751

Re: zlé trávenie

Pan Rng , cisty kuraci vyvar (len stava) + zelenina ......je potrebne aj davat nejaky betain ? ci na toto ani nie?

Ďakujem



752

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

2. zatial zabudni na alkalizaciu tela, najprv si naprav travenie
5 kyselina mocova sa tvori z purinov v jedlach. Zniz prijem purinov a klesne ti vyroba kyseliny mocovej v tele. To som tu spominal uz viackrat. Pozri napr na tabulku
http://www.acumedico.com/purine.htm
6. moze, stress je zabijak a moze sa prejavit na stovkach zdravotnyc problemov, ked ho neadresujes dlhsi cas.
Kazdemu ho odporucam znizit co najviac, a tiez si napravit spanok, ktory so stresom priamo suvisi
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok

ďakujem za odpoveď

1. Ohladom toho stresu takže ak by sa mi náhodov ten zlý uzáver mezdy žalúdkom a pažerákom spôsobil stres čo mam robiť v tomto prípade aby sa mi ten uzáver znova začal uzavierať ?

2. Ohladom kyseliny močovej ja som držal dietu stále a nikdy nekleslo na normálnu hranicu preto chcem skúsiť aj to odkyslenie.. prečo sa mi to zatial neoplatí robiť?? možno ma kosti bolievaju z kys. močovej takže by som sa rád odkysloval lenže vy hovoríte že nie  vadí to nejak extra žaludku alebo organizmu ked sa rano odkyslím s pripravkom Hydrogen uhlyčitan draselný a potom cez den si dávam kyseliny ?

3.  Mám tuto kyselinu kúpenú  http://www.swansonvitamins.com/swanson- … n-250-caps
stačí 1-2 tabletky pred jedlom či je to málo?? 


ďakujem



753

Re: zlé trávenie

1.Neviem. Moze sa to samo napravit, a niekedy lekari na to robia operaciu, co velmi neschvalujem
Kyselina mocova nesposobuje bolesti kosti, ale svalstva.
Kolko kyseliny potrebujes s jedlom to si musis sam vyskusat/nastavit a mozno ked nepotrebujes vela, nepotrebujes sa ani nevyhnutne alkalizovat pravidelne.
Ja uz mam strach pri mojich 3 x 3 betainy denne, ze sa okyslujem.Naviac aj cukrovka DM-2 ktoru mam uz dlhe roky sama o sebe okysluje. Takze ja sa pokusam alkalizovat  ci uz skoro rano davkou(2 gramy Kalinatu, alebo pocas dna entericky pokrytym alkalizatorom ako napr
http://www.iherb.com/Alkalife-pH-Balanc … l&ic=2
Poblem je len,  ze tie minitabletky obsahuju malicko alkalii, po prepocte na balanc kyselin a alkalii na kazdy 650 mg betain HCl potrrebujes 1.5 tej minitabletky na alkalizaciu.
Takze sa zrejme menej alkalizujem, ako sa okyslujem Ale zatial sa zda, ze mi telo vie vylucit tie kyseliny nejak, najpravdepodobnejsie mocom.
Ale uz som mal zoparkrat hnacku, lebo creva neznasaju kysle prostredie a reaguju nan hnackou(vyhodit co sa im nehodi)
Takze so este stale vo faze  "nastavovania" spravnych davok



754

Re: zlé trávenie

niekedy mi pripada to spravanie ludskeho tela uplne nenormalne..... tak moje telo si vypyta jest ze som megahladny chuti mi jedlo a ked mu ho dam tak ho nevie stravit lebo parietalne bunky nevedia alebo nevylucuju v ten okamih ked tam je to jedlo dost kyseliny......jak u debilov big_smile doslova..

Pan Rng , cisty kuraci vyvar (len stava) + zelenina vyvarane ......je potrebne aj davat nejaky betain ? ci na toto ani nie?

Ďakujem smile



755

Re: zlé trávenie

RNG,

ten kalinát ráno , koľko je 2 gramy - stačí 1ú2 čajovej lyžičky do 3 dcl vody ?
Alebo ako???


Ďakujem



756

Re: zlé trávenie

Mik napísal(a):

RNG,

ten kalinát ráno , koľko je 2 gramy - stačí 1ú2 čajovej lyžičky do 3 dcl vody ?
Alebo ako???


Ďakujem

Mik, pol cajovej lyzicky je cca 2 gramy kalinatu takze staci.



757

Re: zlé trávenie

Pietro napísal(a):
Mik napísal(a):

RNG,

ten kalinát ráno , koľko je 2 gramy - stačí 1ú2 čajovej lyžičky do 3 dcl vody ?
Alebo ako???


