101

Re: Tromby

no a ake hodnoty AT3 ti vychadzaju, ked si to das za dlhsi cas ? lebo mne vysli mizerne a to bol dovod, ze ma z warfarinu nechceli odstavit, nakolko sa jedna o nejaku poruchu tvorby antitrombinu 3 a ze by sa mi tromboza okamzite vratila tyzden po vynechani warfarinu sodneho...



102

Re: Tromby

Lekari maju rozne hodnoty vselicoho a zrazanlivost krvi zalezi od hromady faktorov, ale ked vedia fibrinolyticke enzymi rozbit tromby, tak vedia aj zabranit ich vzniku. Samozrejme v patricnych davkach, ktore su zrejme pre kazdeho individualne.
Ale bezni lekari to maju natrenovane dokonale, "cisla su take a take, diagnoza je z toho jasna a na to je jedine ucinne, co sme sa v skole naucili. A ked nas neuposluchnes, zomres."

Nuz proti takemu postupu je tazko bojovat alebo vysvetlit, ze su aj ine ucinne prostredky, ktore pouzivaju tiez dobre vyskoleni lekari, ktori sa rozhodli dat prednost neskodnym prirodnym latkam pred patentovanymi chemickymi liekmi.
Nuz ked budes mat trombozu aj napriek warfarinu, mozno pocuvnes a pouzijes dostatocne davky fibrinolytickych enzymov, ktore presne tak ako nas vlastny enzym plazmin, ktoreho zrejme nemas dost zabranuje zrazani a rozpusta zrazeniny.



103

Re: Tromby

no pre istotu mam nattokinazu a serapeptazu v sufliku..
cistim cievy lecitinom, homocystein potlacam metylovymi skupinami vitaminov B, zaradil som omega 3 a hromadu flavonoidov... + vitaminy a mineraly pre celkove zlepsenie chodu ... len dufam, ze bude vsetko OK



104

Re: Tromby

OK
Aspon ked ti budu muset vysadit warfarin kvoli krvacavosti, mozes si pomoct nattokinazou proti trombom.
Ale v pripade ze budes mat zrazeninu aj s pouzivanim warfarinu ti neviem pomoct, lebo akekolvek zle nasledky warfarinu by lekar pripisal nattokinaze, to som uz zazil parkrat s doplnkami, ked ich lekari obvinili.
Aj to ich ucia v skolach automaticky, aj ked nemaju o doplnkoch ani sajnu, nezabudnu ich obvinit za nasledky chemickych liekov branych spolu s doplnkami.

Naposledy upravil: RNG (2011-03-21 19:13:38)



105

Re: Tromby

Ahojte, som na tejto stranke nova. Tiez som uz 2x prekonala trombozu. V 2006 a teraz znova. Nohu mam nastastie uplne rekanalizovanu a warfarin nebudem brat celozivotne ale iba 3 mesiace. Potom by som chcela preventivne prejst na nattokinetazu a ostatne veci, ktore postupne nachadzam na tejto stranke.

boogeyman - zaujimalo by ma ako sa ti vodi na nattokinetaze. ake mavas vysledky u lekara?

RNG - citala som ze ty si mal tiez trombozu niekolkokrat. Dostal si ju aj ked si bol na nattokinetaze?



106

Re: Tromby

Ja som nebral nattokinazu  az ked som dostal zapchanie ciev v clenku, odvtedy ju beriem castejsie, dokonca kazdodenne.
U lekara som nebol uz vyse 17 rokov, takze neviem, aku mam krvnu zrazanlivost, ale iste som mal vysoku, inac sa tromby netvoria.
V strednej Europe je to ale bezne, preto to aj nazyvaju stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi a prejavuje sa nielen trombozami, ale aj vytvaranim fibrinovych vlakien, ktore pokryju steny ciev a tak zabranuju priestupu kysliku a to celkove oslabuje ludi.
Naviac ciastocne riedenie krvi znizuje viskozitu krvi a tym tlak aj namahu na srdce.



