51

Re: Hala bala

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu pre moju znamu, ma problemy so zvacsenou hypofyzou, a neustale ma zvyseny prolaktin, musi chodit pravidelne na kontroly k lekarovi, lieky, ktore jej lekar predpisal vsak neuziva lebo je jej velmi zle z nich. Tieto problemy uz pretrvavaju niekolko rokov.
Ake potravinove doplnky by mohla uzivat a v akom davkovani? Velmi pekne dakujem za odpoved



52

Re: Hala bala

V prvom rade jod, selen a zinok, tych mame nedostatky a z nich su rozne problemy.
Jod zlepsi cinnost stitnej zlazy a ta kontroluje aj ine zlazy z vnutornym vylucovanim.
Na znizenie prolaktinu odporucam brat yam, to mam aj overene na viacerych zenach, nielen vycitane z roznych medickych periodik.
Prolactinoma je ale obvykle sposobena tumorom(nerakovinnym) na hypofyze(pituatory gland), a ako vsetky nefunkcne alebo nespravne fungujuce tkaniva v tele, treba ich odstranit a na to v tele pracuju enzymi, ktore ciastia telo.
Kedze sa u niekoho take utvaty(cysty, tumory, myomy...) vytvaraju, pomoze mu extra doplnok silnych enzymov, ktore pomozu telu tieto zamorenia a neziaduce utvary odstranit.

Jedna sa o potravinove doplnky, tj latky prirodzene, so ziadnymi postrannymi skodlivymi ucinkami, na rozdiel od chemickych patentovanych liekov, ktore lekari poznaju zo skol a predpisuju.



53

Re: Hala bala

Dakujem velmi pekne za radu, a v akej dennej davke uzivat ten yam a jod?



54

Re: Hala bala

Yam extrakt ako napr tento s 10% diosgeninu
http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail?n=0
davka 2x2 kapsule denne.
\ Na jod pozri    http://rng.nazory.eu/jod



55

Re: Hala bala

Este k tym mojim enzymom. Uzivam enzymy od firmy Now-Super Enzymes uz cca. pol roka, ale nemozem povedat, ze by sa to nejako extra prejavovalo, raz mam lepsie obdobia, raz horsie, mam pocit, akoby ten atop.ekzem s tym nemal ziaden suvis. Uzivam na odmorenie aj zvlast dairy enzymy aj na gluten od firmy Now, uvazujem, ze skusim vymenit tie super enzymy za enzymy Digest Platinum od firmy Now. Este co sa tyka toho odmorenia, uzivat 1.5 hod pred jedlom, rano v podstate uzijem na lacny zaludok tu prvu kapsulu 1.5 pred jedlom. Ale neviem ci uzivam spravne kapsule aj pocas dna. Uzijem ich 1.5 hod pred jedlom, ale aky by mal byt casovy rozdiel medzi poslednym zjedenym jedom a uzitim enzymu tak, aby sa ten enzym nepouzil na travenie toho jedla, staci mat rozdiel 2-3 hodiny? Dufam, ze som ich uzivala spravne, co sa tyka odmorenia? Napr. ked som o druhej naposledy jedla a o stvrtej si davam uz enzymy na odmorenie {1.5 hod } pred vecerou, ci staci ten rozdiel dvoch hodin na to aby sa tie enzymy nepouzili k traveniu toho jedla, co som jedla o druhej.
Tak som sa nad tym zamyslela, a nedalo mi neopytat sa na to. Dakujem za  odpoved.



56

Re: Hala bala

Ja tiez menim enzymi, lebo pes vie, co clovek z nich potrebuje a kedy a zlozenia roznych vyrobkov su rozne. Pouzivam aj Super enzymes(NOW), aj Platinum Digest aj najnovsie Jarro-zymes plus
Okrem toho samozrejme pouzivam obcas serrapeptazu a nattokinazu na riedenie krvi, serropeptaza je aj protizapalova(reuma).
Pred jedlom na prazdny zaludok 1-1.5 hodiny enzymi bez vycerpania sa na jedle prejdu do krvi a cistia telo.
Ako rychlo sa vyprazdni zaludok, to je zrejme velmi individualne. Moze to byt 2 ale aj 6 hodin, podla toho, co clovek zje. Preto na cistenie tela pouzivam enzymy rano, lebo za 8-9 hodinovy spanok sa dufam zaludok vyprazdni.
Niekedy mozes brat enzymi aj s jedlom, napr ked zjes zeleninu a ovocie, bielkovinne(proteolyticke) enzymi sa na ne nevycerpaju



