1

Téma: Probiotika - prašok alebo kapsle

Zdravim rng,

nedavno som bral po sebe dva druhy atb (beta-laktamove a cephalosporiny 3. gen.) a samozrejme si chcem teraz opravit crevnu floru.

Pytal som sa na probiotika v lekarni, povedali mi ze najlepsi je prašok rozpustny vo vode, ktora sa nasledne ohreje v zaludku a tym sa susene bakterie aktivuju a idu dalej do creva. To mi povedali v troch lekarnach. Mne to dako nedava zmysel, pretoze som vzdy predpokladal, ze kyselina znici znacnu cast probiotik priamo v zaludku, okrem toho su v jedno vrecku len 2 miliardy bakterii co sa mi zda malo... Ma tento prasok vobec daky zmysel?

Alebo je ucinnejsie zobrat kapsle s dvojobalom odolnym voci zaludocnej kyseline (videl som preparaty kde je okolo 6 - 12 miliard bakterii).

Odpoved na tuto otazku som sa zatial nedozvedel.

p.s. GSE som objednal tiež, pretoze si nie som isty ci atb vsetko vynicili a stale citim, ze nie je vsetko uplne ok, ludia su s neho nadceni,  takze ho skusim par dni popijat (ak teda dorazi:D). V Nemecku v lekarni GSE clovek nekupi, len daky akoze GSE, ktory je BIO a bla bla, ale su vnom len ine flavonoidy, ziady citricidal, pravy GSE (33%) som si objednal na ebay.de

Naposledy upravil: ShanDo (2012-02-26 13:05:38)



2

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Farmaceuti ani lekari nie su skoleni okolo potravinovych doplnkov , takze pytat od nich informacie je zbytocne, cest  vzacnym vynimkam.
Vacsina len opakuje reklamy vyrobcov, ktore su znacne zavadzajuce.
Probiotika su mikroby a zaludocna kyselina je bariera proti mikrobom.
Takze ked clovek chce rekultivovat/osadit si creva probiotikami, musi kupit take, co su zive(tj tepelne odolne) a alebo kyselinovo odolne alebo chranene obalom proti kyselinam(entericky)



3

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Dakujem za odpoved,

už som nasiel probiotika v kapsli odolne voci kyseline a teplu a spracovane tak aby bakterie boli zive.



4

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

OK. Ja odporucam momentalne najma tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0 a na ich rozmnozenie(musia sa vyse 3000 krat rozmnozit na to, aby plne obsadili creva) odporucam denne 15 gramov psylia s 3/4 litrom vody(inac ta zapecie), tiez kvalitne mikrovlakniny zo stavy stromov, 10 gramov do pol litrea vody, ja si to nosim vo flaske a popijam cely den.
Samozrejme do toho pridavam podla potreby ovocne koncentraty,vitamin C  obcas GSE, obcas Sangre de Grado a citral atd.



5

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Dobry den RNG,
citala som Vase prispevky na forach ohladne chlamydii a mykoplazmy. Ja som sa s tymto prvykrat stretla pred 2 rokmi (mala som kasel, nadchu, kychanie, stekajúce hlieny). Liecila som sa rôznymi ATB tak silnymi, ze mi uplne znicili dobre bakterie v tele. ATB som brala asi pol roka, potom problemy ustupili. Vtedy som mala aj velmi zly krvny obraz. Teraz sa mi problemy opakuju a krvny obraz je takisto zly (hgb 108, tep niekedy 111...). Z odbornych clankov som zistila, ze mykoplazma môze zhorsit krvny obraz. Tak som poziadala môjho lekara o kompletne vysetrenie krvi. Vysledky majú byt o tyzden, ale na 99% si myslim, ze mam znovu chlamydie a mykoplazmu. Kedze nechcem brat chemicke ATB - liecba zdlhava a neucinna - objednala som si cez internet prirodne produkty, ktore ste navrhli na nete. Mam teda doma: koloidne striebro, citricidal, caj Vilcacora a extrakt z oliv. listov. Nemam NAC - vadi to? Trosku sa ACC bojim, lebo môze mat nepriaznive druhotne ucinky. Aky je , prosim, Vas nazor?



