301

Re: citricidal

veľmi pekne ťa prosím rng, najprv mi zistili v pošve baktérie enterococcus faecalis a e-coli, potom bakteriu klebsiella pneumoniae, užívala som citricidal od higher nature, ale ziadna zmena, prosím ťa kde môžem kupiť pravy citricidal? pozerala som na stránku www.hoogle.sk tam píše, že obsahuje quaternové zlučeniny,ale momentalne ho nemaju na sklade, nevies mi poradit, kde by som ho mohla kupit ten pravy original citricidal? Dakujem velmi pekne



302

Re: citricidal

Pietro napísal(a):
Naaty napísal(a):

Objednával už niekto z toho needs.com?
Ak ste objednali z hoto hoogle.sk za aký čas vam to došlo?
A má niekto skúsenosť s tým z biozdravie.sk je to to isté? Pretože tak vyzerá.

Naaty, podarilo sa mi to najst, pouzivatel dusan, uz kupoval citricidal z firmy needs.com, pozri jeho prispevky:
http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=35768#p35768 (c. 503)
http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=35938#p35938 (c. 508)
obidva prispeky su z tej istej temy.

Ja osobne som len kupoval citricidal z hoogle.sk , robil som aj test ucinnosti s kvasnicami a potvrdil, ze je to pravy citricidal. Z hoogle.sk ta objednavka pride dost rychlo, myslim, ze tak za jeden az dva dni od vybavenia objednavky.

Ďakujem ti veľmi pekne  za vyčerpávajúcu odpoveď....



303

Re: citricidal

.



304

Re: citricidal

Dobrý večer,chcem sa spýtať,dcérka(6r.)má nádchu tak jej kvapkám roztok citricidalu do nosa a aj ho pije počas celého dna,ale keď jej to kvapnem do nosa za chvíľu začne kýchať a má ešte väčšiu nádchu a spustí sa jej este viac soplíkov ako má pred kvapnutím citricidalu,je to v poriadku že sa jej tá nádcha po citricidale ešte zhorší?



305

Re: citricidal

Nadcha nie je choroba, ale len priznak vylucovania hlienu na odtlacenie mikrobov  od stien sliznic. Tak sa telo prirodzene brani.  ked vyhubis mikroby(alebo odstrabnis alergeny) telo sa prestane branit vylcovanim hlienov a nadcha zmizne.
Roztok citriocidalu je jemne drazdivy plus moze vyvolat uhynovu reakciu, co tiez sposobi na viacero hodin nadchu,  ja po nam kycha niekedy aj pol hodiny, ale to je jeden z najistejsich sposobov, ako vynicit v nose rozne mikroby



306

Re: citricidal

Ďakujem .



307

Re: citricidal

Zaujimalo by ma,aky je rozdiel v UCINKU medzi tymito  produktami-http://www.hoogle.sk/GSE-Citricidal-grapefuritove-jadierka-118ml-d78.htm dalej http://www.hoogle.sk/GSE-citricidal-max … l-d844.htm dalej http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-grapefr … l-d232.htm a http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm. Vsetko je to citricidal,su tam vacsie,mensie balenia,ale skoro vsade sa pise to iste. Mozes to nejak blizsie objasnit?



308

Re: citricidal

Nuz to ti nepoviem, len tolko, ze to co tvrdi, ze obsahuje quaternialne zluceniny je to prave, ine nie su.
Teda ked tam niekto bohapusto necigani, co firma NutriBiotic v minulosti robila.



309

Re: citricidal

Je dobrý tento citricidal zo Slovenska?
http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/



310

Re: citricidal

Dufam , ze je, lebo na popise hovori predajca, ze to obsahuje quartenne zluceniny, tj nejedna sa len o vytazok z grapefruitovych semienok, ale je to zmenene chemicky, kde polyfenoly su zmenene na zmes quartenialnych zlucenin, ovela ucinnejsiu, nez polyfenoly.



311

Re: citricidal

@anazuz31

Tam ho síce majú "len" za 25 eur, ale ad jedna nemajú ho na sklade, a ad dva majú tam poštovné + akýsi "manipulačný" poplatok spolu za 6 eur, čiže napokon za celú objednávku zaplatíš 31 eur.