Ďakujem

Mik, pol cajovej lyzicky je cca 2 gramy kalinatu takze staci.

Dik Pietro,

ty používaš kalinát alebo enter. tabletky?



758

Re: zlé trávenie

Teraz uz pouzivam iba kalinat, lebo ten entericky alkalizator isiel dost do penazi.

Ale kalinat pouzivam nepravidelne, tak 1 az 2 krat do tyzdna, niekedy aj vobec, no musim sa zlepsit big_smile



759

Re: zlé trávenie

kolko betainov vyuzivas denne cca Pietro ?  a Ty Mik ? smile



760

Re: zlé trávenie

Aha ďakujem, inak kyseliny močovej sa da zbavit aj tym hydrogenom uhličitanom draselným?

čo sa týka toho uzáveru ako si pomôcť kedže je to bud z nedostatku kyselin alebo stresu?  vždy po každom jedle aj ked si davam kyseliny tak ked napnem brucho a zatlačim (aby som nejak vytlačil vzduch v bruchu tak sa mi grga zvyškamy jedla alebo žlčov. takže je to možno aj zo stresu čo robit v tomto prípade pomože tu mikrovlaknina na žlč alebo ?? celkom mi to prekáža

takže ked kyselina močova nespôsobuje bolesti kostí tak čo?? je to divné lebo niekedy ma nebolia a v priebehu dna napriklad po jedle ma začinaju bolieť.



761

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

kolko betainov vyuzivas denne cca Pietro ?  a Ty Mik ? smile

Ja pouzivam namiesto betainu HCl aminokyselinu Lysine HCl, je otrosku slabsi zdroj kyseliny, ale je postacujuci na doplnovanie kyselin. Ja pouzivam 2 kapsule s vacsim jedlom a za den dam 4 kapsule, t.j. 2x2 kapsule za den.

Teraz mometalne nepouzivam kyseliny asi vyse tyzdna lebo sa mi uz minuli, takze cakam kym mi pride objednavka.

Ale asi budem musiet takto pravidelne doplnat kyseliny, lebo teraz ked nemam, tak pozorujem, ze mam trochu vydute brucho, tak ako ked som nedoplnal kyseliny, lebo som este vtedy nevedel, ze take nieco je (ale vtedy som mal este viac vydute brucho), a ked doplnam kyseliny pravidelne, tak mam normalne ploche brucho.
Tak zrejme ani ja to nemam uplne v poriadku, ale nepali ma zaha aj ked nedoplnujem kyseliny.

P.S.: Inak letto, ak sa ja mozem vyjadrit k tej tvojej otazke (prispevok c. 754), tak podla mna netreba dat ziadne kyseliny, lebo varena zelenina je lahsie stravitelna a ked to este rozmixujes, tak potom netreba vobec. Ale asi treba podla pocitu.



762

Re: zlé trávenie

menma1 napísal(a):

Aha ďakujem, inak kyseliny močovej sa da zbavit aj tym hydrogenom uhličitanom draselným?

čo sa týka toho uzáveru ako si pomôcť kedže je to bud z nedostatku kyselin alebo stresu?  vždy po každom jedle aj ked si davam kyseliny tak ked napnem brucho a zatlačim (aby som nejak vytlačil vzduch v bruchu tak sa mi grga zvyškamy jedla alebo žlčov. takže je to možno aj zo stresu čo robit v tomto prípade pomože tu mikrovlaknina na žlč alebo ?? celkom mi to prekáža

takže ked kyselina močova nespôsobuje bolesti kostí tak čo?? je to divné lebo niekedy ma nebolia a v priebehu dna napriklad po jedle ma začinaju bolieť.

S kalinatom sa da ucinne odburat kyselina mocova.

Inak to ze pocitujes, ze ta bolia kosti, tak moze to byt len pocit, lebo je aj kostrove svalstvo.



763

Re: zlé trávenie

.... tak to travenie resp menej kyseliny ma megavela ludi problem len niekto s tym zije niekomu to nevyskakuje tak a niekomu citelne hej big_smile (ja) inak ja ked som napr nemal ziadnu tvorbu kyseliny alebo len malo resp menej a nedoplnal som betain tak ja som nikdy v zivote nemal palu ... mna len bolelo brucho lebo som tam mal ako vravi pán RNG tehly nacapane big_smile ...cize ta pala nemusi u niekoho sa ani prejavovat podla mna co som si odpozoroval na sebe...   to mozno vznikne az po rokoch ked to clovek neriesi alebo neviem netusim -rozmyslam nahlas  smile

YOp k tej polievke so zeleninou aj si to tak myslim len som chcel pocut nejake nazory aj od dalsich ludi ci maju take iste resp podobne cítenie smile

Ale k takejto proteinovej tycinke by uz bolo vhodne doplnit hej?
http://gymbeam.sk/592-proteinova-tycink … trend.html

Díky

Naposledy upravil: letto (2015-06-24 17:08:03)



764

Re: zlé trávenie

Ahojte , ake velke je asi stredne velke jedlo ? su kyseliny potrebne na sacharidy alebo hlavne na bielkoviny ? Ked jedavam 5x denne a v kazdom jedle mam cca 20-25g bielkovin kolko kyselin treba ? davam doteraz 2 s kazdym jedlom to je ale 10 denne niekedy 11-12 co je vela tak to chcem obmedzit , moje jedlo je cca 200g ryze 70g masa a nejake orechy .

