51

Re: Kombinovanie vitamínov

Telo vyuzije lanovy olej v akejkolvek kombinacii, len specificky, pri lieceni rakoviny, kde podla dr Johanny Budwig treba brat 2 x 3 lyzice, tam to odporuca vymiesat do tekuta s pol sialkou tvarohu.
Nikdy a nic sa nevstreba na 100%, vzdy su nejake straty, proti tomu sa neda nic robit. Ale da sa zvysit absorbcia vhodnymi kombinaciami jediel



52

Re: Kombinovanie vitamínov

Vdaka!!!! Takze ho mozem veselo papat s cim chcem, ale asi najlepsie by bolo s mliecnou bielkovinou, spravne som pochopila? Dufam, ze rakovinu nikdy nedostanem!!!! Som 41 rocny clovek plny energie a elanu a tiez vdaka viere v Pana Boha, ktoru mam, Boh mi dava vela!!!! Ale hlavne zmysel zivota, tiez zdravie, ale o neho sa musime vsetci starat, ked nechceme o neho prist, urcite so mnou suhlasis, RNG. Este jedna otazka, bude ich ovela viac neskor, kupila som zinok, ale vo forme citratu nemaju nikde, tak som vzala glukonan zinku od Jamiensona, horsie sa vstrebe ako citrat?? Musim uz spravit tu objednavku na vsetky tie veci z USA, este som sa k tomu neodhodlala, pomoze mi s tym Janka, ktora mi o tebe pisala, a ani neviem ako sa mi ozvala, s tou prvou objednavkou bude asi mensi problem, nez sa do toho dostanem, ale verim, ze to s Bozou pomocou zvladnem. Tak pekny den ti prajem, RNG!!!! Bud nadalej nasou dobrou pomocou pri radach ako sa liecit sam prirodou, ktoru stvoril Pan Boh, takze vlastne s Jeho pomocou!!!  smile



53

Re: Kombinovanie vitamínov

Ako veriaci clovek si musis uvedomit, ze tie rozne prirodne latky Boh stvoril aj pre nas a to aj pre ludi celkom jednoduchych, bez dostupu k "modernej vede", kde sa dnes ludia stavaju do pozicie "stvoritelov" ked vytvaraju nove latky, take, ake v prirode dosial neexistovali, aby na ne mohli dostat patenty(zaklad patentu je priorita, tj 'nikdy nikde to predtym neexistovalo a ja som to spravil/vytvoril prvy a preto mam pravo 16 rokov vynimocneho predaja)) a samozrejme takato hra na "stvoritela" sa samozejme spravidla nevyplaca.



54

Re: Kombinovanie vitamínov

plne suhlasim s tebou, Stvoritel je len jeden, a kto sa na Neho hra, ten nedopadne dobre, aj ked sa mu mozno dnes dari....v Biblii je dokonca zdravotna reforma, vedel si o tom?? Cital si ju?? Precitaj si 3. Mojzisovu knihu 11. kapitolu, tam sa pise o rozdeleni zvierat na ciste a neciste, podla toho aj maso sa rozdeluje na ciste a neciste. Medzi neciste napr. patri aj bravcovina, takze ja ju nejem aj z tohoto dovodu, ze to Boh zakazal, a urcite so mnou suhlasis, ze zvlast v tejto dobe je to maso pekne nadopovane, ja mam polnohosp. skolu a chodila som na prax a videla som, co do tych zvierat pichaju za svinstrvo, same hormony, antibiotika, proste svinstvo!!! A to som kolko rokov von zo skoly, preto som ti pisala, ze maso takmer nejem, telo ho nepotrebuje, v knihe Genesis, teda sprave o stvoreni sa pise, co bude ludom za pokrm, vobec tam nebolo urcene Bohom jedenie masa, to prislo az po potope. Takze ja si myslim, ze by sme sa mali vratit spat do ,povodneho storitelskeho planu, co Boh urcil prvym ludom, to by sme mali jest aj dnes.  V Loma-Linde ma nasa cirkev sanatorium, aj institit. Cirkev adventistov 7.dna, najdi si ich na googli-SDA a docitas sa, ze adventisti v USA sa dozivaju v priemere o 10 az 20 rokov viac ako bezna populacia v USA, preco, lebo maju zdravy zivotny styl! ten program sa vola NEW START, urcite si uz o tom pocul, je to dobra vec a celkom jednoducha.  Je to 8 bodov, kazde pismeno nieco znamena. N-nutrition, E-Exercise, W-water, S-sunshine, T-Temperance, A-air, R-rest, T-trust. Vysla aj kniha o tom, napisal ju Vernon W. Foster, je to super, kniha o zdravom zivotnom style. Tak aj ja sa snazim podla tych 8 bodov zit.



55

Re: Kombinovanie vitamínov

http://articles.latimes.com/1991-03-07/ … noga-park.
Nuz 76 rokov a porazka ako dovod smrti nie je najlepsie svedectvo spravnej stravy.
Moja mama sa dozila 96 rokov a veru jedla maso, sunku a podobne "nezdrave"veci, vcitane mliecnych produktov. A bola "nezdravo" nadvahu a od mala mala silnu srdecnu vadu.Ale jedla hodne ovocia a korenovej zeleniny, v casoch nedostatku v zime nam struhala mrkvu  petrzlen a davala do toho citron a trosku cukru ako salat/vitaminovy prikrm.
Ale znacnu cast zivota bola striedma, velmi pracovita, energeticka, velmi optimisticka, s otcom chodili denne na dlhe prechadzky a jemne pocas aj cvicili, a bola silne vnutorne veriaca, hoci sa v kostole ukazala len v nedelu a aj to nie kazdu.

