1,001

Re: zlé trávenie

jak vis ze ta to nealkalizovalo ? smile    btw kolko mas PH mocu ked skusas? big_smile



1,002

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

jak vis ze ta to nealkalizovalo ? smile    btw kolko mas PH mocu ked skusas? big_smile

po kalinate max 8 mi ukazuje po tych tabletkach sa mi to nezvysilo skoro vobec neviem preco no ale asi preto ze to alkalizuje telo , kalinat sa absorbuje a potom sa vicika alkalicka moc tak preto to ukazuje na papierikoch .



1,003

Re: zlé trávenie

8 je DOST celkom teda nie? smile   a ked sa nealkalizujes kalinatom ani nicim tak mas kolko ?

Vďaka vylučovaniu kyselín močom, má moč slabo kyslé pH. Optimálna je hodnota v rozmedzí 6,7 až 6,4 pH. Nižšie hodnoty pH, tj. 6,3 až 5,5 poukazujú na kyslosť našeho vnútorného prostredia. Hodnota pH pod 4,5 je pre naše telo signálom ohrozenia funkcie obličiek a života vôbec, doporučujeme kontaktovať lekára. Pri hodnote pH moču nad 7 sa taktiež nejedná o optimálnu hodnotu.

Naposledy upravil: letto (2015-09-09 11:42:08)



1,004

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

8 je DOST celkom teda nie? smile   a ked sa nealkalizujes kalinatom ani nicim tak mas kolko ?

Vďaka vylučovaniu kyselín močom, má moč slabo kyslé pH. Optimálna je hodnota v rozmedzí 6,7 až 6,4 pH. Nižšie hodnoty pH, tj. 6,3 až 5,5 poukazujú na kyslosť našeho vnútorného prostredia. Hodnota pH pod 4,5 je pre naše telo signálom ohrozenia funkcie obličiek a života vôbec, doporučujeme kontaktovať lekára. Pri hodnote pH moču nad 7 sa taktiež nejedná o optimálnu hodnotu.

Ph mocu nic neznamena ja mam normalne pocas dna 5 . keby klesne ph krvy tak je zle ale nie mocu



1,005

Re: zlé trávenie

5 ??? zaujmave teda .....  ja mam pocas dna skoro vzdy cca 6,3 a viac..  to znamena ze by som  mal byt dost v pohode voci prekysleniu..... tak v krvi keby TI to kleslo/zvysilo sa o par desatin mas vazne problemy takze to ani neriesim u nas..

Naposledy upravil: letto (2015-09-09 14:11:50)



1,006

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

5 ??? zaujmave teda .....  ja mam pocas dna skoro vzdy cca 6,3 a viac..  to znamena ze by som  mal byt dost v pohode voci prekysleniu..... tak v krvi keby TI to kleslo/zvysilo sa o par desatin mas vazne problemy takze to ani neriesim u nas..

a ty cvicis teraz ? ja tym ze cvicim nemozem mat nikdy viacej ako 5 , lebo mam prekyslene telo aj cvicenim ( kyselina mliecna )



1,007

Re: zlé trávenie

cvicim hej jasné... ale ja necvicim uz tak akcne ako kedysi.. ja si cvicim 2-3hodiny 2-3x týždenne pomaly vseljake krkolomne hrazdy a stojky dole hlavou a v nej kliky a take specialne veci rôzne s vlastnym telom ale sú to šupy...... ale cvicim to pomaly proste , dycham kvalitne hlboko a mam medzi cvikmi aj 3-5min pauzu dávam...  mozno aj preto neviem to nie je take agresívne aj co sa týka tej kyseliny mliecnej....     Ty cvicis ako ? a ako casto ?

Naposledy upravil: letto (2015-09-09 16:10:24)



1,008

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

cvicim hej jasné... ale ja necvicim uz tak akcne ako kedysi.. ja si cvicim 2-3hodiny 2-3x týždenne pomaly vseljake krkolomne hrazdy a stojky dole hlavou a v nej kliky a take specialne veci rôzne s vlastnym telom ale sú to šupy...... ale cvicim to pomaly proste , dycham kvalitne hlboko a mam medzi cvikmi aj 3-5min pauzu dávam...  mozno aj preto neviem to nie je take agresívne aj co sa týka tej kyseliny mliecnej....     Ty cvicis ako ? a ako casto ?

2 dni cvicim 2 dni volno , hodinka v posilke ale normalne smile



1,009

Re: zlé trávenie

hmmm.... este stale mas tie smradlave vetry?



1,010

Re: zlé trávenie

Smradlave vetry je najma hnitie bielkovin tj latok co obsahuju siru(H2S)



1,011

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Smradlave vetry je najma hnitie bielkovin tj latok co obsahuju siru(H2S)

Brokolicou to nemoze byt ? big_smile ta ma tiez dost siri nie ?



