401

Re: zlé trávenie

Ten GSE je slaby tam su len mierne antimikrobialne polyfenoly.
A tie ostatne dva su v poriadku.

Naposledy upravil: Pietro (2015-02-25 19:00:53)



402

Re: zlé trávenie

Ok dik pietro... a GSE by si mi ake odporucil ?    vlastne naco mam hladiet ked to kupujem ?   pisu tam ze 60% GSE...



403

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

Ok dik pietro... a GSE by si mi ake odporucil ?    vlastne naco mam hladiet ked to kupujem ?   pisu tam ze 60% GSE...

Nuz jediny spolahlivy a overeny zdroj, kde sa da kupit pravy citricidal, ktory obsahuje kvaternialne zluceniny je firma Hoogle, najdes ho tu: http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm



404

Re: zlé trávenie

Oka... diky Ti moc priatelu smile

pan RNG podávam správu :  makove mlieko aj s tou hmotou chutilo fajnovo smile (btw ta hmota je vlastne vlaknina takze super )   dik za vylepšenie wink

Pekny deň vam zelam obom



405

Re: zlé trávenie

Leto, to nie je len vlaknina, ale velmi bohate jedlo na ziviny.
Vlakniny nevieme stravit vobec, ale su cistiodlo/absorbent a zivina pre nase probiotika, co nam vyrabaju hropmady vitaminov a najma obrannych latok, tiez pomahaju jedlo dotravit.
Takze sa nesnazme vlakniny a najma mikrovlakniny odstranit z jediel a produktov.



406

Re: zlé trávenie

hej understood... dakujem pekne za vysvetlenie smile   budem na to myslieť dobudúcna.. to su cenne info.



407

Re: zlé trávenie

Ja viem, ze nie som extra popularny nazorom ze odstavovanie  nie je velmi dobry napad, lebo tak prijdeme o hromady cennych zivin.
Na zlepsenie absorbcie totiz staci suroviny dobre rozmixovat

Naposledy upravil: RNG (2015-02-25 20:10:17)



408

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

Oka... diky Ti moc priatelu smile

pan RNG podávam správu :  makove mlieko aj s tou hmotou chutilo fajnovo smile (btw ta hmota je vlastne vlaknina takze super )   dik za vylepšenie wink

Pekny deň vam zelam obom

Aj ja Ti prajem pekny den smile

Inak to makove mlieko neznie zle, asi aj ja niekedy vyskusam urobit taketo domace makove mlieko, vdaka za inspiraciu smile

Naposledy upravil: Pietro (2015-02-25 20:46:55)



409

Re: zlé trávenie

OK. Podobne sa daju robit napr orechove mlieko, mandlove mlieko kesu mlieko, to su vsetko "mlieka" zdravsie pre nas, ako zamorene mlieko z intenzivnych chovov krav vaznenych v mastaliach, krmenych krmnymi zmeskami a "osetrovanych" hormonami a antibiotikami.
Tj ked si tie mlieka  pripravime cerstve sami a nie ked budeme kupovat nejake "podobne" priemyselne vyrobky, ktore su sladene extra bielymi cukrami a konzervovane proti kazeniu.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-25 22:38:29)



410

Re: zlé trávenie

Pietro : hej isto skús je to chutovo velmi zaujmave a plne zivin rôznych + ked dochutis troska domacim medom kvalitnym a nejakou cejlonskou skoricou tak mas fajnovotu nadupanú smile

RNG zdielam Tvoj nazor.. odstavovanie ako take co sa napr robia tie stavy z ovocia a predavaju teraz tak tiez nie som toho velmi zastanca nakolko priroda a pan bozko nam proste podla mna dal ovocie ako take .. cele ...kompletne.... a nie zas clovek vynaliezavec si to odšťaví a vsetku tu dobru vlakninu a kopec zivin vyhodime prec... (samozrejme teraz v zime ked ovocie vacsinou mame z obchodov boh vie akých co su isto striekane je dobre aspon tu supku dat dole  ..

len pri tomto makovom mlieku som to nepraktizoval lebo som myslel ze to bude take dusivejsie ale je to v pohodke uplne smile ..... len ak si budete robit orechove alebo mandlove mlieko tak je dobre vlastne tu vodu v ktorej tie orechy budu namocene 10hodin vyliat a rozmixovat to v cistej novej vode.... (aby si vlastne nepil tie inhibítory enzýmov ktoré sa vylúčia do tej prvej vody )

Ozaj čo vravíte na pitie teplej vody napr ráno?  Dočítal som sa že teplá voda ráno nastartuje trávenie trosku a aj telo metabolizmus....  Ja ako veterný typ podla ajurvédy napr viem ze kazdý studený nápoj mi robí megazle.. hned hrdlo citim ked vypijem aj studene pivo.. ja som cista 100 % váta  aj skrz iné znaky ktoré su charakteristické pre vátu...preto uvazujem ze zacnem pijavat teplu vodu aj ráno vzdy atd + teplé cajíčky atd....  Vy ste neskusali kedze tiez mate trávenie chytené ?