Takze ja mam dost vyhrady k dnesnym nazorom na spravnu stravu a vylucovanie "nezdravych " jedal. Moje kredo je "vsetko s mierou" tj prirodzene jedla, neznicene priemyselne a podla moznosti minimalne zamorene.



56

Re: Kombinovanie vitamínov

NO, tak teraz si ma dostal, to som nevedela o nom.  Co sa tyka toho "nezdraveho", no, ja ti poviem tak, ako je to v Biblii, ked to raz Pan Boh neurcil za pokrm, tak to jest nebudem, ON to dokonca vyslovene zakazal, myslim si, ze Boh je vyssia instancia, je to Nas Stvoritel a ja budem Jeho respektovat, pretoze On vie, co je pre mna najlepsie. Hoc by si mi aj ty radil, alebo aj cela rada lekarov, alebo ktokolvek iny, ze mam jest bravcove, tak to jest nebudem, lebo Boh je pre mna absolutna autorita, je nad cloveka, a ludi a ani lekarov pocuvat nebudem.  Raz som dokoncy citala v nejakej knihe, neviem, ci dokonca aj nie od Huldy Clark, radila tam nejaku dietu pri nejakej diagnoze, a napisala tam, ze sa pri nej mozu jest morske plody. No, ehm, Biblia napr. jasne oznacuje morske plody ako neciste, tak ani to by som nejedla, hoci to radi Hulda Clark. Mam predsa slobodnu volu rozhodovania, tak sa mozem slobodne rozhodnut, co si vezmem k srdcu, a co nie a urobim podla seba, teda to, co mi radi Pan Boh v Biblii, lebo to je Jeho Slovo pre nas, a je platne aj dnes. Takze asi tolko, dnes je mnoho vselijakych liecitelov, co radia kadeco, ale kedze ja som krestanka, pre mna je prvorade, co hovori Boh na dany problem.  No, kedysi nebolo vsetko tak zamorene ako je teraz, ja mam doslova problem najst potraviny, co nie su zamorene, ja mam dokonca pocit, ze vsetko je zamorene, a co budem jest??  A voda z vodovodu je OK? Aj tu mam pocit, ze je zamorena. No, co mam robit??! Ja doverujem Panu Bohu, ak ma tu chce na tomto svete mat, teda ak so mnou pocita,  ochrani ma pred vsetkym zlom. Ja sa spolieham vyhradne na neho a chcem tiez respektovat, co mi radi aj v oblasti zdravia, co sa da vycitat z Biblie, tam sa budem riadit, je to predsa Bozie Slovo, takto to povedal Boh.
   Pekne pises o rodicoch, ale oni zili, RNG, v inej dobe, podobne ako moj dedko, aj on sa dozil takeho veku ako tvoja mamka, ale oni mali vtedy iny zivotny styl, aasi aj viac sa hybali, nie ako my dnes. Sice o mne sa to povedat neda, lebo ja mam tiez v zadku vrtulu, ja neobsedim na zadku, na biku najazdim denne v priemere 50-70km, kedy ako, no a v zime chodim cvicit. Takze ja sa hybem, nebola som vychovana na PC, ako dnesni mladi, my sme PC ani nemali. No jo, je nezdrava, konzumna doba a za ten konzum sa plati zdravim. Co na to povies?
    Inac mas podobne kredo ako ja, aj ja vsetko s mierou, ale mäso ozaj nie, aj ked skutocne vemi obcas nejaka morcacina,alebo kuraci rezen, ale to fakt vynimocne. Skor tie sladkosti musim vyradit. RNG, som rada, ze si mozem s tebou pokecat aj takouto formou, vzacne rady su nad zlato.



57

Re: Kombinovanie vitamínov

Nuz v Biblii su vyradene napr skeble, raky, krevety, slimaky a podobne, a aj ryby musia mat urcite mnozstvo plutiev, takze napr uhor je zakazany atd.
Ale to su vsetko veci zo starej casti biblie, davno pred Jezisom a kto to napisal, to nevie nikto, je to len zidovska tradicia a len ortodoxni zidia ju prisne dodrzuju.

Ale viera ti moze dat presvecenie, ze to je slovo Bozie a punktum.

Povolenych zvierat je tam hromada a nikto ti nekaze jest prave bravcove, co je jedno z najviac zamorenyuch mies, a to aj dnes, hoci intenzivne chovanie prakticky vylucuje parazity, ake ma napr divina bezne.

Co sa tyka chemie, hormonov a atb. to zialbohu mas vo vsetkych masach okrem tych, ktore su specificky oznacene pestovasne bez hormonov a antibiotika, s volneho vybehu.Je to samozrejme ovela drahsie, ale pokial to viem zohnat, nesetrim na tom.

Pokial viem, na morske rastliny, najma pestovane v nadrziach na zemi , o tom tam nie je zmienka, lebo v tych casoch, ked tento "jedalny listok" (kosher/trefi)davali dokopy este nikto nedostal myslienku pestovat morske/vodne rastliny.

