301

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

OK



302

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

kde zozeniem  cisty chlorid horečnaty ?



303

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Na co?
To nie je dobry zdroj horcika pre telo. Ma malicku molekulu tj vypadne z tela velmi rychle. Napr chlorid vapenaty, co davaju lekari bolestive injekcie vychadza s tela mocom za pol hodiny az hodinu v znacnej davke.
Tum mas kvalitu do kupela
http://www.iherb.com/Life-Flo-Health-Pu … 39710?at=0
tito ti predaju draho tabletky lacnej soli
http://www.iherb.com/Alta-Health-Magnes … 10682?at=0
a na pomylenie ludi predavaju koncentrovany roztok MgCl2 vo vode pod menom "magnesium oil", samozrejme poriadne draho, a to je naviac ani nie potravinarska/doplnkova cistota, len kozmeticka, tj nevhodna podla mojich kriterii ani na kozu, kedze koza je polopriepustna a teda sa to "nevhodne na vnutorne pouzitie" predsa len dovnutra dostane.
Nastastie len malicko a obvykle to malicko obsahuje minimalne mnozstvo zamorenia, takze to nepredstavuje ziadny problem.



304

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG napísal(a):

Na co?
To nie je dobry zdroj horcika pre telo. Ma malicku molekulu tj vypadne z tela velmi rychle. Napr chlorid vapenaty, co davaju lekari bolestive injekcie vychadza s tela mocom za pol hodiny az hodinu v znacnej davke.
Tum mas kvalitu do kupela
http://www.iherb.com/Life-Flo-Health-Pu … 39710?at=0
tito ti predaju draho tabletky lacnej soli
http://www.iherb.com/Alta-Health-Magnes … 10682?at=0
a na pomylenie ludi predavaju koncentrovany roztok MgCl2 vo vode pod menom "magnesium oil", samozrejme poriadne draho, a to je naviac ani nie potravinarska/doplnkova cistota, len kozmeticka, tj nevhodna podla mojich kriterii ani na kozu, kedze koza je polopriepustna a teda sa to "nevhodne na vnutorne pouzitie" predsa len dovnutra dostane.
Nastastie len malicko a obvykle to malicko obsahuje minimalne mnozstvo zamorenia, takze to nepredstavuje ziadny problem.

no z centralchemu som dostala odpoved na ten cisty horčik. chcem to pre syna,odporučili mi to na strankach zdravi a-z ako kuru na nadobličky + zhanam selen, b1 , b5 sladke drievko už mama,le neviem kolko a do čoho mu to davat  a ten lugol,na neho som pisala mail



305

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz neviem, ci ti to pomoze. Poskodene nadoblickove zlazy(adrenal glands) regenerovat nie je jednoducha zalezitost, a casto to okrem jodu a inych potrebuje aj extrakt zo zvieracich nadobliciek, ktory obsahuje hromadu latok pouzitelnych na regeneraciu nadobliciek.
Pozri napr na
http://www.iherb.com/Nutricology-Adrena … /3412?at=0
a zmes vytazkov z rastlin, roznych adaptogenov, vcitane sladkeho drievka(licorice/glycerrhyza glabra) a B-5
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ad … /7923?at=0



306

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

prepac, nebola som na webe. dnes sa spytam,kolko vyjde cele balenie..



307

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

ok, takze to balenie toboliek obsahuje tisic ks a je za 10 eur



308

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Pan RNG, objednala som z Healthdesigns 3 balenia nattokinasy 2000FU  po 30 ks, pre priatela, ktory ma tlak 148/100. Kolko ma toho denne uzivat, kolko ma pouzivat cecka. Mam mu na ten tlak objednat aj Bstres z iherbu?
dik



309

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

oriesok72 napísal(a):

ok, takze to balenie toboliek obsahuje tisic ks a je za 10 eur

to je smiesna cena , prid na skype



310

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nattokinaza sa pouziva od 2000FU vys, intenzivne od 3 x 2000 fu vys.
Dobry zdroj je napr
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ps/33?at=0



311

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zdravím. Je L-karnitín fumarat, dobrá voľba? keď chcem dostať do seba vačšiu energiu a odbúrať dole, nejaké tie kilogramy, samozrejme bez cvičenia to nejde, keďže mení tuky na energiu + má aj iné zdravotné benefity. Alebo by som mal použiť tzv. Chitosan na schudnutie, a na tú energiu taurin, alebo skombinovať všetky tri doplnky?



