151

Re: znížená motilita

rng,prosim,ako som spominala som v nemocnici so zapalom ladviny.nasli mi bakteriu e.colli,kt.nasledne vyvolala ten zapal.prosim. Ta,ako som mohla dostat tuto bakteriu?doktori povedali,ze to mohlo byt aj z nelieceneho zapalu(pretoze nejaky cas pred tym ma stipalo pri moceni,no ja som nikam nesla,iba som si dala brusnice).avsak po tejto skusenosti chcem urobit vsetko pre to,aby som sa tomuto vyvarovala do buducna.preto ta prosim-ako som to mohla chytit,a co kedy kolko uz48at po navrate z nemocnice,aby sa to uz neopakovalo?
Dakujem



152

Re: znížená motilita

E coli je velka skupina bakterii, su vsade okolo nas a mnohe z nich sa vyskytuju v nasej crevnej flore, ked nie su extra skodlive. Ale ked sa dostanu napr posuvom pradla do vaginalneho priestoru a odtial mocovodom az do ladvin mozu napachat velke skody.
E coli sa da pomerne lahko splachnut pouzitim D-manozy alebo potlacit berberinom. Brusnicova stava sice berberine obsahuje, ale nie v dostatocnych mnozstvach. Klinicky ucinne je okolo 2 gramov berberinu denne.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-16 17:51:41)



153

Re: znížená motilita

aha,
takže nepovedali pravdu , keď mi tvrdili, že je to z prechladnutia močových ciest a vlastne nedostatočného preliečenia?(dávala som si iba brusinky). proste, to môže byť iba z toho prádla? v správe z nemocnice(dnes som sa vrátila konečne domov) mi napíslai, že som mala akútna tubulointersticiálna nefritída.
môže sa to aj nejako prenášať? pohlavným stykom alebo tak?
prosím ťa, ako sa tomu do budúcna dá vyvarovať? okrem nosenia správneho spodného prádla, budem si dávať pozor na prechladnutie a čo ešte?
mám oreganový olej, to je ok? a čo ešte? nemusím sa báť, že oregánový olej (ten od firmy now) mi ublíži?

ďakujem



154

Re: znížená motilita

Prechladnutie oslabi telesnu obranu, takze bezne mikroby, co silne telo potlaci maju sanzu sa rozmnozit. A v nemoznici ti urcitre dasvali antibiotika, tj znicili ti probiotika a tym zobrali az 70% obrannych latok, co tieto produkuju bezne. Takze v prvom rade nezabudaj na probiotika a mikrovlakniny, a samozrejme aj na tie ostatne menovane, aby si to co najskor vyhubila.
Nefritida je zapal ladvin co nesie so sebou aj poskodenie, takze OPATRNE, aby to nemalo permanentne nasledky.



155

Re: znížená motilita

Ahoj,
áno mikroflóru si už dávam do poriadku.
ale presne to, čo si napísal, aby to nemalo permanentné následky- ako teda opatrne? čo mám a nemám robiť? to už akože teraz vždy keď bude zima, tak budem musieť čušať zavretá vo vnútri?
ako sa toho mám vyvarovať?

ďakujem



156

Re: znížená motilita

Nuz ladviny treba tak isto cistit a regenerovat, ako aj ine organy. Pomahaju pri tom rozne adaptogeny, pitie plno vody a branie beznych doplnkov, ako selen zinok, jod, vitaminy C E D-3.
Spravne zasobene telo ma silne regeneracne schopnosti



157

Re: znížená motilita

Aha, ale aj prechladnutiu sa musím vyhýbať, nie?
ale keď sa teplo oblečiem(termo a podobne) môžem normálne chodiť von?viem, že túto zimu musím byť opatrnejšia, ale myslím do budúcna.
a prosím ťa, ten oregánový olej mám od firmy NOW, len som čítala, že je po ňom zle od žalúdka? mám ho užívať s jedlom? a môžem ho užívať aj keď užívam ešte lieky s názvom Macmiror?


ďakujem



158

Re: znížená motilita

Ahoj,
myslím to tak, ako sa vyhnúť návratu tej e.coli? znamená to teraz, že keď som ju mala raz už sa mi bude opakovať? chcem tomu predchádzať ako sa len dá...
nie som si vedomá žiadnej hygienickej chyby, nosím síce tangá nohavičky, ale asi s tým skončím. Môže sa to nejako prenášať pohlavným stykom?
fakt sa bojím návratu, preto ťa prosím, urobím čokoľvek aby som sa tomu do budúcna vyvarovala.

ďakujem



159

Re: znížená motilita

Rozne e-coli su stale okolo nas, vyhnut sa im celkom neda, ale da sa zvysit imunita a znizit podstatne moznost nakazy Preto zdoraznujem hygienu, mikrovlakniny a probiotika,dobry vyber potravin a posilnenie travenia a absorbcie, ked je to treba,  co je najlepsi system na obranu tela.



