901

Re: zlé trávenie

Volal si aj do Alphamedical???

Neviem, mne to robilo aj pri nízkom a aj vysokom kortizole, ono je to skôr vyplavovanie adrenalínu z rozhodených nadobličiek ako priamo kortizol. Adrenalín sa vyplavuje pri strese - búšenie srdca, zúženie ciev, úzkosť... Adrenalín je neurotransmiter a kortizol steroidný hormón, ja to tiež neviem rozlíšiť, ktoré príznaky mám presne zo zvýšeného, zníženého kortizolu a ktoré z adrenalínu, ale adrenalín sa vyplaví rýchlo, kdežto zvýšený kortizol ako reakcia na stres pretrváva v organizme dlhšie.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-07 11:40:19)



902

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Volal si aj do Alphamedical???

Neviem, mne to robilo aj pri nízkom a aj vysokom kortizole, ono je to skôr vyplavovanie adrenalínu z rozhodených nadobličiek ako priamo kortizol. Adrenalín sa vyplavuje pri strese - búšenie srdca, zúženie ciev, úzkosť... Adrenalín je neurotransmiter a kortizol steroidný hormón, ja to tiež neviem rozlíšiť, ktoré príznaky mám presne zo zvýšeného, zníženého kortizolu a ktoré z adrenalínu, ale adrenalín sa vyplaví rýchlo, kdežto zvýšený kortizol ako reakcia na stres pretrváva dlhšie.

vidim ze ty tento problem uz riesis dlhsiu dobu vies mi povedat co beres a naco to je ? + nejake vitaminy ktore pomahaju a tiez aka strava pomaha ?



903

Re: zlé trávenie

Strava skôr paleo smer, nadobličky potrebujú kvalitné živočíšne tuky a proteíny, ale ja jedávam aj zdravé sacharidy s nízkym glykemickým indexom. Jedávať raňajky a pravidelne, lebo telo akonáhle ide do hypoglykémie, je to pre neho stres a začne vyplavovať kortizol. Ja som aj skončila s celým "intermittent fasting".

Totál tabu sú stimulanty, káva, ponocovanie, treba chodiť spávať pred desiatou večer, veľa oddychovať, žiadny namáhavý šport a výkony.

Z doplnkov...b complex, B5, vitamín C (v nadobličkách sa nachádza najviac vitamínu C), minerály, ktoré sa strácajú pri strese zinok, horčík, ale aj sodík, draslík - používam kvalitnú soľ, kalinát.

Adaptogény sú problematické, niektoré moc stimulujú, niektoré zase ukludňujú, ale veľa peňazí za malý efekt. Ženšen, rodiola skôr stimulujú.

Kľúčový doplnok pri deficite kortizolu bol adrenal cortex.

Pri nadbytku kortizolu treba telo hodiť do "kľudu", tu pomáhajú doplnky ako relora, holy basil, ashwagandha, relaxačné techniky, meditácia, niekto používa doplnky priamo na znižovanie kortizolu phosphatidylserine, seriphos, takisto výborné sú GABA, theanine, taurine....

Treba zistiť, čo nadobličkám spôsobuje stres a riešiť príčinu.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-07 12:01:37)



904

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Strava skôr paleo smer, nadobličky potrebujú kvalitné živočíšne tuky a proteíny, ale ja jedávam aj zdravé sacharidy s nízkym glykemickým indexom. Jedávať raňajky a pravidelne, lebo telo akonáhle ide do hypoglykémie, je to pre neho stres a začne vyplavovať kortizol. Ja som aj skončila s celým "intermittent fasting".

Totál tabu sú stimulanty, káva, ponocovanie, treba chodiť spávať pred desiatou večer, veľa oddychovať, žiadny namáhavý šport a výkony.

Z doplnkov...b complex, B5, vitamín C (v nadobličkách sa nachádza najviac vitamínu C), minerály, ktoré sa strácajú pri strese zinok, horčík, ale aj sodík, draslík - používam kvalitnú soľ, kalinát.

Adaptogény sú problematické, niektoré moc stimulujú, niektoré zase ukludňujú, ale veľa peňazí za malý efekt. Ženšen, rodiola skôr stimulujú.

Kľúčový doplnok pri deficite kortizolu bol adrenal cortex.

Pri nadbytku kortizolu treba telo hodiť do "kľudu", tu pomáhajú doplnky ako relora, holy basil, ashwagandha, relaxačné techniky, meditácia, niekto používa doplnky priamo na znižovanie kortizolu phosphatidylserine, seriphos, takisto výborné sú GABA, theanine, taurine....

Treba zistiť, čo nadobličkám spôsobuje stres a riešiť príčinu.

Ake davky b complexu a toho B5 , fyzicka aktivita mi nerobi vobec problem prave naopak ma ukludnuje , este uzivas ten adrenal cortex alebo ty si si uz nadoblicky napravila ?

hypoglykemia je ked telo nema glykogen ? to znamena ze pri paleo stale ?

a a vyplavovanei kortizolu je zle aj ked ho ma clovek malo ? ci najlepsie je ho mat v norme ani pod ani nad ?


http://www.zverokruh.sk/forum/zdravie-v … oren-maca/ koren maca s tym nemas skusenosti ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-07 12:27:54)



905

Re: zlé trávenie

Ja Ti neviem povedať aké dávky vitamínov Tvoj organizmus potrebuje, to je u každého individuálne.

