1,051

Re: zlé trávenie

Zdravím letto a ostatný no mam sa celkom fajn (KLOP KLOP)  krče v žaludku už nemám tak začinam znova so sprilulinou ale iba 5. 250 mg tabletiek som si zatiaľ dal.. dufam že som to nemal z tej spiruliny lebo môžu byt aj tie zamorené tak radšej pomaličky.. už mi dorazila kyselina (ta decka keby viem objednam to silnejšie) tak teraz mam cca 400 betainových kapsul + super enzýmy tie som ešte neskušal ale asi začnem. tiež chlorella v prášku to chcem odtestovať tiež.  potom si chcem objednat tie silne kyseliny a ty používaš teda ako hlavne enzymy ten pancreatin? a kolko ked sa smiem spýtať ? ak teda používaš.  tebe sa ako darí? inak tie chilly to maš nejaký doplnok alebo normalne kupene? big_smile odkial to kupuješ ked tak.



1,052

Re: zlé trávenie

Trixter : tak podarilo.. este nie som si istý uplne .. to chce cas vsetko samozrejme a sledovat podrobne ... a Ty mas zapchy ci ako sa to u Teba prejavuje?

Menma: Tak je dobre.. spirulina je ok tam by som sa nebal pokial mas tu pacifica alebo nejaku podobnú kvalitnú..... nice 400kapsul betainu mozes rozdavat susedom jak cukriky big_smile  pankreatin som Ti pisal minule presne ake mam tie 3druhy.. denne ale 3-4kapsule si davam zalezi k akemu jedlu.... a ale 3-4betainy.....  Stolicu uz nemas dúhovú? big_smile
mne sa darí lepsie celkom odost, dík smile ale musim este to poriadne dotiahnut do konca..   Tebe tie testy na intoleranciu ako vysli si vravel ? hlavne na vajcia ze ? a mal si ich uplne na max zafarbene? ja tiez odkedy som ich vysadil uplne tak moja potreba betainu z cca 9-10klesla zrazu na 3-4-5 co je dost supový pokrok... ale este by som sa rad zbavil aj tych .. takze nieco este mi asi uniká a nieco este mi robí galibu...

Chilli kupujem od tohto pána z Nitry (nechcem robit reklamu, ale je vazne super skratka tak co no, nedava tam sajrajt a je to len s trochou soli zakonzervovane takze mi to silno vyhovuje a su super aj chutovo smile   )
http://www.chillis.sk/
dnes mi dosli 4druhy dalsie od neho tak uz na veceru idem davat big_smile

Naposledy upravil: letto (2015-09-25 08:43:57)



1,053

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

Trixter : tak podarilo.. este nie som si istý uplne .. to chce cas vsetko samozrejme a sledovat podrobne ... a Ty mas zapchy ci ako sa to u Teba prejavuje?

Ja som mal zapchy najma, ked som uzival oregano a este ak som zabudol pit vodu, tak to bolo este horsie. Ale uvarene vajcia mi nerobia problem. Vačši problem su mliečne vyrobky a zemiaky, kedze zemiakovy skrob sa pouziva skoro do vsetkeho na zahustenie. Takze problem je vsetko co zahustuje stolicu a do toho ked sa to spoji s nedostatkom tekutin a tukov, tak sa neni comu cudovat.



1,054

Re: zlé trávenie

zaujimave ze po oregane si mal zapchu... ja co si pamatam ze ked som daval oregano ale pred 3mesiacmi tak ma skôr z neho prehnalo ... ale zas neviem mozno to nesuviselo s nim ani poriadne, neodsledovaval som to nejak vtedy pozorne..... Vidis mno... niekomu vajcia uplne v pohodke šlapú, niekomu totalne tabu ...  tak isto aj ostatne potraviny...

