951

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

OZAJ  ZlatýStaf. aj si laboratorčil s tym  food detective ??  ako Ti to vyslo ?

Ano ano , vyslo mi ze Horsie znasam vajicka a kravske mlieko ale len trosku horsie nemam to tak velm ize to musim obmedzit .

vcera som bol aj na kramaroch , celiakiu nemam takze lepok znasam dobre , aj sacharidy mi telo prijma dobre , bakterie v crevach nemam tiez smile

Cakam len na doplnky z iherbu nech mozem zacat protizapalovu kuru + Adrenal cortex na nadoblicky smile



952

Re: zlé trávenie

Neviem ako Ti testovali celiakiu, ale tu si pozri, aké testy treba urobiť, aby to vyšetrenie bolo naozaj preukazné. Odoberali Ti vzorku zo sliznice čreva (presné ale invazívne) resp. robili Ti endoskopiu?

http://theglutensummit.com/products-pag … oimmunity/

U nás sa vyšetrujú len niektoré protilátky a ľudia končia s falošnými výsledkami.

Z môjho pohľadu niektoré vyšetrenia narobia viac škody, než úžitku, ak nie sú urobené kvalitne, lebo človeka utvrdia, že tam jeho problém nie je a vôbec to tak byť nemusí.

Tak isto ak si dlhodobejšie na paleo strave a neješ žiadny lepok, tak samozrejme testy sú negatívne! Človek musí jesť lepok pred tými vyšetreniami.



953

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Neviem ako Ti testovali celiakiu, ale tu si pozri, aké testy treba urobiť, aby to vyšetrenie bolo naozaj preukazné. Odoberali Ti vzorku zo sliznice čreva (presné ale invazívne) resp. robili Ti endoskopiu?

http://theglutensummit.com/products-pag … oimmunity/

U nás sa vyšetrujú len niektoré protilátky a ľudia končia s falošnými výsledkami.

Z môjho pohľadu niektoré vyšetrenia narobia viac škody, než úžitku, ak nie sú urobené kvalitne, lebo človeka utvrdia, že tam jeho problém nie je a vôbec to tak byť nemusí.

Tak isto ak si dlhodobejšie na paleo strave a neješ žiadny lepok, tak samozrejme testy sú negatívne! Človek musí jesť lepok pred tými vyšetreniami.

Hovoril doktor ze protilatky v krvy su az 3-6 mesiacov od posledneho lepkoveho jedla + na paleo som vyse mesiaca a z toho som jeden den zhresil , robia tam testy aj na fruktozu a laktozu , je to hydrogenovy test jediny na SK je to pristroj do ktoreho sa fuka kazdych 20min po dobu 2 hod , stal vraj 2000e a je z ameriky . Celiakiu mi robili z krvy , je to mozne ze to neni presne uplne ale aspon priblizne + nikdy som so ziadnou potravou problem nemal urobil som si to len tak preventivne .



954

Re: zlé trávenie

Tu píšu, že 6 týždňov pred vyšetrením sa musí jesť lepok:
http://www.coeliac.org.au/diagnosis/#Diagnosis4
https://www.coeliac.org.uk/coeliac-dise … diagnosed/

A píšu tam, že aby sa dosiahli čo najpresnejšie výsledky, tak by sa ten lepok mal jesť denne po dobu najmenej 6 týždňov pred vyšetrením. A Ty si na paleo strave vyše mesiaca.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-12 08:57:48)



955

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Tu píšu, že 6 týždňov pred vyšetrením sa musí jesť lepok:
http://www.coeliac.org.au/diagnosis/#Diagnosis4
https://www.coeliac.org.uk/coeliac-dise … diagnosed/

A píšu tam, že aby sa dosiahli čo najpresnejšie výsledky, tak by sa ten lepok mal jesť denne po dobu najmenej 6 týždňov pred vyšetrením. A Ty si na paleo strave vyše mesiaca.

Tak vsade pisu a hovoria inac , paleo som porusil raz , + hovorili mi ze protilatky sa v tele udrzuju dlhu dobu . JE to jedno chcel som to len preventivne



956

Re: zlé trávenie

tak lepok je lepidlo a skodi kazdemu jedincovi z nas v creve len niekomu viac niekomu menej...   podla mna ked si to niekto chce ocheckovat alebo ma podozrenie tak staci ked bude cca 4-7dni prijimat veci viac s lepkom a uvidí hned ci mu to crevne robí šarapatu alebo ok.... ale podla mna nejaka vyssia davka lepkova denne pravidelna dlhodobejsia by skodila kazdemu uplne... len si treba najst tu normalnu hodnotu .........ja by som skorej v tých vajciach videl problém  .. teda u mna to vyzera tak ze ked som ich vysadil dnes uz 6ty den bez vajec tak crevne sa citim o 90% lepsie...