1,012

Re: zlé trávenie

Cital som nieco co by s tym mohlo súvisiet co poviete vospolok ? smile        :

Velka skupina bakterii ktore sa vacsinou premnozia v pripade crevnej dysbiózy su sulfát-redukujúce baktérie.... je mnoho druhov tychto bakterií napr: Proteobakteria, Thiobacili,Chromatiaceae atd atd atd... tie bakterie metabolizuju sulfat pochadzajuci z potravin do sulfidov, vacsina ktorých je toxická.  Premnozenie sulfát-redukujucich bakterii spôsobuje, ze síra je nedostupna pre telo a pretvara sa do toxickych latok, ako je sírovodík, plyn zapáchajúci ako pokazene vajcia. - to môžu byt tie vetry vajcové

cize v potravinach a v zaludku nemusi byt problem , staci ked ma clovek crevnu mikrofloru dogabanú...

Naposledy upravil: letto (2015-09-10 10:10:39)



1,013

Re: zlé trávenie

Zdravím rng, a dalších.

Rng chcem sa spýtať pokial niekto vie tak aj niekoho iného. Čo v tele spôsobuje zmenu stolice ? čo všetko? viem že ste mi hovoril niečo so žlčov že ked jej je malo tak je stolica žlta a ked vela hneda? pretože často mám stolicu žltu.. viem že to môže byt zo žlče kedže mám aj reflux žlče do žaludku niečo na tom bude ale stejnak mi to nedá.  Na lepok mi robily testi 2x a 2x nič dalšie vyšetrenia by som musel pozrieť do karty ale pokial viem všetko som mal dobré až na to že som mal zapal žalúdka a žlč v žaludku. Nemože to byť z toho že nemám enzymi čo štiepia tuky? ktoré to su? pankreatin? alebo napríklad tie ktore štiepia niečo ine? prosím poradte mi objednal som super enzymy takže potom chcem experimentovať či sa zmeni stolica a skusit aj meniť jedlo jeden den tuky druhý sacharidy a sledovať to či sa zmeni stolica.. atd..

Letto ako sa darí? Inak tie plomby mam 2 (ono to možno znie blbo že som nevedel kolko ich mám no doktorka konzultovala väčšinou s mamou kedže ja som bol male decko a sam som nevedel aku plombu mi dávala a ani som nevedel že su striebroné len som počul že to není dobre na zdravie) takže asi tak dá sa to vybrat či ? ty maš kolko?  mal si aj nejaké problémy so zubami ? inak páchne ti z ust ? myslim to tak že ráno alebo niekedy počas dna nejaký divný pach? mne niekedy áno niečo na štýl hnilobneho znamena to že mám malo kyselin ? inak neviem či som sa to pýtal mal/maš biely jazyk? alebo povlak?



1,014

Re: zlé trávenie

Pancreatin je zmes roznycy enzymov, proteazy su na stiepenie bielkovin , amylazy na sacharidy a cukry, lipazy na tuky. Kovove amalgamu su zmes striebra a ortuti, zhyba pol a pol na vahu.
Zle travenie v zaludku, tj hnitie a kvasenie sa moze prejavit na dychu, obvykle, ale pachnuci dycy moze byt aj zo zapalov v hrdle, prinosnycy dutinach alebo hnitie v ustach. Odporucam pouzivat na to ustne probiotika/oral probiotics kazdemu, lebo  nam ochranuju zuby a celu ustnu dutinu.



1,015

Re: zlé trávenie

menma, bojujem, skusam, studujem. ina cesta nie je.

Ja som mal ale 6-7 ale to uz cca pred 4-5rokmi a teraz uz mam vsetky biele..

asi nepáchne nvm  nevsimol som si zeby hej, jem totizto za kazdym tazsim jedlom betain , pretoze keby som si nedal betain tak pak by mi pachlo a to by bol len ten ,,v  pohode '' symptóm...   
biely jazyk som si pozoroval ked som mal tie stiplave vetry a crevne problemy.. teraz sa to zlepsilo odkedy jem kopu probiotik a mikrovlaknin... povlak nemam vacsinu dna skoro ziadny....len ked si dam mliecne vyrobky tak mam ale to je jedlom specifickym asi..... Ty máš?



1,016

Re: zlé trávenie

.



1,017

Re: zlé trávenie

RNG moze mat clovek z viac (pocitaj cca 3-4jarrozymy) k vacsiemu jedlu zapachajuce vetry vajcove , zapchu ?

Alebo skor z menej alebo slabo rozlozeneho jedla toto moze byt?