RNG prosím Vás, uvazujem zas nahlas big_smile .....clovek je vsezravec, existuje milion potravin rôznorodých... je asi aj prirodzene ze niekomu proste nieco nevie telo trávit a nemá na to ten potrebný enzým nie? ....  napriklad zvierata a v podstate kazdy zivocich jedava par potravin dookola nie ? dajme tomu 20-30-40druhov potravin aj to som povedal vela asi.. ale clovek pekne 10nasobne viac rôznorodých veci dokáze vymysliet a zjest...  ale zas samozrejme ked 10ludom strávi vajcia normalne a jednemu absolutne tak co ten jeden ma? chyba mu na to enzým? preco mu chýba ten enzým.....netusite ? asi by som moc chcel vediet co big_smile



1,055

Re: zlé trávenie

Ja si myslim, ze vylucovanie enzymov ma vela spolocne s genetikou. Tak ako svalstva sa telo zbavuje ked je nevyuzivane, tak aj enzymy sa prestanu produkovat ak boli cele generacie nepotrebne. 20 storocie zrazu zabezpecilo dostatok roznorodych potravin a telo sa tomu nestihlo prisposobit. Priklad za vsetky je laktozova intolerancia.



1,056

Re: zlé trávenie

Letto a tu vec čo testuješ či čo si vravel tak na tom si ako zistil si niečo?
Dik za tu radu za chilli
Stolicu mam stale duhovú big_smile asi to bude tou žlčou hmm
Na vajcia vyšlo najviac  to bolo modre nie zase uplne brutal ale bolo to z celeho testu najviac modre potom tam bolo par fliačikov myslim mlieko alebo čo a ešte niečo musel by som pozret ten papier kde to mam napísane no zasadne sa vyhýbam vajciam mlieku soji  samozrejme v pečivo jem a niekde aj kde su vajcia v nejakých jedlach tak občas si dam ale snažim sa tomu čo najviac vyhýbať. Tak skusim ešte objednat kurkumin a ten pancreatin ale kus neskor.



1,057

Re: zlé trávenie

.



1,058

Re: zlé trávenie

vies co testujem vyradenie uplne vajec a mliecnych veci z jedalnicka..

Tebe to co spravi ked zjes vajcia ? ake symptomy dojdu ? (kedze tiez si ich mal modre na teste)

chilli je super, za tyzden by mal mat v ponuke este Habanero Chocolate tak cakam aj na tu big_smile  isto to vyskusaj ak mas rad chilli.... ta habanero yellow je  fajna
http://www.chillis.sk/habanero-zlte/21

Naposledy upravil: letto (2015-09-27 12:57:59)



1,059

Re: zlé trávenie

.



1,060

Re: zlé trávenie

Dobrý, Pán RNG chcem sa spýtat pár vecí čo je lepšie podla vás ovsene vločky alebo pečivo? vraj maju ovsene vločky vela lepku ktorí znečistuje alebo čo črevá a celkovo lepok je vraj zle stávitelní tak čo mám jesť aby to vypadalo nejak vyážene a zdravo?

Dnes som sa trochu zaplietol z jedným ujom ne internete a on hovorí že telo si na enzýmy zvykne a prestane ích vyrábať je to pravda? dá sa tomu nejak predchádzať alebo?


No mna hlavne začne bolieť hlava čo som si všimol a myslím že mam aj nejake zapachajuce vetry big_smile aspon myslím nejem to často fakt za tu dobu čo som zistil že mám intoleranciu na vajcia som mal len 1 cele vajce a potom ma v ten den začala boliet hlava takže asi z toho.

A čo nahrádzaš namiesto pečiva?



1,061

Re: zlé trávenie

vies co jem vsetko okrem vajec a mlieka , ....vlocky kazde rano... zemiaky..ryzu..celozrnny chleba......ty ?

Ty co nejaka zmena ci nieco new? aky mas cca denny jedalnicek ? ked spotrebujes 5betainov.



1,062

Re: zlé trávenie

Teraz už cca 10 betainov zvýšil som to big_smile mam ich 400 cca tak trošku mínam big_smile 
jáj ja som myslel že všetkemu kde su vajcia a tak sa vyhýbaš to si na tom ako ja.. mlieko a vajcia nie ale jogurty jedávam. Vločky tiež skoro každé ráno  len by ma zaujímal  názor RNG-ho na vločky a či su škodlive ked vraj maju vela lepku a či su lepšie ako pečivo.

