301

Re: protikvasinkova dieta

V tak malych kapsliach su len miligramy, takze keby to aj bol cisty cukor, tak to nic neznamena. Nizkosacharidova dieta je pod 50 gramov sacharidov a pod 20 gramov cukrov. Takze nejake miligramy nech ta neznepokojuju. Ale aj tak nemyslim , ze by tie enzymy mali hoci aj malu stopu cukru



302

Re: protikvasinkova dieta

ok, dakujem pken :-)))



303

Re: protikvasinkova dieta

Podobne



304

Re: protikvasinkova dieta

ahoj, rng.cez vikend som mala atak nejakyzacalo to slabsou hnackou, potom svrbenie v posve..cely jazyk biely,akoby vyzraty..ale neslo to vobec dole ani lyzickou ani nijako..tak som nejedla vobec ziadne obilniny, iba raz som si dala kukuricnu kasu, jedno pivo a jedla som aj kyslu smotanu..aj tak neviem, ci je to vlastne od kandidy,alebo je to nieco ine.dnes rano som zistila,ze nas pes ma hlisty..hoci bol odcerveny pred cca mesiacom..je mozne, ze ten atak sposobili hlisty??a nie kandida?



305

Re: protikvasinkova dieta

Mozno.
Pes vie, co vsetko mozu ktore parazity v nas sposobit.



306

Re: protikvasinkova dieta

Rng, prosim ta  možem si vypit počas diety ? smile suche vinko ,alebo radsej destilát ?



307

Re: protikvasinkova dieta

napriklad vodka alebo ja neviem aky alkohol smile  an falsi  by malo byt napisane že bez  pridaneho cukru ? a vino asi v žiadnom pripade sad



308

Re: protikvasinkova dieta

RNG, obsah cukru v melone je len 6,2 g/100g , len o nieco viac ako v zelenine..



309

Re: protikvasinkova dieta

Cervene vina maju obvykle vsetok cukor vykvaseny, biele su casto umelo zastavene v kvaseni pyrosiricitanom, tj obsahuju viac zvyskovych cukrov.
Nuz ale ja tu hovorim o intenzivnej 2-3 tyzdenne diete, a tak kratky cas sa da vydrzxat aj velmi prisna dieta. Neskor, ked je driva vacsina candidy v tele vybita a nahradena probiotikami clovek moze jest znova sacharidy, samozrejme nie privela vo;nych cukrov, lebo si vyslachti novu candidovu infekciu v crevach a teda aj inde v tele.
Zeleniny maju sice malo cukrov, ale o to viac mikrovlaknin, tj podporuju probiotika podstatne viac, ako candidu.



310

Re: protikvasinkova dieta

Je mozne pri "anticandidovej" diete pouzivat steviu?



311

Re: protikvasinkova dieta

Samozrejme je mozne



312

Re: protikvasinkova dieta

Dobry den,
chcem sa opytat na vas nazor na tieto probiotika http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnk … -Z269.html
Vdaka.



313

Re: protikvasinkova dieta

Menovane su sice udajne tepelne odolne,, ale nie kyselinovo odolne. takze sa z nich vela nedostane do criev zivych



314

Re: protikvasinkova dieta

Prajem dobry den. uz od novembra mam problemy pravdepodobne s candidou,vysetrenie stolice som neabsolvovala. vtedy som dostala 2 davky ANT na odstranenie streptokoka a gardnerie. a od tohoto casu skusam vsetko mozne. Oreganovy olej, selen, caje... v moci sa mi obcas vyskytuje biela zrazenina, vyzera to ako hnisava slina. Problem s travenim nemam. Teraz uzivam vytazok z grapefruitovych jadier 3x1 denne, a chlorellu 4x5 denne. Zatial som dietu nedotiahla do konca. pobolievaju ma kolena a chrbat dole. co sa tyka probiotik, tu by som mala jednu otazku, jedla som jogurt bifidus vo velkom mnozstve v nadeji ze sa mi upravia probiotika a az neskor som sa docitala, ze obsahuje 4.5g cukru. Takze to bolo asi kontraproduktivne. Nie mi je celkom jasne, preco ma pobolievaju kolena. je to uz proces zbavovania sa tela tohto odpadu alebo su stale zive a rozmnozuju sa?Dakujem za odpoved.



