101

Re: citricidal

dakujem za odpoved.
dcerka probiotika uziva a zajeda jablckom smile smile smile  (vdaka za tip, ktory som si uz davnejsie precitala)
obe tie bakterie jej zistili v hrdle, vyter z nosa bol negat.
ako dlho by to mala uzivat? znicime hemofila za taky tyzden pri kloktani i uzivani vnutorne? ako vravim, nema ziadne priznaky, tazko sa mi posudzuje, ci sa stav zlepsil ...
mozem to zriedit aj v dzuse?



102

Re: citricidal

To je jedno, v com to zriedis, len nech to dieta nejak do seba dostane. Pitie pomaly slamkou to bude omyvat hrdlo o to dlhsie, tj o to ucinnejsie.



103

Re: citricidal

no mne to dietatko uz nechce pit.... a kedze u nas sa pije hlavne voda, takze to je tazke... Ked mame ovocnu stavu, tak tam sa citricidal strati...



104

Re: citricidal

S detmi je problem, ked im nieco nesedi, mozes sa rozglejit, nebudu to pit.
Pre vacsie sa da snad pouzit male kapsule, ak sa naucia ich prehltat, ale inac musis najst nieco, co im vyhovie aj chutove a da sa zamiesat nepoznane do jedla, a to je casto dost tazke.

Pomerne bez chuti je Samento/Prima una de gato, chaga,betaglukany, aloe vera,collostrum a lactoferrin, caj z lapacha(Pau D Arco), aj Cordyceps , hoci je to len adaptogen
Co s toho je nakolko  prave na S. Haemofilus, neviem, ale ciastocne kazde z nich by malo byt napomocne na zvysenie imunity.



105

Re: citricidal

kupil som vcera lapacho caj...
Kedze je to kora dost nahrubo postruhana, odporuca sa varit 5 minut a este nechat asi 15 luhovat.
Planujem tu koru po vyluhovani caju zjest, kedze na nete ponukaju tuto koru aj v kapsuliach... ? Myslim tym, ze by som ju samozrejme pred pripravou caju pomlel na vysokootackovom mlynceku na jemny prasok.
Alebo urobit vodno-etanolovy roztok priamo zo suseneho by nestacilo ? To varenie dostane z kory viac, nez moje zaludocne kyseliny a enzymy v trakte ?
Ako je to s tymito korami...



106

Re: citricidal

Lapacho caj by mal byt z vnutornej kory liany, kde su rozne kvality, podla toho, odkial z tej vnutornej kory je to vyrezavane.
Drevo treba varit dlho, aj hodinu a nechat luhovat priktyte niekolko hodin, ked nechces len caj ale dostat co najviac aktivnych latok von z neho. Cim jemnejsie posekany(rozdrveny) tym lepsie sa luhuje, pripadne travi.Ja kupujem len jemne praskovany a z reputabilneho zdroja, kde zamestnavaju mnoho odbornikov na tropicke rastliny, takze ich kvalita je nepochybna
www.rain-tree.com
Voda vytazi prakticky len vodorozpustne latky, pripadne malicko olejovitych latok, travenie so zlcou vytazi tukorozpustne latky.



107

Re: citricidal

A myslis, ze to nestaci zjest ako prasok, ako napriklad tieto kapsule ?

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pa … /1343?at=0

Je lepsie to dlho varit a potom este zjest usady ? Alebo si zlc poradi aj so surovou korou ?



108

Re: citricidal

Nemyslim ze nase telo je navrhnute stravit velke kusy kory, snad este velmi jemny prasok. Preto sa robia caje a alkoholicke tinktury.
Co ja robim bezne, je ze nalozim jemne  prasky do vodky,spravim z nich kasu v uzavretej flasi, takze po niekolkych tyzdnoch je to vyluhovane aj vo vode, aj v alkohole a potom z toho robim caj, ktory pijem aj s usadeninou.
Teda ked neviem dostat profesionalne vyrobeny vyluh, ako napr pri chage, brezovej kore(betulin) zelenej kave(kofein a polyfenoly), graviole(acetogenins, najma annonacine).
Lapacho(Pau D Arco) som osobne este nepouzival, len som ho mal svojho casu v predajni  na Slovensku, pokusne.



