501

Re: protikvasinkova dieta

letto, je taka davka 3-4 kapsule betain HCl bezpecna? Napr. pri mensom jedle, nemozu sa casom spravit na zaludku vredy?

a k tomu testu, myslis, ze ked sa 24 hodin nic dialo, uz su probiotika mrtve? hoci potom to uz bol kefir? lebo mam pocit, ze toto sa stane aj s mliekom bez probiotik, ze tak zhustne. Inak ja tie probiotika mam doma uz cele mesiace, nehrozi, ze by boli znicene teplom, to by ma ani nenapadlo kupovat to teraz. Vtedy byvalo chladnejsie pocasie ovela. Tak neviem, lebo ked zacnem brat to oregano, asi by bolo blbe nemat doma zive probiotika. smile



502

Re: protikvasinkova dieta

no a teraz som si dala 3 tabletky, uzila oregano a pali ma zaha ako fras big_smile...tak co potom? Podla tohto zase by som tej kyseliny nemala mat tak malo... Vcera mi nakoniec nic nebolo po tom oregane, tak neviem, preco som ho vygrgavala.. Ale tri tabletky si uz nedam, toto je horsie, ako po tych dvoch, uplne kyselina vsade...



503

Re: protikvasinkova dieta

Zaha je obvykle nasledok kvasenia a hnitia v zaludku, kde plyny vytlacia obsah zaludka do pazeraku. A kvasenie a hnitie moze prebiehat LEN V NEKYSLOM  zaludku. 
Zaha je mozna aj pri poruche uzaveru medzi zaludkom a pazerakom.
Bolesti zaludka, podobne sa prejavujuce ako zaha mozu byt aj zo zapalu zaludka z mikrobialnej cinnosti v zaludku. Helikobakter pilori vydrzi aj hodne kyselin a poskodzuje steny zaludka, vyvolava vredy.
Oreganom sa ti moze grgat len ked mas alebo nedostatok kyselin a entericky pokryte  kapsule sa ti rozpustia uz v zaludku, alebo mas reflux z dvanastornika do zaludka, a tak sa tam dostane nielen oreganovy olej z criev, ale aj zlc, co tak isto intenzivne pali.



504

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem RNG smile,

lenze mna praveze nikdy v zivote nepalila zaha, toto bolo prvykrat, ked som si dala tie 3 tabletky, tak som to citila az v krku, normalne nemam problem ani s palenim v zaludku, akurat po tychto doplnkoch to citim smile.. Asi si to musim nejako sama odsledovat, kolko tych davok mi treba a nevyvolava neprijemne pocity smile



505

Re: protikvasinkova dieta

Nuz ak sa ti netvoria ziadne kyseliny, nemozes mat palenie kyselin,, lebo na to treba aspon trochu kyselin. Ked nemas ziadne a dodas si primalo, tak budes mat samozrejme palenie, ked sa ti obsah zaludka dostane do pazeraku.



506

Re: protikvasinkova dieta

jaj a este mne nevybiehal obsah do hrdla, ale pocitovala som aj tak palenie trubice po tej kyseline. Tak mi ju asi podrazdila. Nekysle prostredie som vtedy mat nemohla, ked som uzila 3 tabletky smile, ked som doteraz neuzivala nic, tak palenie nebolo. Inak ja musim povedat, ze naozaj nemam so zaludkom ziadne problemy, mne nebyva zle, ja mozem jest kolko chcem, nebolieva ma brucho. Vobec nemam problemy, aspon nic absolutne nepocitujem. Jediny moj problem, ktory vnimam je ta candida, ktoru vidim na jazyku a v minulosti som mavala tie zapaly dole, ked som este mala byvaleho priatela a byvam unavena. Plus momentalne tie stavy s HIT, ktore sa ale opat mne vobec neprejavuju cez zaludok, ja ked nieco zjem, co nemam, tak sa mi zle dycha, busi mi srdce, mam kolabsove stavy, ale zaludok opat ok. Akurat rozmyslam, ze ci to HIT nemam naozaj len docasne z nejakeho nedostatku po tom dojceni, tehotenstve a podobne. Lebo musim si zaklopat, ale naozaj mam pocit, ze vitaminom B6 som trafila do cierneho, mam nakupene vsetky mozne doplnky na HIT (quercetin, bromelain, boswelicku kyselinu, ale uz po prvom uziti B6 sa mi nejako ulavilo a musim skromne povedat, ze odkedy ju beriem, nemala som este ani raz histaminovy stav...zrejme mi chybaju vsetky B-cka a ktovie, co vsetko este, ale toto mi pomohlo). smile No Dakujem velmi, dufam, ze sa mi podari konecne ist na tu dietu...A este som chcela, ze dnes to prebiehalo tak, ze najskor som uzila to oregano s 3 kapsuliami betain HCl a ked mi to neurobilo dobre, neskor poobede som uzila druhu davku oregana uplne bez kyselin a vobec nic sa nestalo, ani neviem, ze som to uzila smile. Teraz sa budem snazit zvysit tu davku na maximum, ci to zvladnem, a ak ano, budem naozaj rada, snad to vydrzim tie 2 tyzdne bez toho, aby som mala take neprijemne stavy, ako minule, mozno mi to len vtedy z nejakeho dovodu nesadlo smile..netusim.

