301

Re: AKNE

Pouzivam este to povodne GSE, mam v zasobe poslednu flasticku. Iontofrezu teda vyskusam (btw aky drotik mam pouzit?), dakujem za cennu radu. Neda mi to ale akoby sa ta cysta ziadala vycistit zvonku, mozem vyskusat na otvorenie porov nejake naparovanie?



302

Re: AKNE

Na drote nezalezi, ale predmet ktorym sa dotknes zapaleneho miesta musi byt striebro, podla moznosti co najcistejsie. Ja pouzivam striebornu lyzicku ktora je zliatina striebra a medi, bez inych kovov.Nepouzivaj niklovane striebro, to ti moze uskodit.To je take, co necerna prilis.
Telo je schopne reabsorbovat cokolvek, co ho vyslovene nedrazdi, tj ked sa nakaza znici, reabsorbcia je velmi pravdepodobna.
Lekari to riesia otvorenim na nechavaju to doslova vyhnicat prec a telo to vymyje lymfou a krvou.
Zialbohu to niekedy nepracuje, lebo najaza tam zostane a po zaceleni sa proces hnisania opakuje. Preto osobne som za znicenie mikrobov v tom utvare najprv ionami striebra.



303

Re: AKNE

Ok,dakujem Ti, vyskusam striebro a dam tu vediet ako to dopadlo. Teraz ked beriem pravidelne zakladne doplnky ktore radis, uz nebyvam chora, ale v minulosti ked som mala nejaky zapal v tele, vzdy mi velmi scernali strieborne prstene.. neviem ako je to mozne, ale snad su to zliatiny bez niklu.. zo striebra mam len tie. Zatial ahoj a dufam ze ta zivot nejak odmenuje za to co pre nas robis wink



304

Re: AKNE

Cernanie striebra je hlavne zo siry, tj nejake siru obsahujuce latky sa ti z koze vylucuju.
Nikel sa so sirou nezlucuje, takze celkom malicko niklu na povrchu striebra to striebro ochrani pred cernanim.
Ale dnes je pokryvanie striebra niklom v EU zakazane, plno ludi ma na nikel alergiu, to viem pozitivne, lebo do mojich obchodov som doviezol aj urcite mnozstvo striebra povodne vo forme sperkov na prilepsenie obratu, a kazdy kus museli v  Statnom skusobnom ustave analyzovat a puncovat(ich punc a moj ako dovozcu) a vytriedili mi vyrobky s obsahom niklu, ktore neschvalili na predaj. (To je uz asi pred 7 rokmi...)



305

Re: AKNE

moze sa aplikovat pocas laktacie na aknoznu plet so zapalenymi vyrazkami pravidelne pocas dlhsej doby lokalne na tvar roztok GSE a kokosak s GSE? nie su tam rizika pre babetko? dakujem



306

Re: AKNE

Samozrejme ze moze. Dokonca aj ked z toho dostane babatko trosku mu to nemoze uskodit.



307

Re: AKNE

ahoj RNG,
zhotovila som si tu iontoforezu, este mi nie su jasne tri veci:
1) plati ze cim castejsia a dlhsia iontoforeza tym rychlejsie vysledky?
2) mozem nechat tie drotiky s lyzicami stale pripevnene, alebo ich mam po kazdom pouziti odpojit? kvoli vybijaniu baterie.
3) nevadi ze drot je poniklovany?

Dakujem velmi pekne za objasnenie! smile



308

Re: AKNE

Viac ako niekolko minut par krat denne by som to nepouzival. to staci na znicenie mikrobov na mieste aj blizko miesta dotyku.
Pokial sa poly nespoja, tak sa bateria nevybija. Len daj pozor, aby sa lyzicky so zapojenou bateriou nedotkli, to je skrat baterie a tak sa znici velmi rychle.
Ked sa ti poniklovany drot dotkne koze so zapojenou bateriou, tak sa ti nikel dostane do tela.Osobne pouzivam medenny drot, med ked sa dostane do tela neskodi.



309

Re: AKNE

Ahoj RNG, kúpila som si lecitín (kapsulový, aj keď viem, že práškový by bol lepší) - 1325 mg. Mala by som užívať aj 2 kapsule denne alebo stačí jedna, aby som si prečistila cievy a odtučnila pečeň a tým zlepšila akné? Teraz užívam aj ginkgo biloba, môže sa užívať spolu s lecitínom?



310

Re: AKNE

Na rozpustenie tukov a tukovobielkovinnych latok na cievach treba obcas velke davky lecitinu naraz, nie malicke kazdodenne.
Gingko sa s lecitinom "nebije", prave naopak sa tvoria z nich liposomy, ktore lepsie prenikaju telom.



