451

Re: znížená motilita

Vredy bolia a to velmi a cely cas, nie len 3 hodiny po jedeni , to by si vedela. Vredy niwe su z kyswelin ale na 99% suZ z cinnosti helikobaktera. To ze su z nervozity, korenenych jediel a kyselin su rozpravky co donedavcna este sirili aj lekari. Dnes sa ale vie, ze pri kazdych vredoch  na zaludku nasli helikobakter, tj to je to, co to sposobuje a nic ine.

Co mas ty je nedostatok kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik.



452

Re: znížená motilita

Lenze ja kyseliny uzivam,mikrovlakniny tiez a aj tak to.stale nie je ok.napr.po.vyprazdneni mi pride dost nevolno. Momentalne uzivam druhy den NAC a citricidal tak neviem ci to moze byt aj z toho.



453

Re: znížená motilita

A teda zabudla som dodat,ze ako je mozne,ze ma prehana ked som uzila aj l-lysin.je mi aj zle od zaludka-teraz neviem ci je to nejaka viroza ale predsa l-lysin je aj na viralnu imunitu,nie?myslim si,ze som ho pojedla dost na to aby mi pomohol aj s tymto..som uz fakt zufala,pretoze tyzden mi je ok a 2 tyzdne zle.a pritom vysetrenia nic neukazuju



454

Re: znížená motilita

A po dlhom sledovani tychto mojich problemov mozem povedat,ze vzdy vecer (bez ohladu na to,ake jedlo som mala)mi zacne v bruchu velmi zblnkotat.v noci sa nebudim na nic ale rano presne o tej hodine co vstavam mi tak isto zacne zblnkotat a uz to ide.idem na wc,mam hnacku momentalne bez krcov,prvy krat je to kasa,druhy krat je to uz iba voda(inak aj uplne cista).ked sa vyprazdnim pride mi nevolno
potom cely den jem ibs suche rozky(ale mam chut aj na normalne jedlo) .pocas dna zblnkanie nemam(mozno sem tam).a vecer zas.vies mne sa vidi ako keby moje crevo nevstrebavalo vodu?alebo cez tu noc nezahusti poriadne tu stolicu?musi ro byt nieco taketo.ale ved uzivam s jedlom l-lysin,tak nechapem..momentalne uzivam aj NAC a citricidal ale to si minule povedal,ze to to nie je...



455

Re: znížená motilita

Opakujem viac vlaknin, kvalitne probiotika, a samozrejme kyseliny a enzymy, lebo tam ten cely cirkus zacina.
Pokial crevo nie je drazdene, tak si ponecha potravu tak dlho,  pokial z nej nevytiahne/neabsorbuje  velku vacsinu tekutin, v ktorych su rozpustene rozne ziviny.



456

Re: znížená motilita

A cim je drazdene crevo v mojom pripade?preco sa to cez noc tak zmeni?ale preveze ja kyseliny uzivam.aj mikrovlakniny?existuje nieco take,akoze crevo nevstrebava vodu?ak hej,ako by sa na to dalo ist?hovorim,ze ako keby sa mi ta potrava nezahustuje v creve. Teda ako vedlajsi ucinok citricidalu a nac to byt nemoze?
Dakujem



457

Re: znížená motilita

Nuz zrejme este nemas v crevach dobru probioticku floru, to trva nejaky cas vybudovat , aj ked pouzivas kyseliny enzymi a mikrovlaklniny. Probioticke kapsule obsahuju len niekolko sto miligramov probiotik a dobre osadene creva obsahuju az 1 kg probiotik.
Zapalene creva potravu neabsorbuju dostatocne a tak ju vyhodia este nie dotravenu, kde posledna cast travenia je absorbcia v hrubom creve, kde sa spevnuje stolica vytiahnutim tekutin.



458

Re: znížená motilita

Takze mam zapalene crevo?tak potom je to ta ulcerizna kolitida?a z coho som si to mohla vypestovat?takze potrebujem iba trpezlivost?ale u mna sa striedaju obdobia kedy mam stolicu dobru,ale vtedy mam zas problem s travenim.a moze mi z toho byvat aj nevolno pred a po vyprazdneni?
Dakujem



459

Re: znížená motilita

Zla crevna flora vyvolava hnacky, tj IBS , ako to lekari nazyvaju, co ked nie je4 adrecovane sa postupne zmenui na Crohna a nakoniec sa zacnu steny criev zahnisavat=ulcerozna kolitida.
Nuz ked mas hnacky len obcas, tak si este len v zaciatku, ale ked to neadresujes, bude to pokravovat dalej a dalej.
Nevolno je, kde ti tie skodlive mikroby v crevach, alebo este v zaludku  dodaju do tela plno toxinov.



