51

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

A čO BY SI MI OKREM PROTOKOLA DR. BERKINSONA ZáROVEN DOPORUčIL AK MA TIE NEUROTOXINY V TELE... MAM PROBIOTIKA DOMA ZINOK A PSYLIUM. MOHLO BY TOTO STAčIT čI AJ NEJAKE ENZYMI ALEBO NIEčO INE BY SI MI RADIL KEDžE MAM ZAMORENE TELO Z TAžKYMI KOVMI A PODOBNE.... MOJE SYMPTOMY SU HLAVNE TAžKO SA MI VNíMA TAKE OTUPELé ZMYSLY MAM DOSť čASTO SA POTíM A AKOBY SOM MAL UZKOST TAžšIE SA MI DYCHA A ťAžKO SA MI POZERA.... TABLETKY SOM OD VčERA VYSADIL A IDEM SA ODMOROVAT



52

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Na tazke kovy treba chelaciu, na co pomozu najma zelene vrsky zelenin(vnate) , rozne ovocne stavy s obsahom kyselin(jablcna, cireronova askorbova, berbericka) alebo ked na to ides "profesionalne" tak kyslidlo EDTA a odmorovanie ortute sirnatymi latkami(MSM, DMPS, ALA...)
Odkial vies, ze mas zamorenie tazkymi kovmi?
Mozu to byt rozne neurotoxiny, nielen tazke kovy, ako toxiny z plesni(najma aflatoxiny), candid,parazitov, priemyselne chemikalie, pesticidy, herbicidy, organicke riedidla farieb, plesnove vytrusy, doikonca aj mnohe chemicke lieky.
A moze to byt aj kombinacia roznych, nielen jednotlive.
Odporucam brat hodne mikrovlaknin, tie absorbuju a vynesu z tela rozne toxiny, Protokol dr Berksona na odmorenie pecene, kde sza zhromazduje najviac rozneho zamorenia v tele, odmorena pecen potom filtruje zamorenie, ktore sa z tele dostane do krvi a dalsim, cistenim pecene do zlce, s mikrovlakninami von z tela.
Velmi lacne odmorovanie je napr pestovanie si vnate koriandra=cilantro, da sa pestovat bez problemov v kvetinacoch doma cely rok.
Vonku pestovana vnat sa da mrazit a pouzivat cely rok tak isto.



53

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

TAK BUDE NA ZAčIATOK STAčIT AK BUDEM POUžIVAT TEN PROTOKOL DR BERKINSONA ZINOK PROBIOTIKA A ESTE AKY POTRAVINOVY DOPLNOK KONKRETNE BY SI MI PORADIL SI ZAOBSTARAT  MIKROVLAKNINY TO JE NAPR AJ PSYLIUMm?



54

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Psaylium je dobre, pektiny este lepsie, najma modifikovane pektiny, arabinogalaktany sa zase vyborne rozpustaju vo vode a nenarobia ani vo vacsich mnozstvach z vody "huspeninu" ako to robia pektiny.
V podstate to je jedno, pi hodne vody s tym, nech ta nezapecie.



55

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

AHOJ , TEN PROTOKOL DR. BERKINSONA SA AKO DLHO MôžE UžíVAT? ALEBO PO AKOM čASE JE MOžNé ZLEPšENIE? A TEN SYLIMARIN MAM PO 250MG KAPSULE...MôžEM SI ICH DAT AJ 4 ZA DEN? čO SA ROVNA 1000MG SYLIMARINU.A NIE PODLA PROTOKOLU 900MG. A ESTE BY SOM SA CHCEL SPYTAT čI TO MAM UžIVAT HNED RANO CELU DAVKU ALEBO SI TO ROZDELIT RANO A OBED...TU ALFA LIP. KYS. TO SU KAPSULE PO 300MG A SELEN JEDNA KAPSULA = 200MCG.....

