51

Re: Cholestanol

RNG, chcela by som sa ťa opýtať. Manžel berie na odtučnenie pečene z i-herbu Pancreatin 4x-500mg, v ktorom sa nachádza aj 9000 jednotiek lipázy. Berie to nalačno. Teraz bol na odbere krvi a má zvýšené triacylglyceridy cez 4. Môže to byť ovplyvnené braním tohto doplnu? Ďakujem indiga



52

Re: Cholestanol

Lipaza uvolni tuky z peceni a uvedie ich do krvneho obehu, aby mali moznost sa spalit.
To iste urobi Lecitin.
Co vyluci tuky cez zlc a ked sa nasiakne zlc s nimi a vynesie z tela je sylimarin a calcium-L glucarate.
Oba zvysuju zlcotok a tym aj vylucovanie cholesterolov a triglyceridov z peceni.
Ale pracuje to len ked beries dost mikrovlaknin, ktore to z tela vynesu, inac sa to reabsorbuje spat do krvi a taktiez zvysi cholesterol a triglyceridy v krvi.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-05 21:58:47)



53

Re: Cholestanol

RNG, tretej vete celkom nerozumiem. Prečo treba brať na kolujúce tuky v krvi silymarin a calcium D- Glucarate? Čo urobia tieto doplnky z tými tukmi v krvi? Nestačia iba mikrovlákniny na to aby sa tie uvoľnené tuky odstránili z krvi? Ďakujem indiga



54

Re: Cholestanol

Triglyceridy=tuky su ciastocne z jedla, a ciastocne vytvorene nasou vlastnou pecenou z prebytkov cukrov. Ked pecen vytvara privela tukov,l treba obmedzit cukry. Policosanol znizuje vyrobu triglyceridov aj cholesterolov. Podobne aj calcium-D -glucarate, ktory naviac odtucnuje pecen. Sylimarin zvysuje tok zlci, cim cisti pecen. V zlci su aj cholesteroly aj tuky. a az ked sa tuky a cholesteroly dostanu do criev, mozu ich mikrovlakniny do seba nasat a vyniest von. Priamo z krvi mikrovlakniny v crevach nemozu tuky vynasat v podstatnych davkach.



55

Re: Cholestanol

Moony, chcem sa opýtať odkiaľ si si konkrétne objednával prípravky /myslím zahraničie/.Koľko o trvalo a aké bolo doručenie. Nebol problém s clom atď. Ďakujem vopred za info. Ja som dnes bola na kontrole mojho slávneho cholesterolu /vybrala som dve dávky cholestanolu - obsahuje polycosanol 10mg/ a moje výsledky: Klesli mi triglyceridy o 0,42 , zvýšil sa HDL o 0,48 LDL sa ani nepohol, ale je to pozitívne, či nie. Uvažujem objednať si polycosanol  z USA. Ináč cholestanol som brala 2 tabl. denne /20 mg polycosanolu/ Koncom januára mám ist na krv opať a potom sa uvidí, ale lieky rozhodne nechcem. Najviac ma prekvapila moja obvodná lekárka, ktorá so mnou súhlasí.



56

Re: Cholestanol

Osobne odporucam  aj vyse 40 mg policosanolu, a vo forme potravinoveho doplnku, nie farmaceutickeho vyrobku. Nepotrebujes zbytocne e-cka. Pomoze to brat aj v kombinacii s Red Yeast Rice.
Nuz lady sa lamu, pomaly aj klasicki lekari prichadzaju na to, ze chemicke lieky sa casto daju nahradit neskodnymi potravinovymi doplnkami....



57

Re: Cholestanol

Ďakujem RNG, si veľmi milý a veľká psychická opora pre mnohých.



58

Re: Cholestanol

OK. Ja tu len uvadzam prostriedky, ktore mame nie z chemickych/farmaceutickych tovarni, ale z prirody, ked je roznych uzitocnych latok statisice, len sa nehodia farmaceutom , lebo nemozu doniest zelane zisky.A myslim si, ze ludia maju pravo tieto informacie vediet, aj ked sa to monopolna medicina snazi zastriet.



