101

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

bludicka napísal(a):

By ma zaujímalo, keď odmietniem prevziať balík, či ho colnica posiela na svoje náklady naspäť do Ameriky, alebo ja musím zaplatiť dopravu, alebo balík neposiela naspäť. Možno keby som pár krát odmietla, už by som nebola taká atraktívna na platenie DPH, na DPH som už zaplatila pomaly do 200 Eur zo všetkých tých zadržaných zásielok. Lebo pravdupovediac nemám už najmenšiu chuť platiť DPH z mojich liekov tomuto štátu.

Pýtal som sa na to. Poštovné späť hradí pôvodný odosieľateľ, čiže napr. iHerb. Nevedela mi povedať koľko, lebo to si určuje americká pošta.



102

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja si osobne myslim , ze to nie je sluzba narodu ani ochrana vnutorneho trhu, ked na potravinove doplnky, co zlepsuju zdravie a odbremenuju zdravotny system narazia clo.
To nie je nic ine, ako zdieranie ludi a poskodzovanie zdravia tym, ze im neumoznia dobru prevenciu. Miesto toho, aby na to prispievali, tak to este takto znemoznuju.
Ale to je medzi vami a vasou vladou. Ja by som protestoval a ked sa najde dost ludi, mozno by to oslobodili od dani a DPH.



103

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

noo.je idealny cas,ked je po volbach..nova min. zdrav. vyhlasila,ze je zdrav. v ubohom stave...



104

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Teraz som skúšobne nahadzoval do košíka na healthdesigns a poštovné International Airmail je síce 5,97 USD (ako som písal v príspevku č.100 o Int. Airmail..), ale poštovné pri DHL je dosť nízke pri malom počte doplnkov najmä s nízkou hmotnosťou..
napr. mne po nahodení 3 doplnkov s malou hmotnosťou (0,48 lbs) v hodnote $30.31 vypočítalo takéto poštovné:
DHL International (4-8 Days) $3.18
International Airmail (1-4 Weeks) $5.97
International Airmail (6-10 Days) $6.97
DHL Tracking International (4-8 Days) $29.97

Inak po nahodení týchto 3 doplnkov s ktorými som to rátal, by vychádzalo poštovné spolu 3,04 USD
takže nejaké centy by to možno ušetrilo.. Tak veľa balíkov by zas mohlo byť "podozrivé" colníkom a v budúcnosti by si zrejme lepšie pamätali mená..



105

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Aj mne teraz healthdesigns vyhadzoval vyššie poštovné... takže už aj oni zvýšili.

Ten DHL International je tam teda podozrivo lacný.

Inak pozor na to DHL, to sa automaticky preclieva a možno je tam aj prísnejšia kontrola tých súm.

Podľa mňa je lepšie objednávať z healthdesigns, lebo oni tam píšu tie polovičné sumy na balík a riziko, že colnica odchytí balík aj pod 22 Eur je omnoho menšie ako pri odchytení balíka nad 22 Eur a koniec koncov nie je to môj problém, čo tam píše Healthdesigns, ja mám svoj doklad o kúpe a max. zaplatím to DPH.

Odkedy som zmenila meno, colnica mi nezadržala nič. Ale ani neobjednávam nejaké veľké sumy, max. do 35 USD.

Rozhodne sa ale neoplatí balík neprevziať z colnice. Čo písal Ivan, zaslanie naspäť do Ameriky platí iherb, takže ak by iherb takto doplácal, mohol by stopnúť zasielanie balíkov do "problémovej krajiny".



106

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Keď niekto použije to DHL international u Healthdesigns, tak sem napíšte, či Vám to automaticky preclievali. To nechápem ako tam môže byť pri DHL službe za jeden doplnok poštovné 1,72 USD, možno je to nejaká akcia.



107

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Hej, o tých 1/2 sumách som písal vyššie, je to lepšie s healthdesigns, ale oni majú takmer všetko out of stock... Minule som im aj napísal, že potrebujem určité doplnky, tak v priebehu pár dní sa objavil jeden z nich aj na sklade.. Na ostatné mi nereagovali, zatiaľ..

Presne, ani ja som tomu nepochopil..že prečo je DHL Int. také lacné...

Prečo sa DHL automaticky preclieva?
Tým preclievaním myslíš len clo? Alebo aj DPH?