Tym sa nesnazim tlacit ani masa ani ryby, ale pre lepsie zdravie nemozno vynechavat systematicky velku cast jediel, hlavne ked este dosial poriadne nepozname cinnost ludskeho tela a co vselico mu treba na spravnu optimalnu funkciu

Zialbohu, ludia si dosial vyberaju jedla podla chuti a nie biologickych kvalit a casto pre chut znicia rozne kvality. Myslim, ze v buducnosti budu odbornici aj kuchari adresovat prave tento problem.
Mnohi ludia zase z nedostatkom nejakych specifickych enzymov alebo kyselin sa vyhybaju urcitym jedlam, lebo im individualne nerobia dobre. Ked je tych jediel ale privela, co im robi zle a musia sa im vyhybat, oslabuju si rozmanitost zivin a myslim, ze je lepsie pouzit prirodne enzymy na napravenie travenia skor ako sa tym jedlam vyhybat.
Totiz aj ked sa im vyhybas, obcas ich predsa len do tela dostanes a kedze ich nevies spracovat, predstavuju zamorenie tela, co skodi zdraviu.



58

Re: Kombinovanie vitamínov

S tou druhou castou suhlasim s tebou, ale s tou prvou castou nie, ved hej, kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor, to co si napisal o tych masach je dovod, preco nejem, a ani ho nepotrebujem a je to blbost ho jest, su to vsetko len nase skazene chute, a ludia si to odovodnia ako len chcu, aby ho jest neprestali! Sme nie vsezravci, ako sa mylne niektori domnievaju, ale Frugivori, teda plodozravci, to je napisane aj v knihe Genesis o stvoreni, tam nikde nie je zmienka o jedeni masa, akehokolvek druhu a ja sa toho budem drzat prave v tejto skazenej a chorej dobe, lebo teraz je to uplne namieste!!!  Mam znameho, je to mlady chalan, ktory jedol maso, podotykam iba ciste podla Biblie, a malo cvicil, resp. necvicil vobec, bol to taky typicky PC chalan, a jedaval aj vecer, no bol riadny maco, teraz po roku som skoro odpadla, ked som ho videla!!!! TRI veci, ktori ho zmenili na nepoznanie:  1. zacal pravidelne cvicit, nie extremne, normalne! 2. prestal sa prejedavat na vecer! 3. prestal uplne jest maso!  Je to absolutna zmena u neho, povedal, ze sa citi ako nikdy predtym!!! No je pravda, ze schodol 26 kil, co je asi sok pre organizmus, ale on je mlady, zniesol to v pohode!!! No, zapracoval chlapec na sebe, ma sotva 21 rokov, ale zmeny obrovska, hadam nepolavi!!!!   
         Som presvedcena z hlbky duse, ze maso vobec nie je potrebne do zivota cloveka, a poznam X ludi, co ho nejedia, a su to zdravi jedinci!!! A som tomu rada!!! RNG, moja traviaca sustava  nie je identicka s trav. sustavou leva, ktory je typicky masozravec, lev sa nazere masa a travi ho aj dva dni, polihuje a vegeti si, ale clovek ma inac usposobenu traviacu sustavu, vo mne to maso bude hnit!!! aj zuby ma ine ako ja, usposobene na trhanie masa, ja predsa nie som lev!!! som clovek, stvoreny na Bozi obraz, s uplne odlisnym fungovanim travenia, ako maju zvierata.



59

Re: Kombinovanie vitamínov

Nuz toto nie je platforma na vieru, ale len zdravie.
A miesat rozne nazory zalozene na viere s logickymi odovodneniami je ako miesat jablka a hrusky a pytat sa kolko hrusiek to dokopy je.
Nuz ja len spomeniem zaklad , Adama a jeho deti Kaina a Abela, jeden obetoval Bohu obilie, druhy zabil obcu...
Ta teoria o fruktovoroch bola vazne naburana napr vyskumom "vegetarianskych" simpanzov, ktorych nasli doplnovat si bielkoviny jedenim mravcov, hmyzu, a nocnymi kanibalskymi vypravami.
To su dnes uz zname fakty, takze vegetarianstvo a fruktovorstvo, teorie z minulosti  stoja na velmi labilnych zakladoch.
Ze nie sme masozravci je celkom zrejme, nie sme na to ustrojeni.
Ale na vsezravost mame celkom dobre vybavenie a mensie mnozstva masa a ryb vieme stravit bez akehokolvek hnitia v organizme, za predpokladu, ze nemame poruchu travenie(malo kyselin, nedostatok enzymov).
Dokonca za par generacii sa vieme natolko usposobit na maso, ze su cele narody, co ziju len na mase. Maju sice skrateny zivotny cyklus(Eskimaci, Inuiti) ale nie zas na tolko, podla statistik o nic horsie, ako napr vegetarianski Indovia.
Najdlhsie sa dozivaju a najzdravsi su vsezravci ako napr Japonci, ktori maju stravu aj vnutrozemsku, aj morsku, ktora zahrnuje maso, ryby, morske rastliny aj obilniny ovocia a zeleniny.
Inac nezahrnuje mlieko, lebo  starsi japonci na vyse 80% nie su schpni mlieko stravit, cinania az na 95% a Americki Indiani az na 100%
Pozri tieto zaujimave tabulky
http://en.wikipedia.org/wiki/Lactose_intolerance

Vseobecne, kto je co schopny stravit je velmi individualna zalezitost, zalozena hlavne na dedicnosti a da sa zistit individualne a podla toho prisposobit stravovanie. Tj je to vec individualneho/osobneho prieskumu( veda) a nie viery alebo  presvecenia.