Naposledy upravil: letto (2015-08-12 11:49:08)



957

Re: zlé trávenie

ZlatyStaf. napísal(a):

Tak vsade pisu a hovoria inac , paleo som porusil raz , + hovorili mi ze protilatky sa v tele udrzuju dlhu dobu . JE to jedno chcel som to len preventivne

A ako sa cítiš od kedy si na paleo? niečo sa zlepšilo/zhoršilo?



958

Re: zlé trávenie

Nuz ja mam teoriu, ze alergie na rozne bielkovinne latky, tj aj na lepok si clovek priniesom sam na seba, hybridizovanim roznycy zrnin, najnovsie aj genetickymi modifikaciami, kde sice dosialli vysledku ako vyssie urody, odolnost voci niektorym skodcom, ale zmeneny obdah bielkovinnycy latok je pre nas cudzi, a tak ich nevieme poriadne travit a zamoria nam telo.
Na stastie je dost zrnin, sice pre nas sucasne dost "exotickych", co mozu zrniny s lepkom nahradit. Ja sa o to snazim z vacsim/mensim uspechom uz davnejsie. Je to tazke, ked je clovek zvyknuty na vomavy psenicny a razny chlebik  a teraz ho chce nahradit plackami z teffu, quinoi, pohanky a prosa.Alebo pri peceni z muk z orechov,ryze,  mandiel a podobne .
Nuz ked ale bude dostatocny dopyt, trh a vyroba sa tomu postupne prisposobi.



959

Re: zlé trávenie

Ahoj RNG, tak nakoniec mi prišlo všetko čo som si objednala a to konkrétne:
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=5
http://www.iherb.com/Now-Foods-Dairy-Di … l&ic=2
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … l&ic=2
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou z tade mám ovsenu vlakninu, inulin a psyllium plus (tam som si nevšimla, že to nie je len psyllium ale ma to aj nejaké ďalšie látky)

Chcem sa opýtať ako mám teda postupovať v dávkovaní, keď začínam so všetkým naraz. Mám sa držať inštrukcií na baleniach alebo mám postupovať nejak inak ? Môžem napríklad zmiešať všetky tri druhy vláknin dokopy s vodou a vypiť? Ako na to môže zo začiatku reagovať moje telo vzhľadom na to, že začnem užívať všetko naraz? Ďakujem za odpovede.



960

Re: zlé trávenie

Prechodny stav pri prijati extra vlaknin moze byt nafukovanie.
Ked sa ale ustali probioticka crevna flora, malo by sa to podstatne znizit.
Samozrejme je lepsie vsetko zacat od mensich davok a postupne to zvysit na potrebne. Ja pijem mikrovlakniny zamiesane do mojej vody na pitie pocas celeho dna.
Polievkova lyzica tej zmesi  mikrovlaknin by bola dost



961

Re: zlé trávenie

RNG tu je odpoved z iherbu na ten produkt OX bile , vyjadri sa k tomu , tvoj nazor . vyzera to dobre .

This particular product does not indicate any dangers to the stomach if you have bile already. Bile Acid Factors consists of a mixture of highly concentrated bile acids (also called bile salts), mostly in the conjugated form.

I would recommend contacting the manufacturer for a full list of the features and what it is used for. Here is a link to the contact page for Jarrow Formulas: http://www.jarrow.com/contactus



962

Re: zlé trávenie

Pan RNG  viem ze ked si da clovek malo Betainu po jedle tak sa neuzavrie poriadne uzaver medzi zaludkom a pazerakom a pak je kyselina,grganie s prichutou jedla atd atd atd..... dobre to je smerom hore.... a smerom dole napr ked je potrava aj nenatravena poriadne  tak sa dostane do criev?  Toto mi nie je jasne este trosku....



963

Re: zlé trávenie

Cim je potravina lepsie natravena v zaludku, tym skor sa dostane do criev. Ale po case aj zle natravene sa dostane do criev. A tak tam to kvasenie a hnitie pokracuje a dostanu sa tam aj rozmnozene mikroby, ktore kyseliny neznicili.