312

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

L karnitin je samozrejme dobry pri odburavani tukov a budovani svalstva. Len opatrne s tym, nevybuduj si privela svalstva, lebo to je potom cely zivot extra namaha na tvoje organy. Chitosan je len material, co na seba viaze tuky a znemoznuje ich absorbciu v crevach. Nevidim ze by mal extra vyhody, lebo tak ta pripravi aj o rozne tukorozpustne vitaminy.
Tej energii nerozumiem. Na yyrobu energie treba nbajma sacharidy, kde samozrejme komplexne s nizkym glycemickym indexom su najlepsie.
Celkovo na zvysenie spalovania tukov su termogeneracne prostriedky, ako kofein, citrus auracium, gotu kola, teobromin,7 keto DHEA a najnovsie mikrovlaknina glucomanan(dietny prostriedok pod menom Lipozene)
Na potlacenie chute su ciastocne octy, silne pracuje Hoodia gordonii(kaktus) a na to, aby sa nestravili skroby je vytazok z fazulovin pod menami Phase2, phaseolin atd.



313

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

1.RNG,ked som si kupila aloe vera a chcem ho denne uzivat...odporucaju na lACNO RANO, ALE JA UZIVAM NA CREVA aj psyllium, inulin /mam tie problemy s bacilom co mi nasli/, mozem rano uzit aj aloe aj psyllium, alebo aku pauzu medzi nimi mat?

2.a druha otazka.....vecer probiotikum s jablkom brat denne, kedze ranoberiem psylium,ci staci aj kazdydruhy den brat probiotikum?
dakujem



314

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Aloe a psylium sa skor doplnaju, nez vylucuju.
2. mikrovlakniny treba v crevach cely cas, bez ohladu v ktoru hodinu a s cim ich beries, len ber s nimi dost vody, aby ta nezapieklo.
Ked sa ti dostatrocne rozmnozia probiotika, tj na vyse 1000 nasobok tych kapsuliek, tak dalej nemusis dalsie kapsulky brast, lern po hnacke, po atb alebo velkej davke antimikrobialnych ked sa tio vacsina probiotik alebo vyhodi alebo znizi.
Ale miklrovlakniny ber cely cas, lebo ked prestanes, podvyzivis si probiotika a mozu ich "premoct" ine kultury v crevach.



315

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG

vyssie pises, ze ked sa dostatocne rozmnozia probiotika na vyse 1000 nasobok... To sa da vediet, ze kedy sa rozrastli na 1000 nasobok?



316

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

NUz malo by sa to dat zistit zo vzorky, ale zialbohu to lekari nerobia. Ale poznas to na tom, ze sa budes lepsie citit a menej chorob sa ta bude chytat.
Dokonale osidlenie criev pri poctivom krmeni mikrovlakninami moze trvat aj niekolko tyzdnov.

Ale daju sa znicit za par dni antibiotikami....A kym sa nerozmnozia spat a neobsadia cele creva, telo je znacne oslabene.

Ked tak uvazujes vahove, to je len moja uvaha, nepoznam cisla na to, ked potrebujes vypestovat 1 kg probiotickych bakterii, nehovoris o gramoch krmiva pre ne.

Napr na kg slepacieho masa potrebujes 3 kg krmnych zmesiek, na 1 kg hovadzieho masa az 10 kg krmiva, to viem od pestovatelov.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-01 00:43:54)



317

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG beriem na úzkostnú poruchu v kombinácii s tetániou dlhodobo (pár rokov) 1xdenne polku seroxatu(10mg) a spitomin. Skúšala som ešte z tohoto polovičné dávky ale pred asi 2 týždnami prišli problémy v robote a zasa som na dávkach pôvodných,keďže zase sa mi objavili veľmi nepríjemné príznaky. Chcela by som lieky postupne vysadiť. Môžem si 1x denne k tomu pridať 5-HTP a brať to nejakú dobu spolu? Ďakujem Indiga



318

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Hej mas pravdu tazko vypocitat vahu krmiva pre bakterie :-)

A kedy sa po antibiotikach mozu brat probiotika? Niekto hovori ze sa mozu brat sucasne, niekto ze nie, lebo sa znizuje ucinok oboch. Mozu sa brat hned po vysadeni ATB, alebo treba par dni pockat?