315

Re: protikvasinkova dieta

Candida produkuje toxicke latky, ktore vyvolavaju v tele zapaly, tj to su tie rozne bolesti velmi pravdepodobne.
Jogurt a ine zdroje obsahuju len miligramy probiotik a tie treba rozmnozit az na jeden kg, co je normalne osadenie criev probiotikami.
A na to musis brat hodne mikrovlaknin, tj podporit tie probiotika, a nie candidu a plesne cukrom a jemnymi mukami(skroby)
Pokial probiotika nevytlacia candidy a plesne, tak budes mat v tele neustale ich toxiny a teda zapalya znizenu imunitu celkove. Len ked probiotika vytlacia candidu, plesne a ine neziaduce mikroby v tele ma telo moznost sa odmorit a regenerovat.
Takze najmenej co musis robit je brat kvalitne zmesy probiotik a hromadu mikroblaknin, aby sa mohli rozmnozit.A jest co najmenej cuklrov a vyrobkov z jemnych muk a skrobovin.
Maximum, co sa da urobit na rychle sa zbavenie candidy mas v teme candida
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida



316

Re: protikvasinkova dieta

velmi pekne dakujem za odpoved. a mohol by si mi dat tip na kvalitne probiotika z vysokym obsahom z usa ktore by mi pomohli? urcite mas skusenost. dakujem.



317

Re: protikvasinkova dieta

Nejedna sa len o vysoky obsah , ale aj ake druhy tam su, ci znesu teplo bez toho aby boli chladene, ci znesu kyseliny v zaludku, lebo inac sa do criev zive nedostanu.
Momentalne sa mi pozdavaju najviac tieto
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … -Caps/7006
ale ako vsetky doplnky probiotik, to je len mala nasada, ktoru treba zmesou mikrovlaknin rozmnozovat mnohotisic krat.
Dobre osadene creva maju vahu probiotik az 1 kg, a aj najsilnejsie kapsule napriek bilionom/miliardam kultur ich obsahuju len desiatky miligramov. Preto ovela dolezitejsie je tu rozmnozovanie a zarucene nasadenie zivych kultur do criev, ako ci je to 5 10 alebo 50 miliard.
Pri priazninych podmienkach, dostatku mikrovlaknin sa totiz za jednu noc moze rozrast nasadena kultura 10-20 krat, ba i viac.   pri takej rychlosti 1000 nasovok moze trvat len niekolko dni. Samozrejme pri dostatku "krmiva" pre probiotika a tam je ten kamen urazu, ze malokto berie dostatok mikrovlaknin.



318

Re: protikvasinkova dieta

Dobry den..Mam priznaky ako vypad.vlasov(mastenie),suchost hrdla(rano),hlieny,sucha pokozka na hlave,vrstva na perach,karpiny v ociach(rano)...Trva to uz asi rok a pol.Moze ist o premn.kvasinky/plesne ?



319

Re: protikvasinkova dieta

Dost pravdepodobne



320

Re: protikvasinkova dieta

no bol som s tym u lekarky a aj som jej spomenul ze by to mohli byt kvasinky, vzala mi vzorky hlienu ale nic tam nebolo...takze mal by som zacat  tu dietu?



321

Re: protikvasinkova dieta

Doplnanie probiotik a najma mikrovlaknin odporucam kazdemu, ci ma nejake priznaky, alebo nie. A znizit spotrebu cukru a vyrobkov z bielych jemnych muk je tak isto dobra rada pre kazdeho, inac si mozes "svojpomocne" vybudovat/premnozit candidy a plesne v tele.



322

Re: protikvasinkova dieta

Bol som s tym u lekarky,testy nic nezistili..Biely povlak na jazyku mam takisto,co je tiez znamenim prem.kvasinien..Co poviete na  detoxikaciu organizmu glauberovou soulou ? moze mi to pomoct ? neviem sa tohto stavu zbavit uz naozaj dlho..najviac ma  trapi vyp.vlasov z toho nadm.mastenia..ked citim rano prazdne hrdlo(co je unikat),mam aj vlasy celkom v poriadku..akonahle mam rano hrdlo zahliene,vlasy mam riadne mastne,a to aj na druhy den po umyti..je to fakt hrozne hmm



323

Re: protikvasinkova dieta

Glauberov sol ti nevyhubi premnozene candidy, ale systavne brane mikrovlakniny a probiotika  a vyhybanie sa cukrom a vyrobkom z bielych muk ti ich nakoniec za mesiace vyhubi. Ked to chces urobit radikalne a rychlo, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida, ktoru musis ale dosledne prevadzat aspon 2-3 tyzdne

Na odhlienenie je NAC a oreganovy olej, tj carvacrol v nom.