460

Re: znížená motilita

Aha..no super.stale rozmyslam,ci to moze byt zapricenene tym,ze som cca pred 2-3 rokmi uzivala dlhodobo atb?alebo ze som mala dlhodobo zapchu?
Ak teda budem uzivat viac mikrovlaknin a probio,je sanca ze sa z toho aj dostanem uplne?budem moct jest vsetko?
Dakujem



461

Re: znížená motilita

Nuz napravi sa ti crevna flora, najma ked budes brat doplnok kyselin s jedlom, co nedovoli aby sa ti mikroby na jedle v zaludku a neskor v crevach nerozmnozovali
Ci budes potrebovat doplnat enzymy a ktore , to uvidis neskor, ked budes mat viacmenej spravne travenie a crevnu probioticku floru, precistene telo,  a ak nebudes vediet ani potom poriadne stravit niektore potraviny, tak budes musiet brat na to specificke enzymy, alebo sa im vyhybat, co je nerozumne z hladiska potrebnej pestrosti jedal pre telo.
Jedine, na co zialbohu dosial nie je dostatocne ucinny enzym je lepok a tomu sa odporucam vyhybat, aj ked nan beries specificky enzym(gluten digestion enzymes)



462

Re: znížená motilita

a pri mojom probléme je nutné užívať kyseliny? lebo ja pálu nemám, ani sa mi jedlo nevracia späť, skôr mám problém v dolnej časti tráviacej sústavy smile
len chcem vedieť čo je dôležitejšie pre mňa užívať, či kyseliny alebo mikrovlákniny a probiotiká? no a to či mi chýbajú enzýmy neviem ako zistím.
čítala som si na nete príznaky IBS, a naozaj mám to? pretože väčšinou tam píšu, že sa striedajú obdobia hnačky a zápchy. no u mňa je to obdobie normál a obdobie hnačky ale iba ráno. zápchu nemávam tú som mala cca dva roky dozadu a dosť silnú. takže k tomuto som sa mohla dopracovať aj kvôli tomu, že som mávala zápchu?

ďakujem



463

Re: znížená motilita

Neviem, ale ako si sa mi zda, ze mas privela problemov a to je obvykle dosledok alebo zlej stravy alebo zleho travenia a absorbcie.
Niekto ma tak malo kyselin, ze aj ked asa mu jedlo dostane do pazeraku, nepali.



464

Re: znížená motilita

No ide mi hlavne o tu absorbciu..tu vylepsim hlavne cim? A povedzme,ze kyseliny mam.ok tak co sa mi moze stat ked si ich aj tak budem doplnat?ja tiez nechapem preco mam toho tak vela. Podla mna sa nestravujem az tak zle,ale zasa co je zle? Vlastne aj pri IBS je narusena ta absorbcia?



465

Re: znížená motilita

Kazdy zapal criev znamena, ze mas poskodenu absorbciu, tiez vyrobu enzymov, lebo aj creva ich vyrabaju. A skodlive mikroby v crevach ti stale miesto obrannych latok vyrabaju skodliviny. A jedine ako sa mozu tie mikroby dostat do creiv, ked mas nedostatok kyselin a nepodporujes si probiotika dostatocne nasadzanim a branim mikrovlaknin, zmesy roznych



466

Re: znížená motilita

Naozaj velmi pekne ti dakujem za objasnenie tychto veci,pomaha mi to velmi aj psychicky. Ja som stolicu vzdy mavala super a nebol s tymto ziadny problem..este rozmyslam ci zanesiem vzorku stolice lekarovi?
Mohla som si teda toto vybudovat dlhodobym uzivanim dvojkombinacie atb v minulosti? Cca 2roky dozadu.
Dakujem



467

Re: znížená motilita

Nuz atb ti rozhodne znicili crevnu floru a ked sa ti nahodne nenaockuju spat spravne  probiotika, tak nemozes mat dobru probioticku crevnu floru. Najma ked si si ju umyselne nenasadzala a nepodporoala branim mikrovlaknin. Z nicoho sa nemoze sama vyvinut.