1,018

Re: zlé trávenie

Pri zapche je jedlo v crevach ovela dlhsie a rozne skodlive hnilobne mikroby sa v nom premnozia o to viac.Ked sa tam nazbiera privela toxinov, telo to prudko vyhodi cele hnackou
4 jarrozymy plus by mali byt dost na travenie aj vacsieho bielkovinneho jedla.
Ak mas propblem s prilisnou hnilobou v crevach, dokonca hrubymi nanosmi usadenin, ber docasne aj 3 x 2 kapsule oreganoveho oleja alebo 2 x 1 gram berberinu, kym sa ti to v crevach upravi.
A samozrejme aj mikrovlakniny a probiotika aby si tie skodlive mikroby z criev vytlacil.
Niekto ma hnilobu v crevach pre neschopnost rozlozit lepok alebo mliecne produkty. Na lepok nie je nic dostatocne ucionne, ale na mlieko su dnes kvalitne enzymy, pozri na
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-M … sules/6072
Lepok/gluten sa nazyva tak pre to, ze sa nalepi na creva, a zostava tam dlhodobo a hnije. Ocistit creva od lepku trva aj mesiac, trochu pri tom pomahaju dnesne  enzymy na lepok,
http://www.iherb.com/Enzymedica-GlutenE … ules/38589
ale ludia, co nevedia lepok stravit sa mu musia cely zivot vyhybat co najviac. Zatial, kym nenajdu dostatocne ucinnu enzymaticku zmes nan.



1,019

Re: zlé trávenie

ok ok dobre, skusim vyhodit mliecne a lepok z jedalnicka a budem davat kopu enzymov a kyselin probiotik a mikrovlaknin...

Este rozmyslam nad kombinaciami:

Napr na ranajky:  ovocie jablko banan slivka + orechy rôzne a med je ok ?    (teda cukry jednoduche a tuky ? ... cukry sa zacinaju travit uz v ustach a dotravia sa v zaludku rýchlo enzymamy ....a tuky su vlastne ako na tom? oni sa v zaludku netravia vobec oni tam len ,,preckaju'' a pak sa s ostatnymi vecami ked sa natravia presunu do creva a az tam sa zacnu travit ? )



1,020

Re: zlé trávenie

Vďaka za odpovede, chcem sa ešte spýtať, keď ma niekto crohnovu chorobu, tak ako sa to lieči prírodnými doplnkami ?

Ešte k tej stolici môže teda spôsobovať aj niečo iné zmenu farby stolce než žlč ? napríklad keď nemám dostatok enzýmov niečoho?

Ešte sa chcem spýtať, v obchode je korenie kurkuma, není to to isté ako toto? http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Cu … Caps/49382  prečo to je vlastne take drahe čo sa týka množstvo/cena  neni lepšie kupovať korenie kurkuma a robiť si s toho nejaký nápoj? Ak nie tak ešte ohladom Kurkumi má to tiež protizapalove učinky? Ešte k tej stolici može spôsobovať zmenu farby nejaký parazit prípade bakteria?

Letto ako sa darí zo žalúdkom? ešte máš krče? ja stále už ma to štve.. aj hnačky mám občas.. jak s na tom?



1,021

Re: zlé trávenie

je to to isté co sa týka kurkumy... ALE to korenie ma v sebe len cca 2-3% kurkuminoidov co je to co potlaca zapaly mega.... takze napr v 50g korenia mas ale 1,5g curcuminoidov..... mno a v tom doplnku mas len ten cisty curcuminoid... mozem potvrdit mam to otestovane funguje to mega na zapaly...      takze nevim ci sa Ti oplati kupit 50g korenie kurkumy za €3€ a musis to zjest cele aby si mal taky efekt (to ani neskusaj big_smile )  ako ked si das 1-3tablety toho doplnku co Ta vyjde dokopy ale 30centov smile

Zaludok? vies co zaludok v pohode, ale tie creva a smradlave vetry riesim cil a zapchy...   ale uz asi viem ako to podchytim len este par dni to musim testovat a pak dam echo....      Ty uzivas aj betain aj enzymy s kazdym jedlom ? aj mikrovlakniny?   

Ty si pisal ale pred tyzdnom ze si mal tie stiplave vetry tiez... to uz si poriesil?

btw pisal som Ti mail , nvm ci Ti nedosiel alebo co ....  smile



1,022

Re: zlé trávenie

.



1,023

Re: zlé trávenie

Tie vetry zmizli sami neviem prečo ale zmizlo aj to pálenie pri močení mal som par kapsuli berberinu, d-manosi,cat claws,  a to je asi tak všetko a pil som Puškvorec čaj + ešte Urologický čaj  ale už to dajak nemám skorej mám tie krče čo je dost neprijemne.  Enzýmy čo mam  su slabe, no z väčšim jedlom ich užívam dnes zatial s každým jedlom, dnes zase ked som bol na velkej som mal žlto-zeleno-sivo-hnedu stolicu nechápem tomu.. neviem čo skúsiť ani z čoho to je.. musím na to nejak prísť lebo ked bude normálna stolica tak budem mat asi poriešení žalúdok..  preto sa pýtam na to čí to nemôže byť z nejakého parazita či baktérie no odpoved nenám big_smile alebo som ju prehliadol neviem čo robiť teraz čakám na chlorellu kyseliny a super enzýmy z iherbu potom chcem skušať tiež par vecí a asi si objednám aj tu kurkumu na skúšku kto vie či nemám celu dobu nejaký zápal.. nevyliečený nejaký chronický ak by to pomohlo objednal by som toho asi viac. musím skušať čo mi pomôže + aspon nejak bilinkami stimulovať  žaludočné štavy (už som spotreboval 40 gramov puškvorca a idem si kupit další potom si dam pause s nim trochu mi pomohol proti krčom no stále ich mám.. sere ma to a hlavne tá stolica lebo tá značí že niečo není ako má.. hlavne sa bojím že by to mohlo byt niečo ako zápal alebo poškodene dačo..   