160

Re: znížená motilita

Takže tá imunita je asi najdôležitejšia...čo hovoríš na hlivu ústricovú? počula som na ňu samé chvály, čo sa týka zvýšenia imunity, momentálne užívam: L-lysín, vitamín c, selen, zinok jod. mohol by si mi napísať účinné dávky toho selénu, zinku a l-lysínu?
a prosím ťa,maminu fakt trápia tie hemeroidy, čo hovoríš na prípravok Anurex? Niektorí ho chvália, no veľa ľudí nadáva, tak nechceme zbytočne vyhodiť peniaze...

ďakujem a prajem krásne Vianoce Tebe aj celej Tvojej rodine..



161

Re: znížená motilita

selen 200 az 600 mikrogramov
zinok 30 az 50 miligramov,
L lysin 2 gramy
Vitamin C 3 gramy
Anurex nepoznam, ja si zakazdym cistim tu oblast dokladne s nakremovanym toaletnym papierom, pri com sa to zaroven masiruje a prekrvi a tak sa tie hemoroidy po case stratia.



162

Re: znížená motilita

Ahoj, ďakujem
prosím ťa a čo hovoríš na tú hlivu ústricovú?
a tá e.coli sa nemôže nijako prenášať pohlavným stykom?
a je teda možné, že keď už od mája som mala problémy so štípaním pri močení a nič som s tým nerobila, že som si tú e.coli vypestovala sama takým prístupom až do takého štádia?
a čo sa týka tých maminých hemeroidov, ona si to masíruje, ale strašne sa jej to vždy rozkrváca. fakt je celý záchod od krvi, preto sa už dosť bojíme.

ďakujem



163

Re: znížená motilita

Hliva ma ucinny obsah betaglukanov az vyse 15%. Osobne ale v pripade potreby beriem skor kvasnicive betaglukany alebo betaglukany z huby agaricus blazei. Za tymi je ovela viac vyskumu.Crevna flora, ked je dobre obsadena(vyse 90%) probiotikami vyrobi dost extra protilatok aj proti e coli, ci uz v crevach alebo inde v tele. Teda pracuj na posilnenie tejto flory, branim zmesi  mikrovlaknin a nasadenim si kvalitnych probiotik.
Branit proti miokrobom sa clovek musi stale, lebo su okolo nas , na nas a dokonca v nas stale.
Mne hemoroidy krvacali aj tyzdne, kym sa mi to vyhojilo, a keby som prestal pouzivat krem na toaletnom [papieri, tak sa mi to za par tyzdnov vrati.
Hemoroidy su typ krcovych zil a proti krcovym zilam sa clovek moze branit aj inac,vnutorne,  pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/krcove-zily



164

Re: znížená motilita

a tie betaglukany sú tiež na imunitu?
a prosím ťa, mohla som si to ja sama vypestovať až do takého štádia?(myslím tým, že od mája som pociťovala štípanie pri močení a nikam som s tým nešla?)
keď už sme pri tých výskumoch, chcela som sa ťa ešte spýtať, pretože čítam knihu o skorumpovanej farmácii, a tam píšu, že veľa liekov, ktoré sú schválené aj regulačnými úradmi aj vládou a neviem kým všetkým, tak vlastne o ich škodlivých účinkoch pre telo sa mlčí. a uverejnia sa len tie výskumy, ktoré výjdu v prospech daného lieku, a tak sa vlastne tvrdí , že ten liek pomáha aj keď možno iné výskumy ukážu , že to nie je až tak pravda, tak či sa toto náhodou nedeje aj pri výživových doplnkoch a vitamínoch? pretože si mi písal, že sa nemusím báť užívať žiaden výživový doplnok, že je schválený neviem kým, ale v podstate to, že je schválený a vydaný na trh, ešte neznamená , že nemôže škodiť...

ďakujem



165

Re: znížená motilita

Potravinove doplnky sa schvaluju lekarmi, co su nakloneni farmacii, takze nemaju ziadny zaujem schvalit konkurenciu farmacii. Ale ked nemaju ziadne dokazy o skodlivosti, tak to podla zakonov musia schvalit.
Ak je co len naznak, ze nieco moze skodit, sluhovia farmacie ako napr FDA v USA by to nielenze zakazali, ale poslali kuklacov, aby uvaznili vyrobcov, zhabali ich majetky a podobne.
Aby sa take nieco nestavalo casto, vyrobcovia sa spojili do organizacie nnfa, dnes menovanej NPA, kde je vyse 10 000 vyrobcov doplnkov a vitaminov, maju k dispozicii najmodernejsie vybavene laboratroria a vyrobne a sustredia sa na to, aby sa na trh nedostalo nic skodlive, ani len kontraverzne. Inac by cely priemysel doplnkov uz davno zlikvidovali sluhovia farmaceutickeho priemyslu, kam patri nielen FDA, ale aj hromada politikov.



166

Re: znížená motilita

Ahoj,
inak prajem ti šťastný nový rok...

to znamená, že potravinové doplnky sú lepšie ako lieky? pretože pri liekoch stačí, že sú lepšie ako placebo a napríklad také FDA ich pustí na trh..pri výskumoch sa neporovnávajú s momentálne najlepším liekom na danú chorobu, jednoducho stačí, že účinkuje podobne, pritom sa dosť taja aj nežiaduce účinky. je to neskutočné čo sa deje. informácie taja, aj keď by mali byť verejne prístupné..a ak sa na to snaží niekto upozorniť, tlačia na neho nech si zavrie hubu...