Naposledy upravil: elisa (2015-07-28 23:21:19)



507

Re: protikvasinkova dieta

aha, vidim, ze ste medzitym odpisali, tak ja verim, ze jej mam asi malo, len neviem, kolko si tej kyseliny teda dat, ked tie tri mi uz nejako nesedeli, neviem... smile



508

Re: protikvasinkova dieta

a este raz sa Vam musim podakovat, lebo aj s tym HIT, ste mi vlastne pomohli Vy, vdaka Vasmu clanku, kde pisete, co vsetko pomaha...Mozno je to este dlha cesta, ale mam sa lepsie, ked to beriem. A spoznala som konkretne prirodne doplnky, takze nemusim choroby len pretrpiet, ako doteraz, ked som nechcela brat chemicke lieky, uz viem, po com asi siahnut smile..



509

Re: protikvasinkova dieta

Zialbohu, kedze lekari nam s travenim nevedia pomoct, clovek si musi pomoct sam skusanim, pocuvanim na reakcie tela a trochu zdravym sedliackym rozumom. Inac probioticka crevna flora aj potlacenie inycy skodlivych kultur v crevach, vcitane candidy sa da len branim zmesi  mikrovlaknin, vyhybanim sa cukrom a vysokoglycemickym sacharidom a nasadzanim si pravidelne kvalitnych probiotik. Len tak to trva dlhsie,mpzno mesiace, lebo nebojujes silnymi prostriedkami proti candide, len ju nekrmis a podporujes extra probiotika, co ju nakoniec pasivne vytlacia. HIT sa zialbohu nevyhnes, ked ti pecen nevylucuje dost enzymov proti tomu, ale da sa davat pozor na cerstvost potravin, ktore obsahuju primalo tych drazdivych bielkovin, aby ti vyvolali zapalove reakcie.Klucove slovo je cerstvost.



510

Re: protikvasinkova dieta

Ahojte,

pri diete som spozoroval po 4 dnoch zaujimavy jav. Postupne som stratil cuch aj chut. Skusal som znizovat mnozstvo jednotlivych doplnkov, aby som zistil, ktory z nich viedol k problemom. Vinnikom bol citricidal. Ma niekto z Vas podobnu skusenost? Vymizne to postupne, alebo zostat na nizsich davkach (t.j. 25 kvapiek momentalne)?



511

Re: protikvasinkova dieta

jamo napísal(a):

Ahojte,

pri diete som spozoroval po 4 dnoch zaujimavy jav. Postupne som stratil cuch aj chut. Skusal som znizovat mnozstvo jednotlivych doplnkov, aby som zistil, ktory z nich viedol k problemom. Vinnikom bol citricidal. Ma niekto z Vas podobnu skusenost? Vymizne to postupne, alebo zostat na nizsich davkach (t.j. 25 kvapiek momentalne)?

Vymizne ked doberes citricidal smile mal som to v minulom brani a aj teraz , cuch viacej vymizol , chut ako tak je .



512

Re: protikvasinkova dieta

som nevedel ze biorezonancia ma zaklady vo vyskumoch Dr. Huldy Clarkovej smile   to je good ale.

http://www.svetkolemnas.info/novinky/za … i-odhaleno



513

Re: protikvasinkova dieta

Biorezonancia a signaly vysielane nasimi aj inymi bunkami su zalezitost dost stara, len v minulosti(uz od roku 1948) neboli tak citlive zosilovace, aby take malicke signaly vedeli spracovat.Ja som to trochu studoval v sestdesiatych rokoch, ale technologia nebola dostatocna na prakticle, vyuzitie. Aj dnes, ked sa tie signaly vedia merat a duplikovat je to este stale dost neiste, tj diagnozy aj potlacanie vysielanim signalov v opacnej faze, co potlaci elektricky prenos v ramci roznych buniek, tj nasich aj mikrobov a parazitov.kle zrerjme skor ci neskor to bude vyuzivane ovela viac a presnejsie, ci sa to medickemu monopolu paci alebo nie.
Dr Clark musela odist do zahranicia, lebo ju v USA za to prilis prenasledovali



514

Re: protikvasinkova dieta

ahojte, ja mam 7 dni diety za sebou a nevsimla som si to :-O...ale chlap mi dnes daval nieco vonat a uplne som si spomenula, ako som mu na to povedala, ja to tam necitim big_smile...tak neviem

Inak RNG, chcela som sa spytat, lebo mna tato dieta velmi ubija a denne si dam 1 jablko, je to velky prehresok? a aj trochu cervenej sosovice sem-tam, uz mi totiz nic nechuti, co mozem jest a naviac popri tejto, musim drzat aj tu antihistaminovu, takze ta strava je naozaj velmi obmedzena...dakujem



515

Re: protikvasinkova dieta

a k tej biorezonancii, jednu pani, co to tu robi, mi celkom vychvalil pan, co sa venuje alternativnejsim zalezitostiam, stale uvazujem, ci k nej zajst, alebo nie, prave preto, co pise RNG smile...