A dokonca aj to sa z vekom meni, co vedia stravit deti to tie iste deti v starsom veku nemusia vobec vediet stravit.
Viem to aj z osobnej skusenosti, v mladosti som pil vyse litra mlieka denne, dnes mi sposobi hnacku aj 2 deci suroveho mlieka, hoci kysle a syry s mierou mi ten problem este nesposobuju.Ale pre istotu beriem aj pomocne enzymi, lebo nie som ochotny sa pomaly zvrascovat a skracovat/scvrkavat, ako ini stari ludia.



60

Re: Kombinovanie vitamínov

RNG, akú odporúčaš dennú dávku vitamínu H (biotínu)- čo je vlastne jeden z radu B vitamínov, ale nebýva súčasťou B-complexov - na údržbu a bežné problémy? I ked je nedostatok tohto vitamínu viacmenej nezvyčajný, chcel by som ho skúsiť...
Veľa zdrojov som nenašiel.. http://www.healthdesigns.com/olympian-l … n-capsules
Z tohto by som dávkovať odsypaním 1/2 kapsule denne.. tj. 500 mg / deň ... môže byť? Je zrejme pestovaný na kvasniciach, však?
Nadbytok sa vylúči močom, takže predávkovanie nie je možné..



61

Re: Kombinovanie vitamínov

pozor na tie miligramy, obsah biotinu(B-7) je tam v mikrogramoch!

Sice spominaju, ze moze mat pre niekoho, co je citlivy na kvasne produkty a kvasnice alergiu, ale ja osdobne obcas beriem aj tento vitamin vo vysokych davkach, lebo znizuje cukor, a ja som cukrovkar. Posledne som si objednal tento silny
http://www.swansonvitamins.com/NA503/ItemDetail
ale medzitym vysiel Swansom s podobnym, ale v postupne sa uvolnujucim(retard) co by snad bolo este lepsie
http://www.swansonvitamins.com/SWU719/ItemDetail
Oba uvadzaju, ze neobsahuju kvasnice(yeast free), cim sa vyrobci zabezpecuju proti moznym alergiam.
Ale neviem, ci to je problem, lebo vacsina alergii na kvasnice je vlastne alergia na tento vitamin, hahaha.
Ale na alergie nan  na  stastie su dost vzacne, a nepomoze ti nic ineho, nez to na sebe vyskusat, tak ako vsetko ostatne.
Manzelka mojho syna napr je alergicka na kvasnice, takze jemne opuchne aj z pohara kvasinkoveho piva. Na stastie je to len asi hodinova reakcia.
Vobec, ma dost iny geneticky zaklad, nema napr niektore virusy, co mame my, ale jej ciastocne indianski predkovia jej dali do vienka nedostatocnu odolnost proti alkoholu(fire water), takze po poldecaku uz spieva. Ale zase o 2 hodiny to prejde, takze pecenove enzymy na likvidaciu alkoholu ma.
Ja si utahujem zo syna, ze usetril v baroch, ked si ju "varil"

Naposledy upravil: RNG (2012-05-31 02:03:53)



62

Re: Kombinovanie vitamínov

Jasné, že v mcg, pardon, pomýlil som sa..
Inak tých vitamínov H je viacej, ja som neporiadne hľadal big_smile
Napokon zoberiem tento http://www.healthdesigns.com/jarrow-for … 0-capsules ked ho budú mať..
A dávkovanie nejak rozložím na celý deň s odsypávaním kapsúl..



63

Re: Kombinovanie vitamínov

OK



64

Re: Kombinovanie vitamínov

Rng mal by som otázku ohľadom kombinácie vitamínov a enzýmov.
1., Môžem ráno na lačno užívať vit. E http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … gels/22487 + selén http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Se … psules/169 a k tomu ešte natokinázu všetko to zapiť 1/4l vodou + kalinat nemôže sa to ovplyvňovať?
2., Pri užívaní Betain Hcl treba zakaždým ráno alkalizovať kalinatom, alebo je to individuálne. Užívam jednu caps. betainu s jedlom no myslím že mi je to málo preto sa pýtam či to nestačí alkalizovať napr. obdeň.     
3., Niektoré doplnky sa užívajú s, alebo po jedle a treba ich zapiť dostatočným množstvom vody no v tom prípade si zriedim žal.kyselinu a opäť to len hnije kvasí alebo ako to je? 
4., Keď si dám ráno napr. vločky + ľan. semená + kokos olej  aj na to potrebujeme na trávenie kyselinu alebo to môžem kľudne zapiť vodou?
Ja v tom mám hokej prosím ťa mohol by si mi to trochu objasniť ďakujem.



65

Re: Kombinovanie vitamínov

1. ta kombinacia je OK.
2. zalezi od davky alkalizatora a kyselin co beries.
3. ja beriem doplnky hlavne na prazdny zaludok(tj okrem kyselin a enzymov), tak sa lepsie absorbuju a mozem pit dost vody s nimi.
4. na ovsenne vlocky asi kyselinu nepotrebujes. Ale s jedlom pi malo vody, vseobecne a pi az 3 hodiny neskor, a to hojne, vtedy mozes zobrat aj rozne doplnky
Tak splachnes dostastocne natravene jedlo so znicenymi mikrobasmi do criev a zaroven aj splachnes doplnky.