A estejedna otazka pred RNG , potrebuje hydrolizovany protein kyseliny ? Ten uz je predtraveny .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-06-24 16:21:31)



765

Re: zlé trávenie

hehe mohli by sme si vsetci ,,Betainisti'' zalozit skupinu a lepit fotky kazdy by tam mohol co zjedol a kolko betainov k tomu si dal a ako mu bolo big_smile



766

Re: zlé trávenie

Hydrolyzovany protein ma mensie proteinove molekuly, ale aj tie treba este rozkladat az na amimnokyseliny. Takze aj tak potrebujes enzymiyna protein(proteazy) ktore pracuju v kyslom prostredi ovela ucinnejsie
Ked mas malu tvorbu kyselin a s jedlom pijes, tak by si potreboval velmi vela doplnkov kyselin Ja osobne jem len 2 krat denne vacsie jedlo a vtedy nepijem a pouzivam kyseliny a enzymy. Ostatok dna len pijem aby som to sterilizovane a natravene jedlo splachol do criev.

Male a caste jedla su dobre pri znizenej ale predsa len dostatocnej tvorbe kyselin. A aj vtedy je dobre s jedlom nepit a nedavat si napr sladke po mase a syroch. Pit az po 1.5 hodine a dalsie jedlo az po 1.5 hodine, ked sa vytvori zase kyselina v zaludku, aspon na sterilizaciu.



767

Re: zlé trávenie

Hm takze aj k tejto tycinke by sa zisla daka kyselina alebo pankreatine...
http://gymbeam.sk/592-proteinova-tycink … trend.html

alebo 1superenzym by mohol stacit s nou ?     ci radsej betain a spolahnem sa na svoje enzymy ktore potrebuju kysle prostredie.

Co poviete smile Ďakujem



768

Re: zlé trávenie

Nuz ja sa osobne snazim vyhybat priemyselne pripravenym(znicenym) potravinam, ktore obsahuju napr znicene bielkoviny, stuzene tuky, konzervanty a ine pre nas nepotrebne e-cka



769

Re: zlé trávenie

Yop to mate pravdu veruze ďakujem že ste mi zaklopkali na čelo hehe, uz mi je zaludocne dost ok aj crevne tak uz som si kupil debiliny smile ... kaslem na henten bordel radsej si dam miesto toho nieco vyzivnejsie smile  (banan,biely jogurt, orechy, horku cokoladu)

Inak celkom citelne dobre mi robi ked si napr pred obedom 30min dam mätovy caj z domacej mäty, ten vypijem a tie listky z mäty pak este zujem v ustach (niekde som cital ze je to good na ďasná) a nakoniec zjem....... a pak po tom ale 10min si dam DGL a pak sa o 20min najem.. citelne mi to  funguje dobre na zaludok by som to ,,poopísal''

Naposledy upravil: letto (2015-06-26 11:01:21)



770

Re: zlé trávenie

Ahojte , ako dlho vydrzi kyselina v zaludku , po kolkych minutach ide uz do criev ?
KEd si dam nalacno kyselinu jednu s pankreatinom enterickym tak ci mi vydrzi v zaludku ta kyselina este 45min do jedla alebo potom musim dat dalsiu kyselinu .

a druha otazka , prekyslenie tela dochadza vzdy ked sa beru kyseliny alebo len ked sa ich bere vela a telo ich nevyuzie , napriklad s malim jedlom vela kyselin .