109

Re: citricidal

No ja som tie struzlinky rozmixoval na prasok... len teraz neviem, ci ho budem za lyzicku par kret denne zapijat vodou, alebo dlho varit caj z jemneho prasku a este jest usady, alebo to este predtym nasadit na mesiac do vodky a chlastat tu vodku a este spodok varit ako caj a jest usadu... Je to potom dost pracne...



110

Re: citricidal

Ziadna pracnost, Zoberies zavareninovu flasu, do pol ju naplnis praskovanou bylinou, prilejes vodku pockas nez nasiakne, potam znova zoparkrat a flasu uzavries na par tyzdnov. Po otvoreni ju drzis v ladnicke, lebo ked ti alkohol z casti vyprcha, moze sa to zacat kazit.



111

Re: citricidal

Ahoj RNG! Ja sa ta chcem opytyt na dlzku uzivania GSE -Nutribiotic (podla navodu ako uvadzas). Chytila som typicku jesennu "chorobu". zacalo to bolenim hrdla, preslo do poriadnej nadchy a potom az do kasla. liecila som sa len C-ckom, extraktom z olivovych listov  a GSE-60 kvapiek do litra vody. podarilo sa mi vyliecit sa, trvalo to sice skoro 2 tyzdne, ale zabralo. este nie som 100% OK a preto by som potrebovala vediet ako dlho mam este pit horkac. Ci do uplneho vymiznutia symptomov, alebo este aj potom par dni. Pri ATB je to jasne, ale v tomto pripade naozaj neviem. ostatne doplnky (E, zinok, selen, D3, jod) beriem susutavne. Dakujem!



112

Re: citricidal

Pre istotu aj par dni po tom, aspon v polovicnej davke, na akoby imunitu,, lebo telo je po chorobe oslabene a moze chytit nieco ine.
Ja osobne zacnem brat po 2-3 dnoch choroby, ked neustupi aj betaglukany, lebo to po case stupnuje imunitu tym, ze aktivuje biele krvinky a zvysi ich pocet, cim sa zvysi obranyschopnost tela
Na kasel a hlieny je ale najucinnejsi oreganovy olej, lebo hlieny v plucach sa rozkladaju a mikrob, co je za to zodpovedny je casto kvasna/hnilobna kultura aspergilus pneumoniae
a carvacrol z oreganoveho oleja ja nan velmi ucinny,, Naviac oreganovy olej je silny expectorant=odhlienovac.

Nezabudni si kvapkat GSE roztok aj do nosa, lebo tam sa rozne  zakerne infekcie casto v prinosnych dutinach usadia a udrzuju aj dlhe roky a odtial ta znovu nakazia pri akomkolvek oslabeni tela
.Napr dostanes viralnu infekciu, telo ju vybojuje ale medzitym, je oslabene a z prinosnych dutin sa v hliene vymoria ine nakazy a dostanu sa nas nosne a krcne mandle, do priedusiek a niekedy az do pluc.A miesto niekolkodennej chripky mas mnohotyzdnov kasla a celkove slabosti.
Netreba vyckavat, kym sa to prejavi, ja od prveho priznaku beriem vsetky mozne, aby z maleho viralneho problemu, dokonca niekedy len z alergie, nevyrastla komplexna nakaza viacerymi mikrobami.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-21 08:35:51)



113

Re: citricidal

myslim,
ze v pohari dzusu sa 1-2 kvapky stratia, mala to vypije, u nas bude vacsi problem s kloktanim a s vystrekom nosa... dcerka pred mesiacom mala nasadeny bioparox a to je nieco strasne pre taky maly nostek... teraz nechce kvapky ci spray do nosika ani vidiet, aj ked je to obycajny fyziolog.