57

Re: Hala bala

Chcela by som sa spytat, ake rozne pliagy {bakterie, plesne, parazity} sa mozu zabyvat v zaludku a mohli by sposobovat kozne problemy? Ale len v zaludku, nie v crevach. Dakujem za odpoved



58

Re: Hala bala

Pocet je velmi velky, pravdepodobnost je vsak najma na helikobakter pilori a niektore kvasne kultury.
Inac do criev sa dostanu zo zaludka kam sa dostanu z ust. Takze zaludocna kyselinova bariera musi byt zrejme prislaba, inac by ich doslova spalila=rozlozila.
Niektpore bakterie su mimoriadne odolne na kyseliny, pre nase stastie su to najma rozne probiotika, ale aj H.p. je tiez velmi odolna, zialbohu.Dokonca aj candida.



59

Re: Hala bala

Co by ste mi poradili ako silny antimikrobionalky doplnok, chcela by som nieco zacat uzivat, ale velmi sa v tom nevyznam. Uvazovala som nad koloidnym striebrom alebo GSE v kapsuliach. Potrebovala by som naozaj nieco ucinne, co dokaze vynicit vacsinu bakterii, plesni. Momentalne uzivam aj Parazap cleanse od dr.Huldy Clarkovej a zaroven aj doplnky na cistenie creva. Uvidim ako sa bude chovat ten ekzem. Dnes je to vlastne piaty den, tak uvidim, ale chcela by som aj nieco antimikrobialne uzivat, dakujem za radu.



60

Re: Hala bala

Na bakterie a plesne je asi najucinnejsi citricidal(pravy,60%, z Bio Chem research) alebo GSE z NutriBiotics,, ktory ma toho praveho citricidalu 33%. Davky 35/60 kvapiek do litra vody, pijes po malych glgoch cely den, nie naraz.
Kapsule treba brat co najviac rozlozene pocas dna, aby si nevynicila aj dobre probiotikla v crevach.

Na plesne , kvasne kultury a odhlienovanie je to carvacrol z oreganoveho oleja, kde ucinna davka je 3x100 mg carvacrolu
A samozrejme, dobre je brat aj silne probiotika, ktovie, aku mas floru v crevach, ci je optimalna pre zdravie alebo nie.

Ak by ti toto nepomohlo, je hromada inych v prirode(collostrum betaglukany,uncaria tometosa, lapacho, graviola atd, list je dlhy)



61

Re: Hala bala

Dakujem velmi pekne za rady, zacnem uzivat GSE z Nutribiotics a koloidne striebro. Chcela by som sa vsak opytat na davkovanie GSE, mam ho v tabletkach 125 mg, takze by ma zaujimalo kolko tabliet denne a aku dlhu dobu?
A tiez aj to davkovanie koloidneho striebra a ako dlho ho uzivat, ak by som chcela vynicit nejake bakterie, ktore nemaju co hladat v zaludku, pripadne v crevach.
Probiotika uz uzivam dlhu dobu nepretrzite, uz je to 10 mesiac, uzivam konkretne super dophilus 2 kapsule na noc, a kazdy den jedavam aj jogurt s bifido kulturou na ranajky, tak dufam, ze je to dostacujuce, samozrejme uzivam aj tie enzymy aj na odmorenie aj spolu s jedlom, ale ten ekzem vobec teda nie je na ustupe, raz je to lepsie, raz horsie nezavisle od stravy. Uzivam aj zinok, c vitamin, e vitamin, vlakniny, robim si zaroven aj detoxikacie dr. Huldy Clarkovej tak uvidim, ci sa nieco zmeni.



62

Re: Hala bala

125 mg tabletka/kapsula GSE obsahuje ekvivalent 12 kvapiek GSE. Odporucam ju najma pre ludi, ktori neznesu horku chut roztoku GSE, alebo chcu brat z dovodov "tvrdohlavych" mikrobov, tj takych na ktore podla tabuliek treba velke davky(nad 100 ppm) citricidalu.
Povrchova akcia koloidnej striebornej vody v zaludku je okamzita, ale zialbohu kratka, takze neznici bakterie zabydiovanen v zakludocnom hliene. Inac by stacilo jedno jedine pouzitie.
Moj brat si vynicil prinavratenu H.p. infekciu za tri tyzdne pitim 4x2 lyzice koloidnej striebornej vody, ktoru dostal z Lucenca, tj ta co mera TDS 6 ppm a v skutocnosti je tam striebra asi dvojnasobok, tj 12 ppm(neutralne ciastocky merac TDS nemera, lebo je zalozeny na merani vodivosti)



63

Re: Hala bala

RNG, kolko tbl. Super enzymes od firmy NOW mam brat na cistenie a odmorenie tela rano nalacno? Citam, ze ich zvyknes uzivat aj ty, teda vies, ake maju obsahovo zlozenie. Staci jednu, alebo dve?

