1

Téma: B-komplex

RNG, prosim Vás, beriem denne 1 tbl. B-Komplex forte Generica. Chcem sa spýtať, aký je rozdiel medzi B-Komplexom kupeným u nás v lekárni a kupený na I-HERB? Užívam ich nie preventívne, ale mám problém so spánkom, takže na nervy.
Ďakujem.



2

Re: B-komplex

Pri porovnavani vzdy pozeraj na obsah roznych zloziek. Lekarne su na lieky, doplnky maju casto slabe a velmi drahe
Ten z Generiky ma privela kyseliny listovej a ostatnych naopak primalo



3

Re: B-komplex

RNG napísal(a):

Pri porovnavani vzdy pozeraj na obsah roznych zloziek. Lekarne su na lieky, doplnky maju casto slabe a velmi drahe
Ten z Generiky ma privela kyseliny listovej a ostatnych naopak primalo

moze to vyvolat problem, ked je tam privela kys. listovej a inych B vitaminov menej?



4

Re: B-komplex

co hovoris na tento produkt, bolo by to vhodne ako multivitamin a multimineral?
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Me … l&ic=5

su tie formy fajn, napr. askorbat zinku, alebo nie je problem v tom, ze ide o tabletu a nie softgel, predsa vitamin D a E byva vacsinou ako softgel, nezhorsi to vstrebavanie?



5

Re: B-komplex

Ja vseobecne neodporucam take rozne vitaminove a mineralove mnohozlozkove komplexy, lebo maju niecoho primalo, a niekedy kombinacie, ktore nie su dobre brat spolu. Tabletu sa lisuju a pri tom casto vznikaju vysoke teploty, co mozu poskodit obsah.
Naviac musia mat rozne pridavky na tabletovanie, e-cka, ktore nepotrebujeme bv tele. A niektori ludoa nevedia ani tablety poriadne rozbit, takze z nich vacsina vijde bez absorbovania.



6

Re: B-komplex

Tak ale niekedy sa tabletam neda vyhnut, napr. b-komplex byva vacsinou len v tabletach. Tento produkt ma zaujal, ze by mohol byt fajn prave ako b-komplex a navyse s dalsimi vitaminmi a mineralmi v dobrych formach a je to nejake lacne na to co vsetko tam je smile



7

Re: B-komplex

Nuz ja sa tabletam vyhybam a na B-komplex beriem napr zmes stres B zo swansona  a osobuitne B-12 pod jazyk(sublingual) a niekedy aj biotin.
Obcas beriem proti periferalnej neuropatii aj benfothiamin(600 az 800 mg) a no flush niacin( 500 az 1000 mg), vsetko v kapsuliach, samozrejme.



8

Re: B-komplex

rng vidim ze ty b complex beries , cital som ze vitaminy b su sinergivke , ze sa vlastne potlacaju a ze je lepsie B vitaminy brat oddelene osobne . aky mas nato nazor a celkovo b vitaminy pre zdravych ludi , taky folat , niacin . su potrebne alebo stacia b1 b2 b5 b6 b12mozno



9

Re: B-komplex

Papier znesie vsetko.
Synergia znamena vzajomna podpora, nie potlacanie.
Ja neberiem stress B neprestajne, len obcas.



10

Re: B-komplex

RNG napísal(a):

Papier znesie vsetko.
Synergia znamena vzajomna podpora, nie potlacanie.
Ja neberiem stress B neprestajne, len obcas.

ako casto beres ten od swansonu ?
neni pred ludi lepsie doplnat len b1 b2 b5 b6 b12 ?



11

Re: B-komplex

Mozno 2 dni do tyzdna,zavisi od stresu.
B-12 treba aj tak doplnat len vo forme pod jazyk/sublingual, lebo cez zaludok sa ho absorbuje menej, nez 2%. B-vitaminov je viac, je ajB-4,  B7, B-15 a podobne, takze je dobre si ich doplnat v zmesi.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-01 17:36:49)



12

Re: B-komplex

RNG napísal(a):

Mozno 2 dni do tyzdna,zavisi od stresu.
B-12 treba aj tak doplnat len vo forme pod jazyk/sublingual, lebo cez zaludok sa ho absorbuje menej, nez 2%. B-vitaminov je viac, je ajB-4,  B7, B-15 a podobne, takze je dobre si ich doplnat v zmesi.

naco ma swanson b12 v tom complexe , clovek by cakal ze taky vyrobca ma dokonale doplnky , nie ze tam je zbytocny vitamin

je to aj preto ze methylcobalamin vlastne potlaca nejaky iny vitamin B to som cital neviem ktory teraz .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-09-01 17:56:26)



13

Re: B-komplex

Nic na svete nie je dokonale, a vyrobcovia musia hladiet aj na to, aby boli vyrobky pritazlive kazdemu, tj musia vediety aj klamat zakaznikov na to, aby zvysili svoj predaj.
Preto treba citat vsetko opatrne a neverit vsetkemu co pisu vyrobci, ktorych zaujem je najma predat. O vajomnej interakcii(potlacanie alebo podporovanei) sa zatial vie velmi malo a preto treba podporovat najma pestrost A nie jednotvarnost.