319

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobry den RNG,mohol by si mi odpovedat na otazku c.317*dakujem ti za vsetky tvoje cenne rady a nekonecnu trpezlivost



320

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

seroxat/paroxetine je na zvysenie hladiny serotoninu, co dosaahuje efektom SSRI
http://en.wikipedia.org/wiki/Paroxetine
To iste, ba dokonca viac robi aj vytazok z byliny St Johns Wort, kde odporucena narazova davka musi obsaahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu Tato narazova alebo kazdodenna davka sa nesmie velmi prekrocit.
% HTP je polotovar na vyrobu serotoninu, ktory si z neho podla potreby telo vyraba. Dacvka je 100 az 200 mg, a neuspava.
Spitomin/buspirone je antianxiolytikum, tj ciastocne utlmovanie, nie vsak tak skodlive, ako benzodiazepinove oblbovaky. Ale je ich aj takmplno, niektore prispievaju k priznakom, ako tyhnutie svalstva a trasenie sa a podobne. Viac na
http://www.medicinenet.com/buspirone-oral/article.htm

Tlmenie dosahujes aj inym neskodnymi prirodnymi latkami, ako napr SAM-e alebo L-theaninom, a to bez skodliucych postrannych ucinkov tej skodlivej utlmujucej drogy.



321

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Kedy sa po antibiotikach mozu brat probiotika? Niekto hovori ze sa mozu brat sucasne, niekto ze nie, lebo sa znizuje ucinok oboch. Mozu sa brat hned po vysadeni ATB, alebo treba par dni pockat?



322

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

ATB posobia v crevach len niekolko hodin. Ak su vstrebane alebo vylucene, mozu sa probiotika znovu rozmnozovat. Ak tam nedas nove probiotika a ich vyzivu, mikrovlakniny, rozmnozia sa ine, co sa tam nachadzaju, ktore atb neznicilo. Takze ja osobne radim pouzivat stale probiotika, niekolko hodin neskor ako atb, najlepsie na noc s hropmadou mikrovlaknin, alebo aspon s jablkom. Atb vedia znicit celu crevnu floru, tj radove az 10 na 14tu organizmov, takze prilis sa nemozu vycerpat na radove ovela menej, tj asi 10 na desiatu, co mas v tych najsilnejsich probiotickych kapsuliach.
Takze s tym" znizem ucinnosti" antibiotik to asi nie je tak....

Nuz ale probiotika su samozrejme znicene zakazdym ked pouzijes atb. Preto ich treba obnovovat neprestajne podla moznosti. Ziadne cakanie, to da len sancu inym parazitnym kulturam sa rozmnozit.  A krmit, nech sa co najskor rozmnozia.

Ja pouzivam radsej take antimikrobialne latky co znicia skodlive mikroby, ale neposkodia uzitocne probiotika.



323

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Do kelu, dobrala som antibiotika a nebrala som probiotika.

Velmi dlho som odolavala braniu antibiotik, ale ked sa moj stav len zhorsoval (zapal priedusiek), uz som sa na to dala. Len skoda ze som sa ta tuto otazku neopytala ked som ich zacala brat. Vcera som ich dobrala, okamzite idem na probiotika. Asi mesiac som pred atb brala probiotika a dost mikrovlaknin. Zrejme su fuc, tak musim znova. Ale zase som o nieco mudrejsia.
Dakujem.



324

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Chcem sa este opytat, ci napr vitaminy ako su E,D3,C,K2 ale aj zinok, selen mozem zobrat spolu. Ale tak spolu ze ich supnem do seba naraz. Naraz myslim hned po sebe.
Lebo doteraz som brala po jednom a robila som medzi nimi cca 4 minutove prestavky. Tiez beriem exktrakt z oliv.listov, Cats Claw a yam, a este planujem doplnit DIM kvoli myomu.

O enzymoch a kyseline ani nehovorim.

Ten napad so zmiesanim praskov (aloe, arabinogalactan, C... ) do flase som uz robila, a je to super. Usetri mi to kopu casu a mam pravidelny prisun ako si pisal.

Takze tie horeuvedene mozem spolu? Pripadne vitaminy a mineraly spolu a tie exktrakty a ostatne neskor osobitne?

Naposledy upravil: Yannie (2012-05-02 23:54:53)



325

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Flora v crevach je velmi dynamicka.
Od potravy, roznych zivin a prisunu novych mikrobov s jedlom sa pocty jednotlivych mikroorganizmov v crevach dost rychlo menia. No a atb. to cele prudko zmenia a tym casto oslabia telo a daju moznost niektorym mikrobom, co neznicia sa premnozit.Tym sa porusi mikrobialna rovnovaha v crevach a nasleduju rozne zdravotne problemy, najma spojene s imunitou, ale aj ine.
A jedine, co crevo spravi, ked sa v nom nahromadi privela drazdinych mikroorganizmov je, ze sa ich snazi vyhodit hnackou aby dalo moznost dobrym sa rozmnozit. Ale na to ich musis do criev dodat a podporit vyzivou=mikrovlakniny,  najma fruktooligosacharidami, ako inulin.
Crevo si nevie probiotika vytvorit, musi ich dostat z vonku a tak isto vyzivu pre ne.