Čím viac stresových reakcií má telo počas dňa, tým viac sa zaťažujú nadobličky, to nefunguje štýlom, že ak mám málo kortizolu, tak nevadí, že sa mi ho vyplaví viac pri nejakej stresovej situácii. Pôst ako taký zvyšuje kortizol. Niekde to vysvetľovali tak, že "pračlovek", keď bol hladný, tak kortizol je v podstate motivačný hormón, jeho vyplavovanie ho motivovalo na lov.

hypoglykémia - nízky cukor v krvi, je dobré jesť tak, aby sa v krvi udržala stabilná hladina cukru, na raňajky nejaké proteíny a tuk dobre stabilizujú cukor v krvi počas dňa.

Kortizol v nadbytku a aj v deficite nie je pre telo ok. Z oboch variánt vzniká až chorobný stav Adisonova choroba a Cushing.



906

Re: zlé trávenie

adrenal cortex je lepší ako maca a hocijaké byliny, adaptogény pri oslabených nadobličkách

maca má ale širšie použitie, obsahuje napr. phytoestrogény, berie sa pri hormálnych problémoch

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-07 12:47:01)



907

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

adrenal cortex je lepší ako maca a hocijaké byliny, adaptogény pri oslabených nadobličkách

maca má ale širšie použitie, obsahuje napr. phytoestrogény, berie sa pri hormálnych problémoch

dobre a tento adrenal cortex upravuje len kortizol alebo aj ostatne nadoblickove hormony?



908

Re: zlé trávenie

adrenal cortex je nadobličkové tkanivo, takže obsahuje v podstate všetko, čo produkuje kôra nadobličiek, je to ako keby taká výživa pre nadobličky, obsahuje aminokyseliny, stavebné látky... pre niektorých ľudí funguje lepšie ako syntetický hydrokortizón, takže asi aj iné faktory tam hrajú rolu, pre mňa rozhodne fungoval lepšie ako samotný hydrokortizón

vždy záleží od stupňa adrenálnej únavy



909

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

adrenal cortex je nadobličkové tkanivo, takže obsahuje v podstate všetko, čo produkuje kôra nadobličiek, je to ako keby taká výživa pre nadobličky, obsahuje aminokyseliny, stavebné látky... pre niektorých ľudí funguje lepšie ako syntetický hydrokortizón, takže asi aj iné faktory tam hrajú rolu, pre mňa rozhodne fungoval lepšie ako samotný hydrokortizón

vždy záleží od stupňa adrenálnej únavy


a ten stupen unavy si ako mozem zistit ? aj nato su slinne testy ale nieco ine ?

neskusala si Pulip test ( so svetlom ) ?

mozu poskodene nadoblicky ovplivnit aj oblicky ?


tu je koment z iherbu ::: I will always keep a bottle of this just in case. It replaces corticosteroid in my medicine cabinet. What it did to me: - flatten my C-section keloid after several days taking it - cures eczema attack that usually flares during stressful situation Great natural alternative to steroid smile update: my 5 yo daughter has rather severe eczema on her buttocks, legs, elbow and face. This will flare up especially after eating sugary food. I gave her one capsule (opened and mixed to honey) and the eczema calmed down.

je to ako steroidy ? vlastne steroidy tiez zvyhaju hormony alebo upravuju alebo ako to mma chapat ten koment ze naturalna nahrada steroidov ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-07 14:00:12)



910

Re: zlé trávenie

Stupeň únavy si "zistíš" skúšaním doplnkov, koľko ich potrebuješ, aké množstvá... a samozrejme symptómov. Veď to je predsa jasné, nakoľko sa cítim blbo, čo chceš na tom extra zisťovať? Tak človek, ktorý potrebuje na fungovanie hydrokortizol, by sa bez neho plazil od únavy, by nebol ani schopný fungovať.

Ak chodíš do práce, športuješ, nemôžeš mať silnú adrenálnu únavu.

Adrenal cortex je len veľmi mierna náhražka kortikosteroidov. On obsahuje len maličké množstvo kortizolu prirodzene obsiahnuté v tom tkanive. Nemôžeš porovnávať tkanivo zvieraťa, ktoré je v podstate niečo ako potravina a syntetické steroidy.

Neviem, či môžu ovplyvniť obličky.

Ten zrenicový test som skúšala, bola som pozitívna, takisto to meranie tlaku krvi som používala často.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-07 15:53:31)



911

Re: zlé trávenie

Keď si urobíš ten test kortizolu zo slín, tak Ti vyjde aký máš dajme tomu veľký deficit alebo nadbytok.

Ale ten test takisto nemusí byť úplne smerodatný, mi ľudia ukazovali výsledky a napr. jedna baba mala len úplne máličko znížený kortizol podľa testu a keď začala brať adrenal cortex, cítila sa veľmi dobre a potrebovala dosť vysoké dávky.



912

Re: zlé trávenie

vies mi vysvetlit ako sa robi ten test s ocami a svetlom lebo mi nejde az tak dobre anglictina .

doplnky sa teda beru len ten cortex ci sa tam da aj nieco ine spojit ?

ked su poskode nadoblicky tak sa aj lepsie tvoria zapaly v tele ? tak som to cital ze tam je nejaky hormon ktory to ovplivnuje .

v tych komentoch bolo ze nadoblicky sposobuje problem s travenim ked su poskodene to je tym ze sa zastavi vlastne tvorba HCL ?



913

Re: zlé trávenie

zasvieti sa baterkou do očí, zrenica sa okamžite stiahne, ak sú oslabené nadobličky, tak zrenice sa zväčšujú a zmenšujú, tak "pulzujú"

o doplnkoch som tu už písala

tráviace problémy môžu byť rôzne aj crohnova choroba, ulcerózna kolitída, potravinové alergie, zápalové procesy....