Potom daj vedieť ako si dopadol s tim pokusom

Nemože byt ta farba stolice napríklad nejaký problém s črevami ? Štve ma to sad Najhoršie že sme v situacií keď nemáme vela penazí a musím si pomôcť sám peniaze čo som zarobil na brigade musím minúť na toto sad škoda že niesme nejaký prachači by som si nakupil toho tolko že by som vykupil celý iherb... a skušal big_smile Ja to mam celkom nanič lebo neviem čo može byt problém.. možno mam nejakú skritu infekciu alebo zápal pretože mam aj problemy z močením a ako náhle začnem brať berberine tak sa mi moči dobre celkom alebo žeby to bolo z d-manosi alebo olivový extrakt? neviem ale vždy mi je potom fajn.. takže sa bojím či môj promarni problem není niekde tu.. alebo parazit alebo žaludok.. možno aj ta candida a peniaze poriadne ani niesu na skušanie.. čo je asi najhoršie. Mikrovlakninu užívam každý večer + niekedy probiotika  včera som mal 2x 15 gramov a dnes si dam zase.. 1x už som mal idem pozreť ten e-mail dost vela ich mam v spame a najlepšie že tie potrebné e-maily dá do spamu a reklamy pekne pošle .. gj..

+ hej ten e-mail prišiel a je v spame.. smile klasika

Naposledy upravil: menma1 (2015-09-15 16:42:16)



1,024

Re: zlé trávenie

.



1,025

Re: zlé trávenie

Kŕče mas kde v zaludku ci v crevach ?

no jo ono to asi súvisí nejak navzájom .. dobrý žalúdok a trávenie tak aj dobrá stolica..  na to ci to môže byt z parazita ja neviem poradit, nemám také vedomosti, skús RNGho sa spýtať.

njop dam vediet ale zatial neviem ani sám, mám zápchy a smradlavé vetry , ale stolica ked ide tak je normálna a nezapáchajúca tak mi je to divnô... dnes si dám den na ovocí orechoch semenách a zelenine a lahkých veciach a uvidíme....

hm a hentaku pestrofarebnu stolicu ked mas tak neni zapachajuca napr?  alebo konzistentne alebo ak špiní záchod tak tiez nie je dobre.... alebo ak tuku je v nej moc taka masna tak tuky TI zle trávi atd... treba odsledovat mno ...

dobre mno ale vidis ja peniaze aj mám a aj tak si neviem zatial pomôcť... takže nie je to len o tom... dáva to cloveku väčšiu sancu hej ale tak u mna to trvá uz skoro 10mesiacov .. neviem kolko u Teba..

kolko davas betainu denne a enzymov?



1,026

Re: zlé trávenie

viac ako rok teda ale žaludok riešim tiež cca 10 mesiacov.. no stolica je žltá asi najviac  občas sa mi zdala mastná takže možno niečo z tukmi, no zapácha nie moc ale divný zápach... neviem to ani popísať.. inak ultrazvukom zistia pankreatitidu? ked už tak ? Možno mam zápal pankreasu a ani otom neviem... to by ma asi ....  Betainu cca 5 kusov  650 mg a enzýmov tak 1-3 posledný týžden inak som enzýmy nedával skoro vôbec lebo ma palilo na ksichte. Asi objednám ten kurkumín zakolko to asi odstráni zápal.. tiež uvažujem že ak je to zo žlče tak možno mam niečo z pečenou uvažujem že ked budu nejake peniaze kúpim aj silymarín na pečen ale to neviem ako dlho sa užíva a tak.. no Stolica záchod nešpiní aspon som si nevšimol že by bola mysa od stolice big_smile možno akurát je žltšia ta mysa no to asi není z toho.. to je fuk. Robili mi aj nejakú srandu na zápali a musel som doniesť Stolicu a čakalo sa 2 týždne na to vysledok vyšiel dobre ale bola tam nejaka šeda zona tak odporučily opakovať no a nebol som pretože doktorka to mala v paži. Krče mam skorej v črevách ale už boli aj v žalúdku cele to je divné.



1,027

Re: zlé trávenie

jak ja skoro casovo..    uz mam spraveny zosit kde si pisem presne co som kedy jedol a ake mam pocity potom a kolko betainov som zedol a enzymov ... ale tak co mno.. jak zistim co mi vadi? takto jedine...

neviem ci by si mal pankreatitidu(zapal pankreasu) 10mesiacov v kuse... asi tazko nie?....         mne sa neste ani po tych doktoroch chodit lebo ma poslu akurat tak na psychiatriu ked im zacnem vysvetlovat co a ako a ked im poviem ze jem betaín a kadejake speciality big_smile....     

krce v crevach som mal ked som mal pozapchavane creva teda ked mam.

betainu 5 kusov denne?