311

Re: AKNE

Viem, že odporúčaš lecitín 1-2 krát za týždeň. Ale v akom množstve (nielen na cievy, ale aj na odtučnenie pečene)? Predpokladám, že je to viac ako 1-2 gramy, ale ja ho mám v kapsulovej forme a neviem, či je úplne ideálne hltať niekoľko kapsúl denne, keďže jedna má 1325 mg.



312

Re: AKNE

Nuz ja pouzivam polievkovu lyzicu kopcom  aspon raz do tyzdna(tj asi 6-7 gramov). Moja zena zavari niekolko polievkovych lyzic do zeleninovych polievok.
Najma slnecniciovy lecitin uplne zmizne, a nezmeni nijak chut, naviac pri vareni vytvori rozne liposomicke formy zivin, ktore sas lepsie telesne absorbuju.
Kapsulovanie je zbytocne drahy proces, pouzivaju sa tam aj extra e-cka, co nase telo nepotrebuje.



313

Re: AKNE

V budúcnosti si asi zaobstarám práškový lecitín (tak isto vitamín C), ale zatiaľ mi musí stačiť tento. Tak moja výzbroj na akné je takáto:

- Lecitín (1325 mg, kapsule)
- Vitamín C (500 mg, tvrdé kapsule s postupným uvoľňovaním)
- Zinok (25 mg)
- Kokosový olej
- Žihlavový čaj

Bude to stačiť alebo by si ešte niečo doplnil? Neuškodí mi to (pečeni, obličkám), keď budem denne hltať niekoľko toboliek/kapsúl s e-čkami? Ďakujem.



314

Re: AKNE

Vacsina e-ciek su absolutne neskodne, zialbohu na pouzivanie boli schvalene aj take, co maju otazny ucinok. Doplnkovy priemysel sa im ale vyhyba. Takze ked je vyrobca doplnkar, najma z USA tak sa nemusis extra obavat. Ja beriem doplnky doslova na hrste dlhe roky a mnohe maju e-cka a som este stale tu, s neposkodenou pecenou.
Ale ako som povedal, telo si treba cistit od znicenych tukov, nejest ziadne potencialne tvrdnuce vo vyssich mnozstvach, brat vitamin A vo vacsich davkach na znizenie vylucovania tukov cez kozu, brat plno mikrovlaknin na odpratanie zlce s triglyceridmi a cholesterolmi von, takze sa nereabsorbuje a nezvysuje mazotok, pripadne brat aj extra enzym lipazu a silymarin na precistenie pecene.



315

Re: AKNE

Ďakujem pekne. Ešte by som chcela vedieť, či môžem užívať aj viacero kapsúl naraz alebo treba v priebehu dňa a ktoré doplnky by som mala užívať pred jedlom, po jedle alebo úplne mimo jedla.



316

Re: AKNE

Uvedene doplnky mozes pouzivat aj naraz, az na vitamin C, ktory je dobre rozprestret co najviac na cely den, lebo sa rychlo vylucuje. Postupne vylucovanie to ciastocne adresuje, ale za cenu zbytocnych e-ciek. Osobne radim skor ester C, lebo ten sa zdrzuje v tele az 5 x tak dlho, lebo ma vacsiu molekulu a tak sa da vybudovat vyssia hladina v krvi ako s kyselinou askorbovou alebo jednoduchymi askorbatmi.



317

Re: AKNE

Obzriem sa teda po tom estere C. S jedlom teda tieto doplnky veľmi nesúvisia môžu sa užívať na prázdny aj plný žalúdok?



318

Re: AKNE

Nuz niektore doplnky sa trosticku lepsie absorbuju na prazdny zaludok. Ale rozdiel nie je velmi citelny. Jedine, kde odporucam brat napr koloidnu striebornu vodu alebo zinc carnosine na prazdny zaludok je pri boji proti zaludocnej infekcii Helikobakterom pilori.



319

Re: AKNE

Tak koloidnú striebornú vodu ani zinc carnosine neberiem, tak budem užívať doplnky hlavne niekedy po jedle. To je všetko, ďakujem RNG.



320

Re: AKNE

OK. Keby ludia nejedli priemyselne znicene , tuhnuce/oxidujuce  a polymerizujuce tuky, nemohli by acne vobec vzniknut.
Lenze to by znamenalo dnes revoluciu v stravovani, tak je vsetko pokazene.