14

Re: B-komplex

Co povies na tento b komplex,mne sa paci v tom ze je v mensich davkach,radsej ho brat dva krat denne 1 tabletu.
http://eu.iherb.com/Solgar-B-Complex-wi … lets/12650
alebo si mam zobrat tento
http://eu.iherb.com/Thorne-Research-Str … Caps/49834
alebo
http://eu.iherb.com/Jarrow-Formulas-B-R … s/110?at=0

Naposledy upravil: lu1234 (2015-09-26 20:21:40)



15

Re: B-komplex

Ja by som isiel na ten jarrow, je ovela kompletnejsi a znacne silnejsi.
B vitaminy sa drzia povacsine dost dlho v tele, tj netreba ich brat velmi casto.



16

Re: B-komplex

Na ten jarrow,pisu vo fore ze,kapsula obsahuje karcinogénnymi oxid titaničitý látku.
Je to pravda???



17

Re: B-komplex

Za prve oxid titanu nie je dokazany karcinogen a za druhe ked sa pozries na obsah tak aspon ja tam ziadny oxid titanu nevidim....



18

Re: B-komplex

Existuje aj B komplex s postupnym uvolnovanim??



19

Re: B-komplex

Vitaminy B sa drzia v tele pomerne dlho, tj postupne uvolnovanie tu nie je ziadny prispevok. Naviac na to postupne uvolnovanie treba rozne e-cka, co nase telo nepotrebuje.



20

Re: B-komplex

RNG prosim, ktory stress B z iherbu?



21

Re: B-komplex

Ja beriem tento
http://www.iherb.com/Twinlab-Stress-B-C … sules/7211
Samozrejme obcas si doplnam aj B-12 minitabletkami pod jazyk.



22

Re: B-komplex

Dobry deň, akurát som našla tento rozhovor:http://youbo.iprima.cz/video/tento-rozhovor-primare-erbena-a-moderatorky-drtinove-byl-z-fb-smazan-spatny-signal-velka-cenzura-big-pharma-ma-chapadla-vsude-35351
Ak máte čas skúste pozrieť, že aký je vas názor či je to ozaj take jednoduche...Ak to tu už niekto dával ospravedlňujem sa. Pekný den



23

Re: B-komplex

Zialbohu je to skoro tak jednoduche a pan doktor tam vysvetluje, preco sa vobec taka situacia moze v zdravotnictve, tj pri zdravotnom monopole vyvinut.
Totiz farmacia dava hrozne peniaze na to, aby sa propagovali a dokonca v skolach ucilo len o farmaceutikach a vsetko ostatne potlacalo roznymi sposobmi.
Zacalo to uz v 20tych rokoch minuleho storocia a dnes to dosahuje vrchola, kde farmacia tlaci lieky, ktore maju tolko skodlivych postrannych nasledkov, vcitane moznej smrti, ze potrebuje clovek na odstranenie dalsie lieky A smrt z nasledkov liekov sa prebojovala az na tretie miesto, mozna aj viac, keby sa brali do uvahy aj nasledky chemoterapie a radiacie.



24

Re: B-komplex

http://youbo.iprima.cz/video/tento-rozh … sude-35351



25

Re: B-komplex

Rng chcem sa opytat , ty beres vsetko to najkvalitnejsie . Zaujma ma preco B complex neberes nejaky kde su prirodne formy tych b complexov . Tak isto aj vitamin E beres tocotherols a nie tocotrienols aj ked ta druha forma je lepsia ovela .
Tak ma zaujma ze preco ci nato neni dostatok studii ze je to lepsie alebo mas nato iny dvovod alebo si myslis ze je to jedlo ?



26

Re: B-komplex

U doplnkov treba brat do uvahy aj cenu. A kedze som nie presveceny, ze napr stress B nie je dostatrocny na bezne pouzitie, tak nepouzivam nejake exoticke zmesy len pre to, ze ich vyrobcovia tvrdia, ze su lepsie.
Je pravda ze tocotrienolu maju vyssiu antioxidacny schopnost, ale aj ovela vyssiu cenu na pouzitie a neviem ci nepotrebujeme vsetky formy vitaminov E.