468

Re: znížená motilita

A mohlo by sa to prejavit pomaly 3roky po? Dajme tomu s mensimi naznakmi uz pred rokom(obcasna hnacka,ktorej som nevenovala pozornost).
Zo zlej crevnej mikroflory mozu byt aj ine traviace tazkosti,ze?
Dakujem



469

Re: znížená motilita

Ti sa nejedna len o traviace problemy, ale celkovy vplyv na zdravie, najma imunitu. Bez dostatku probiotik je aj ochrana celej crevnej flory pred skodlivymi mikrobami narusena a pod vplyvom skodlivych mikrobov je aj telo oslabene a samozrejme celkova telesna imunita. Probiotika nam totiz vyrabaju aj rozne vitaminy, ziviny a az 70% obrannych latok, ktore ti zrejme teraz chybaju.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-18 16:23:28)



470

Re: znížená motilita

A je sanca,ze sa z toho vycleciem uplne?ako dlho to asi potrva pri dennom doplnani kyselin,mikrovlaknin,probiotik?
Dakujem



471

Re: znížená motilita

Nuz sklenenu gulu nemam, ale kazdemu odporucam si obcas doplnar probiotika, brat mikrovlakniny kazdodenne a ked mas nedostatok kyselin a enzymov, tak si ich musis doplnat. Mopze sa to regenerovat, ale nemusi. U mna napr je to dozivotna zalezitost, kedze som mal zrejme nedostatok kyselin uz ked som mal 35 rokov a dosial(68) sa to velmi nezmenilo, skor naopak, zaludok mi vyraba s vekom menej a menej kyselin, tj kedysi mi stacil 1 betain HCl(650 mg) dnes , najma po februarovej zaludocnej chripke musim brat 2 a niekedy aj tri s vacsim jedlom.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-18 19:52:00)



472

Re: znížená motilita

Takze to moze byt dozivotna zalezitost..no ja sa snazim brat 3cps l-lysinu(1cps-400mg) s bielkovinovym jedlom iba. Ale ako som zistila je mi tazko aj po cestovinach..ale ked si dam 3 tie kapsule l-lysinu,tak stale to nie je ok.ale kolko si toho preboha mam dat?je rozdiel medzi l-lysin a betain?pomaly s kazdym jedlom by som potrebovala l-lysin.
Ale ked nieco zjem,okamzite do 5min mam zapach z ust plus tazobu a bolest (nafuknutost)ale vzdy iba nalavo od pupku a zaludku.a zacne prelievanie v crevach(po l-lysine je to vsetko miernejsie).ale nechapem co s tym maju creva ked do 5min to urcite nemoze byt v crevach



473

Re: znížená motilita

Takze to moze byt dozivotna zalezitost..no ja sa snazim brat 3cps l-lysinu(1cps-400mg) s bielkovinovym jedlom iba. Ale ako som zistila je mi tazko aj po cestovinach..ale ked si dam 3 tie kapsule l-lysinu,tak stale to nie je ok.ale kolko si toho preboha mam dat?je rozdiel medzi l-lysin a betain?pomaly s kazdym jedlom by som potrebovala l-lysin.
Ale ked nieco zjem,okamzite do 5min mam zapach z ust plus tazobu a bolest (nafuknutost)ale vzdy iba nalavo od pupku a zaludku.a zacne prelievanie v crevach(po l-lysine je to vsetko miernejsie).ale nechapem co s tym maju creva ked do 5min to urcite nemoze byt v crevach



474

Re: znížená motilita

Adrioana L-lysin obsahuje len 20% kyselin na vahy, betain HCl az 26%.
Zapach z ust, ked je zo zaludka znamena ze tam mas malo kyselin a hnilobne bakterie su tam permanentne.