107

Re: Tromby

prajem neskory dobry vecer...mam po prvy krat trombozu - vek 43, dvanasty den uzivam fraxiparin a to len kvoli tomu, ze som sa odmietla dat nastavit na warfarin a do zajtrajsieho rana si to mam rozmysliet, lebo udajne nie je dovod predpisovat mi drahy fraxiparin..ale o to nejde..ja totiz nechcem uzivat ani ten fraxiparin,samozrejme..sarrapeptazu som si objednala z anglicka, v najblizsie dni mi ma prist a teraz citam o nattokinaze, ku ktorej by som sa tiez rada urychlene prepracovala a doma mam zapozicany pristroj bioquant..velmi pekne prosim o rady ako na to bez doktorov a chemikalii..mam tromb vonkajsi cca 10cm a na vnutornej zile tiez cosi..neporozpravali mi o tom takmer nic...takze moje info su prabiedne a medicinske vzdelanie nemam..vdaka za rady..



108

Re: Tromby

Nuz ja by som pouzival minimalne 4 x 4000FU nattokinazy ba dokonca aj viac. V teme enzymy spominam vyrobok vyslovene navrhnuty na rozbijanie krvnych zrazenin s besnymi davkami fibrinolytickych enzymov , pozri
http://www.detoxinternational.com/%28S% … eSupport=1
ale sam som si ho este nekupil, zatial som aj pri zrazenine v clenku vystacil ne danou davkou nattokinazy, , na treti den bola zrazenina fuc. Vtedy som sa neodvazil pouzivat vacsie davky, ale v poslednom case, najma po uvazeni, ze je na trhu uz viac rokov doplnokl s ovela vyssimi davkami som pouzil zoparkrat az davky 10 000 FU, najma ked som citil tlak v hrudi a nechcel som riskovat, ze by som dostal infarkt. Radsej to zoberiem 100 krat zbytocne, nez raz nezoberiem, ked to bude treba.
Nuz ty ale nemas na vyber, ked ti jasne diagnocovali hlboku zilovu trombozu.
A fraxiparim derivat heparinu sice riedi krv pomerne bezpecne, znizuje moznost vytvarania novych zrazenin ale nerozbija uz vytvorene  krvne zrazeniny, na to si mozes urobit pokus v petriho miske
Chcel som tam pripojit aj nejaku medicku literaturu na podporu toho, ze heparin a jeho derivaty sice znizia moznost zrazania krvi, ale ju neodstrania, tj medzi ich bocnymi ucinkami uvadzaju aj porazky a infarkty, tj novovytvorene zrazeniny aj pri ich pouziti, ale pri viacerych pokusoch mi to tam nasadilo nejaky virus a prerusilo hladanie.



109

Re: Tromby

Inac ja ju kupujem , znacku Best Nattokinase, zo Swansonvitamins.com ma ju aj iherb
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ie-Caps/33
a ini, na Slovensku som nasiel napochytro tuto z NOW foods
http://www.lekarenpb.sk/text/lekarnik_r … ttokinaza/



110

Re: Tromby

vdaka za rady, pokusim sa to nejako zohnat a potom vymysliet co dalej..este otazka, co je podla teba, ale je to otazka aj na vsetkych zucastnenych na tomto fore, ktori maju skusenost s uzivanim warfarinu a fraxiparinu..co je bezpecnejsie,alebo mensie zlo..fraxiparin, alebo warfarin?



111

Re: Tromby

V prvom rade obe su skodlive, tj sa im podla moznosti vyhni, kedze mas dostatok inych, ucinnejsich na nahradu. Naviac enzymi sa daju pouzivat hoci aj cely zivot, tie menovane lieky ta po case odpravia.



112

Re: Tromby

ZLESA kludne cim skor nasad nattokinazu,ako radi RNG. Moja manzelka mala styri slabe porazky,ma 45 r. Chvala bohu nema ziadne nasledky po nej a po rade RNG bere nattokinazu uz dva roky. Enelbin retard co predtym brala, jej robil zle,mavala krvave vyrazky,ktore svrbeli a povysadeni a nasadeni nattokinazy zmizli ako aj svrbenie..Nedavno zena bola na ocnom,lekarka jej rezala tukovu hrcku na viecku a pytala sa jej,kedze jej zriedena krv sa nedala zastavit,co berie na riedenie,zena spomenula ze nattokinazu a lekarka ju pochvalila, comu som sa cudoval. Vraj aj ona sama berie nattokinazu,takze konecne aj lekari uz prichadzaju na ucinky doplnkov a sami ich beru...
Dakujem RNG za rady,ktore nam tu na fore davas, nech Ti sluzi zdravicko a bud tu s nami este velmi dlho.....



