1

Téma: znížená motilita

ahoj RNG,
ako si mi povedal,píšem ti teda radšej sem.
ak si spomínaš písala som ti na zdravie.sk o mojích problémoch
tak by si mi prosím ťa mohol uviesť konkrétne množstvá a doplnky , ktoré by som teda mala na tie moje problémy užívať?

vopred ti ďakujem



2

Re: znížená motilita

Nuz zmesi mikrovlaknin kazdemu odporucam najmenej 15 gramov denne,najlepsie zmes roznych, lebo nasa strava ich neobsahuje dnes dost.
Najma tym, co maju rozne traviace problemy to odporucam o to viac mikrovlaknin a obcas kvalitne probiotika.
Inulin a psylium mozes dostat aj na Slovensku z firmy www.Vemica.eu  pod vyrobky s vlakninou
Mozno niekde zozenies aj jablcny pektin, jedno jablko ho ma asi 3 gramy. Ine kupujem najma tu, kde ich maju cenove pristupnejsie
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -8-oz-pwdr
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … grams-pwdr
http://www.swansonvitamins.com/now-food … -8-oz-pwdr
http://www.swansonvitamins.com/healthy- … u-60-vcaps

Naposledy upravil: RNG (2013-08-28 12:01:58)



3

Re: znížená motilita

Ďakujem,
a to na tie hormony?
a po asi akom čase môžem čakať nejaké výsledky? vieš, ono to trvá už strašne dlho, naozaj som už skúšala všeličo, a jeden čas mi aj bolo dobre- pritom som nič špeciálne nerobila, ale teraz je to tu zase. Nevieš, prečo mi to tak kolíše?
a dáš mi nejaký odkaz , kde nájdem ako ktorý prípravok užívať?(viem, že si to už písal sto krát, tak nechcem aby si sa opakoval)
a tak isto ten jod by som chcela vyskúšať - to kúpim kde prosím?

vopred ďakujem za odpoved



4

Re: znížená motilita

Jodovu tinktury by ti mohli namiesat v lekarni, ked su ochotni, co sa malokedy stava. Staci na to deci 50% etylalkoholu(priblezne, samozrejme) 2 gramy jodu a 2.5 gramov KJ. To ti da staru vyse 100 rokov pouzivanu jodovu tinkturu, ktora dnes upadava (mozno zamerne...) z trhu. A pouzivas ju asi 10 kvapiek=flak velkosti dlane raz az 2 x za tyzden pod pazuchou.
Inac pozri napr na
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … 30-ml/4785
co sa pouziva ustne, 2 az 3  kvapky denne

Naposledy upravil: RNG (2013-08-28 13:18:24)



5

Re: znížená motilita

a nemusím sa báť užívať ten jod?
ešte by som sa ťa chcela spýtať aký máš názor na užívanie arginínu? nie kvôli športu.
a ten yam resp.aj jod by mohol pomôcť na extremne suché a lámavé vlasy?

ďakujem ti



6

Re: znížená motilita

Nemusis sa bat brat ziadny potravinovy doplnok, Vsetky musia byt schvalene lekarskou komisiou, ze nemaju ziadne skodlive postranne ucinky.
Jod pomaha na stitnu zlazu , ale aj na ine zlazy a telo ho pouziva aj na vyrobu enzymov.
Yam je na upravy hormonov.
Ake prepojenie to ma s vlasami ti neviem povedat, ale mnohym ludom to pomohlo celkove, tj aj na vlasy.



7

Re: znížená motilita

ahoj,
chcela by som sa ťa ešte spýtať za aký čas asi môžem očakávať zlepšenie tých tráviacich problémov?
prosím ťa, a čo môžu signalizovať naozaj veľmi suché a jemné vlasy lámavé?
myslím, že to bude niečo vnútorné...

ďakujem



8

Re: znížená motilita

RNG,
a ešte jedna vec prosím ťa. ja som sa niekde na nete dočítala, že ty máš nejaké internetové obchody s rôznymi doplnkami? prosím ťa dáš mi adresy?