Naposledy upravil: letto (2015-02-26 09:59:05)



411

Re: zlé trávenie

.



412

Re: zlé trávenie

smile ....  nechcem Vám zapratávať fórum vecami ktore sem nepatria, ale toto ma napadlo este co si myslíte  o tom? smile ... súvisi to predsalen troska s travenim resp naslednym kvalitnym vyprazdnovanim.... (btw odkedy to robim tak citim ze to vazne ide omnoho lepsie von big_smile  )

http://www.badatel.net/velku-potrebu-na … zivot-zle/

Naposledy upravil: letto (2015-02-28 10:03:31)



413

Re: zlé trávenie

Nuz je to pravda, preto sa obcas  v poslednom case alebo predklanam , alebo mam taky samlik pod nohy.



414

Re: zlé trávenie

hej vy viete co je good smile ....  rozmyslam ohľadom enterickeho pankreatínu... to môže každý človek si takto nasadiť na čistenie hej?  vycistit si crevá od mäsa atd atd co tam cloveku zostáva a hnije a co zostane navyse po vycistení pekne prejde do krvi ..   Dal som matke pankreatin od Countrylife nech vyuziva jedno balenie, nasledne jej dam serrapeptazu... potom mozno nattokinaz + lecitin a samozrejme probiotika dava + zive z kefiru a uz som si zadovazil 4druhy vlakniny co pijeme kazdy den ako ste vraveli cim viac druhov vlaknin tym lepsie cistenie a rozmanitejsia strava pre probiotika smile

(pankreatin entericky - tu platí  že čím viac tým lepsie cistenie? nemozem sa predavkovat atd?  )

btw najlepsi na iHerbe je asi od Solgaru ze? silnejsi som tam nenasiel ... asi aj preto je stale vypredaný big_smile

Naposledy upravil: letto (2015-03-03 09:07:33)



415

Re: zlé trávenie

Cim vioac jedla rozlozis(kyseliny a enzymi) tuym menej moze zostat v crevach na hnitie.
Este som nepocul o pripade predavkovania pancreatinom, obvykle ho maju ludia skor malo, aj ked si ho doplnuju.
Clovek nemusi brat ten najsilnejsi pancreatin, ale potom musi brat viac tabletiek/kapsul aby dosiahol tu istu davku
Ja napr beriem tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs
co ma polovicu pancreatinu v porovnani s Solgar vyrobkom, ale celkove na pouzitie je lacnejsi, aj ked z neho beries 4 kapsule miesto 2 tabletiek toho zo Solgar.



416

Re: zlé trávenie

Dobrý deň,ešte sa chcem spýtat na moju dcérku 6 r.(20kg),už asi dva týždne na nej pozorujem že začala naraz z ničoho nič zo dňa na deň velmi nahlas grgať,predtým negrgávala skoro vôbec alebo len sem-tam,teraz ju počujem nahlas grgnút aj 8 krát za deň,pritom stravu má rovnakú a jedáva málo,a grgá aj ked nieje najedená.



417

Re: zlé trávenie

Nuz mozno ma nedostatok kyselin, co je dnes caste po roznych kratkych "zaludocnych chripkach", ktore su dnes epidemicky rozsirene po celom svete.



418

Re: zlé trávenie

Zdravím pán RNG, chcem Vás poprosiť o Vás názor :

Dal som matke uzivat denne ten Pankreatin ( Country Life)   3x denne po 2tablety..... vsetko ok bolo ... a odkedy som jej povedal nech uz si zvysi na 3x3ks denne tak mava rano hnacky....     

(na veceru jedla to iste co ja a ja som mal rano ok stolicu tak uvazujem ze  z jedla by to nemalo byt.. )

(uvazujem ze ci je mozne ze ked sa cisti teraz po dlhych rokoch trosku intenzivnejsie tak pankreatin jej v crevach rozpusta bordel a creva to chcu hned takto odstatnit? je to mozne ci neaka ina vec moze byt v tom ?   )

Naposledy upravil: letto (2015-03-05 18:31:04)



419

Re: zlé trávenie

Je tam mozna cistiaca reakcia, podobna ako Herxheimer.