113

Re: Tromby

Podobne.
Inac ja beriem v poslednom case nattokinazu aj vo vacsich davkach, lebo som zistil, ze v niohach mam zopar drobnych zrazenin, najma od clenka nizsiie v slapajach kde som stratu citu ako cukrovkar pripisoval najma periferalnej neuropatii, ale zda sa mi, ze je tam aj vplyv dny a zapchanych kapilar. A definitivne mi menej trpnu paty po brani viac nattokinazy.



114

Re: Tromby

Dobry den, chcem sa spytat na radu. U nas fraxiparine predpisuju preventivne aj pri zlomeninach, aby sa predchadzalo tromboze. Predpisali ho mojej mame, ktora nebola u lekara sto rokov cize neboli zistovane ziadne traindikacie a citam ze ma mnoho nez ucinkov. Aka je realna potreba tejto latky pocas liecenia zlomeniny? viete mi prosim poradit. Lebo vitamin k tiez detom napriklad predpisuju preventivne a viac skodi ako pomaha. Ja som ho nedavala. Dakujem pekne za pomoc



115

Re: Tromby

Akakolvek operacia porusuje cievy a vytvaraju sa tam zrazeniny, takze je dobre ich rozpustit.

Fraxiparin ale zrazeniny nerozpusta, len riedenim krvi im ciastocne zabranuje/udajne.

Ale nemozes ocakavat, aby ti lekar predpisal nieco co viacmenej nepozna, cest vzacnym vynimkam,  a nie je to oznacene ako liek, bez ohladu na to, ako je to uzitocne.



116

Re: Tromby

RNG, moja stará mama má úplne upchaté cievy. Je možné brať pankreatické enzýmy a nattokinase každý deň na čistenie? Nezriedi jej to krv až príliš?



117

Re: Tromby

Samozrejme ze je mozno a dokonca nevyhnutne brat pri zapchatych cievach nattokinazu,lubrokinazu alebo serrapeptazu,  inac sa ti zrazeniny nemozu rozpustit.
Ani prei 10 nasobnych davkach ako tu odporucam maximalne nikto pri fibrinolytickych enzymoch samotnych nedostal krvacavost. len pri kombinaciach  s chemickymi riedicmi krvi, ktore maju sami o sebe tuto zlu stranku.

Pankreaticke enzymy beries pre to, ze ti tvoj pankreas(tj ako aj moj napr ) nevylucije dost enzymov a teda nevies jedlo poriadne stravit a teda dostat z neho dost zivin. U starsich sa to prejavi tym, ze telo zacne nedostatky vyrovnavat cerpanim zo "zasob", tj zacne sa scvrkavat celkove, kosti zacnu rednut a to vsetko vedie k zbytocnym problemom.



118

Re: Tromby

Keby každé ráno brala pankreatické enzýmy, nattokinase a serrapeptase, poprípade ešte aj lumbrokinase naraz na prázdny žalúdok je to ok? Nerobia prakticky posledné tri spomenuté to isté?
Tie pankreatické enzýmy spolu s lecithinom chcem použiť na rozpustenie tukov v cievach.



119

Re: Tromby

Este som nikoho nepocul sa stazovat na predavkovanie enzymami, hoci niektori ludia su citlivy na niektore rastlinne enzymy a dostali z nich hnacku.(moj synovec, hrozny alergik, je citlivy na bromelain, pAncreaticke enzymi, kedze su velmi podobne nasim by to nemali robit, ale kto vie?)

Ale nieje prakticky na svete take jedlo ci doplnok, na ktory by sa nenasiel niekto alergicky, aj ked je to casto dost vzacne.
Inac aj ja to tak obcas beriem, hoci lumbrokinazu sem este nevyskusal zatial.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-24 21:06:14)



120

Re: Tromby

Krvacavost je nasledok chemickych riedicov krvi. Tieto maju jasne v postrannych ucinkoch napisane silnu moznost krvacania. Pricom warfarin nie je schopny tromby ani rozbit, ani im celkom predist. Nattokinaza, lumbrokinaza a serrrapeptaza vedia rozbit tromby a ani vo verlmi velkych davkach nesposobuju krvacanlivost.
Kedze su to ustne podavane potravinove doplnky, lekari az na velmi male vynimky o nich nic nevedia. Ked sa hlboka zilova tromboza nerozpusti. dostane odumieranie tkaniva. vredyn  a nakoniec gangrenu.