Najdolezitejsia je prva davka probiotik, ta ma byt co najvacsia a plno vyzivy pre ne, mikrovlaknin, ktore musis/treba brat cely zivot, aby si si zabezpecila stale dobru crevnu floru, kde ma byt najmenej  90% probiotik.



326

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nastastie mam doma aj arabinogalactany aj inulin, aj psyllium a aj tie kvalitne probio z iHerbu, takze uz som aj zacala.

Este ta prosim o odpoved ohladom uzivania doplnkov:

Chcem sa este opytat, ci napr vitaminy ako su E,D3,C,K2 ale aj zinok, selen mozem zobrat spolu. Ale tak spolu ze ich supnem do seba naraz. Naraz myslim hned po sebe.
Lebo doteraz som brala po jednom a robila som medzi nimi cca 4 minutove prestavky. Tiez beriem exktrakt z oliv.listov, Cats Claw a yam, a este planujem doplnit DIM kvoli myomu.
O enzymoch a kyseline ani nehovorim.
Ten napad so zmiesanim praskov (aloe, arabinogalactan, C... ) do flase som uz robila, a je to super. Usetri mi to kopu casu a mam pravidelny prisun ako si pisal.
Takze tie horeuvedene mozem spolu? Pripadne vitaminy a mineraly spolu a tie exktrakty a ostatne neskor osobitne?



327

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

indiga napísal(a):

RNG beriem na úzkostnú poruchu v kombinácii s tetániou dlhodobo (pár rokov) 1xdenne polku seroxatu(10mg) a spitomin. Skúšala som ešte z tohoto polovičné dávky ale pred asi 2 týždnami prišli problémy v robote a zasa som na dávkach pôvodných,keďže zase sa mi objavili veľmi nepríjemné príznaky. Chcela by som lieky postupne vysadiť. Môžem si 1x denne k tomu pridať 5-HTP a brať to nejakú dobu spolu? Ďakujem Indiga

Dobry den a mozem si k seroxatu a spitominu pridat aj 5-htp?Dakujem indiga



328

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

5-HTP je len velmi dobry polotovar, z ktoreho si telo samo vyrobi serotonin.



329

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

yanie, ja beriem casto naraz aj 10-15 kapsuli, pokial neobsahuju latky, co sa medzi sebou vzajomne "biju" tak sa daju brat spolu, samozrejme.A pri doplnkoch je len velmi malo takych co by sa nemali brat spolu, napr probiotika a antimikrobialne latky. alebo med a zinok alebo zdroj kyselin a alkalizator.
Vodorpozpustne, co maju v tele kratky polcas zivota(vit C, ALA, ...) treba brat casto v mensich davkach, tak aby sa hladina v krvi udrzovala rovnomernejsie.



330

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

toto ma zaujalo, ze med a zinok sa nema kombinovat. Ja mam od now optizinc a tam je presne tato kombinacia. Co to sposoboju a preco sa potom taka kombinacia predava?
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-OptiZi … s/738?at=0



331

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zinok by mal byť nevhodný v dávkach nad 50 mg myslím (pokiaľ s tým neberieš aj určitú dávku medi), lebo môže dôjsť k absorbcii medi, teda prebytok jedného z nich "vytláča" ten druhý, ..teda nadbytok napr. zinku spôsobí nedostatok medi.. Aspoň myslím.. Zdá sa mi, že môže dôjsť aj k absobrcii železa, ale nie som si istý, nechcem rozširovať bludy, nechám to radšej na RNG



332

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Privela  zinku vyvolava nedostatok medi. Privela zeleza vyvolava nedostatok  zinku aj medi. Preto je zle sa predavkovat zelezom,.ktoreho mame povacsine v strave dost pri normalnom traveni a absorbcii. len velmi zriedka ho treba doplnovat, napr docasne pri silnej anemii. Ale tam ho treba dodat vo forme chelatu, ako napr bys glycinat, spolu s vitaminmi B-6, B-9 a B-12. A samozrejme aj inymi stopovymi, za co posluzi vyborne 1 gtram spiruliny, ktora obsahuje rozne ine materialy potrebne na tvorbu cervenych krviniek, vcitane foriem medi  v chlorofyle, a  roznych nuklleotickych kyselin.