Tu ho majú síce drahšie - za 29,90 eur:

http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm

...ale poštovné je menšie a celá objednávka bude napokon za cca 32/33 eur (konečná cena už aj s poštovným), a čo je dôležitejšie, majú ho na sklade a v rámci SR ho máš za 2 dni doma. Dokonca pri objednávke nad 45 eur máš poštovné zdarma.

Mne tak prišiel prednedávnom, a zároveň sa teda pridávam k diskusii o pravosti a účinnosti tohto GSE - s najväčšou pravdepodobnosťou ide o "pravý" Citricidal. Mal som predtým tento:

http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Li … l&ic=1

a oproti tomuto z Hoogle to bol iba "čajíček". Bol len mierne horký, a zvykol som kedykoľvek po dokvapkaní zotrieť zbytok kvapky prstom a oblízal. To isté som automaticky spravil s novým Citricidalom, a keď som oblízal len malú kvapku, musel som si zajesť krajec chleba, aby ma prestalo páliť v ústach a hrdle - a to doslova! smile Aj bez "kvasnicového" testu som presvedčený, že ide o pravý Citricidal.

-pekný deň-



312

Re: citricidal

.



313

Re: citricidal

Prešla som celú časť o CITRICIDAL-e. Píše sa tu dávkovanie 35, alebo 60 kvapiek na liter...ale nie je uvedené o ktorom CITRICIDAL-e sa bavíme. Zväčša sa uvádzajú dva (33% a 60%) . Ja som kúpila od NutriBiotic...(hnedobordový pásik) a tam je uvedené 1-5 kvapiek na 5.oz, takže cca 150 ml vody....1-3x denne. Takže max. mi to vychádza 15 kvapiek na deň. Alebo je to nejak inak? Chceme s manželom protikandidovú diétu, sme často chorí...ja mám cca 70kg a manžel 86 kg. Ako to teda máme užívať. Ďakujem



314

Re: citricidal

Najvacsi problem nie je kolko kvapiek,. ale ci mas ten pravy kde musi byt na flaske napisane, ze obsahuje quartenialne zluceniny. lebo dnes je hormada vytazkov, co ich neobsahuju.
Zatial poznam, len jeden, biochem research, ktory tvrdi ze je 60% citricidal s quaternialnymi zluceninami a taky odporucam na roztok 35 kvapiek do litra vody, pre dospelu vahu.
Co pise vyrobca na flasku, to je casto vynutene roznymi "autoritami" nie lekarmi, co to pouzivaju. Nuz ja to pouzivam uz vyse 15 rokov, dost casto, kedze mam od detstva silnu nachylnost na rozne infekcie horneho dychacieho traktu



315

Re: citricidal

Ďakujem za odpoveď. Mám presne tento, o ktorom píšete. Takže som dala 35 kvapiek. Ešte Vás prosím o radu, aký enzým k tomu kúpiť ? Môže byť toto: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs

Mám teda oreganový olej (55%carvacrol)
                 citricidal
                 kokosový olej
                 psylium
                 probiotiká so saccharomyces boulardii,inulínom,lactobacilmy
Bude to stačiť, ak teda sa chcem proticandid. diétu? + samozrejme zelenina, vajcia, mäso...



316

Re: citricidal

Uvedeny enzym je entericky pokryty, tj nie velmi vhodny na pomoc traveniu, ale vyborny na cistenie tela
Ostatne mas v poriadku, len neviem ake probiotika mas. Dobre su take, co maju co najviac kultur a su tepelne a kyselinovo odolne, aby sa za ziva dostali do criev.
Obvykle odporucam tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3
ale napr aj Jarrow ma dobre
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=2
alebo ich silnejsie
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=3

Samozrejme to je len malicka nasada, musis brat zmes mikrovlaknin na ich rozmnozenie aspon 1000 nasobne.
Mikrovlakniny su napr psylium, inulin, arabinogalactans, glucomannan a najjemnejsie su modified citrus pectines.