INAK PRAJEM PRIJEMNE SVIATKY



56

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Neboj sa predavkovania potravinovymi doplnkami, to nie su skodlive chemikalie, ako lieky. Sylimarin pouzivali pri akutnej otrave muskarinom(muchotravka hluznata) v davkach aj vyse 4000 mg denne, dokonca az 10 000 podavane v infuziach.
Ja , ako cukrovkar, berie polovicnu davku protokolu dr Berksona cely cas.
Totiz ako cukrovkar mam rychlejsi rozpad organov vseobecne a musim sa proti tomu branit. To plati aj na pecxen j na pankreas aj ine v tele, kde ALA selen a Sylimarin posobia regeneracne.
ALA ma zialbohu verlmi kratku zivotnost v tele, len 1/2 hodiny, tj najlepsie by ju bolo brat v malickych castych davkach. Aj som rozmyslal, ci by sa nedala rozpustit vo vode a pit po malych glgoch cely den.
Sylimarin ma dlhsiu dobu zivota v tele, rak isto selen, ale aj tak je dobre si ich rozdelit na viacero davok, nech sa v tele udrzuje rovnomerna hladina.
Normalne odmorovanie pecene je asi 3 tyzdne, ale to velmi zalezi od zamorenia a pri velkom zamoreni to moze byt mesiace.



57

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

A CHCEL BY SOM SA SPYTAT ESTE, CO BY SI MI RADIL ZAROVEN BRAT. VôBEC NEVIEM CI SPRAVNE ADRESUJEM TIETO DOPLNKY ALE NIECO ZACAT MUSIM ROBIT. NAPR. VôBEC NECITIM HLAD, TAžKO SA MI VNíMA, TAžKO SA MI ZAPAMATAVA A SOM TAKY DEZORIENTOVANY V PODSTATE PREžIVAM ZO DNA NA DEN ALE OD NOVEHO ROKU CHCEM NEJAKE DOPLNKY ESTE PRIDAT. LIEKY SOM VYSADIL A TERAZ SOM ZACAL TYM PROTOKOLOM NA ODMOROVANIE



58

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

este by som napisal že som taky napaty velmi tažko sa mi pozera a v noci mavam strašne živé sny. chcel by som sa z toho dostat ale neviem ake doplnky by som si mal este zaobstarat



59

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Najdolezitejsia je spravna hladina serotoninu. Potom ukludnujuca GABA, ale to sa da doplnit len doplnkom Picamilon, lebo Gaba v tele nevie prejst cez mozgovu krvnu barieru.
Nespavost moze byt z nedostatku serotoninu, lebo z neho sa vyraba aj ukludnujuci spankovy hormon melatonin
Zacni teda v prvom rade s 5-HTP, 2 x 100 mg a silnym svetlom cez den a uplnou tmou v noci. Ak to nebude stacit, zaobstaraj si Picamilon, davka 2 x 250 mg.
Samozrejme moze ti pomoct hoci aj pomerne lacnejsi L-theanine, aminokyselina zo zeleneho caju, davka 2 x 200 mg.
Nepomoze ti nic ineho nez to vyskusat, co ti v mozgu chyba , to ti lekari nevedia zatial povedat, na to nie su pre nich pristupne testy a aj oni len hadaju a skusaju.
Problem je len, ze to robia s chemickymi liekmi, plnymi skodlivych postrannych ucinkov, nie neskodnymi potravinovymi doplkami.
Proti napatiu je dobry hlboky spanok a destresovanie, tam ti moze pomoct brat zmes B-vitaminov pod nazvom Stress B(nuz lepsie to ani nemohli pomenovat, to ti rovno naznacuje, na co to je)
http://rng.nazory.eu/spanok         http://rng.nazory.eu/stres



60

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Zdravim Vas Delcalcio. Uz ste sa dhlo neozval?? Ako sa mate?? Sledujem tuto diskusiu, nakolko mam podobne problemy so psychikou travenim a pod. Podstupil ste protikandidovu dietu?? Dakujem za odpoved a prajem skore uzdravenie



61

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Elektrosoky su barbarske nicenie mozgu.
Radsej sa sustred na odmorovanie, enzymi , absorbenty, chelaciu ortuti(tj ked ju mas v tele, lahko sa to zisti davkou ALA nad 200 mg, ktora ma sposobit znacne virenie ortute).
Ber lecitin krill oleje, antioxidanty a podobne
Nezabudaj aj na D-3, aspom 2000 IU, jod, selen a podobne.

Naposledy upravil: RNG (2012-03-31 22:24:24)



62

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

DELCALCIO - daj si zensen napr. sibirsky od jamiesona, uzivaj ako pisu 2x2 3 mesiace a neverim ze sa to nezlepsi



63

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

?
"Zensen" je sice dobry adaptogen  ale pochybujem, ze pomaha na dusevne choroby, ktore su vysledok zlych hladin neurotransmiterov.
Naviac ani neodmoruje telo, takze neviem akym mechanizmom by pomohol na derealizaciu alebo depresie.
A ked aj, tak by som si zvolil lacnejsi a silnejsi vytazok, nez predava Jamieson, tj len mletu koren v prasku.