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-07 17:23:42)



914

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

zasvieti sa baterkou do očí, zrenica sa okamžite stiahne, ak sú oslabené nadobličky, tak zrenice sa zväčšujú a zmenšujú, tak "pulzujú"

o doplnkoch som tu už písala

tráviace problémy môžu byť rôzne aj crohnova choroba, ulcerózna kolitída, potravinové alergie, zápalové procesy....

takze pocas toho co sa svieti do oci sa stiahne zrenica ked su oblicky v poriadku ked nie tak sa bude zvecsovat a zmensovat pocas toho co sa do oci svieti ?

a ked sa bere ten liek, tak v tedy sa moze pit kava ? ci len ked sa nebere sa nemoze ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-07 18:03:59)



915

Re: zlé trávenie

adrenal cortex nie je liek, je to skôr výživa pre nadobličky, je to tkanivo zo zvierat, to nemá nič spoločné s farmaceutickými liekmi

káva sa nepije počas celej liečby nadobličiek, to ako keby si bral dajme tomu lieky na cukrovku a pchal do seba sladké



916

Re: zlé trávenie

Ja si varievam túto čakankovú kávu, chutí super, je výborná aj na žlčník, trávenie:
http://www.bio-obchod.sk/produkt-1162/brahmi-napoj.htm

Ale je fakt, že mne bývalo odjakživa z klasickej kávy zle, takže vlastne ani nemám šajn, ako má super káva chutiť smile.



917

Re: zlé trávenie

a ako dlho taka liecba nadobliciek trva ? aj niekolko rokov asi co . kolko toho doplnku beries denne a berie sa to po jedle ci nalacno ? ci to je jedno ? nejake neziaduce ucinky mozu byt , nervozita ? podrazdenost , utlm ?

a zaujma ma , pisala si sladké drievko pri deficite kortizolu , ale sladke drievka podporuje funkciu tym padom sa nadoblicky este viac vytazuju a ked su uz vytazene tak to je este horsie , naopak cartex oblickam dovoli oddychovat a tak sa regenerovat nie ?

B5 je kvoli comu pri tejto liecbe a ake davky denne ?
B1 sa neodporuca cital som ze hej

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-07 18:54:32)



918

Re: zlé trávenie

Ulcerativna kolitida , crohn atd su uz nasledky slabeho travenia v zaludku z coho sa dostava brajgel do criev a to vyvola uz hentie ochorenia.... ale nemyslim si zeby to bolo opacne ...

Ale potravinove alergie alebo intolerancie potravinove uz mozu sposobovat traviace problemy  to skorej

Skusal som to s tou baterkou a zrenica sa krasne rychlo stiahla a ostala mala pokedy som svietil... takze podla toho co pises su moje nadoblicky ok... hm

Naposledy upravil: letto (2015-08-07 19:04:19)



919

Re: zlé trávenie

Nuz ked mas malo kyselin, mnozstvo mikrobov, co su na jedlach sa ti dostavaju do criev. A zarobren sa tam dopstane hromade nedostatocne natravenej potravy, co tie rozne mikroby hojne vyzivuje. A zle z nich ti zamoria telo a vyvolaju zapaly a ine poskodenia criev, pripadne aj pankreasu a zaludka.
Zle natravene jedlo, nedostatocne rozlozene, ked sa absorbuje, vyvolava tiez zamorenia v tele co vedie az k histaminovym reakciam/podrazdeniu.
Preto,odporucam tym , co maju malo kyselin a enzymov si ich doplnat. Inac ich telo nedostane dost zivin, ani obrannych latok, co nam vytvaraju v zdravo osadenych crevach nase probiotika
Inac pri dlhodobom zlom traveni je dobre si telo dokladne precistit extra enzymami, najma entericky pokrytymi, aby sa nespotrebovali na potravu ale absorbovali do tela, do krvi a tak precistili telo od roznych zamoreni.



920

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

Ulcerativna kolitida , crohn atd su uz nasledky slabeho travenia v zaludku z coho sa dostava brajgel do criev a to vyvola uz hentie ochorenia.... ale nemyslim si zeby to bolo opacne ...

Ale potravinove alergie alebo intolerancie potravinove uz mozu sposobovat traviace problemy  to skorej

Skusal som to s tou baterkou a zrenica sa krasne rychlo stiahla a ostala mala pokedy som svietil... takze podla toho co pises su moje nadoblicky ok... hm

smile ja som to este neskusal s tym svetlom cakam co odpise bludicka na moj prispevok

bludicka robil som si test so svetlom a zrenica sa mi pohybovala vecsia mensia veccsia mensia ...

zaujma ma este ze , vlastne ked su poskodene nadoblicky tak su aj nadoblickove hormony slabe , ked sa obnovuju tkaniva nadobliciek zacnu sa obnovovat aj hormony , moze sa stat ze cloveku najme muzom sa zacne zvysovat moc estrogen alebo naopak ten lepsi pripad testosteron ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-08 12:37:06)



921

Re: zlé trávenie

?



922

Re: zlé trávenie

Posilnením nadobličiek sa celkovo zlepší tvorba hormónov, teda testosterónu, progesterónu (aj ten muži potrebujú), ale niekedy sa extra suplementuje DHEA (tvorí sa z neho testosterón) - ak má niekto preukazne podľa testov nízku hladinu.

V podstate suplementáciou nadobličkového tkaniva je ešte najprirodzenejší spôsob ako posilniť hormóny, lebo dodávaním samotných izolovaných hormónov nikdy neviem, na čo sa konkrétne v organizme premenia a sú tam rizikové faktory a vedľajšie účinky hormonálnej suplementácie - nikdy napr. nemám šancu odhadnúť, koľko toho hormónu vlastne suplementovať, aby sa pokryla aktuálna fyziologická potreba organizmu.