Hento protizapalove sa hodí na fúru vecí, ja vzdy drzim jednu krabicku doma ... raz potrebuje oco, raz mum raz ja.... raz nejaky známy.. atd....  Ty si myslis ze po tých enzýmoch ked Ta palilo na ,,ksichte'' tak to je nejaký zápal ?  to by ta palilo furt alebo bez ohladu na to ci si das enzymy nie?

btw cital  som tvoj prispevok v nejakej inej téme starší... co si tam spomínal ten intolerancny test ze si si chcel dat robit... dal si si ? vysledky ?   A aky test intolerancny si si kupip/pouzil ?

Naposledy upravil: letto (2015-09-17 11:21:25)



1,028

Re: zlé trávenie

.



1,029

Re: zlé trávenie

Robil som si tie intolerancie kupil somo toto http://www.lekarendoma.sk/test-potravin … detective/ vyšlo mi kus na vajcia,kus na orechy a neviem či ešte nie aj na mlieko  vajca  nejem od vtedy vôbec orechy si občas dávam no nie vela a mlieko nepijem jediné čo vyšlo že to bolo modré bolo na vajcia ostatok take slabučko modré stalo to okolo 80 €. Dnes zase dal som si Makovnik enzym a kyselinu a boli ma hlava ako čerta.. iba som ležal doteraz. Nechápem to no ked to není zapal z čoho mi je stále zle sere ma to neskutočne... boha ved mam 19 rokov a aj dôchodcovia maju menej problémov a to ked mam byt celý život na kyseline a enzýmoch tak to krása.. športovať nemôžem kvôli kostiam chrbtica kriva no kde sme.. A najlepšie že stále neprídem na koreň problému.. ved to je ako za trest.. to mam za to že som prestal fajčit a začal športovať asi.. k doktorom som chodil tam moje šance maju tak 5 %... buď mi dávaju nezmyselné lieky na uplne nezmyselné diagnózy ktore mam jesť 4 mesiace (3 druhy leikov) a vedlajšie učinky krvácanie z nosa a ine veci tak nech idu do ..... alebo mi hovoria že som hipochonder.. dokonca ma poslala obvodna k psychologičke aj som tam bol tam to bolo  v  pohode.. nema to ani cenu riešiť to cez ních.. sono žaludka som mal,obličiek tiež  2x endoskopiu 1x žlč v žaludku 2x zápal v žaludku dali mi lieky proti kyseline bol som dokonca v nemocnici 4 dni a zistlovali čo mi je nič až na chrbát nezistili jedine hranične chlamydie čo som bol konečne rád že možno mi niečo najdu no po 3x dalšich odberoch nič..  potom zase lieky na imunitu.. na endokrinologii mi robili testy na hormony alebo čo? neviem.. viem len že mi tam zistily že mam zvýšenu kyselinu močovu (už asi 2 roky) to je tak všetko.. chcem si spraviť nejaký odber na tu candidu a tiež znovu na zápal v črevách či nemám.. inak čim sa čistia črevá? pankreatinom? ano betainu 5 kusov denne niekedy viac ale vúčšinov 5 kusov 650 mg + 25mg horca + 25 mg pepsin.. + teraz idem užívať super enzýmy skúsim ešte chlorellu a idem objednavať potom kurkumin a berberin asi.. Aký kurkumín si objednával daj link prosím ta. Ešte k tomu testu bolo tam myslim cez 45 potravýn alebo tak nejak robilo sa to s krvou nejake flaštičky a celkovo to trvalo asi tak 30-45 minut asi je to zaujimave.. mne ešte zistily že nemam jesť soju tak teraz nejem soju,vajcia,mlieko a orechy menéj


Rng chcem sa spýtať teda či ešte niečo nemože spôsobiť žltu stolicu okrem zlemu chodu žlče? napr. parazity baktérie neviete o niečom? Dalej ešte k tej kyseline močovej, može to spôsobiť problémy z močením? tento problém mam 3 roky cca možno to ma nejaký suvis aj z problemom so žaludkom. Vdaka.