108

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

DHL healthdesigns:
Nie je s poistenim a ani s tracking number, je to ta ista sluzba ako ma iherb za 6 USD, cize nemusite sa bat ziadneho povinneho preclievania. Healthdesigns ma vselijake akcie, ja som napriklad neplatil za postovne(klasicke, nie dhl) nic, 2x colostrum 120tbl.
Nevyhoda je, ze maju toho malo na sklade a dlho sa caka na zasielky(momentalne cakam uz vyse troch tyzdnov). Vyhoda je, ze posielaju zasielky menej napadne(obalka) a s polovicnou cenou.
Ponuky, ktoru teraz maju, vyhodne postovne cez dlh, by som sa urcite nebal.

Odporucam aj zlavu 5 USD pre prvu objednavku po pouziti tohto kodu: 5758368



109

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Neviem, kedy si objednával, ale "klasické", teda International Airmail už bohužiaľ nie je také lacné.
Ja som mal tiež jednu objednávku s poštovným 0 USD, ale to už teraz neplatí, poštovné Int. Airmail je stále, statické 5,97 USD.. Pri ťažších objednávkach aj väčšie..
Nevýhody sú presne tie, čo píšeš a čo tu bolo viackrát už spomenuté, na sklade takmer nič, ale zas to čakanie nie je také strašné, podľa mojich skúseností.. Ja som čakal zatiaľ 17 (tam boli 2 májové sviatky) 15 a 19 dní.. Inak ako som si všimol, im trvá kým to "nashippia"  trochu dlhšie, teda kým to odošlú zo skladu .. u mňa to boli 3 dni, 3 dni, 2 dni a teraz 2 dni tiež..
Iherb to "stihol" u mňa za 2 dni, potom 23. mája to stihol v deň objednávky aj nabaliť a odoslať - fakt rýchle a teraz poslednú objednávku stihli za 1 deň.. škoda, že aj healthdesigns nie sú takí pružní a majú toho málo..stále sa zrejme rozbiehajú, ja som im už pár krát napísal, či by nemohli už konečne dodať nejaký výrobok, ale reagovali na mňa len raz..

Inak nechápem, prečo tu niektorí reklamujete svoje zľavové kody (teda chápem, ale..) a využívate toto forum pre osobné benefity..
Toto je forum, ktoré potrebuje predsa iste z niečoho aj žiť, Ivan uvádza zľavové kody na iherb aj healthdesigns..



110

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Delux:
kupoval som 6.5.2012 a doslo mi to minuly tyzden, mozno 29-teho. Postovne som mal zadarmo.
Niekedy slubuju, ze maju vyrobok do 2-3 dni, ale potom to trva aj vyse tyzdna kym to poslu.

Nevsimol som si, ze uz je zlavovy kod na healthdesigns aj na tomto fore. Ked som zacinal nakupovat na healthdesigns, tak tu kod este nebol, len Iherb. Vtedy som hladal cez google tazko-horko sa mi podarilo nieco najst, aby som mal prvu objednavku o 5 dolarov lacnejsiu, tak som si hovoril, ze pomozem uverejnim tu svoj kod. Ospravedlnujem sa.



111

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

OK, v pohode, ja som to nemyslel v zlom...
Ja som zatiaľ s healthdesigns spokojný.. Všimol som si že oni napíšu, že objednávka bola odoslaná (shipped out), ale ešte pár dní trvá, kým to reálne odošlú..
Najbližšie, ked budem objednávať, skúsim lacnejšie a údajne rýchlejšie DHL International...



112

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Teraz je poštovné DHL Int. na healthdesigns na všetky veci úplne zadarmo, zrejme by sa hodilo naobjednávať do zásoby, lebo možno to poštovné zavedú späť, potom to budeme ľutovať a bola by škoda teraz to nevyužiť..
Skúšal som do košíka nahodiť rôzne doplnky (len tak skúsmo) a to v hodnote nad 400 USD a váha vyše 40 lbs a bolo stále 0 USD.
Nerozumiem síce prečo, či si to nevšimli alebo čo, hlavne že je to zadarmo.



113

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Nuz to treba vyuzit.
Ja som kedysi posielal doplnky cez HDL pre svoje obchody na Slovensku a pocitali mi vyse dolara za libru vahy, to bolo samozrejme za mnohosto libier krabic.A musel som na to vyplnit minimum 6 deklaracii obsahu, na co som musel prebalovat vsetky doplnky, aby som si bol isty, ze obsah sedi podla deklaracie, inac boli problemy s colnikmi.