A este mi, prosim , napis, ze mam ich preventivne ako dlho brat? Povedzme denne kazde rano po dobu 1.tyzdna, alebo treba brat mesiac a potom pauza, alebo staci raz do tyzdna? Alebo hocikedy? Nemam sajnu.

Dakujem.

Naposledy upravil: 959touareg (2010-10-01 08:25:43)



64

Re: Hala bala

Dobry den. Chcela by som sa opytat, moj 12 ročny syn ma opakovane problemy so zlatym stafylokokom.Nechcem mu davat antibiotika.Viem že radite 30 kvapiek citricidalu na pol litra vody,len neviem ci je to vhodne aj pre dieta.Ak aj ano ,ako to ma pit, ked nechce citricidal popijat cely den po troške.Tabletky nemam.Do kolkych davok to mam rozdelit,aby mu to neuškodilo a zaroven sa s tym netrapil cely den.Probiotika uživa Linex.Tiež mu davam 2 krat za den tabletu propolisu a homeopatiu Staphylococcinum a echinaceu ,čo je tiež homeopatia.Dakujem za radu.



65

Re: Hala bala

Echinacea nie je homeopatikum , ale antiviralna latka. Zialbohu ju mozno pouzivat len asi 2-3 tyzdne , potom sa musi urobit najmenej 2 tyzdne prestavka, lebo si telo na nu navykne a prestane byt ucinna(vyluci ju) alebo ked to nie je schopne, vedie to k alergiam. Preto odporucam radsej na viralne astragalus, ktory mozno brat cely cas a aj v ovela vacsich davkach, nez sa obvykle odporuca bez problemov.
Lenze na S.a. alebo na MRSA to nema ziadny ucinok, zialbohu.
Standartny "horkac" je 35 kvapiek praveho citricidalu na liter vody(BioChem research) alebo 60 kvapiek praveho GSE(Nutri biotics).
Privelke davky naraz mozu poskodit crevnu kulturu, preto to treba rozdelit na co najviac mensich davok. Samotny roztok ma koncentraciu totiz okolo 950 ppm a 200 ppm uz potlaci aj laktobacily, pre to male glgy, nech sa to v zaludku rozriedi pod tych 200 ppm, aby to v crevach znicilo streptokoky a stafylokoky, na ktore staci len 60 resp 6 ppm.
Davka 35 kvapiek citricidalu za den zvysi hladinu v celom tele nad 20 ppm, tj potlaci stafylokoky vsade. Na Streptokokovu infekciu treba davku zdvojnasobnit.
Okrem toho, ze citricidal vo vacsich davkach moze vynicit aj probiotika(ako kazde atb) je absolutne bezpecny, lebo davky nebezpecne pre telo boli urcene(odhadnute na ludi z pokusov na potkanoch, lebo predsa nikto by nevypil tolko toho horkeho roztoku) az na 32 000 kvapiek a samozrejme nikto nie je schopny vypit viac, nez 200 kvapiek tohoto velmi horkeho pripravku.
Alergie nan su mozne, ale extremne zriedkave pri tom rozriedeni.
Citricidal je na trhu doplnkov v USA od roku 1982 a pouzili ho miliony bez problemov, pouziva sa ako konzervant aj do roznych vyrobkov, najma prirodnej kozmetiky.
Linex forte je vymrazok z dvoch bakterii, tj nejedna sa o zive bakterie, len lyofilizat z nich
Je dokopy z 2 miliard lactobacilov co je velmi malo, ked pozries na osidlenie criev, kde je vyse 1000 miliard(anglicky billions) bakterii, zivych a cinnych.
Linex je prislaby a nema schopnost kolonizovat cele creva, podobne ako rozne jogurty so "zivymi " kulturami.Je to vyrobok farmaceutov....
Ja odporucam ovela vacsie davky ZIVYCH probiotik, ktore sa dalej v crevach rozmnozia, pozri napr na  http://www.swansonvitamins.com/SWL008/ItemDetail?n=0
kde mas 66 miliard(10 na deviatu) zivych=viable organizmov  z 10 roznych kmenov, nielen z dvoch a len lyofilizat.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-01 18:46:21)