Naposledy upravil: RNG (2015-04-14 22:23:20)



317

Re: citricidal

Ďakujem. Vynorili sa nové otázky. Ja som teda druhý deň diéty večer takmer odpadla. Bolo mi príšerne zle. Krútila sa mi hlava, bolo mi na zvracanie, mozog akoby zastal. Na fľašu s CITRICIDAL-om som ani nemohla pozrieť. A tú oreganovú kapsulu som cítala asi 3 hodiny v ústach. Myslím, že z nej mi bolo asi najviac zle. A keďže mám 3 malé deti (a som normálne nevládala okolo nich)  sme sa s mužom dohodli, že on pokračuje (zvláda to lepšie) a ja snáď neskôr. Dala som si 2 tabuľky horkej čokolády a aj pečivo. Po chvíľke sa mi uľavilo. Neviem či to bola už tá úhynová reakcia, alebo absťák na cukor (ja som jedávala veľa sladkého)...ale som proste nevedela fungovať.

Moje otázky:
- ako nejaká náhrada cukru je myslím možný Xylitol ? A prípadne bilinka stévia ? A pohánka ? Niekde sa uvádza je to je obilovina, inde že nie až tak celkom. Chcela by som pokračovať, ale v nejakej ľahšej verzii. Je vôbec možné s tými prípravkami, pri čiastočnej diéte candidy vyhubiť? Aj keď teda v dlhšom procese.

- ovocie sa cez deň nesmie kvôli cukru vôbec, alebo aspoň trochu sa dá? (večer to jedno jablko je OK)

- aký enzým kúpiť manželovi na trávenie, či odmorenie?...v tomto mám chaos (napr. Candex?)

Vopred ďakujem. Daniela

Naposledy upravil: dnemova (2015-04-16 08:05:04)



318

Re: citricidal

Xylitol je sice sladidlo, ale my ho nevieme stravit takze nam nedoda ziadnu energiu. Stevia tak isto.
Nie kazdy znesie tuto dietu, ked totiz nejes sacharidy, musis ich nahradit dostatkom bielkovin a tukov, najma kokosovy olej. A ked nemas dostatok kyselin a enzymov, tak taku stravu nemozes poriadne stravit, tj telo ti hladuje.  Tak si treba doplnit kyseliny  a enzymy.
Ked sa ti spomina oreganom, tak to znamena ze nemas dost kyselin, lebo oreganove kapsule s NOW su entericky pokryte, tj sa mozu rozpustit len v neutralnom alebo alkalickom prostredi, tj nie v normalne kyslom zaludku.
Ja ich beriem tak ze najprv si dam kyselinu, aby sa mi ani nahodou v zaludku nerozpustili, co sa mi raz stalo a na to nezabudnem tak skoro!!!
Kokosovy olej nahradi v tele cukry, lebo jeho male molekuly sa vedia spalovat aj na vyrobu energie. Odporucam 3 lyzice kopcom kokosaku za den pri tej prisnej diete, da sa zamiesat do hromady jediel ako nahradu sacharidov.
Candex je enzym specificky na rozkladanie celuloz a hemiceluloz, ktore tvoria bunkove steny candid a plesni
Na odmorenie pouzi entericky pokryty pancreatin, na travenie entericky nepokryty.
Entericky nepokryty je napr tento
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
entericky pokryty je napr tento
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … l&ic=1



319

Re: citricidal

Neviem celkom presne čo mám pred tým oreganom zjesť.



320

Re: citricidal

Ked mas primalo kyselin v zaludku, daj si najprv doplnok kyseliny(1 az 3 kapsule, podla potreby) a 15 minut po tom si mozes uz zobrat oreganovy olej v enterickych kapsuliach a samozrejme jest.



321

Re: citricidal

@dnemova

Ahoj. Ja dávam aktuálne môjmu malému synovi (4,5 roka) oreg. olej od NOW v dávkach 3 x 1 kapsula denne a strávi to v pohode. Dávam mu to tak v strede jedla - napr. má 2 chleby na raňajky, tak mu to "strčím" medzi tie 2 porcie, tak aby mal už niečo aj pred tým v žalúdku, a aj potom aby si zajedol ešte, a funguje to v pohode. Každý by si mal nájsť individuálny spôsob - každopádne ak nie je OK celkovo trávenie, tak pri užívaní tohto doplnku to pocítiš, ako píše RNG.

