1

Téma: citricidal

Este by som potreboval poradit ohladne Citricidalu. Nevies RNG prosim ta, kde sa da lacno objednat Citricidal? Myslim od povodneho vyrobcu, pretoze tu na Slovensku je to dost predrazene a este aj za postovne chcu 300 Sk. Vdaka



2

Re: citricidal

na vitaminlife.com to vyjde tak 26 dolarov aj s postovnym4oz. biozdravie.sk to vyjde asi30eur ale dojde to vacsinou tak za 3dni. inac 32oz vyjde aj s postovnym nieco cez 100dolarov takze ked chces kupovat este tak 2krat to 4oz tak si rovno kup to velke balenie ako ja. nekazi sa to vydrzi ti to aj roky ked to neminies



3

Re: citricidal

Vacsie balenia su samozrejme lacnejsie. A trvanlivost citricidalu je niekolko rokov(kedze je antimikrobialne, nemozu ho mikroby znicit...)
Miestne ho mozes dostat
http://www.biozdravie.sk/index1.html

http://www.regeneracetabor.cz/obchod/pr … cts_id=461



4

Re: citricidal

Lenze tam su dva vyrobky GSE a potom Citricidal. Myslim, ze ste niekedy spominali, ze Citricidal je silnejsi, je to tak? Ale napriklad na Vitaminlife maju len GSE. Je v tom nejaky rozdiel? Všimol som si, ze existuje aj 32oz Citricidal nie len GSE. Ale tato spolocnost ho bohuzial nemoze posielat za hranice.
Je to tento:
http://www.allhealthtrends.com/citricidal-32oz.html

Naposledy upravil: vlado (2010-03-26 23:04:39)



5

Re: citricidal

Citricidal (vyrobok firmy BioChem research corp) je 60% AKTIVOVANY  a patentovany  vytazok z grapefruitovych semien. GSE z Nutribiotics je 33%, pouzivaju tiez ten isty material.
Ja pouzivam GSE z NutriBiotics uz vyse 12 rokov.
Samozrejme vacsie balenia su podstatne  lacnejsie na obsah.
Pozri na  http://www.vitaminlife.com/product-exec … _id/35257, ti posielaju aj na Slovensko

Naposledy upravil: RNG (2010-03-27 10:51:59)



6

Re: citricidal

A da sa na vitaminlife objednat aj ten od BioChem? Lebo najako som to tam nenasiel. Vraj Citricidal dodavaju len pre "physicians" odpisali mi z Nutribiotics, ale BioChem som este nekontaktoval, tak to skusim, ale obycajne ked sa to objednava priamo od vyrobcu, je to drahsie, co ja nejako nedokazem pochopit. Preto hladam nejaky lacny zdroj na ten od Biochem, nevies o nejakom? U nas sa mi to zda predrazene, len za postovne pytaju 9 Eur, co je moc. A pritom to posielaju vramci Slovenska a dostanem len 1oz.

Podla teba je ten 30 % dostatocne aktivny na priklad na ten moj problem so seboreou, kedze si chcem urobit tu kuru proti kvasinkam a hladam teda vhodny, ucinny a lacny zdroj. Vdaka



7

Re: citricidal

na vitaminlife.com je najlepsie postovne a sice je to 32oz len 33percentneho roztoku ale pri 70kvapkach je to tak na 250dni uzivania.nema tu cenu moc vymyslat lebo 32oz nema zrovna kazdy a ja som pisal asi 5 prejacom v usa  a nikdo mi to nebol ochotny poslat na slovensko alebo za postovne 50-60dolarov

Naposledy upravil: 5qo (2010-03-27 10:49:20)



8

Re: citricidal

BioChem je velkovyrobca, donedavna predaval len cez distributorov.
Distributori to dostavaju za velkoobchodnu cenu a niektori to predavaju len s malym ziskom, takze mozes dosatat od distributora lepsiu cenu, ako od vyrobcu.
Zrejme ale nie na Slovensku, kde su distributori este "nenazrani" a nie je dost konkurencie.



9

Re: citricidal

To si pekne vystihol "nenazrancov jednych"  smile

nasiel som zaujimavu stranku
http://www.healingedge.net/store/biochem01.html

maju tam aj zubnu pastu Citricidal, zial obsahuje SLS (blazni daju tam Citricidal a potom aj SLS, nechapem to) nemas s nou skusenosti? A je tam aj nosny sprej a dokonca aj sprej do ucha. Zial nie je tam ta velka 32oz flasa.