324

Re: protikvasinkova dieta

Dobrý deň ja sa chcem opýtať či môžem kváskový chlieb ale myslím po dodržaní prísnej dvojtýždňovej diéty? a ešte mám otázku že rada by som si zadovážila GSE kvapky avšak som alergická na citrusy a chcela by som si spraviť aj výplach keďže mám veľmi husté výtoky,svrbenie zapíčinené candidou dočítala som sa že sú veľmi vhodné nato a zaberajú  čím by som ich mohla nahradiť ? ďakujem



325

Re: protikvasinkova dieta

V mensich davkach ako dosial mozes zacat pomaly jest sacharidy, ale cukrom sa naq urcity cas este vyhybaj.  Kym sa ti nevypestuje dobra probioticka flora v crevach. Potom ti praqvdepodobne probiotika vytvoria dostatok protilatok na potlacenie candidy vsade inde v tele.
Nezabudaj brat cely zivot dostratok mikrovlaknin a obcas si dosad kvalitne prlobiotika.
Sucasne GSE je nedostatocne ucinne, jedine, kde je este povodny ucinny citricidal je v produkte pod menom Citricidal, profesional , pozri do tem GSE a citricidal, tam som o tom diskutoval.



326

Re: protikvasinkova dieta

Pred trištvrte rokom som zobral v krátkom slede viacero antibiotík, pričom som zistil že od vtedy mám viaceré príznaky candidy. Rozhodol som sa preto vyskúšať bezsacharidovú diétu + som ti sa samozrejme všetko najprv naštudoval a tak aby to malo aj želaný účinok nakúpil všetky doplnky, ktoré odporúčate (oregánový olej, probiotiká, psylium, pektín, gse....všetko z iherbu a k tomu ešte kokosový olej a inulín z sk). Jem len vajíčka, ryby, maso, mozzarellu, orechy a kúsok masla slaniny, ktorú si pridávam do praženice a samozrejme hodne zeleniny. V kombinácii s tými doplnkami ma však v posledných dňoch začalo preháňať a to asi nebude želaný efekt, však? Neviete mi povedať čo to spôsobuje? Mám s tou diétou radšej prestať?



327

Re: protikvasinkova dieta

Nemam krystalovu gulu, takze neviem pre co ta prehana. Ale moze to byt na tvoj traviaci system prilis tazka strava, ked nemas dost kyselin a enzymov, aby si to spracoval.
Zrejme musis znizit davky tukov a bielkovin a zvyst zeleniny a mikrovlakniny.
A mozno lepsie probiotika.



328

Re: protikvasinkova dieta

dobry den,
prosim vas je toto vhodny vyber na protikvasinkovu dietu?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … -Caps/3218
http://www.iherb.com/Now-Foods-Extra-St … 0-ml/47291
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … blets/4728
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/41653

A co ten GSE? Je ok?Dakujem velmi pekne.
Este by som vas velmi chcela poprosit o radu. Dcere(3 roky) nasli z z vyterov nosa a krku toto: streptococcus pneumotic v s faze a k tomu  este stafylokokus aureus. Ako by sme sa toho mohli zbavit. Inak je zdrava akurat ma na bielo povleceny jazyk a rano jej smrdi z ust.
Dakujem este raz.



329

Re: protikvasinkova dieta

RNG chcem sa spytat na liecbu campylobactera, kedze neteri 11 r. diagnostikovali enteritídu, mala stale hnacky, triasku, trochu zvysenu teplotu. Mohla sa infikovat cerstvym kravskym mliekom z automatu,ktore vypila...Stale do nej strkaju ATB, za co nadavam svagrinej,aby jej to nedavala, vcera mala CRP 8, zvysenu sedimentaciu, opat jej lekarka dala klacid....
GSE nezlikviduje to svinstvo? Mam aj KS 40 ppm doma...
Vopred dakujem...