Naposledy upravil: RNG (2012-06-08 15:58:58)



66

Re: Kombinovanie vitamínov

Ok ďakujem. Ešte by som sa opýtal ohľadom kyselín momentálne užívam jednu kaps. betain jeden krát za deň http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … sules/7353 
1., Ako zistím aké množstvo je pre mňa vhodné keďže aj nedostatok hcl aj nadbytok má rovnaké príznaky? (pálenie záhy nepociťujem ani pred ani po užití jediné čo cítim po užití je úľava akoby sa upchané resp. nafúknuté črevo uvoľnilo)   
2., Aké množstvo kalinatu? Na jednu kapsulu si dávam 1/4 lyžičky no myslím, že mám tej žalúd. kyseliny málo preto ma zaujíma či nestačí kalinat každý druhý deň, alebo mám radšej zvýšiť užívanie betaínu?     
3., Keď si dám ráno nalačno selén + vit. E + probiotiká zapijem kalinatom môžem hodinu na to užiť psylium?



67

Re: Kombinovanie vitamínov

Nedostatok a prebytok zaludocnej kyseliny nemaju roznake priznaky. Nedostatok sa prejavi kvasenim v zaludku a palou.
Prebytok nijak necitis, lebo ked mas pevne uzavrety uzaver medzi zaludkom a pazerakom na signal dostaqtku kyselin, mozes sa zavesit aj hore nohami a obsah zaludka sa nemoze dostat do pazeraku. Samotny zaludok , pokial je zdravy je vyborne chraneny proti kyselinam zaludocnym mazom.
2. Na jedenu dve kyselinove kapsule denne staci pol lyzicka kalinatu v inom case, aby si si neokysloval celkove telo
3. ja pouzivam rano zaroven alkalizator aj mikrovlakniny vo vode, pripadne rozne doplnky, ale nie nic, co je v enterickych kapsuliach. Obvykle mam vo vode zaroven arabinogalaktany, niekedy GSE, ester C, a beriem nattokinazu, seanol, MSM a samozrejme zopar beznych, ako selen, zinok, vitamin E a D-3, alebo moje rozne cukrovkarske doplnky.



68

Re: Kombinovanie vitamínov

Rng tak som teda zvýšil dávku hcl na dve kaps. s väčším mäsitým jedlom a nechcel by som to zarieknuť no myslím, že to pomáha nemám už takú kyslú chuť v ústach menej ma nafukuje aj jazyk sa mi zdá že má zdravšiu farbu no ešte som si objednal aj super enzým od now http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … psules/857 na menšie jedlá čo ty na to? A ohľadom toho kalinatu ráno keď ho vypijem ma niekedy (nie vždy) začnú bolieť akoby obličky  cítim mravčenie chodidiel,chlad a úzkosť pri srdci môže to mať nejaký vplyv s užitím kalinatu? Čítal som, že pri poruchách obličiek by sa kalinat nemal brať resp.draslík no ja neviem o tom, že by som mal problémy s obličkami až na tú bolesť no ani to neviem či je to z obličiek bolieva ma chrbtica tak či to nebude skôr z nej aj na tú som si objednal doplnok http://www.iherb.com/MRM-Bone-Maximizer … ules/11504 tak uvidím.



69

Re: Kombinovanie vitamínov

Daj si vysetrit krv na draslik a oblicky..
Ked si myslis, ze ti draslik skodi, mozes brat sodu bikarbonu, len mne sa to vidi nerozumne pre velku vacsinmu ludi, kedze mame v potrave privela sodika a primalo draslika.
Inac alkalizacny roztok treba pit postupne, nie naraz, lebo to prirychlo zvysi obsah draslika v krvi, co je neziaduce. Daj tomu tak povedzme 1/2 hodinu na postupne vypitie.



70

Re: Kombinovanie vitamínov

Jasné, že ja som to vypil naraz a ešte som potom šiel aj behať tak som to robil asi týždeň asi preto takéto stavy k doktorom sa mi dvakrát nechce ja som s nimi nadobro skončil sú dobrý akurát tak na odber krvi pod. pretože bez nich sa človek nepohne, ale inak nemá význam tam chodiť nevravím, že sa medzi nimi nenájdu aj takí, ktorí svoju prácu berú vážne no ja som sa s takými nestretol. O to viac ma prekvapuje tvoj prístup, že si nájdeš čas odpisovať a tým nezištne pomáhať ľuďom , ktorých ani nepoznáš a za to som ti nielen ja ale veľa ľudí vďačných. K tomu asi toľko no a stou alkalizáciou skúsim to striedať obdeň so sódou a piť to postupne.