Naposledy upravil: vlado (2010-03-28 13:01:16)



10

Re: citricidal

Ja si zasadne nekupujem vyrobky s citricidalom, lebo do nich pridavaju menej, nez 1% citricidalu
Ja si ich vyrabam sam podla potreby.Obvykle koncentracie su podobne ako v "horkaci" tak asi 35 az 70 kvapiek na liter toho 60% citricidalu, co je zhruba 0.1 az 0.2 %. Viac je prilis drazdive na sliznice v ociach, uchu, nose a pod.
Na plesen na nohach-nechty-onychomykoza pouzivam niekolko krat tak silny roztok, najma v kokosovom oleji.

Nechapem, preco je taky strasny tlak proti mydlam odrazu, SLS je len bezna latka v mydlach, je to zmydelnatena lauricka kyselina, ktora sa nachadza napr v kokosovom oleji(vyse 50%).
Zmydelnatenie mastnych kyselin, ktore ich urobi vodorozpustne a penive(surfactant) sa prevadza luhami a pre to maju mydla schopnost rozpustat tuky.
Ked je samozrejme mydlo prisilne=prialkalicke, tak odmasti prilisne a z toho su problemy, lebo koza potrebuje byt MASTNA, inac vyschne a praska, cim sa vonkajsie mikroby, ktore su stale okolo nas mozu dostat dovnutra tela a sposobit rozne zdravotne problemy.
Kazde mydlo musi byt alkalicke, takze ked robia tlak voci SLS, preco nie proti ostatnym mydlam vseobecne???
Alebo je to tlak proti kokosovym a palmovym olejom , ktore konkuruju domacim=repkovym, sojovym, kukuricnym  a slnecnicovym?
Nuz ja uprednostnujem kokosovy a palmovy nad repkovy kedykolvek!
Stredne dlhe mastne kyseliny maju totiz jemne antimikrobialne vlastnosti a prenikaju cez kozu. Vedia sa spalit v bunkach na vyrobu energie, nielen tepla ako dlhe retazce mastnych kyselin.
Inac na kokosovy olej som uz pisal dost, pozri
http://rng.nazory.eu/kokos

Naposledy upravil: RNG (2010-03-28 16:05:11)



11

Re: citricidal

Neviem. ale dost sa proti tomu pise a ja mam urcite s SLS dost problemy, pretoze vsetko ma drazdi a vo vsetkom to je. Vraj SLS vyvinuli na cistenie podlah automobilovych dielni, teda na prilis mastne podlahy a vraj ak sa nim natiera pokozka napriklad zvierat, vyvola to silnu reakciu, takze SLS sa da pouzit ako drazdidlo. Teraz mi prisiel ten sampon na lupiny
http://www.swansonvitamins.com/JC062/ItemDetail?n=0
a nechcem nic zakriknut, ale ma v sebe siru a aj MSM a vyzera to dobre, ale este je to prilis zavcasu to takto ohodnotit, ale dam urcite vediet o nejaky cas. A teda tento nema SLS. Lenze skusal som aj domace prirodne sampony - konopne bez PEG a bez SLS a bez Cocamide a ten ma velmi drazdil, takze neviem naisto, ci to je len SLSkom.
Tie sampony z Aubrey Organics Inc. si objednavam este len teraz, tie vyzeraju byt uplne bez chemie.

Ale spat k Citricidalu, mas pravdu, ta zubna pasta nema asi cenu. Ale teda podla teba GSE velky objem ma podobny ucinok ako Citricidal? Bude to stacit proti kvasinkam? Pretoze nejako ten velky Citricidal 32oz sa neda asi zohnat. Bio/Chem Research sa neda moc kontaktovat a o interentovom obchode, co by to predaval zatial neviem. Ale urcite velke balenie by sa mi oplatilo pre celu rodinu.