475

Re: znížená motilita

Takze ten l-lysin je slaby.no som si ista,ze zapach je zo zaludku. A co ta bolest vzdy iba nalavo od pupku.ked si tam zatlacim je mi zle ale vacsinou iba rano po vyprazdneni.
a este jedna vec, o ktorej neviem na nete nic najst-na jazyku vzadu sa mi spravil oranzovy flak po oboch okrajoch,ale nalavo je dlhsi aj silnejsi. To je zasa co?
Moc dakujem



476

Re: znížená motilita

Nuz to je nakaza, pravdepodobne sa jedna o tuto
http://en.wikipedia.org/wiki/Actinobacteria
Obvykle ju vynici napravenie crevnej flory, ale mozes ju znicit pravdepodobne aj roztokom citricidalu, mozno koloidne striebro alebo oreganovy olej.
Osobne ti odporucam ustne ptrobiotika, co rozne nakazy ustnej dutiny  a zubov adresuju.



477

Re: znížená motilita

Lenze ja uzivam citricidal aj NAC momentalne. A to sa da ako chyti prosim?
Tak isto si napravam crevnu floru (mikrovlakniny ,probio)..aky cas to moze trvat?
Dakujem



478

Re: znížená motilita

Skus koloidne striebro a oreganio,  ked ti citricidal na to nezaberie.



479

Re: znížená motilita

A z coho sa to da chytit?vobec nechapem kde som k takemu niecomu prisla.
aky cas mi moze trvat napravit si crevnu floru mikrovlakninami a probio?
Dakujem



480

Re: znížená motilita

My zijeme vo svete mikrobov a mame ich okolo seba hropmady roznuycy, nase telo sa vie proti mnohym branit, pokilal ma dobru imunitu a nie je ich priovela naraz. Ak ale mas zlu crevnu floru, tak mas oslabenu imunitu a vselico chytis, co by si inac vedela potlacit.



481

Re: znížená motilita

Aha. Lebo na webe toho po slovensky vela neviem najst konkretne o tejto.takze proste u mna bude problem ta imunita,aj ked mi brali krv na imunitu a ta ukazala,ze mam dobru?je to vierohodne?
pomoze ked si budem dezinfikovat usta?
a prosim ta,tymi mikrovlakninami a probiotikami mi kolko asi potrva vypestovanie zdravej crevnej flory?
Dakujem



482

Re: znížená motilita

Ked mas v zaludku dost kyselin, co zabiju rozne mikroby na surovom jedle a nasadis si a [podporis probiotika, sustavne, tak za mesiac-dva mozes mat celkom slusnu probioticku floru v crevach.
Imunit je hromada, na kazdy mikrob treba ine latky v tele, takze prehlasenie z rozboru krvi, ze ma niekto dobreu imunitu je vycicane z prsta.



483

Re: znížená motilita

Takze kyseliny zabijaju mikroby najma na surovej strave?(zelenina,ovocie,...)?su teda potrebne aj pri napr. Pecenom mase?
podporit probiotika-tym myslis mikrovlakniny,ze?
Ozaj,je pravda,ze pri uzivani mikrovlaknin treba robit pauzy,pretoze zabranuju vstrebavaniu zivin?ak je to pravda tak na ako dlho ju mam vysadzat?
Dakujem



484

Re: znížená motilita

Sterilizovane potraviny samozrejme nemaju na sebe ziadne zive mikroby, ale tak isto potrebuju kyseliny na rozklad bielkovin(maso=bielkoviny)
Samozrejme ze mikrovlakniny ciastocne spomaluju vstrebavanie zivin, co je casto dobre, lebo znizuju glycemicky index sacharidov, tj cukry sa dlhodobo a rovnomerne vstrebavaju. Mikrovlakniny su zaroven absorbenty, tj mala cast zivin sa s nimy vybnesia aj von, nielen toxiny z criev. Ale toto bolo dietetikmi prilis zdoraznovane, mnozstvo co vynesu mikrovlakniny je dost male, takze to nepredstavuje problem.
Ziadne vysadzanie mikrovlaknin neodporucujem, to by si vyhladovala a znicila probiotika!!!!

Na internete sa vseobecne siri hromada lzivych sprav, niektore naschval, aby podporili medicky monopol, Ti potrebuju co najviac zakaznikov a co najviac predpisovych liekov.