59

Re: Cholestanol

Pre sara8.
Ja som si objednával všetko z USA, je to najlacnejšie.
Len som zrovna nepochopil, na základe akého kľúča to preclievajú a zdaňujú, lebo raz som musel zaplatiť DPH, inokedy zase nie, pritom objem i cena boli zhruba rovnaké. Absolútna kafkovština, lebo za ten svet sa nedalo spojiť s nikým konkrétnym, aby mi vysvetlil, prečo tak postupovali.
Ale nakoniec i s poštovným a doplatením DPH som nakúpil oveľa výhodnejšie, ako keby som to kupoval cez rôznych oficiálnych i neoficiálnych priekupníkov. Aj tak to vyzerá, že všetci objednávajú v USA, potom si pripočítajú poštovné, clo a DPH, nato si pridajú ešte svoju maržu a potom Ti to chcú predať a zarobiť na Tebe len preto, že sa ostýchaš ísť do toho na vlastnú päsť. 
Ja som si zvykol surfovať aspoň medzi tromi zdrojmi a hľadať výhodnú gramáž a počet kapsúl za čo najnižšiu cenu. Napr. iHerb,  Swanson a Natural Vitamin Direct. Navyše pod iHerb je množstvo rôznych firiem.
Zatiaľ mi všetko prišlo v pohode a napriek predvianočnému blázneniu i docela rýchlo. Zistil som, že kým som sa svetu chvíľu nevenoval, svet ufujazdil riadne dopredu, hrozne sa globalizoval a prakticky nielen, že nič nie je nemožné, ale dokonca je to ľahké, stačí prekonať prvú nedôveru a človek si na objednávanie rýchlo zvykne. Funguje to. Teda, pokiaľ na to má!

Ináč, sme to my iba smiešne figúrky v rukách zneužitého štátu, jeho skorumpovaných zákonov a všemocného kapitálového lobingu.
Tak si predstav, že kým som si 8 rokov liečby tlaku ničil pečeň všetkým tým farmaceutickým svinstvom, zákon mi naň doplácal, len aby bolo pre mňa ekonomicky výhodnejšie a aby som bol na ňom závislý. Keď som sa ho v záujme o vlastné zdravie zbavil a prešiel na adekvátne prírodné doplnky, všetko ja na mojej peňaženke, moje vlastné a ťažko platené zdravotné poistenie sa mi okamžite obrátilo chrbtom. Farmaceuti si postavili zákon tak, aby im človek mastil kapsu, jeho skutočný prospech im je ukradnutý...  Ovšem, škoda reči.



60

Re: Cholestanol

Ahoj Moony, s tym dph a clom mam pocit, ze niekedy ti to nedaju zaplatit bud koli lenivosti pracovnika, alebo co je myslim pravdepodobnejsie, ze baliky prichadzaju cez nemecko a pri nedoslednom pozreti zasielky vidia deutche post a tak to nepreclia. Ja mam niekedy na listku od zasielky napisane USA a niekedy Nemecko.



61

Re: Cholestanol

Cesty Bozie a cinnost byrokracie je nevyspytatelna.



62

Re: Cholestanol

Tak mi pomaly končí moja zásoba sušených bobúľ hlohu.
Mal ste pravdu, domáca úprava mletím je zdĺhavá a problematická kvôli neuveriteľnej tvrdosti samotných kôstok. Ideálne by bolo, keby sa dal hloh pomlieť nejak priemyselne vo väčšom množstve, ale neviem o takej možnosti.
Teraz však stojím pred dilemou, aký hawthorne si objednať, či len čistý z bobúľ, alebo aj s pridanými kvetmi a listami resp. štandardizovaný na konkrétne množstvo vitexinu.
Totiž neviem, ako sa vlastne presvedčiť o jeho individuálnom účinku, človek ho užíva, ale užíva ho správne množstvo?
Ja som úplne vysadil Noliprel a nahradil ho hlohom, ale nemám vlastne absolútne žiadnu spätnú väzbu, či ho beriem v dostatočnom množstve.
Napriek tomu, že sme už o tom pohovorili, nepodelíte sa s nami prípadne o ešte podrobnejšie osobné postrehy a informácie, prosím?
Napríklad ako hloh užívať v priebehu dňa? Ako často a aké maximum v rámci jednej dávky? A dá sa užívať spolu s nattokinázou, alebo radšej nattokinázu nechať pôsobiť úplne samostatne?