Ak doplnujes Fe, Zn a Cu,  dobre je brat kazdy z menovanych osobitne, aby si vzajomne nepotlacali absorbciu. Niekedy to mozu vyriesit aj rozdielne formy tychto mineralov, kde si vzajomne konkuruju menej.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-04 03:59:59)



333

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, je prosim ta tento extrakt stevir kvalitny?
http://www.e-shop.vivatnatura.sk/store/ … a-20g.html



334

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nepoznam,, neviem sa vyjadrit.eklama nan je prilis bombasticka, ved sa jedna len o nahradne sladidlo, nic viac.



335

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, je mozne,ze ked konzumujem cca 2x do tyzdna iba biele maso: kura,ryby, morka, prip. zajac, mozem mat poruchy krvotvorby prip.zrazanlivosti?dik



336

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

To je velmi komplexna otazka. Je do toho zapletene aj travenie, aj stav probiotik v crevach, pripadne zaplesnenie tela, tj najma kostnej drene, ale kostna dren moze byt poskodena aj desiatkami chemikalii, vcitane roznych liekov.A tiez roznymi inymi mikrobami. A dokonca to moze byt aj dedicne, co je posledny lekarsky tromf, ked nevedia najst nic , co by vedeli diagnozovat. A niekedy nielen posledny tromf, zialbohu, lebo tak sa vyhovoria casto z neschopnosti.



337

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prosim ta mozem spolu brat extrakt z lubovnika bodkovaneho a hriby na zvysenie imunity a k tomu rupafin(antihistaminikum).

vit C ako antihistaminikum zatial brat nemozem lebo po vitamine C mam trochu krvi v moci - ale urologicky mam vsetko OK.



338

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

C nie je extra antihistaminicke, skus quercitin, dumbier a rozne enzymy.
Tak krv mas v moci, ale mas urologicky vsetko "OK". To mi nejak nesedi, vsakze. Krvacanie zo sliznic je obvykle ked su niecim napadnute, ci uz mechanicky=kamene, alebo biologicky, tj rozne mikroby, vcitsne nasich vzdypritomnych virusov, ktore zrejme nespia, ako to lekari casto nazyvaju, ale potichu skodia.
Rupafin/rupatadine ma v pribalovej listine varovanie, aby ho nepouzivali ti,. co maju s pecenou alebo ladvinami problem. To u mna zazne cervene svetlo:pozor, skodi peceni a ladvinam. Oficialne sa to vsak neudava a na zozname su len ine mozne skodlive ucinky, pozri
http://www.drugs.com/uk/rupafin-10mg-ta … -8999.html

Inac lubovnik, hriby a ripafin by sa nemali vzajomne bit ani vylucovat.
Hriby na zvysenie imunity by si musel brat na kvanta, miligramy nestacia. Na zvysenie imunity treba totiz minimalne 2 x 200 mg betaglukanov, intenzivne az 3 x 500 mg betaglukanov. A neucinkuje to na virusy, zialbohu.
Na virusy pozri do temy Herpes, pridavam este monolaurin, citral berberine a Sangre de Grado, ktore je zaroven protizapalove, tj moze ti v pripadoch zapalov pomoct. Na zapaly samotne  je ale daleko najlepsie pouzit 3 x 1500 mg curcuminoidov s 10 mg bioperinu.

Pre istotu si daj zmerat koagulaciu krvi, mozno mas slabu zrazanlivost. A prezriet cievy, ci nemas nahodou krehnutie, to tiez moze sposobit krvacavost. Na spruznenie su rozne antioxidanty, a najma citrusove bioflavonoidy ako hesperidin a diosmin



339

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zdravim RNG
Chcem sa spýtať na L-arginin, doporučuju ho používať na vysoký tlak, je to vhodne, pripadne s čím ho užívať.



340

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

L arginin rozsiruje cievy tym, ze doda NO2 vo roztiahne docasne cievy. Ale davka na to potrebna je dost velka, a nemyslim si, ze pravidelne branie takejto davky(5 gramov) je zdrave. A ucinok je aj tak len docasny, podobne ako ked ludia beru nitroglycerinovu pilulku alebo ine rozsirovace ciev(vasodilatatory)
http://www.l-arginine.com/?gclid=CJ7ivJ … KgodsHlCWw
pozri na ine adresovanie napr tu
http://rng.nazory.eu/vysoky-tlak



341

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG zdravim po dlhsej odmlke.....chcem sa ta opytat,co povies na pripravok -ampulky injekcne...