516

Re: protikvasinkova dieta

Chut a cuch casto zavisia od dostatku zinku.



517

Re: protikvasinkova dieta

Prosim, chcela by som sa spytat, ako vyzeraju u Vas kapsule oregana? Prve balenie, co som vyuzivala bolo ok, tobolka taka bledohneda, ale co mam druhu varku, tak povrchovy obal je taky dobiela, ako ked su stare vyrobky, no spotreba je do 2018...

A prosim, mapovity jazyk moze co vsetko signalizovat? Pretoze, mne ked prepukla candida, automaticky som ziskala takyto jazyk z povodneho ruzoveho..ale tak kto vie, ci mi ten moj byvaly nepredal toho viac. Hned po prvom dni diety sa mi jazyk vylepsil, po troch dnoch zmizli tie mapy. Teraz 12 dni a jazyk je urcite lepsi, ale opat mam vzadu jednu mapu a vpredu slabe. Ako zistim, ze mi dieta pomohla? Chcela by som tiez absolvovat protiparaziticku kuru, aby som, co najviac, toho zachytila.

Naposledy upravil: elisa (2015-08-21 12:16:42)



518

Re: protikvasinkova dieta

Ja som tiez obcas natrafil na balenie oreganoveho oleja kde mali na sebe tie tobolky taky biely povlak, ale nejako sa mi to nezdalo ze by to bolo pokazene, tak som to vyskusal a nic sa mi nestalo smile

Povlaky na jazyku su na 95% z premnozenej kandidy alebo z plesni v tele, minimalne v crevach.

Ja som vyskusal tuto protiparazitalnu kuru: http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/



519

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem pekne Pietro,

aj tie mapy na jazyku su candida? smile... ja si to ale tiez myslim.

a bol si s tou kurou spokojny? si super, ze si mi poradil. Akurat nevidim, ake je tam presne zlozenie, nepamatas si, ci to obsahuje alkohol? Lebo mam HIT a mne aj malo alkoholu nerobi dobre. No ak su to tinktury, tak zrejme urcite. hmm Neviem, co teraz...ci to skusit risknut.

Naposledy upravil: elisa (2015-08-22 19:16:52)



520

Re: protikvasinkova dieta

tinktura je len orech... ostatne tabletky...ale pozeram to davkovanie a 1,2,3,4,5 kvapiek, to by ma zabit nemalo big_smile, mozno tie dni, kde je 2x50 kvapiek, je uz dost. Len sa obavam aj ucinku, toho recha v tej tinkture je ozaj malo. Mas skusenosti s touto znackou, ze je to aj ucinne? Ci to nie je nejake placebo.

Naposledy upravil: elisa (2015-08-22 22:27:37)



521

Re: protikvasinkova dieta

elisa napísal(a):

tinktura je len orech... ostatne tabletky...ale pozeram to davkovanie a 1,2,3,4,5 kvapiek, to by ma zabit nemalo big_smile, mozno tie dni, kde je 2x50 kvapiek, je uz dost. Len sa obavam aj ucinku, toho recha v tej tinkture je ozaj malo. Mas skusenosti s touto znackou, ze je to aj ucinne? Ci to nie je nejake placebo.

V tej tinkure je alkohol, ale neviem ci je potrebne sa znepokojovat, lebo v tom protokole zacinas s tinkturou postupne po kvapkach a ked to este rozriedis vo vode (100-200ml) tak to je podla mna nepatrne mozstvo. Takze kedze zacinas s malymi davkami, tak by si mala postupne zistit, ci ti to tvoje telo toleruje.

S protiparazitalnou kurou od ceskej firmy JUKL samozrejme mam skusenosti, a mozem povedat, ze naozaj ma celkom znacny ucinok, pozri tento moj prispevok, tam som napisal moju skusenost: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=50166#p50166

Myslim, ze sa nemusis znepokojovat tou davkou 2x50 kvapiek z tinktury, ja som potom skusal aj ten silnejsi protokol, ktory pouzivala Dr. Clarkova pri rakovinach, kde som tikturu davkoval 2x2 ČL za den (rano a vecer) po dobu aj jedneho mesiaca a po tej rannej davke tinktury som si dal s nejakym odstupom 10 tabliet paliny pravej a potom tiez nejakym odstupom 11 kapsul klincekov, proste tieto vsetky 3 produkty som uzil priebehu pol hodiny.



522

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem Pietro, si mily smile...vidim, ze si si presiel mojimi problemami, mozno by ma zaujimalo toho aj viac s Tebou predebatovat, neviem, ci by bolo hlupe napr. cez fb? Ak by Ti to nevadilo samozrejme... Inak to s tym povlakom si trafil do cierneho, ja som skoncila protiplesnovu kuru a vidim, ze jazyk je sice lepsi, ale povlak tam proste mam, uz skor ma napadlo, ze keby som absolvovala odparazitovanie, mozno to by konecne pomohlo. Lebo candida je casto aj nieco, co sa len tak vezie pri niecom, tie parazity maju z nej casto krasne kosielky, a tak su este silnejsie voci nasim zbraniam. Preto je iste dobre absolvovat protiplesnovu a potom protiparaziticku kuru, akurat, co som sa vcera na to blizsie pozrela a citala aj nejake fora, ludia skor boli skepticki k tymto rastlinnym kuram a zastavali chemiu, ako ucinnejsiu. No ja zase naopak som uplne proti chemii.