6

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Nepozman ziadne nepriaznive ucinky N Acetyl Cysteinu. Je to len forma aminokyseliny tj potravina alebo neskodny potravinovy doplnok.
Nejaki farmaceuti zase strasia v prospech skodlivych chemickych liekov.



7

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Dakujem za radu, dnes som to zatial poriesil jablkom, myslim ze na 200 gramov je tam tak 3 gramy pektinu, takze som zjedol dve a este si dam vecer pred spanim s probiotikom jedno a zajtra kupim psyllium, predavaju ho v podstate v kazdom biomarkte.

Na obnovenie flory mam na obale napisane, ze mam brat denne davku 48 miliard bakterii, ale je tam tiez ze ho mam zobrat s jedlom. Vy pisete ze radsej ked sa zaludok vyprazdni. Ked sa tie kapsule odolne kyselinam, nie je to jedno?



8

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Z prazdneho zaludku sa kapsle s jablkom a dobre zapite skor splachnu do criev.



9

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Aha, jasne, to dava zmysel.

Este kratka otazka: mozem citridal nakvapkat aj do 0,5 litra Lapacha? Lebo ho popijam pocas dna a mat dve flase nie je velmi pohodlne ani uskutocnitelne.



10

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Samozrejme ze mozes.
Ja si robim komplexne mixy, kde mam napr dnes lyzicu arabinogalaktanu, 2 gramy vitaminu C, 4 kvapky stevie, 15 kvapiek GSE, 15 kvapiek Samgre de Grado , lyzicu ovocneho koncentraty(visnova stava 20:1 dnes)a pol lyzicky freeze dried aloe vera.
A s tym zapijam aj ine doplnky, co beriem,bez problemov.
Samozrejme nie probiotika, tie sa s antimikrobialnymi velmi neznasaju, treba dat medzi ne pauzu aspon 3 hodiny.

Naposledy upravil: RNG (2012-03-01 18:46:31)



11

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Parada, takze si tiez mozem robit taky koktail kazdy den a pekne popijat, snazim sa to vzdy dokoncit do siestej a potom zvycajne az tak o desiatej beriem probiotika. Psylium uz mam, takze to si do koktailu pridam tiez.



12

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Psylium a pektiny znacne zahustia drink, arabinogalaktany nie ani zdaleka  natolko.
Modifikovanym citrusovym pektinom a arabinogalaktanom pripisuju aj protirakovinnu cinnost



13

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Tie modifikovane citrusove pektiny som uz aj pozeral, ale ceny su trosku privysoke na mna. Chcel som to pouzit na detoxikaciu resp. chelaciu, ale neviem, este sa rozhodujem ze co použijem.

Ta koriandrova vňat, v akej podobne to treba jest a koľko a ako dlho? Ublizi tepelne spracovanie účinkom?



14

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Nuz na Slovensku kedysi predavali jablcny pektin na zahustovanie lekvarov. Ja kujem arabinpgalaktan odtialto
http://www.swansonvitamins.com/SWU508/ItemDetail
Psylium dostanes aj na Slovensku.
Cilantro,, tj vnat koriandra sa da pestovat aj doma , v kvetinacoch.Koriandrove semena predavaju v korenarstvach.
Surova alebo pouzita v natierkasch(pesto:,velka  hrst cilantra, 2 lyzice kokosaku, [par struckov cesnaku, sol korenie a napr tekvicove semiacka alebo piniove jadierka alebo nejake orechy, dobre posekat na procesore na jemnu pastu.) Samozrejme sa da pouzivat aj inac, Portugalci ho davaju hodne do zemiakovej polievky, mozes ho jest aj varene, hoci surove je zdravsie.Cilantro vyzera ako petrzlenova vnat, ale ma intenzivnu nezvyklu chut, ale da sa na nu zvyknut)



15

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Psyllium je v dobrej cene tu http://www.vemica.sk/psyllium.php?sekce=10, praskova dobra forma...