771

Re: zlé trávenie

Zlaty streptpkok, Nuz to su tazke otazky a neviem ci ti na ne viem odpovedat presne, lebo s tym este aj ja bojujem/
Samozrejme ked beries kyseliny, akekolvek,. tak sa ti cast z nich dostane do tela a moze ho prekyslit. Ale telo ma mechanizmy, ako sa zbavit roznycy neziaducich latok, tj aj kyselin a zda sa , zer napr moje telo to vedelo roky robit s mensimi davkami betainu HCl. Mozno mam aj telo prekyslene(reumaticke bolesti su casto spojene s ukladanim sa kyseliny mocovej v tkanivach), ale zatial fungujem, co by som beZ doplnkov kyselin nemohol dnes vobec. A snazim sa alkalizovat momentalne branim entericky pokrytych alkalizatorov, aby mi neuberali kyseliny v zaludku, ale az v crevach, ktoere aj tak neznasaju kysle prostredie.
Ale prekyslenei tdla je nielen z doplnkovej HCl ale mnozstva roznych organickych kyselin co sa vytvaraju pri traveni roznych jediel.
Preto uloha pri alkalizacii je jest menej jediel co vytvaraju kyseliny a viac, co obsahuju zasady/alkalie.
Kolko a akych, na tom este len experimentujem, ale mozes si najst dnes uz aj prve tabulky, ktore rozdeluju jedla na silne kyslotvorne a silne zasadite.
A uz sam konecne nasiel doplnok, co je entericky pokryty, aby mi telo alkalizoval ale neuberal zaludocne kyseliny. http://www.iherb.com/Alkalife-pH-Balanc … l&ic=2
Pred tym som uz zo zufalosti chcel si sam vyrabat kapsule plnene lacnym  kalinatom a entericky ich pokryt selakom rozpustenym v alkohole. Ale som sa k tomu nikdy nedostal pre nedostatok casu a problem najst lacny zdroj potravinarskeho shelaku Predpokladal som ze by mensie kapsule pokryte selakom, pripadne vlozene do vacsich, tiez pokrytych selakom asi pracovali

Naposledy upravil: RNG (2015-06-27 13:14:52)



772

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Zlaty streptpkok, Nuz to su tazke otazky a neviem ci ti na ne viem odpovedat presne, lebo s tym este aj ja bojujem/
Samozrejme ked beries kyseliny, akekolvek,. tak sa ti cast z nich dostane do tela a moze ho prekyslit. Ale telo ma mechanizmy, ako sa zbavit roznycy neziaducich latok, tj aj kyselin a zda sa , zer napr moje telo to vedelo roky robit s mensimi davkami betainu HCl. Mozno mam aj telo prekyslene(reumaticke bolesti su casto spojene s ukladanim sa kyseliny mocovej v tkanivach), ale zatial fungujem, co by som beZ doplnkov kyselin nemohol dnes vobec. A snazim sa alkalizovat momentalne branim entericky pokrytych alkalizatorov, aby mi neuberali kyseliny v zaludku, ale az v crevach, ktoere aj tak neznasaju kysle prostredie.
Ale prekyslenei tdla je nielen z doplnkovej HCl ale mnozstva roznych organickych kyselin co sa vytvaraju pri traveni roznych jediel.
Preto uloha pri alkalizacii je jest menej jediel co vytvaraju kyseliny a viac, co obsahuju zasady/alkalie.
Kolko a akych, na tom este len experimentujem, ale mozes si najst dnes uz aj prve tabulky, ktore rozdeluju jedla na silne kyslotvorne a silne zasadite.
A uz sam konecne nasiel doplnok, co je entericky pokryty, aby mi telo alkalizoval ale neuberal zaludocne kyseliny. http://www.iherb.com/Alkalife-pH-Balanc … l&ic=2
Pred tym som uz zo zufalosti chcel si sam vyrabat kapsule plnene lacnym  kalinatom a entericky ich pokryt selakom rozpustenym v alkohole. Ale som sa k tomu nikdy nedostal pre nedostatok casu a problem najst lacny zdroj potravinarskeho shelaku Predpokladal som ze by mensie kapsule pokryte selakom, pripadne vlozene do vacsich, tiez pokrytych selakom asi pracovali

Super ale tymi enterickymi alkalozatormi sa nealkalizujes hadam kazdy den kedze to je drahe , co myslis na 1x za tyzden 10tabliet rano nalacno spolu s kyselinou .

A kolko minut pred jedlom nepijes ? je v pohode ked si dam30 minut pred jedlom 3-4deci vody s vlakninou ? to len kvoli tomu aby ma nezapieklo tolko vody s nou pijes .



773

Re: zlé trávenie

V poslednom case si davam 2 hodiny po jedle 4 tabletky toho alkalizatora, 2 krat denne, pripadne aj tri krat , ked si na to spomeniem.



774

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

V poslednom case si davam 2 hodiny po jedle 4 tabletky toho alkalizatora, 2 krat denne, pripadne aj tri krat , ked si na to spomeniem.

Dobre a ako sa da zistit ci mam organizmus prekysleny ? PH mocu ? Alebo kyselina mocova v krvi ? Alebo PH krvi ?



775

Re: zlé trávenie

ZlatyStaf. napísal(a):

Dobre a ako sa da zistit ci mam organizmus prekysleny ? PH mocu ? Alebo kyselina mocova v krvi ? Alebo PH krvi ?