ďakujem



9

Re: znížená motilita

Adriana, vypestovanie dobrej crevnej flory trva viac tyzdnov, nedostatok kyselin sa neda vyriesit inac, nez neustalym doplnanim alebo nepitim s jedlom ale az 3 hodiny neskor a jest mensie davky.
Nedostatok enzymov tak isto je celozivotna zalezitost, takze si ich treba doplnat, ak nechceme mat zle travenie a absorbciu zivin.
Ja som mal kedysi obchody na Slovensku, ale pred vyse 4 rokmi som ich definitivne musel zavriet( privelke financne straty, nedostatok casu, personalne problemy, Slovenska byrokracia pri schvalovani a dovoze)



10

Re: znížená motilita

Aha, takže ak to aj budem užívať, už nikdy to nedám do poriadku nastálo? keď to proste telu zoberiem, tak som zase tam kde som bola, že?
prosím ťa, mohol by si mi ešte povedať aká by mohl byť vnútroná príčina v tele , že mám také strašne suché a lámavé vlasy? a jemné. nejaké vitamíny na to? alebo by to mohli byť aj tie hormony?
našla som od teba na nete príspevky a v niektorom si písal, že nie si lekár, ale že študuješ rôzne príspevky atď..
ke´dže ma táto oblasť zaujíma , mohol by si mi dať nejaké typy?
a ešte jedna otázka. čo hovoríš na alternatívnu medicínu? pretože ja sa práve ňou snažím dať dokopy. pomohla mi veľmi na akné, ale to trávenie hapruje stále.

ďakujem



11

Re: znížená motilita

Su veci, co telo potrebuje neustale doplnovat, lebo to neustale vylucuje alebo spotrebuje.
Viac na to, odkial dostavam informacie o alternativnych metodach v medicine pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/uvod/lekar … ernativnej
a tiez na
http://rng.uforum.sk/forum/94/alternativni-lekari/
Alternativnych smerov v medicine je plno, ja sa sustredim na ten, co prevadzaju lekari zapadnej mediciny, riadne vystudovani na medickych fakultach, ale voliaci si pouzivat najma neskodne potravinove doplnky a zmeny diety na liecenie miesto chemickych liekov.



12

Re: znížená motilita

Dobre,
ďakujem, a prosím ťa na tie vlasy mi vieš niečo odporučiť? robí mi to starosti, lebo čo sa týka vonkajšej starostlivosti, venujem im veľkú pozornosť, používam kvalitnú vlasovú kozmetiku aj som už poskúšala rôzne veci, ale sú aj tak veľmi jemné, slabé a lámu sa mi, a tým pádom už niekoľko rokov mám stále tú istú dĺžku.
vedel by si mi niečo odporučiť?

ďakujem



13

Re: znížená motilita

Nuz zinok, B-5 v davkach 500 mg plus a jod. A z vonku zabal na noc z kokosoveho oleja s prar kvapkami citricidalu na vynicenie mikrobov na pokozke hlavy.
Aplikuj najma korienky vlasov.
Kvalitna kozmetika vlasov este prakticky stale neexistuje, drviva vacsina kozmetiky su este stale skodlive chemikalie, rozne odmastovadla, co podporuju praskanie koze a tym rozne infekcie pokozky na hlave, aj inde na tele.

Vlasy ale aj ine casti tela su ovplyvnovane zlym travenim a absorbciou, To si treba napravit  v prvom rade. Tie nedostatky sa nedaju vydoplnkovat.

Naposledy upravil: RNG (2013-09-08 20:36:43)



14

Re: znížená motilita

Ahoj RNG,
prosím mohla by som ťa poprosiť, aby si sa pozrel na tieto dva následujúce linky a povedal, ktorý yam si mám objednať?

http://www.swanson.sk/p/363/wild-yam

alebo

http://www.okzdravie.sk/okzdravie/eshop … 7-Wild-Yam

ďakujem



15

Re: znížená motilita

a ešte jedna otázka, keď budem užívať aj yam aj jod, nemusím sa báť napr. neželaného ochlpenia?



16

Re: znížená motilita

Jod ani yam nezvysuju testosteron, takze sa nemusis obavat.
Keby jod zvysoval ochlpenie, tak Japonci by museli byt velmi chlpati narod, lebo ich spotreba jodu z kelpu je V PRIEMERE  az 13.5 mg denne



17

Re: znížená motilita

Dobre,
a môžeš sa prosím pozrieť na tie dva linky a povedať mi, ktorý yam z tých dvoch si mám radšej objednať?