Takze nemate velmi na vyber a kedze potravinove doplnky nemaju ziadne skodlive postranne ucinky sami o sebe, odporucam ich pouzit skor, nez lieky s hromadou skodlivych postrannych ucinkov.
Krvacanie z traviaceho traktu je casto nasledok brania NSAID(aspirin, salicilaty,annopiryn  a hromada inych) co su silne kyseliny ktore po case poskodia zaludocne ci crevne steny. K tomu warfarin moze zriedit krv natolko, ze vnutri v tele sa na ranach krv nekoaguluje/nezrazi a teda clovek moze vnutorne vykrvacat.
V USA zomiera rocne na vykrvacanie z aspirinu a salicilatov vyse 17 000 ludi a na pohotovost kvoli vnutornemu krvacaniu  dovezu vyse 120 000 pacientov. SWamozrejme lekari o tom vobec nechcu pocut a "divia sa" zakazdym profesionalne.

Proti zapalom sa daju pouzivat velmi silne potravinove doplnky, ako napr curcuminoidy, boswelin serrapaptaza a podobne, ktore nemaju ziadne skodlive postranne ucinky a proti trombom, ich vzniku a tiez ucinnemui rozpusteniu mas uz spomenute fibrinolyticke enzymy.

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13       davka intenzivne 3 x 3 kapsule

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747   davka intenzivne 2 x 1 kapsula

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/36581
davka intenzivne aj 4 x 2 kapsule, ba i viac. Udrzobne 3 x 1 kapsula, najma pri krcovych zilach to je absolutne nevyhnutne.

Nahradte aspon ten warfarin, rozne derivaty heparinu  a salicilaty



121

Re: Tromby

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13



122

Re: Tromby

Dobry den. Pisala som Vam na 4-tu stranu tejto diskusie 27.12. a aj ste mi odpovedali - 2013-01-28 07:23:38, ale asi sa vludil nejaky chrobak, lebo sa zrusila moja registracia, musela som sa zaregistrovat odznova a dokonca aj moj prispevok pred vasou odpovedou tu nie je...

Jednalo sa o 80-rocnu babku s tazkou cievnou trombozou v pravej nohe a poradili ste nam objednat nattokinazu, serrapeptazu a kurkumin. Kym som cakala na balik, tak medzitym sa stalo to, ze nam babku zoperovali, aj napriek tomu, ze sa lekari bali operacie. Operacia bola bez celkovej anestezy a trombozu odstranili, noha je zasa krasne tepla a prekrvena, babka uz na nu aj pomalicky zacina chodit. ALE - vyvinul sa jej dost velky vred predkolenia, kym bola noha studena. Teraz je tyzden po operacii a vred sa nehoji.
Berie Clexane 0,6ml injekcne a Trombex ustne.

Prisiel nam balik s natto, serrapeptazou a kurkuminom. Vzhladom na to, ze trombozu uz nema, ako jej davkovat tieto enzymy teraz?
Chcem este povedat, ze zacala mat aj nejake tie mentalne vypadky - to by mohol pozitivne ovplyvnit kurkumin.
Prosim vas o radu, ako teraz zacat uzivat enzymy, vzhladom k tomu, ze je po uspesnej operacii trombozy a vzhladom na rozvinuty vred...

Vrela vdaka.
I.

Naposledy upravil: bandymama (2013-02-16 16:05:52)



123

Re: Tromby

Kedze mala trombozu, znamena ze ma vysoku zrazanlivost krvi. Na to jej dali to, co poznaju, tj chemicke lieky s hromadou postrannych ucinkov.
Trombex=clopidogrel/plavix ich ma tolko, ze by som ho rozhodne neodporucil, vcitane modrin, vredov a podobne. Pozri na ten dlhy zoznam, vcitane krvacanlivosti
http://www.mayoclinic.com/health/drug-i … de-effects

Clexane=enoxaparin je nizkomolekularny heparin, zialbohu aj ten ma plno bocnych skodlivych ucinkov,pozri na cast z nich
http://www.drugs.com/sfx/clexane-side-effects.html
a napriek riedeniu krvi nerozbija krvne zrazeniny, ako to robia bez akehokolvek rizika fibrinpolyticke enzymy ako nattokinaza, serrapeptaza a lumbrokinaza.