63

Re: Cholestanol

Zialbohu, moje skusenosti s hlohom  su len z literatury mojich alternativnych lekarov, pozri napr dr Saheliana
http://www.raysahelian.com/hawthorn.html
Predavkovania sa nemusis bat, nikde v literature nie je ani len spomenute, skor prinizkych davok na ucinnost.
Viacerym som poradil davky 2-3 gramy miesto vasodilatacnych liekov a su spokojni.
Silnejsie asu rozne extrakty, kde na mysiach nasli LD50 davku 13.5 gramu na Kg vahy to by bolo teda na 70 kg osobu skoro kilogram extraktu a my tu hovorime o 1 grame, max 2 -3 gramoch.



64

Re: Cholestanol

Ja beriem na doporucenie RNG tento http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ha … psules/191 1 g, niekedy 1,5 g uz skoro dva roky a da sa povedat,ze mavam tlak dobry....



65

Re: Cholestanol

Pre MilanDr.
Ako mám tomu rozumieť? Znamená to, 2 až 3 kapsule denne? Aký máte systém? Ráno, naobed večer? A ako, čo sa týka jedla?



66

Re: Cholestanol

Doplnky,, ktore sa v tele spotrebuvaju pomerne rychlo je dobre rozlozit do viacerych davok.A u tohoto doplnku nezalezi , ci sa berie s jedlom alebo bez.
Inac je to vytazok 5:1 tj 500 mg kapsula obsahuje ucinne latky z 2.5 gramu ovocia.
Takze je to velmi slusna davka.



67

Re: Cholestanol

Ano mozes 1-1-1, vyskusaj,ak bude malo, kludne skus ako aj RNG doporucuje  az 2 g za den,,,



68

Re: Cholestanol

Nuz ja som mojmu otcovi povodne odporucal 2 az 5 gramov bobul denne, miesto chemickych vasodilatatorov. A pracovalo mu to , dokonca aj mame, ktora mala anginu pectoris a povodne musela nosit so sebou nitroglycerin na rozsirovanie ciev.
Ale kazdemu odporucam si cistit cievy lecitinom a enzymami, potom je aj cieva viac priechodna/priepustna. A pri krvi zriedenej nattokinazou aj celkova cirkulacia je podstatne zlepsena.
Takze sa nespoliehajte len na hloh alebo ine vasodilatatory.



69

Re: Cholestanol

AHOJ Rng, moja 63rocna Matka uziva -okrem ineho - Atorix na cholesterol/plus Trombex, lebo mala malu mozgovu nehodu/. Citala som na Tvojej stranke, ze na cholesterol je treba uzivat: http://www.iherb.com/Now-Foods-Policosa … Vcaps/6491
+ red Yeast Rice, + Lecitin, + mikrovlakniny. Chcela by som sa vsak spytat, ci moze uzivat Red Yeast Rice ak ma obcasne problemy s plesnami, Candidou /proticandidovu dietu poznam, drzala som ju podla Teba a pomohla mi, len Mama sa uz na nu neda/. Ale chcela by som jej aspon tento Atorix zamenit  na nieco prirodne. Okrem toho uziva probiotika a Serrapeptazu. Dakujem.