RNG - prosim ta, bude stacit uzivat i kloktat tyzden? myslim, na toho hemofila
vdaka



114

Re: citricidal

RNG napísal(a):

Pre istotu aj par dni po tom, aspon v polovicnej davke, na akoby imunitu,, lebo telo je po chorobe oslabene a moze chytit nieco ine.
Ja osobne zacnem brat po 2-3 dnoch choroby, ked neustupi aj betaglukany, lebo to po case stupnuje imunitu tym, ze aktivuje biele krvinky a zvysi ich pocet, cim sa zvysi obranyschopnost tela
Na kasel a hlieny je ale najucinnejsi oreganovy olej, lebo hlieny v plucach sa rozkladaju a mikrob, co je za to zodpovedny je casto kvasna/hnilobna kultura aspergilus pneumoniae
a carvacrol z oreganoveho oleja ja nan velmi ucinny,, Naviac oreganovy olej je silny expectorant=odhlienovac.

Nezabudni si kvapkat GSE roztok aj do nosa, lebo tam sa rozne  zakerne infekcie casto v prinosnych dutinach usadia a udrzuju aj dlhe roky a odtial ta znovu nakazia pri akomkolvek oslabeni tela
.Napr dostanes viralnu infekciu, telo ju vybojuje ale medzitym, je oslabene a z prinosnych dutin sa v hliene vymoria ine nakazy a dostanu sa nas nosne a krcne mandle, do priedusiek a niekedy az do pluc.A miesto niekolkodennej chripky mas mnohotyzdnov kasla a celkove slabosti.
Netreba vyckavat, kym sa to prejavi, ja od prveho priznaku beriem vsetky mozne, aby z maleho viralneho problemu, dokonca niekedy len z alergie, nevyrastla komplexna nakaza viacerymi mikrobami.

Dakujem moc! priznam sa, ze po par dnoch kvapkania GSE (v koncentracii aku pijem) som prestala, lebo ma to hrozne a dlho stipalo-nepomoze par zrniek soli?- no este si teda pokvapkam na doliecenie. a este si pridam aj oreno oil-mam ten od NOW-http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano-Oil-90-Softgels/731?at=0  Kolko tych gelovych guliciek mam zjest na den? a ako dlho?
prajem pekny den!



115

Re: citricidal

RNG napísal(a):

Ziadna pracnost, Zoberies zavareninovu flasu, do pol ju naplnis praskovanou bylinou, prilejes vodku pockas nez nasiakne, potam znova zoparkrat a flasu uzavries na par tyzdnov. Po otvoreni ju drzis v ladnicke, lebo ked ti alkohol z casti vyprcha, moze sa to zacat kazit.

Takze nemam to vodkou vyslovene zaliat... Idealne by bolo, aby vznikol nejaky mokry kal, nad ktorym nestoji zbytocne vela vodky... ? A mam to potom jest takym sposobom, ze naberiem celu zmes lyzicou a sup do mna, alebo len pit liehovu cast a zvysok este naozaj varit.
Cital som, ze niektore bunkove steny (najma u chlorely a inych rias) sa musia roznymi procesmi oslabit, aby z nich nase telo potom vedelo vytiahnut co najviac...
Moze byt aj lapacho ten pripad ? Ci ta vodka oslabi bunecne steny, alebo az ten hodinovy var jemneho prasku ...



116

Re: citricidal

Mne na tom stoji minimum tekutiny, je to len "mokre blato". A kedze sa jedna o tropicke rastliny, snazim sa vsetky nechat aspon prejst varom, kde sa samozrejme ten alkohol odpari
Chlorella varenim, straca rozne hodnoty, preto rozbijanie tuhych bunkovych stien je lepsie prevadzat za studena mletim(napr Dynomill).Rozne technologie na to su dost prisne chranene firemne tajomstva.
Spirulina ma bunkove steny slabsie, takze ju vieme stravit bez mletia alebo tepelneho roztrhnutia (podobne ako pukance) alebo akejkolvek priemyselnej upravy.



117

Re: citricidal

zrejme ten etanol bude dobry aj na take tukorozpustne caje ako nechtik, repik a baza ... Asi z nich viac vytazim nez len zaliatim caju a zjedenim usad ?