16

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Vidis, clovek nemusi nevyhnutne platit vela za odmorovanie tela a podporu rozmnozovania sa probiotik



17

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Ja zijem v Nemecku, takze koriander alebo psyllium nie je problem zohnat. S koriandrom bezne varime a psyllium som kupil v bioobchode, kde maju vselijake doplny dobrej kvality (okrem ineho aj probiotika, ked to porovnam s tymi z lekarne, tak je to az na smiech co tam predavaju). Niektore veci z iherb maju aj na amazon.de pripadne na niektorych inych strankach.

Jediny problem som mal s citricidalom, lebo nemci vyrabaju resp. predavaju dake divne GSE, su tam ine flavonoidy uplne (naringin, isonaringin and neohesperidin), asi ucinne ale nemam sajnu ako velmi a na co, okrem toho je cena dost vysoka. Pravy citricidal zakazali predavat na vnutorne pouzitie, teraz je oficialne len na "vonkajsiu dezinfekciu". Ten mam tiez objednany v koncentracii 33%, avšak ešte neprisiel, dufam ze sa postou nestratil big_smile



18

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Pravy povodny GSE je patentovane silne zaktivizovany vytazok z grapefruitovych semien, ktory vyrobila a patentovala firma BioChem Research, a ktory pouziva firma NutriBiotic ako 33% citricidal v svojom originalnom GSE. Ine napodobneniny, z inych firiem nemaju ani zlomok ucinnosti a farmacia sa brani zakazom dovozu ucinnych latok zo zahranicia a podporuje predaj neucinnych, ako ten nemecky Grapefruit Kernel extrakt, alebo brak predavany na Sovensku pod meno citrovital alebo este horsie, Citrogrape.
Narangin, bioflavonoid z kore grapefruitu je viacmenej pre nas skodlivy, lebo zastavuje v peceni vyrobu niektorych potrebnych enzymov, pre to sa neodporuca pit grapefruitovu stavu peri mnohych liekoch, aby sa nestalo, ze bez prislusnych enzymov ich hladina v tele stupne do skodlivych vysok.
Pravy citricidal ma len 0.5% naranginu, tj primalo na to, aby bol skodlivy pre nas.



19

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

No napriklad mozes kupit nieco taketo: http://www.gesunde-dinge.de/shop/Geocid … -50ml.html pocul si uz o tom?



20

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Samozrejme som o tom pocul, tak isto o tom poculi v BioChem research co, kde s tymto zacali a patentovane to aktivovali(zosilili antimikrobialnu cinnost) na mnohe mikroby az vyse 30 nasobne pod menom registrovanym ako Citricidal(registracna znacka). A to uz zacina ohrozovat zaujmy farmacie.  Tak sa to vyraba uz od roku 1982, znacne ucinne, a zatial sa to tu nasej FDA nepodarilo zakazat, lebo nemaju ziadne dokazy na skodlivost.
Nuz v Europe zrejme netreba ziadny dokaz, tam to jednoducho zakazu a ludia , najma disciplinovani Nemci, zrazia opatky, Jawohl , Mein Herr.
Na stastie, v USA su ludia "nedisciplinovani" a tu sa len tak lahko veci nedaju zakazat.



21

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Kazdopadne dakujem za rady. Idem si dat trochu koriandrovej vňate big_smile

p.s. mohol by si mi dat dake tipy na casopisy, ktore mas predplatene, alebo daku databazu kde by som eventuelne mohol hladat clanky v oblasti alternativnej vedecky dokazanej mediciny?

Naposledy upravil: ShanDo (2012-03-04 17:05:27)



22

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Pozri napr na
http://www.rng.nazory.eu/lekari-vedeckej-alternativnej
alebo na
http://rng.uforum.sk/forum/94/alternativni-lekari/
Samozrejme tito lekari musia tiez z niecoho zit(svet bezi dnes na peniazoch a najma alternativni lekari maju znacnu spotrebu na advokatov, lebo ich farmacia a organizovana medicina stale napada a chce zastavit), preto najst zadarmo na nete nieco nove je dost  nepravdepodobne.
Ja sice uvadzam aspon daco  z netu, ale to len pre to, aby som ludi uistil, ze je to uz dost zname a ze som si to nevyvical z prsta.
Moje povodne informacie z periodik zialbohu nemozem pre autotske prava tu kopirovat, kto si to chce overit z originalov musi do toho znacne investovat,tj peniaze aj cas, minimum rozne clenske na tychto lekarov, co vydavaju rozne periodika s novsimi spravami. Samozrejme tie najnovsie sa ani do tohoto nedostanu, to si drzia na svojich klinikach urcity cas prisne tajne az po par rokoch, ked sa uz tajnost neda dalej drzat to napisu do svojich periodik.