čo sa týka ešte tej e-coli- môže sa prenášať aj pohlavným stykom? mal by sa dať vyšetriť aj partner,alebo nemusí? on nemá žiadne problémy.

ďakujem



167

Re: znížená motilita

Ecoli sa prenasa dotykom akymkolvek. Mozes ju dostat na jedle, napr nedopecenej sliepke, na salatoch, atd. Mozu byt z nich urcite druhy aj v hrubom creve, bez problemov, lebo nie vsetky z nich su velmi skodlive, len niektore. A zeny ich casto s nevhodne uzkym pradlom prenasaju z analneho otvoru aj do vaginalneho a tam skodia prakticky vsetky ich druhy.
Potravinove doplnky su niektore aj lepsie, ako lieky ale co je najdolezitejsie, nemaju ziadne postranne skodlive ucinky. Takze by mali byt vzdy najprv pouzivane, a to viacere pre zvysenie ucinnosti, a az ked tieto nepomozu, treba ist na chemicke lieky. Nuz ja som k nicomu takemu este nedospel za poslednycn 20 rokov, s vynimkou mojho pobytu v nemocnici(zlcnikova operacia), kde som musel brat cokolvek lekari uznali za vhodne a nesmel som brat ziadne doplnky, lebo inac by mi poistovna za nemocnicu a operaciu nezaplatila. Svine.
Ved som sa aj po tom musel zbierat vyse 3 mesiace, najprv zo znicenej crevnej flory a hnaciek, zarovren z infekcie, kvasnej co som dostal na fenitalie zo styku s nesterilizovanou nadobou na cikanie, kedze mi merali cely cas moc, a najdlhsie mi trvalo zastavit krvacanie v tyraviacom trakte,. co mi sposobili alebo sondami alebo pumpou , kde mi cez nos pumpovali 3 dni obsah zaludka a asi porusili uzaver alebo sliznicu a mne ako cukrovklarovi sa zle hoja ranym, najma v kyslom zaludku. Ale nakoniec sa mi to podarilo zastavit a vyhojit jedenim rebarbory(koagulant) a DGL( adaptogen, podporuje hojenie zaludka)
Keby som s tym isiel k lekarom tak ma zase rozrezu a koledoval by som si doslova o smrt.
2  x dlha narkoza(sonda do zlcovodov a samotna operacia) mi porobila skody na mozgu, zhorsila sa mi kratkodoba pamat zretelne.



168

Re: znížená motilita

ahoj,
no veď to je to , nad čím stále rozmýšľam...vieš, mne tie problémy s močením začali už v máji. ale ja som s tým nikam nešla..(mala som?) a ani som na to nič nebrala...
no keď ma to teda chytilo už silnejšie, užívala som tie brusnice a ako vidíš nepomohlo mi to. ja neviem, či som to už mala v takom štádiu, že to nezabralo alebo čo, ale vadí mi to , pretože tiež nechcem veľmi chodíť k lekárom, chcem to riešiť inou cestou. len potom ma už brali do nemocnice, mala som vysoké crp =300. teda v takýchto prípadoch už radíš, aby som užila atb? alebo by som to zvládla aj inak?

a ešte jedna otázka: mohol mi ten zápal ľavej ladviny  zasiahnuť aj trošku inde do tela? tým že bol taký vysoký? pretože od vtedy mám problém s krížovou oblasťou na chrbte, bolí ma a ja cítim, že sa mi až zle dýcha. dávam si na to capsacinove náplaste, to mi pomôže na nejaký čas..dnes som ale bola na masáži a pán masér  mi nahmatal, vlastne ten sval čo drží chrbticu a stabilitu tela, tesne popri chrbtici čo ide, že dole vlastne ako sa končia rebrá a až dolu skoro k zadku, tak že ten sval mám ako keby taký zdurený, on povedal, že to môže byť z toho zápalu ladviny, že mi to mohlo zasiahnuť aj tam trošku...tak neviem, či je to pravda, ale celkom by som tomu verila, pretože tie bolesti sú odvtedy...chcem ísť za jedným dobrým chiropraktikom, ktorý pomohol so zápalom v chrbtáe aj môjmu priateľovi.

inak , ja som si vždy myslela, že takí mizerní lekári(česť výnimkám) sú iba na slovensku. že v usa, sú lepší takže nie je to až taká pravda asi, že? mojím snom je taliansko, tak dúfam, že tam majú trošku iný prístup...čo si o tom myslíš?

ďakujem



169

Re: znížená motilita

Nakaz , urinarnych je hromada, od bakterialnych, ktore sa obvykle daju vyplachnut brusnicivou stavou v dostatocnych mnozstvach, alebo pouzitim L-manozy, 2 gramy kazde 3 hodiny.
Pomaha casto aj berberine(2 x 1 gram), najma na bakterie, to je ucinna latka z brusnic,
ale na kvasne a plesnove nakazy, biofilmy a podobne treba pouzit ine prostriedky, medzi ktore atb zialbohu nepatria. Na kvasne pozri temu candida.
Naskovane infekcie treba najprv odmaskovat(NAC, serrapeptaza) az potom na ne moze nasa vlastna obrana alebo rozne lieky a liecive potravinove doplnky byt ucinne.