ďakujem



18

Re: znížená motilita

Adriana, ani jeden. Totiz ucinna latka, Diosgenin, tam nie je vobec spomenuta a tato moze byt v yame od 1.5 do 16% bezne. preto ja kupujem len produkty, kde je jasne koncentracia napisana, standardizovana. Pozri na tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps



19

Re: znížená motilita

RNG, prosím ťa a akým spôsobom sa dá objednávať z tej stránky swnasonsvitamins? je to seriozna stránka, nemusim sa báť?

ďakujem



20

Re: znížená motilita

Predsa ešte len jedna otázočka.
ty si mi v prvom príspevku dal odkazy na viacero produktov a ja by som rada vedela, čo každý z nich robí v tele a ako(kedy) ho treba užívať, pretože viem, že tu písali ľudia, ktorí to začali užívať a bolo im napr. zle...
tak čo je to prosím ťa ten arabin..., pektín a glucomanan?
nehnevaj sa , že sa tak vypytujem ale chcem to vedieť.
viem, že odporúčaš aj stránku iherb.com tak z ktorej si to mám objednávať prosím ťa? ked už, tak nech to aj obsahuje čo to obsahovať má.
kyseliny si mi neposlal, tak predpokladám, že tie nemusím?

veľmi pekne ti ďakujem



21

Re: znížená motilita

Arabinogalaktan je stava zo stromu Larix decidua(smrekovec opadavy) a je to vyborna mikrovlaknina . Podobne aj pektin, najma na drobno "pokrajany enzymami, tj modified citris pectin. Tento a arabinogalaktan nielen cistia creva, absorbuju toxiny v crevach a zivia probiotika, ale dokonca sa vedia absorbovat aj do krvi a cistia cele telo od roznych zamorenim, preto ich odporucuju aj pri rakovinach, co su choroby najma podmienene zamorenim tela.
Mikrovlakniny ma lacnejsie Swansonvitamins, nakoniec si to mozes sama vyhladat a porovnat.
Ak vies kontorelovat kvasenie v zaludku tym, ze nepijes s jedlom, ale az 3 hodiny po jedle a nemas palu, tak si kyseliny nemusis dodavat.
Inac ked to nestaci, tak dobre zdroje kyselin su napr betain HCl, Pepsin HCl L-lysin HCl, pozri napr na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … psules/398
Kyseliny beries vzdy len s jedlom, nikdy na prazdny zaludok

Dobre natravene jedlo sa pohybuje cez traviaci trakt rychlejsie a bez problemov. Aj ziviny sa vstrebaju rychlejsie a efektivnejsie. To neda moznost ani mnohym mikrobom sa premnozit v crevach, tj je to celkove pre cloveka zdravsie.



22

Re: znížená motilita

Ďakujem rng,
ešte by som ťa chcela poprosiť, ja by som si chcela ísť dať do lekárne namiešať tú jodovu tinkturu, ale čo im mám povedať ak sa budú pýtať načo to chcem? nechcem im povedať presne načo, lebo nie som ochotná počúvať nejaké prednášky , ktoré som si už v zopár prípadoch vypočula...
a ešte sa chcem vyjadriť ako si spomínal, že sa nemusím báť užívať žiaden potravinový prípravok, ja som kedysi užívala tento(na zväčšenie prs) : http://www.superprsia.sk/super-prsia/ucinne-latky/
no bývalo mi z toho strašne zle od žalúdka, tak som to musela prestať užívať.
mohol by si sa na to pozrieť a skúsiť teda povedať prečo? či to je to zloženie,alebo by to mohla spôsobovať nejaká konkrétna bylina z toho?

ďakujem



23

Re: znížená motilita

Mozes im povedat, ze prave taky roztok, staru dezinfekcnu jodovu tinkturu potrebujes, tak ako ju pouzivali svoje stare mamy.