Naposledy upravil: elisa (2015-08-23 15:35:47)



523

Re: protikvasinkova dieta

Eliska, kludne mi mozes napisat aj mail, klikni na moje pouzivatelske meno a napis mi spravu, mozeme kludne pokecat smile

Nad OCD som este mozno zdaleka nevyhral, ale mozem povedat, ze som sa posunul, dalej, a dnes mozem vyhlasit, ze uz je to asi 1 rok a par dni, mozno tyzdnov, co som chemicke lieky vysadil smile Ak by som ich doteraz pouzival, neviem ako by dopadol, pretoze by ma casom doslova znicili, a kto vie dnes by som tu uz mozno nebol.

Takze stale idem dalej a snazim z mojej psychickej choroby vyliecit smile Co som najnovsie zitil, ze aka dalsia pricina moze sposobovat OCD alebo aj ine, tak sa dozvies viac v mojom prispevku smile http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=53292#p53292

Ja sa uz dnes tiez nespolieham na patentovane chemikalie ako su dnesne "uzasne" lieky, pretozu su vseobecne skodlive a maju kopec vedlajsich ucinnkov. A to mozem potvrdit z vlasnej skusenosti.

Dnesny system je zial taky, ze nelieci, len udrzuje ludi dostatocne chorych, aby pouzivali co najviac liekov.



524

Re: protikvasinkova dieta

dobre, dakujem, ja som len preto ten fb, ze je taky interaktivny,a chodim tam najcastejsie :-D...ja nemam ocd, ale som psychologicka, hoci sa nevenujem momentalne tejto oblasti no snad sa na mna za roky studia toho dost nabalilo aj ked to nepoznam z tych inych pohladov. ..alternativnych, lebo take sa u nas v medicine nepouziva, viem to teda tak z klasickej mediciny... :-). Ale musim povedat, nakolko viem, o com pisem, ze psychiatricke lieky ani najvacsiemu nepriatelovi, naozaj len pre vazne stavy, ja som skor ta, ktora sa snazi od nich odhovarat, hlavne, ked pride clovek uz s miernou depresiou, prosim, dajte mi lieky na depku. Este stale u nas panuje ten nazor ludi, ze ochoriem, tak zajdem k lekarovi, da mi lieky a ja budem zdrava, bez toho, aby uvazovali, ze musia aj sami nieco preto urobit, je uzasne, ze si do toho nespadol. Psychiatricke lieky rozkladaju celu osobnost cloveka, mimo inych skodlivych ucinkov



525

Re: protikvasinkova dieta

Ahojte, ked som zacala teraz po diete jest ovocie a ine, ale hlavne ovocie, tak mam zase ovela castejsie stolicu a aj sa citim unavena, kym som drzala tu prisnu dietu, unava nebola a aj stolica 1-2x. Takze zrejme candida je opat v kurze??? Ale co mam robit? Ja som tie 2 tyzdne doslova hladovala, som kyselina, zo zeleniny, masa a vajec, som bola stale hladna...a esta viac som schudla. Tu dietu dlhsie drzat nemozem. Vzdy som bola zvyknuta vela jest (ja mam zrejme kyseliny dost, ako som si aj od zaciatku myslela, pretoze aj celu dietu som ju v podstate ani neuzivala, dala som si preventivne 2 tabletky pred prvym oreganom a ostatne som jedla bez nej a nikdy mi nic nebolo z neho, uz aj ked som uzila tie 3 vtedy na skusku, mala som kyselinu vsade). Jedavala som vela a aj tak som bola chuda, toto ma nici, cela candida a s tym spojena intolerancia. Neviem, este planujem teraz tu protiparaziticku kuru a chcela som aj tuto dietu opat zopakovat. Mozno davam nadej este tej biorezonancii...Co myslite, mate nejake rady? smile Dakujem



526

Re: protikvasinkova dieta

Ked nejes dostatok kalorickych jediel alebo nevies rozne potraviny vo vacsich mnozstvach(maso, vajcia ryby, ) stravit, tak samozrejme chudnes. Pre vytlacenie candidy je hlavne nejest volne jednoduche cukry a vyrbky z bieklych muk, brat extra zmes mikrovlaknin a nasadzat si kvalitne probioticke kultury. To plati aj ako prevencia na cely zivot, lebo candida je v nas a okolo nas stale, otazka je len ci jej dame podmienky na premnozenie.