27

Re: B-komplex

1 .no flushed niacin posobi aj proti depresiam cital som ze 3000 mg niacinu alebo mcg posobi proti depresiam je to kvoli tomu ze to podporuje vyuzivanie GABA alebo niacin sam o sebe ma nejake ucinky ?

2. suplement B complex stress , ktore b vitaminy su hlavne proti stressu ?

3. b complex ktory odporucas ty sa v tele meni este na aktivne formy ? lebo existuje bioaktivny b complex drahsi . chapem to tak ze to su uz priamo premenene tie formy b vitaminov takze sa uz v tele nemusia menit ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-12-19 23:10:20)



28

Re: B-komplex

1.Ja osobne odporucam na depresie vitamin D-3 5000 az 10 000 IU, vitamin B-3   2 x 500 mg Tiez krill olej,,lebo EPA je tiez protidepresne a DHA je potrebne pre nervy.
2..Stress B je dobry brat  vacsine ludi na rozne ucely.
Netreba sa pozerat na ine formy vitaminov B, obycajne formy su dostatocne lebo su potrebne na hromady funkcii v tele len na specialne ucely sa pouzivaju ine formy a kvantity. Napr na periferalnu neuropathiu/stratu citu v nohach a rukach ako nasledok cuklrovky ja pouzivam 500 az 750 mg benfothiaminu, co je specialna forma vitaminu B-1 a zaroven inositol hexaniacinate(no flush B-3) tak isto v masivnych davkach 500 az 1000 mg.



29

Re: B-komplex

rng a kazdy b vitamin je dvolezity ? alebo sa daju vybrat nejake konkretne ktore su tam najucinnejsie keby si chcem tie b vitaminy kupit samostatne , berem niacin no flush a b6 v aktivnej forme , tak ma napadlo ci si nedokupit nejake este 3 b vitaminy namiesto b complexu vijde ma to cenovo rovnako len lepsie a vecsie davky , len tam budu chybat nejake b vitaminy ktore mozno niesu potrebne



30

Re: B-komplex

Samozrejme kazdy B vitamin je dolezity, ale pre niekoho treba na rozne zdravotne problemy zvysit davky niektorych vysko nad odporucenu dennu davku. Tak teda pouzivame vitaminy ako liek, nie len zivinu. B-6 B-9 a B-12 su na zniczenie hladiny homocysteinu, B7 na kozu, B5 na kozu a vlasy, Benfothiamin a B-3 proti periferalnej neuropathii, B-3 na to, aby dostal GABU do mozgu(utisenie cinnosti, tj preti roznym nerovovym problemom a depresiam) atd.



31

Re: B-komplex

dakujem rng a este jedna otazka .
ktora forma je bioidenticka klasicky b stress ktory odporucas alebo ten drahsi kde su aktivne formy napr folate nie folid acid .
ake formy sa nachadzaju v potrave ?



32

Re: B-komplex

Myslim ze vsetky su bioidenticke, dnes sa uz prakticky ine doplnky nepredavaju.
Folaty su samozrejme lepsia forma, ako izolovana  folic acid.



33

Re: B-komplex

Este doplnam, ze tie B-vitaminy su naozaj sila. Dost som ich podcenila. Nevedela som o tom, ze mozu dodat tak citelne energiu az kym som ich nevyskusala. Doteraz sme brali tie Vami, p. RNG, odporucane B-6, B-9, B-12. Na skusku som si kupila tento Maxi-Hair, kde su dalsie, hoci nie az v takej sile ako by mohli byt. Uzasne. Mensi zazrak. Energia pre mna, ako trpiacu na boreliozu a aj pre maminku so zdrav. problemami. Objavenie dalsej energie. Napisala som aj recenziu na iHerb (aj v slovencine.)
Takze tu je ten uzasny B-komplex, aj ked nie som zastanca takychto zmesi:
http://www.iherb.com/Country-Life-Maxi- … blets/1714
A tu je moja recenzia:
http://www.iherb.com/product-reviews/Co … 1&sr=3
Je z 21.12.2015. Alebo si dajte do vyhladavaca Date-Newest, vyhladat od najnovsich.
Ak by niekto potreboval, mozem mu poslat. Email: teribbh@gmail.com.
Aj sme sa doma zamyslali, ze aka je ta nasa strava strasne chudobna, ked taketo vitaminy nema. To je strasne, ze musime zhanat taketo doplnky. Ze to nie je samozrejme. Tie tabletky uzivame iba treti tyzden a citime, ze nam to dodava silu. Odporucam. Dakujeme pan RNG za to a za vsetku pomoc za posledny rok aj tie predtym!!! Zelame cela rodina Vesele a pozehnane Vianoce a vela elanu a sil do Noveho roka! Prosim, este o Vasu podporu a rady tu na fore aj v roku 2016.