Nattokinazy odporucam brat 3 x 4000 FU na zaciatku, neskor uvidite podla vysledkov zrazanlivosti krvi, serrapeptazy na zaciatku az 3 x 120 000 IU, neskor mozete  znizit podla krvneho testu, podobne ako nattokinazu.
Ale s nattokihjnazou by som neisiel pod 3 x 2000 FU a serrapeptazou pod 1 x 120 000 u nej uz nikdy.
Na vred jej davajte hrubo zmes kokosoveho oleja a jemneho praskoveho cukru, pripadne ked mate stary ucinny GSE alebo citricidal, dajte do tej zmesy par kvapiek, nech je to ucinnejsie proti mikrobov v tom vrede.



124

Re: Tromby

ahoj rng,
dnes potrebujem poradiť pre môjho otca. Včera som sa od matky dozvedela , že otec (71-ročný, donedávna celoživotný fajčiar) má už dlhšiu dobu čierny nechet na jednej nohe. Otec nechce ísť k lekárovi. Vyzerá to ako dôsledok fajčenia. Nezdá sa, že by to bolo od nejakého poranenia alebo zlých topánok. Totiž, otca aj bolia obe nohy, ťažšie chodí. Preventívne by som mu odporučila nattokinazu, lecitin, C a E vitaminy apod. ako píšeš v Tvojich radách (ako pri gangréne). Čo si myslíš, môžem mu odporučiť aj detoxikáciu? Ma si davať obklady vo forme : kokosovy olej, prask.cukor a par kvapiek gse
Dakujem vopred za radu.

Naposledy upravil: DaraB (2013-02-17 13:22:23)



125

Re: Tromby

Cierny nechet nie je dosledok fajcenia, ale dosledok prasknutej cievky/cievok pod nim, tj je to podliatina krvi.
Gangrena na velmi typicky zapach rozkladu, to sa neda nijak nevsimnut si.
Mozes mu odporucit vsetko spomenute, v tom veku telo uz potrebuje pomoc. Tazsie chodenie moze byt dosledok zapchatych cievok a zlej cirkuklacie, kde vitaminy C A D-3 a najma riedenie/odstranovanie krvnych zrazenin  nattokinazou(3 x 2000 FU), tiez napr krill olej(2 gramy) a protizapalove curcuminoidy s bioperinom, pomozu, pripadne enzymy ako najma serrapeptaza v davkach 3 x 120 000 IU.



126

Re: Tromby

rng, opäť ďakujem za radu.  Tu nattokinazu určite kupim okrem iného. V jeho veku a pri celoživotnom fajčení je určite problém v cievach.



127

Re: Tromby

Ako u kazdeho, Iste nejedol cely zivot len panenske oleje a priemyselne neznicene potravinove clanky.To vytvori tvrde usadeniny na stenach ciev.
A iste ma ako kazdy z nas rozne virusy v tele, co sposobovalo rozne zapaly, od vystielok organov ciev, nervovych obalov a podobne a po zapaloch sa na miestach zapalu casto vytvoria kalcifikaty, preto su aj cievy casto krehke. Teda z toho aj z oxidovanych tvrdych znicenych tukov a tukovobielkovinnych nanosov.
Ako kazdemu, aj jemu radim si cistit cievy id tukovych a tukovobielkovinnych nanosov lecitinom a lipazou, spruznovat roznymi antioxidantami , kontrolovat homocystein, a pripadne presunut mineraly z kalcifikatov do kosti vyssimi davkami vitaminu D-3(5000 IU) a K-2(100 az 200 mikrogramov).
K-2(MK7) samozrejme beries s nattokinazou, lebo sam  trochu zvysuje zrazanlivost krvi

Naposledy upravil: RNG (2013-02-18 19:55:15)



128

Re: Tromby

OK. ďakujem.



129

Re: Tromby

vdaka RNG, babka uziva ako si napisal. a kurkumin davkujeme 3x 2tabletky denne.



130

Re: Tromby

Ako sa jej hoji ten vred?