71

Re: Kombinovanie vitamínov

OK. Inac viacero ludi ma tazky zaludok po alkalizacii, moja zena nevie zobrat mineralovy doplnok bez toho, aby sa nestazovala. Takz som jej musel mineraly rozdelit na 2 mensie  davky,



72

Re: Kombinovanie vitamínov

RNG potrebovala by som poradit ohladom kombinovania doplnkov. Beriem ich vela nakolko som onkologicka pacientka ca prsnika/metastazy v peceni/ po chemoterapii/maj 2013 ukoncena/ a neviem ci sa navzajom ucinnost nejak neovplyvnuje.Snazim sa uzivat vsetko co odporucas.
Rano, vecer na lacno : Pankreatin /Solgar/ 2x2,
V noci  pecen silymarin, ALA a niekedy  aj v priebehu dna /300mg/
Po ranajkach asi hodinu B-50, selen/400mg/, zinok chelated
V priebehu dna do zeleninovo ovocnej stavy C vitamin - striedavo esterC a calcium ascorbate, L-lysine /2gramy/ , aloe vera tekute
Podvecer po najedeni calcium citrate, d vit-5000UI, K-2 vit /45mcg/ ale uz som objednala silnejsi /100mcg/,E vit /400UI/,
omega 3,6, subor mineralov na lepsiu absorbciu.Mam totiz aj osteopeniu. Okrem toho aj jod transdermalne kazdy druhy- treti den 4-6kvapiek.Len je tak silna ze mi vypali vzdy kozu tak som si ju minule zriedila 1:1 a bolo to lepsie ale aj tak postipkava. Okrem toho som si urobila antiparazitarnu kuru a ocistu pecene -protokol Bernksona. Uzivala som aj Graviolu v megadavkach ale kedze je neurotoxicka a ja mam neuropatiu ako dosledok liecby nemohla som ju poseldny krat uzivat dlhsie ako mesiac. Predtym som ju brala aj dva mesiace a potom  prestavka. Pijem caj Pau D arco a beriem aj lecitin tak ako odporucas.
Okrem toho beriem Ovosan v mega davkach a ked doberiem /2 mesiace/ budem pokracovat v uzivaní coriolus a maitake nakolko som sa docitala ze zazanamenali vyborne vysledky pri ca prsnika aj metastazovaneho a doplnim aj betaglukanmi a DIM.Tak na striedacku.
Len neviem ako dlho toto vsetko uzivat resp. ci netreba po nejakom case v niecom  urobit pauzu_ pisalo sa tu o zinku myslim.. Budem rada ked si najdes cas a poradis mi casove rozlozenie bratia potr. doplnkov a aj to ci treba s niecim urobit pauzu.
Dakujem



73

Re: Kombinovanie vitamínov

Listu gravioply nieobsahuju ziadne velke davky neurotoxinov, len semienka z ovocia a korene zo stromu. Takze dalsia "kacica" sirena  na internete, najma ludmi, co poriadne necitaju spravy
http://health.howstuffworks.com/wellnes … viola2.htm
Pauzu v menovanych nemusis robit, to sa vyzaduje len u velmi malo doplnkov, ako napr echinacea, na ktoru telo po vyse 3 tyzdnoch reaguje alergicky a treba urobit 3 tyzdne pauzu, aby si ju mohla pouzuivat znova 3 tyzdne. Preto osobne na ten sity antiviralny ucinok odporucam radsej astragalus, ktory tento problem nema.
Beraglukany v davke 3 x 500 mg postupne vybuduju az 3 nasobnu hladinu NK bielych krviniek a zvysia ich aktivitu na 8 nasobok, tj dokopy je to az 24 nasobna kapacita v niceni  rakovinnych buniek aj inych mikrobov, na ktore su tieto male biele krvinky uzitocne.
A napr vo Svedsku, kde pouzivali betaglukany uz od 1980tych rokov, ich mnohi ludia pouzivaju uz desatrocia na obranu, bez prestavok, lebo si nechcu znizit ani aktivitu ani vysoku hladinu NK krviniek.
Pokial si dokonale neprecistis telo a neupravis hormony, neptrestal by som brat nic z uvedenych. Akoto skombinujes, na tom viacmenej nezalezi, ale treba brat odporucene davky, aby s dosiahla ten spravny vysledok, ako s tym dosahuju lekari vyskumnici.
Osteopenia je dosledok zlej absorbcie mineralov, pomoze na to adresovat hladinu kyselin v zaludku, tj zrejme ti ich treba doplnat, podobne ako aj vitaminy D-3 a K-2

Naposledy upravil: RNG (2014-03-09 00:52:31)



74

Re: Kombinovanie vitamínov

Dakujem za odpoved.
1.Nerozumiem co si myslel tym ze na osteopeniu "pomoze adresovat hladinu kyselin v zaludku" ake kyseliny mi treba zrejme doplnat-mozes mi poradit aj v akych davkach popripade nejaky vyrobok z i-herbu?
Ja som uz 6 rokov v menopauze /najskor tabletkami a pred 4 rokmi som bola na hysterektomii/ a zrejme z toho ta osteopenia...Este aj beriem liek ktory sposobuje rednutie kosti ako neziaduci ucinok.
2.Ako si to myslel ze pokial si neupravim hladinu hormonov? Mohol by si mi este prosim Ta nieco poradit?
3.A este som velmi unavena a vycerpana /urcite aj ako dosledok liecby/ ked som si myslela ze uz sa to zlepsuje prislo to znova..Su to take fazy. Mohol by si mi poradit aj nieco proti unave? Objednala som si Q1O z i-herbu. Skusala som aj Macu ale mala som pocit ze sa mi vratili navaly tak som radsej prestala uzivat. Mozem ju brat aj dalej? Ake pripravky by boli este vhodne?  Dakujem , velmi si cenim ze sinajdes cas na odpovede pre nas ktori to potrebujeme...:)



75

Re: Kombinovanie vitamínov

Kyseliny su potrebne na travenie a nestravene zlozky sa nemozu absorbovat, tj mineraly a ine ziviny z nich nevytazis.
V menopauze je zhorsene hospodarenie mineralmi, preto je dobre si hormonalne hladiny napravit napr branim yamu, kde davka Diosgeninu v nom je 200 mg denne. To vyriesi to ubudanie a kolisanie hormonov velmi pravdepodobne a s tym aj hospodarenie s nimi.
Pri zlom traveni ti chybaju nielen mineraly, ale aj hromada inych zivin a organy tiez nepracuju dobre, tj nediv sa, ze mas unavu.