964

Re: zlé trávenie

Aha , chápem.... jasné...  síce to je sprevádzané rôznymi symptómami ako grganie s prichutou jedla, kyselina, pálenie žáhy,  mozno aj pobolievanie zaludka z tych mikrobov atd atd.... ale prejde to pak pekne do creva a tam sa spusta dalsi kolotoc bordelu....... takze hlavne zamedzit tomu už v prvej fáze a s kazdym jedlom ked ma clovek slabsie travenie navsúkat do zaludka enzymy aj kyselinu....  a mikrovlakniny pit cely zivot aspon tie druhy ktoré sa tu spomínajú na fóre + dalsie v podobe zelenin orechov ovocia atd atd

Dekuji smile



965

Re: zlé trávenie

Nuz co sa da robit, ako sa hovori " pomoz si clovece(sam), aj Panboh ti pomoze(niekedy)"



966

Re: zlé trávenie

CHcem sa spýtat  ake doplnky je vhodne užívať na bekterie  virusi kvasinky atd.. nejake zo všestranejším učinkom??  lebo nechcem kupovat 5 rôzných doplnkov aj ked viem že je to lepšie ale radšej by som kupil 2 vo väčšiom množstve čo pokriju približne to iste..  napriklad
jeden je na bekterie a viri a druhý je na kvasinky parazity..  existuju take všestranne doplnky? ďakujem



967

Re: zlé trávenie

Nuz citricidal, oreganovy olej a colostrum su asi najlepsi vyber na rozne mikroby. Ale nie na vsetky, lebo mikrobov roznych je hromada
Keby som mal ale odporucit len jediny prostriedok, tak mikrovlakniny a probiotika ako prevencia su asi najucinnejsie.



968

Re: zlé trávenie

jasne dikes



969

Re: zlé trávenie

OK



970

Re: zlé trávenie

rozmyslam nad takymto prikladom :

na obed si date ciste kuracie masko, ryzu, zeleninu  a k tomu 3Jarrozymy.... vytrávi Vám to krásne ale co tá lipáza tých 30000jednotiek lipázy navyse?  v tom jedle je uplne mikrominimum tuku cize sa ta lipáza nespotrebuje na trávenie lebo nemá na čo v podstate... co sa deje potom?   
1. Prejde do criev a tam si nájde potravu alebo vseljake staré útvary tukove  ktoré môže rozložit a tak sa spotrebovat ?
2. Nenajde nic také v crevach na rozlozenie a pak sa absorbuje do krvi a rozkladat bude rôzne takéto útvary v tele tukove?

Nic také ako ze zacne rozkladat aj to co nemá (napr crevné steny atd ) nemoze nastat? smile

Co myslíte? smile



971

Re: zlé trávenie

Nuz zatial som z beznych enzymov  a ich prebytkov nevidel nikde ziadne skodlive nasledky.
Tj pokial  nie su besne predavkovane a to zrejme ani tak lahko nejde. Telo via vylucit hormadu toho, co sa nespotrebuje.



972

Re: zlé trávenie

Kedy je najlepšie užívať probiotiká? A chcela by som sa ešte opýtať či je nejaký problém, keď by som si zmiešala všetky mikrovlákniny napríklad do jedného sáčku a dávkovala ich z tade alebo ich je potreba nechať osobitne a dodržiavať medzi nimi určitý pomer v akom ich prijmam ?



973

Re: zlé trávenie

najlepsie pred spanim 40min si dat probiotikum s kuskom (polkou? jablka)

Ja mam vsetky mikrovlakniny (inulín,ryzova vlaknina, arabinogalaktany, jablcna vlaknina, ovsenna vlaknina, psyllium) kazde v samostatnej nadobe... ale mam este jednu nadobu a do nej si to namiesam pekne ale na tyzden dopredu.... to je asi ideal podla mna..

ja denne prijimam z kazdeho menovaneho 1lyzicu cajovu vacsiu....   napr rano vypijem arabinogalaktany a psyllium a liter vody...  pred obedom inulín a ryzovu vlakninu a liter vody.... a pred vecerou ovsennu vlakninu a jablcnu vlakninu a liter vody .... je to sice ako na vojne ale funguje to ako hodinky smile