527

Re: protikvasinkova dieta

ja chudnem, ked malo jem, vzdy som jedla velmi vela, ale z tejto diety sa jednoducho neviem poriadne najest hmm...samozrejme stale beriem vlakniny a probiotika, chcela som este tyzden brat doplnky, ale nakoniec som ich uz vysadila, mam pocit, ze ako som zacala jest uz aj ine, tak prisla silna uhynova reakcia, zatial co, kym som jedla len bielkoviny, tuky, tak som ani nevedela, ci ta candida zomiera, mam ju, nemam ju... z tohto hladiska to bolo fajn, akurat, ze som bola hladna a chcela som jest. A to som jedla denne 6 vajec, maso...morcacie, lebo mam HIT a ryby ani ine druhy nemozem, robia mi zle, zelenina to ani nehovorim, ze ma absolutne nezasytila., tiez som denne zjedla cely balicek kesu orechov a jedla pastu tahin (sezam), plus ine zdrave tuky a chia semienka so zelenym jablkom...no aj tak som bola casto hladna...pritom som sa dokonca premohla, lebo ja maso uz isty cas nejem vobec, zo zasady, povazujem ho za hormonmi nabity mrtvy odpad= mrtvoly a nechybalo mi vobec, no zase jeho konzumacia mi nerobi problemy, viem ho dobre stravit. Asi musim trochu postupnejsie prejst na to ovocie a ine. smile



528

Re: protikvasinkova dieta

Su ludia, ktori maju dost tvrdohlavu kandidu a ani tie 2-3 tyzdne prisnej protiplesnovej diety nestacia a tam ju treba dodrzovat aj ovela dlhsie.

Ja som napriklad absolvoval 2 taketo prisne protiplesnove diety aj so silnymi prostriedkami, ktore odporuca RNG. A stale mam ten silny povlak na jazyku, takze mozno ani nemam velmi premnozenu kandidu a sposobuje mi ten povlak na jazyku asi nieco ine.

Pri tejto diete som jedaval hlavne maso, ryby, vajcia, kopec zelenin, ovocie som tusim vobec nejedol, potom som jedaval rozne druhy orechov a olejnatych semienok.

A pouzivala si dost silnych prostriedkov??? Pouzivala si aj kokosovy olej aspon 3 PL za den??? Zmes mikrovlaknin?????



529

Re: protikvasinkova dieta

Ano, ja som toho brala velmi vela, lebo aj na HIT -bromelain, quercetin, boswelicku kyselinu, B6 a na candidu- candex, DIM, Pancreatin, citricidal, oregano, kokosovy olej aj ovela viac ako 3 lyzice, lebo som ho aj jedla samotny aj som s nim varila...ba naviac som mala aj draciu krv, co je tiez proti candide, pred spanim probiotika a mikrovlakniny... Enzymy som brala nalacno, aby sa nespotrebovali na jedlo a ak som jedla v blizsom case, tak nic, co obsahuje vela vlaknin, potom oregano a citricidal cez den, podvecer opat enzymy, vitaminy a pred spanim zase s velkym odstupom probiotika a vlakniny. Na moju vahu som mozno niektorych veci mala aj trochu vacsie mnozstvo, ako bolo treba, ale to nie o vela.

Mne nerobilo problem zobrat vsetky tieto doplnky big_smile....ja som sa skor tesila, kedy sa uz poriadne najem. Hlavne je ta strava este viac obmedzena kvoli HIT... Uz len rajciny, co ja nemozem, kolko jedal z nich by som vytvorila, mam ich rada, no namiesto toho som jedla cervenu papriku, akoze, ake fajne jedlo to je big_smile...A este som jedla aj hriby, sampinony a hlivu.



530

Re: protikvasinkova dieta

NO mne sa po deasatrociach jedenia rajcin, najma zrelych  domacich odrazu sa mi rajciny stali drazdidlo na creva, tj na druhy den mam po nich hnacku. Je to hrozna smola, lebo ich zboznujem. mozno to je z toho, ze pouzivam viac kyselin co mi prekysluje creva. Skusim sa viac alkalizovat ,snad to pomoze.



531

Re: protikvasinkova dieta

Ja ked vidim, ako sa ludom v mojom okoli (mladym) zacinaju spustat stale nejake komplikacie a choroby, tak som naozaj presvedcena, ze s tou nasou dobou to je velmi zle...vsetko od stravy, cez zamorenie a znecistenie planety. Je to strasne.

RNG, prosim Ta, nemas nejaku radu pre mna? Dnes mi dosla ta protiparaziticka kura, ale co s mojim HIT? Mam to risknut? Tinktura-alkohol a klinceky su medzi zakazanymi potravinami, o paline ani netusim ako je to s nou a HIT. Velmi sa toho obavam, kedze ja mavam problemy s dychanim a kolapsove stavy ako reakciu na prehistaminovanie. Bojim sa, aby to nedopadlo zle. Ale vyliecit sa musim. Kvoli tomuto vsetkeho stale odkladam druhe dietatko, chcem byt zdrava najskor, lebo aj kvoli synovi mam vycitky, ze som mu bohvieco predala.

Inak on ma seboricku dermatitidu vo vlaskoch, dojcata to mavaju, ale jemu to nezmizlo doteraz, a o tom sa hovori, ze ju sposobuje plesen, tak sa bojim, ze to kvoli mne, ze ju ma predsa premnozenu, napriek tomu, ze odmala sa stravuje  zdravo a to naozaj velmi zdravo. Dnes som mu na to dala kokosak s citricidalom.



