotika mliecneho kvaseniaa povacsine nie su kyselinovo odolne, tj neprejdu za ziva cez zaludocne kyseliny. Ja radim napr tieto, co su tepelne a kyselinovo odolne
http://eu.iherb.com/Healthy-Origins-Pro … caps/19518



570

Re: protikvasinkova dieta

Ano viem ze ak ma bude palit zaludok ze mam malo kyselin, len  som chcela vediet ci sa da dako tomu predist alebo to mam len risknut a pockat ci ma palit bude alebo nebude. Ale doposial som so zaludkom ani zahou problem nemala. dneska je piaty den co pijem GSE a  mozem povedat ze mapy co som mala na jazyku ( neviem cim spoobene) sa snacne zlepsili. Akurat mi prisli aj oreganove kapsule tak na obed si skusim dat len jednu a uvidim co to urobi.
Doteraz som brala aj triphalu 1 tbl rano a jednu vecer mozem v tom pokracovat? alebo to mam radsej vysadit kym budem brat oregano a gse. Tiez ma zaujima to davkovanie citala som ze niekto berie az 4 tbl rano  ja zatial beriem podla navodu 1rano a jednu vecer tak neviem ci je to ok.



571

Re: protikvasinkova dieta

Dopplnky mozes brat v kombinacii skoro neobmedziene, jedine, co sa nehodi je brat napr probiotika s antimikrobialnymi latkami, alebo enzym Candex s vlakninami. Musis medzi ne dat pauzu aspon 3 hodiny.
Triphala dochadza v roznych vyrobkoch, samozrejme silne koncentraty netreba brat v tak velkych davkach, ako len suchu bylinu/ovocie.