Pri adrenálnej únave často je aj znížená funkcia štítnej žľazy, takže ten hormonálny problém je omnoho komplexnejší.

Aj nadbytok kortizolu nie je ok a potláča funkciu ostatných hormónov, hlavne progesterónu (kortizol sa tvorí z progesterónu), zvýšený kortizol obsadí receptory a stráca sa citlivosť na ostatné hormóny. Takisto zvýšená tvorba kortizolu znamená, že sa tvorí na úkor progesterónu.

Kulturisti a športovci sú posadnutí znižovaním kortizolu a estrogénu, cvičenie je stresor a vždy po cvičení sa zvyšuje kortizol, dlhodobo zvýšený kortizol znamená svalový katabolizmus (rozpad svalov), zvyšovanie tukového tkaniva, zvýšenie hladiny krvného cukru, znížený imunitný systém, znížená schopnosť detoxikácie pečene a takisto potlačenie funkcie štítnej žľazy.

Inak pre správnu funkciu hormónov a hormonálnu rovnováhu je veľmi dôležitá funkcia pečene, v pečeni sa odbúravajú niektoré formy estrogénov, takisto napr. xenoestrogény z prostredia. Teda doplnky na detox pečene sú takisto dôležité.

Sladké drievko nie je stimulant, pomáha predlžovať polčas rozpadu kortizolu v organizme, ale treba použiť klasický výťažok, nie tie DGL verzie. Ale sladké drievko má zmysel len u veľmi miernej formy adrenálnej únavy.

A napr. som čítala takú zaujímavosť, že pivo vyrábané z chmeľu obsahuje veľmi veľa phytoestrogénov, tomu sa muži vyhýbajú ako pliage, lebo tieto látky v rastlinnách v nadbytku dokážu fungovať v tele ako estrogény, možno preto muži po pive tak priberajú. Vraj chmeľové pivo je pre muža najväčší likvidátor testosterónu z tých bežných nápojov. Takisto pivo dozrieva v medených tankoch a obsahuje zvýšené množstvo medi, meď je silne estrogénový minerál. Takže pivo by mali piť vlastne skôr ženy smile.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-09 06:43:33)



923

Re: zlé trávenie

Keď si pozrieš na grafe v tomto článku ako sa vyrábajú steroidné hormóny, tak braním adrenálneho tkaniva sa Ti estrogén nezvýši:

http://www.drlam.com/blog/1611/1611/

U mužov napr. zvyšuje estrogén zvýšený podiel tukového tkaniva.



924

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Posilnením nadobličiek sa celkovo zlepší tvorba hormónov, teda testosterónu, progesterónu (aj ten muži potrebujú), ale niekedy sa extra suplementuje DHEA (tvorí sa z neho testosterón) - ak má niekto preukazne podľa testov nízku hladinu.

V podstate suplementáciou nadobličkového tkaniva je ešte najprirodzenejší spôsob ako posilniť hormóny, lebo dodávaním samotných izolovaných hormónov nikdy neviem, na čo sa konkrétne v organizme premenia a sú tam rizikové faktory a vedľajšie účinky hormonálnej suplementácie - nikdy napr. nemám šancu odhadnúť, koľko toho hormónu vlastne suplementovať, aby sa pokryla aktuálna fyziologická potreba organizmu.

Pri adrenálnej únave často je aj znížená funkcia štítnej žľazy, takže ten hormonálny problém je omnoho komplexnejší.

Aj nadbytok kortizolu nie je ok a potláča funkciu ostatných hormónov, hlavne progesterónu (kortizol sa tvorí z progesterónu), zvýšený kortizol obsadí receptory a stráca sa citlivosť na ostatné hormóny. Takisto zvýšená tvorba kortizolu znamená, že sa tvorí na úkor progesterónu.

Kulturisti a športovci sú posadnutí znižovaním kortizolu a estrogénu, cvičenie je stresor a vždy po cvičení sa zvyšuje kortizol, dlhodobo zvýšený kortizol znamená svalový katabolizmus (rozpad svalov), zvyšovanie tukového tkaniva, zvýšenie hladiny krvného cukru, znížený imunitný systém, znížená schopnosť detoxikácie pečene a takisto potlačenie funkcie štítnej žľazy.

Inak pre správnu funkciu hormónov a hormonálnu rovnováhu je veľmi dôležitá funkcia pečene, v pečeni sa odbúravajú niektoré formy estrogénov, takisto napr. xenoestrogény z prostredia. Teda doplnky na detox pečene sú takisto dôležité.

Sladké drievko nie je stimulant, pomáha predlžovať polčas rozpadu kortizolu v organizme, ale treba použiť klasický výťažok, nie tie DGL verzie. Ale sladké drievko má zmysel len u veľmi miernej formy adrenálnej únavy.

A napr. som čítala takú zaujímavosť, že pivo vyrábané z chmeľu obsahuje veľmi veľa phytoestrogénov, tomu sa muži vyhýbajú ako pliage, lebo tieto látky v rastlinnách v nadbytku dokážu fungovať v tele ako estrogény, možno preto muži po pive tak priberajú. Vraj chmeľové pivo je pre muža najväčší likvidátor testosterónu z tých bežných nápojov. Takisto pivo dozrieva v medených tankoch a obsahuje zvýšené množstvo medi, meď je silne estrogénový minerál. Takže pivo by mali piť vlastne skôr ženy smile.