12

Re: citricidal

Drazdenie mydla zavisi od alkalinity=PH hlavne, ale moze byt od hromady inych pridavnych chemikalii a povolenych e-ciek.
Co sa tyka SLS, to sa uvadza len dnes  ale kokosove a palmove mydla su na trhu uz starocia a tie musia obsahovat SLS, lebo vyse 50% kokosoveho oleja je lauricka kyselina
PH vsetkych  mydiel sa da zmiernit pridavanim olejov(mastne kyseliny)

Kokosove mydla poznas od druhych tym, ze plavaju na vode.



13

Re: citricidal

Ako moze byt lauricka kyselina zasadita? Nemala by byt kysla?

A takze mydlo = sodium laureth sulfate? Nie je to nieco agresivnejsie?



14

Re: citricidal

lauricka kyselina je olej, mierne kysly.
Jej sol, sodium laureat je velmi silna zasada pripata na slabu kyselinu, tj silne zasadita latka.
Rozne kombinacie ako SLS(sodium lauryl sulphate a sodium laureth sulphate), SLES, ALS su silne alkalicke surfaktanty-saponaty(produkujuce penu a odmastovanie) a tam je zrejme ich skodlivost ked su pouzivane casto a v silnych koncentraciach.
Kedze maju pomerne malu molekulu, mozu prestupovat cez kozu a teoreticky tam vytvarat rozne skodlive reakcie, co ale zatial nebolo dostatocne preukazane.
Co bolo preukazane, ze odmastuju kozu prilisne a z toho vyplyvaju rozne nakazy, ktore sa dostanu do tela zvonka cez popraskanu kozu a napr sposobuju rozne plesne, vyrazky a v ustach canker sore=otvoreny vriedik=afta

Omluvam sa za nespravne udane zmydelnatenie laurickej kyseliny, SLS sa vyraba ovela komplikovanejsie z inych mastnych kyselin a pri tom sa tam vytvoria po strane aj ine chemikalie, ktore su skodlive.

Zaverom, vsetko co je nejedle a chemicky vyrobene by som nedaval na telo ani do ust. Principialne
Zuby sa daju vyplachnut napr prudom vody(Water pick) , cistit jedenim jablk a roznych surovych zelenin, pripoadne dokonca dezinfikovat roznymi antimikrobialnymi latkami z potravinovych doplnkov.

Kedysi sa pouzival zubny puder na cistenie, ktoreho hlavna zlozka bola soda bikarbona....

Inac v prirode si zvierata necistia zuby nijak, len vyberom jedla a predsa maju dobry chrup.
Nas chrup sa zacal rapidne zhorsovat jedenim primalo surovych zelenin a ovoci a pouzivanim varenych, prazenych jediel a hrozneho mnozstva jemnych skrobovin a cistych cukrov.



15

Re: citricidal

Presne tak, cim menej chemie a spracovanej potravy tym lepsie. Aj preto si robim nadej na tie organicke sampony. Uvidim, ci to bude ine. Moja koza je na tieto chemicke dost citliva. A presne som na to iste myslel aj ja, ze sampon, ktory by mal byt neskodny, by sa teoreticky mal dat aj zjest. Ale toto sa o ziadnom z dnesnach drogistickych vyrobkov neda povedat. Ako keby nasa koza bola z ocele. A pritom je to ten najvacsi ludsky organ.



16

Re: citricidal

Nuz pre to si miesam zdravotnu kozmetiku sam. Zacal som pred vyse 30 rokmi s vodou po holeni, ked som sa zo vsetkych znamych produktov vyhadzal.
Vtedy som este netusil ako daleko s tym nakoniec pojdem, ze zasadne  odmietnem pouzivat na kozu kazdu chemikaliu, ktora moze byt v tele skodliva.

Inac len ako kuriozita, saponiny(prirodne mydla) sa nachadzaju v roznych rastlinach, napr tunajsi indiani pouzivaju korene z rastliny yucca ako mydlo , aj na pranie



17

Re: citricidal

RNG, nepoznas britsku firmu Unifect Ltd? Ti ponukaju 1 liter Citricidalu za 230 Eur a este bez postovneho. Ale je to vraj americky vyrobok. Tiez sa mi to zda byt nenazrate. Neviem nikde najst 1 liter Citricidalu. za prijatelnu cenu. Chcel som Citricidal a nie GSE.



18

Re: citricidal

http://www.allhealthtrends.com/citricid … oncentrate
Na pravy povodny GSE je ale lepsia cena, hoci je zhruba len polovicu ucinny(60% proti 33%)
http://www.allhealthtrends.com/grapefru … -32oz.html

Europske dovozove firmy nepoznam, je ich stovky, mozno i viac.