Sluzia na to indikacne papieriky. Pozri tu: https://www.magister.sk/produkt/detail/ … 00pruzkov/

Ale aj bezne v lekarni by sa to malo dat kupit.

Naposledy upravil: Pietro (2015-06-28 17:21:47)



776

Re: zlé trávenie

Chcem sa spýtať ... k ryzi, jablku, horkej cokolade, orechom... netreba ziaden betain hej? ... alebo len taky jemnejsi superenzym pre istou ?
Ďakujem smile



777

Re: zlé trávenie

Pre koho ako. Ja veru k ryzi horkej cokolade a orechom potrebujem betain HCl.
Jablko sa este odvazim samotne zjes na prazdny zaludok bez kyselin a enzymov. Ale uz aj na to som niekedy po hodine musel zobrat 2 betainy, lebo zrejme na surovych potravinach su vzdy nejake mikroby a tie treba znicit kyselinami, inac sa rozmnozia a dostanu do criev



778

Re: zlé trávenie

1. Da sa nejako nahradit kava ? Moze byt ze z kavy mam take divne stavi par hodin po vypiti ? S kavou som nezvikol davat kyseliny , keby to chcem nahradit kofeinovou tabletkou k tej tiez treba davat kyseliny ?

2. RNG uz som raz pisal ze po jedle vzdy kaslem , kyseliny berem uz dlhsie , neviem co robit este zle ? Kaslem aj ked si dam 2-3 kyseliny .



779

Re: zlé trávenie

Ahojky RNG, potrebujem poradit, ide o moju sestru ktora od mala ma problemy so zaludkom...ked bola mala tak mala strasne bolesti brucha, krce, na vracanie pocity, tak jej zistili alergiu na mlieko a taktiez prekonanu toxoplazmozu,..tiez ma znizenu funkciu stitnej zlazy, ..ma problem pribrat, lebo je strasne vela a pri tom je stiiihla ako ihla, ..brala rozne tabletky - panzytrat, daosin, euthyrox na stitnu..pred 4 mesiacmi mala problemy so zaludkom a to stale jej byvalo zle ked sa zobudila aj po nejakom jedle, mala pocit na zvracanie, stale zle a nemohla ani poriadne jest,..tak absolvovala vysetrenia rozne a jej zistili len tu alergiu na mlieko ostatne vysledky mala dobre,..no stale tie pocity pretrvavaju..hocikedy je jej po jedle zle, a pocit na vracanie,..nic ju potom nebavi,..chcem sa spytat ze z coho to by mohlo byt? nevies poradit nieco? chcela by som jej nejako pomoct



780

Re: zlé trávenie

Kedze je to zo zaludka, tj nema dost kyselin a jedlo jej v zaludku hnije. Musi brat zdroj kyselin, napr betain HCl s pepsinom, a aku davku potrebuje asi musi zistit sama.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … l&ic=1
Moze to byt od jednej kapsule az po tri , s kazdym jedlom.  A pit az 2-3 hodiny po jedeni, podla moznosti dostatok cistej vody, nie sladke napoje.
Samozrejme jej radim brat aj jod a selen na stitnu zlazu aj na vyrobu enzymov a tiez mikrovlakniny a probiotika, lebo tie hnacky jej iste znicili crevnu floru. len ked ma solne crevne naduvanie, tak potrebuje brat aj enzymy , pre zaciatok by stacil obycajny pancreatin.
Na mlieko existuju tiez enzymy, ktore ti dovolia pit mlieko a jest rozne mliecne vyrobky. Pozri napr na tento silny, kde kazda kapsula dovoli vypit pohar mlieka
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-M … l&ic=2
Na gluten este nie je nic celkom ucinne, takze tomu sa musi vyhybat.



781

Re: zlé trávenie

,,,Samozrejme ked beries kyseliny, akekolvek,. tak sa ti cast z nich dostane do tela a moze ho prekyslit. Ale telo ma mechanizmy, ako sa zbavit roznycy neziaducich latok, tj aj kyselin a zda sa , zer napr moje telo to vedelo roky robit s mensimi davkami betainu HCl. ''''

Rozmyslam, pri tych mechanizmoch vylucovania kyseliny nadbytocnej resp betainu..... myslite ze telo to dokaze len tak jednoducho cez moč alebo si cucne pri tom nejake mineraly zo zasob a tak aj alkalizuje krv aj tu kyselinu ?  trosku mam v tomto zmätok...

Pripada do úvahy aj taká možnost  ze moje parietalne bunky mi neprodukuju len Hcl,  ale produkuju alkalie do krvi ?