66

Re: Hala bala

RNG, poprosim o odpoved, pisala som rano, je to otazka cislo 63.
Dakujem



67

Re: Hala bala

Ja beriem dve Super Enzymes firmy NOW na lacno. Podla obsahu maju kazda 20 000 jednotiek(USP) amylazy(tj rozpustia 20 gramov sacharidov, 20 000 jednotiek proteazy(tj rozlozia 20 gramov proteinov=bielkovin) a 4500 jednotiek lipazy, tj rozlozia 4.5 gramu tukov.
Na intenzivnejsie cistenie odporucam napr Digest Platinum od firmy NOW, ktora je ovela silnejsia zmes ale bez kyseliny(betain HCl)
Ked ma niekto nedostatky v enzymoch, musi si ich doplnovat cely zivot, nie kazdemu sa telo zregeneruje a opravi v tomto zmysle. Inac netravi poriadne a telo je zamorovane a podvyzivene na niektore latky.To sa odrazi samozrejme v roznych formach na zdravi a zivote.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-01 20:09:01)



68

Re: Hala bala

RNG a to mam brat ako casto tie enzymy na lacno? Kolko dni, alebo mesiacov a pauzu ako dlho? Teda ked to chcem brat preventivne.



69

Re: Hala bala

Neviem ani len nahodou , nakolko mas telo zamorene, dlzka odmorovania je zavisla od toho.
Ziadne pauzy nie su spominane, ked potrebujes doplnit chybajuci enzym. Je to latka, ktoru tvoje telo potrebuje cely cas, inac nevie poriadne travit ani sa ocistit/odmorit od roznych moznych latok, ktore absorbovalo alebo vytvorilo travenim a chce sa ich zbavit.
Ja ako starsi clovek uz beriem enzymi prakticky  s kazdym vacsim jedlom, aby som predisiel nedokonalemu traveniu a naslednemu zamoreniu tela.
Ak ich zabudnem zobrat, mam traviace problemy od paly az po plynnatost a bolesti brucha.



70

Re: Hala bala

Takže može aj dieta uživat take davky?Na flaske je napisane,že je to nevhodne pre deti a davku odporučaju len3 kv. na den pre dospeleho.Ta echinacea, viem že existuje aj v tej forme ako pišeš,ale mi mame homeopaticku verziu echinacea angustifolia 5 ch a ta je určena na anginy a celkovo imunitu,ten Linex ma 3 bakterie Lactobacilus acidophilus, bifidobacterium infants a enterococus faecium a pri davkach 3 krat denne 2 kusy mal maly už hnačky a bolestive vetry ,takže teraz berie  3 krat denne 1 kus a hnačky ustupili.Cize on asi vačšie množstvo bakterii este nevie dobre tolerovat.Ked by pil denne 3 krat po 2-3 kvapky praveho-silnejšieho BioChem research citridialu, nestačilo by to?35 kv. sa mi fakt pre dieta zda vela.Važi 52 kg a meria 169 cm.Dakujem za odpoved.



71

Re: Hala bala

Takze ten jeden mesiac by mohol stacit, ak chcem vynicit nejake pliagy, to GSE v tabletach ste mi nenapisali davkovanie, stacilo by 5 tabliet denne, rozdelene samozrejme pocas celeho dna? Viac mi vyhovuje tabletova forma toho GSE, roztok som mala problem vypit. Chcem sa este spytat, ci sa mozu pri uzivani koloidneho striebra uzivat aj ine doplnky, vitaminy, bylinky...
A s akym casovym odstupom, ci sa to nejako neovplyvnuje?