114

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

No s tym Healthdesignsom to nie je take jednoznacne,na zaciatku objednavania aj mne vela krat naskocila 0 za postovne ale teraz uz mam stale rovnaku tabulku postovneho pri objednavke...hociako velkej...:Select Shipping:
International Airmail (1-4 Weeks) $5.97
International Airmail (6-10 Days) $6.97
DHL International (4-8 Days) $8.97
DHL Tracking International (4-8 Days) $29.97



115

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Haloo,skusal to uz niekto teraz si objednat????



116

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Haloo,skusal to uz niekto teraz si objednat????



117

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

oriesok72.. Ja som spravil zásoby - 3 objednávky teraz s poštovným zadarmo..
Sisa 24.. DHL International a International Airmail sú tam 2 krát - neviem v čom je rozdiel okrem ceny, možno v tom drahšom je prístupný tracking a poistenie, ale neviem..
Ale to horné poštovné si z neviem akého dôvodu nenapísala.. To horné DHL Int. je zadarmo..
Mne to ukazuje toto:
DHL International (4-8 Days) $0.00  -  tento riadok si neuviedla
International Airmail (1-4 Weeks) $5.97
International Airmail (6-10 Days) $6.97
DHL International (4-8 Days) $8.97
DHL Tracking International (4-8 Days) $29.97

Keď si to popreklikávaš na ďalšie strany - tak aj tam je treba podvrdiť spôsob doručenia.. tam uvidíš tých 0 USD taktiež



118

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

No neuviedla som ho pretoze mne sa neukazuje...:-),asi len na zaciatku ked sa stanete novym objednavatelom...myslim si ,pretoze inak si to neviem vysvetlit.Zaujimali by ma skusenosti inych,ktori uz viac krat objednavali z Healtdesigns.



119

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

RNG,co hovoris na tento wild yam,oplati sa?
http://www.healthdesigns.com/nature-s-h … 0-capsules
dakujem za pomoc



120

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

a tento vitamin E je 400 IU?
http://www.healthdesigns.com/vitalabs-v … 0-capsules

dik



121

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Oriesok72 vedľa ´Product Description´ máš ´Supplement Facts´, kde je napísané, čo produkt obsahuje.
Teda pri tom tvojom výrobku vit. E je uvedené ´Vitamín E (d-alfa tokoferol)     400,0 IU´ :-)



122

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ten yam neuvadza to najdolezitejsie, obsah diosgeninu. Kedze v roznych druhoch mexickeho yamu z roznych miest moze toto byt od 1 do 16%, ja osobne kupujem len take znacky, ktore uvadzaju koncentraciu diosgeninu=standardized.
Vitamin E najradsej kupujem ako prirodnu zmes d apha, d-beta, d delta, d gama tocoferolov.
Alebo este lepsia aj so vsetkymi styrma tocotrienolami, kedze tocotrienoly su az 50 krat tak antioxidacne, ako tocoferoly. To ale ide uz do penazi.



123

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Delux napísal(a):

Mne to ukazuje toto:
DHL International (4-8 Days) $0.00  -  tento riadok si neuviedla
International Airmail (1-4 Weeks) $5.97
International Airmail (6-10 Days) $6.97
DHL International (4-8 Days) $8.97
DHL Tracking International (4-8 Days) $29.97

Keď si to popreklikávaš na ďalšie strany - tak aj tam je treba podvrdiť spôsob doručenia.. tam uvidíš tých 0 USD taktiež

Ako tak pozerám, tak to platí len pre US http://www.healthdesigns.com/shipping



124

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ake sposoby si jednotlivi vyrobcovia a predajcovia volia na postovne zalezi len od nich a na povzbudenie predaja dakedy robia rozxne zlavy, ci uz v tovare, alebo postovnom. Dobre je to vyuzit, clovek usetri.



125

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Sisa 24 napísal(a):

No neuviedla som ho pretoze mne sa neukazuje...:-),asi len na zaciatku ked sa stanete novym objednavatelom...myslim si ,pretoze inak si to neviem vysvetlit.Zaujimali by ma skusenosti inych,ktori uz viac krat objednavali z Healtdesigns.