PS: Malý chodí po dome jak "vonná olejová lampa" - všade je po ňom cítiť oregano, v dychu, v celej hlave, dutinách...doslova z neho "sála" oreganová aróma! smile



322

Re: citricidal

Radim, to mas nevidany uspech. Ja to nijakdo mojich vnucast neviem este dostat, jden je 3 rozny a vnucka dokonca 8 rocna a povazoval som za velky uspech ked sa mi podarilo dostat do ich zasoplenych nostekov aspon roztok citricidalu a vy;lili mi trochu "citronovej vody" tj roztoku NAC, osladene medom.



323

Re: citricidal

A ja keď dám dcérke oregánový olej od Now vôbec to s nej necítiť,to je tiež v poriadku?alebo to musí byť s nej cítiť?



324

Re: citricidal

Netvrdím, že je to cítiť stále počas dňa, ale sú situácie, kedy je to naozaj výrazné. Závisí to asi aj od množstva toho oregana, teda dávkovania. Niekedy, keď ma príde malý zobudiť, ja ležím na pohovke, on príde ku mne, dá si svoju hlavu k mojej, začne ma budiť, a skôr, než sa úplne preberiem, tak cítim oregano - až potom otvorím oči, a zistím, že vedľa mňa je malý. smile Je to sranda. Ale nie je to z toho, že by na mňa dýchol, alebo by si po tom oregane grgol - proste on to má "v sebe", je to niečo, ako keď je človek zadymený od ohňa. Alebo ešte presnejšie, ako keď z niekoho "tiahne" chľast - a z neho "tiahne" oregano! smile

RNG - ja som našťastie naučil malého skoro na prehltanie aj väčších tabliet...naučil som ho to na cumlavých cukríkoch. :-D Prvý krát som začal dávať malému dávky oregano 2 x 1 (od NOW) a NAC 1 x 600 mg (všetko formou prehltnutia tabletky/kapsuly), na začiatku bola sem tam aj hnačka, no do 3 dní sa to upravilo, a je to OK. A keď je choroba "najsilnejšia", tak dám na 3 dni: oregano 3 x 1 a NAC 2 x 600 mg. A to tak, že 3 veľké jedlá (raňajky, obed, večera) dávam s oreganom a 2 menšie jedlá medzi tým (desiata a olovrant) dávam s NAC. Je to asi dosť silná dávka pre 20 - 25 kg chlapca, ale keď hnačka nie je a trávenie má dobré, tak by to malo byť OK. Ale takúto dávku iba vtedy, ak choroba "vyhráva". Potom znova idem ako na začiatku (2 x 1 a 1 x 600 mg). Citricidal v kokosáku kvapkám v pohode 3 x denne - malého dám na postel, nakvapkám, a potom robíme akože "gymnastiku" - kotúľam v izbe po zemi smerom k nemu malú loptičku, a on ju chytá ležiac na chrbte na posteli s hlavou "vyvrátenou" k zemi, a kotúľa mi ju späť. smile Pri tom má hlavu kolmo na zem, akoby visel dole hlavou.
Citricidal na pitie mu robím 12 kvapiek do 0,5 litra roztoku vody + 100% džúsu (pomer 1 : 2, vyberám džús zo sladkého ovocia, aby trochu "schoval" horkosť Citricidalu) - malý cucká celý deň bez problémov.

-zdar a silu-

Naposledy upravil: radim (2015-04-20 16:04:08)



325

Re: citricidal

Trochu ma znervoznuje tom GSE. Ja tu dnes odporucam len citricidal profesional formula, lebo vsetko, co je oznacene GSE uz neobsahuje quaternialne zluceniny, tj je len velmi malicko ucinne.



326

Re: citricidal

Tá časť príspevku bola konkrétne pre teba - pričom vychádzam z toho, že my dvaja vieme, o čo ide (problematika GSE versus Citricidal - premena polyfenolov na quaternialne zlúčeniny) - sám som na tomto fóre prispel neraz k téme "pravý"/"nepravý" Citricidal. V dlhšom texte mi je ľahšie použiť kratší výraz GSE, ako Citricidal, ale OK, opravil som to...