118

Re: citricidal

Pravdepodobne. Ale lepsia je zmes vody a alkoholu pre oboje druhy latok.



119

Re: citricidal

no len ked tu vodnoetanolovu kasu hodim este prevarit a odpari sa mi alkohol, neprilepi sa mi ta organicka vrstva na okraje hrnca a tak o to vzacne pridem ?



120

Re: citricidal

Nuz pre to odporucam caj nefiltrovat a dufam , ze sa predsa len pri vareni tak tukorozpustna zlozka nejak emulzifikuje a nevyplave na povrch.



121

Re: citricidal

RNG,
nasla som GSE aj na tejto stranke

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=147746

ide o tie iste produkty, ktore odporucas? nechcela by som kupit volajaku blbost



122

Re: citricidal

je to to iste :

Tu to najdes s postovnym za 17,7 usd a este si mozes nieco pribalit navyse :

http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4215?at=0

a z mimibazaru to mas za 19,7 eura = 27 usDollars, pokial sa bavime o 4oz baleni = 118 ml.
Vzhladom na vsestrane pouzitie by som radsej kupil to vacsie ... 4oz balenie



123

Re: citricidal

Margareta, su to tie prave z NutriBiotics. AS platis samozrejme za dovoz priekupnikovi, ale podla mna to nie je extra predrazene, lebo dovozca vo velkom musi platit aj clo aj DPH a dokonca aj za kdezto  ty priamo objednavkou zo zahranicia v malom baliku tieto naklady nemas.



124

Re: citricidal

a odporucas uzivat GSE aj ked clovek nic subjektivne nepocituje ? Myslim okrem toho jedneho vyplachu ustnej
dutiny kvoli streptokokom s naslednym prehltnutim... alebo az ked su potiaze ?



125

Re: citricidal

Druhym to radim aby si vyplachovali usta antimikrobialnym roztokom citricidalu, miesto chemickych komercnych vyplachov, ale sam som dost neporiadny.Nuz niekedy si davam do caju zo 10 -20 kvapiek GSE len ako konzervant, ked ho nevypijem naraz cely 1.5 litra, co mi zena navari.Takze ked pijem caj zaroven potlacam streptokoky v ustach, hlavne tie na krckoch zubov.
A pouzivam ho aj do kremu, pozri na temu prirodna kozmetika, lebo prirodne oleje a rozne prisady by sa museli inac chladit, lebo by sa pokazili. To je hlavny dovod, preco bezna kozmetika pouziva pre mikroby nejedle a neplesnivejuce chemikalie, ktoree su ale zaroven pre nase telo skodlive, ked prejdu cez kozu. A mnohe male molekuly z nich prejdu,a skodia telu,  o com kozmetici nechcu ani pocut.



126

Re: citricidal

nuz, aby som nebola iba teoreticka - mala dnes dostala silnu nadchu aj s horuckami a samozrejme, skaredym hlienom.
idem teda objednat ten z mimibazaru, to budem mat doma asi najskor a snad sa tentokrat atb. vyhneme

takze - staci, ak dam 1-2 kv. do 1dcl vody a vystriekam nostek 4-5x denne? mala ma 15 kg - to by malo stacit, nie?
niekde som citala, ze detom sa tym nos iba vytiera... mozem jej to aj prestriekat?



127

Re: citricidal

Samozrejme ze mozes aj prestriekat, ak ti to vrieskajuce pokolenie dovoli. Tak sa ten roztok dostane aj do prinosnych dutin vo vacsom mnozstve, tj ucinnejsie
Tak silny roztok je vhodny aj do oci, maximalne silny na sliznice a oci je 3 kvapky GSE(33%) do 30 ml vody, tj 10 kvapiek do deci, dalej uz zacina prilis stipat v nose, to som na sebe vyskusal.
Vodu mozes nahradit napr kokosovym olejem, to menej drazdi a taka zmes sa da pouzivat aj na kozu miesto kozmetiky.