Ak sa aj nieco nove dostane na internet, tak je to obvykle zaroven aj reklama na nejaky produkt, ktori mnohi z tych lekarov nielen pouzivaju, ale aj predavaju masove  pre inych zaujemcov, nez len pacientov na svojich klinikach
Inac to "vedecky dokazane" je dost relativny pojem. Podla FDA je vedecky dokazana liecivost len, ked prejdes cez ich schvalovaci proces, co trva 10 rokov a stoji v primere dnes 850 milion dolarov. To samozrejme je velmi zla investicia, lebo prirodne veci sa nedaju patentovat, tj peniaze by sa ti nikdy nevratli spat, lebo bez patentovej ochrany po schvaleni by to mohol dat hocikto ovela lacnejsie na trh.
Preto jedine schvalovania su na zaklade neskodnosti a testimonialov lekarov a vyskumnikov, co mali s tymito prostriedkami uspech.
Jedno je jasne, ze tieto potravinove doplnky nesmia ani najmenej poskodit v odporucenych davkach, inac nemozu byt na trhu povolene a preto ich ludia masove kupuju a zaplnaju alternativne kliniky, kam sa clovek nemoze casto vobec dostat, ako su preplnene. A to aj napriek tomu, ze tam musia vsetko draho platit z vrecka, lebo skorumpovane poistne spolocnosti, kontrolovane a patriace do medickeho monopolneho priemyslu, odmietaju platit za akekolvek ukony, co FDA neschvaluje.

Najlepsi dokaz ich ucinnosti je v samotnych lekaroch v USA, ktori aj ked len 1.5 % ich odporuca/predpisuje alternativu  az 90 % alternativne doplnky  sukromne pouziva , tak asi nieco vedia,po com nerozpravaju, a  na svojich pacientoch nepraktizuju pod tlakom monopolu organizovanej mediciny....

Naposledy upravil: RNG (2012-03-04 18:17:10)



23

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Ok kuknem, ja si eventulne aj nieco predplatim alebo kupim to nie je problem, za vedomosti sa plati.



24

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Vyborne.clovek nesmie zostavat v nevedomosti len za to, ze si to velke monopoly zelaju.



25

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Ahoj RNG.
Poprosim ta, odpovedz mi na otazku, ktora sa mi vobec nezda.
Dnes mi lekar povedal, ze ked si stale roky kupujem jedno probiotikum, teda to iste, ze to straca ucinok, nakolko crevne bakterie si nan zvyknu a po case nema vyznam.Ze treba stale menit a kupovat ine. Je mi to divne, nakolko si kupujem pomerne dobre, co sa tyka naseho chabeho trhu - ma 8 kmenov, je odolne voci teplote, kyselinam, rozpusta sa iba v crevach ,dokonca obsahuje aj inulin-prebiotikum.
Nepoviem, keby som uzivala iba 1-2 kultury, ze potom musim doplnit aj ine, ale myslim si, ze 8 kmenov nie je tak malo.
On mi odporucil tekute, no tekutym neverim a malo iba 4 kultury obsiahnute. Apritom to boli tie iste kultury ktore su obsiahnute aj v tom mojom probiotiku.
Co povies?

Naposledy upravil: 959touareg (2012-04-26 17:35:30)



26

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Lekari budu odporucat farmaceuticke znacky probiotik a tie su "daleko za opicami" od kvalitnych dnesnych , ponukanych doplnkovym priemyslom.
Inac o probiotikach lekari vedia zalostne malo, takze na ich rady by so nedal nic, cest vzacnym vynimkam, co sa s tym naozaj vazne zaoberaju.
V crevach je vyse 2000 roznych moznych kultur a nevieme este, ktore su nam na kolko uzitcne. Takze rada obmienat nie je nelogicka. Ale pri probiotikach je ovela dolezitejsia tepelna odolnost, kyselinova odolnost a branie mnozstva mikrovlaknin,(10 -20 gramov minimum denne) lebo aj tie super obsazne kapsule maju len stovky miligramov a creva plne osadlene obsahuju kilogram probiotik, tj potrebujes hromady mikrovlaknin na ich rozmnozenie.