70

Re: Cholestanol

Mozgova prihoda je obvykle sposobena zrazeninou krvi v zuzenych/zapchanych cievach. Na to treba pouzivat vitamin E,
antioxidanty,
cistit si cievy lecitinom a
riedit krv najma nattokinazou, ale aj serrapeptaza v dostatocnych davkach pomaha.
A radim jej aj rybacie/krill/calamarine oleje.



71

Re: Cholestanol

Dakujem, uz som ajna iherb-e pohladala VitE,Krill olej a Lecithin/ktory je najlepsi resp.kolko treba uzit?/
Ale mala by som este jednu otazku: Cim by sa dali ucinne posilnit steny ciev? Kedze ich ma Matka velmi krehke, praskaju a aj velmi skarede krcove zily,az na operaciu. Vyssiespominane veci vycistia cievy, ale co ich vyrazne posilni? /okrem vit.C,ten uziva stale aj Detralex, aj Varixinal s pagastamom konskym/

Naposledy upravil: katinka (2013-01-12 21:52:19)



72

Re: Cholestanol

Lecitin kup lacnejsi  z domaces firmy Vemica, ti maju aj lacne mikrovlakniny
http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny/soj … ny-asp-sro
Pouzi 2 x 1 lyzicu(polievkovu) tyzdenne najmenej, ked ma mama propblemy s krehkymi/zapchatymi cievami
Na posilnenie a spruznenie ciev okrem pagastanu  je najma vitamin C , K-2 a Bioflavonoidy, teda rutin hesperidin a najma diosmin.

A z inych antioxidantov doporucujem 400 IU vitaminu E a zmes vinpocetine, huperzine a gykolody ako mas napr v tomto
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ex-60-caps   davka 2 x 1 denne, ba i viac.
Je to sice navrhnute na pamat, ale je to aj na oci usi, a jemne cievy v celom tele, ktore spruznuje a robi lepsie [prechodnymi, tj zlepsuje cirkulaciu.
Odporucam brat 2000 az 5000 IU vitaminu D-3 a 100 mikrogramov vitaminu K-2(MK&), lebo tieto vedia vybrat z makkych tkaniv kalciove depozity(vapenne krystaliky a ulozit ich kde patrie=do kosti, ciom sa zlepsi pruznost svalstva aj ciev a znizia zapaly ktore su sposobene poranenim tymito ostrymi krystalmi
. S vitaminom K-2 odporucam brat aj nattokinazu, 2 x 2000FU, najma pri krcovych zilach a riziku tvorenia krvnych zrazenin.
Krvne zrazeniny totiz pochovaju dnes skoro polovicu ludi (infarkty, mozgove "prihody"=porazky, zlyhania organov s nedostatocnej cirkulacie krvi)
Takze je dobre sa poistit a naviac si zlepsit cirkulaciu, co sa zide kazdemu.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-12 22:03:24)



73

Re: Cholestanol

Prešli 3 mesiace, dnes je nedeľa a ja za za 4 dni idem opäť na krvné testy.
Dal som na Vaše rady.
Denne beriem lecitín, policosanol, Red Yeast Rice, nattokinázu, C vitamín, B6-B12-Folic acid, hloh, psyllium a komplet Berksonov protokol, na prostatu som pridal saw palmetto, úplne som vynechal etyl, držím dietu.
Niekoľkokrát denne kontrolujem tlak.
Postupne som sa zbavil všetkých predchádzajúcich syntetických liekov - Agenu, Moxonidinu, Noliprelu, Ticlopidinu a Nebiletu. Novopredpísaný Atoris som ani nezačal brať.
Moja subjektívna situácia je výborná, cítim sa lepšie, schudol som.
Je pravda, že tlak nie je tak vyrovnaný, ako pod liekmi. Oproti predchádzajúcej liečbe je celkovo mierne vyšší a viac sa rozkolíše v závislosti od dennej doby, kvality a množstva stravy a zrejme stresu.
Na druhej strane ale lekár lieky vybalansovával prakticky 7 rokov, ja som na náhradných prírodných produktoch sotva tri mesiace a nevysledoval som zatiaľ ich optimálne množstvá a podrobnejšie súvislosti, nenasadil som možno ešte všetky doporučované. No a najmä som príšerne zvedavý na nové krvné testy.
Toľko stručné zhrnutie pre Vašu spätnú informovanosť a pre orientáciu prípadných čitateľov.
Teraz sa chcem spýtať, ako sa pripraviť na spomínaný odber krvi, aby výsledky neboli prípadne zbytočne skreslené. Predpokladám, že kvôli ustáleniu hladiny cholesterolu by som mal okamžite skončiť s Berksonovým protokolom. Ostatné veci by asi nemali vadiť, však? A prípadné stravovacie, či iné obmedzenia v čase pred odberom? 
Ďakujem sa doterajšiu ordináciu, ozvem sa s novými výsledkami a prípadne budem zvedavý na Vaše ďalšie a doplňujúce rady.