321

Re: AKNE

Ahoj RNG, uz tyzden pouzivam iontoforezu striebra na jednu velku cysticku vyrazku ktora sa mi vytvorila v strede tvare, zatial vsak nepozorujem ziadne zlepsenie sad Pouzivam 925 strieborny prsten, ktory cernie, 3 x denne po 5 minut. Je to este malo casu na zlepsenie?
Este som sa chcela opytat, zacala som uzivat vyssie davky retinolu, tak ze ked sa obmedzi vylucovanie seba cez pokozku, ci to neovplyvni aj jeho vstrebanie pri hojeni vyrazok.
Dakujem! smile



322

Re: AKNE

Striebro sterilizuje , neriesi cysty, len znici  pripadne mikroby v nich.

Vyssie davky retinolu sa prejavia az po case, ked sa v tele nahromadi dostatocna davka na potlacenie vylucovania seba.
S hojenim a vstrebavanim vyrazok to nema nic spolocne.
To sa tyka len  tvorenia acni a uhrov(comedomy)



323

Re: AKNE

Ok, a co by si mi poradil na tu cysticku vyrazku? zvysok pleti mam ok, len tu jednu vyrazku mam uz vyse mesiaca, stale je zapalena, bolestiva. Znevyhodnuje ma to v praci, uvitala by som nejake rychle riesenie. Potieram kokosakom s povodnym GSE a teda aj tu iontoforezu skusam, zatial nic moc sad



324

Re: AKNE

Cysty su smetiska tela, a telo ich vie rozlozit pouzitim enzymov, ci uz vlastnych alebo dodanim silnych enzymatickych doplnkov a jodu  selenu. Odstranenie zamorenia/smeti odstrani aj zapal.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-06 04:40:27)



325

Re: AKNE

Prosím ťa RNG, na odhlienenie od mlieka je serrapeptáza alebo nejaké iné enzýmy?



326

Re: AKNE

Serrapeptaza je na rozne bielkoviny.Tj odhlienuje cistenim neziaducich bielkovinnycvh zhlukov.
Mlieko zahlienuje aj kvoli bielkovinam, ale najma kvoli laktoze, na co je enzym lactase.

Tiez zahlienuje kvoli roznym veciam co do mlieka nepatria, ako pesticidy, herbicidy, antibiotika hormony na zvysenie podoja a ine chemikalie, ako homegenizatory a podobne.
Na stravenie mlieka alebo vycistenie tela od mliecnych produktov su enzymy na to specificky navrhnute , pod meno Dairy enzymes,ktore mozes dostat osobitne, alebo  ktorych zlozky dnes dobre a drahsie  enzymaticke zmesi obsahuju.



327

Re: AKNE

Ďakujem, asi teda skombinujem serrapeptázu s laktázou na týždeň-dva, hádam sa to môže kombinovať a zaberie to.



328

Re: AKNE

Pochopitelne sa to moze kombinovat, v lepsich/drahsich enzymatickych zmesiach ich mas skombinovane, aj s mnoho inymi specifickymi enzymami na odmorenie roznych latok v tele.



329

Re: AKNE

Kúpila som si laktázu, ale mlieko už nepijem, je to v poriadku a zbaví ma to nestrávených zvyškov mlieka za roky pitia?



330

Re: AKNE

Ano. Ale je dobre brat cele enzymy na mlieko, nie len na laktozu, lebo mliecne bielkoviny, kazeiny su tiez sucast zamorenia.



331

Re: AKNE

Ok, ďakujem. Potom keď si okrem iných enzýmov zaobstarám aj serrapeptázu, v akom množstve ju môžem brať za deň na vyčistenie bielkovín, keď nemám ešte ani 20 rokov a mám len cca 55 kg?



332

Re: AKNE

Bezne sa odporuca intenzivne branie az 3 x 120 000 IU, ale aj menej samozrejme je lepsie, ako nic. Ja top beriem len ked mam nejake bolesti tj nepravidelne.



333

Re: AKNE

Takže enzýmy cirkulujú po tele spolu s krvou, keď dokážu kdekoľvek ničiť odpad?



334

Re: AKNE

Presne tak. Aj  mnohe nase biele krvinky nesu so sebou enzymove balicky, ktorymi nicia rozne mikroby a neziaduce utvary a rozne zamorenia.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-17 21:16:34)



335

Re: AKNE

Dobry den, beriem 20 000 IU vitaminu A (palmitate) denne, chcela by som sa opytat ci pri tejto davke nie je vhodne otehotniet, podobne ako pri roaccutane. Planujem rodinu a neviem ci je nutne prestat s uzivanim.
Dakujem za odpoved.



336

Re: AKNE

Ďakujem RNG ešte raz.