420

Re: zlé trávenie

ok takze  budeme pokracovat a zvysime az na normalnu davku to je tych 3x4 denne....  ci Vy by ste inak pokracovali ? ...  lebo pije aj kefir atd vlakninu atd tak mi to troska neslo do hlavy ze co to... Ďakujem pekne smile

Naposledy upravil: letto (2015-03-05 19:25:11)



421

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

ok takze  budeme pokracovat a zvysime az na normalnu davku to je tych 3x4 denne....  ci Vy by ste inak pokracovali ? ...  lebo pije aj kefir atd vlakninu atd tak mi to troska neslo do hlavy ze co to... Ďakujem pekne smile

Tak ako hovoris, ked je nejaka neziaduca reakcia, tak bud na kratky cas to treba vysadit alebo znizit davky a podla tolerancie tela, zvysit ich na odporucane.
Inak nahodou nemohla to byt taka reakcia z toho kefiru?



422

Re: zlé trávenie

Dobre píšeš veruže Pietro ! ... praave ma to cil trklo ze asi bude lepsie znizit zase na 3x2.  Ok a potom ked sa to ustáli tak budeme postupne zvysovat az na tu odporucanu davku..

Vies co kefir si nemyslim ze to urobil......robime ho pravidelne z prevareneho mlieka z automatu uz asi mesiac - dva kazdy vecer a jeme spolu s jablkom ...     

(teraz som zmiesal ryzovu vlakninu, ovsennu vlakninu, inulín, psyllium a jablcnu vlákninu do jednej zmesy a to by som chcel denne si davat aspon 15g takto pravidelne... co poviete moze byt ? )

Naposledy upravil: letto (2015-03-05 20:48:51)



423

Re: zlé trávenie

Tak isto robim zmes aj ja, ale mam v nej aj arabinogalactany a pridane praskove aloe vera a vitamin C(ester C) a toto vsetko si zamiesam do vody na pitie a pijem pocas celeho dna.
Samozrejme si to ochutim koncentrovanou nesladenou ovocnou stavou, aby to bolo "pitne" a aby som dostal aj niektore karotenoidy a ine antioxidanty.



424

Re: zlé trávenie

mnoo to s tym Esterom C je velmi dobry napad vidite, mam ho doma budem ho do toho pridavat tiez pekne smile ....        a tie arabinogalactany musim nastudovat co to je to nepoznam....  aloe vera praskova mi uz cestuje to tam dam tiez pak smile

Rozmyslam ja to pijem tak ze 1x za den si dam do deci a pol vody ale 15-20g tejto zmesi , zamiesam a vypijem rychlo a pak zapijem este ale 3dcl cistej vody........ ale Vy to pijete pocas celeho dna hmmm...   to kolko cca vypijete tej vlakniny takto za den?



425

Re: zlé trávenie

Arabinogalactany su mikrovlaknina, co sa nachadza v miazge stromov, najma Larix deciduosa/larch/smrekovec opadavy alebo cesky Modrin.
Snazim sa tej vlakniny dostat do seba najmenej 2 kavove lyzicky, tj aspon 10 gramov extra ale ja aj jem hodne zelenin a strukovin,a jablka,  co mikrovlakniny obsahuju v mensom mnozstve. Obcas beriem aj kapsule glucomannanu, co je tiez mikropvlaknina , pouzivana dnes dost casto na chudnutie, nakolko znizuje vstrebavanie cukrov, tj znizuje glycemicky index vsetkych jediel co s nimi beries, , co je celkove  dobre pre telo



426

Re: zlé trávenie

Aha rozumiem, to znie tiez dobre, vďaka za rýchle vysvetlenie smile     Skúsim zohnať aj toto pak postupne.....    hej to ovocie a zeleniny to je super....ovocie sa snazim len rano a po 17:00 sladke uz nedavam... sice samozrejme obcas zhresim ako kazdy smrtelnik big_smile a to si dam pol lyzicku domaceho medu.........


ale strukoviny pomenej davam veruze.. vidite na tom musim zapracovat a viac to zaclenit do jedálnicka....

Opäť zas raz ďakujem za drahocenné rady smile



427

Re: zlé trávenie

Chcel by som sa ešte opýtať koľko tabliet Betainu Hcl cca denne si davate?    Rozmyslam pri akej davke dennej  je dobre uz zvazit pouzivat aj sodu bikarbonu na alkalizaciu ... lebo ja si davam denne napr 4betainy  ... 2pred obedom a 2pred vecerou...