Niet takeho jedla alebo byliny, co by sa nenasiel niekto na svete., co ju neznesie. Naviac dany vyrobok vobec neudava koncentracie ucinnych latok, ani len pomery roznych bylin, takze takemu by som sa zasadne vyhybal.Naviac je to len tvrdenie vyrobcu, nenasiel som na to ziadne statistiky ucinnosti od zakaznikov.A vyrobca na to aby nieco predal moze tvrdit cokolvek a ked tam nemas taku prisnu kontrolu, ako v USA, tak tam dokonca aj moze dat cokolvek
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/prsia



24

Re: znížená motilita

Ahoj RNG,
tú jodovu tinktúru už mám, presne ako si povedal mi ju úplne bez problémov namiešali v lekárni, ale odporúčali mi , že či nie je lepšie podávať jod ústnou formou??? nejaké kvapky, že to je tiež , ked chcem do tela dostať jod.
chcela by som sa ešte spýtať na moju mamu.
má problémy s vyprázdňovaním, avšak ona to má kvôli hemeroidom, ktoré jej už ošetrovali aj chirurgicky...ale stojí to za ....
avšak má aj také problémy, že keď niečo zje, pociťuje takú ťažobu alebo bolesť na žalúdku, potom sa to tiahne aj črevami, nafukuje ju. ale čo ju najviac trápi je, že v posledných mesiacoch sa jej zboku na jazyku začali robiť také divné veci. najskôr sme si mysleli, že to je candida, lenže candida je iba povlak nie? a toto je niečo zboku jazyka, ako keby jej niečo rástlo. ked sa naje má v ústach pachuť horkú a tak sa celkom bojíme, čo to je.
vedel by si mi niečo odporučiť?
u lekára s tým nebola, pretože ani nevie k akému by mala ísť.

vopred ďakujem



25

Re: znížená motilita

a ty si mi napísal, že vitamím B5 mám užívať 500mg? ja som si kúpila b5 ale je len 100mg. takže mám za deň zjesť 5 tbl? to sa mi nemôže nič stať?



26

Re: znížená motilita

Niektori exoti lekari odporucaju na problemy s pletou a vlasami az 10 gramov vitaminu B-5(calcium pantothenate) ja osobne sa neodvazim odporucat viac, nez 2 gramy, jaq som dost konzervativny, pozri napr na
http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Pant … lets/22658
alebo kapsulovu formu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pantothe … psules/326



27

Re: znížená motilita

takže ak mám 100mg, mám ich denne zjesť 5ks? a bude to ok?
prosím ťa a môžeš mi poradiť ohľadne tej maminy, viď.príspevok vyššie.

ďakujem



28

Re: znížená motilita

Samozrejme ze mozes. Ale je to neekonomicke, ked si to preratas na vahu  za cenu.
Starsi ludia uz neprodukuju v tele dost enzymov ani kyselin, takze maju zhorsene travenie a postupne zamorovanie tela pre nedostatok cistenie enzymami. Odporucam obe doplnit a najma sa naucit s jedlom nepit, ale az 3 hodiny neskor, ked nerozriedene kyseliny jedlo dostatocne natravia, znicia mikroby na nom(kvasenie a hnitie) a je cas na to, aby to uz sterilizovane kyselinami voda zmyla do criev, kde sa uvolnene ziviny absorbuju a travenie pokracuje pomocou enzymov .



29

Re: znížená motilita

ahoj RNG,

ale moja mama má 44r. to nie je zas až taká stará osoba:)
takže aj tak odporúčaš doplniť enzými a mikrovlákniny, áno?
a chcem sa ťa spýtať aký názor máš na kustovnicu čínsku(goji)?
kúpila som si plody , mám to zalievať vriacou vodou a potom vypiť.

ďakujem



30

Re: znížená motilita

Su ludia, co sa s nedostatkom enzymov uz narodia a nevedia spracovat ani len mlieko(lactose intolerance) a samozrejme s vekom produkcia vsetkeho klesa. Ja osobne som mal problemy s nedostatkom kyselin(paly) uz v styridsiatke a samozrejme na rady lekarov som si este viac neutralizoval kyseliny, aby ma nepalili, a potom som sa divil, ako to, ze mam problemy  s nervami, energiou neskor cukrovkou a samozrejme nizkou imunitou.
Nuz dobre travenie tj dostatok kyselin, enzymov, mikrovlaknin a brobiotik je nevyhnutny pre zdravie, inac clovek speje k stovkam roznych zdravotnych problemov.
Co telu chyba sa na stastie casto da doplnit modernymi doplnkami .
Goji je superplodina, superjedlo, lebo ma velmi vysoke obsahy zivin. Zialbohu susenim sa mnohe znicia, najma vysokotepelnym sa znicia enzymy a cast vitaminov.
Plnohodnotne goji je alebo cerstve(snivaj ...) alebo freeze dried, tj vysusene za mrazu.
Kedze to dochadza z menej vyvinutych krajin, osobne by som sa to neodvazil jest bez sterilizacie, co zialbohu este viac znici hodnoty v nom. Ale aj tak je to este cenna potravina.