34

Re: B-komplex

Pri mleti muky sa odstranuju klicky, co obsahuju rozne tuky a vitaminy B.  Takze samozrejme mame vitaminov B primalo, kedze zaklad stravy je chlieb a pecivo pecene z takejto muky.
PF 2016 kazdemu a co najviac zdravia zo srdca prajem



35

Re: B-komplex

RNG, takže možem si dať raz denne kľudne vyššie dávky B6, B9, B12, ako to rozdeľovať do troch dávok denne, nevyplavia sa z tela? Bol som si dať vyšetriť homocysteín, miesto 6,4 mám 14,5, takže mám "naordinované" isté dávky týchto B vitamínov, ale v troch denných dávkach, pričom je to dosť otravné keď ešte ráno na obed a večer si dávam aj enzými.



36

Re: B-komplex

Niemam ani sajnu, aka je zivotnost/polcas zivota roznych B=vitaminov v tele, takze tu ti neodpoviem. Celkove viacej davok denne znamena roznomernejsia hladina doplnkov v tele
Ja neberiem jednotlive B-vitaminy, ale stress B , jeden krat denne, kde su vsetky pritomne Plus beriem aj vyssie davky Benfothiaminu(forma vitaminu B-1) proti periferalnej neuropathii/strata citu v koncatinach.



37

Re: B-komplex

RNG napísal(a):

Pri mleti muky sa odstranuju klicky, co obsahuju rozne tuky a vitaminy B.  Takze samozrejme mame vitaminov B primalo, kedze zaklad stravy je chlieb a pecivo pecene z takejto muky.
PF 2016 kazdemu a co najviac zdravia zo srdca prajem

Dakujem, pan RNG za vysvetlenie. Zaujimave. Ale to uz som niekde citala, asi to bolo mimo toto forum. Ze ludia z inej kultury daju najprv naklicit tie zrna a az potom ich melu aj s klickami. Lenze to by si musel kazdy zohnat najprv zrna a potom mlyn. A mliet si to. Je to komplikovane, ale kto chce, tak si zozenie zrna aj daky specialny mlyncek. Inac, vcera som upiekla chlieb, asi 3 pokus v zivote, dala som tam 4 kapsule B-komplexu:
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … Size=SW920
Celozrnnu psenicnu muku, kvasok priamo od pekara, sol, vodu, rascu. Do rana mi cesto nevykyslo. Co idem robit s tym, vari to nevyhodim? Este som pridala muku, inac dost smrdelo od tych Bcok. A este vymiesila. Urobila som si dve placky, ktore som opiekla na palacinkari nasucho bez oleja. Kym som ich zjedla, zvysok cesta zacal pekne kysnut, tak som ho este na perine nechala vykysnut, asi 4 hod. Zazrak. Cesto pekne vyskocilo. Po upeceni chlieb vonal. Aj ked tie Bcka tam bolo trochu citit, bol vyborny, aj ked dost husty a malo nadychany. Bol to malicky bochnik, zjedla som ho asi polovicu. Nielenze chutil, ale ma zasytil natolko, ze som vynechala obed a hlad ma chytil az vecer okolo 9ej! Hovori sa, ze ked zacnete piect chlieb, uz nechcete jest iny. Neverila som tomu, ale je to tak. Hoci to bol moj pokusny a neisty, uz sa nechcem vratit k tomu kupenskemu paškviľu. Je to veda, ale da sa to naucit. Ta chut a zasytenie stoja za to.



38

Re: B-komplex

Pravy kysnuty chlieb!!! Od vtedy, co  moja zena kedysi napiekla zopar bochnikov, od vtedy som ho nevidel Tiez boli dost tazke,, lebo boli z celozrnnej hrubej muky.
Kvasnice treba rozrobit najprv vo vode  s cukrom, aby si ich "nastartoval" a az potom tento kvasok zarobit do cesta. Kvasenie vyrobi dost B-ciek, takze tam nemusis B-cka pridavat. Inac kvasnice mozes dostat v obchodoch bezne. A to nielen cerstve, ale aj susene.

Silne mixery su schopne mliet aj zrno, ci uz suche alebo naklicene. Silne zacinaju od 2.5 koni vys a su dost drahe. Maju specialne aj nadobku na mlietie zrna, vlastne na drtenie, lebo maju tupe noze.
Ja mam 3 konovy, 30 000 obratok za minutu