485

Re: znížená motilita

Rozumiem,takze mikrovlakniny nebudem vysadzat.
Rng,preco mi je rano po vyprazdneni zle?myslim,zle od zaludku.ono to casom prejde ale nerozumiem tomu. Inak ten oranzovy povlak,ktory mam na jazyku nemoze byt od citricidalu?pretoze som nakvapkala citricidal na bielu plachtu a ked som sa vecer na ten flak pozrela bol zlto oranzovy,takze si myslim,ze to mam z toho.



486

Re: znížená motilita

Ked mas kvasenie a hnitie v zaludku celu noc, tak rano tam je najviac toxinov a ked  uvedies zaludok do cinnosti(pri vyprazdneni za ludok zacne stahy, aby obsah presiel do criev, ktore sa uvolnili vyprazdnenim), tak samozrejume ze boli.
Citricidal nefarbi prakticky vobec a uz rozhodne nie tak slabucky roztok, ako 720 mg na liter(35 kvapiek)



487

Re: znížená motilita

Ale po nakvapkani citricidalu na bielu plachtu je tam zretelny zlto-oranzovy flak takej farby ako ja mam na jazyku..



488

Re: znížená motilita

Nuz ja neviem, mozno oxidovany cisty citricidal ma nazltlu farbu ked vyschne, ale predsa ty si davas roztok viac ako 1000 krat zriedeny do ust. Takze tam neprichadza do uvahy ziadne farbenie
Tu si moZes pozret obrazky roznych jazykov a pricin za ich flaky a podobne
https://www.google.com/search?q=orange+ … d=0CDAQsAQ

Moze to byt aj zafarbenie sposobene kvasnou ci plesnovou infekciou. Tych je tisice druhov roznych



489

Re: znížená motilita

RNG a nemozem mat teda plesne v crevach? Ci to by malo ine priznaky?aka by tam bola liecba a z coho sa plesne vytvaraju?
Dakujem



490

Re: znížená motilita

Samozrejme ze mas kvasne a plesnove kultury aj v crevach. Kazsdy ich mame.
Otazka je len kolko v pomere k probiotikam.
Cely cas zijeme obklopeni rozmymi mikrobami a mnohe z nich vedia aj v nas zit, pre to je dolezite si nasadzat pre nas dobre=probiotika  a podporovat ich.
Ked jes vela cukrov a bielych muk, podporujes rozne kvasne infekcie z ktorych napr candida albicans je pre nas velmi skodliva.Zaludocne kyseliny znicia drvivu cast z nich na potravinach , tj za predpokladu, ze mas dost kysly zaludok.
Ktore neznicia, tie sa dostanu do criev a tam sa rozmnozuju. Obmedzuju ich nase probiotika, tj ked ich tam mas dostatok a dobre ich podporujes mikrovlakninami.



491

Re: znížená motilita

Ale ja uz tomu vazne nerozumiem..tento problem s hnackami mam od oktobra.zacala som uzivat citricidal,NAC;vlakniny(3kavove lyzicky pocas dna je dost?),probiotika. Nikto mi nic nezistil z krvi ani ziadna potravinova intolerancia mi nevysla.niektore dni su ok,niektore mi je cele dni dobre,ani vecer mi nic nezblnkoce v bruchu a predsa mam rano hnacku.
No a samozrejme aj to,ze po vyprazdneni mi je zle az pokym sa nenajem.
No a tento povlak oranzovy sa mi vyhodil cca pred tyzdnom.
Sedelo by to skor na nedostatok kyselin(aj pri tom sa mi moze vyhodit oranzovy povlak?) Alebo tie plesne?na ich odstranenie musim tiez na 2 tyzdne vylucit vsetky sacharidy?a potom ich mozem jest?
Dakujem



492

Re: znížená motilita

Z nedostatku kyselin sa ti ziadne flaky priamo nevyhodia, ale zo zlej crevnej flory,ktora ti nevyrobi dostatok obrannycy latok ba prave naopak produkuje rozne toxiny sa ti to vyhodit spravidla moze.
Ked mas nedostatok kyselin, s potavou ti prichadzaju cez nekysly zaludok do criev stale nove a nove mikroby, vcitane kvasnych aj plesnovych. A tie sa samozrejme telo snazi vyhodit hnackami.