337

Re: AKNE

"Nalozit" s takymi davkami  pecen je skoro nemozne. na to treba davkuy vyse 50 000 IU. Naviac pravy vitamin A nie je aniozdaleka tak toxicky aj vo velkych davkach, ako chemikalia isotretinoin.
20 000 IU je menej nez ekvivalent 6 mg vitaminu A, tj davka podstatne nizsia, ako sa predpisuje roacutanu.



338

Re: AKNE

takze ani v tehotenstve nemusim vysadzovat?



339

Re: AKNE

Nemyslim, hoci v tehotenstve je vsetko treba robit opatrnejsie.



340

Re: AKNE

dakujem!



341

Re: AKNE

OK



342

Re: AKNE

RNG, chcela by som si kúpiť na akné aj vitamín A. Retinyl palmitate ale na Slovensku asi nezoženiem a z Ameriky teraz nemôžem kupovať. Môže mi na akné poslúžiť betakarotén, ktorý sa dá zohnať ešte v relatívne slušných dávkach? (10 000 IU, brala by som dvakrát denne)

Naposledy upravil: *Alice* (2013-11-03 21:19:44)



343

Re: AKNE

Betakaroten sa meni na retinol v pomere  1:2 az 1: 24, podla toho, ci je rozpusteny v olejoch alebo nie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_A
Takze na 20 az 50 tisic jednotiek retinol palmitatu nestaci brat 2 x 10 tisic  IU beta carotenu, zialbohu.



344

Re: AKNE

Aha, okrem betakaroténu sa u nás samozrejme predáva aj vitamín A, Walmark má napr. 6 000 IU. Ak by som to brala napr. 3x denne, tak by to už bola celkom slušná dávka. Myslíš ale, že je to telu prirodzená forma vitamínu A, ktorá sa bežne predáva alebo treba kupovať výhradne retinyl palmitate? Ďakujem.



345

Re: AKNE

3 x 6000 je 18 000, co je minimum na acne. A forma retinyl palmitate, tj tukorozpustna je na acne vhodna najviac.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-05 15:53:10)



346

Re: AKNE

Tak na iHerb myslím predávajú retinyl palmitate tiež okolo tých 10-15 000 IU. Asi to nie je veľa, keď ide o akné, ale určite lepšie než nič. Len si nie som istá, či všetky doplnky aj na Slovensku obsahujú retinol alebo nejakú napodobeninu, ktorá nie je vhodná vo väčších dávkach.



347

Re: AKNE

Nuz iherb to ma celkom lacno, pozri
http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Vitam … p;flt=0000
A maju aj silnejsie, pozri
http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Vitam … Gels/14656



348

Re: AKNE

Nuž rada by som si kúpila jedny Z tých čo si mi napísal, ale momentálne nemám možnosť nakúpiť Z Ameriky. Preto si chcem kúpiť aspoň na Slovensku V menšej dávke, ale ako som už písala, mohla by som brat viackrát denne. Obávam sa ale jedného - či sa aj na Slovensku nachádza V doplnkoch Retinol alebo U nás môžu predávať rôzne napodobeniny, ktoré môžu vo väčších dávkach skôr uškodiť ako pomôcť. Nevieš o vitamíne A na Slovensku niečo viac? Ďakujem.



349

Re: AKNE

Na objednanie z Iherb ti staci len platna kredit/debit karta. Ved zo Slovenska tak objednava hromada ludi.
Ja neviem vela o tom co sa deje na Slovensku detailne, nebol som tam uz 5 rokov takze mam informacie len z druhej ruky.



350

Re: AKNE

Zdravim ja uz cca 2 - 3 mesiace robim urinoterapiu (pitie) posledne cca 2 tyzdne jem aj pivovarske kvasnice
mam take podkozne akne male hrcky hrud + krk + plecia + tvar hlavne celo chrbat moc nie a na krku su take cudne
ziadna biela hlavicka ziaden hnis proste sa netlacia aj na tvari ziadna biela hlavicka nic ma to farbu pleti takze pokial to snad neni ta plesen mislim candida tak by malo pomoct to obmedzenie TUKOV to zvladnem v poho len ma zajujimaju masla + jogurty ako to no trosku lezie a nervy ale co no rozmyslam ze si kupim jod bol by to odbry napad a mozem ho uzivat s s pivovarskymi kvasnicami ?a ps. ta urinoterapia myslis ze ma vyznam ?
vek 16 zhorsenie cca pred rokom a pol predtym som mal skor tie hnisave teraz len tieto cudne a ta hrud a plecia su skor cierne bodky

Naposledy upravil: neprijemnost (2014-04-07 15:49:42)