Jedálniček mam skromnejši väčšinou sa musím prispôsobiť doma čo jedia takže ráno si dám vločky med škoricu mak a tak.. desiata v škole klasika rožky z niečim väčšinov zelenina alebo saláma šunka.. obed zaleží čo varí mama ale polievkám sa snažim vyhnút okrem fazulovej a hrachovej big_smile  zemiaky ryžu jem tiež  chleba tiež hlavne mám rad kus tvrdší nie moc makky hned z obchodu. Zmenu pozorujem stolica už je občas normálna ako som začal užívat Ovsenu vlákninu mal som vlakinu z čakanky a ryžovu no teraz som zmenil za ovsenu ktorá tak zhustne ako kaša ked ju nevypiješ hned a myslím tak mam podozrenie že to bolo fakt žlč čo šposobovala žltu stolicu. Užívam aj nove enzýmy možno to je tým ešte skúsim dačo poskúšať nejake pokusy a uvidím ale myslím že pri tejto vlaknine ostanem a ešte ju zmiešam aspon z 1 alebo 2 druhmy ked bude viac prachov ale asi jej musím uživat 30 gramov denne aspon 2x nech tu žlč ak je to tým nasiakne dole ale celkom ma to prekvapilo. Ešte skúsim ten kurkumín  a tak.. ale to neskôr kusok. Takže celkom som spokojný dufam že to není zase len nejaka nahoda že mam normalnu stolicu ale je to tou vlakninou lebo možno som konečnie na niečo prišiel.. smile ale stale nechápem že ma bolia kosti.. hocikedy cez den.. začne ma boliet koleno.. a tak.. to ma sere lebo chcem behávať a plávať.. a nemožem.. dokonca som si musel vybavit v škole oslobodenie od telesnej čo ma sere... nechce sa mi čumiet na nich ako hraju fotbal alebo florbal hmm Tebe sa ako darí ?



1,063

Re: zlé trávenie

pán RNG prosím Vás... príklad... k obedu 1steak z kuracieho masa 100g a asi 600g dusenej zeleniny... 1silny betain od now musi na to stacit nie ? (aj ked je objem zeleniny velký ale  zaludku sa to asi pomagá dokopy ci ? )

Menma.. ci Ti poviem...bojujem , zaludok ok ale creva vystrajaju zas.. tak skusam co mi vadi co nie..

Naposledy upravil: letto (2015-10-02 12:12:33)



1,064

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

pán RNG prosím Vás... príklad... k obedu 1steak z kuracieho masa 100g a asi 600g dusenej zeleniny... 1silny betain od now musi na to stacit nie ? (aj ked je objem zeleniny velký ale  zaludku sa to asi pomagá dokopy ci ? )

Menma.. ci Ti poviem...bojujem , zaludok ok ale creva vystrajaju zas.. tak skusam co mi vadi co nie..

pomohlo ti vysadenie tych vajicok a mlieka ? 1 betain na 100g masa je malo si myslim to mas okolo 30g bielkovin to mas cca 5 vajicok celych smile



1,065

Re: zlé trávenie

na 2dni... teraz som vysadil aj zemiaky ryzu chleba ovsenne vlocky.... neviem zaludocne ok ale crevo mi vymysla.... Ty co ako ? niec new si zistil ci uz si ok ? smile

na 5vajec by som potreboval 4betainy silne minimalne co si pamatam (mozno skrz tu intoleranciu) ... a na maso mi stacil jeden a citim sa pohode aj ked som zjedol kopec zeleniny...