74

Re: Cholestanol

Moony, držím palce pri krvných testoch. Ináč, ďakujem za Tvoju predchádzajúcu odpoveď, dlho som tu nebola. Aj ja netrpezlivo čakám moju prvú zásielku z iherbu a potom to "roztočím".



75

Re: Cholestanol

Nechapem, preco chces prestat brat doplnky, ktore ti zlepsuju rozbor krvi a tym zdravie celkove
Doplnky sa beru, lebo ichj telo potrebuje, tak ako napr potrebujes jedlo a vodu pre kazdodenny zivot.
Bez nich  by si mal samozrejme okamzite aj  za den uplne ine rozbory krvi.

Inac na tlak si precitaj pozorne temu stres, kedze tlak je velmi zavisly od stresu a stres treba co najviac potlacit po cely zivot, lebo vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov.



76

Re: Cholestanol

Ja som predsa nepovedal, že chcem prestať brať doplnky, ja som iba reagoval na text tu kdesi vyššie, že ktosi šiel na rozbor krvi a mal hrozne vysoký cholesterol, lebo zrovna odtučňoval pečeň a všetko to mal v krvi, alebo tak nejak.
Podľa môjho úsudku je napr. zrovna Berksonov protokol dlhodobo neštandardným zásahom do procesu trávenia (i  keď s pozitívnym účinkom), tak som iba chcel vedieť, či prípadne neskreslí krvný obraz, resp. som sa pýtal, či nemáte vedomosť, čo z vecí, ktoré užívam, môže krvný obraz skresľovať, to je všetko.
Napríklad pred posledným odberom krvi mi vraveli o.i. 24-48 hodín nepiť žiaden alkohol a potom som si kdesi prečítal, že alkohol sa má vysadiť minimálne 8-10 dní pred odberom, pretože pečeň naň ešte stále reaguje a výsledky preto budú zavádzajúce.



77

Re: Cholestanol

OK, tu mas definitivne pravdu,  v pripade odburavania tukov z pecene naozaj mozu byt vysledky cholesterolov a triglyceridov v krvi vyssie. lebo cast zlci sa reabsorbuje aj s tukmi a cholesterolmi, najma ked neberies dost mikrovlaknin, ktore inaz tu zlc do seba nasiaknu, takze sa ovela menej reabsorbuje. Ale myslim si , ze 2-3 dni  na to uplne staci, hoci tuky a cholesterol su v obehu dlhsie, ako niektore ine latky.

A pretucnenie pecene je skor sledovatelne na ultrazvuku, to ti ukaze lepsie vysledky,co sa deje, nez krvne skusky.



78

Re: Cholestanol

Tak po necelých troch mesiacoch užívania doplnkov podľa Vašich doporučení + dietetickej zmene sú výsledky famózne! Ďakujem.
Biochémia krvi celá v norme, jedine HDL:0,90.

A na to sa chcem spýtať.
Pri predchádzajúcej analýze zápis znel: "chol.:7, LDL: 5,0, HDL v norme".
Teraz zápis znie: "chol. v norme, LDL v norme, HDL: 0,90.
Čo to znamená a ako sa dá tomu rozumieť?