1,030

Re: zlé trávenie

ja viem ja som ten test robil tiez pred par dnami  cca a vysla mi najsilnejsia intolerancia na vajcia totalne... a mlieko tiez len o trocha menej... tak som odsledoval cez ten zapisnik moj ze tie hnusne vetry/zapcha a vsetko mam z vajec....  a to pozor to cloveku vadi vtedy aj potravina kde je troska tej zlozky cize mozno aj ten makovnik sa vyraba z vajec alebo cesta a do toho ide vajco nie?????  to Ti vadi aj cokolada v ktorej je troska vajec napr lebo sak to pchaju vsade ako aj mlieko takze tak...
ja som si myslel ze dobre mno vysli mi vajcia vo food detective ale tak co sem tam si dam sak mam enzymy traviace vseljake... AHM OZAJ big_smile .. to je uplne TABU ty kokos sak som mal 3dni aj mam z toho crevo este rozhadzane aj ked som pojedol kopu enzymov a betainu k tym vajciam predvcerom...


hejj creva pankreatinom ale enterickým čistíš smile

curcumin tento uz 3ti krat mam a spokojnost aj moji známy tak isto
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Cu … Caps/49382
+samozrejme bioberine lebo sam kurkumin ma slabu vstrebatelnost
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Bi … ablets/992


btw ten betain co jes ma len 25mg pepsinu a to je fakt malo kámo to by som ich potreboval minimalne 20 denne !!! smile)    ja mam v jednej tablete 150mg pepsinu.. z jedlom mojim obvyklim kde je ale 150g mäsa k by som ich musel zjest 7-8 aspon , ale to som Ti uz pisal a stale jes hentu edíciu pre deti pocuj big_smile     

nemoze byt ze aj tu stolicu co mas farebnu vseljaku mas z toho ze ti to slabo trávi lebo jes slaby betain k jedlu?... ale zas je pravda na druhej strane ze neviem ake mnozstva a objemy potravy a jej zlozenie konzumujes takze mozno Ti to stačí..... skratka ked sa najes a 5-10-90minut po jedle nepocitujes grgy tak si v pohode.... ked ich pocitujes tak Ti to netrávi dobre.... to uz si musis sam odsledovat ale...

podla mna aj ten zapal zaludka mohol si mat z toho... netvorí sa Ti kyselina vlastna a bakterie tam majú mejdan...  istotne by som na Tvojom mieste ako prvú vec skúsil kvalitný betaín...
toto je ten silný, ten k mäsu mám http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … psules/398
tento povazujem za ,,slabší'' a jem ho k ranajkam alebo k lahkym jedlam  http://www.iherb.com/Source-Naturals-Be … ablets/970
a tento som objavil vcul a je super aj cena aj je dost silny aj mnozstvo super.. ten mi uz cestuje prave
http://www.iherb.com/Nature-s-Life-Beta … ules/24167
....takze tak k Betainovej prednáške big_smile



1,031

Re: zlé trávenie

Hmm nechápem tie rozdiely medzi tými betainmi však ten môj ma 650 mg betainu to je tak ako ten tvoj rozdiel je len v pepsine prečo  vlastne tak záleži na tom pepsíne?   

Ten posledný betain vypadá cenovo/množstvo celkom dobrý asi ho budem objednávať no mne už ide domoc druhe balenie toho betainu čo mam teraz.. grgy moc nepocitujem aspon nie vela.. väčšinov hned po jedle jeden velký grg a potom nič ale určite treba tu kyselinu. A enzýmy ješ ake? Stačia mi iba super enzýmy? 

Ešte ku kurkuminu toho biopreninu treba kolko s tim kurkuminom? a dik za rady



1,032

Re: zlé trávenie

Ked beries tuto formu curcuminoidov
http://www.swansonvitamins.com/doctors- … 0-veg-caps
nepotrebujes na zlepsenie absorbcie bioperin.
Pozor, ked hovoris o kurkume,mozno hovoris o praskovom koreni,  nehovoris mozno o silnom vytazku z nej, curcuminoidov
Ja beriem bioperine 10 mg s roznymi doplnkami na zlepsenie ich absorbcie. Pracuje to aj na jedlo. Preto sa uz starocia pouziva cierne korenie, co obsahuje asi v 6 zrnkach tu davku 10 mg bioperinu.



1,033

Re: zlé trávenie

hej ved práve.. rovnako ten kyseliny ale rozdiel je v pepsíne....pepsin potrebujes na bielkoviny na ich rozklad najmä...ten od NOW je citelne lepsi to proste uplne inde je to travenie potom....to hned pocitis

RNG preco k tomu curcuminu od Dr. Best nepotrebuje clovek bioperine?  ho tam nevidim v zlozeni.... to je nejaky specialny curcumin ci ?

menma , enzymov mam viacero a podla toho co prevazne jem si ich davam a skúšam ktorý je lepší:
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/257
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … s-180-tabs
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/20961

Superenzymy neviem ale mne nestacili samostatne... musel som ich jest vela a neviem lepsie vidim ucinost aj efektivitu ked si dam silnu kyselinu a silne enzymy.... ale tie superenzymy su idealne na mensie jedla napriklad..  + maju v sebe aj ovocne zlozky, zlc aj kyselinu atd... dá sa smile



1,034

Re: zlé trávenie

Meriva, To je patentovana fytosomicka forma, co sa absorbuje vraj az vyse 30 krat lepsie ako curcuminoidy  samotne. Bioperine zvysuje absoprbciu curcuminoidov asi 6.5 krat. Tj ta patentovasna fytosomicka forma je najucinnejsia. Osobne [pouzvam najma  ten Jarrow  enzym s jedlom



1,035

Re: zlé trávenie

Aaha .. rozumiem... ale ved aj henten curcimin od jarrow je meriva takze by to malo ist bez bioperinu... a ja to som si to daval aj s bioperinom samostatnym asi preto to malo taku megarychlu ucinost hehe

hejj Vy jete kopu zeleniny predpokladam s kazdym jedlom kedze ste cukrovkar DM-2 a preto práve Jarrozymy su Vás ideal hej ?