27

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Nechce sami mi zakladat novu temu, tak sa spytam rovno tu: mozem GSE pouzivat aj len tak prevencne ako kuru povedzme 2-3 tyzdne? Mam totiz v plane uvarit si vzdy vecer 0,5 litra Lapacho (teda ten by som mal pit aspon mesiac), nech sa do rana vyluhuje, do toho namiešať 30 kvapiek GSE a popijat to cely den a vecer potom probiotika.
Okrem toho som si zaobstaral Silymarin, dávka s protokolu Dr. Berksona sa mi zda dost velka, staci aj ked si dam povedzme 2*250 mg? Alebo treba tych 900mg? Mam totiž aj miernu psoriazu a ta sa objavila, ked mi namerali mierne zvyseny bilirubin (a teda som sa docital, ze regeneracia pecene moze pomocť vyriesiť aj psoriazu, na druhej strane niekde pisali, ze za psoriasu podla najnovšieho môže vírus, takze mozno aj daky roztok olej+GSE bude riešenie). Je dobre uzivat aj psyllium ked uzivam Silymarin? Alebo staci vecer s probiotikom?

Naposledy upravil: ShanDo (2012-08-08 09:03:50)



28

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Sylimarin zvysuje tok zlce, s ktorou odchadza z pecene zamorenie. Zialbohu verlka vacsina zlce aj toho zamorenia sa dale v crevach reabsorbuje spat do tela. Preto je dolezite tu zlc spolu so zamorenim nasiaknut do nejakeho absorbentu za vyniest z tela. No a mikrovlakniny su na to vyborne.
900 mg sylimarinu nie je nijak extra vela, pri akutnych otravach hubami pouzival dr Berkson a ini az 3000 mg sylimarinu.
V case epidemii ja veru pouzivam GSE na pravidelnej baze, niekedy aj mesiace v kuse. Tiez nizssiu davku, 20 az 40 kvapiek denne.

Psoriazu sposobuje privela roznych moznych mikrobov,rozneho zamorenia  dokonca aj kozne parazity(demodex foliculorum), najma ked maju v crevach niektore pre nas skodlive mikroby.
Takze to je boj na dlhe ruky, odmorenie tela(enzymi, absorbenty) odmorenie pecene, a rozne mozne antimikrobialne prostriedky, kym sa ti nepodari pricinu/priciny zasiahnut.



29

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Dakujem, takze všetko jasne, kupil som si rovno 100 g silimarinu, uvidime co sa bude diať dalej.



30

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

OK



31

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Ok, ešte posledna otazka:

1. môzem brat silymarin aj bez jedla t.j. nie je nahodou rozpustny v tukoch? Lebo rano nikdy nemam naladu velmi jest.
2. Je nutne dbat na poradie, teda najrpv silymarin a pol hodinke psylium? Aby sa nahodou silymarin nevstrebal do psylia a rovno a nevyplavil?

Dakujem.



32

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Sylimarin je velmi slabo vodorozpustny, ale zlc ho emulzifikuje. Samozrejme s tukom sa absorbuje lepsie, pripadne s bioperinom este lepsie.
2. mikrovlakniny nasiaknu do seba cast tukovych latok vzdy, tomu sa neda vyhnut.



33

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Ahoj RNG,zhanam tieto probiotika:

Streptococcus salivarius

Co maju na iHerbe,je napisane,ze sa musia prepravovat v chlade..

http://www.iherb.com/Now-Foods-OralBiot … -Ice/23650

Potrebujem ich co najskor,cakat do zimy nechcem,aj tak by sa mi asi nezarucilo,ze tu cestu vydrzia,nasla som toto na u nas :

http://www.mojalekaren.sk/lactoflor-90cps/

alebo:

http://www.informacieprepacientov.eu/ed … Lactoseven

ale tu nepisu,ze kolko tam coho je,iba ze to "prejde" cez zaludocne stavy...