1,066

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

na 2dni... teraz som vysadil aj zemiaky ryzu chleba ovsenne vlocky.... neviem zaludocne ok ale crevo mi vymysla.... Ty co ako ? niec new si zistil ci uz si ok ? smile

na 5vajec by som potreboval 4betainy silne minimalne co si pamatam (mozno skrz tu intoleranciu) ... a na maso mi stacil jeden a citim sa pohode aj ked som zjedol kopec zeleniny...

aj na  tei potravini ti vysla intolerancia ? ja som si robil celiaku test a negativne a ani na food detective mi nevyslo nic s glutenom .
vies co berem poctivo vlakniny ale teraz som dva dni bez nich lebo ma nafukuju , a od zajtra chcem zacat po jednej pridavat ze ktora ma nafukuje , asi inulin alebo psyllium ...
idem ten prerusovany post co mi vyhovuje , a od dnes nic mliecne ani vajicka big_smile
teraz som sa bol najest 150g telacieho masa 150g kuracieho masa 300g ryze + zelenina big_smile 2 velke taniere big_smile cca 80g bielkovin big_smile
uvidime co telo povie big_smile
od vcera berem uz doplnky na ten zapal mandli , takze zasa pijem hnusny citricidal big_smile:D



1,067

Re: zlé trávenie

nevysla ale tusim ze crevo mi to zle trávi.... prvu vec zevraj crevo ked je ,,chytené'' tak prestava travit komplexne sacharidy.... mam slovnik kde si vsetko zapisujem presne a pocity.. tak musim ist pomaly metodou pokus omyl mno co....

hej ja uz asi rok pijem zmesku vlaknin a nic wau z toho.. asi sa aj na to pozriem a zacnem skusat po jednom to pit ktore mi vadi a ci mi vadi...

inak taký apetít mám aj ja.. zozral by som najradsej aj kona s prasatom naraz big_smile , ale viem ze keby to zozerem tak mam problem pak o 10hodin crevny.... kolko betainov a enzymov si s tym zchosnoval? smile

Naposledy upravil: letto (2015-10-02 15:10:24)



1,068

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

nevysla ale tusim ze crevo mi to zle trávi.... prvu vec zevraj crevo ked je ,,chytené'' tak prestava travit komplexne sacharidy.... mam slovnik kde si vsetko zapisujem presne a pocity.. tak musim ist pomaly metodou pokus omyl mno co....

hej ja uz asi rok pijem zmesku vlaknin a nic wau z toho.. asi sa aj na to pozriem a zacnem skusat po jednom to pit ktore mi vadi a ci mi vadi...

inak taký apetít mám aj ja.. zozral by som najradsej aj kona s prasatom naraz big_smile , ale viem ze keby to zozerem tak mam problem pak o 10hodin crevny.... kolko betainov a enzymov si s tym zchosnoval? smile

1 bromelain 1 pankreatin 1 entericky pankreatin a 3 kyseliny tongue uvidim o 10 hodin no smile
momentalne berem aj tie na mandle takze aj to moze skreslit trochu lebo vcera vecer som mal krce v crevach a ani "plyni " si nemozem teraz strazit ci smrdia lebo sa mi zda ze tie doplnky pridali taku zaujmavu aromu takze o mesiac uvidim zasa + pijem aj zeleny jacmen big_smile co tiez asi ovplivni zapach smile takze tak ale idem od dnes bez mliecnych a bez vajicok , mliecne len protein 1x za 2 dni po treningu aj to len hydrolizat ktory je uz predtraveny smile



1,069

Re: zlé trávenie

.



1,070

Re: zlé trávenie

mno co Staf v pohode?



1,071

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

mno co Staf v pohode?

jasnacka big_smile len som nebol hladny cely den big_smile ani dnes rano big_smile



1,072

Re: zlé trávenie

tak super, Ty mas travenie v pohodke dost kedze Ti stacili 3kyseliny a 2pankreatiny k hentakemu mnozstvu smile .... ale tak ked som mal 20rokov tak som bol na tom podobne resp aj bez tych betainov big_smile   to len cil som stary dedo 30rocny big_smile