974

Re: zlé trávenie

OK



975

Re: zlé trávenie

Ako sa da vysetrit ci ma clovek priepustnost criev ? na gastro vysetreny ( kolonoskopiou ) to zistia ?

nejako priznaky ?

vraj pri priepustnom creve sa nesmu brat protizapalove veci .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-21 13:39:47)



976

Re: zlé trávenie

ked zjem jablko a za 1-2min sa mi odgrgne tak viac to je normal ? ci to uz 2minuty po zjedeni to tam stihne zacat kvasit to je asi blbost nie ??? (kedze nemam kyseliny a enzymy)

Naposledy upravil: letto (2015-08-24 14:10:23)



977

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

ked zjem jablko a za 1-2min sa mi odgrgne tak viac to je normal ? ci to uz 2minuty po zjedeni to tam stihne zacat kvasit to je asi blbost nie ??? (kedze nemam kyseliny a enzymy)

poprosim odpoved aj na prispevok 975 . Dakujem



978

Re: zlé trávenie

Používa sa napr. test s bežnou formou gaba, ak cíti po nej človek účinok, tak lekári tvrdia, že to je preto, lebo má deravé črevo, bežná forma gaba neprenikne cez mozgovo-cievnu bariéru:

http://alternativethyroidtherapy.com/wp … e-test.pdf

ja som po gaba necítila nič, ani po tej bežnej ani po pharma gaba

ak má človek deravé črevo, tak sú tam jednoznačne črevné problémy, ťažko trávi určité typy potravín - glutén, chleboviny, strukoviny, obilniny, fruktózu, laktózu

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-24 16:09:46)



979

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Používa sa napr. test s bežnou formou gaba, ak cíti po nej človek účinok, tak lekári tvrdia, že to je preto, lebo má deravé črevo, bežná forma gaba neprenikne cez mozgovo-cievnu bariéru:

http://alternativethyroidtherapy.com/wp … e-test.pdf

ja som po gaba necítila nič, ani po tej bežnej ani po pharma gaba

ak má človek deravé črevo, tak sú tam jednoznačne črevné problémy, ťažko trávi určité typy potravín - glutén, chleboviny, strukoviny, obilniny, fruktózu, laktózu

necitila si nic ? v jednom prispevku si spominala ze si mala priepustne crevo , ze ti to vyvolavalo uzkosti tiez .

ja ked som bral gabu a dal som si jej vela big_smile tak sa mi zle dychalo chvilu , ale neviem ci ma to ukludnilo .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-24 16:11:57)



980

Re: zlé trávenie

Možno preto som nič necítila, lebo GABA nepotrebujem, ja necítim nič ani po theanine.



981

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Možno preto som nič necítila, lebo GABA nepotrebujem, ja necítim nič ani po theanine.

no ani ja . preto riesim nadoblicky , tak ak ta to neotravuje tak mi rad hlavne tam lebo chcem objednat z iherbu dnes



982

Re: zlé trávenie

Priamo úzkosti mi deravé črevo nerobilo, ale také divné mozgové symptómy, cítila som sa ako priotrávená, hlavne keď som pojedla niečo, čo som nemala a tie toxíny sa mi dostávali nejak cez to črevo do krvného obehu, silná mozgová hmla, zastreté myslenie, cítila som moc kyseliny mliečnej, stavy ako keď máš silnú svalovicu, lebo tie nestrávené sacharidy spôsobujú zvýšenú kyselinu mliečnu.



983

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Priamo úzkosti mi deravé črevo nerobilo, ale také divné mozgové symptómy, cítila som sa ako priotrávená, hlavne keď som pojedla niečo, čo som nemala a tie toxíny sa mi dostávali nejak cez to črevo do krvného obehu, silná mozgová hmla, zastreté myslenie, cítila som moc kyseliny mliečnej, stavy ako keď máš silnú svalovicu, lebo tie nestrávené sacharidy spôsobujú zvýšenú kyselinu mliečnu.

dobre takze mozem vylucit aj derave crevo inac ja sa stravujem asi na 100% dobre takze s crevom hadam problem nebude ...
bud nadoblicky alebo otrava ortutou