Tu mas napriklad silny vytazok, 50:1 za celkom miernu cenu, keby si ho chcel vyskusat, mozno ti pomoze na nieco
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Sib … -Caps/4245

Naposledy upravil: RNG (2013-04-11 16:29:33)



64

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

ahojte všetci,

toto som chcel napísať Ivanovi, no nejak tu nikde na neho neviem nájsť kontakt smile ale myslím, že by to mohlo byť užitočné pre mnohých trápiacich sa depresiou a derealizáciou. Ivan vie, RNG si možno tiež spomenie ako sme spolu pre pár rokmi (2008? už ani neviem) "válčili" ešte na fóre zdravie.sk

moja diagnóza je DEPRESIA, úspešne, aj keď s mnohými následnými problémami som vysadil AD, prešiel na 5 HTP a ST. JOHNS WORT (RNG, vďaka za všetky rady o doplnkoch). viem aj čo je to DEREALIZÁCIA, našťastie iba občasná a nie v takej forme ako ju má Ivan a ďalší. na margo doplnkov len toľko, že najlepšie mi fungovala kombinácia 5 HTP a syntetických AD. nikdy nezabudnem na ten pocit, keď som to už nemohol vydržať a napriek všetkým bu-bu-bu o kombináciách liekov a doplnkov som sa rozhodol dať si jednu jedinú kapsulku 5 HTP a... nič sa neudialo smile teda 3 hodiny sa nič neudialo... po 3 hodinách prišla taká obrovská úľava, depresia na chvíľu zmizla, všetko ťažké akoby opadlo... ten pocit sa ani nedá opísať. napriek tomu nikoho nenahováram ani na syntetiku, ani na doplnky, ani na kombinácie... resp. v tých najťažších fázach možno treba vyskúšať či nepomôže príroda, ak sa to už naozaj nedá zvládnuť, tak snáď aj na syntetika, avšak nie na dlho. problém nevyrieši a má tak veľa postranných účinkov, že dlhodobo určite NIE.

no potom som prestal aj s prírodnými liečivami, jednoducho to nejak prestalo zaberať, avšak pod vplyvom snáh o pozitívne myslenie a štúdia vecí o doplnkoch a možnostiach ako liečiť depresiu prestali byť moje epizódy také dlhé... a ak som niekedy doobeda mal depresiu, stalo sa, že v priebehu jedného dňa dokázala zmiznúť (predtým to boli celé TÝŽDNE čo depresia trvala).

prešiel som všeličím, no už sa dostávam k tomu najdôležitejšiemu smile DUCHOVNO... niekto si povie, že ďalší mudrlant, avšak ak raz spoznáte niečo, čo má v sebe potenciál nielen zvbaviť depresie, ale nájsť vnútorný pokoj, tak nad tým sa nedá len tak hodiť rukou. otázka - videli alebo počuli ste o budhistickom mníchovi, nebodaj lámovi, ktorý by trpel depresiou? ja nie... a dnes viem prečo smile Ivan možno hodí rukou, lebo o týchto veciach čítal a vtedy písal, že mu to nepomohlo. ani nemohlo... chce to celé mesiace naozaj tvrdej práce na sebe, aby sa dostavil aspoň malilinký pokrok. o čom teda píšem? o meditácii, budhizme a jeho šikovných metódach sebauzdravenia... psychického primárne. pretože budhizmus je dokonalou psychológiou. tí majstri presedeli väčšinu svojich životov v meditáciách a skúmali vlastnú myseľ. toto pozorovanie priviedli do takej dokonalosti, že vedia úplne presne popísať, čo sa v mysli deje. a DEPRESIA je v prvom rade defekt mysle (tu samozrejme netvrdím, že nemôže vzniknúť z otráv ťažkými kovmi a všeličím iným, ale drvivá väčšina depresií nie je nič iné ako nesprávne fungujúca myseľ). a táto nesprávne fungujúca myseľ sa dá upraviť, uzdraviť, dostať do normálneho stavu...

...kým nad tým niekto hodí rukou, chcel by som len jedno... aby sa zamyslel, čo všetko urobil a či mu to nejak pomohlo... ak nie, je možno načase skúsiť niečo aj z iného súdka, veď čo ak to môže pomôcť? smile

...a takmer by som zabudol - doprial by som každému s depresiou pocity pokoja a radosti, ktoré človek nadobudne po meditáciách... avšak, je na každom, či sa rozhodne ísť na to takto komplexne, ja tvrdím jediné... naozaj to stojí za to... ALE meditácii sa nenaučíte z knihy, jedine od ozajstného majstra a musíte byť trpezlivý a odhodlaný... našťastie aj na Slovensku sa takíto majstri nachádzajú smile

prajem všetkým krásne dni...