Dakujem za radu,Cora



34

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Lactoflor su v podstate len yogurtove kvasinky. Ja osobne radim napr tieto:
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
ktore su aj tepelne aj kyselinovo odolne.
Bliss12 su vyborne, ale velmi malo tepelne stabilne a viacmenej navrhnute len pre ustnu mikrofloru. Ja som si ich nechal poslat v zime a drzim ich na lade.A aj tak som si nie isty, ci mi pomahaju....



35

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Tie probiotika od Healthy-Origins uzivame,mne ide hlavne o probiotika,co posobia v ustach - Streptococcus salivarius,alternativne toto by nemohlo byt?

http://www.iherb.com/21st-Century-Healt … ules/12535

nepisu,ze treba prepravovat v chlade..

Dakujem,Cora



36

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Uvedena je obycajna yogurtova zmes, ja osobne pouzivam yogurtovy zakvas/starter s podobnym obsahom, sam si kvasim, yogurty, kde je pocet zivych organizmov podstatne vyssi, nez v akychkolvek probiotickych doplnkoch.
Zialbohu, yogurtove kvasinky su povacsine citlive na teplotu a nie su odolne na kyseliny v zaludku, takze len mala cast ma moznost z nich sa cez zaludok presmyknut.Ale vyhoda domaceho zakvasania je, ze su v nom zarucene zive a cerstve kultury.
Zialbohu, to su len niektore z probiotik a clovek potrebuje z nich hodne roznych druhov, nie len kultury na yogurt.
Ale pravidelne jedenie/pitie produktov so zivymi kvasinkami je pre ustnu floru aj crevnu velmi dobre.
Posledne som kupil tento
http://www.iherb.com/Yogourmet-Freeze-D … kets/11770
z ktoreho som pouzil zatial len 2 vrecka, lebo ja necham vo flasi na spodu vzdy trochu zakvasu a prilejem na to vlazne mlieko a posadim do velkeho hrnca teplej vody, co mam v drese, a po asi 6 hodinach tam znova napustim teplu vodu,m tak to mam vykvasene asi za 36 hodin Mne nevadi, ze to trochu "odpochoduje" z yogurtovej kvality , lebo z detstva som bol zvyknuty pit prirodzene kvasene mlieko, bez pridavania kvasiniek, a to malo nie celkom yogurtovu kremovu konzistenciu.



37

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Tak teraz som zmatena :-)) Zhanam ten Streptococcus salivarius aby ho dostal do ust na cmulanie,nech sa mu osidli aj v ustach...Ked bol mensi,tak som mu tie Healthy Origins vysypala z tobolky a prehltol ich s tekutinou,ale teraz uz v pohode prehlta tobolky,len chcem mu davat este aj ten Strept...Jogurty ani zakvasy mu nemozem davat,ma alergiu na mlieko a laktozovu intoleranciu..Cora



38

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Na nasadenie probiotik do ust mu mozes znova trochu odsypat z tobolky, staci celkom malicko. Ale ten strep.salivarius K-12 je nieco celkom nove a velmi ucinne udajne proti mnohym skodlivym mikrobom v ustach, dokonca v nose a vnutornom uchu. Skoda, ze je tak velmi citlivy na teplo.



39

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

A tento by nemohol byt? Nenasla som nic pisane,ze by musel byt v chlade:

http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … nges/42229



40

Re: Probiotika - prašok alebo kapsle

Na vacsinu probiotik to sice nenapisu, ale len niektore vydrzia dlhsie izbovu teplotu.
Skus, nakoniec tam nie je len K-12, ale aj  specialny bacillus coagulans, bakterie  od sliznic odhakujuci xylitol a manitol, a ciastocne antibakterialny spearmint, ktory zaroven sprijemnuje dych. Asi si to kupim aj ja, lebo som uz vybehol  z vyrobku firmyu Healthy Directions  pod nazvom Ear, Nose & Throat Defense, kde som sa prvy raz stretol s S. salivarius K-12 a tento vyrobok radil Julian Whittaker, MD, jeden z mojich odporucanych alternativnych lekarov, ktoreho periodika si predplacam uz vyse 16 rokov.