Naposledy upravil: letto (2015-07-01 21:07:38)



782

Re: zlé trávenie

Parietalne bunky stiepia NaCl na    NAHCO3 a HCl kde si z krvi pozicaju CO2
Tj vytvaraju vzdy rovnake mnoZstvo zasad aj kyselin
Takze ked neprodukuju kyseliny, neprodukuju ani alkalie.
Samozrejme extra absorbovane kyseliny mozu telo orabovat o mineraly, ked sa nahodou okamzite nevylucia cez ladviny Nuz a ako je to s vylucovanim absorbovanej HCl do krvi, to je este otazne. Ja ale viem, ze som nestratil zatial privela z kosti aj ked som pouzival doplnok kyselin uz nejaky cas. Ale moze sa to zmenit, v zavislosti od ucinnosti ladvin.



783

Re: zlé trávenie

http://www.hoogle.sk/Super-Enzymes-180-tbl-d702.htm

rng myslis si ze sa da pankreatin nahradit tymto napriklad 2tabletky super enzimu namiesto 1tbl pankraetinu ?

je tam pisane aj ze pepsin 500 , normalny betain hcl ho ma 160 takze aj to je vyhoda nie ?

Obsahuje 200mg betainu na 1tbl takze na 2 = 400 to je skoro ako jedna tabletka betainu + 1000 pepsinu namiesto 320 .

Pepsin je tiez velmi dvolezity pokial som dobre cital .

Takze co myslis co je lepsie
2x betain hcl + 1 pankreatin
alebo
1x betain hcl + 2-3 super enzym

na iherbe je dokonca tento este lepsie neviem ci to je chyba ale ma viacej pankreatinu 37000 a 2900 . http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … l&ic=1

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-02 12:27:09)



784

Re: zlé trávenie

400 mg betainu HCl je dost malo, Ja odporucam od 1 do 3 kapsul 650 mg betainu HCl s hodne koncentrovanym pepsinom Osobne beriem aj 2-3 kapsule pancreatinu, pozri na tento
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
a porovnaj si pocet USPjednotiek takze v tom svetle ten "superenzym" nie je az natolko "super",  aj enzymu na tuky, lipazy je tam podstatne viac, a ja po operacii zlcnika mam trosticku problem so stravovanim tukov.



785

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

400 mg betainu HCl je dost malo, Ja odporucam od 1 do 3 kapsul 650 mg betainu HCl s hodne koncentrovanym pepsinom Osobne beriem aj 2-3 kapsule pancreatinu, pozri na tento
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
a porovnaj si pocet USPjednotiek takze v tom svetle ten "superenzym" nie je az natolko "super",  aj enzymu na tuky, lipazy je tam podstatne viac, a ja po operacii zlcnika mam trosticku problem so stravovanim tukov.

Aha vizera tak ako ten od now foods len ma viacej lipazi , co sa s lipazou stane ked sa nevyuzije v zaludku a co je toto ?
Alpha Galactosidase (750 AGS Units) (Aspergillus niger fermentation) 25mg .

a k tomu pepsinu , v betain hcl ho je 160 a v super enzyme 500 je to tak isto koncentrovany alebo je to iny pepsin ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-02 15:02:58)



786

Re: zlé trávenie

Super enzyme uvadza len jednotky NF na pepsin, nie jeho mnozstvo ani koncentraciu.Takze to neviem porovnat.
Alpha galactosodase je enzym co nam pomoze stravit rozne zeleninove a strukovinove cukry, co inac vyvolavaju naduvanie v hrubom creve.



787

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Super enzyme uvadza len jednotky NF na pepsin, nie jeho mnozstvo ani koncentraciu.Takze to neviem porovnat.
Alpha galactosodase je enzym co nam pomoze stravit rozne zeleninove a strukovinove cukry, co inac vyvolavaju naduvanie v hrubom creve.

a co tie ostatne latky v super enzyme , tam ten ananasovy enzym atd , su v aspon takych mnozstvach ktore su ucinne ?

a este ma zaujma ze ci pankreatin je lepsi na travenie ako betain hcl , ze ci je lepsie 2 pankreatiny a 1 betain alebo naopak. smile

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-02 20:11:00)



788

Re: zlé trávenie

ZlatySfar vysvetlim Ti to, ja mam tvorbu kyseliny v prdeli ,  pomaha mi BEtain ten kvalitny od NOW + tie enzymy od Jarrow.... Superenzymy pouzivam len ako napr ked mi nestacili 3betainy k vacsiemu jedlu a enzymy..... alebo naprked si dam ryzu s bananom .. proste na lahsie veci je to idealne alebo ako ,,doplnok,, ked sa das betain a enzymy a citis ze este troska by si potreboval daco .....   inak keby  LEN superenzymy pouzivam tak by som ich potreboval asi 10ku kazdemu jedlu.... cize nie su az take Super ... ale su super ako doplnovanie smile