170

Re: znížená motilita

ahoj,
teda aj pri takom vysokom crp by som si poradila bez atb?

prosím ťa , jedna vec ma trápi. stretol si sa už s niekým , kto by mal kožnú alergickú reakciu na tie kapsule oregánového oleja? netuším z čoho to mám ale do rána som sa vyhodila. vyrážky vyzerajú ako puky od komára(komára nemáme) svrbia, a mám ich na oboch lakťoch, kolenách, bedrách, za obomi ušami a vzdadu na krku. Vonkajšie kútiky očí som mala tiež navreté. Dala som si tbl na alergiu, stiahlo sa to, no teraz večer sa mi opäť vyhádzal ľavý bok. sú to také malé biele puky,úplne ako od komára. napadá mi iba ten oregánový olej, preetože včera som ho užila po prvý krát. naposledy okolo cca 20:30 (to už bola druhá tbl) o 23:00 mi ešte nič nebolo...najskôr sme si mysleli , že ma v noci niečo poštípalo a ja ako alergička na to takto reagujem, ale preboha čo? navyše tento bok sa mi vyhádzal iba pred chvíľou a to som ani doma nebola.
napadá mi už všeličo, od blch a neviem čoho ešte..na jednej stránke som našla, že aj ľudia alergickí na oregánový olej sa môžu od neho vysypať...ale dnes som neužila ani jednu tbl, a ten bok sa mi aj tak vysypal..môže to doznievať ešte od včera?
a z niektorých vitamínov to nemôže byť? ale hovorím, doteraz som nič také nemala...

ďakujem



171

Re: znížená motilita

CRP je test na reaktivny protein, ktory naznacuje, ze je v tele nejaky zapal.
Ten zapal ale moze byt vyvolany hromadou roznych dovodov, tj nielen bakteriami, na ktore su atb ucinne.
Mozu to byt virusy, plesne, candidy, mykoplazmy atd. Dokonca aj rozne zamorenia a toxiny z parazitov to mozu zapricinit.
Nuz a treba to adresovat samozrejme na tu pricinu ucinnymi doplnkami, ci liekmi. Ja osobne davam prednost doplnkom, lebo tie nemaju ziadne postranne ucinky(tj ked nie si na ne nahodou alergicka).
Naviac pri neznamej nakaze v tele sa da viacero tychto doplnkov skombinovat, aby si zasiahla co najviac roznych mikrobov, aj ked nemas presnu diagnozu.
Nuz rozne reakcie mozes mat na cokolvek, niet takej latky na svete, na ktoru by sa niekto nenasiel alergicky.



172

Re: znížená motilita

ale dosť sa toho vysypania bojím...už som si oregánový olej nedala a do rána som sa vysypala zozadu na krku...svrbí to a teraz to už zasa mizne..koľko by v tele mohlo doznievať 400mg oregánového oleja? vôbec neviem, čo mám teraz robiť, ako to riešiť. alergická som na jablká a lieskové orechy, ale tieto potraviny nejem. včera napr. som sa vysypala na ľavom boku a to som doma ani nebola, takže už si prestávam myslieť, že je to z nejakej hávede.
prosím, ťa napr zo zinku to nemôže byť? užila som v ten deň: probiotikum, vitamín c(1000mg), zinok+selén, oregánový olej 2x181 mg.
môže mi ten oregánový olej ešte doznievať v tele? nikto iný doma nie je vysypaný. osýpky som už mala

ďakujem



173

Re: znížená motilita

Zialbohu nemam krystalovu gulu, takze takto na dialku ti nemozem povedat, aky mas problem. Nemusi byt vobec z oregana. Inac je velmi malo ludi, co mali na oregano reakciu.
Osypky aj kiahne sa niekomu mozu vratit, lebo virusy na ne v tele zostavaju a staci oslabenie a rozplienia sa znova.



174

Re: znížená motilita

ahoj,
ale myslím si , že to naozaj bolo z neho..ono sa mi to vyhádzalo a po použití tbl na alergiu mi to mizlo, takže pochybujem, že by to boli osýpky.
od nejakého hmyzu asi tiež nie, pretože ostatní členovia rodiny sú ok, a mama so mnou spáva v jednej izbe, a jej nič nebolo.
dnes je to už tretí deň, a chvála bohu už to prestalo, takže asi to bolo ono..len teraz neviem, čo teda ďalej. či ho mám užívať, alebo nie. možno to bola prvotná reakcia organizmu na látku, ktorú doteraz nedostávalo. čo by si mi poradil? skúsim užiť iba jednu tbl denne? a postupne zvyšovať?

ďakujem



175

Re: znížená motilita

ahoj, ešte k tomu oregánovému oleju..užíva to aj môj kamarát, ktorý pravdepodobne z toho chytil kŕče v žalúdku hlavne po najedení sa alebo napití sa. môže toto robiť oregánový olej? pred tým bol ok, objavilo sa to až po použítí oregánového oleja..