327

Re: citricidal

Dobry den,rng. Chcela by som sa poradit ohladne synovych problemov s dutinami - jednu nosnu dierku ma upchatu stale - na striedacku - raz jednu, raz druhu, ale posledne obdobie nema uplne priechodnu ani druhu dierku. Co by ste odporucali?
Tento produkt do nosa
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Nasal- … l&ic=1
alebo zarobit gse od Nutribiotic lňalebo nieco ine? Asi to bude virusoveho povodu - adenovirus, ktoremu sa z dutin nechce prec.Kazdu chvilu potahuje nosom v snahe uvolnit dychynie, co samozrejme nefunguje..Budem vdacna za radu..Vdaka



328

Re: citricidal

Nie GSE, ale citricidal, tj taky, co jasne hovori , ze obsahuje quaternialne zluceniny.
Na virusy pozri na ine antiviralne v teme http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes Inac dnes kazdemu odporucam si zvyspvat viralnu imunitu, lebo zijeme v case viralnych epidemii.

Ale pochybujem ze je to virus, aj ked tam moze povodne na zaciatku byt, ale akonahle zacne vyroba hlienov, tak tam nastupia mikroby, co ziju z hlienov a v hlienoch, ako napr aspergillus pneumoniae.



329

Re: citricidal

Dobrý deň ak som sa dobre dočítala ten rostok do nosa 3 kv do deci vody a kolko to vydrží ked to zrobim , nemusim robiť každý deň čerstvé. Začala som dávať synovy oregano a asi to ma reakciu zacal mať hnusne hlieny  z nosa tak mu to chcem nastirkat , pred tym stale nadchy.dakujem



330

Re: citricidal

Roztok citricidalu  treba kvapkat v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby to natieklo aj do celnych dutin. Oreganovy olej je odhlienovac, takze na zaciatku su hlieny silnejsie, az kym sa mu to nedostane vsetko von.



331

Re: citricidal

Takže to vlaste takto reagovať ma že, až kim sa neodhlieni mu tl budem dávať do sosa a treba každý deň čerstvé či to vydrží pokial neminiem dakujem



332

Re: citricidal

Roztok citricidalu sa nepokazi ani za rok.
Takze na kvapkenie do nosa jedna flaska citricidalu  vydrzi cely zivot. Len na pitie treba viac.
Kvapatko by sa nemalo dotknut nosa, lebo tak sa do flasticky nanesie "spina" a moze to potom obsahovat mikroby, na ktore nie je citricidal ucinny.



333

Re: citricidal

Velmi pekne dakujem pouzila som prevarenu vodu tak som sa poitila a mozem mu dať kvapku denne iodosol s iherbu co ste doporucil vraj len jediny na iherbe co sa da používať vnutorne manzelovi davam 3 kv denne je to v porkadku ?



334

Re: citricidal

V poriadku
Inac da sa vnitorne davat aj jodova tinktura aj Lugolov roztok rozriedene vo vode. Ja osobne ale som skor za transdermalne podavanie, lebo chut jodu neoblubujem.



335

Re: citricidal

No veru hnusne to je musim za tym este pohar vody  zapit kupilasom aj jodovu tinkturu v lekarni kvapkam asi 6kvapiek raz za cas no ten prvy krat som začala soplit a večer migrena jak  cip smile  az potom ma napadlo ze to je asi reacia lebo za dva dni bolo po soploch .Ďakujem za cenne rady  smile



336

Re: citricidal

Jod je silne antimikrobialny, tj brany ustne moze sposobit herxheimerovu reakciu aj alergie.
Niekedy je dobrem takto si vyhubit rozne neziaduce mikroby, ale na beznu dodavku jodu osobne mam radsej transdermalnu, lebo ta nedrazdi zaludok a jod sa tam naviaze na podkozne tuky, tj zostava v tele ovela dlhsie.



337

Re: citricidal

malá má cca 20 kg a neustále ma soplíky a kašle, preto jej chcem začať kvapkať do nošteka roztok citricidalu. Chcem to rozriediť v kokosovom oleji. Mám ten pravý citricidal, len neviem koľko kvapiek do akého množstva kokosáku dať. Ďakujem



338

Re: citricidal

Koncerntracia je 4 kvapky toho praveho 60% do deci oleja.
Da sa to zvysit az na 8 kvapiek na deci oleja.