76

Re: Kombinovanie vitamínov

RNG napísal(a):

Kyseliny su potrebne na travenie a nestravene zlozky sa nemozu absorbovat, tj mineraly a ine ziviny z nich nevytazis.
V menopauze je zhorsene hospodarenie mineralmi, preto je dobre si hormonalne hladiny napravit napr branim yamu, kde davka Diosgeninu v nom je 200 mg denne. To vyriesi to ubudanie a kolisanie hormonov velmi pravdepodobne a s tym aj hospodarenie s nimi.
Pri zlom traveni ti chybaju nielen mineraly, ale aj hromada inych zivin a organy tiez nepracuju dobre, tj nediv sa, ze mas unavu.


A mozem brat ten yam aj ked mam ca prsnika kde mi cinnost hormonov  umelo potlacaju liekmi? A co hovoris na Macu vzhladom k mojej diagnoze:

Dakujem

Naposledy upravil: Ika (2014-03-17 20:45:54)



77

Re: Kombinovanie vitamínov

Na rakovinu prs odporucam pouzivat najma DIM na potlacenie estrogenickeho vplyvu. 2 x 100 mg +
A samozrejme ine protirakovinne, ako betaglukany, silne entericky pokryte enzymy, graviolu alebo paw-paw atd.
Tem na rakoviny je tu dost. Nezabudaj na jod a selen.
Ak nemozes hladinu hormonov zvysit, pouzivaj doplnky na kosti s vitaminmi D-3 a K-2.



78

Re: Kombinovanie vitamínov

Dakujem, toto vsetko beriem podla tvojich rad. Temu rakoviny som preluskala dokladne a snazim sa riadit Tvojimi radami.
Mohol by si mi odpovedat prosim ta ci mozem ten yam yam a Macu?



79

Re: Kombinovanie vitamínov

Yam je spojeny s progesteronom, nie estrogenom, tj asi to mozes brat.
Maca reguluje(zvysuje aj znizuje) rozne hormony, takze ked si potlacas estrogen tak ju radsej neodporucam.
Rakoviny su casto z estrogenovej dominancie, tj privela estrogenickej cinnosti. Estrogeny su najmenej 3 a kazdy z nich ma ine ucely. Ked medzi nimi balanc porusis, je vyssia moznost vzniku rakovinnych buniek, najma v pohlavnych organovh a prsiach.
DIM potlaca estrogenicku cinnost a zaroven je aj protirakovinny. Je vyrobeny z kapustovin, ktore obsahuju aj druhu velmi silne protirakovinnu latku, sulphoraphane (tiez thiokyanaty a izokyanaty)
Dokonca je uvedena metoda na liecenie rakovin pastou z spargle (sparena a rozmixovana) 4 x 2 polievkove lyzice denne.



80

Re: Kombinovanie vitamínov

Ja by som sa rada poradila ohladne dopnkov, co som si prave nakupila na porazenie kandidy a zaroven davam uz nejaky cas dokopy moj nepravidelny menstruacny cyklus. Zaroven by som si rada cistila aj pecen popri protikandidovej antisacharidovej kure, kt. drzim uz dva tyzdne. Mam toho nakupeneho strasne vela a pomaly toho jem viac ako jedla, tak by som sa chcela uistit, ci si to davkujem spravne.

Rano(alebo vzdy pred jedlom na prazdny zaludok) na lacno: roztok citricidalu - par hltov(potom pijem pocas dna)
                                                                                                l-glutamin
                                                                                                selen
                                                                                                ulcetrol
                                                                                                DGL
S jedlom: Candida support (zatial skusam len 2 tablety denne)
                Curcumin (na zapaly v creve z kandidy) - 2-3x1tabl/den
                oregano tablety now - 3x2tabl/den
                NAC - 1x1tab/den
Po jedle: Triphala - 1tabl.3krat/den
               Wild yam
               Dong quai
Pred velky jedlom si davam aj enzymy a kyseliny - Bud Biocore Swanson a L-lysin alebo Super enzymes
Cely den si popijam vodu s inulinom, pripadne ho dam do jogurtu. A vecer s tou vodou zapijam probiotika Healthy Origins
A vobec netusim kedy by som mala brat Milk Thistle???

Beriem to spravne? Nie je toho moc, nemoze sa to ovplyvnovat nejako?