Dakujem za super odpoved . A ten produkt DHEA to je uz umely hormon alebo tiez nejake tkanivo alebo latka ktora podporuje prirodzenu tvorbu testosteronu ?

ja som raz mal aj tento vyrobok http://www.muscleking.sk/zlozenie.php?vyrobku=486 mozes pozret zlozenie a povedat tvoj nazor , vlastne zvysuje progesteron a potlaca estrogen neviem ci je to len oblb alebo to funguje , ale zaujma ma ze ci to zlozenie su hormony alebo len prirodzene latky na podporu progesteronu . Lebo predava sa to legalne a hormony sa asi legalne predavat nemozu .



925

Re: zlé trávenie

Aj hormóny sa predávajú... DHEA kúpiš bežne na iherbe, takisto napr. pregnenolone, bioidentický progesterón...všetky sú umelo vyrábané, ale sú to tzv. "bioidentické formy". Ale testosterón na iherbe nekúpiš.

Takéto doplnky výživy sú podľa mňa veľmi rizikové brať bez väčších znalostí a testov, či ich telo naozaj potrebuje.

Nevyznám sa, čo tie chemické názvy v tom doplnku znamenajú.

Z môjho pohľadu je úplne zbytočné brať nejaké extra doplnky na podporu napr. testosterónu, ak ten človek dajme tomu trpí adrenálnou únavou. Treba liečiť nadobličky, jediná výnimka by mohol byť progesterón, ten je veľmi prospešný, dokonca aj u mužov.

Ale výborný a bezpečný doplnok na odbúranie toxických foriem estrogénu z pečene a aj detox pečene je calcium glucarate, je to vlastne len prirodzená kyselina, čo sa nachádza v ovocí, zelenine.



926

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Aj hormóny sa predávajú... DHEA kúpiš bežne na iherbe, takisto napr. pregnenolone, bioidentický progesterón...všetky sú umelo vyrábané, ale sú to tzv. "bioidentické formy". Ale testosterón na iherbe nekúpiš.

Takéto doplnky výživy sú podľa mňa veľmi rizikové brať bez väčších znalostí a testov, či ich telo naozaj potrebuje.

Nevyznám sa, čo tie chemické názvy v tom doplnku znamenajú.

Z môjho pohľadu je úplne zbytočné brať nejaké extra doplnky na podporu napr. testosterónu, ak ten človek dajme tomu trpí adrenálnou únavou. Treba liečiť nadobličky, jediná výnimka by mohol byť progesterón, ten je veľmi prospešný, dokonca aj u mužov.

Ale výborný a bezpečný doplnok na odbúranie toxických foriem estrogénu z pečene a aj detox pečene je calcium glucarate, je to vlastne len prirodzená kyselina, čo sa nachádza v ovocí, zelenine.

Preco prave progesteron je tak dobry ? Ten DHEA je vlastne na podporu progesteronu ale je to umelo vytvorene , + progesteron podporuje tvorbu testosteronu nie a to si pisala ze neni treba podpora testosteronu .



927

Re: zlé trávenie

Z progesterónu sa vyrába kortizol. Ak je človek v strese a to dnes väčšina ľudí, tak sa produkuje moc kortizolu na úkor progesterónu, vzniká jeho deficit a nepomer s estrogénom. Jeden lekár prišiel na to, že progesterón je hlavný hormón na tlmenie adrenalínu, je to relaxačný hormón.

Takisto máme dnes veľa estrogénu v prostredia, z mäsa, rôzne xenoestrogény z plastov, chemických látok, kozmetiky a veľa ľudí má nadbytok estrogénu a málo progesterónu.

Veľa žien profituje z progesterónu, aby vyvažili efekt z prebytku estrogénov.

Vždy je lepšie najskôr vyčerpať prirodzené riešenia na reguláciu hormónov a až keď nič nezaberie a výsledky testov ukazujú, že je deficit daného hormónu, tak až potom možno skúsiť doplnenie. Teda znormalizovať funkciu nadobličiek, štítnej žľazy, redukcia stresu, detox pečene, detox ťažkých kovov (veľmi silné hormonálne narúšače), kvalitná výživa, vyhýbať sa chemikáliam z prostredia, doplniť živiny, minerály, upraviť trávenie...



928

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Z progesterónu sa vyrába kortizol. Ak je človek v strese a to dnes väčšina ľudí, tak sa produkuje moc kortizolu na úkor progesterónu, vzniká jeho deficit a nepomer s estrogénom. Jeden lekár prišiel na to, že progesterón je hlavný hormón na tlmenie adrenalínu, je to relaxačný hormón.

Takisto máme dnes veľa estrogénu v prostredia, z mäsa, rôzne xenoestrogény z plastov, chemických látok, kozmetiky a veľa ľudí má nadbytok estrogénu a málo progesterónu.

Veľa žien profituje z progesterónu, aby vyvažili efekt z prebytku estrogénov.

Vždy je lepšie najskôr vyčerpať prirodzené riešenia na reguláciu hormónov a až keď nič nezaberie a výsledky testov ukazujú, že je deficit daného hormónu, tak až potom možno skúsiť doplnenie. Teda znormalizovať funkciu nadobličiek, štítnej žľazy, redukcia stresu, detox pečene, detox ťažkých kovov (veľmi silné hormonálne narúšače), kvalitná výživa, vyhýbať sa chemikáliam z prostredia, doplniť živiny, minerály, upraviť trávenie...

progesteron sa da tiez zistit zo slin ? tam som videl len tie zakladne hormony aj testosteron, ale progesteron nie .

a keby uz chce clovek podporit progesteron tak DHEA je asi najlepsia volba alebo je aj nieco ine ?