339

Re: citricidal

dnes som prvý krát rozrábal ten CITRICIDAL a na prvý krát si dávam 10 kvapiek do litra vody, ak bude všetko ok, zajtra dám 15 kvapiek pozajtra 20 až do 30. Keď som to nakvapkal do vody a pomiešal, poriadne to spenilo, potom však pena opadla a roztok ostal číry. Keď som citricidal kvapkal do vody, tie kvapky sa mi zdali celkom veľké a nejak sa naťahovali. Je to bežné?Ďakujem



340

Re: citricidal

Preco by sa mali tie kvapky natahovat?. Je to extrakt v glycerine a glycerin je vlastne alkohol(glycerol)



341

Re: citricidal

Neviem prečo. Podľa mňa to nie sú klasické kvapky. Ale keď som to zarobil ,je to strašne horke, bezfarebné a pri miešaní to robilo veľkú penu. Ako zistím pravosť?



342

Re: citricidal

Penu to robi a samozrejme je to velmi horke.  Test na pravost tu bol uvedeny na kvasniciach. Do deci vody daj pol lyzice cukru a kvasnice, rozdel to na polovicu a do  jednej polky daj 2 kvapky toho citricidalu(zhruba 800 ppm koncentracia).
Ak je pravy, tak to nebude kvasit, v kontrolnom to ale bude kvasit.



343

Re: citricidal

Dobrý deň, užívam Citricidal (od hoogle -obsahuje quaternialne zluč., takže je určite pravý).
Viem, že odporúčate 35 kv. na 1 l. vody popíjať celý deň, mne však takéto užívanie nevyhovuje, takže si dávam 3-5 kv. každé 3 hod.
Chcem sa spýtať, či to nie je veľa, 5 kv. naraz, či to nezničí dobré baktérie v črevách. Večer samozrejme dávam mikrovlákninu(každý deň) a probiotiká (3x týždenne).
Ďakujem



344

Re: citricidal

Nuz ked pijes s tym dost, vody, aby sa to rozriedilo aspon na 700 ppm, v zaludku sa ti asi rozriedi aspin 3 x a tak pod 200 popm by to nemalo poskodit prakticky ziadne probiotika



345

Re: citricidal

Ahoj,
Poprosila by som ta o radu.
Môjmu synovi vyšlo v štyroch v nose aj v hrdle Hemofilus parainfluenze a Streptokokus pneumonie.
Kupila som citricidal na stránke biozdravie.sk
Mohla by som poprosit ako to malému davkovat?
Ma 5 a pól roka a 23kg

Dakujem



346

Re: citricidal

Roztok je 35 kvapiek na liter vody. Kvapky z toho su dobre so nosa, do oci, usi na vyplachy a pripadne aj na pitie, kde tato davka je na 70 Kg osobu, tj na 23 kg je to na 3 dni dost.



347

Re: citricidal

RNG napísal(a):

Roztok je 35 kvapiek na liter vody. Kvapky z toho su dobre so nosa, do oci, usi na vyplachy a pripadne aj na pitie, kde tato davka je na 70 Kg osobu, tj na 23 kg je to na 3 dni dost.

Ako často to ma piť? Chodidlo škôlky čiže cely den som s ním neni a v škôlke to piť nemôže.
Ja mu to teraz dávam 2 kvapky do 150ml a to vypije raz denne tak to bolo v  letáku.
Je možné citricidal kombinovať s klapkami MMS?



348

Re: citricidal

Nieco je lepsie, ako nic. Ale 2 x 2 kvapky citricidalu  je definitivne malo.
Do nosa mu ten roztok ale mozes kvapkat  2 x denne=rano a vecer.
MMS  je chemikalia, oxidator a nie potravinovy doplnok.



349

Re: citricidal

RNG napísal(a):

Nieco je lepsie, ako nic. Ale 2 x 2 kvapky citricidalu  je definitivne malo.
Do nosa mu ten roztok ale mozes kvapkat  2 x denne=rano a vecer.
MMS  je chemikalia, oxidator a nie potravinovy doplnok.

A kolko kvapiek by som mu mala dat ked to napr bude užívať 2x denne
Je to aj nejak viazané na jedlo ci pred alebo po jedle.
Pripadne ci to moze nalačno.



350

Re: citricidal

Na 23 kg je to asi 12 kvapiek denne, do tretiny litra vody minimum, inac je to prihorke. ten isty roztok je aj na kvapkanie do nosa oci usi a na vyplachy.
Da sa to pit akokolvek a najlepsie po malych glgoch co najdlhsie, nie naraz.