MD-LUMBAR -na lumbalnu oblast /obsahuju kolagen + Hama-melis virginiana/ a tiez 

MD-HIP -na bedrovy klb
/obsahuju kolagen + fosforecnan vapenaty/

- su to nejake injekcne ampulky, GUNA MD, ktore odporucila reumatologicka mame, su velmi drahe, tak nevieme,ci sa oplati ich kupit...je tam tusim 10ks v baleni a stoji to cez 30-40€.
dakujem.



342

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ja som doplnkar, tj odporucam jedine ustne brane doplnky, pripadne transdermalne.
Na klby odporucam glcosamin, chondroitin, MSM, hyaluronicku kyselinu, extrakt zo zelenej musle a rozne protizapalove vcirane curcum,inu, boswelinu dumbieru, a roznyc enzymov ako bromelain, serrapeptaza atd.
Na klbovy maz CMO, cetylovane oleje a jest avokado, 2 tyzdenne. Nuz a obhryzanie sliach na dobre uvarenych kostiach, zivocisna zelatina a podobne su tiez dobre zdroje mukosacharidov, prirodne,minimalne spracovane.

Injekcny kolagen sa vobec nemusi zabudovat , takze neviem, ci su tie injekcie vobec ucinne.



343

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zdravim vsetkych..


RNG, chcel by som sa spytat, ci mozem brat takuto kombinaciu doplnkov, z dovodu prevencie, tj. posilnenie organizmu celkovo.. Neviem ci mam nejaky specialny problem, no udajne oslabene klby (o tom sme sa bavili na zdravi :-)
cize v zozname su veci na klby, ktore som nasiel.
vseobecne by som si chcel vybudovat imunitu.. resp poriadne dat dokopy vsetko, co sa da tymito doplnkami zlepsit (na uroven blizko k maximu, alebo rovno na maximum, pomaly ale aspon iste..)
dufam ze chapes ako to myslim, lebo pisem ako hotentot smile

mam ale alergiu na gluten a laktozu (mliecnu asi len), resp skor intoleranciu ako agresivnu alergiu.

celkom rad by som predovsetkym zlepsil:
oci, chrbticu, tie klby, chrup/zuby, kozu (na nohe mam asi zacinajuci excem, alebo proste vcelku suchu kozu, celkom natiahnutu, velmi casto to nahovara na skrabanie sa, cize to svrbi, vonkajsia cast lytka na oboch nohach), celkovu telesnu vykonnost, tj. energiu a zlepsit aj spanok (dlho zaspavam, vstavam ako zabity, energia sa dostavi az okolo 20-22 vacsinou), a obcas som cely den ak ozabity, unaveny, spomalene reflexy, pomale myslenie, pomale reakcie. nie extremne, no je to badad, je to citelne..

cize zoznam:

Doctor's Best
Best Serrapeptase
DB096 • 270 Veg Caps
(pisu tam ze 40,000 Units )


Swanson Premium
Glucosamine, Chondroitin, & MSM
Item# SW1081 • 500/400/200 mg 240 Tabs


Swanson Ultra
Nattokinase 2,000 Fibrinolytic Units
SWU419 • 100 mg 30 Caps

Swanson Ultra
Policosanol
SWU204 • 20 mg 60 Caps

Swanson Premium
Traditional Red Yeast Rice
SW1182 • 60 Caps


Swanson EFAs
Super EPA Fish Oil
SWE026 • 100 Sgels


Swanson Premium
Bromelain
SW277 • 200 mg 100 Tabs

Swanson Ultra
Albion Complexed Selenium
SWU067 • 200 mcg 90 Caps

Swanson Premium
Zinc Picolinate Body Preferred Form
SW1113 • 22 mg 60 Caps

Swanson Premium
Kelp (Iodine Source)
SW337 • 225 mcg 250 Tabs

Swanson Ultra
Full Spectrum E with Tocotrienols
SWU209 • 120 Sgels

Ester-C with Citrus Bioflavonoids
AM091 • 1,000 mg 180 Veg Tab


NOW Foods
Vitamin D-3 2000 IU
NWF643 • 2,000 IU 240 Sgels

(We may not be able to ship this item to your area. See all shipping restrictions.)
hmm, to som zvedavy, ci to poslu alebo nie.. alebo to mam radsej dat prec zo zasielky?
napr ze by colnica robila problemy..


Aky je rozdiel medzi
http://www.swansonvitamins.com/SWU209/ItemDetail
a
http://www.swansonvitamins.com/SW152/ItemDetail
?

Pre bezne pouzitie, tj. prevenciu staci to lacnejsie?