Na hlieny je najlepsi oreganovy olej, tj jeho ucinna zlozka , carvacrol. Zialbohu dostat to do deti je prakticky nemozne, lebo kvapky su velmi koreniste a kapsule prehltnu len vacsie deti.
Na odhlienenie pomaha aj aminokyselina, NAC, na Slovensku tiez znama ako acc. Ta by sa snad dala rozpustit vo vode alebo zamiesat do jedla Davka pre dospeleho je 2x500 mg az gram. Predavkovat sa prakticky neda, lebo je to bezna aminokyselina, zlozka bielkovin/.



128

Re: citricidal

Takze mozem si GSE dat aj ked mi nic nieje ? Myslim oralne, pri tom vyplachu ust...?
Nevadi ak to 5 roznemu dietatku chuti a pri vyplachovani ust vecer, vypije deci naraz ? Tj. 6 kvapiek GSE ?
Neskodi taketo narazove mnozstvo nasim jeho kulturam ? neinhibuje ich v tom detskom telicku ?

Naposledy upravil: petela (2010-10-25 18:52:28)



129

Re: citricidal

Nikdy som neodporucal brat naraz vela citricidalu, teda tu GSE. a 6 kvapiek pre 25 kg telicko je asi 18 kvapiek pre dospeleho, co je naraz dost velka davka, ktora moze uz pripadne inhibovat ciastocne crevne kultury. Keby to bolo rozdelene na 2 davky hodinu od seba, tak som si isty, ze sa to nestane.. Alebo keby si pouzil;a len 3 kvapky miesto 6, lebo to staci na tie ustne streptokoky(60 ppm ich inhibuje a 3 kvapky GSE na deci cody je 450 ppm.)

Inhibicia ale neznamena znicenie v celom crevnom trakte a ked inhibuje probiotika(200 ppm) tak znici ta ista vysoka koncentracia rozne stafylokoky, streptokoky a ine, na ktore staci ovela nizsia koncentracia.



130

Re: citricidal

OK, ked obcas to tomu dietatku zachuti a potom sa pred spanim nevie rozhodnut, ci chce "mineralku" z askorbovej a NaHCO3 alebo "grepovu" stavu a tak najprv ide C-cko a tak horkac... ok, budem obmedzovat objem, nech je to radsej koncentrovanejsie, ked zrejme sa to v ustnej dustine tazko dostava "vsade", nakolko ani mechanicke umytie fyzickeho plagu nie je vzdy idealne...
Ale zda sa mi, ze tieto terapie dietatku dost pomohli  a zacinajuce problemy akoby zmizli...
Len obcas ostava kasel, ale kedze je suchy, bez hlienov, nechcem ani podavat oreganove kapsle, kedze ked je to expectorans, este by kasel podporil, co u sucheho stavu nie je vhodne... Je nieco prirodne proti suchemu kaslu bez hlienov ?
To by sa nam mohutne teda doma zislo...manzelka a dietatko ... niekedy cela prekaslana noc ... nasucho a myslim si ze uz im vyletia pluca... A po dlhorocntch skusenostiach to expektoranty na podporu vykasliavania exte zhorsili, a osvedcilo sa nam samotna potlacenie kasla, aj ked zatial chemiskou cestou .. stoptusin, ditustat a miestami pri plucach na plafone aj kodein



131

Re: citricidal

Expektorant je potrebny, aby telo vylucilo dost tekutych hlienov, ktore vynesu toxiny aj zive mikroby von . Hlieny su prirodzena obrana tela, nie skodliva zalezitost,,ked sa tvoria a dostavaju z tela von.
Skodlive su len huste usadene hlieny, ktore sa nepohybuju a su po case zivna poda pre rozne rozkladne mikrobialne kultury, akom napr aspergilus pneumoniae, ktoreho vylucky sposobuju zapal priedusiek a pluc.