532

Re: protikvasinkova dieta

Nezabudaj na mikrovlakniny a probiotika, plesne mozes mat pre to, ze  nas oslabenu probioticku floru. Neviem ti povedat nic okolo HIT a protiparazitickej kure, ked mas strach skus mensie davky zo zaciatku, pripadne ber zaroven aj enzym proti HIT, Daosin.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … cg-30-caps
Iste ho dostanes aj doma, lebo je to produkt  povodne rakuskej firmy. Parazity si musis za kazdu cenu vyhubit, inac nemozes byt zdrava.



533

Re: protikvasinkova dieta

Ved to, ze tie parazity chcem urcite absolvovat smile, dakujem pekne.

A co ta seborea? Akoze nema toho vela, ale ma.



534

Re: protikvasinkova dieta

Seborhea ma hromady roznych dovodov, od koznych parazitov  a roznycy mikrobov az po snahu tela vyhodit rozne neziaduce latky, tj zamorenia z  nedostatkov v enzymoch.



535

Re: protikvasinkova dieta

Mozno to znie divne, ale ukludnilo ma to, ze nemusi  ist o plesen smile

ten DAOSIN som mala kedysi tu zo SVK tento: http://www.pilulka24.sk/daosin-cps-60 , prosim, viete mi ho porovnat s tym zo Swansonu? Tak urcite bude mat lepsie zlozenie Swanson, ale skor v ucinku...na oboch je napisane 4,2mg na tabletku, tak by to malo byt to iste, ci? Chcela by som totiz, co najsilnejsi.

A este by som sa chcela spytat na odmorovanie od tazkych kovov, niekde ste pisali, ze protokol dr. Berksona, ak je telo zamorene napr. ortutou, vie ju uvolnit a vlakninou vymiest von. Ale v jednej knihe som citala, ze vsetko, co slubuje odmorenie od tazkych kovov je vymysel. Ja som sa o to zaujimala kedysi kvoli ockovaniu maleho, chcela som ho odmorit. Mal hexu a synflorix... Zive nemal, to som mu nedala a uz ani ziadne nedam.



536

Re: protikvasinkova dieta

Nuz tu ti asi neodpoviem, lebo na porovnanie ucionnosti treba udat ucinnost v HDU a zda sa ze vacsina vyrobcov v tomto dodnes klame, aspon podla tohoto clanku
http://histaminovakasulka.com/2013/09/0 … preparaty/ Protokol dr Berksona zvysuje vylucovanie zlce a tymn odmoruje telo, ak tu zlc z tela vynesieme mikrovlakninami.Ale to je dost slabe, na silnejsie odmorovanie od tazkuych kovov treba chelatory. Z beznych prirodnych doplnkov je ALA dobry chelator, tiez napr cilantro, co je zelena vnat z koriandra, co sa da pestovat aj doma v kvetinacoch, Tiez MSM  je chelator ortuti. Na ine zamorenia, napr olovo chrom arzen sa pouziva potravinove kyslidlo EDTA. Ale odmoruje aj napr najjemnejsia mikrovlaknina, modified citrus pectines, sice slabsie, ale namerane bez pochybnosti.
Ja mam informacie od mojich lekarskych zdrojov, co sa zaoberaju liecenim inac, ako ini lekari=alternativne. A ich informacie su definitivne lepsie, ako to co onajdes bezne v literature a na internete. Tam sa totiz pise hromada cielenych lzi a misinformacii.



537

Re: protikvasinkova dieta

verim Vam RNG, viem, ze ste scitany a mate vela info smile, ale zase musim povedat na obhajobu toho zdroja, ze urcite by som nehovorila nieco, co by som mala z nedoveryhodneho zdroja.. je to z knihy, co mam doma od Mudr. Bukovskeho, lekara, kt. sa zaobera zdravou stravou, vyzivou a celkom sa s jeho nazormi stotoznujem, dokonca aj co sa tyka ockovania bol velmi objektivny a zhromazdil v tej knihe informacie, co tiez nazbieral z doveryhodnych zahranicnych zdrojov. Nema problem byt kriticky aj k lekarskym kruhom, nasmu zivotnemu stylu a nic nevnucuje, ze clovek sa z danych informacii moze sam rozhodnut, ako sa k tomu postavi, to sa mi na nom paci smile. Ale iste nie vsetko musi byt presne tak. Clovek asi nikdy nebude mat 100% rovnake nazory so ziadnym autorom, ani osobou. Takze vzdy sa najde vsade nieco, s cim sa nestotoznujem. Aj v jeho knihe to tak je smile. Ale som clovek zvedavy a vela sa pytam, zbieram informacie a musim povedat, ze som sa vela noveho tu naucila, dakujem. Vazim si a beriem kazdu Vasu radu.

Ten DAOSIN si objednam zo Swansonu, lebo ten zo SVK mi neprisiel nejaky super, a na tu kuru urcite potrebujem nieco silne.