Sice superenzymy obsahuju navyse aj zlc takze je to + tiez... skratka najvacsi ideal  je ked mas vsetky 3veci a dopasovavas si smile
silny Betain, silne enzymy  a    stredne/slabsie superenzymy smile


pankreatin ma idealnu ucinnost v kyslom prostredi..... ja napr mam kyseliny v cudu a keby si doplnam len enzymy tak daleko nezajdem big_smile

Naposledy upravil: letto (2015-07-02 20:33:21)



789

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

ZlatySfar vysvetlim Ti to, ja mam tvorbu kyseliny v prdeli ,  pomaha mi BEtain ten kvalitny od NOW + tie enzymy od Jarrow.... Superenzymy pouzivam len ako napr ked mi nestacili 3betainy k vacsiemu jedlu a enzymy..... alebo naprked si dam ryzu s bananom .. proste na lahsie veci je to idealne alebo ako ,,doplnok,, ked sa das betain a enzymy a citis ze este troska by si potreboval daco .....   inak keby  LEN superenzymy pouzivam tak by som ich potreboval asi 10ku kazdemu jedlu.... cize nie su az take Super ... ale su super ako doplnovanie smile

Sice superenzymy obsahuju navyse aj zlc takze je to + tiez... skratka najvacsi ideal  je ked mas vsetky 3veci a dopasovavas si smile
silny Betain, silne enzymy  a    stredne/slabsie superenzymy smile

Aha , a ak nejedavam tazke jedla , mavam vecsinom ryzu alebo zemiaky normalnu porciu a k tomu trosku masa alebo vajicka max 60g masa , trosku orechov , je lepsie dat 2 betainy + 1 pankreatin alebo radcej 2 pankreatiny a 1betain ? Alebo to musim otestovat na sebe vsetko ? lebo davam 10 betainov denne bojim sa ze sa mi prekisli organizmus lebo sa ani nealkalizujem len 1x za tyzden vecer s enterickym Alkalife a na druhy den rano este bikarbonov .



790

Re: zlé trávenie

Ananasovy enzym, proteolyticky tj bielkoviny rozkladajuci odporucam v ovela vyssich davkach nez mas fakticky len ukazkovo v superenzyme. 
napr odporicam 3000 GDU, ako mas napr v tomto enzyme na 2 kapsule
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
Nie 120 GDU....



791

Re: zlé trávenie

Rozumiem Ti mam podobny problem.. ked sa chcem kvalitne poriadne najest denne mi to vychadza cca na 7-9betainov.. nealkalizujem sa zatial vobec z coho ma hryzie svedomie troska hehe... teda jedine tak ze cely den si kontrolujem potravu tak aby aspon 70-80% bola zasadotvorna... (ryza,avokado, ovocie, zelenina, oleje kvalitne, pijem mineralne vody vela, bylinkove caje, rano pohar vody velky s citronom...)..... Ph mocu mam zatial 6  alebo 6,5 ...cize zatial to vyzera ok ale davam si aj rozne ine mineraly pre istotu (bone strenght, zinok,selen, jod, magnezium...) aby som sa neprepadol nahodou zas do deficitnych stavov .. keby moje telo nahodou pouzivalo mineraly na neutralizaciu kyselin v krvi....

Ale planujem si dobuducna zaobstarat aj tie entericke alkalizatory veruze ... 

ked si das napr ryzu +zemiaky a k tomu trochu masa tak by Ti pravdepodobne boli idealne 2betainy a 1-2pankreatiny.. to by Ti malo zarucit cca tak 90% travenie v zaludku ked zoberieme do uvahy aj to ze tie enzymy sa aj trocha nicia kyselinou...

ale svoje spraví aj velkost aky velky mas zaludok, cize doporucujem si istotne otestovat smile ... napr ked ja mam maly zaludok a prezerem sa tak by som potreboval aj  6betainov ... ale ked tu stravu rozdelim a pekne sa mi to tam v zaludku osetri resp dostane sa kyselina tam kde ma na vsetku potravu tak potrebujem len 4betainy..... (cize 2usetrene ) smile .... ina cesta neni musis poskusat.... ja tez furt  testujem .... ale citim citelne ze ked mam v jedle trocha viac bielkovin (maso,vajcia,syr,ryba) tak tym padom umerne stupa aj potreba betainov.....  ked sa najem nech je to uz hocico... tak  citim ze az vtedy je dobre ked napr za hodinu po dojedeni necitim ani malicke grgy s prichutou jedla....   po case si to tak vypestujes doslova ze sa pozres na jedlo ake ides jest v akom zlozeni a budes na 95% vediet presne kolko betgainu a enzymov alebo superenzymov Ti bude stacit smile

kombinaciu 1betain a 2pankreatiny pouzivam napr ked na ranajky zjem asi 300g ovocia a zeleniny a orechov a horkej cokolady a ovsenne vlocky......     vtedy je to idealne ....   je to sice viac jedla ale je tam malo bielkovin cize staci uplne 1betain (zabezpečí kysle prostredie) a pak tie pankreatiny mozu v nom kvalitne pracovat smile