428

Re: zlé trávenie

Ja beriem viac betainu HCl, a zriedkavo sa alkalizujem. Zatial a to robim uz zopar rokov, mi to nijak neskodi na kostru,. Telo je schopne vylucit kyseliny roznymi sposobami



429

Re: zlé trávenie

Jasne rozumiem...... a tak ked ste si pekne odsledovali a urcili presnu davku kolko Betainu si dat pred jedlom tak vlastne sa vacsina toho betainu spotrebuje na to jedlo a ostatne tam minumum a to vlastne naco alkalizovat... ako vravite bud si to telo nejak vyluci ma na to sposoby alebo  staci ked si clovek da nejake jedlo alkalicke potom alebo vlastne aj ta kopa ovocia a zeleniny co si davate alkalizuje kvalitne...   tak?

Naposledy upravil: letto (2015-03-07 10:46:34)



430

Re: zlé trávenie

Presne tak. Ale aj tak som nervozny, lebo normalne telo vyraba rovnake mnozstvo kyselin aj alkalii roztiepenim soli(NaCl na HCl  a NaHCO3) a pri nedostatkutvorby  kyselin mame teda aj nedostatok alkalii.
Ale zrejme zatial to moje telo vie nejako kompenzovat.



431

Re: zlé trávenie

Aaahm....ak to spravne chapem tak parietalne bunky cisto  zabezpecuju len rozstiepenie soli NaCl na HCL ?

alebo oni zabezpecuju zaroven aj rozstiepenie na NaHCO3 ?

Naposledy upravil: letto (2015-03-07 12:24:56)



432

Re: zlé trávenie

Reakcia prebiehajuca v parietalnych bunkach je
NaCl + H2O + CO2 = HCl + NaHCO3
HCl ide do zaludka (canaliculi) a soda bikarbona do krvi. Z krvi sa vylucuje cez pankreas, usti do dvanastornika a tam neutralizuje obsah zaludka,



433

Re: zlé trávenie

Aha tak uz chapem uplne... vďaka za vysvetlenie to je dobré vedieť takto smile ....

... rozmyslam ohladom tych stravovacich navykov tuto vlastne u nas na Slovensku, ked si clovek da polievku a ako je to zauzivane hned za tym si da nieco druhe (maso zemiaky atd atd) tak to si tiez clovek pekne pomalicky nazhanava na zaludocne problemy nie ked takto stale zrieduje si kyseliny ?
A toto je prva dost blba postupnost a nieto ked si este clovek da hned daco sladke ako to byva zvykom a splachne pifkom....



434

Re: zlé trávenie

Nuz nikto nepovedal, ze mame dobre stravovacie zvyky...
Salat pred jedlom je OK, ale polievka a pit znamena rozriedenie zaludocnych kyselin. A mucnik na plny zaludok bielkovinnych jediel je prakticky zaruka kvasenia, hnitia a paly.



435

Re: zlé trávenie

Hej asi tak... a na zaklade tychto zaostalych zvykov si len koledujeme o problemy pomaly....


Rozmyslam z iHErbu ked chcem doplnok Zinok kvalitny.... vtedy sme sa bavili o tom PepZinGi aj ho mam doma ale uz mi dochadza..  niekde som sa docital ze zinc-carnosine v PepzinGi ze antacidum tak preto váham ci ten este raz objednam  alebo radsej nieco taketo ?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-50- … l&ic=4

Alebo chelatovane su lepsie ?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Gly … gels/18419

...   Ako o financny rozdiel 10dolarov sa nestaram velmi len si chcem objednat to najlepsie ... co by ste mi prosím Vás doporucil radsej ?

Naposledy upravil: letto (2015-03-09 13:19:09)



436

Re: zlé trávenie

Nuz PepZin Gi je specificky navrhnuty na vredy na zaludku. Preto je aj drahsi na obsah zinku.
Na doplnenie zinku je glycinat a bisglycinat asi najlepsia forma.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-09 15:37:45)



437

Re: zlé trávenie

Jasne to dava logiku vlastne aby kyselina sa znizovala kedze to nie je dobre na vredy ked uz su vzniknute uz akymkolvek sposobom...  Ok super smile vďaka beriem ten glycinat...  a u selénu to tiez plati ze chelatovany hej?
http://www.iherb.com/FutureBiotics-Sele … sules/7382

Naposledy upravil: letto (2015-03-09 15:51:55)



438

Re: zlé trávenie

Vsetky mineraly naviazane na rozne aminokyseliny su v tele lepsiem pouzitelne a najma sa dlhsie v nom zdrzia, tj je vacsia sanca, ze sa predsa len pouziju.