1,073

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

tak super, Ty mas travenie v pohodke dost kedze Ti stacili 3kyseliny a 2pankreatiny k hentakemu mnozstvu smile .... ale tak ked som mal 20rokov tak som bol na tom podobne resp aj bez tych betainov big_smile   to len cil som stary dedo 30rocny big_smile

hovorim ja som nikdy s travenim problemi nemal a ani nemam , mam len malo kyselin co som si robil test a mam akne nic ine smile a akne sa neviem zbavit . preto skusam vysadit vajicka a mliecne . smile



1,074

Re: zlé trávenie

troska paradoxna veta co si napisal smile .......    malo kyselin je dost dolezity problem podla mna....co sa tyka travenia v zaludku.... nasledne sa netvoria traviace enzymy poriadne ked do dvanastornika pride potrava slabo kysla atd.... smile

Naposledy upravil: letto (2015-10-03 17:53:46)



1,075

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

troska paradoxna veta co si napisal smile .......    malo kyselin je dost dolezity problem podla mna....co sa tyka travenia v zaludku.... nasledne sa netvoria traviace enzymy poriadne ked do dvanastornika pride potrava slabo kysla atd.... smile

no myslim takze ze ziadne tazkosti brucho nebolelo nenafukovalo ma ani nic smile



1,076

Re: zlé trávenie

.



1,077

Re: zlé trávenie

Rng zdravým chcem sa spýtať čo je dobre na začianjucu chorobu napriklad takú nádchu alebo teplotu? proste klasické choroby? vďaka



1,078

Re: zlé trávenie

Nuz tazko je povedat, lebo to mozu byt alergie a z nich vyplyvajuce nekazy v hlienovh, mozu to byt rozne viralne utoky, rozne bakterie a podobne.
Ja v takom pripade beriem NAC a oreganovy olej, kvapkam si do nosa roztok citricidalu a pripadne zoberiem aj monolaurin a colostrum. Samozrejme to robim skor, nez do dospeje k teplotam, pocuvam mna signaly z tela ovela skor, nez je z toho vaznejsia choroba.

Naposledy upravil: RNG (2015-10-05 17:55:17)



1,079

Re: zlé trávenie

jasne dakujem



1,080

Re: zlé trávenie

S detmi je to tazko, lebo od nich sa dozvediet nieco je mozne len az ked su poriadne chore.a napr reagujem na suche hrdlo, tlak v hrdle, zdurene lymfaticke uzliny a podobne skor, nez sa to prejavi zvysenou teplotou. A pre to to v zaciatku viem ovela lahsie zlikvidovat, nez by som cakal den-dva az sa to v tele rozmnozi a prejavi horuckami.



1,081

Re: zlé trávenie

pekny vecer, potrebujem poradit, beriem aj kyseliny aj enzymy jedno pred jedlom druhe pocas jedla pri hlavnom jedle, i napriek tomu mam po kazdom ale kazdom jedle hned ale riadne nafuknute brucho a stolica nie je vnormalnom stave je riedka viac krat denne hlavne rano, ako by som si mohla este pomoct som z toho zufala. Brat viac kapsul kyselin alebo kupit si este nieco???
este beriem rano psyllium a vecer probiotika
Dakujem za odpoved



1,082

Re: zlé trávenie

Zdravým RNG. Vlaknina pomáha na absorciu čreva?  Čo je dobre brať na črevné choroby? Okrem probiotík a mikrovláknin.

Chcem sa spýtat ešte kludne to môže byt aj otázka pre Letto. Prečo ked si dám Chilli tak ma s toho boli žalúdok.. ma to nejaký svoj dôvod? brucho ma bolelo tak 30 minut. Čo za tým môže byť ?

Ešte otázka možno som sa to pýtal takže predom prepačte. Ale má nedostatok enzýmov nejaký vpliv na farbu stolice? čo ma na farbu stolice hlavný vpliv? niekedy je žltá čo by sa dalo povedať vďaka žlči ktorá mi bola nájdena v žalúdku to znamená že nemam kyselinu. Lenže ked si dám mikrovlakinu mala by byť stolica hneda ked žlč je vsiaknuta do čriev či? Dobre to chápem? Takže ak si dávam mikrovlakninu a stolicu mam stále žltu treba hladať problém inde? To je asi všetko nič viac čo mam na srdci ma nenapadá vďaka. Prajem pekný zvyšok dňa.