1,036

Re: zlé trávenie

Letto, Rng dik za odpovede. Takže ktorí je podla teba najelpší enzým celkovo na užívanie? keby si mam vybrať jeden tak ktorí? rad by som bral všetky no many many many.. sad potrebujem sa uskromniť sad

Pán rng chcem sa spýtať z čoho môžem mať stále vyrážky po tvári ? už snad od decembra ich mam stale jedine čo mi zmizli boli ked som jedol Isoprinosine ale to za cenu kyseliny močovej na hladine 600 takže som to vysadil.. a hned po prestaní sa začali objavovať... Ked som jedol spirulinu tiež som mal dojem že začinaju miznut bohužial som zatial užívanie stopol kedže su silno bielkovinove a + krče v žaludku  a črevách .. neriskoval som a zase sa objavily.. teraz mam asi 4-5 ludovo sa tomu hovorí myslím (jebák) pardon za výraz no chcem aby ste ma pochopili čo myslím. Neviete z čoho to môže byt? Užívam aj Jod a Selén Vitamin C a B občas si dam D3 a K2 + niekedy aloe veru. Z čoho to môže byť ? A čo obvykle na to zaberá a už sa nevratia s5 ? ďakujem 


Ešte jedna otázka ked mam problém zo žlčou že ju mam v žaludku a následne v pažeraku takže mam žltu stolicu (ak to je z toho) ale asi ano kedže som mal aj žlč v žaludku čo mi našli na sono tak viem že treba mikrovlakninu na splachnutie ale je tá žlč potom učínna na trávenie? Dá sa to nejak napraviť aby tá žlč nešla do žaludku? okrem operacie? Nemože za to napríklad zamorenie pečene alebo nejake žlčove kamene ? Nestretli ste sa s niekym čo mal podobný problém a nejak ho vyriešil? Ďakujem to je všetko pekný vikend



1,037

Re: zlé trávenie

Vyrazky mozu byt aj nasledok cistenia sa tela(napr na enzymi v tele ked beries jod a selen, niekomu sa to moze prejavit ako tZv "jodove acne", samozrejme len docasne, lebo ked sa telo dostatocne ocisti, tieto kozne vyhadzovania prestanu)
Farba stolice nezavisi len od zlce, a zlc je aktivna na travemie a absorbciu tukov , aj ked je nasiaknuta do mikrovlaknin, kam sa nasiakne aj cast tukov, samozrejmeJedine , ako sa da zabezpecit, aby sa chod v crevach alevo zaludku neobracal opacne je potlacit mikroby co sposobuju vyvijamnie privela plynov, tj v zaludku mat dost kyselin a do ctiev si nasadit take, co su nam uzitocne=probiotika a krmit ich mikrovlakninami, aby sme ich tam udrzali osadene aspon na 90% celkoveho osadenia criev
.Zamorenie pecene sposobi zamorenie tela vseobecne. Prejavi sa to napr pecenovymi enzymami v krvi.
Zlcove(a teda aj pecenove) kamene spomaluju tok zlci tj do criev sa jej dostane menej, cim sa pecen dalej zamoruje.



1,038

Re: zlé trávenie

chápem dik. No ten jod a selen berem snad cca od februara to by už dávno zmizlo a tieto vyrážky už mam dlho a vobec to nemizne.. jedna zmizne a zase mám dalšie.. a takto stále nekoneční kruh.. mení sa len miesto a počet nikdy to není tak že by nikde neboli už od decembra aj skorej hádam.. to tak je.. a ked som bral isporinosin tak zmizli a tiež začali miznut pri spiruline neviete čo by to mohlo byť ked stále mi niečo vytvára nove vyražky nechapem ale štve ma to



1,039

Re: zlé trávenie

Isoprinosin povzbuduje telo v boji proti roznym mikrobom.
Spirulina posilnuje telo a zaroven ho odmoruje.
Pri zlom traveni a zlej crevnej flore sa nesmies divit, ze mas telo zamorovane neprestajne.



1,040

Re: zlé trávenie

Pán RNG a Vy čo a chilli ?   dávate resp používate ?
Som čítal vela článkov o tom rôznorodých a píše sa aj že preukazateľne zvyšuje Chilli tvorbu zaludocnych stiav.. pôsobí antibakterialne a antifungálne(to antifungálne sa mi páči kedže rakovina je celkom aj spájaná dost casto s hubovými plesnovými zaciatkami v tele nie? ... tak isto aj parazity rôzne by mala vyháňať z tela a vytvárať im ,,nehostinné'' prostredie nie ? )

http://chillichilli.sk/%C5%A1tiplavos%C … aic%C3%ADn
http://www.nydailynews.com/life-style/h … -1.1892887

Co poviete ?
Vy ste sa isto postretali s rôznymi štúdiami o chilli kedže čítate vseljaké periodiká ... máte info o chilli nejaké zaújímavé?