31

Re: znížená motilita

RNG,
Ďakujem.
mám ešte jednu otázočku. môj známy bol vo februári tohto roku chorý.  prejavy to malo ako chrípka, veľmi schudol, postupne to prešlo do kašľu , veľmi ho bolelo na pravej strane rebro. robili mu testy,najskôr sa domnievali, že má pľúcnu emboliu , pretože mu vyskakoval nejaký enzým(nevie mi povedať aký), ktorý to naznačoval, avšak nakoniec sa to nepotvrdilo.
tak mu lekári povedali, že sa asi jeho pľúca prilepili k membráne??? nepamätá si už presne.
užíval nejaké atb, iba týždeň, avšak od tejto príhody má problémy s trávením. a to konkrétne , že má vodovú stolicu. chodí viac krát na wc, niečo zje a ide. žiadne iné tráviace problémy nemá, iba tú vodovú a pomerne častú stolicu. stresy nemá nejaké obzvlášť veľké. pokojná povaha.
nikdy problémy s trávením nemal, po atb tiež nikdy nič.
prosím ťa vedel by si mu poradiť?

ďakujem moc



32

Re: znížená motilita

ATB znicia dobru crevnu probioticku floru a tym daju "zelenu" roznym skodlivym kulturam, ktore sa telo snazi hnackou vyhodit. Takze potrebuje, ako kazdy dnes, brat hromadu zmesi mikrovlaknin a nasadit si kvalitne probiotika.



33

Re: znížená motilita

a tým, že začne užívať zmes rôznych mikrovláknin to nebude ešte horšie?
on ani vôbec nemôže pribrať, stravuje sa veľmi zdravo.



34

Re: znížená motilita

V nasej strave je zialbohu primalo mikrovlaknin, lebo v nasej hluposti sme ich za poslednych 10 000 rokov alebo odslachtili, alebo presli na potravinove produkty s nedostatkom mikrovlaknin.  To iste plati aj na rozne ine ziviny.
Takze to'Zdrave stravovanie" je mytus, ktori siria lekari.
Preto odporucam kazdemu  doplnovat  si to co nam chyba. Vcitane mikrovlaknin a probiotik.
Funkcia mikrovlaknin  je cistenie tela  a absorbcia a vyziva pre nase prepotrebne probiotika.



35

Re: znížená motilita

ale ja som to myslela skôr tak, že on má hnačky, tak či mu na to tie mikrovlákniny ešte viac neuškodia..a to že nemôže vôbec pribrať? to môže byť aj tými hnačkami?
a keď sme už pri tom, som si vedomá, že dnešné potraviny, nie sú v poriadku, ale čo má teda človek jesť , aby svojmu telu veľmi neškodil? má význam jesť potraviny, ktoré sa tvária ako ,,zdravé´´?



36

Re: znížená motilita

Ziadne potravinove doplnky ti nemozu uskodit, raz pre vzdy si to uvedom.
A doplname to, co telu chyba, tj alebo co v potrave chyba, alebo co clovek individualne potrebuje z casu na cas.
A ked mu znicili probioticku floru antibiotikami, pokial nebude probiotika krmit, aby sa rozmnozili a obsadili cele creva, bude tam mat skodlive kultury ako hnilobne, kvasne a ine, ktore sa telo marne snazi vyhodit hnackami, ked mu nechces pomoct mikrovlakninami  rozmnozit probiotika=uzitocne mikroby, ktore maju vytlacit tie skodlive odtial.



37

Re: znížená motilita

ďakujem
rady som odovzdala a chce aj vyskúšať to , čo píšeš proti hnačkám na stránke rng.nazory.eu (psyllium+colostrum)
chcela by som sa ťa ešte spýtať, pretože ja mám často problémy so streptokokom v hrdle,a celkovo som nejaká náchylná na nachladnutiu.
ako by sa dalo bojovať proti tým streptokokom, pretože atb stále užívať nechcem. a tiež ako by som si mohla nejak zvyšovať tú imunitu, aby keď niekto kýchol aby som nebola hneď chorá.