Teraz som len tak pre srandu ponahadzoval do košíka nejaké veci a fakt ten DHL International nie je zadarmo už..smola pre tých, čo to nevyužili

Ja som objednal teraz 3 balíky do 22 € s poštovným DHL Int. zadarmo, takže som spokojný aspoň čiastočne, že som to stihol.
Pritom poslednú objednávku som robil dnes pred 17 hodinami  - nadránom o 0:19 (11. júna) mi to ešte vyšlo zadarmo.



126

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Delux, tiež mi najprv ukazovalo 0,00 $ a možno o pol hodinu neskôr mi tam ukázalo už inú sumu.
Objednávaš naraz 3 balíky?? A v pohode ti to prechádza bez DPH a cla

Tu uvádzajú % diosgeninu
http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Wi … -Caps/5178
http://www.iherb.com/Solaray-Mexican-Ya … ules/22370
http://www.iherb.com/Nature-s-Herbs-Pow … -Item/4137

Naposledy upravil: MisheliQ (2012-06-11 17:16:28)



127

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Objednal som 3 balíky, ale stále neboli "shipped", stále čakajú - "pending", sám som zvedavý, či to vôbec odošlú - možno to bola len nejaká chyba v systéme to poštovné.. Tú prvú som objednal už pred 3 dňami. Objednávky som urobil 8.6., 10.6. a dnes 11.6. chvíľu po polnoci..
Ale už sa mi stalo, že som čakal 3 dni kým do odoslali ("nalodili"), takže zatiaľ nemám žiadne obavy



128

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja si tiez davam velky pozor aby moje balicky nepresiahli sumu 20 eur..ale napriek tomu mi po dlhsom case doslo platit za dva baliky clo..a nie male 12 libier za balik..cize 22libier...no co narobim...neprebrat ich ked som uz zaplatila za doplnky......?



129

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

ak swanson ma teraz akciu free shipping nad 50 dolarov, plus 10% zlava na vela produktov,oplati sa to??



130

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Free shipping je pravdepodobne len pre USA, nie do zahranicia, pozor na to.



131

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Poštovné už stúplo na minimum 6 dolárov, čiže rovnako ako u iHerb.



132

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Dnes som platil na HealthDesigns - platba prebehla úspešne, ale email o objednávke som od HealthD. nedostal, len od Paypalu. Je to OK? Hneď po objednaní sa mi na stránke HealthD. objavila správa: "You will receive an order confirmation email with details of your order and a link to track its progress." No po mailu ani chýru, ani slychu.



133

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Pes sa do ich systemov vyzna. Obcas nedostanem ani len upovedomenie, len doplnky a na kreditkarte ucet. Casto aj pod imymi menami firiem ktore pouzivaju na uctovanie. Je to poriadny zmatok. Na stastie viem presnu sumu uctu a podla toho to identifikujeme na mesacnych uctoch kredit kariet.



134

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Mám problém s HD. 15.9. som objednal B12-ku (len 1 produkt v 1 balíku), viac som neobjednával. 20.9. im došli peniaze z Paypalu. Pri produkte majú napísané, že B12-ka im príde na sklad za 3 dni, pričom reálne toto tam majú napísané už vyše mesiac - aj napriek tomu 23.9. sa mi zmenil stav objednávky na "Complete". Lenže už je 29. október a po balíku ani chýru, ani slychu. mad



135

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Im to trvá všetko veľmi dlho, takže strpenie.. mne jeden balík od nich prišiel za vyše mesiac i keď mesiac a pol ako v tvojom prípade je už dosť dlho ..



136

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Dnes konečne dorazil balík, je v poriadku. smile

Naposledy upravil: graupel (2012-10-30 13:48:37)



137

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Cez HealthDesigns som si objednal balík, po týždni som chcel zmeniť objednávku (stále je v stave "Pending"), kontaktoval som ich - odpovedali, že môžu zrušiť objednávku, a tak zadám novú. Avšak mám obavy. Môže im vzniknúť škoda? A potom budú Slovensko považovať za "problémovú" krajinu?



138

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Neboj sa, dostávajú veľa objednávok, u nich sa zrušia denne určite tísice objednávok (aspoň u väčšieho iherbu sú to tísice denne určite), takže úplne bez obáv...Ja sám som zrušil na healthdesigns a iherbe veľa objednávok, alebo preobjednal (reorder)

Naposledy upravil: Delux (2013-01-04 21:40:58)



139

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ako sa používa "Reorder"?



140

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Reorder znamena zopakovanie objednavky este raz. A pokial to nezmenis(modified) tak ti dojde presne to  iste.