493

Re: znížená motilita

Dobre a ak si budem davat kyseliny aj keby som povedzme mala ich dost(lebo nemam ani pocit paly ani sa mi jedlo nevracia spat) a ja by som si ich aj tak doplnala tak mi to nemoze uskodit niekde inde?
Nebolo by vhodne nasadit teraz vysoke davky collostra a nasledne uvidiet ci mi to nejako pomohlo?
Este taka uvaha:ako cca 13-14rocna som mala non-stop infekcie v ustach.ale bolo to fakt zle,mala som nimi posiate cele usta,len co sa mi jedna stratila druha vyskocila.ani neviem ako a zmizo mi to.vtedy som samozrejme nevedela,ze aj to je kvasinka. To uz je ale 10r takze toto nemoze byt nieco ako nasledok?



494

Re: znížená motilita

Kvasinky,,podobne ako [probiotika si sama vypestujes nespravnou stravou plnou cukru a jemnych muk,  a nedostatkom mikrovlaknin a probiotik
. Ak neberies zamerne probiotika, mozes ich dostat len nahodne, z nie celkom cisteho alebo sterilizovaneho jedla. Ze ale dostanes prave tie najucinnejsie, je velmi nepravdepodobne.



495

Re: znížená motilita

A doplnanie kyselin aj keby som ich mala povedzme dost mi moze nejako uskodit?(napr.zastavit vyrobu tych mojich?)
Ozaj,ten oranzovy povlak je rano slabsi.



496

Re: znížená motilita

Ci ti to zastavi vyrobu tvojich ti neviem povedat, asle asi nie. Mne to totiz neastavilo, pokilal sa mi nejake vovec tvorili. Ale po dvoch viralnycy utokoch(vo februari a teraz) sa mi definiticne skoro ziadne netvoria, takze ked nezoberiem doplnok, a tentokrat az 3 kapsule, tak mam problem so zaludkom a neskor samozrejme hnacku, kedze taka zhnita a nakvasrena zmes zo zaludka sa crevam nepaci a snazia sa ju vyhodit.
Pevne dufam, ze to poskodenie sa mi este aspon ciastocne regeneruje, ale ja som mal problem s palami uz pred 30 rokmi, tj moje parietalne bunky nestacili uz vtedy na sposob stravovania, co som vtedy mal.
Stale tu teoretizujes, ze mas dostatok kyselin, hoci mas kvasenie v zaludku, problemy s crevnou mikroflorou a ine, takze ked sa chces naisto presvecit, co ti zaludok vie produkovat co sa tyka kyselin, daj si urobit niekde Heidelbergov test na kyseliny.
Alebo aspon skus "grgaci test", tj rozpusti si v pohari vody 1/2 lyzicky sody bikarbony a sleduj kolko plynov(CO2) ti to vyvinie. Malo by to vyvinut 1/2 litra plynov v priebehu 5 minut. Ak ti nevyvinie dost, znamena ze si nemala v zaludku dost kyselin.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-27 01:28:17)



497

Re: znížená motilita

No kazdopadne nechcem terorizovat :-) ten grgaci test si spravim.chcem sa ta spytat-ak by som zmenila stravu-asi menej cukrov-budem to musiet uz dodrziavat stale?
Napr.ty sa tak asi stravujes stale. Probiotika by som mohla teraz uzivat aj dve kapsule vecer,alebo radsej nie?
Dakujem



498

Re: znížená motilita

V dnesnej cicilizovanej strave je zialbohu privela cukrov a vyrobkov z bielych muk a to pre telo nie je dobre, tj vcitane aj crevnej flory.
Probiotika aj tie najsilnejsie su len malicka nasada, ktora sa musi mnohotisickrat rozmnozit aby obsadili cele creva.



499

Re: znížená motilita

No a nejedenie cukrov mi zaruci zdravu stolicu? Ako zistim,ci mam dost silne probiotika?
Dakujem



500

Re: znížená motilita

ešte som chcela dodať, že mi brali vzorku stolice na paraziy a nejaké iné baktérie, všetko mi vyšlo negatívne. ale neviem, či to môžem brať ako smerodatný údaj..
ak by som mala v črevách plesne, ako inak by sa to prejavovalo v tele? mohla by som byť z toho napr. stále chorlavá? niekde som čítala , že áno. ako by som sa plesní zbavila?
lebo takto často chorlavá som nebývala ani ako dieťa, preboha a dieťa má asi menšiu imunitu ako dospelý tak ja už fakt neviem...

ďakujem