984

Re: zlé trávenie

Derave crevo je sposobene najma prwemnopzenou candidou, co sa uponkami zavrta do stien crediev. ked vyhybis candidu a nahradis ju probiotikami, creva sa postupne vyhoja.
Diery v crevach sposobia, ze sa absorbuju do tela ovela vacsie ciastocky, co telo nevie pouzit ani poriadne vylucit, takze sposobia zamorenie. Na to je treba pouzivat extra rozne enzymy, na precistenie tela.
Uzkost je zalezitost neurotransmiterov,. kde rozne ine dovody mozu sposobit nedostatky neurotransmiterov.
Je to rozne zamorenie, mikrobialna cinnost, zle travenie a podobne. Dokonca aj dlhodoby stres a nedostatky spanku.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-24 21:19:12)



985

Re: zlé trávenie

uvazujem napr ked zjem jablko a za 1-2min sa mi odgrgne tak viac to je normal ? ci to uz 2minuty po zjedeni to tam stihne zacat kvasit  ??  to asi tazko nie?   (kedze nemam kyseliny a enzymy)



986

Re: zlé trávenie

Pri jedeni jablka prehltneme aj vzduch co vyvola okamzite odgrgnutie. Ale moze to byt aj z kvasiniek, ktore vyrabaju kvasne enzymy aj ked mas prazdny zaludok a tie enzymy okamzite skvasaju cukor a pri tom sa vytvori trochu plynov, najma CO2.



987

Re: zlé trávenie

Rng ake ovocie by sa dalo jest s normalnim jedlom ? napriklad ked mam lievanec s vajicok a ovsenych vlociek a chcem k tomu nejake ovocie , je lepsie to kysle alebo polokysle alebo sladke ? taky banan napr ? je sladky a nema skoro vodu co je plus . Alebo najlepsie ziadne ? dakujem



988

Re: zlé trávenie

banan nema skoro vodu ?  banan ma cca 75% vody som cital dakde smile      ale to ake ovocie ci kysle,sladke alebo polokysle by aj mna zaujmalo ake by bolo vhodne k lievancu s vajicok a ovsennych vlociek .



989

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

banan nema skoro vodu ?  banan ma cca 75% vody som cital dakde smile      ale to ake ovocie ci kysle,sladke alebo polokysle by aj mna zaujmalo ake by bolo vhodne k lievancu s vajicok a ovsennych vlociek .

Letto entericky pankreatin si neskusal inac davat po jedle , na pomoc traveniu v crevach ?


RNG ked sa bielkoviny alebo sacharidy v zaludku nestravia enzymami a kyselinami tak idu do criev nestravene a tam sa travie este enzymami vsak ? ako sa tam tie enzymi dostanu ked sa v zaludku nicia kyselinami ?
V crevach je uz len zlc na travenie tukov nie ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-09-08 16:40:25)



990

Re: zlé trávenie

daval jasne ale 4balenia som vyjedol a obcas si davam este.... pokial nezistim preco mi netrávi pouzivam tieto veci ako vedlajsiu pomoc pre telo aby sa mi nezhumplovalo a nejaka chronta mi nevyskocila.....

pocuj a tie vetry smradlave mas odkedy? ci len tak zrazu?

btw nepouzival si nejake Tetracyklíny na  akné niekedy?



991

Re: zlé trávenie

V zaludku moze byt kvasenie a hnitie len ked tam nie je dost kyselin. V crevach mozu hnit a kvasit len zvysky jedal, ktore neboli poriadne rozlozene a absorbovane. A tym sa samozrejme podporuju rozne skodlive mikroby, tj hnilobne, kvasne, plesnve atd. Takze to vedie postupne k zniceniu dobrej probiotickej crevnej flory.



992

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

V zaludku moze byt kvasenie a hnitie len ked tam nie je dost kyselin. V crevach mozu hnit a kvasit len zvysky jedal, ktore neboli poriadne rozlozene a absorbovane. A tym sa samozrejme podporuju rozne skodlive mikroby, tj hnilobne, kvasne, plesnve atd. Takze to vedie postupne k zniceniu dobrej probiotickej crevnej flory.

)Letto nebral som to neviem co to je .

rng a to moze byt ze mi to stravi ale neabsorbuje sa to ? ako je to mozne napr bielkoviny ze telo nepotrebuje ?

Da sa nejako podporit vstrebavanie okrem tym bioperinom , myslis ze ten bioperin mzoe pomoct aj pri sacharidoch alebo bielkovinach ci len k enzymom , vitaminom atd je dobry ?