19

Re: citricidal

A myslis, ze ten GSE postaci? Pretoze ten prvy zdroj zial nechce vyvazat do Europy, teda mimo USA, aspon tak mi odpisali a zasa ten druhy nechce dodavat Citricidal, vraj to len pre lekarov.



20

Re: citricidal

GSE z NutriBiotics obsahuje 33% citricidalu, toho praveho z firmy BioChem Research
Akurat miesto 35 kvapiek citricidalu pouzijes 60 kvapiek GSE denne.
Inac nie je ziadny poznatelny rozdiel(tj pri tom pravom GSE)

Nuz niektore spolocnosti chcu predavat len na distribuciu, nie priamo na spotrebu, tj velkoobchodne a distributorom, medzi ktorych pocitaju aj roznych lekarov, co maju tieto prostriedky na predaj v svojich klinikach .
Pred tym, ked som mal obchody na Slovensku som od takych kupoval, aby som mohol ponukat za co najnizsie ceny na Slovensku.
Myslim, ze mnohe obchody na Slovensku ale kupuju za maloobchodne ceny a pre to nemozu mat dostatocne nizke ceny pre spotrebitelov.

Inac ja pouzivam oboje, tekuty GSE aj v kapsuliach.
Kapsule su vyhodne hlavne vtedy, ked chces adresovat "tvrdohlave" mikroby, na ktore treba vacsiu davku a ta horka chut citricidalu ti nedovoli zobrat dost vo forme roztoku("horkac")
Maximalna davka citricidalu nie je znama, odhadom z pokusoch na potkanov by to bolo na osobu asi 32 000 kvapiek, tj liter.
Nuz rad by som videl takeho "borca" co by dokazal vypit 200 kvapiek citricidalu!!!
Takze ziadne strachy z predavkovania.
Nanajvys pri velmi velkych davkach treba zobrat probiotika, lebo dostatocne velke davky citricidalu verdia znicit aj inac velmi odolne na citricidal probioticke kultury
http://rng.nazory.eu/citricidal

Naposledy upravil: RNG (2010-04-01 22:32:00)



21

Re: citricidal

rozumiem, to si pisal, len neviem, preco je dobre brat probiotoka aj s kuskom jablcka na noc?

Takze podla teba je optimalna davka na den 60 kvapiek GSE?  A  ako sa to prosim ta berie? Do vody? A naraz alebo na viac krat denne?



22

Re: citricidal

Ak si nechces poskodit crevnu floru, pijes to po malych glgoch cely den. Ja si to obvykle dam do flasky vody, ktoru nosim zo sebou a podchvilou z nej odpijem.
Ak zoberies vyse 120 kvapiek viac dni po sebe, tak si vybijes cast aj dobrych kultur v crevach a potom musis brat probiotika na noc.
Aby si neznicil probiotika, beries ich najmenej 3 hodiny po dopiti antimikrobialnych, v tomto pripade "horkaca", ale to iste plati aj na atb a ine antimikrobialne latky(extrakt z olivovych listov, oreganovy olej, lapacho, graviola, citral......)



23

Re: citricidal

Fain, vdaka, tak este som objavil tieto dva zdroje v kapsuliach, lebo v tekutom stave to vyzera nejake beznadejne cenovo. Vyrobca Nutribiotic to je ochotny poslat, ale cena za liter je az nad 170 dolarov a ten AllHealth zdroj to zasa nevie poslat mino USA. Takze asi vyskusam najskor tie capsule. Ved ako vravis, da sa to brat bez pocitu horkosti, ale preco vlastne potom beries aj tekuty Citricidal? Je to asi najcistejsie, vsak?