538

Re: protikvasinkova dieta

a este som sa chcela spytat, ze cim by sa dali odmorit deticky? lebo okrem tych pektinov, mi to na deti pride nevhodne. Ale urcite to raz vyskusam na sebe smile. Plus ako by som mala dat malemu probiotika? On mi kapsulu nezhltne, bude mat ucinok, ked mu to vysypem do jedla?



539

Re: protikvasinkova dieta

no a nakoniec si ten DAOSIN zo Swansonu objednat nemozem sad, nie je to povelene dovazat na Slovensko sad sad.



540

Re: protikvasinkova dieta

To musi byt nejaky tupon tam, predsa sa Daosin predava aj na Slovensku, tak preco by mal byt na to zakaz dovozu!!!!



541

Re: protikvasinkova dieta

ale ked som si precitala ten odkaz, kde porovnavali tie daosiny, tak uz mi to nie je luto, lebo vyzera, ze je to vsetko na jedno kopyto. O nicom, aj preto radsej pouzivam quercetin, bromelain a boswelicku kyselinu, tym verim viacej. Ono to je takto s vela liecivami zo zahranicia, ze to nie je povolene hmm...

dnes som sa teda rozhodla trosku odskusavat tu kuru aj bez daosinu, dala som si len 1/4 paliny a mala som uz 3x hnacku z toho, myslite, ze to nebudem znasat?



542

Re: protikvasinkova dieta

Alergie su velmi individualne a nedaju sa nijak predpovedat. Jednoducho to musis skusit s mensimmi davkami roznych jediel a doplnkov  a uvidis.



543

Re: protikvasinkova dieta

No tak tri dni na tej kure boli ok, ale vecer som uz citila, ze histamin bude robit problemy a v noci mi uz bolo fakt zle...neviem, pri tej kure bolo uvedene, ze aspon 6 dni treba vydrzat bez prerusenia, teraz neviem, ci mam teda tu kuru skoncit... Resp. citala som, ze aj mnozstvo inych bylin posobi proti prarazitom, neexistuje nejaka rovnako ucinna alternativa k tymto, co mi robia problemy?



544

Re: protikvasinkova dieta

Nuz to ti neviem povedat. Ja odporucam protipatraziticku kuru dr Huldy Clark, lebo vyse 90% ludom pomaha. A samozrejme su na nu reakcie, lebo ked vybijes parazitov, tak sa ich tela rozpadnu a samozrejme to vyvola docasne zamorenie tela.
Neviem o ziadnych 6 dnoch, kura dr Huldy Clark ma rozvrh  zhruba na 20 dni.
http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/



545

Re: protikvasinkova dieta

Ahoj, nasiel som tvoj clanok na internete o zniceni kvasiniek za dva tyzdne.
Kupil som si tieto produkty
http://www.ebay.co.uk/itm/Organic-Wild- … 418bed2d5e

http://www.ebay.co.uk/itm/KTC-100-Pure- … 35f01df6f2

taktiez som objednal GSE od Nutribiotic, ten nový ale po prečitaní informacii som tuto objednavku zrušil, vedel by si mi poradit neake GSEcko? O tyzden pridem na Slovensko tak si mozem nieco kupit, popripade neake linky ak by si mi hodil na overene veci smile

.... Avsak pridu mi az o tyzden. Kvasinky ma trapia uz asi rok, ale nevenoval som tomu pozornost, no chcem to odstranit cim skor. Momentalne vsetko co mozem je, uzivat probiotika s Jablkom ( probiotika maju 20 milionov bakterii ) a obmedzit cukry a sacharidy, jem len vajcia, maso, zeleninu. Oplati si to vobec bez tych doplnkov na ten kratky cas?

Ďakujem ti veľmi za tvoje rady, cenim že tu je niekto takýto smile

edit: Ešte otazočka, ktore ovocie je povolene? Tak aby sa mi kvasinky nerozmnozili.. Toto je fajn?
Cucoriedky, Cernice, Brusnice, Cierne ribezle , Kiwi. Vďaka

Naposledy upravil: nechcemich (2015-09-11 23:48:58)



546

Re: protikvasinkova dieta

Neviem o akom clanku na internete hovoris, ale aj n a tejto teme mozes najst ako na to, kde radim kapsule oreganoveho oleja, nie tekuty, kedze oreganovy olej je silna korenina, co pali usta, hrdlo aj zaludok v mnozstve, co je potrebne jna znicenie candidy, tj 3 x 200mg carvacrolu.
Co sa tyka tej 2 tyzdennej intenzivnej proticandidovej diety, tam nesmies jest ZIADNE cukry ani sacharidy pocas tych 2 tyzdnov, a aj neskor ich obmedzit, kedze candidu si si vypestoval sam jedenim pprivela cukrov a vyrobkov z bielych muk a nedoplnanim si mikrovlaknin a probiotik.
Co sa tyka roznych doplnkov na Slovensku, tam je velmi slaby vyber a velmi vysoke ceny. Odporucam ti obratit sa na katalogove obchody z internetu, ako napr iherb.com alebo swansonvitamins.com Napr na probiotika musis pozerat na take, co su tepelne a kyselinovo odolne, inac sa ti nemozu dostat zive do criev. Pozri napr na
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
Jedine, co mas na Slovensku pomerne dobre je psylium a inulin z formy Vemica, ostatne je alebo slabe alebo besne predrazene