79

Re: Cholestanol

Nuz dobre, ale na jediny laboratorny rozbor by som sa aj tak nespoliehal
Policosanol nizuje LDL a zvysuje mierne HDL.
Inac tie cisla mi nic nehovoria, v USA su jednotky na cholesterol ine, v miligramoch na deciliter krvi. Takze to neviem posudit.



80

Re: Cholestanol

No dobre, ale ako by ste najlepšie charakterizoval LDL a HDL a ich pôsobenie na organizmus?
Viete, všade sa o tom hovorí, ale garantujem Vám, že tomu málokto jasne rozumie.
A čo to pre telo znamená, ak má zvýšený práve HDL?
Ďakujem.



81

Re: Cholestanol

Cholesteroly su zluceniny medzi lipidmi=tuky a proteinmi=bielkoviny. Podla toho, aku maju velku molekulu sa aj spravaju. Oboje su v tele potrebne na rozne funkcie, od polotovarov na hormony, nervovych vlakien az po "naplasti" na praskliny v cievnych stenach.
Ked ale nie su v potrebnych mnozstvach, mozu spobit problemy. LDL=(Low density=nizkomolekularny cholesterol) zvykne oxidovat na lepkavu hmotu, ktora sa nasada na steny ciev a tam este viac stvrdne, cim zapchavca cievy, znemoznuje poriadnu vyzivu a regeneraciu vystelkov ciev  a robi ich zarovren neohybnymi=krehkymi. Z celkovej vrstvy na stenach ale tvori len 15 %, 5% tvoria kalcifikaty zo zapalov a az 80% tvoria oxidovane znicene tuky, najma tie,,ktore tak velmi tlacia lekari=rastlinne polynenasytene znicene vytazovanim a "stabilizovanim"
HDL (High density=vysokomolekularny cholesterol) nazyvaju dobry, lebo sa vie  udajne zlucit s oxidovanym LDL a odstranit ho zo stien ciev.
Na POMERE  tychto cholesterolov teda zavisi zapchavanie ciev do urcitej miery.

Ale ovela vyssi vplyv na zapchavanie ciev  maju znicene oleje, tiez stav /hladkost vystelkov ciev, ktora zavisi najma od hladiny HOMOCYSTEINU, lebo na hladke steny si nic nemoze nasadat.
Tiez to samozrejme zavisi od antioxidantov v krvi, lebo tie zabranuju oxidacii a tvrdnutiu tukov a cholesterolov na stenach ciev.
Lekari dosial casto nedocenuju ulohu znizovania homocysteinu , lebo to sa nerobi liekmi ale vitaminmi B-6, B-9 a B-12.
Celkove cisla cholesterolov boli rozne posunovane za poslednych 50 rokov, aby podporili predaj proticholesterolovych liekov. Momentalne hladiny, co niektori tlacia su az prinizka na optimalne zdravie.



82

Re: Cholestanol

RNG, chcem sa Ti veľmi poďakovať. Dnes som sa dozvedela svoje výsledky cholesterolu. V decembri som ho mala 8,1 / norma 5,2/ V polovici januára som si nasadila Tebou odporúčany policosanol /2 x 20 mg/ a Red Rice /2x600mg/ Výsledok po 1,5 mesiaci užívania: Celkový cholesterol 6,37, LDL 4,55, HDL 2,32. Lekárka bola hotová. Vraj len tak ďalej... Takže pokračujem, v máji idem na krv opať. Ešte raz veľká vďaka za Tvpje cenné rady /nielen za mňa/ pekný deň



83

Re: Cholestanol

A ešte niečo, nechcem to tu zmeniť na inzerciu, ale mám k dispozícii jedno nové balenie BEST Nattokinase od D.Best 90 caps.
Ak by mal niekto záujem napíšte mi prosím na milenka@centrum.sk .



84

Re: Cholestanol

OK.