Existuje este nieco na podporu bielkovinovej syntezi ?

na sacharidy vraj pomaha chromium pikolinat a ALA . lepsie sa sacharidy vyuzivaju ( teda ak chapem absorbuju sa lepsie )



993

Re: zlé trávenie

Dokonale stravenie znamena rozlozene na tak male ciastocky, ktore sa daju vstrebav v tenkom creve, alebo hrubom creve.
Bioperin akoby zvysuje priepustnost criev, tj zlepsi vstrebavanie mnohych vacsich molekul.
Vstrebavanie sa da zlepsit aj napr pokrytim roznycy molekul fytosomamy alebo liposomami.
Synteza bielkovin v tele s aminokyselin je zatial  viacmenej nezname pole a ziadne prakticke pouzitelne vedomosti okolo toho este prakticky neexistuju.
ALA a chrom znizuju nejak hladinu cukru v krvi, tak isto mechanizmus nie je znamy, a nakoniec aj to znizenie je len male.
Takze nevieme, ci to je zo zvyseneho spalovania alebo z inych dovodov. Iste to ale neznizuje /nezvysuje vstrebavanie cukrov v crevach.



994

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Dokonale stravenie znamena rozlozene na tak male ciastocky, ktore sa daju vstrebav v tenkom creve, alebo hrubom creve.
Bioperin akoby zvysuje priepustnost criev, tj zlepsi vstrebavanie mnohych vacsich molekul.
Vstrebavanie sa da zlepsit aj napr pokrytim roznycy molekul fytosomamy alebo liposomami.
Synteza bielkovin v tele s aminokyselin je zatial  viacmenej nezname pole a ziadne prakticke pouzitelne vedomosti okolo toho este prakticky neexistuju.
ALA a chrom znizuju nejak hladinu cukru v krvi, tak isto mechanizmus nie je znamy, a nakoniec aj to znizenie je len male.
Takze nevieme, ci to je zo zvyseneho spalovania alebo z inych dovodov. Iste to ale neznizuje /nezvysuje vstrebavanie cukrov v crevach.

Takze sa da povedat vlastne ze hormon Tyroxin T4 a este aj T3 , podporuju syntezu zivin a metabolizmus , takze dodavanie Jodu a selenu v podstate moze podporovat syntezu bielkovin a aj zivin .
Kedze dodavanie Tyroxinu asi neni vhodne tak jod a selen je dobra kombinacia spolu s bioperinom .



995

Re: zlé trávenie

pocuj ZlatyStaf ty alkalizujes kazde rano kalinatom ? ci ako casto?     Aj citis nejake grganie po kalinate?



996

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

pocuj ZlatyStaf ty alkalizujes kazde rano kalinatom ? ci ako casto?     Aj citis nejake grganie po kalinate?

jeden malilinky grg a neviem ako casto ja si ho davam len ked vstanem vecer alebo nadranom na zachod , budik skor si kvoli tomu ale nedavam big_smile



997

Re: zlé trávenie

mno ved ja tiez nad ranom ked vstanem na wc tak si kopnem do seba tu sodu... a to davas kazdy den teda? smile



998

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

mno ved ja tiez nad ranom ked vstanem na wc tak si kopnem do seba tu sodu... a to davas kazdy den teda? smile

nie asi 2-3x za tyzden nieekdy 1x lebo nie vzdy idem na zachod big_smile



999

Re: zlé trávenie

njaj big_smile ... ja som daval cil ale 4dni po sebe a nelubi sa mi to lebo mam potom uplne alkalicky zaludok tak seriem na to aspon na 4dni cil a budem tak max 1-2 za tyzden ....  potom ked chcem o 2hodiny jest tak je to uplne na nic lebo mam alkalicky zaludok stale a najprv sa davaju enzymy a kyselina az o 40min ..... kaslem na to asi uplne cela alkalizacia trapna cez zaludok ... ked uz tak objednam si tie entericke alkalizatory big_smile



1,000

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

njaj big_smile ... ja som daval cil ale 4dni po sebe a nelubi sa mi to lebo mam potom uplne alkalicky zaludok tak seriem na to aspon na 4dni cil a budem tak max 1-2 za tyzden ....  potom ked chcem o 2hodiny jest tak je to uplne na nic lebo mam alkalicky zaludok stale a najprv sa davaju enzymy a kyselina az o 40min ..... kaslem na to asi uplne cela alkalizacia trapna cez zaludok ... ked uz tak objednam si tie entericke alkalizatory big_smile

No ten som uz mal big_smile dost predrazene a nealkalizovalo ma to tak ako kalinat teda moč myslim .