65

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Meditacie sa na dusevne zdravie velmi uzitiocne. Ja vam v tom ale neviem poradit, sam chodim napr na ThaiChi, co mi velmi pomaha na klud a vyrovnanost. Casto su depresie sposobene stresom, kde sa spotrebuje privela neurotransmiterov a potom za tym nasleduju nedostatky v mozgu=depresie.

Co sa tyka serotoninu, jeho hladina trva niekolko hodin vybudovat, samozrejme je to lahsie a ucinnejsie z 5-HTP, nez z  v jedlach obsazeneho L -tryptophanu.Pozri na diagramy, ako sa to tvori
http://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin



66

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Nuž stres tiež nie je nič iné ako nesprávne myslenie tak charakteristické a vžité do modernej západnej spoločnosti. Ak sa prejdete trebárs po Indii medzi obyčajnými (zväčša) chudobnými ľuďmi, zistíte, že tam stres prakticky nepoznajú... a žijú omnoho harmonickejší život ako my tu obklopení blahobytom.

Samozrejme stres ako nesprávne myslenie dáva podklad pre to, aby sa v tele začali diať disharmonické procesy. Táto energia spôsobuje zmeny aj na fyzickej úrovni, telo rýchlo prichádza o mnohé vitamíny a minerály (B, C, Mg, Ca,...) a tiež o mnohé neurotransmitery, vznikajú choroby ako vysoký krvný tlak a u mnohých depresie. Výskumníci sa snažia popísať tieto procesy, no popisujú len to, čo vidia - že úbytok neurotransmiterov treba nahradiť ich dodaním vo forme doplnkov alebo syntetických liekov (ponechajme prosím bokom, že často nejde o dopĺňanie, ale o spomalenie rozpadu týchto neurotrasmiterov - to teraz nie je také dôležité). Nevidia, resp. nedokážu popísať energetické súvislosti medzi myšlienkou a rozpadom neurotransmiterov, preto to ani neskúmajú. A tak vlastne riešia symptómy, nie celkový problém...

...omnoho bližšie k riešeniu problému cez fyzickú úroveň má potom skôr tradičná čínska medicína, kde sa skúma práve energetické pôsobenie potravín, doplnkov, či jednotlivých bodov na tele (akupunktúra), skúma vzájomné prepojenie psychiky, emócií a fyzického tela. samozrejme moderná veda je nenahraditeľná, lebo nám do detailov popísala mnohé mechanizmy fungovania, rozobrala jednotlivé potraviny a preskúmala ich z hľadiska obsahu vitamínov, minerálov a iných látok, stále však trošku pokrivkáva s celistvým pohľadom na človeka a na človeka spolu so svojím okolím.

...ak thaichi pomáha ľuďom lepšie zvládať stres, ide o energetické pôsobenie (nijako sa predsa fyzicky nedodávajú neurotransmitery, ani žiadne iné látky). fyzická aktivita, isté presné pohyby spôsobujú istý pohyb energie (za tým účelom boli vynájdené), ktorá potom spôsobuje zmeny na fyzickej úrovni...

...už som zašiel ďalej ako som chcel smile nie som vedec, som len amatér zaoberajúci sa tak doplnkami ako aj tradičnou čínskou medicínou a najmä vplyvom duchovných cvičení na život človeka, preto rôzne fyziologické skúsenosti azda nie sú popísané do detailov správne, avšak som si istý, že v globále takéto vysvetlenie obstojí smile

...chcel som vlastne povedať jedno - človeku možno z depresií pomôcť rôznymi "čiastkovými" spôsobmi - napríklad cez doplnky a je super, že taká možnosť tu je a vďaka RNG o nej vieme. ak sa však chceme pokúsiť vyliečiť (seba alebo iných), treba k tomu pristúpiť komplexnejšie, ideálne začať pri koreni problému - pozrieť sa na psychiku a cez tisícročia osvedčené meditačné metódy sa ju pokúsiť ozdraviť... komplexná cesta bude pochopiteľne náročnejšia a preto pre mnohých nevábivá, avšak kto vydrží, má sa na čo tešiť... smile

prajem všetkým krásne dni...