547

Re: protikvasinkova dieta

Rng, uz davnejsie som sa Ta chcela spytat, co na tu moju podvyzivu? Lebo mam pocit, ze moje telo nevie dobre bojovat proti mikrobom a vobec, nevie sa vzchopit, ked je unavene, podvyzivene... Colostrum by mohlo pomoct, B12..a co este? A to colostrum, kde kupim? Inak pred par rokmi som citala, ze ludia ho beru prave, ked maju problemy s candidou, ma efekt aj tu?

Okrem toho mam kruhy pod ocami, moze to byt dokaz zlej cirkulacie krvi? Co by si mi odporucal?

Dakujem smile

Naposledy upravil: elisa (2015-09-21 22:49:33)



548

Re: protikvasinkova dieta

Co tak oslabene travenie, tj nedostatok kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik? Az 70% vsetkycy obrqannycy latok v tele nam vyrobia probiotika a strava dobre stravena a absorbovana nam da vlastne vsetky materialy potrebne na chod, obranu a regeneraciu tela. Pocit kyselin nie je zo zaludka, ale z pazeraku, kam sa moze obsah zaludka dostat len ked je tam nasilne natlaceny kvasnymi a hnilobnymi plynmi a penami. Zaludok je dobre chraneny proti kyselinam zaludocnym mazom. Tj bolest zaludka je mozna len ked mas vredy(helikobakter pilori) alebo otravu zaludka=nedostatok kyselin alebo potravinova nakaza.
Colostrum je casto vseliek, lebo je superpotravina , extramne lahko absorbovAtelna a s hromadou obrannycy latok. Tj da sa pouzit na kopu roznycy zdravotnych problemov Samozrej e ucinna davka nie su miligramy, ale niekolko polievkovych lyzic
Kvalitne je toto, co obcas pouzivam najma pri viralnom utoku
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … 595-g/4091



549

Re: protikvasinkova dieta

Reagovali ste na mna? Ja som nepisala nic o pocite kyselin ani o bolesti zaludka (kyselin mam dost a vredy urcite nemam)... hmm
Prosim, mohli by ste si precitat este raz moj prispevok? Co je dobre pri stalej unave? Ja som vela schudla skrz HIT a 2 rocne kojenie, potrebujem asi skor vzpruzit telo, lebo drzat diety pri mojej vahe nema zmysel, ked telo je uz aj tak velmi vycerpane.
Plus, aky mate nazor na kruhy pod ocami, ci to moze poukazovat aj na zlu cirkulaciu krvi, co na to?

Na toto som sa pytala...

Naposledy upravil: elisa (2015-09-22 10:29:13)



550

Re: protikvasinkova dieta

Dojem, ze mas dost kyselin este nemusi zodpovedat pravde. Ja by som si skusil aspon primitivny test na to, zobral skoro rano 1/2 lyzicky sody bikarbony a to by malo pri dopstatku kuyselin v zaludku okamzite do par minut vyprodukovat az 1/2 litra plynov.
Unava moze byt zo zleho travenia a absorbcie, z nizkej cinnosti stitnej zlazy, z nizkej cinnosti nadoblickovycy/adrenalnych zliaz, z roznych zamorenii a parazitov atd. 
Kazde z tohoto sa da adresovat, ale kazde inymi doplnkami.
Na stitnu zlazu jod a selen,
na nadoblickove zlazy adrenal cortex,
na zamorenia enzymy, precistenie pecene protokolom dr Berksona a rozne absorbenty, ako  najma mikrovlakniny.
Na zlepsenie cirkulacie su fibrinolyticke enzymy ako serrapeptaza a nattokinaza, na cistenie ciev lecitin,  na rozsirenie ciev/vasodilatacia ovocie hlohu, proti parazitom je napr protiparazitalny balicek dr Huldy Clark, co dnes dostanes na Slovensku z firmy Jukl,
Ked mas nizko cervene krvinky, tak Easy Iron ,  a vitaminy B-6, B-9 a najma B-12/pod jazyk ti zvysi wenwergiu tym ze z vacsim mnozstvom cervenych krviniek sa ti dostane vsade po tele viac kyslika
.Nuz to ma momentalne napadlo, ale dovodov moze byt aj viac a kazdy treba inac adresovat.
Ak mas HIT, tak aj to sa da adresovat enzymami, a mozno ked mas HIT, tak ma aj nedostatok inych enzymov, mozno celiakiu, mozno ine potravinove alergie, niektore sa daju dobre adresovat enzymami.
Vycerpane telo od mineralov sa da remineralizovat doplnkami mineralov na kosti , aspon docasne, najma ked si ich nebrala v tehotenstve ani pri kojeni. mas proste teda telo dobre vyrabovane a zislo by sa ho doplnit, aspon docasne