131

Re: Tromby

Dobrý večer.Rng obraciam sa na teba s prosbou,nakoľko mam podozrenie na krvnu zrazeninu.Moja mamina sa roky lieči na vnutorné krčove žily a nebohý otec mal upchate cievy nasledkom urazu.Ľava noha ma bolí už týžden,neopucha len cítim pichanie a ťažobu zvláštny tlak v nohe.Hlavná žila v prednej časti nohy je viditeľná(na píšťale)a pri jemnom pohladení cítim nejaký uzlíček na žile.predpokladám že je to zrazenina.Mám povolanie kde som 12h na nohách a terajšie teplo to ešte zhoršuje.Nohu si potieram liotonom ale je to len krátkodobé uľavenie + beriem lecitín.Chcela by som ťa poprosiť či môžem tu nattokinazu brať aj preventívne a v akých dávkach.mám 50kg a nehrozí že sa tromb uvoľní,alebo sa vlastne rozpustí ak som to dobre pochopila.Nohu si vkladám nad uroven srdca pretože fakt po námahe mam niekedy pocit že tu nohu už ani nemám.Zdá sa mi že aj malíček na nohe a prst vedľa malíčka má fialoví nádych ale noha mi neopucha.Mám podozrenie na vnutorné žily a obávam sa tej zrazeniny a možno je tam aj zápal tej žily.Ďakujem sa odpoveď a trpezlivosť Marianna.



132

Re: Tromby

Nuz kto ma sklon na tvorenie zrazenin(krcove zily, vysoka zrazanlivost krvi, co je bezne v strednej europe) musi brat nattokinazu, serrapeptazu alebo lumbrokinazu aj preventivne, ako ju beriem aj ja, lebo inac riskuje porazky a infarkty.
Riedenie krvi nestaci, treba brat tieto enzymi, ktore nielenze bezpecne riedia krv, ale rozpustaju aj krvne zrazeniny, podobne ako nas ludsky enzym na to, plazmin. A co sa tyka navykovosti, nattokinaza nielenze riedi krv a rozpusta zrazeniny, ale zaroven aj stimuluje/posilnuje tvorenie nasho vlastneho enzymu na to, plazminu.
Udporucam davky nattokinazy 3 x 2000 FU udrzobne a az 4 x 6000 FU  a viac v pripade krvnych zrazenin.
Fialovenie/cyanoza je jasny dokaz krvnej zrazeniny=trombozy. Pri zastavenej cirkulacii zacnu rozkladne procesy, odumru nervy a postupne aj tkanivo, Takze prosim nevahaj!



133

Re: Tromby

RNG napísal(a):

Ako sa jej hoji ten vred?

Ahoj RNG, dlhsie som si nevsimla Tvoju spravu, vdaka za opytanie na babku. Vred predkolenia, naozaj masivny, rozmer asi 4x10cm s dvoma loziskami, sa za necele 2 mesiace kompletne zahojil, na pocudovanie lekara, ktory tomu daval minimalne pol roka. Kokosovy olej sme davali na zaciatku, potom naplaste s koloidnym striebrom a tam ten ucinok bol velmi markantny.
Ma 8 mesiacov po operacii trombov co jej zachranilo zivot a najradsej by som povedala ze sa ma fajn, lebo sa aj naozaj ma dobre, az na 2 veci a ohladom tych by som sa chcela poradit.
1. opakujuce sa krvacanie z konecnika....3 kolonoskopie, nasli polypy, vzali vzorku, minuly tyzden sa potvrdil zhubny nador. MR vysetrenie zatial nebolo a mozno ani nebude...uvidime. Lekar operaciu neodporuca a povedal, ze v podstate sa da zit tak, ze raz za cas jej doplnime krv ktora pomaly odteka z criev az do jej konca. Ked zacne javit znamky anemie, berieme ju do nemocnice, daju jej krv a zasa sa vzchopi na nejaky cas. Prosim Ta, ake doplnky odporucas na krvotvorbu, popripade na samotnu rakovinu hrubeho creva - myslim na zacelenie sliznice aby tolko nekrvacala z creva?
2.psychika....je to zle, ako keby ona uz vtedy v zime bola ready odist, ale my sme ju "zastavili", ak chapes co myslim. Okrem kurkumy, je este nieco co by nohla uzivat?

Rozmyslam, co by bolo dobre jest/nejest kvoli tej krvacavosti. Podla mna vylucit maso a zivocisne tuky a bielkoviny tazke na travenie, co myslis? Vdaka.