132

Re: citricidal

ale mam skusenosti ze suchy kasel sa vyvinul po  brani expektorantov do obrovskeho sucheho kasla, bez akehokolvek naznaku tvorby hlienov.. Jedine sa kasel strojnasobil



133

Re: citricidal

Neviem, ake expektoranty si pouzil, ale ked pouzijem oreganovy olej kasel je velmi produktivny co sa tyka vykasliavania hlienov. Hlavny dovod je v tom, ze carvacrol potlaci mikrobialnu cinnost v hliene, skvapalni ho a kedze potlacena mikrobialna cinnost znamena potlaceny zapal, obnovi sa cinnost cilii, ktore svojou cinnostou mechanicky vynesu skvapalneny hlien von(samozrejme tym aj vsetko co je v nom, toxiny, zive mikroby a pod.)



134

Re: citricidal

skusim dat teda dietatku prehltnut po jedle kapsulu od NOW



135

Re: citricidal

Su to sice male kapsulky ale pre 3 rozneho to je este nepravdepodobne.



136

Re: citricidal

mas pravdu .. pre skusku som dal prehltnut jodovu tbl, a tiez bol problem... Ma sice 5 rokov, ale nechcem, aby nahodou doslo k rozhryznutiu a potom ta reakcia by mohla byt dost strasna



137

Re: citricidal

Osobne som zo zvedavosti hryzol do tej kapsulky, a uz nikdy viac!
Aj to len pre to, lebo mi viaceri naznacili, ze rozne vyrobky s oreganovym olejom rozne stipu a ze na jednom z tekutych, (Candimin) je napisame, ze si treba dat kvapku pod jazyk!. uz neviem co za zvrateneho cloveka to tam napisalo, ale to rozhodne nie je dobra rada!
Este aj trik, kde som rozriedil oreganovy olej v alkohole(10 ku 1) a potom zamiesal do vody, aby vytvoril emulziu(mliecny vzhlad) je dost stiplave.
Toho alkoholu je tam mizivo(10 kvapiek na 1 kvapku Candiminu to je dokoly memej nez1/2 gramu a to mas casto viac v syrupoch proti kaslu)



138

Re: citricidal

no Candimin som si kvapal 2 kvapky na jazyk, napil som sa malym glgom a kloktal soma vyplachoval asi 40 sekund,ale dost to bolo drasticke, kedze neslo o dokonalu emulziu ale len o slaby mix cisteho candiminu a cistej vody smile)), pricom minikvapka cisteho candiminu je znacne paliva



139

Re: citricidal

Oreganovy olej je olej, takze sa nemiesa z vodou a ostane plavat na vode, cast sa nalepi na pohar, cast na jazyk a hrdlo. Pri  zapaloch hrdla to je sice dobre, ale na vacsie mnozstva, ktore su potrebne na ucinne odstranenie candidy, plesni a plucnych nakaz tie 2 kvapky nestacia a viac sa takto zobrat neda. Ako emulzia velka vacsina skonci v zaludku, velmi malo sa nalepi na jazyk a hrdlo, takze v tej forme sa daju zobrat vacsie, ucinne davky. Ale najlepsie su aj tak kapsule, ktore maju entericke pokrytie tj rozpustaju sa az v dvanastorniku a crevach



140

Re: citricidal

mp ked som bol na tom horsie, vykvapkal som cele kvapatko candiminu, tj. cca 7 kvapiek na jazyk a potom som hladal vodu...
Ale dalo sa to vydrzat, nic strasne ... az na to, ze cely kandimin za 18 eur som takmer minul ...



141

Re: citricidal

Problem, co mam s Candiminom je ze nespecifikuje presny obsah aktivnej latky, carvacrolu, hoci specifikuje, ze je tam 30% oleja z divokeho oregana, ktore ma vraj typicky obsah carvacrolu 75 az 85%
A udava primale davky na klinicku ucinnost po celom tele, snad este na hrdlo a usta je to dost, ale ked sa to zriedi v crevach alebo po absorbcii v celom tele, tak je to primala davka
Kvapka je asi 35 mg, z toho je 10 mg oreganovy olej a podla ich udajov 8 mg carvacrol. A ucinna davka, co odporucam je 3x100 mg + carvacrolu. V celej tej 10 ml flasticke je len 2,4 gramu carvacrolu, tj platis 7.5 euro za gram carvacrolu
Porovnaj to s
http://www.swansonvitamins.com/NWF339/ItemDetail?n=0, kde mas 90 kapsul po 100 mg carvacrolu za 8.9 dolarov, tj 9 gramov za 9 dolarov= dolar za gram zhruba.
A je tam garantovany obsah carvacrolu, nielen zhruba naznaceny a forma je vyborna na prehltnutie bez problemov a palenia.