Letto ako sa darí? mne celkom nanič big_smile tebe? odpíš smile kludne všeci big_smile aspon si môžme pomocť nejak určite nas tu není 5 smile



1,083

Re: zlé trávenie

asi nemáš kvalitný ten obal zaludocny ktory ochranuje pred takymito vecami...  skus DLG ta regeneruje zaludok .... ja som vycumlal asi 6baleni mozno tym som si to posilil a pak ked davam betain pravidelne tak nedovolim ziadnej pliage sa rozmnozovat v zaludku a pak mi tam skodit a mozno aj poskodzovat ten zaludocny ochranny maz...

Alebo skus menej chilli a postupne pridavat.. ja som tiez postupne isiel od malickych davok a uz mi ani tie silne davky nic nerobia...

Betainu ked si das 3-4 kapsule s jedlom tak Ta neboli zaludok ?

si pisal ze sa mas celkom ok uz .. co sa zmenilo ze teraz uz celkom nanic sa citis ? resp co si zmenil? smile
tu stolicu mas len divno farebnu alebo aj zapacha a su tam nestravene veci vnej? Ty mas tento betain tusim ze ?http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Betaine-HCl-Pepsin-Gentian-Bitters-360-Capsules/54347
kolko kuskov si davas k stredne velkemu jedlu ?

Ja ? skusam tapam zistujem studujem stale....



1,084

Re: zlé trávenie

Sissa, kvasenie v zaludku moze nastat len pri nedostatku kyselin. Kvasenie v crevach je normalne, prilisne kvasenie v crevach ale znamena malo enzymov a zaroven zlu crevnu floru, tj doplnok enzymov mikrovlaknin a probiotik sa ti zide.



1,085

Re: zlé trávenie

Menna, bolenie zaludka a brhuca su dve rozne veci. Bolenie zaludka sposobuje nedostatok kyselin alebo infekcie, kyselinoodolna ako je helikobakter pilori. Bolesti criev su najma zo zlej crevnej flory, tj takej, co nie je probioticka. Systematicky zlta stoliza znamena nedostatocne mnozstvo zlci. Zlc stmavuje stolicu do hneda. Par dni zlta neznamena nic, ale systematicky znamena, ze mas zlcove kamene,ktore nedovolia zlci tiect do jedla. A to sposobuje aj bolesti.
http://www.healthline.com/health/digest … ol#Causes4

Naposledy upravil: RNG (2015-10-09 00:38:55)



1,086

Re: zlé trávenie

moze mat 19rocny chalan zlcove kamene az v takom rozsahu zeby mu to hento sposobovalo ?



1,087

Re: zlé trávenie

RNG cize nemam zvysit kyseliny ale enzymy ak som to dobre pochopila kolko kapsul denne mozem zobrat? a probiotika je kedy lepsie brat rano? vecer? s jedlom? po jedle? dakujem



1,088

Re: zlé trávenie

pocuj sssisa kolko betainu jes k stredne velkemu obedu ?

a aký betaín mas?

Naposledy upravil: letto (2015-10-09 08:03:30)