ďakujem



176

Re: znížená motilita

Nuz ked si prilis rozriedis zaludocne kyseliny alebo dokonca si alkalizujes na chvilu zaludok, tak sa ti mozu v nom rozpustit entericky chranene oreganove kapsuile a samozrejme ti podrazdit zaludok. Oreganovy olej je silna korenina.



177

Re: znížená motilita

a ako by ho teda mal užívať aby mu nebolo tak zle? aby teda nemal také kŕče..
a teda to vysypanie, si myslíš, že z neho nemohlo byť? ja sa teraz cez víkend zase chystám vyskúšať to. pretože teraz som ok, tak ak si to dám a vysypem sa znovu je to z toho, že?



178

Re: znížená motilita

Nuz ked sa vysypes znova a znova po pouziti oreganoveho oleja, tak ti telo zrejme hovori, ze si ho nepraje
Niet takej potraviny na svete, ci doplnku alebo lieku, na ktory by sa nenasiel niekto s alergiou.



179

Re: znížená motilita

Ahoj,
prosím ťa ešte k tráveniu - mám takéto problémy:
užívam kvalitné probiotika(ktoré sa rozpúšťajú až v črevách), zmes mikrovláknin(inulín,psyllium) avšak stále ma trápia takéto problémy:
vyprázdňovanie je celkom ok, aj keď podľa mňa by tá stolica mohla byť pevňejšia..
budím sa s hroznou pachuťou v ústach, po vyprázdnení mi je chvíľu fajn, no potom príde taký hnusný pocit, v žalúdku a kúsok pod, nie však nižšie ako je pupok. stále mám pocit, ako keby mám nahromadený vzduch v bruchu, mám aj vetry, proste je to pocit nekomfortu, keď sa najem je tiež chvíľu pokoj, no po chvíli je to tu opäť
prosím ťa, poradil by si mi , čo to je a čo ešte treba pridať k tomu čo už užívam?

ďakujem



180

Re: znížená motilita

Mas zrejme nedostatok kyselin alebo si ich s jedlom prilis riedis pitim. Pachut v ustach moze byt zo zaludka(pala) alebo zo zlej ustnej flory(napr krvacajuce zuby, patradentoza a pod) na co by som pouzil specialne ustne probiotika(oral probiotics)



181

Re: znížená motilita

Ahoj,
a nemôže to byť skôr nedostatok enzýmov? či to má iné príznaky? pálu nemám a ani krvacajúce zuby. po jedle nepijem 2h. a to má nejaký súvis s kyselinami ak mám pocit nahromadeného vzduchu v črevách a následne vetry?

ďakujem



182

Re: znížená motilita

Nuz ked je jedlo nedotravene v zaludku, tak niektore ziviny, co mali byt v crevach absorbovane sa nemozu absorbovat a preto su potrava pre rozne crevne mikroby. Takze nafukovanie v crevach tiez moze byt dosledok nedostatku kyselin.
Ale obvykle je to nedostatok enzymov alebo zla crevna probioticka flora.
Nafukovanie zo zelenin a strukovin sa da znacne zmiernit enzymom alpha galactosidase, ktory mas napr v zmesi  http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
Moze to byt aj z nedostatkov inych enzymov, napr enzymov na travenie mlieka alebo lepku.
Na mlieko su dnes kvalitne enzymi pod menom Dairy enzymes, na lepok/gluten enzymes su len ciastocne pomahajuce,  zialbohu. Takze ked mas problem s lepkom(az 20%ludi ma ciastocne) tak sa mu treba najlepsie vyhybat, aj ked beries nan enzymy.



183

Re: znížená motilita

Ahoj,
nehnevaj sa, ale nerozumiem tomu. Pretože cca mesiac užívam kvalitné probiotiká(ktoré sa rozpúšťajú až v črevách) 2x denne-ráno nalačno a večer + zmes mikrovláknin( psyllium a inulín). Nerozumiem teda tomu, ako môžem mať nepriaznivú črevnú mikroflóru.
Stolica je kašovitá, nie hnačková. Je mi permanentne celý deň zle, ani sama neviem poriadne povedať, z kadiaľ to ide, ale keď si zatlačím na žalúdok tak sa mi zdá, že to je ono. Tak isto ale na črevá po bokoch pupku(hlavne naľavo) keď zatlačím tak je mi zle. Necítim hlad , ale nemám pocit netrávenia. Niekedy ma napína. Ale nevraciam. Nie je to niečo , že je mi hrozne zle ako pri nejakej viroze, proste tak trošku - keď sa najem tak cca 15 min je ok, potom opäť.
Napadla mi ešte jedna vec- prosím potvrď alebo vyvráť -  ten zápal ladviny mi niečo asi urobil s menšturačným cyklom(možno preto, že bol taký silný?). Keď som sa vrátila z nemocnice, asi dva dni som mala naozaj slabulilinké krvácanie, a išli zo mňa také všelijaké krvné ...niečo.(neviem ako to povedať). toto bolo mimo cyklu. a teraz keď mám mať menšturáciu, tak mi mešká. nemôžu toto robiť teda možno tie ,,pomýlené ´´ hormony? samozrejme, že sa chystám ku gynekologovi, ale či mi to nemôže robiť ono.
alebo je to tá kombinácia vitamínov, ktoré užívam?(c, zinok + selen, l-lysín)