134

Re: Tromby

Nuz ja som prave po operacii zlcnika, kde mi pri sondach a pumpovani zaludka poskodili niekde , takze som krvacal niekolko tyzdnov. kedze lekari nechceli nic v tom urobit, okrem operacie, obvykle prehodili rec na nieco ine, tak som si musel pomoct sam, . Kedysi davnejsie som cital, ze sa vnutorne krvacania daju zastavit jedenim rebarboroveho prasku. Prave je sezona rebarbory, tak som si jej kupil vyse 20 kg do mrazaka, a zena mi ju vari so skoricou a klincekami, cukor tam nemoZem dat, lebo som cukrovklar, potom to dokladne rozslaham v mixeri a pijem, najma na prazdny zaludok. To mi krvacanie zastavilo, ked som to prestal brat vratilo sa mi(cierna stolica) tak som to bral znova par dni a uz sa to pravdepodobne zahojilo, lebo nemam stolicu ciernu, ale normalne hnedu.
Pozri na temu rakovina, tam uvadzam hromady roznych doplnkov, doraz je najma na collostre, graviole, betaglukanoch  a samozrejme enzymoch, najma entericky pokrytych. Specificky na creva a ich hojenie treba brat aj plno mikrovlaknin, probiotika a snad aj  Berberine alebo Triphalu.
Ja som nie extra za vylucovanie, je sice pravda, ze ked nejes tazko stravitelne veci, tak si zachovas/nespotrebujes rozne enzymi, ktore potom telo nepouzije na travenie, ale cistenie tela. Ale dnes pri velmi silnych modernycyh enzymoch mozes zobrat ako doplnok mnohonasobne tolko, ako je telo schopne produkovat, tj aj pri tazkoztravitelnej strave mozes mat este velmi agresivne enzymaticke cistenie tela.



135

Re: Tromby

Dobrý deň.
RNG podarilo sa mi zohnať serapeptazu 40000 ako ju užívať pri podozrení na vnutornu krvnu zrazeninu?Čítala som aj o možných vedľajších účinkoch ak su žaludočné vredy vraj sa nemá užívať.Mám z toho strach ale noha mi mení farbu mravčí a trpne.Ďakujem.



136

Re: Tromby

Serrapaptaza prichadza zasadne len v enterickych kapsuliach , ktore sa nerozpustaju v zaludku, tj nemozu rozpustit krvny kolac v zaludku na vredoch.
Obvykle na reumaticke bolesti a cistenie tela, a tiez rozbijanie krvnych zrazenin odporucam brat 3 x 120 000 IU, pozri na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … p;flt=0000
Ja som osobne pouzival na krvnu zrazeninu v clenku len nattokinazu, masivnu davku az  4 x 8000 IU, ale zrejme masivnou davkou aj serrapaptazy, mozno 2x odporucena davka by sa to malo vycistit za den-dva. Ja by som necakal, lebo ti moze cast nohy odumriet, najma ked uz pozorujes modrenie=cyanoza. Nemuisis sa obavat ziadneho predavkovania, nic take nebolo exprimentalne potvrdene ani na ovela vacsich davkach, to je vsetko len lekarske bububu sirene proti doplnkom.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-07 19:14:20)



137

Re: Tromby

Rng čiže mám uívať 3krát po 4 tobolky tej Serapeptáza 40.000 FU 90?Môžem súčasne pokračovať aj v užívaní lecitínu?



138

Re: Tromby

Ano  Lecitin nerozbija tromby, len cistenim ciev ich robi prechodnejsie, takze mensie tromby, ktore sa obcas vytvoria a po case rozpadnu  ich nemozu zapchat



139

Re: Tromby

Dobrý deň rng,
chcela by som Vás poprosiť o radu, dvakrát som mala žilovú trombózu, pichala som si injekcie do brucha, odvtedy na Vašu radu užívam preventívne Serrapeptázu a Nattokinázu. Rok som mala klud,dokonca v lete som ani nemusela nosiť ani elastickú pančuchu, ale teraz sa mi urobil na nohe zrejme  tromb. Zobrala som 4x Nattokinázu  2000 FUs a 2x Serrapeptázu 120000 Unit. Toto bolo v piatok večer, ale v sobotu som musela na pohotovosť lebo sa mi na nohe zapálili dve miesta a strašne to bolelo. Vyšetrenie bolo len pohmatom, lebo vraj nemajú k dispozícii sono, lekárka nevedela čo s tým tak mi dala urobiť odber a výsledky ktorým nerozumiem boli podla lekárky dobré, ale pre istotu mi pichli Fraxiparin. Výsledky: PT_%: 99,1 %, INR: 1,007, D-Dimer/kvantit: 0,63 mikrogram/ml. Viete mi poradiť čo znamenajú tie výsledky, hľadala som to na internete ale aj tam som našla rôzne hodnoty a nie som z toho múdra. Takže v podstate neviem či mám tromb, alebo zápal žíl alebo je aj nejaká iná možnosť pretože dnes už mám na troch miestach zápal a bolesť. Dnes som zobrala Nattokinazu 2x2000 FUs a Serrapeptázu 2x120000 Unit, lebo som si nebola istá čo to urobí v kombinácii s Fraxiparinom. Môžete mi prosím poradiť ako by som teraz mala užívať Nattokinázu a Serrapeptázu, prípadne čo k nim pridať? A Ešte by som Vás poprosila keby ste mi mohol objasniť tie krvné výsledky. Zajtra idem na cievne vyšetrenie
Ďakujem za odpoveď