330

Re: protikvasinkova dieta

Dobry den RNG.
Este raz vas prosim o odpoved, hlavne na tu druhu cast otazky. A aky je Vas nazor, prosim na tieto probiotika:
http://www.biogaia.sk/products/BioGaia_drops.php
http://biogaia.sk/products/BioGaia_chewable_tablets.php
Dakujem pekne.



331

Re: protikvasinkova dieta

Mei spravny vyber. Nezabudni ale na kokosovy olej, ten ti nahradi sacharidy, ktore nesmies jest pri intenzivnej protikandidovej diete. Ten Defense Plus, obsahuje podla popisu pravy ucinny citricidal(tj ked necigania, lebo aj to je dnes mozne)
Neber probiotika spolu s antimikrobialnymi ako citricidal alebo oreganovy olej, ale najlepsie na noc s jablkom alebo zmesou mikrovlaknin.



332

Re: protikvasinkova dieta

Camphylobacter jejuni je bezna potravinova nakaza, collostrum, probiotika  s mkrovlakninami a citricidal  spolu s NAC by ju mali v pohode vybit.
Koloidne striebro sa v zaludku za par sekund znici, a ked ma nakazu uz v crevach tak tam KS uz nepomoze.



333

Re: protikvasinkova dieta

biogaia je slaba a draha.Hovori o jedinom probiotiku a aj to v milionoch, nie desiatkach miliard. A nehovori nioc o tepelnej ani kyselinovej odolnosti.



334

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem za rady. Cez vikend som objednala doplnky z iherbu, az to dorazi vyskusam dietu. Mohli by ste mi, prosim, poradit ako ten kokosak uzivat? Uz ho mam v ladnicke a caka na pouzitie. Akurat viem, ze si ho nemam davat na noc, lebo ma vela energie. Este kojim 10mes. babo, nechcela by som, aby sa to odzrkadlilo na mlieku, lebo na sladke mam stale chut. Este by som sa Vas chcela opytat na par veci, ktore vsak nespadaju do temy, dufam, ze mi odpoviete.
1.Uz som pisala, ze dcere(3 roky) nasli z z vyterov nosa a krku toto: streptococcus pneumotic v S faze a k tomu  este stafylokokus aureus. Ma na bielo povleceny jazyk a rano jej citim  z ust mierny zapach. Doktorka vravela, ze je to tam, ale zatial to netreba riesit. Myslite, ze by sme sa toho mohli nejako zbavit? Ako?
2. Aky je, prosim, Vas nazor na vceli pel? Je naozaj taky dobry pre zdravie a na imunitu?
3. Ako dlho sa uzivaju na antiviralnu imunitu vitaminy, ktore odporucate?
4. Vyskusala som Vas recept na hnacku, velmi dobre zabral (az na to colostrum, ktore bolo neskutocne drahe). Kde by sa, prosim, dalo lacnejsie zohnat colostrum, na iherbe som ho akosi nenasla. A podobne sa da riesit hnacka aj u malych deti (cca. 3 roky)? V akych davkach?
Este raz dakujem a pozdravujem.



335

Re: protikvasinkova dieta

Kokosovy olej netreba chladit, kedze je nasyteny, tj nereaktivny, tak neoxiduje a nekazi sa.
Ked ho budes jest, cast sa dostane aj do tvojho mlieka(malicko) co je ale pre babo zdrave.
Streptpkoky a najma stafylokoky sa daju velmi lahko vynicit pouzitim roztoku citricidalu, kvapky do nosa a aj pit.
Povlak na jazyku su plesne a kvasne kultury, ktore sa v tele premnozia na vysokocukrovej /sacharidovej diete alebo po tom, ako su nase crevne probiotika znicene antibiotikami.
Kazdemu odporucam brat denne mikrovlakniny a nasadit si z casu na cas kvalitne probiotika. Dobre kultivovane creva probiotikami totiz vyrobia az 70% vsetkych obrannych latok pre telo, tj viac, nez je samo telo schopne.
Antiviralne doplnky sa beru cely zivot, samozrejme nie vsetky, len niektore a treba to z casu na cas obmienat. Virusov je coraz viac na svete, prenos coraz castejsi a mnohe z nich sa permanentne usadia v tele. Takze ked proti nim aktivne nebojujes, vypomsti sa ti to.