Inac, pre pobavenie - 100kusov 400UI stoji tu 18USD
http://www.magister.sk/produkt/detail/p … nt-120cps/

dobry rozdiel, co ? smile

inac zatial skusam doma brat toto: (studene oleje, len na lyzicu a zapijem vodou a skladujem v chladnicke)
http://www.bio-obchod.sk/bioprodukt.php … tsn6ep6pt7
http://www.bio-obchod.sk/bioprodukt.php … tsn6ep6pt7
potom som zacal pecivo posypavat CHIA semienkami, a vlastne viac takychto "superpotravin" ale nechem prilis odbacat od temy, tak koncim.
ma to podla teba vyznam ?

PS: ak by si chel linky k tym produktom co som sem skopiroval, tak ich mozem sem hodit, len som na zaciatku nechcel, lebo neviem ci by si ich aj tak klikal, a mozno staci takto, cize neviem smile

dakujem..

EDIT:
Este CMO



    Jarrow Formulas, Inc.
    True CMO
    JR119 • 380 mg 60 Caps
    In Stock

A to avokado, to mozem normalne zo supermarketu kupit, zostalo tam este nieco co mi pomoze? (v supermarkete skladovanom avokade myslim)

...nebude toto vsetko overkill? big_smile

Naposledy upravil: Justin Case (2012-07-20 21:43:37)



344

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz je toho plno, co chceas brat, ja beriem este viac, ale ja som cukrovkar a 66 rokov stary clovek, ktory pracuje vyse 60 hodin tyzdenne uz desatrocia a pre to potrebujem nejake extra ziviny a ochranne latky.
Avokado ma v sebe 16% olejov, ktore sa nekazia velmi skladovanim a cast ktorych su tzv nezmydelnatelne(unsaponifiables) to su tie, ktore sa v tele pouziju v klbovom maze
CMO je ucinnejsie, ale o hodne drahsie,lebo je to vytazovane zo zvieracich olejov.
Tocotrienoly su az 50 krat tak ucinne antioxidanty, ako tocoferoly. Ale su podstatne drahsie.
A nevidim tam ziadne enzymy a kyseliny, ani vlakniny a probiotika a nie som si isty, ci ich mas dost. Mikrovlkaknin urcite nie, a probiotika dnes prakticky nemozno dostat z jediel, ked su vsetky dokladne umyvane a sterilizovane.
Mnoho lekarov odporuca brat extra mikrovlakniny a obcas si nasadit cerstve probiotikla, nech sa mozu rozmnozit a kolonizovat creva.
Jo kupujem od Swansona nattokinazu firmy Doctor's Best, znacku, ta je lacnejsia ako Swansonova, a tiez vyborna.Nakoniec zatial jedina vyrobna nattokinazy vo velkom je Japonska, a vsetci ostatni tam len kupuju vo velkom a balia pod svojimi menami.



345

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

jaj tak, chapem, cize mam brutalne medzery smile
to som vlastne len tak, bez nejakeho hlbsieho skumania nahadzal do kosika (zatial ale neobjednal)

pre doplnenie info, vek mam 24 a pracujem tak skor narazovo ako pravidelne, cize x-dni nic, len sedim pred TV/PC popripade lahky sport obcas, ale ak pracujem tak je to skor nefyzicka praca, jedine co je fyzicke je dlhe cestovanie v aute a praca na PC, popripade stretavanie sa s ludmi, cize skor praca na mysel (sustredenie) a sedenie, ako namahava fyzicka cinnost..

cely tento napad mi napadlo z dovodu, aby som predisiel problemom v buducnosti, tj. nech si co najviac "zakonzervujem" telo aspon v takej forme ake ho mam dnes (dost "zhlumpovane btw" cize velmi rad by som ho dal dokopy, asap, a co najlepsie. "zhlumpovane" mojou pracou, tj. sedavostou, a chorobami (problemy s chrbticou sice len zacinajuce ale kedze mam jednu nohu kratsiu o takmer 4cm, tak podla mna chrbtica je odpisana uz teraz, ak s tym nieco rychlo nesrpavim a zhlumpovane celkovo v zmysle, ze som doteraz prakticky nic pre telo neurobil, i ked stravu som sa snazil drzat si v tej skor kvalitnejsej skupine, tj. malo mastneho, domaca produkcia atd.. )