Naposledy upravil: Marcela (2013-11-10 19:09:48)



140

Re: Tromby

Zapal zil a vyron na nohe este nemusi byt tromboza.
Fraxiparin nerozpusta tromby, ale to je najlepsie, co maju lekari z liekov k dispozicii.
PT je CAS,. za ktory sa krv zacne zrazat, tj malo by to byt v sekundach a nie v percentach. Takze ani ja som z toho nie mudry
http://surgery.about.com/od/beforesurge … Rtests.htm
Normalne hodnoty INR su medzi 1 az 2. takze ani z toho nie som nijak mudrejsi.

Zrejme si ale nebrala dost tych enzymov, ked ti to neodislo, ked to je vobec tromb a nie len vyron krvi.
Zapaly zil su z roznych dovodov, ale najcastejsie su to virusove utoky. Pozri na temu Herpes



141

Re: Tromby

Ak je hodnota INR 0,91, dá sa to považovať ešte za bezpečnú hodnotu?



142

Re: Tromby

Ako som povedal, tym cislam nejak nerozumiem. To by ti mali lekari vysvetlit.



143

Re: Tromby

Bola som na cievnom vyšetrení a je to zápal povrchovej žily lýtko a celé stehno, samozrejme mi hned pichli Fragmin. Toto sa mi opakovalo trikrát a vždy raz do roka, preto som začala pred pol rokom brať preventívne Nattokinázu 2000 - 1x denne a Serapeptázu 120000 tiež jedenkrát denne. Chcem Vás poprosiť o radu, keďže sa mi to opakuje ako by som mala zvýšiť preventívne dávky. A ešte som sa chcela opýtať čo si myslíte o mumio o ktorom som sa dočítala že tiež lieči zápaly a všelijaké neduhy
Ďakujem za odpoveď



144

Re: Tromby

Nuz za zapalmi je vzdy nejaky mikrob, zamorenie alebo parazit. A to treba adresovat, nielen potlacat zapaly. Ked neadresujes pricinu, tak sa ti to samozrejme ze vracia.
Mumio/shilait je cela rada roznych organomineralovych hmot v sparach skal, ktore sa tam vytvaraju rozkladom roznychj rastlinnych zvyskov. Preto je to casto ucinne na remineralizaciu a ine ucely. Zialbohu, kedze obsahy mumia su velmi rozdielne, tak aj ich ucinky nie su zarucene. Osobne to zriedka odporucam
Na reklamach sa pise vselico, nielen pravda....



145

Re: Tromby

Je to síce o ľadvinách ale principiálne by to malo platiť pri každej angioplastike.

http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=2752



146

Re: Tromby

Cievy tereba cistit od usadenin a nie na najuzsom mieste umelo roztahovat  a vlozit tam drotennu vlozku, ktora miesto umelo udrzuje rozsirene. Nielenze sa na tej vlozke tvoria krvne zrazeniny, ale z nanosov na cievach umelo roztiahnutych sa oddrobuju tukove castice, ktore tak isto ako krvne zrazeniny mozu zapchat tensie cievy.
Aj tak je to riesenie len pre jedine zuzene miesto a v tele sa ichj mozu nachadzat stovky. tj to nie je dobre riesenie. nehovoriac a transplantacii vencovych zapchatych ciev, tzv bypasy, kde sa tak isto produkuje hromada krvnych zrazenin a znacna cast pacientov po bypase ma natolko zrazeninami poskodene mozgy, ze sa im celkom zmeni povaha a myslenie.Samozrejme maju skoro vsetci skrateny zivot.