http://www.iherb.com/Now-Foods-7-KETO-1 … &ic=12

vo vecsine to popisuju ako spalovac to preto ze progesteron potlaca estrogen a estrogen viem ze je hormon z ktoreho sa pribera preto sa zenam chudne horsie .

a co hovoris na vedlajsie ucinky DHEA dost som sa docital o rakovine prostaty u zien vajecnika a prsnika
http://ona.idnes.cz/je-hormon-vecneho-m … zdravi_pol

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-09 11:06:43)



929

Re: zlé trávenie

Ja som nepísala, že DHEA podporuje progesterón, si to prečítaj ešte raz. Problém suplementácie napr. s DHEA, že ak nemáš preukazný deficit a ideš do nadbytku, nikdy nevieš, na čo to vlastne telo premení (môžu tam zohrať rolu faktory ako zlá funkcia štítnej žľazy, deficit iných hormónov ako progesterón, pregnenolone), môže to premeniť aj na estrogén, DHEA je prekurzor testosterónu ale aj estrogénu. Preto sú také zmiešané recenzie na tie hormonálne doplnky, ľudia to berú len tak naslepo, lebo si niečo prečítali na internete a potom sa čudujú nad účinkami. Takisto nikto nevie presne povedať aký dlhodobý efekt to má na organizmus.

Napr. sa zistilo, že ženy, čo si natierajú progesterónový krém, tak progesterón sa časom kumuluje v tukovom tkanive a vylučuje sa do organizmu ešte dlho potom ako skončili s natieraním a môžu paradoxne trpieť vedľajšími účinkami nadbytku progesterónu.

A na čo chceš Ty konkrétne podporovať progesterón???? Radšej zredukuj tie blbé formy estrogénov - pre mužov lepšia cesta. Vždy je lepšie najskôr zredukovať estrogény, ako hneď sa "dopovať" progesterónom, môžeš mať progesterónu dostatok, ale nadbytok estrogénov napr. z tých faktorov, čo som spomínala. Estrogénmi sa dá kľudne predávkovať aj zo stravy jedením určitých potravín, sója, ľanové semienko, sezam...bohaté na phytoestrogény.

Zinok je napr. podporuje progesterón.



930

Re: zlé trávenie

Ja tu vidím aj test na progesterón, tak neviem, ako si to čítal:

http://www.zdravi-az.cz/Test_kortizolu_ze_slin.php



931

Re: zlé trávenie

Ja by som DHEA nikdy nebrala, len keby mi preukazne zistili jeho nízku hladinu a nič iného by nezabralo.

Jedna vec je doplniť nejakú fyziologickú potrebu, iná vec je brať hormóny na nejaké "omladenie" vo vysokých dávkach, to má vždy dlhodobé vedľajšie účinky.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-09 11:31:16)



932

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Ja som nepísala, že DHEA podporuje progesterón, si to prečítaj ešte raz. Problém suplementácie napr. s DHEA, že ak nemáš preukazný deficit a ideš do nadbytku, nikdy nevieš, na čo to vlastne telo premení (môžu tam zohrať rolu faktory ako zlá funkcia štítnej žľazy, deficit iných hormónov ako progesterón, pregnenolone), môže to premeniť aj na estrogén, DHEA je prekurzor testosterónu ale aj estrogénu. Preto sú také zmiešané recenzie na tie hormonálne doplnky, ľudia to berú len tak naslepo, lebo si niečo prečítali na internete a potom sa čudujú nad účinkami. Takisto nikto nevie presne povedať aký dlhodobý efekt to má na organizmus.

Napr. sa zistilo, že ženy, čo si natierajú progesterónový krém, tak progesterón sa časom kumuluje v tukovom tkanive a vylučuje sa do organizmu ešte dlho potom ako skončili s natieraním a môžu paradoxne trpieť vedľajšími účinkami nadbytku progesterónu.

A na čo chceš Ty konkrétne podporovať progesterón???? Radšej zredukuj tie blbé formy estrogénov - pre mužov lepšia cesta. Vždy je lepšie najskôr zredukovať estrogény, ako hneď sa "dopovať" progesterónom, môžeš mať progesterónu dostatok, ale nadbytok estrogénov napr. z tých faktorov, čo som spomínala. Estrogénmi sa dá kľudne predávkovať aj zo stravy jedením určitých potravín, sója, ľanové semienko, sezam...bohaté na phytoestrogény.

Zinok je napr. podporuje progesterón.

zinok mam v chelatovej forme , no ja ho nechcem teraz len ma to zaujma do buducna , forma DHEA je len jedna lebo sa pise o dhea ako o forme steroidu neviem ci ten vyrobok keto7 je ina forma nejaka odlahcena .

ako sa da estrogen potlacit este , soju nejedavam , zinok berem .

vyrobok adrenal cortex ten vlastne nadoblicky regeneruje a tym padom sa upravuju aj hormony nadoblickove , takze sa da povedat ze ked mam zvyseni estrogen tak ho upravi a ked znizeny progesteron tak ho zvysi ?

rng hovorieva ze keby to ma vedlajsie ucinky tak sa ten doplnok nemoze predcsa predavat tam pri keto7 uvadzaju 200mcg denne za bezpecne po dobu 2 mesiacov potom pauza tak neviem no , nechystam sa to objednavat len ma to zaujalo

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-09 11:34:04)



933

Re: zlé trávenie

Doplnky výživy majú veľa vedľajších účinkov! Aj obyčajný minerál, ak sa ním predávkuješ, môže mať vedľajšie účinky. Sú to izolované suplementy, kde nájdeš normálne v potrave izolovaných 50 mg zinku??? Nikde, vždy je to vybalansované inými minerálmi, živinami. Aj obyčajným braním zinku si spôsobíš nerovnovnáhu a deficit medi. Tie vedľajšie účinky si ľudia spôsobujú hlavne nevedomosťou. Mne sa už teda podarilo si x krát uškodiť aj doplnkami výživy.