336

Re: protikvasinkova dieta

A ako dlho by malo dieta uzivat citricidal, aby sa zbavilo toho stafylokoka a streptokoka?
A co hovorite na ten vceli pel?
Mohli by ste mi prosim dat nejaky tip na lacnejsie colostrum, to co som kupovala u nas, aby som sa rychlo zbavila hnacky, bolo hrozne drahe.
Dakujem este raz za odpoved.



337

Re: protikvasinkova dieta

Tyzden pouzivania citricidalu by malo stacit na tie mikroby, na ktore je ucinny.
Vceli pel je velmi siroky pojem, jeho ucinky velmi zavisia od oblasti a casu ked ho vcely zbieraju.
Na colostrum, pozri napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-Colostru … ules/1138.
Ja osobne mam radsej praskove z Noveho Zealandu, ale to je velke balenie pre tych, co ho potrebuju vela
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … 5-3-g/4091



338

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem RNG velmi pekne. Uz iba v kratkosti mi prosim popis tu uhinovu reakciu, ci sa to da zvladnut a ci to nema vplyv na dojcenie.



339

Re: protikvasinkova dieta

Ak mas silnejsiu uhynovu reakciu, zniz davky antimikrobialnych na cas.m, POtom je znesitelna.
Priznaky su podobne ako pri chripke= bolesti tela, hlieny a moze byt dokonca mierne zvysena teplota.
Takze opatrne, zacni s mensimi davkami, aby ta uhynova reakcia nebola prilis silna.



340

Re: protikvasinkova dieta

Ok, dakujem.  Ak mi pridu pripravky z iherbu, tak zacnem s mensimi davkami kvoli tej uhynovej reakcii a budem postupne zvysovat. Este raz dakujem a prajem vsetko dobre.



341

Re: protikvasinkova dieta

OK



342

Re: protikvasinkova dieta

Dobry den RNG,
(balicky z iherbu bez problemov dorazili)
este mi ,prosim, napiste ako mam uzivat candex, kedze pisete, ze je najlepsie na lacno, staci mi ho davat rano pred ranajkami, alebo 3xdenne pred jedlom, alebo ako?
A mozem brat aj NAC pocas diety a v akych davkach? Uz 2 tyzdne kaslem a vykasliavam hlieny a neviem sa toho zbavit a uz mam hlieny aj v nose. Dakujem.



343

Re: protikvasinkova dieta

Candex staci 2 x 2, na prazdny zaludok, hodinu pred jedlom.
NAC citricidal aj kapsule oreganoveho oleja su velmi  pomocne pri protikvasinkovej diete. Vsetky tri su protikvasinkove a pomahaju proti nakazam a zaroven odhlienuju.



344

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem RNG.
Este sa chcem opytat. Moze kava negativne ovplyvnit vysledok diety?  NAC uzivam 2x600mg. Je to tak spravne?



345

Re: protikvasinkova dieta

Uspech [rotikvasinkovej diety je vo vyhladovani candidy a nakrmeni nasadenych probiotik, nech sa mozu rozmnoit.
Kava nie je(pokial ju nesladis) zdrojom cukrov ani zdrojom mikrovlaknin. Tj nema na to vobec ziadny vplyv.



346

Re: protikvasinkova dieta

ok. Dakujem este raz. Uz to drzim 5 den a je to zatial v pohode.
Prajem pekne dni.



347

Re: protikvasinkova dieta

ok



348

Re: protikvasinkova dieta

Dobrý deň RNG,

užívala som 3 týždne citricidal a oreganový olej. Teraz som mala týždeň pauzu v citricidale. Kedy ho môžem užívať znova? A ako dlho? Ako dlho môžem užívať oreganový olej?

Vďaka Vašej diéte som schudla 11 kíl, prestala ma záha páliť a upravilo sa mi trávenie. Ďakujem.



349

Re: protikvasinkova dieta

Doplnky sa pouzivaju az na velmi male vynimky neobmedzene dlho, tj pokial ich potrebujes a telo ich znasa.



350

Re: protikvasinkova dieta

Prajem pekny vecer, ako je to s ovocim pri protikvasinovej diete? Napriklad cucoriedky viem ze maju malo cukru. A moze sa konzumovat Tofu syr? Dakujem za odpoved.