ďakujem



38

Re: znížená motilita

Nuz znacna cast infekcii je z kvapockovych infekcii zo vzduchu a na to poznam najucinnejsie len kvapky roztoku citricidalu, pripadne koloidneho striebra. Lebo ked sa v prinosnych dutinach usadi nakaza, tam sa neda len tak lahko vyhubit a odtial sa s hlienami dostava dalej do hrdla, na mandle, do priedusiek a pluc a dokonca aj do stredneho ucha, znova a znova.
A ustne brane antimikrobialne alebo atb sa tam nijak nemozu dostat.
Inac odporucam brat aj ustne probiotika/oral probiotics,lebo aj tie znacne zvysuju imunitu na horne duchacie cesty a ochranuju zaroven zuby.



39

Re: znížená motilita

a ten citricidal, to bežne kúpim aj v lekárni? aj tam je nejaký , ktorý je lepší ako ostatné alebo v tomto prípade je to jedno. Viem,že v rôznych témach spomínaš aj GSE. to je čo? to mi nepomôže v tomto mojom probléme?
a ako treba teda užívať ten citricidal? asi nie len ústnou formou, však?
a celkom nerozumiem tým orálnym probiotikám. to sú nejaké iné ako ostatné? veď aj tie sa užívajú ústnou formou.
takže ten citricidal zaberie aj na streptokoka, áno?

ďakujem veľmi pekne



40

Re: znížená motilita

Je tu cela tema na GSE a citricidal. Dnes jediny ucinny na trhu je citricidal, profesional, z firmy BioChem research , a hladaj ho na internete, je ho dost tazko zohnat. Samozrejme nehladaj ho v lekarnach!
Oralne probiotika su vo forme cukrikov, ktore sa postupne rozpustia v ustach a tak osadia usta spravne probiotika.
Ine probiotika su vhodne najma pre creva, su aj vaginalne a ine



41

Re: znížená motilita

Ďakujem,
a predsa len nemohol by si mi povedať dávkovanie toho citricidalu , napr. keby to chcem používať aj do ucha?
vedel by si mi poradiť niečo na štípanie pri močení? z gynek.hľadiska je všetko ok, avšak štípe to aj pri pohlavnom styku aj pri močení. a atb zase užívať nechcem.

ďakujem



42

Re: znížená motilita

Roztok citricidalu profesional je 35 kvapiek na liter vody. To je zaroven aj denna davka  na pitie po malickych glgoch cely den, nie vela naraz. Ta ista koncentracia je dobra aj do nosa, oci a usi.. Vie znicit aj niektore urinarne nakazy,najma streptokokove,  na ine je NAC, oreganovy olej a berberine, podla toho, o aku sa jedna.



43

Re: znížená motilita

Práveže ja nechcem ísť k lekárovi, takže neviem o akú infekciu sa jedná.
a tie dané produkty čo si uviedol , to sú ako na tieto infekcie močové? a je tu niekde nejaká téma, ktorá sa tomu bližšie venuje? alebo ty to niekde bližšie rozoberáš?
prosím ťa ešte jednu vec by som sa chcela spýtať . moja mamina má problém s tým, že má na tvári tie červené žilky alebo cievky, sú jej vidieť a praskajú jej. alkoholička nie je:) bola aj u kožnej s tým na laser ale nepomohlo jej to . tak isto sa jej hneď robia modriny aj z naozaj malého tlaku. tmavé kruhy pod očami, ktoré nejdú zamaskovať. vedel by si mi niečo poradiť , hlavne na tú tvár?
dúfam, že ti nevadí , že sa toľko vypytujem, lebo mám pocit ako keby tvoje odpovede boli také nahnevané smile