72

Re: Hala bala

5 tabliet po 125 mg je 5x12 kvapiek, to je to co odporucam. Treba ich brat po jednom dobre zapit, nech sa do criev nedostane prilis vysoka koncentracia citricidalu naraz.
Potraviny a potravinove doplnky sa velmi zriedka ovplyvnuju



73

Re: Hala bala

RNG, poprosim ta o tvoj nazor na antibiotikum LEKOKLAR XL a sirup PROMETHAZIN 5. Manzelovi to predpisala lekarka. Mal uz 5 dni suchy kasel, ktory neutichal. Dovtedy bral doplnky ako vit.C, vit.E, selen, vit.D, oregano, GSE kvapky, hroznove jadierka....no kopu doplnkov od teba a nic.
Chcem vediet, aky je tvoj nazor na tieto dva lieky, mne sa nezdaju. Ona mu ich hned naordinovala bez akehokolvek vyteru z hrdla , ci mu vobec pomozu...Ten sirup ma navyse vela neziad. ucinkov, ked som letacik precitala, az mi prislo zle.

Naposledy upravil: 959touareg (2010-11-04 16:56:21)



74

Re: Hala bala

Oba lieky su antibiotika tj adresuju niektore bakterie, ale nie vsetky, a neadresuju ani odhlienovanie, ani dfalsie mozne nakazy ako virusy, plesnove nakazy(aspergillus pneumonoae a ine) a samozrejme sa nijak nemozu dostat do prinosnych dutin, odkial mnohe plucne nakazy pochadzaju, ked sa dostanu s hlienami do pluc.
Na virusovu nakazu pozri  http://rng.nazory.eu/herpes
Na odhlienenie pluc odporucam najma hodne carvacrolu, pozri silny oreganovy olej
http://www.swansonvitamins.com/NWF339/ItemDetail?n=0  kde 3x2 kapsule znamenaju 3x200 mg carvacrolu denne.
Na infekcie v nose odporucam niekolkokrat denne kvapkanie roztoku citricidalu do nosa, v leze, s hlavou sklonenou co najviac dozadu, aby sa roztok dostal aj do celnych dutin.
http://rng.nazory.eu/infekcie

Ak sa jedna len o vzdusne alergie, nie o ziadne mikroby, pozri na temu alergie
http://rng.nazory.eu/alergie
kde odporucam brat najma quercitin(2X500 mg) bromelain(2x1000 GDU) a protizapalovy curcumin, az 2x1,5 gramu



75

Re: Hala bala

Dakujem RNG. GSE mam doma,len mi napis, ze ako urobit roztok do nosa--pises, ze treba pomer 100ml vody a 10kvapiek GSE. Sol tam nemusim dat? Ak ano, tak kolko je to na lyzicku tych 0,9g co pises?

A do oci sa ako robi roztok z GSE?



76

Re: Hala bala

Radsej tam tu sol nedavaj, trochu to sice podrazdi na chvilu nos ale to nie je problem. 1 lyzicka soli je totiz vyse 4 gramov a ked das soli privela, je to horsie ako primalo alebo nic.
Do oci staci aj 6 kvapiek praveho GSE na deci vody. Ono by to v podstate stacilo aj do nosa, lebo je to koncentracia okolo 950 ppm.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-04 20:05:28)



77

Re: Hala bala

a este som sa zabudla opytat, ze ako casto si to mam davat denne do oci, nosa ten roztok. denne mozem aj viackrat, povedzme ako si davam koloidne striebro? alebo staci raz?
vopred dakujem.



78

Re: Hala bala

Najmenej 3 krat, ked mas problem



79

Re: Hala bala

Prepac, RNG, ze sa ta pytam takto po etapach, nie naraz,no vzdy ma napadne nieco neskor.
Chcem este vediet, ako dlho mi to vydrzi namiesany ten roztok a drzat to pri izbovej teplote, alebo v chladnicke.
Dakujem za vsetko.



80

Re: Hala bala

Neobmedzene dlho, citricidal je konzervacny prostriedok, pokial to davas do cistej vody, minimalne mesiac. Ja mam zarobene v malej flasticke s kvapatkom roztok z minuleho roku, ale pouzil som destilovanu vodu.



81

Re: Hala bala

RNG, uzivam preventivne , denne Wild Yam, nakolko mavala som neprijemne predmenstruacne bolesti. Velmi mi to pomohlo, tiez sa upravila krasne menstruacia. Ine zenske problemy nastastie nemam. No Wild Yam sa mi teraz minul ale mam doma Damianu. Mozem uzivat tu? Je to na podobne problemy? Yam som objednala, no kym pride....