ďakujem



184

Re: znížená motilita

Bolest zaludka znamena nejaku nakazu v zaludku a ta sa tam moze udrzat len pri nedostatku kyselin. A odtial, rozmnozena sa dostava do criev, kde znici postupne probioticku floru. Vtedy sa ti aj entericky pokryte probiotika rozpustia uz v malokyslom zaludku. No a zrejme mas aj nedostatok enzymov.
Mimochodom  ja som mal zaludocnu virozu, kroru som sicce potlacil za 2 dni pouzitim chaparalu a extraktu z olivovych listov, ale nasledky, tj poskodenie vyroby kyselin(parietalne bunky v hornej casti zaludka) a mozno aj pankreasu a criev(vyroba enzymov) citim aj 2 tyzdne po tom, takze si musim pridavat s kazdym jedlom kyseliny a enzymy, inac sa mi dostavi bolest zaludka a dokonca az hnacky.
Samozrejme mikrovlakniny beriem kazdy den a obcas aj kvalitne probiotika. Ale to nestaci, ked sa ti nevyraba dost kyselin a enzymov.



185

Re: znížená motilita

Aha,
takže asi to nestačí...ale vieš čo, ono to trvá iba cca5 dní, ja som to pred tým takto nemala..
tie hormony asi nie, keď si sa k tomu nevyjadril, že?
ešte ma napadá l-lysín, kt. užívam ráno nalačno 800 mg- čítala som, že ľudia citliví naň môžu mať problémy ako nechutenstvo, žalúdočné atd--to by na mna momentálne sedelo, a hovorím, že sa to začalo z ničoho nič.



186

Re: znížená motilita

Nuz ked ti nieco nesedi, neber to.
Ale L-lysin HCl je zaroven zdroj kyselin  a zda sa , ze ich mas malo, takze doplnit ich ma zmysel.  Teda okrem L-lysinu sameho, ktory je potrebny na tvorbu kolagenov, co tvoria nosnu konstrukciu vsetkych tkaniv v tele
Niet doplnku, proti ktoremu by farmacia a organizovana medicina nenapisala ociernujuce clanky. Samozrejme nepodlozene ziadnym vyskumom, ani statistikou.



187

Re: znížená motilita

ale ako to zistím , či je to z toho l-lysínu? ja beriem obyčajný, nie HCI
nerozumiem tomu napínaniu na vracanie. včera som bola na kontrolnom vyšetrení- podotýkam u alternatívnej lekárky , u kt. sa liečim a verím jej, a tam mi nevyšlo nič so žalúdkom, ani pankreasom ,ani črevami. Vyšla mi opäť hypofýza(tak ako aj pred rokom) a trošku nejaké baktérie v pečeni, ale na to povedala, že to môže byť následok toho silného zápalu, kt. som mala s tou ladvinou, alebo len taká reakcia organizmu na to všetko čo v posledných dňoch prekonal-
na tie zažívacie problémy, mi stále hovorí, aby som si urobila test potravinovej intolerancie- že si myslí, že tam určite niečo výjde, čo mi robí takéto problémy. aký máš na to názor?



188

Re: znížená motilita

Neviem, odkial by si mala L-lysin inaksi, ako vo forme monochlorid, tj HCl.
Jedina metoda na spravne urcenie mnozstva a schopnosti tela vytvarat kyseliny je
http://www.phcapsule.com/
Viera v lekara ti tu nepomoze.
Vsetky ostatne "diagnozy" su nanic. A lekari bezne pri akomkolvek zaludocnom probleme s kludom predpisuju antiacidy alebo dokonca protonove pumpy, ktore zastavia vyrobu zaludocnych kyselin uplne.
Vracanie je nasledok obrany organizmu proti neziaducemu drazdivemu zamoreniu, mozu to byt samozrejme rozne potravinove intolerancie, ale tak isto to moze byt nedostatok kyselin a preto sa v zaludku rozmnozujuce rozne kvasne a hnilobne a ine mikroby.
Inac mozes si to lahko skontrolovat, ked mas to napinanie, vypi 2 glgy srtiebornej vody, ktora zabije tie mikroby v zaludku,. ked ti to napinanie prestane do 20 minut, tak si mala v zaludku premnozene mikroby a to sa moze stat len pri nedostatku kyselin



189

Re: znížená motilita

Ahoj,
takže mohla by to byť nejaká potravinová intolerancia, ak tomu správne rozumiem, áno?
ja viem, že viera v lekára mi nepomôže, opäť podotýkam, že je to alternatívna lekárka-nelieči klasickou medicínou.
len hovorím, že čo sa týka tých tráviacich vecí, jej to vychádza všetko v poriadku...
neberiem nič na potlačenie kyselín.
ono to je niekedy keď sa vyprázdnim- tak mi príde zle od žalúdka, alebo také jemné napínanie. na to mi ona povedala, že to môže byť v dôsledku toho, že po vyprázdnení sa zmení obsah v črevách a tým aj tlak na žalúdok. no a povedala, že mohla by to robiť aj tá pečeň.