Tieto kapsule maju dobru cenu a obsah je az 250 mg v jednej
http://www.luckyvitamin.com/p-23781-nut … g.com&

tieto maju 125 mg per capsule
http://vitaminmegashop.com/product.php? … amp;page=1

Naposledy upravil: vlado (2010-04-03 13:32:03)



24

Re: citricidal

ja som tiez obmailoval kopec predajcov nakoniec som si to zobral s vitaminlife neviem co vyjde postovne lebo som si bral viac veci vtedy ale ked to je velka flasa ratam tak 15-20dolarov +100 samotny gse. neviem o tom ze by sa to niekde viac oplatilo. bud neposielaju alebo je postovne 40-50 dolarov



25

Re: citricidal

Vacsina USA predajcov pouziva UPS sluzby, lebo v ramci USA su najlacnejsie a velmi spolahlive. Zialbohu to neplati na zasielky do Europy, lebo tam UPS je velmi drahy.
Vitaminlife na stastie uz zistil, ze sa oplati do Europy pouzivat normalnu postu(USPS) a posielat ako "prvu triedu", kde je kazda unca=28 gramov 0.98 dolaru, co je lacnejsie, nez UPS alebo Fedex.



26

Re: citricidal

Vdaka, a este mi poradte ci je jedno ci je GSE v tekutom stave alebo v kapsuliach. V com su vyhody kvapalneho GSE?

A este jednu vec kvoli mojej sestre, ktora este kojí. Moze sa Citricidal resp. GSE a Chaparral brat ked sa kojí?



27

Re: citricidal

Ci je v kvapalnom, ci je v prasku je jedno, len to musi byt ten povodny, tj alebo proamo vyrobok BioChem research alebo NutriBiotics.
Na ine vyrobky, ktore sa mozu predstavovat tymito menami zialbohu nemozem nic povedat, je viacej firiem, co to napodobnuje, zialbohu s pochybnou ucinnostou.
Povodny patent na citricidal, ktory bol udeleny v roku 1982 uz davno neochranuje tento vyrobok a hocikto ho moze vyrabat a tvrdit ze je to to iste, zialbohu.



28

Re: citricidal

Citricidal moze pouzivat aj kojaca zena, lebo je neskodny. Dokonca kedze sa vylucuje ciastocne aj do mlieka, ochranuje aj kojenca proti roznym moznym nakazam.
Kedze pravdepodobne skodlive davky su aspon dva rady(stokrat) vyssie, nez odporucane, clovek sa nemusi bat predavkovania.
Velmi horka chut zabrani predavkovaniu



29

Re: citricidal

Tak potom je asi lepsie davat si len prasok, aspon sa to lepsie bude jest.

A co ten Chaparral, tiez to moze kojaca zena uzivat?



30

Re: citricidal

Na chaparal by som bol opatrnejsi. Je sice schvaleny ako potravinovy doplnok, ale je to velmi silna latka.
Ale ked ma clovek silny viralny utok, tak ju oceni.Vtedy samozrejme je nerozumne kojit.
Neodporucam uzivat chaparal len tak, ako viralnu prevenciu. Na to je zinok, selen, jod, aloe vera, l-lysin, vitamin C E a D-3



31

Re: citricidal

Vdaka



32

Re: citricidal

vdacne



33

Re: citricidal

RNG, chcel som sa ta spytat, ci by sa nejako nedal objednat ten liter Citricidalu za tych $55 cez teba, len neviem ako by som ti to zaplatil aj s postovnym. Nemas s tym nejake skusenosti, ked si posielaval na Slovensko?



34

Re: citricidal

Zialbohu, ja som musel prestat s obchodnou cinnostou s doplnkami nielen pre financne straty, ale aj z nedostatku casu. A to sa casom len zhorsuje, lebo clovek akom starne je pomalsi a ja mam firmu ktora vyzaduje hodne casu.



35

Re: citricidal

Rozumiem,

lebo mne na tomto kontakte http://www.allhealthtrends.com/grapefru … -32oz.html
povedali, ze keby som mal niekoho v Amerike, kto by to bol ochotny na seba kupit a potom poslat na Slovensko boli ochotni to predat za tu dobru cenu, ale inak to nechcu urobit. Ale to je asi problem ako by som ti to vsetko potom zaplatil.



36

Re: citricidal

Ja pouzivam citricidal hodne(tj GSE vlastne) ale menej nez 4 unce za rok pre nas vsetkych. Nerozumiem, na co potrebujes 32 unci naraz?
4 ozs su okolo 3000 kvapiek predsa.



37

Re: citricidal

Neviem, asi som myslel, ze by to vyslo lacnejsie naraz, ale mozno mas pravdu. A na tu dvojtyzdnovu protikvasinkovu kuru to bude stacit? Pripadne aj na nejaky zapal hrdla, ktoreho sa uz dlho akosi nemozem zbavit.