82

Re: Hala bala

Damiana pracuje trochu inac, ale tiez moze pomoct. Tak isto mnohym zenam pomaha pupalkovy/borakovy olej s jeho obsahom protizapaloveho GLA a adaptogen pre zeny, Don Quai(angelika cinska) a black cohosh(cimicifuga racemosa)
Zialbohu, kazdy sme ini, clovek musi casto tieto doplnky sam na sebe vyskusat, ci zaberu alebo nie.
100% ucinnost v nicom neexistuje, len pravdepodobnost ucinnosti a statistika potvrdzuju, ze yam a senovka grecka, obe obsahujuce Diosgenin, su najpravdepodobnejsie pomocne pri roznych zenskych problemoch, druhe su sice casto pomocne, ale s mensou pravdepodobnostou,statisticky. To samozrejme neznamena individualne.



83

Re: Hala bala

dne som kupil len tak v retazci susene ovocie a hodil som tam nejaku kustovnicu cinsku... nic mi to nehovorilo, ale kedze to bolo farebne, predpokladal som, ze aj plne karotenoido, tak som to hodil...
Doma som zistil, ze to patri medzi "superfoods" a obsahuje to mnozstvo aminokyselin (cca 18) co je naozaj nie bzna potravina a taktiez asi 21 stopovych prvokv...,.
Kvoli tomuto sa zaraduje medzi superpotraviny a moja otazka teda znie:
Pri suseni a spracovani dojde k znehodnoteniu enzymov a ciastocne najma vo vode rozpustnych vitaminov...
Je aj taketo susene GOJI vo velkych retazcoch skutozne superfood ?



84

Re: Hala bala

Enzymi sa znicia zahriatim nad 50 stupnov celzia.
Zachovavaju sa pri vymrazovani=lyofylizacia=freeze dried.
Karotenoidy zvacsa zostanu zachovane.



85

Re: Hala bala

takze je to naozaj superpotravina,ze ?a je to naozaj lacne ... v porovnani s internetovymi doplnkami ... no samzrejme drahsie nez susene domace zalezitosti



86

Re: Hala bala

Nechapem , pre co by nejake obycajne riasy ci ovocia mali byt donekonecna drahe. Je to len pre nedostatok konkurencie tj stare ekonomicke"ponuka/dopyt"



87

Re: Hala bala

vsetko je o trhovej konkurencii ... a samozrejme karteli, ktory vsak dlho nevydrzi a objavi sa nejaky maly dodavatel a zase je to dole . . .



88

Re: Hala bala

RNG, poprosim ta o opisanie  tohto lieku, na co sa pouziva, jeho negat . neziaduce ucinky. Vola sa PRAMIN / kupeny v Izraeli/a v zlozeni je iba napisane, ze obsahuje Metoclopramide HCL 10mg. Totizto tento liek nam odporucil  jeden lekar v Jeruzaleme, ked dcerka cely den velmi zvracala a nic nepomahalo. On isiel nahodne po ulici a videl ju, ze kazdych 10 min. zvracia a od unavy uz nevladze ani chodit. Prisiel ku nam a iba na papierik napisal nazov tohto lieku / bohuzial mi s manzelom nevieme po anglicky, takze nam to nevedel vysvetlit a sprievodkyna bola daleko/ a povedal, nech ho ideme  do lekarne kupit. Ze po uziti tablety hned po 10minutach jej mame dat zjest biely jogurt a urcite to zaberie. Ak nie, co pochybuje, tak opakovat to po 8 hodinach, no uz bez jogurtu. Predstav si, po hodine jej nic nebolo. Normalne zazrak.
Ten lekar nam v tej ulicke, zaplnenej ludmi a tisickami turistov asi spadol z neba. Velmi nam pomohol, no prakticky vobec neviem, co je to za liek. Ten lekar bol miestny, teda z Jeruzalema a podla ocitych domorodcov je tam uznavany a odbornik, tak nam to povedali...Dakujem za odpoved.

Naposledy upravil: 959touareg (2010-11-15 12:10:35)



89

Re: Hala bala

Methoclopramide je chemikalia proti vracaniu, ukludni zaludok a zrychli peristaltiku, tj materi,ly sa dostanu zo zaludka do criev a von rychlejsie.Liek bol vyvinuty povodne v Izraeli, tj nediv sa, ze ho tam dobre poznaju.

Ja mam na problemy s otravou zaludka lahku pomoc-glg koloidnej striebornej vody. A na zaludocne nevolnosti(lietanie, dlhe natriasanie v aute na zlych cestach...) dumbier a DGL.
Takze nemusim brat ziadne chemikalie.