EDIT: jednym slovom - investicia (do zdravia) (koniec EDITu)

teraz sa snazim vsunut do jedalnicku aj take veci ako goji, chia, sezam, slnecnicove / konopne / tekvicove semienka, rybi tuk, lapacho, vilcacora, brahmi (ajuverdske), kokosove napoje a v blizkej buducnosti ak sa to podari tak aj tie klicky.. ALE netusim ci toto vobec pomoze smile

Naposledy upravil: Justin Case (2012-07-22 18:58:20)



346

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobra strava samozrejme ze pomoze a skodliva poskodi. O tom tu nie je vobec rec.
Ale doplnat je treba najprv to, co telu chyba, tj selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3, cistit si cievy lecitinom, brat rybacie alebo ine oleje ako zdroje EPA a najma DHA, co inac telo nevie casto vyrobit v dostatku, a samozrejme pravidelne si nasadzovat probiotika a zivit ich dostatkom mikrovlaknin.
Ked mas potom problemy alebo nachylnost na ne, treba to najprv adresovat stravou a podporou travenia a absorbcie a az ked to nestaci tak doplnkami.
A pravidelne cvicenie sa neda nijak nahradit, telo potrebuje pohyb na cirkulaciu, nielen krvi ale najma lymfy, nasho odpadoveho systemu, kde lymfy je az 4 x tolko, ako krvi a nema ziadnu inu "pumpu" na cistenie tela nez pohyb svalov.



347

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobrý deň!

Chcela by som vás požiadať o odporúčanie niektorých doplnkov. Mám 19násť rokov, našťastie netrpím žiadnymi ťažkosťami ani ochorením, ale páči sa mi predstava, že si stravou a potravinovými doplnkami dokážem i naďalej udržať pevné zdravie. Prečítala som množstvo vašich príspevkov, jednak na stránke i na fóre, ale aj tak by som si radšej nechala poradiť, s ktorými doplnkami máte i vy najlepšie skúsenosti a sú na prírodnej báze. Mala by som záujem o tieto produkty:

- lecitín
- oregánový olej
- extrakt z olivových listov
- ALA
- GSE
- biotín B7
- B5
- D3
- ester palmitat C
- selén
- E
- tekutý vitamín E

Mohli by ste mi, prosím, odporučiť tie najlepšie prípravky z iherb-u? Bola by som veľmi vďačná. Plus by som sa chcela opýtať, či bude stačiť, ak budem tieto doplnky užívať raz za týždeň. Ďakujem



348

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz menovane ja osobne pouzivam podla potreby  kazdodenne, prakticky.
Tekuty vitamin E pouzivam len do kremov, pozri na temu prirodna kozmetika.

GSE, oreganovy olej a extrakt z olivovych listov  pouzivam, ked citim, ze na mna nieco lezie, inac nie.
Ked vyberas doplnky, pozri na obsahy ucinnych latok a prepocitaj si to na cenu.Podla toho vyberas. A ceny sa neustale menia, tj musis si to sama vyberat a prepocitavat.
Lecitin  inulin a psylium mas aj na Slovensku, pozri firmu vermica, napr na inulin maju ceny lepsie, nez z dovozu
http://www.vemica.eu/eshop/inulin-vlaknina-z-cakanky
Mikrovlakniny su potrebne na cistenie criev, absorbciu toxinov a vyzivovanie a rozmnozovanie probiotik. Tieto totiz vyrobia az 70% vsetkych obrannych latok pre telo, tj podstatne zvysuju imunitu.
Mikrovlaknin treba brat kazdodenne aspon 15 gramov(2 polievkove lyzice) a obcas si nasadit aj probiotika, lebo inac v nasej strave , ktora je sterilizovana do znacnej miery tieto nedostaneme v dostatku.



349

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ďakujem pekne! Ešte som rozmýšľala, že by som si skúsila týždeň rozvrhnúť na dve polovičky, čiže by som prvé tri dni zobrala Se, Zn, MSM, Vit C, chlorellu, GSE, vit E, vit D3, I; druhé tri dni by som to zopakovala (ale nie každý deň, len za tie tri dni zobrala po jednej tabletke z každého) a jeden deň v týždni mávam očistu - pijem iba šťavy, nesladený čaj a čistú vodu, tak vtedy by som si dala všetky tie látky vyššie uvedené, plus máme doma vápnik z iherbu na detoxikáciu a ALA. Myslíš, že by nevadilo, ak by som to takto užívala a nie každý deň resp. každý druhý podľa obalu?



350

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

OK, nieco je lepsie ako nic. Ale mikrovlakniny a vitamin C minimalne by som pouzival kazdy den, nakoniec aj ester C ma zivotnost v tele len asi 5 hodin, kyselina askorbova len hodinu.