142

Re: citricidal

Ano ... ja mam kupene ti ekapsule od NOW ... Candiminom som vyplachoval ustnu dutinu



143

Re: citricidal

ok



144

Re: citricidal

tak my sme nakoniec skoncili s hnisavou anginou... a samozrejme so zinnatom
a sme zasa na zaciatku - imunita bude zasa na 0

RNG - mohla by som to skusit aj preventivne? trebars, tyzden kloktat, prestriekavat nos a pit... potom nejaka prestavka a opat - taku nejaku kuru, aby to v tej skolke vydrzala trocha dlhsie ako len 3 dni

u nas, ked uz prepukne choroba, nastupia vysoke horucky a dcerka uz spolupracovat velmi nechce - co aj celkom chapem, ked ma horucky 40-tky...

vdaka



145

Re: citricidal

Je plno prostriedkov na zvysovanie imunity, ale ani jeden nevie uplne zabranit masovemu prenosu nakaz, co sa v skolkach pri malom priestore a velkej blizkosti deti casto stava.Staci, ked jedno nakasle parkrat na druhe z blizka a uz je to...
Skus silne probiotika, betaglukany, cordyceps, no a samozrejme roztok citricidalu do nosa niekolkokrat denne, selen zinok a jod,. vacsie davky vitaminu C a D-3....



146

Re: citricidal

probiotika uziva - aj ked neviem, ci su v tomto pripade dostatocne silne - od firmy swiss laktobacilky
taktiez berie biomaxin - vytazok zo zralocej pecene a samozrejme vela ovocia a zeleniny...
betaglukany uzivala, ale kedze teraz jej nasadili chemicku liecbu na posilnenie imunity, museli sme to vysadit

ale urcite skusim citricidal - preventivne



147

Re: citricidal

Imunita je biologicka zalezitost, nie chemicka.
Biomaxin obsahuje zraloci olej, ktory je najviac zamoreny z rybacich olejov, takze by som sa mu osobne vyhybal. Tie rozne zdravotne tvrdenia okolo neho nie su nijak potvrdene solidnym vyskumom.
Na betaglukany je pre dospeleho ucinna davka 3x400 mg, udrzobna 2x200 mg. Ovela mensie davky, ktore odporucaju mnohi nezodpovedni vyrobcovia nie su ucinne.
Betaglukany su len specialne sacharidy,, ktore provokiju zvysenu cinnost a vytvaranuie bielych krviniek, nema to kontraindikaciu prakticky s nicim. To vsak lekari, co nestudovali nic o doplnkoch nemozu nijak vediet, hoci zasadne odmietaju pouzivat doplnky spolu s liekmi.



148

Re: citricidal

my sme uzivali imunoglukan, este minuly rok, ked bola mala zdrava - viac-menej preventivne a odporucane davky.
samozrejme, ze mi imunoalergologicka odporuca neuzivat popri imunore - chemickom, ziadnu prirodnu liecbu, ja jej davam aspon ten vit.C a biomaxin, ktory mi odporucila jedna lekarka.

vies mi odporucit nejaky betaglukan / prirodny a kvalitny?



149

Re: citricidal

Tento ma 275 mg beyaglukanov na kapsulu
http://www.swansonvitamins.com/SWH122/ItemDetail?n=0



150

Re: citricidal

vdaka RNG,
dnes mi doslo to GSE, prekvapilo ma, ze je to bezfarebne?
pouzivala som davnejsie citrovital a zda sa mi, ze bol hnedy...