38

Re: citricidal

Za tyzden spotrebujes 420 kvapiek...



39

Re: citricidal

No len som myslel, ze ked sa to nekazi, ze sa to do buducna zide. Dokonca som myslel, ci to nie je dobre aj pre napriklad postreky rastlin proti chorobam, nevies?



40

Re: citricidal

Rastliny maju najma rozne vosky, husenice, slimakov a viralne choroby.
Na to sa citricidal velmi nehodi
.Viem ze na viralne pouzivaju napr koloidnu striebornu vodu s uspechom.Na vosky rozne mydla a podobne.



41

Re: citricidal

Este by som sa rad spytal. Je to velky rozdiel GSE capsule a tablety?

Mam tieto dva zdroje:
http://www.vitaminlife.com/product-exec … t_id/35260
a
http://www.vitaminlife.com/product-exec … t_id/35259
ale preco tabliet je viac a su lacnejsie ako capsule?



42

Re: citricidal

Tablety su skoro vzdy lacnejsie, ako kapsule(vec technologie vyroby).
Ale ty tu neuvadzas roznake produkty, tableta je len GSE,
kapsula ma plus artemisiu a echinaceu

Naposledy upravil: RNG (2010-04-15 21:30:08)



43

Re: citricidal

Aha, tak ktore by si odporucal, nech si to uz objednam. Co myslis, ze bude ucinnejsie? Ci je to jedno?



44

Re: citricidal

Celkove mnozstvo citricidalu urcuje ucinnu davku, nie v akej forme je to brane.
Najlacnejsie na ucinok je samozrejme tekuta forma, ale tu mozno brat len povedzme do 100 kvapiek GSE(55 citricidalu) dalej je to prihorke na prehltnutie. Tekuta forma je dobra do roztokov do oci, nosa vaginalne vyplachy, prodavok do roznych kremov a podobne. Ked ale mas zobrat viac nez 100 kvapiek GSE na nejaku tvrdohlavu pliagu, tak radim radsej brat kapsule, lebo napr s tych co si uviedol ktore maju obsah 12-13 kvapiek GSE mozno zobrat lahko 4x3 kapsule, co je dokopy 144 az 156 kvapiek,
Dokonca su aj silnejsie(250 mg=25 kvapiek)
To vsetko zavisi od toho, aku hladinu chces v tele vybudovat, pozri na temu citricidal, kde mas na rozne mikroby koncentracie, co ich potlacia.



45

Re: citricidal

Prave som sa dozvedel, ze Citricidal, teda vlastne GSE ponuka uz aj Swanson, konecne.

Naposledy upravil: vlado (2010-04-19 19:28:39)



46

Re: citricidal

Lee Swanson, sef spolocnosti Swansonvitamins je vyborne informovany a snazi sa mat co najlepsie vyrobky v ponuke. Pokial ich nevie sam vyrobit, tak aspon sa snazi dostat tie najkvalitnejsie podla moznosti.



47

Re: citricidal

Prosím, takže tento http://www.swansonvitamins.com/SWH171/ItemDetail?n=0
GSE, je ten správny, resp. účinný. Ď.



48

Re: citricidal

Vidis Slamka, toto neviem, nech sa vyjadri RNG.

Ja som mal na mysli tieto:
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … =0&y=0

ten jeden je len sprchovy gel. Ten prvy je tekuty GSE a ostatne su v tabletach. Tamten co ty spominas tusim nie je az tak ucinny, teda vyrabany kvasenim so silnejsim ucinkom ako su GSE a Citricidal.



49

Re: citricidal

Slamka, kazdy vytazok z grapefruitovych semien je ucinny, len aktivovany, tj citricidal, je ovela ucinnejsi.To bola podstata patentu z roku 1982, ked sa na trh uviedol prvy krat aktivovany vytazok z grapefruitu=citricidal.



50

Re: citricidal

RNG, idem si urobit tu protikvasinkovu kuru, kolko este raz kvapiek GSE denne mam brat aby to malo ucinok a aby som si nepokazil brucho a do kolko vody prosim?

A druhu vec ako sa ma brat Chaparral aby to bolo tiez akurat? Kolko kapsul denne a kolko naraz v pripade chripky?