85

Re: Cholestanol

Toto by Vas mohlo zaujimat :

http://www.osel.cz/index.php?clanek=7157



86

Re: Cholestanol

Nic noveho, ja to bezne pozorujem u ludi, co beru statiny, ze im znacne poklesne schopnost rozmyslat. Nepotrebujem na to ani pokusy na potkanoch, vsakze.
Samozrejme farmacia sa to snazi co najviac zatajit, ako obvykle.
Choesteroly sa totiz v tele pouzivaju na rozne funkcie, na budovanie nervov, na rozne hormony a podobne. Takze ich bezhlave potlacanie je skodlive. Samozrejme moderacie, tj ovplyvnenie tvorenia v prospech HDL u ludi s vysokym LDL je uzitocne ale na to netredba chemicke lieky, staci len obycajny neskodny polyol z listov cukrovej trstiny, policosanol alebo Red Yeast Rice, tj specialny vytazok z urciteho typu kvasenej ryze.
Znizenie tvorenia cholesterolov mozno dosiahnut aj znizenim prijmu roznych cukrov, najma prebytocnych velkych mnozstiev fruktozy. To znizi aj hladinu triglyceridov v krvi zaroven.

Naposledy upravil: RNG (2013-09-27 19:07:23)



87

Re: Cholestanol

dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o reakciu na nasledovné - od januára užívam Policosanol Swanson ultra 20 mg 2x denne, Beta Sitosterol 160 mg, B6-B12-kyselina listová    50mg-125mcg-0,4 mg , selén 200 mcg, zinok 30 mg, vit C 2000 mg - okem toho mikrovlákniny, lecitín práškový (sójový aj slnečnicový), občas s jedlom Hydrochloric Acid with Pepsin Swanson - a po kontrolných vyšetreniach na cholesterol mám celkový cholesterol vyšší ako v decembri (7,17) a zvýšil sa aj LDL a triglyceridy --- v čom môže byť problém?



88

Re: Cholestanol

Ak to nebola chybas merania( labaky robia privela chyb, az 1/3 vysledkov je chybna), tak na to nemam ziadne vysvetlenie. Jedine ze by si zmenila stravu a jes podstatne viac cukrov, najma fruktozy.



89

Re: Cholestanol

laboratórium bolo to isté, čo minule - tak neviem,  a to dávkovanie doplnkov, čo užívam je správne? na jedlo si dávam tiež pozor, ale zatiaľ som prílohy ako ryža, zemiaky, chlieb nevynechala - a ani žiadne koláčikovanie sa nekoná.



90

Re: Cholestanol

Davkovanie mas spravne. To iste davkovanie pouzil moj syn a za mesiac mu cholestrerol a triglyceridy podstatne klesli Takze to su udaje nielen z literatury mojich zdrojov, alternativnych lekarov, ale aj osobna skusenost.
Mozno by si mal;a skusit si precistit pecen, na co je protokol dr Berksona. Cholesterol sa v peceni tvori a prebytky vychadzaju z tela  so zlcou. Ta sa ale v crevach reabsorbuje, ked sa nenasiakne do mikrovlaknin a nevynesie von z tela
Mozno viac mikrovlaknin?
Na znizenie cholesterolu je tiez Red Yeast rice, davka 2 x 1 gram denne.
Pozor na jemne muky, najma psenicna a vyrobky z nej su na hladiny cukrov nebezpecne, Psenicna jemna bielena muka ma glycemicky index vyssi, ako rafinovany cukor. Aj zemiaky maju vysoky glycemicky index.



91

Re: Cholestanol

ďakujem za rady - skúsim pridať mikrovlákniny a prečistiť pečeň, neviem, či aj antikoncepcia nerobí šarapatu, užívam už dosť dlho.



92

Re: Cholestanol

Ziadne umele chemikalie , nama dlhodobo vnutorne  pouzivane nemozu byt pre telo dobre.