O tom estrogéne ako sa mu vyhnúť, som písala. Môžeš brať DIM (ale to priamo estrogén nezníži, len mení niektoré formy na iné), caldium glucarate, brokolicové klíčky obsahujú kopec týchto látok.

No mne ani branie adrenal cortexu nejak extra nepomohlo poriešiť estrogénovú dominanciu, až detox a chelácia ortuti a ťažkých kovov.



934

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Doplnky výživy majú veľa vedľajších účinkov! Aj obyčajný minerál, ak sa ním predávkuješ, môže mať vedľajšie účinky. Sú to izolované suplementy, kde nájdeš normálne v potrave izolovaných 50 mg zinku??? Nikde, vždy je to vybalansované inými minerálmi, živinami. Aj obyčajným braním zinku si spôsobíš nerovnovnáhu a deficit medi. Tie vedľajšie účinky si ľudia spôsobujú hlavne nevedomosťou. Mne sa už teda podarilo si x krát uškodiť aj doplnkami výživy.

O tom estrogéne ako sa mu vyhnúť, som písala. Môžeš brať DIM (ale to priamo estrogén nezníži, len mení niektoré formy na iné), caldium glucarate, brokolicové klíčky obsahujú kopec týchto látok.

No mne ani branie adrenal cortexu nejak extra nepomohlo poriešiť estrogénovú dominanciu, až detox a chelácia ortuti a ťažkých kovov.

adrenal cortex ti pomohol upravit ostatne hormony a ako si zistila ze mas vela estrogenu si pisala ze si na tych vysetreniach zo slin nebola , a ako si chelatovala tazke kovy a ortut a detox asi so stravou vsak ?
a tak isto ma zaujma ako si zistila ze mas v tele vela tazkych kovov a ortute ? ja beriem uz vyse mesiaca pankreatin entericky .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-09 11:54:26)



935

Re: zlé trávenie

Zistila som to podľa symptómov a že mi zabral progesterónový krém, ženy majú kopec symptómov estrogénovej dominancie a ľahko si to môžu aj samé diagnostikovať podľa stupňa PMS, priebehu menštruačných cyklov atď. Zdravá hormonálne vybalansovaná žena by nemala mať žiadne PMS, žiadne menštruačné a ženské problémy (tam sa vždy odráža problém s hormónmi) a mne sa po rokoch podarilo do tohoto stavu dostať, nie je to ešte na 100%, ale zo stavov, kedy som fungovala len na ibuprofenoch, už teraz nemávam prakticky žiadne PMS.
ortuť - chelácia podľa Cutlera

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-09 12:01:59)



936

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Zistila som to podľa symptómov a že mi zabral progesterónový krém, ženy majú kopec symptómov estrogénovej dominancie a ľahko si to môžu aj samé diagnostikovať podľa stupňa PMS, priebehu menštruačných cyklov atď. Zdravá hormonálne vybalansovaná žena by nemala mať žiadne PMS, žiadne menštruačné a ženské problémy (tam sa vždy odráža problém s hormónmi) a mne sa po rokoch podarilo do tohoto stavu dostať, nie je to ešte na 100%, ale zo stavov, kedy som fungovala len na ibuprofenoch, už teraz nemávam prakticky žiadne PMS.
ortuť - chelácia podľa Cutlera

PMS je co ak sa mozem opytat ?

Ortut patri do tazkych kovov ? takze ta chelacia podla cutlera zahrna vsetky tazke kovy a aj detoxikaciu ? vete poslat nejaky link kde su dobre informacie otom ako chelatovat ?



937

Re: zlé trávenie

ZlatyStaf. napísal(a):

PMS je co ak sa mozem opytat ?
Ortut patri do tazkych kovov ? takze ta chelacia podla cutlera zahrna vsetky tazke kovy a aj detoxikaciu ? vete poslat nejaky link kde su dobre informacie otom ako chelatovat ?

PMS - predmenštruačný syndróm (keby si skúsil google, tak prvých ca. 25 odkazov o tom píše)
http://derealizacia.wgz.cz/
Inak kladieš otázky, kde odpovede by siahali na niekoľko A4, takže skús samoštúdium najskôr. A sme dosť mimo tému, toto vlákno je o trávení.



938

Re: zlé trávenie

Detto. Na tomto fore sa hrozne vela opakujem. a uprimne povedane, na to nemam cas.



939

Re: zlé trávenie

dobre dakujem este ma zaujma ci tei nadoblicky mozu sposobovat necakane taky vnutorny nepokoj umna je to hlavne taka uzkost ze sa mi nieco stane hlavne so srdcom , dnes sa mi to stalo ked som dojedol . ryba , zelenina , nejake zdrave tuky , aj ma chyti unava potom , ale sacharidy som nemal -_-

Ženšen je dobry na nadoblicky , brat ho spolu s adrenal cortex alebo zbytocnost ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-10 16:31:04)



940

Re: zlé trávenie

Mne nikdy ženšen moc nepomáhal, na chvíľu trochu stimuloval, inak nič. A väčšina adaptogénov detto, jedno aká firma, kvalita, extrakt. Ešte holy basil bola celkom fajn.

Nadobličky môžu spôsobovať taký vnútorný nepokoj, pocit stresu. Trávenie a činnosť pankreasu patrí pod sympatický nervový systém a ja keď som mala napr. nadbytok kortizolu, vždy po jedle mi začalo búšiť srdce a zvýšil sa mi ako keby ten adrenalín, prišla únava. Ale netuším, čo to môže byť u Teba, to píšem len vlastnú skúsenosť.