190

Re: znížená motilita

Mozno ma pravdu, ja mam tiez niekedy jemne bolesti  pri vacsom vyprazdneni, ako sa to v bruchu vsetko resuva. najma ked mas roztiahnute creva, co ma kazdy, co ma znizenu motilitu a tym sa jedlo v crevach hromadi a roztiahne ich.
Pecen sa obvykle "ozve" ked mas s nou problem zvysenim pecenovych enzymov alebo zvacsenim, ked ju mas pretucnenu.
V kazdom pripade je dobre si pecen cistit a regenerovat protokolom dr Berksona a brat hromady mikrovlaknin.
Potravinove intolerancie sa obvykle prejavia alebo tesne po jedeni, alebo su viacmenej neviditelne.



191

Re: znížená motilita

Takto , aby som to upresnila úplne správne.
donedávna mi nič nebolo. nemyslím si, že som niečo chytila v nemocnici , pretože tam mi bolo s trávením fajn, a aj po návrate. začalo sa to cca pred nejakým týždňom, z ničoho nič. ja nerozumiem tomu, že ak je to aj nedostatok kyselín, prečo sa to ozvalo tak znenazdajky?
ono je to tak, že ráno mi je fajn. najem sa , ok. idem na wc- pokiaľ je stolica normálna, tak mi je dobre aj potom. ale teraz sa mi veľmi často stáva, že stolica je mäkká - skoro hnačkovitá, a vtedy mi asi po 5min príde zle a už to trvá celý deň potom. aj keď sa najem, aj keď sa nenajem...proste viem, že niečo tam nie je v poriadku,- je mi zle, mám pocit diskomfortu v črevách, sem-tam ma teda aj napína. v poslednej dobe často. menštruáciu som už dostala, ale tak je to bez zmien.
ja som sa pomýlila, aj ja mám l-lysín HCI. nemôže to byť tým, že ho užívam hneď po prebudení na lačný žalúdok? a tak isto probiotiká užívam hneď ráno na lačno.
ale pokiaľ by to bol nedostatok kyselín, tak práveže ten l-lysín HCI, by mi mal skôr pomáhať , nie? a nedostatok kyselín môže robiť aj teda hnačkovitú stolicu?
tieto moje problémy nezávisia od toho , čo zjem..už začínam pomýšľať na helicobaktera- mohol by to robiť?
strašne mi toto znepríjemňuje život, bolo mi už naozaj dobre, tak som si myslela, že to trávenie je v poriadku..

ďakujem za odpoveď



192

Re: znížená motilita

Davat kyseliny do prazdneho zaludka nie je dobry napad.
Ak mas hnackovite stolice a bolesti v zaludku a bruchu,a dokonca napinanie,  tak rozhodne nemas travenie v poriadku.A uz vobec nie crevnu floru, co je tiez cast travenia.
A brat probiotika s kyselinami spolu tiez nie je dobry napad, lebo probiotika su uzitocne mikroby a kyseliny nicia vsetky mikroby, tj aj uzitocne. probiotika sa beru s mikrovlakninami, najlepsie na noc, aby sa mohli celu noc rozmnozovat.
Nemocnicne nakazy(nocosomialne) su bezne, ved sa nediv, ked do nemocnice chodia len sami chori ludia a v nemocnici ti napr atb znicia probioticku crevnu floru a tym produkciu vyse 70% obrannych latok proti roznym mikrobom, najma skodlivym, co sa do tela dostanu najma ked mas nedostatok kyselin na nesterilizovanej potrave(zeleniny, ovocia) a trebars kvapockovou infekciou, co sa dostane do nosa  a s hlienami do zaludka a odtial do criev, kde poskodi probioticku floru a produkuje rozne toxiny vyvolavajuce obrannu reakciu tela=hnacky.
Telo sa to snazi vyhodit v nadeji, ze dostane v potrave probiotika a mikrovlakniny a tieto sa rozmnozia a potlacia skodlive mikroby v crevach.
Takze kyseliny s jedlom enzymy mikrovlakniny a probiotika, to je jedine co ti moze pomoct.

Inac kyseliny na prazdny zaludok mozu okyslit creva a tym sposobit hnacky, preto si ich nedavaj nikdy na prazdny zaludok! A jedz dostatok alkalizujucich jedal, lebo ked si davas do tela extra kyseliny, na druhej strane v inom case si musis dodat exttra alkalizujuce potraviny ci doplnky, aby sa to v tele vyrovnalo
V tele tj v hornej castio zaludka parietalne bunky rozkladaju sol(NaCl) na Kyselinu (HCl) ktora ide do zaludka a sodu bikarbonu(NaHCO3) co ide do krvi, preto je krv ciastocne alkalicka(PH 7.4) V dvanastorniku sa kysly obsah zaludka neutralizuje pankreatickymi vyluckami, co je zmes enzymov a alkalickej zlci, takze do criev sa dostane uz neutralna zmes, alebo dokonca malicko  alkalicka.