141

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja som musel teraz nedávno použiť "reorder", keď som objednal jednu objednávku, v ktorej bola akciová spirulina za 7 USD a zabudol som jednu položku..keď som tú objednávku nezmenil cez reorder, tak mi košík ukazoval tú spirulinu v plnej cene,  no cez "reorder" to prešlo s pôvodnou zľavou, akoby som to ešte nikdy neobjednal. Aj preto je tu tá funkcia.



142

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Aj ja pouzivam ten trik, najma z obchodov, kde som kedysi kupoval vo velkom pre moje predajne. Takto si udrzujem povodne udelenu zlavu.



143

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Čiže keď to preobjednáte, spolu aj s tou zľavou, tak tá pôvodná objednávka sa sama zruší, alebo ju musím zrušiť ja kontaktovaním HealthDesigns?



144

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Nerozumiem. Stara vyplnena objednavka im sice zostava v pocitacovom systeme, ale len v archive, tj neaktivna.Mozem si ju privolat, zmenit/modifikovat a podat znova=reorder= nova objednavka.



145

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ahojte,

nakupovanie z USA je opat drahsie, kedze od 1.1.2013 sa plati "poštový colný servis" v pripade, ze si neidete pre zasielku na vyclievacie oddelenie SK posty. je to suma 3,6 EUR!!!
Vsimol som si to ked mi prislo oznamenie o zasielke, ze je tam zmena oproti minulemu roku, pise sa tam: "Za zasielu zatazenu clom uctuje posta poplatok za postovny colny servis v zmysle Tarify (list 3,6 EUR, balik 4,5 EUR, ceny su vratane dph)".
Cize som platil dph cca 7 EUR + 3,6 EUR = 10,6 EUR za balik z iherb v hodnote cca 46 USD.
V pripade, ze by som sa rozhodol ist na Tomasikovu, vyclievacie oddelenie, tak zabijem cca 1,5 - 2 hodiny s tym, ze maju proklientsky, ved ich platime z nasich dani,  od 7:30 do 12:00 a od 12:30 do 15:00. Kedze robim od 6:00 do 17:00, tak mam smolu.

V sadzobniku Sk posty sa aj pise, ze poplatok za colny servis  "** nevyberá sa v prípade, ak adresát písomne poverí SP na zastupovanie v colnom konaní". To mam akoze im napisat list? Viete poradit? Mate s tym skusenosti?
Dakujem.



146

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ahojte. Dnes mi prišiel tento e-mail od HDI, oplatí sa zapojiť? Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.

Hello,

We Value Your Feedback. So Does Everyone Else.

Thank you for a great order with healthdesigns.com, we love being able to serve you! To help everyone make better health choices, take 30 seconds and rate the products you ordered from us at the following link.

Rate all your items quickly.

You will also be entered to win one of three $25 gift cards we give out each and every month for the reviews we deem most helpful to other customers.

Sincerely,
healthdesigns.com
1-888-311-1146

Unsubscribe

Naposledy upravil: graupel (2013-01-18 17:16:39)



147

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Keď budeš písať zaujímavé komentáre, ktoré budú dobre ohodnotené/užitočné, ako uvádzajú v maile, tak máš nejakú šancu , šanca je vždy smile, keďže z HDI až tak veľa ľudí neobjednáva..Keby to mám skúšať, tak by som písal reviews na najobľúbenejšie a najkupovanejšie produkty, tak sa ti šanca samozrejme zvyšuje..



148

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Dobry vecer

Chcel by som si objednat Pancreatic enzymes len neviem ako to mam riesit a odkial sa to vobec da viete mi niekto prosim poradit? Dakujem



149

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

OLO napísal(a):

V sadzobniku Sk posty sa aj pise, ze poplatok za colny servis  "** nevyberá sa v prípade, ak adresát písomne poverí SP na zastupovanie v colnom konaní". To mam akoze im napisat list? Viete poradit? Mate s tym skusenosti?
Dakujem.

Písal som im, odpovedali, že treba na to list s podpisom overeným notárom. Oplatí sa to však skôr právnickým osobám.



150

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja som mal colneho deklaranta, pokial som mal na Slovensdku obchody, vyjednal mi sice s colnikmi casto nizsie clo, ale pocital za svoje sluzby slusne. Takze sa to oplati len velkodovozcom, nie sukromnym osobam.