81

Re: Kombinovanie vitamínov

Nuz beries toho viac, nez druhi, ale nevidim tam nic, co by nejak vzajomne kolidovalo. Milk thistle mozes do toho zobrat kedykolvek.
A ked si myslis, ze toho beries privela,. mala by si vidiet, co vselico beriem ja. Ja sice nemam nepravidelnu menstruaciu, hahaha, ale mam prebytok estrogenu, co je pre muza zle,  cukrovku DM-2, nachylnost na caste zapaly hornych dychacich ciest uz od mladosti, periferalnu neuropathiu, besnu nadvahu a pokrocily vek, tj reumaticke bolesti sposobene najma mykoplazmickymi infekciami.
A pritom dnes uz v penzijnom veku pracujem vyse 60 hodin tyzdenne v mojom podniku. Takze potrebujem vysoku hladinu energie stale.....
Doplnky teda beriem na hrste.



82

Re: Kombinovanie vitamínov

No ja sa len preventivne pytam, lebo ja som este mlada, ale mam kopec nedoliecenych alebo zle liecenych problemov, chorob, kt. by som konecne chcela dat doporiadku. Preto som sa rozhodla to riesit viacerymi doplnakmi naraz. Chcem riesit aj tu kandidu, aj imunitu-co spolu vlastne suvisi, aj tie zenske problemy. Podla mna sa ostatne problemy od tohto len odvyjali dalej, lebo vsetko so vsetkym suvisi-v nasom tele obzvlast.

Este som sa chcela spytat na Milk thistle. V jednej diskusii zameranej len na Milk thistle jedna paci spomina, ze sa docitala, ze ma tato rastlina vplyv na estrogen. Trosku som hladala side effects a fakt je to tam spominane: http://www.webmd.com/heart-disease/milk … de-effects
Moze to mat nejaky protiucinok, ked beriem Yam?



83

Re: Kombinovanie vitamínov

Nuz uvedeny clanok je z hladiska byliny Milk Thistle a minimalnych vedomosti (nevedomosti, lepsie povedane) beznych lekarov okolo toho.
Ja osobne neodporucam pit caj z byliny, ale brat presne urcene davky sylimarinu, na ktore je dostatok dokazov na ucinnost nas regeneraciu pecene a nepoznam ziadne na nejake skodlive ucinky, inac by bol uz davno z trhu doplnkov vyradeny.
Pozri na pecen
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/pecen hlavne na protokol dr ZZberksona, ktory je velmi ucinny na odmorovanie pecene, regeneraciu dokonca aj antioviralny a ucinny na hepaticke virusy.

Neviem o ziadnom vyskume, ktory by poukazal na akukolvek hormonalnu cinnost sylimarinu. Zase sa siria dalsie lzi okolo doplnkov.

Kedze to cisti pecen a mnohe lieky sa v peceni ukladaju, tak to moze znizit ucinnost mnohych chemickych patentovanych liekov, vcitane chemoterapie.
Ja ale na to pozeram inaksie ako lekari, pre mna odstranovanie skodlivych chemikalii z peceni , ktore su schvalene ako lieky skorumpovanym systemom, je skor dobra stranka sylimarinu, ako zla.



84

Re: Kombinovanie vitamínov

Mne to tiez prislo zvlastne, lebo mam doma aj vytazok v alkohole z pestreca marianskeho, ktory som dostala uz davnejsie a teraz som si nan spomenula. A je tam popisane o nom vsetko mozne, ale toto o tom estrogene teda nie. Tak ma to samu prekvapilo. Tak dakujem za odpoved. Hned s nim zacnem.



85

Re: Kombinovanie vitamínov

A este ma zaujima jedna vec ohladom alkalizacie. Kedze teraz beriem aj L-lysin alebo teda betain HCL v Super Enzymes, aj L-glutamin a NAC a vsetko su to aminokyseliny. Chcela by som alkalizovat, ale zaujima ma, co by som to mohla robit tak, ze by som si rano 2hodiny pred jedlom dala zasaditu mineralnu vodu Sulinku. Je to velmi zasadita voda-skusala som ju aj s ph papierikmi, tak mi to prislo, ze by to mohlo byt rovnake ako napr davat si sodu. TU je aj jej zlozenie: http://www.mineralky.sk/products/sulinka



86

Re: Kombinovanie vitamínov

OK, podla rozboru to obsahuje hromadu bikarbonatov, a velmi malo chloridov a siranov. Zialbohu najvoac je tam sodika a draslik ani neuvadzaju.
Osobne odporucam skor draselny bikarbonat a vijde ta to dlhodobo lacnejsie, kedze za 10 euro dostanes kilo Kalinatu, draselnej bikarbony,  a liter sulinky obsahuje len 5,5 gramov bikarbonatov.



87

Re: Kombinovanie vitamínov

Mám otázku, ako najlepšie užívať tieto vitamíny: selén, zinok, jód, vitamín C, E, D-3&K2 ? Ráno nalačno, po obedovaní, alebo na večer? a možu sa jesť všetky spolu alebo ich treba nejako odeliť?



88

Re: Kombinovanie vitamínov

Mozes menovane doplnky brat hoci aj spolu naraz, , okrem vitaminu C, ktory treba rozdelit na viacero davok pocas dna.



89

Re: Kombinovanie vitamínov

Mozu sa spominane vitaminy uzivat v kratkom case po Nac, berbeine, oreganovom oleji, alebo treba medzi ne dlchšiu prestavku?



90

Re: Kombinovanie vitamínov

Mozes to brat aj naraz, bez problemov.
Jedine, co vyzaduje prestavku po antimikrobialnych su probiotika, tam 3-4 hodiny pauzy pomoze neposkodit probiotika