193

Re: znížená motilita

ahoj,
dobre, tak teda kyseliny až s jedlom, len vieš na krabičke uvádzajú jesť to ráno nalačno..
takže je celkom možné, že ja som si myslela, že aké super mám probiotiká a pri tom som to užívanie celé zabila tým, že som súčasne užívala aj l-lysín HCI...
takže, ak ho budem užívať s jedlom, nemalo by mi byť nič? probiotiká teda až večer, aj s mikrovlákninami
a napínanie mohlo byť tiež z toho?
a teda mohol by to byť helikobakter-? či ten má iné príznaky?

ďakujem



194

Re: znížená motilita

Nuz navody vyrobcov su casto chybne alebo nedostatocne.
Helikobakter je v zaludku na 99%, sposobuje poskodzovanie stien zaludka a moze sposobit aj poskodenie parietalnych buniek v hornej casti zaludka, tj nedostatok kyselin. To moze viest k zlemu traveniu, zniceniu probiotickej flory a teda  k hnackam.
Ale poskodenie vyroby kyselin najcastejsie sposobuju 1-2 denne "zaludocne chripky" ako som jednu prave pred par tyzdnami prezil a odvtedy musim brat ovela viac kyselin, inac mam problem.
Dufam, ale ze sa to casom predsa len napravi, hoci v mojom veku mam primalo kyselin aj tak.



195

Re: znížená motilita

prepáč, pripadám si ako idiot, ale či som to pochopila správne:

podľa teba mám teda helicobaktera?(ale nikomu v rodine nič nie je) alebo ,,iba´´ nedostatok kyselín? je nejaký rozdiel medzi týmito dvoma, ako to môžem rozoznať?. k lekárovi sa mi veľmi ísť nechce....
lebo ma zmiatlo to, čo hovoríš, že nedostatok kyselín spôsobuje 1-2 denné žalúdočné chrípky..preože toto moje už trvá vyše týždňa.
ale veľmi si myslím, že mi to robilo hlavne to nesprávne užívanie l-lysínu spolu s probio...
ale mohlo ma z toho aj napínať? a inak tel l-lysín môžem teda s jedlom, tak by mi to nemalo robiť nič, že?
a helicobakter - ak ho teda mám, čo by som rada zistila, tak ten sa dá - podotýkam bez ATB - nejako zničiť?

veľmi ďakujem



196

Re: znížená motilita

Helikobakter je bezna zaludocna bakteria, ma ju 20% deti a az vyse 50% ludi nad 50 rokov. Nie kazdy ma samozrejme z neho problemy. A ked, tak su to problemy v zaludku, nie crevach.
Velmi zriedkavo, ked sposobi zaludocne vredy sa moze cez rany na zaludku dostat aj do krvneho obehu a sposobit problemy na srdci. Ale ako som povedal, to je len pri vredoch a aj to velmi zriedkavo.
Takze spat ku kyselinam, ked ich mas malo, musis si ich doplnat alebo sa aspon snazit ich neriedit s jedlom. Mne to obvykle staci s mensimi jedlami, s vacsimi kyseliny musim brat, ci sa mi to paci, alebo nie. Inac mam palu, a zaludocne a neskor aj  crevne problemy.



197

Re: znížená motilita

takže možnosť Helicobaktera nemám ani zvažovať, áno? ide mi o to napínanie..
a ja pálu nikdy nemávam, takže aj tak to budú kyseliny?



198

Re: znížená motilita

Nuz ked nemas ziadne kyseliny, nemoze ta v pazeraku nic palit....



199

Re: znížená motilita

Ahoj,
no s najväčšou pravdepodobnosťou to bolo z nesprávneho užívania toho l-lysínu..prestala som to užívať a je to lepšie.  avšak počas dňa - väčšinou doobeda- mi príde neskutočne zle od žalúdku, po tom sa najem a zvyšok dňa som ok. nevieš, čo to môže byť?
prosím ťa, existuje niečo ako alergia na chlad? čítala som, že áno a mama to asi má , pretože po tom ako bola vonku na zime, tak cítila ako ju bolia obe líca a na druhý deň ich mala obe červené a ako keby také veľké červené flaky...postupne to mizne, ale čo by sme proti tomu mohli robiť, ona má strašne citlivú pleť. ale fakt hrozne. má aj tie žilky po tvári, ale užíva lecitín.

ďakujem



200

Re: znížená motilita

Nemam krystalovu gulu, tj neviem ti povedat, ci mas nedostatok kyselin alebo nie. Ale bolesti zaludka(tj nir pala v pazeraku) je obvykle nasledok zapalov, ktore tam mozu nastat len pri nedostatku kyselin, ked sa premnozia rozne skodlive mikroby. Alebo mas helikobacter pilori, ktory znesie aj dost silne kyseliny a rozoziera ti zaludocne steny.
Alebo sa ti z dvanastornika pod tlakom plynov dostava do zaludka zlc , na co pomoze brat viac mikrovlaknin, napr zjest najmenej jedno jablko, aby obsah criev posunuli spravnym smerom von. To by aj vysvetlilo, preco po jedle ti to zmizne, lebo jedlo stimuluje vylucovanie kyselin, ktore tu zlc zneutralizuju.
Na regeneraciu zaludovcnych stien pomaha adaptogen DGL
Bolesti zaludka mozu byt aj od stresu, preto radim sa destresovat, co je dobra rada dnes pre kazdeho.