90

Re: Hala bala

Dobry den pan RNG, chystam sa na operaciu prsnika,mam nejaky nalez (nie je to vraj cysta, nevedia co to je), ktory mi doporucili vybrat. Suhlasila som a dostala som termin, ktory sa uz raz odlozil, pretoze som sa necitila dobre - bolesti hlavy, hrdla. Ako som sa dozvedela o tom naleze, zacala som pit destilovanu vodu, zenske caje, brat vacsie davky vitaminu C a mala som zasobu Wobenzymu (viem ze je slaby, ale ked ho uz mam) tak ho tiez beriem.Beriem aj Inocell (hlavne teraz kvoli stresu). Tie moje problemy s nachladnutim neustavaju a tak mi dnes lekar predpisal antibiotika a termin zakroku sa ma znova posunut.Medzicasom som si kupila aj koiloidne striebro a tiez vytazok z grepovych semien. Koloidnym striebrom kloktam a vyplachujem nos, Z grepu vytazok si kvapem do vody ktoru pijem.
Mam v ruke tie antibiotika a tak si vravim, ci ta bolest hrdla, hlavy a upchaty nos nesuvisia s detoxikaciou organizmu.. ci to nie je nahodou reakcia na to vsetko co som teraz zacala uzivat. Mozno pracuje aj psychika,pretoze by som momentalne ten zakrok najradsej neabsolvovala vobec. Mam v plane to odlozit na neurcito.. Najlepsie by bolo keby sa ten nalez stratil. Co radite, mam vybrat tie antibiotika? Alebo len vytrvat v uzivani tych doplnkov ktore beriem? Co by pripadne este mohlo pomoct?
Dakujem vopred za odpoved.



91

Re: Hala bala

Nuz ja osobne neberiem ziadne chemicke lieky, podarilo sa mi ich nahradit potravinovymi doplnkami s obsahmi ucinnych latok dosttatocnymi na klinicku ucinnost.
Problem s roznymi nefunkcnymi tkanivami(hrcky, cysty, myomy tumory, polypy) je ze treba adresovat nielen samotny utvar, ale pricinu pre co sa vytvoril, inac sa bude opakovat a donekonecna sa neda cloveka rezat.
Priciny su obvykle hormonalne nerovnovahy, nedostatky roznych enzymov v tele nacistenie, potravinove alergie(najma mlieko a lepok),  pripadne aj cinnost mikrobov a parazitov.
Hrcky v prsiach su alebo tukove tumory alebo cysty, ktore sa vytvorili pri prebytku estrogenu, nedostatku jodu a roznych telo cistiacich enzymov. To vsetko sa da doplnit bez problemov. Cysty su vlastne smetne kose tela, ktore sa vytvoria, ked nem,a telo dost enzymov na rozlozenie roznych nahromadenych materialov, tak vytvori smetny kos miestne a don vhodi neziaduce. Problem je, ze cysty casom obvykle rastu a mozu sa v nich vytvorit rychlo rastuce poskodene bunky=bujnejuce, rakovinne, ku ktorym ma nasa telesna obrana slaby pristup a odtial sa rozmnozit a rozsirit po tele. Preto je cyst dobre sa zbavit, tak ako aj inych nefunkcnych tkaniv v tele a zaroven adresovat aj priciny, pre co vznikli, aby sa neopakovali.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-19 00:22:34)



92

Re: Hala bala

neuverutelne ... postovne z iherb.com zlacnelo zo 4 usd na 2 usd...
Swanson asi nepotrebuje zvysovat trzby smile)



93

Re: Hala bala

ja som tiez vcera objednavala, a pozerala na to ako mucha Puk. som myslela ze je to nejaka chyba spracovania. ale asi nie je :-)



94

Re: Hala bala

to je mejez nez postovne vramci slovenska ... Noniekto sa snazi, alebo je to predvianocna akcia smile))



95

Re: Hala bala

Nuz to definitivne pomoze ludom dostat lepsi vyber doplnkov za nizsie ceny.
Iherb ma velky vyber a ma aj mnohe velmi ucinne doplnky, hoci si vzdy treba davat pozor na zlozenia, kedze aj napriek postupnemu zlepsovaniu doplnkov este stale 90% su prislabe na klinicku ucinnost.(na Slovensku je to cislo blizo 100%, zialbohu, takze nakup zo zahranicia umozni ludom dostat aj ucinne doplnky, ked si dobre vyberu)



96

Re: Hala bala

Chcela by som sa spytat este ku koloidnemu striebru ci sa moze uzivat dlhodobo, napr. dva az tri mesiace, alebo mam spravit nejaku prestavku medzitym, pripadne ci mam znizit davkovanie. Momentalne uzivam 4 krat 25ml denne, takze zhruba deci striebornej vody. A este sa chcem spytat ako dlho sa moze robit ocista pecene podla protokolu dr.Bergsona?