67

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

OK.



68

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

DEPRESIA je v prvom rade defekt mysle (tu samozrejme netvrdím, že nemôže vzniknúť z otráv ťažkými kovmi a všeličím iným, ale drvivá väčšina depresií nie je nič iné ako nesprávne fungujúca myseľ).


NESÚHLASIM minimalne s tym ze drviva vacsina. P. tento zdroj  http://www.joanmathewslarson.com/HRC_20 … heBook.htm
V tej knihe sú vysvetlené práve tie biochemické príciny na urovni fyzickeho tela kt. negativne ovplyv. psychiku.


Ja by som  skor povedala ze je to obojsmerne  negativne veci na urovni psychiky tzn. nejaka trauma, negativne emocie mozu ovlyvnit biochemicke procesy v tele a naopak prvotna pricina na fyzickej urovni - v dnesnej dobe coraz castejsie v suvislosti s prisunom neprirodzenych látok do tela- lieky, antibiotiká, rozne chemikálie,  tiež strava plná cukru a éčok , málo výživná- priemyselne spracované jedlá tiež v minulosti nepoznali  atd. moze tiez nasledne ovplyvnit  "psychiku"- náladu, správanie atd.  Takže ja si myslím že je to aj tak aj tak.

Naposledy upravil: shirley88 (2014-12-19 22:13:28)



69

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Dokonca ze aj kriminálnici- co je vlastne tiez urcita forma spravania podla autorky tej knihy nemajú tie hladiny vitamínov a minerálov v rámci normy, takže vyrovnaním tých hladín, a iných faktorov by sa dalo aj toto riešiť.
Zistila to , lebo testovala na tie biochemicke abnormality vela ludi a dala to do suvisu s ich zdr. problemami, prejavmi spravania atd. Vychadza ešte z výskumov z polovice 20.storočia- Abram Hoffer, Carl Pfeiffer- ortomolekulárni výskumníci.

Ano toto popiera vseobecne zauzivane názory.



70

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Stress a rozne situacie ovplyvnuju hladiny roznych nervovych transmiterov v mozgu, to je dobre znama vec. Ale adresovat to nejaklymi patentovanymi(tj pred tym nikdy nikde neexistujucimi ) latkami je nanajvys podivne, ked existuju doplnky, neskodne a priorodne, ktorymi sa tie schodky daju napravit.
Samozrejme aj rozne zamorenia to sposobuju, aj rozne mikroby a parazity. Ale aj to sa da riesit prirodnymi neskodnymi doplnkami.



71

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Súhlasím, ale im to vyhovuje a nie ľuďom, kt. majú zdr. problémy, alebo ľudom to akože pomože na 1 vec- utlmí symptom ale časom im vznik. ďalšie zdr. problémy kt. si  nedajú  do súvisu s chem. liekom často.



72

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Tu sa nejedna o to, co im vyhovuje, tj jednotlivym lekarom, oni aplikuju to, co ich v skolach naucili a tam su ucebne osnovy su velmi ovplyvnovane farmaciou a skupinami, co sa snazia zvysit prijmy lekarov a poistovni.



73

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

RNG napísal(a):

Tu sa nejedna o to, co im vyhovuje, tj jednotlivym lekarom, oni aplikuju to, co ich v skolach naucili a tam su ucebne osnovy su velmi ovplyvnovane farmaciou a skupinami, co sa snazia zvysit prijmy lekarov a poistovni.


Chudáci ani nevedia ako im to dobre vymysleli   big_smile.



74

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Zialbohu. Monopoly su vsade velmi skodlive pre ludi, a to plati aj pre monopoly v zdravotnictve.



75

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

RNG napísal(a):

Zialbohu. Monopoly su vsade velmi skodlive pre ludi, a to plati aj pre monopoly v zdravotnictve.

Súhlasím.



76

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

OK



77

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

Delcalcio ako si na tom?



78

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

RNG,

mám doma tento rybí olej

http://www.bipo.sk/oleje/2348-norsky-ry … lers-.html

a mám chaos v dávkovani, píšu jedna čajová lyžička denne, inde píšu polievkova.

Koľko by ste mi odporúčal brať denne?

ďakujem



79

Re: DEREALIZACIA ALEBO čO JA Už NEVIEM

5 ml je cajova lyzicka. Polievkova lyzica je 15 ml.
Mozes brat od jednej cajovej jdrzobne  az po 4 cajove lyzicky narazovo, podla toho, ake mas problemy.