Ono by to mohlo byť po nejakej alergénnej potravine, ale u mňa sa to vyskytovalo vždy po jedle bez ohľadu na to, čo som jedla.



941

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Mne nikdy ženšen moc nepomáhal, na chvíľu trochu stimuloval, inak nič. A väčšina adaptogénov detto, jedno aká firma, kvalita, extrakt. Ešte holy basil bola celkom fajn.

Nadobličky môžu spôsobovať taký vnútorný nepokoj, pocit stresu. Trávenie a činnosť pankreasu patrí pod sympatický nervový systém a ja keď som mala napr. nadbytok kortizolu, vždy po jedle mi začalo búšiť srdce a zvýšil sa mi ako keby ten adrenalín, prišla únava. Ale netuším, čo to môže byť u Teba, to píšem len vlastnú skúsenosť.

Ono by to mohlo byť po nejakej alergénnej potravine, ale u mňa sa to vyskytovalo vždy po jedle bez ohľadu na to, čo som jedla.

asi aj umna to iste len mna sa ta unava drzy vecsinou potom dokonca dna , pakreas je nejako spojeny s nadoblickami ? ked su tie zle tak aj enzymi s pankreasu asi nebudu . adreal cortex som uz objednal tak uvidime .



942

Re: zlé trávenie

?



943

Re: zlé trávenie

Inak to, že mne nepomohli adaptogény, nič neznamená, Tebe môžu zafungovať, veľa ľudí má s nimi pozitívne účinky. Adaptogény ako ashwagandha, holy basil stimulujú gaba receptory v mozgu, na mňa fungovali ukludňujúco, ale musela som ich dávkovať dosť vysoko, čo ide do peňazí a byliny dlhodobo môžu mať toxické účinky (tie z Indie, Číny môžu byť ešte aj kontaminované ťažkými kovmi), zaujímavý doplnok je možno pharma-gaba, ktorá vraj preniká cez mozgovo-cievnu bariéru, takisto theanine zo zeleného čaju zvyšuje gaba, tie idem teraz skúsiť. Rhodiola ale vraj moc stimuluje. To je vždy s doplnkami pokus omyl, ktorý mi sadne. Ja som bola teraz príjemne prekvapené doplnkom lactium (nejaké kazeinove bielkovinove peptidy), výborne mi pomáha zaspať a recenzie na amazone nič moc a pritom nemá žiadne veľajšie účinky ako kopec bylín a nevzniká návykovosť, len je dosť drahé.

http://www.lifeextension.com/magazine/2 … ep/page-01

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-11 06:59:36)



944

Re: zlé trávenie

GABA sa dostane do mozgu ako zlucenina z B-3, a predavaju to pod menom Picamilon.
Ale zrejme aj v tele sa tato zlucenina vytvara, najma ked clovek berie znacne velke davky vitaminu B-3, napr vo forme inositol hexaniacinate, tiez zvany 'no flush niacin"



945

Re: zlé trávenie

A čo taurín ako prekurzor GABA? Ten ma tiež trochu ukľudní, skúsim porovnať theanine-pharma gaba-taurin.



946

Re: zlé trávenie

Inak, ja mam take informacie, ze PharmaGABA je lepsie absorbovatelna forma, t.j. na ucinnost ju treba menej, ale zase vychadza drahsie.



947

Re: zlé trávenie

yop vyzera to celkom ok , pisali ze aj traviace problemy to ludom dalo na poriadok ....

I have anxiety, low energy, acid reflux and gastritis. I have tried other GABA supplements with a little but of success. I heard a lot of good things about this one (had been recommended on a naturopath's website as the best form of GABA) so I decided to try it. The main reason I got it was for my stomach issues, as I have read studies that esophageal function is regulated by GABA and that GABA reduces inflammation such as that which you'd have with gastritis. Not only is it helping with my heartburn and gastritis, it's also helping me stay focused, improving my energy, and keeps me from getting jittery after my morning coffee. Overall it makes my life so much better. It's the best GABA product I've tried and I plan on sticking to it. Right now I'm taking 2/day and may try increasing to 3/day (1 in am, 1 in afternoon and 1 before bed).

mozno to skusim aj ja co to urobí veruze smile ...
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Ph … Caps/18741



948

Re: zlé trávenie

Nuz ja neviem ja totiz zasadne neverim reklamam/"informaciam" od vyrobcov, co sa snazia produkty predat.
Inac GABA je produkovane najma v crevach a asi je to produkt najma probiotickych mikrobov, yj crevna probiticka flora tu hra znacnu rolu a teda ju treba aj z tohoto dovodu podporovat.



949

Re: zlé trávenie

A pre mňa sú zase záhada tie super recenzie na iherbe a amazone, buď sú tí ľudia všetci chorí a deficitní..., lebo inak si to neviem vysvetliť, lebo ja po väčšine doplnkov necítim nič alebo len veľmi subtílny efekt. Len ak som bola veľmi deficitná napr. na nejaký minerál, tak som cítila efekt alebo pri adrenálnej únave adrenal cortex.

A každý máme iné nerovnováhy neurotrasmiterov, niekomu chýba GABA, inému serotonín, ďalší potrebuje dopamín, niekoho gaba uspí a ukľudní, iného naopak stimuluje....a niekto necíti po tých doplnkoch nič a jeho mozgové symptómy spôsobuje niečo úplne iné.



950

Re: zlé trávenie

OZAJ  ZlatýStaf. aj si laboratorčil s tym  food detective ??  ako Ti to vyslo ?