1,089

Re: zlé trávenie

Zdravím RNG neviem či sú to žlčové kamene robili mi sono brucha a nič take mi nenašli ak by som mal takže je to divné potom stolica nieje vždy žltá niekedy je slabo hneda niekedy taka do siva  a stolica celkovo zapácha inak ako zdravá.. aspon myslím.. taka chorá mi príde..  ako by niečo chýbalo alebo niečo není dobré pijem aj čaj chanca pedra či ako sa píše takže tak no fakt už neviem čo by som mal spraviť kyselina ako tak pomáha no určite to stolicu neopravilo neviem no trápi ma to rodičia riešia viac ked mam nádchu ako tieto problémy ... takže si asi musím pomôcť nejak sám... už fakt neviem výsledky čo mi robili zo žalúdku všetko tak Sono v pohode,obličky v pohode, Stolica na zápal a parazity v pohode aj ked na zápal sa doporučovala opakovať kvôli šedej zone ale inak nič tam nebolo. Mal som Helicobactera Pilory ktoreho nemám pretože v maji mi robili výsledky a nemal som. V Januári na endoskopii mi našli žlč v žaludku to je asi jedná s 2 vecí čo mi našli dali mi lieky ale musím sa priznať nebral som ich.. možno som mal aspon skusit. Ďalej v marci Endoskopia našli mi podraždenu slinivku alebo niečo na ten štýl musel by som pozrieť do karty každopádne to ma niečo spoločné so žalúdko ako orgánom nie celkovo. Dali mi lieky proti kyseline ktoré som bral asi 3 týždne potom som sa na to vy.... pretože mi bolo s nich zle.  To je o žaludku dalej mi zistili Skoliozu chrbtice mam cviky čo cvičím každý deň.. Ostatok už len stojí za spomenutie že som bral Isoprinosine na imunitu kvôli nejakým vírusom. To je asi tak všetko čo mi našli.. ešte hraničné chlamydie no 4x opakované a nič takže asi ich nemám. Ešte mi našli B. Hominis v stolici  a pýtali sa na to či nemame doma zvieratá mali sme mačku. Nič viac si asi neviem spomenúť... nemôže to byť nejaký parazit bral som aj protiparazitovú kuru no stejnak..  Ale čo by to mohlo byť ked mi na sono tiež nič nenašli s pankreasom niečo? ale výsledky všetky čo robili dokonca aj na Histaminovú intoleranciu mi vyšlo negatívne takže neviem... už mi s toho pomaly hrabe a to mam problémy ešte aj s močením.. nedokážem sa vymočiť hneď musím čakať.. neviem či to není aj prostata zväčšena nedá sa nejak zistiť domácim testom zväčšenie prostaty? Čo mam robiť ?? pán RNG  kyseliny enzýmy  mikrovlakninu a probiotiká berem  v januári som skušal aj diatu proti kvasinke už ani neviem ako sa volá + som užíval citricidal oreganový olej  olive extrat leaf či čo mačaci pazur  berberine  NAC serapeptase a stále mam problémy čo mám ešte robiť ? doma pijem čaje na stimulaciu kyseliny aspoň no aspon keby mam stolicu normálnu tak to je premna znamenie že niečo je správne..

Letto to bola sušená paprička čo ma 2 900 000 tých jednotiek ale len kúsoček v škole ale sušená a kusok ale brucho začalo bolieť.. obyčajne ma po kyseline nikdy nepálilo v žaludku skorej v hrtane ale to bolo také žlčove aj a aj kyselina asi málo kyseliny.. nuzatvára sa mi asi pažerák. Používam ten čo si tam dal väčšinov si dávam s väčšim jedlom 2. 3 som si ešte ani raz nedal. Neviem podla čoho to mam odsledovať.. viem že si vravel niečo s grgnutím no neviem presne teraz. asi si to odsledujem. Ešte som chcel skúsiť pokus s tímy enzýmami no zatiaľ nejak čas nevychádza... ono sa mi darilo preto lebo som myslel že ked mam konečne dobru vlakninu tak ta stolica bola hneda prve 2-3 dni ale potom bola stejnak zase nejaka no aká chcela.. tak som myslel že je to tou žlčov.. a stači mi už len kyseliny a enzýmy ale asi nie.. V stolici často vidím nedotrávene kúsočky dnes som mal mak a teraz som ho mohol pekne vidieť... čierne bodky ale tak že vidím polku nestráveneho jedla to nie.. ale často mam nie pevnu stolicu ale taku polopevnú "roztrapkanú" asi blbý výraz. Niekedy aj hnačky a prve dni som mal s tou vlakninou zápchy asi málo vody.  Rozmýšlam že objednám ten kurkumín a Nejaku kuru proti parazitom znova.. + tvoju kyselinu  a potom dako za 3 mesiace silymarín skusiť.. inak ešte RNG ak čítate aj toto tak v Novembri minuleho roka som mal taku kolitidu v pravom boku niekde pri rebre obličky vyšetrili a nič možno mám nejaké žlčove kamene lebo mávam aj vysoke hodnoty kyselini močovej ... ale to by na sono našli nie? ešte sa spýtam letto odkysluješ sa pomocov kalinátu ?