Ja co som sa dočítal zatiaľ ako jediné ,,negatívum'' co povazuju niektorí ze chilli zvysuje tvorbu tych zaludocnych stiav co je v mojom prípade slabeho trávenia a asi aj Vaseho praveze este len ďaľší plus nie ? smile

Dík, Pekný deň prajem. smile

Naposledy upravil: letto (2015-09-21 12:30:39)



1,041

Re: zlé trávenie

letto, podla mna aj zdrevemu prospeje mat viac kyseliny či? čo viac sa mu može stať ? však iba lepšie aspon je ešte lepšie chránený inak neni to zlý  nápad skúsiť to.. a pritom ja mam palive jedla rad big_smile



1,042

Re: zlé trávenie

Stiplava paprika, tj kapsaicin co obsahuje je celkove stimulant cirkulacie, sekrecia(vcitrane zaludocnycy stiav) ale jej antimikrobialne ucinky netreba precenovat. V antimikrobialnycy ucinkoch su ove,a silnejsie ine koreniny, ako napr klinceky, cesnak, oregano a podobne.



1,043

Re: zlé trávenie

menma : u mna chilli je na dennom poriadku.. takze u mna neni o com len som chcel vediet od RNGho ci nema nejake ,,special'' info nahodou o capsaicine atd...

A Ty co ako bojujes? mas nejaky progress smile ?



1,044

Re: zlé trávenie

Nuz ja som pouzival kapsaicin aj vo forme kremu na klby a bolesti svalstva.
Moja mama pridavala trochu stiplavej papriky do vselicoho, vzdy do leca "aby nechutilo ako trava"



1,045

Re: zlé trávenie

sila ze to funguje aj cez kozu.. ale tak zas jasne transdermalne telo vstrebe mozno aj viac ako 60% tej veci co je na pokozke... preto by mal clovek MEGA zvážiť čo si natrie na telo.

hejj to chilli je vskutku super ja uz si neviem predstavit ani 1den bez toho (samozrejme s mierou vsetko) .... inak ked som mal najvacsie problemy zaludocne tak som citelne citil ako je to chilli prospesne ..bud pomahalo pri vylucovani stiav traviacich alebo aj bakterie ich tam davalo pod palec mozno ... neviem konkrétne..

Menma ako sa držíš ? nejaký progres?



1,046

Re: zlé trávenie

Letto neuzival si oreganovy olej ked si mal velke zapchy?

Naposledy upravil: Trixter (2015-09-24 15:14:29)



1,047

Re: zlé trávenie

ked som mal zapchy veruze nie.. ale mam ho doma celý..... mne zápchy spôsobovala intolerancia na vajcia a mliecne vyrobky... odkedy som to vyradil stolica super,  + samozrejme mikrovlakniny davam a tukov dost nech sa ,,mastí'' črevo.   + chilli zvysuju motilitu criev .... ale nic z toho mi absolutne ani troska nepomahalo ked som zjedol vajcia ..  to bolo psycho uplna katastrofa ty kokos.

Naposledy upravil: letto (2015-09-24 15:27:40)



1,048

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

ked som mal zapchy veruze nie.. ale mam ho doma celý..... mne zápchy spôsobovala intolerancia na vajcia a mliecne vyrobky... odkedy som to vyradil stolica super,  + samozrejme mikrovlakniny davam a tukov dost nech sa ,,mastí'' črevo.   + chilli zvysuju motilitu criev .... ale nic z toho mi absolutne ani troska nepomahalo ked som zjedol vajcia ..  to bolo psycho uplna katastrofa ty kokos.

moze byt, ved nakoniec vajcia sa pouzivaju na zlepenie do cesta a cohokolvek smile ja som spozoroval podobny ucinok, ale nie pri varenych vajciach, najhorsie to je spolu s mukou, ktora obsahuje lepok, co potom lepi dvojnasobne a stolica je ako skala smile



1,049

Re: zlé trávenie

je nieco na tom... vajcia plus chleba biely resp muka a ked to cloveku este aj v creve netrávi dobre tá vec tak moze pekny lep vzniknut u niekoho smile

u mna napr tie vajcia sa absolutne nestrávili v creve (aj ked som ich cez zaludok sprevádzal kopou enzýmov a betainu) a pak v creve sa mi to tam vsecko zmenilo na gebrajz ... dost zle inak . takze vajcia aspon na pol roka nechcem videt .

Naposledy upravil: letto (2015-09-24 15:43:29)



1,050

Re: zlé trávenie

tak aspon, ze sa ti podarilo najst pricinu, vela ludi neveri, ze takato bezna strava moze u niekoho vyvolat take velke problemy.