Veľká vďaka pánovi RNG bez neho neviem kde by som bol uz .... napísal som co pocitujem a co mi ako  zaberá... samozrejme kazdy si to musi dopasovat odskusat na sebe..... smile

Naposledy upravil: letto (2015-07-02 21:43:10)



792

Re: zlé trávenie

Nuz aj ja tom este stale vlastne len experimentujem, aj ked uz odhadujem ovela presnejsie, co mam s cim brat.Aj tak sa este aspon raz za 10 dni seknem a potom to zachranujem dodatocne najma pre to, ze sa snazim brat minimum kyselin, aby som si neprekyslil telo



793

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Ananasovy enzym, proteolyticky tj bielkoviny rozkladajuci odporucam v ovela vyssich davkach nez mas fakticky len ukazkovo v superenzyme. 
napr odporicam 3000 GDU, ako mas napr v tomto enzyme na 2 kapsule
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
Nie 120 GDU....

Rng ten enzym co je v ananase ktory travi bielkoviny , kolko ho je asi v jednom ananase alebo kolko na kolko Gramov ak nahodov vies , ci sa oplati jest ananas kvoli tomu enzymu alebo nikdy nedosiahnem aspon 1000+ GDU



794

Re: zlé trávenie

Bromelain sa nachada v ananase , najma nezrelom, v strede a stopke a je zodpovedny za tu palivu chut(rozklada aj povrch jazyka....) SDamozrejme jeho mnozstvo velmi kolise, pre to odporucam pri potrebe enzymov skor pouzvat vytazok, s presnou davkou enzymu. Ale jest surovy ananas, papaju, stonkovy celer a tiez surovu cviklu a kiwi je dobre pre telo.



795

Re: zlé trávenie

Prosím Vás tie enzymy od Swansona

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … s-180-tabs

Neudávaju tam pocet jednotiek USP resp kolko rozlozi jedna tableta bielkovin tukov a sacharidov....   Či dá sa to vyčítať aj z toho Pankreatine 4x a 250mg v jednej tablete?

Ďakujem



796

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

Prosím Vás tie enzymy od Swansona

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … s-180-tabs

Neudávaju tam pocet jednotiek USP resp kolko rozlozi jedna tableta bielkovin tukov a sacharidov....   Či dá sa to vyčítať aj z toho Pankreatine 4x a 250mg v jednej tablete?

Ďakujem

Cauko, to by som nekupoval, pretoze ucinnost enzymov sa urcuje podla ich aktivity, t.j. v jednotkach aktivity.

To je neurcity obsah z toho nevies vycitat ich ucinnost.

Pozri moju davnejsiu komunikaciu s RNG, kde mi to vysvetlil: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=38123#p38123



797

Re: zlé trávenie

Njo ved ja viem , len swanson sa javí ako good firma kvalitna tak sa cudujem ze preco to tam neuvadzaju ...reku ci nieco nemam dostudovane smile ....  takze pokial tam neni uvedene kolko USP alebo FIP alebo proste hociake jednotky (ktore si prepocitam)   ktore rozlozia napr x gramov bielkovn x gramov sacharidov x gramov tukov tak je to smejd neodhadnutelny ? smile



798

Re: zlé trávenie

Ano, presne tak, pretoze z toho neurciteho obsahu nevies zistit ucinnost enzymov.

Preto ako hovori RNG, treba pozerat vzdy na obsahy nie je na znacky, pretoze obsah zarucuje ucinnost doplnku nie znacka.

To mas tak, ze moze mat jedna firma vacsinu vybornych produktov, ale ostatne moze mat o nicom, a tie co ma o nicom, tak zas druha firma ich moze mat velmi dobre.

Preto treba vzdy vyberat doplnky podla obsahu ucinnych latok, nie podla znacky.



799

Re: zlé trávenie

yop, dík smile hezky den zelám slnečny!



800

Re: zlé trávenie

Na stastie definicia na standartny pancreatin je dnes bezne pouzivana, tj 4 x 250 mg pancreatinu, tj 1 gram ma polovicu ucinnosti napr tohoto, ked mas ekvivalent v kazdej kapsuli 2 gramy standartneho pankreatinu
http://www.swansonvitamins.com/now-food … n-100-caps