97

Re: Hala bala

V tej rychlosti som este zabudla, z krvnych vysetreni mi zistili zvysene ASLO 158 IU/ml, a reumatoidny faktor 29.6 IU/ml, zapisali ako hranicnu hodnotu, sedimentaciu som mala v poriadku a aj vsetky ostatne vysledky. Zaujimalo by ma z coho mozem mat tieto hodnoty zvysene, s cim by to mohlo suvisiet. Este ma prekvapil nemilo jeden vysledok, ktory poukazuje nato, ze som v minulosti prekonala plucnu chlamydiu, IgA vyslo negat., ale IgG boli hodnoty 12.5 U - slabo pozit., prekonana infekcia. Nemala som ani tusenia, ze som v minulosti mohlo mat plucne chlamydie.



98

Re: Hala bala

Co sa tyka mliecnych vyrobkov, neviem ci by ich nebolo dobre vynechat este aspon 2-3 tyzdne. Inac dovodov proti mlieku celkove pre dospelych je hromada, u zien najma v spojeni s rakovinou prs.Ci uz je to zalezitost samotneho mlieka, chovu krav a krmiv, hormonov a antibiotik co im bezne davaju alebo spracovanie mlieka, neviem.
Ja sam  uz nemozem pit surove mlieko, vyrabam si vlastny jogurt, snazime sa kupovat mlieko z krav, ktore su volne pasene, bez atb. a hormonov, proste snazime sa aspon nieco spravit uzitocne, hoci sa neviem kompletne tychto vyrobkov zriect aj napriek vsetkym clankom a vyskumom proti.
Co sa tyka kokosoveho oleja, moja zena ho pouziva do varenia stale, zmiesany s panenskym olivovym, aby jeho chut prilis neprerazala.
Veci ako citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov pripadne collostrum mam vzdy po ruke, aby som mohol zasiahnut proti roznym mikrobom vcas, okamzite po zjaveni akychkolvek prvych priznakoch. Dolezite je to najma v case epidemii, ku ktorym sa prave blizime.
Oreganovy olej je vynikajuci proti kaslu aj vtedy, ked clovek este ziadne ine priznaky nema.

Ale ako som hovoril okrem tych zakladnych mineralov a vitaminov, ktore nedostavame z jedla v dostatku, ine doplnky pouzivam len v case  potreby
Za zakladne , ktore pouzivam stale su selen, zinok, jod,vitaminy C,D-3 a E, prakticky kazdodenne.



99

Re: Hala bala

Tato odpoved asi nebola adresovana na moje posledne dva prispevky, ak si najdete cas pozrite sa aj na moje otazky, dakujem



100

Re: Hala bala

Zvysene aslo znamena streptokokovu infekciu alebo nedavny utok(mohlo to byt aj pred dvoma mesiacmi)
Zvysene Ig G moze byt z hromady dovodov, nielen z chlamidii. Nechapem, ako mozu byt lekari taki nezodpovedni, ze z toho usudia prave na chlamidie! IgG je nastroj proti vsetkym bakteriam a virusom.
Ked mas zvysene ASLO, tak musis mat samozrejme zvysene IgG, lebo telo sa brani, alebo nedavno branilo.
Skoro kazdy potravinovy doplnok sa moze brat neobmedzene dlho, tj aspon dovtedy, pokial ho potrebujes alebo telo ho neodmietne(napr echinaceu nemozno brat dlhsie, ako 3 tyzdne a potom treba 2 tyzdne prestavku, inac moze mat clovek alergiu a ucinok poklesne).
Osobne neberiem koloidne striebro pravidelne, moj brat ho bral mesiac proti helikobakteru.

Ja beriem polovicny protokol dr Berksona ako cukrovkar s nadvahou uz roky(teda ked nezabudnem...), lebo cukrovka 2 je vec vahy, pankreasu a pecene a ten protokol adresuje vsetky tri ciastocne

Naposledy upravil: RNG (2010-11-25 16:57:26)