439

Re: zlé trávenie

yop rozumiem smile Ďakujem za info smile



440

Re: zlé trávenie

OK



441

Re: zlé trávenie

dostala sa mi domov tato Aloe pan RNG .. 

http://www.aloevera-produkty.sk/product … -liter-18/

viem ze ste vraveli ze je tam ten blby konzervant benzoan sodný .. sice je z cerníc organický, ale viem ze ste pisali niekde ze tiez to nie je vyhra jest aj ked je prirodny.... tak rozmyslam ci  to uz teda vyuzivam ked to mam doma alebo to radsej vysmarim big_smile  co poviete



442

Re: zlé trávenie

Dopouzivaj tak zle to zase nie je aby si to musela vyhodit. Ale druhy krat pozeraj na to, co to obsahuje.
Za prve to hovori vylisovane z aloe vera= nemuseli odstranit celu vrchnu supku tzv filetovanim, ti obsahuje to aj aloin, co prehana.
Za druhe je to "stabilizovane" tj znicili v tom enzymy, co by to rozkladali.
A samozrejme je to konzervovane....

Ked zoberies vymrazeny prasok aloe vwera napr zo Swansonvitamins, tak viez, ze gel bol ziskany filetovanim a bolo to okamzite zmrazene a vysusene v mraze, tj  je to skoro tak kvalitne, ako cerstvy gel.



443

Re: zlé trávenie

OK vďaka za vysvetlenie zas som o nieco mudrejsi smile ... takze je to predrazene oproti swansonu a este aj odost zlozenim slabsie...  uz douzivam teda tento a pak od swansonu hadam uz mi dorazi ten prasok...

Mimochodom odkedy som nasadil skrz Vase rady enzymy,Hcl, entericke enzymy, DGL,  probiotika a vlakninu tak vsetky moje zaludocne problemy postupne UPLNE zmizli a citim sa skvele na 100%  ..... Velke Ďakujem smile za vsetky Vase super rady a najmä za to ze si najdete cas zadarmo pomahat ludom prostrednictvom tohto fora a delit sa o Vaše drahocenne nadobudnute informacie a znalosti smile Respekt & este raz Vďaka smile



444

Re: zlé trávenie

Strasne vela ludi ma pokqzene travenie, a crevnu floru, a to je predsa najdolezitejsoe pre zdravie napravit, ved odtial pochadzaju vsetky potrebne materialy na cinnost tela.



445

Re: zlé trávenie

presne tak....skoda ze toto nevedia doktori tak prezentovat a vysvetlit najma na gastre.... ale sak naco... stratili by pausalnych zakaznikov/platicov..

(samozrejme česť doktorom vynimkam, ktorí chcú vskutku liečiť a pomáhať )

Naposledy upravil: letto (2015-03-11 09:53:14)



446

Re: zlé trávenie

.



447

Re: zlé trávenie

smile ... este sa chcem spýtat lecitin z tej Vemica idem kupit prave.... chcem to pre matku nech si cisti cievy atd..... aky je podla vas good?
Sojovy ci slnecnicovy ci najlepsie prestriedat ?  Alebo kupit oba a zmiesat dokopy a tak uzivat ?



448

Re: zlé trávenie

Sokovy je lacnejsi, ale slnecnicovy je bezpecnejsi co sa tyka hormonov pre vacsinu ludi.  Ale je to viacmenej jedno.



449

Re: zlé trávenie

Okej rozumiem smile Ďakujem

.... rozmyslam tak nahlas ... vcera napr som jedol obed v restauracii a cca o 6-7hodin ked sa mi to dostalo do criev tak som citil take pobolievanie a proste pocit ze to jedlo nebolo ok asi zle upecene alebo nieco podobne... tak som si dal rýchlo 2 tablety HCL a o 20min som si dal 7tabliet enterickeho pankreatinu od Coutry life......  a za hodinu mi bolo uz super....   tak len rozmyslam ci takto sa to da riesit ked uz nieco mate v crevach a viete ze to nie je boh vieco... alebo nejake ine metodiky by ste urobili ?



450

Re: zlé trávenie

Nuz o 6 hodin neskor je to uz problem, lebo enzymy same nesterilizuju, snad len v crevach rozlozia jedlo rychlejsie a rozlozene sa absorbuje, takze nie je vo dalej sa tam kazit.
HCl sa do criev velmi nedostane.
Ja osobne by som skor zobral Berberine, mikrovlakniny a masivnu davku probiotik a splachol by som to roztokom citricidalu. Clovek musi reagovat skor, pocuvat na signaly svojho tela a adresovat potravinovu nakazu  este v zaludku napr koloidnou striebornou vodou, zinkom a kyselinami.