93

Re: Cholestanol

Dobrý den,dcerke 6ročnej (20kg) bol zistený opakovane zvýšený cholesterol,nevieme z čoho to môže mat,lebo sladkosti máva len niekedy aj to len minimálne,doktorka my povedala že jej mám nasadit vitamín E 100mg denne + Omega NMK 1 tobolku denne,neviete my prosím nejaké odporučit z iherb?A mohla by som jej tiež dávat čo tu odporúčate na cholesterol Policosanol?stačilo by to alebo treba pridat aj red yeast rice?A ešte sa chcem spýtat dcérke od malička vždy bol problém jej odobrat krv,vždy ked ju pichli krv nikde,až jej tú krv vždy až tak vytláčajú z ruky alebo pichnú do druhej ruky kým niečo neodoberú,a to jej dávam pred odberom vždy napit pohár vody,raz sa stalo že jej krv vobec sa nedala odobrat tak sme museli príst na druhý den.Požiadala som doktorku nech jej spraví vyšetrenie či nemá až moc hustú krv a netreba jej ju niečim riedit a doktorka my povedala znova len že jej mám dat pred odberom napit vody čo aj robím,pritom sama vraví akú má dcérka hustú krv že až sa jej tak ťahá pomaličky ked jej ju odoberá,takže ked to doktorka nerieši a pre dieťa a aj pre mna sú tie odbery dost traumatizujúce,chcem dcérke nasadit  Nattokinázu alebo Serrapetázu,len neviem ktoré by bolo pre ňu vhodnejšie,môžte my prosím poradit?Ďakujem pekne.



94

Re: Cholestanol

Policosanol  znizi tvorenioe LDL("zly "cholestrerol v peceni a zvysi trosticku HDl co je tzv "dobry choesterol). To iste, plus extra dobre ucinky napr na srdce ma aj Red yeast rice. Ja beriem obcas kombinaciu oboch
Odber krvi zalezi od sikovnosti lekara, a pre to su casto v tom lepsi laboranti a sestricky.
Nevidim ale ziadny dovod na casty odber krvi.

Dnesne povolene hladiny cholestrerolu boli nedavno podstatne sprisnene, do nerealistickych hladin, a jediny dovod na to vidim umele zvysopvanie poctu pacientov a spotreby skodlivych proticholesterolovych liekov.
Branie napr jednej kapsule nattokinazy alebo serrapaptazy, preventivne  by jej mohlo len pomoct

Naposledy upravil: RNG (2015-01-15 15:56:44)



95

Re: Cholestanol

A čo by bolo lepšie, nattokinaza alebo serrapeptaza?



96

Re: Cholestanol

taaja napísal(a):

A čo by bolo lepšie, nattokinaza alebo serrapeptaza?

V podstate to je asi jedno. Nattokinaza vyjde lacnejsie.



97

Re: Cholestanol

PoZor, aby nedoslo k nedorozumeniu, nattokinaza a serrapaptaza zlepsuju cirkulaciu,
Policosanol a red yeast rice znizuju cholesterol a triglyceridy vytvarane v peceni.



98

Re: Cholestanol

RNG, chcem sa ta spytat na nasledovnu vec.
Zacal som brat Beta Sistosterol na prostatu (1 x Mega Strength od Source Naturals) a Sytrinol na cholesterol  (2 x 150mg od Doctor`s Best). 
V niektorych zdrojoch sa uvadza, ze steroly blokuju ucinok Sytrinolu. ( http://www.healthyimmunity.com/books/yo … ctions.asp )  Co si o tom myslis ?



99

Re: Cholestanol

Mozne. Ale ja aj tak odporucam na znizenie cholestetrolu a triglyceriodov brat Red Yeast Rice(2 x 1 gram) a policosanol(40 mg) obe pracuju dobre a rozhodne sa nekrizuju so sterolami.



100

Re: Cholestanol

Myslel si to tak, ze aj Red Yeast Rice aj Policosanol v uvedenych davkach, alebo sa rozhodnut pre jednu z uvedenych alternativ ?