1,090

Re: zlé trávenie

v skratke : môžes jest kolko chces enzymov traviacich alebo enterickych enzymov probiotik mikrovlaknin alebo cajickov atd atd......pokial si nedas kyselin tolko kolko potrebujes adekvatne k velkosti daneho jedla ktoré ješ , tak vsetko hento Ti pomoze tak mozno  5-10% .........  mas slabucky betain a nedal si si nikdy ani 3k jedlu ??? big_smile nechapem naco cakas kamo a co si nedas aspon 1den taky ze si das betainu viac ako menej a uvidis ci sa stolica opravi alebo nie, sak co si to neotestujes? 

nie neodkyslujem sa kalinatom...  ty hej?

meriam Ph mocu a nemal som nikdy nizsie ako 6,3 takze nepotrebujem alkalizovat.. ale zas napr ja zjem k obedu pol kila dusenej zeleniny a aj na veceru takze take kvantum zeleniny aj tie betainy prebije podla mna smile)

si si dal v podstate najstiplavejsiu chilli papricku na svete co ma  2 900 000 Scovilovych jednotiek a cudujes sa ze ta bolelo brucho ? big_smile

Naposledy upravil: letto (2015-10-10 09:40:46)



1,091

Re: zlé trávenie

letto ja stale beriem 1 kapsulu pred hlavnym jedlom, Betain HCL od now z iherb.



1,092

Re: zlé trávenie

to málo (ak Tvoja vlastná kyselinova tvorba je nizka), ked stolica nestravena poriadne a nafukovania atd....



1,093

Re: zlé trávenie

Na travenie treba dost kyselin a enzymov.Punktum.



1,094

Re: zlé trávenie

Tak na kolko by som mala zvysit kapsul denne a kedy ich brat??? dakujem



1,095

Re: zlé trávenie

pozri .. ja mam trapnych 28rokov a zrazu ODRAZU po 2dnovej crevnozaludocnej chripke  ich potrebujem 9 denne  (už rok sa mi to deje)  inak moje telo a zdravie smeruje do uplneho ,,,kýbla''' ...........  so stredne velkym jedlom 3 potrebujem.... s mensim 2 a s malym 1 ... otestuj si to....  ina cesta nejestvuje...

kolko mas Ty rokov ?

Naposledy upravil: letto (2015-10-11 12:54:48)



1,096

Re: zlé trávenie

mam 29 rokov, ja mam  tieto problemy uz x rokov, ciez to trva dost dlho, do toho alegie a nervy na krajicku. Nejde o zivot beriem to tak. I tak vdaka



1,097

Re: zlé trávenie

Betain davaj s jedlom... mne sa osvedcilo napr velky obed ked mam... zacnem jest dam betain.... druhy v polovici jedla a treti pred koncom s enterickymi enzymamy.....    ved hej nejde o zivot mas pravdu... vyskusaj takto a uvidis smile



1,098

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

Betain davaj s jedlom... mne sa osvedcilo napr velky obed ked mam... zacnem jest dam betain.... druhy v polovici jedla a treti pred koncom s enterickymi enzymamy.....    ved hej nejde o zivot mas pravdu... vyskusaj takto a uvidis smile

takze uz do nedavas 40minut po jedle ?



1,099

Re: zlé trávenie

nie, neosvedcilo sa mi to pak som vysledoval.. hentak si ho davam ako som pisal vyssie a tak som spokojny... ty co uz ta nenafukuje z vlaknin?

Naposledy upravil: letto (2015-10-11 20:55:43)



1,100

Re: zlé trávenie

.