ďakujem



44

Re: znížená motilita

Citricidal je aj na mozove aj na crevne infekcie. Tak isto aj berberine a samozrejme pomahaju probiotika, ktore treba nasadit a rozmnozit pouzivanim zmesi mikrovlaknin, co radim kazdemu brat cely zivot.
Krehke cievy su z usadenin na nich tj stvrdnutych znivenych tukov, najma rastlinnych, cholesterolu a mineralovych vrstiev, ktore sa tam ukladaju pri zapaloch.
Preto odporucam kazdemu brat lecitin, co rozpusta/emulzifikuje tie tukove a tukovobielkovinne nanosy, tiez pouzivat rozne antioxidanty na spruznenie ciev. Na to su tu rozne temy uz uvedene.
Kozmeticke upravy neadresuju podstatu problemu, krehke cievy
Ked ti praskne cievka na tele, mas tam modrinu. Ked ti praskne v oku, oslepnes, ked ti praskne v mozgu, mas mozgovu porazku. Takze zabudni na kozmetiku a spruznuj si cievy kvoli zachovaniu zivota.
Mam velmi obmedzene mnozstvo casu, preto sa nerad do nekonecna opakujem, ked su tu uz temy, kde boli tieto problemy znova a znova preberane. Staci si ich len vyhladat.



45

Re: znížená motilita

ahoj RNG,
prosím ťa ešte raz pre ujasnenie. ak mám vitamín B5 100mg, koľko tbl mám zjesť denne aby to bola optimálna dávka?momentálne ich jem 5ks za deň.

ďakujem



46

Re: znížená motilita

Optimalna davka podla lekarov z roku 1948 je celkom malicka, Ty hovoris o pouzivani vitaminu B-5 ako lieciva na kozu a vlasy, tj megadavky. A to je od 500 mg az do 10 gramov, podla niektorych lekarov.
Osobne by som nesiel cez 1 gram



47

Re: znížená motilita

OK,
ďakujem a prosím ťa chcem si kúpiť na tie močové infekcie oregánový olej, prosím ťa dám ti sem pár linkov, môžeš sa pozrieť , ktorý by bol vhodný?

http://plnielanu.zoznam.sk/c/1605/vynik … j-bakterii


http://www.hoogle.sk/usa-outlet/eshop/4 … -olej-30ml

http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/3 … lej-100-ml

http://www.biomajak.sk/product/oreganov … 0-ml-1495/

a pridávam aj link na GSE, ktoré som našla , môžeš sa pozrieť aj na to?

http://www.hoogle.sk/usa-outlet/eshop/4 … erka-118ml

ďakujem



48

Re: znížená motilita

Hogle ma ako novinku oregano oil, soft gells, entericky pokryte,  z firmy NOW, co odporucam.
Na iherb je to
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
kde najdes 100 mg carvacrolu zarucene v kazdej kapsuli a kedze maju entericky obal, nepalia ani v hrdle ani v zaludku.
Ale uvedene GSE je len vytazok z grapefruitovych semien, velmi malo ucinny, lebo dnes uz neobsahuje ovela viac ucinny citricidal.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-14 22:33:30)



49

Re: znížená motilita

ahoj,
prosím ťa z toho hoogle myslíš toto?

http://www.hoogle.sk/usa-outlet/eshop/4 … ej-90-tabl
a

a pokiaľ to chcem užívať na tie močové infekcie, aké odporúčaš dávkovanie?


a toto nemôžem používať ako ten citricidal?
http://www.hoogle.sk/usa-outlet/eshop/0 … cka-100tlb

Ak budem užívať toto , postačí to na tie močové infekcie? strašne to znepríjemňuje život a ku gynekológovi sa mi stále chodiť nechce.
ozaj, a na gyn.problémy odporúčaš čo?

vopred ďakujem za odpoveď



50

Re: znížená motilita

Ani to je spravny zdroj carvacrolu, beries 3 x 2 kapsule na odhlienenie a proti candide a plesniam.
Uvedeny GSE tablety dnes uz neobsahuje citricidal, len malo ucinny  vytazok z grapefruitovych zrniek, tj polyfenoly, nie quaternialne zluceniny,,ktore sa z nich daju vyrobit  a az to sa vola vlastne citricidal.
Prehliadka nic nevyriesi ale antimikrobialne doplnky(oregano, citricidal, berberine...) nakazy potlacia. A podporovanie probiotickej crevnej flory branim zmesi mikrovlaknin a obcas si nasadit kvalitne probiotika odporucam dnes uz kazdemu. To podstatne zvysi imunitu celkove.