1

Téma: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

https://www.healthdesigns.com/international

4 USD až do 1,814 kg - výhodné pre objednávanie ťažších položiek, iherb ponúka 4 USD len do 1,3 kg, potom 6 USD do 1,814 kg

lacné DHL - 8 USD

u iherb začína DHL na 23,67 USD

výborné je využiť lacnejšie DHL na rýchle doručenie doplnkov, ak niekto potrebuje, ale POZOR neprekročte hranicu 22 EUR, DHL zásielky idú automaticky cez colnicu a tam sa preclievajú a niekedy je tam takto zadržaná zásielka aj týždeň

Naposledy upravil: Ivan (2012-03-17 23:39:56)



2

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

mas to odskusane ??? smile



3

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Z toho obchodu som ešte neobjednávala, ale nie dôvod nedôverovať, objednávala som doteraz z veľa amerických obchodov a vždy bolo všetko ok.

DHL z Ameriky príde cez Nemecko na SK tak za 3-4 dni, problém je na SK, kde na rozdiel od tých nepoistených leteckých zásielok, DHL sa vždy preclieva, ale colnicu nezaujímajú zásielky pod 22 EUR, ešte nikdy mi takú zásielku neodchytili a to mi už odchytili zásielky minimálne 15x, ale všetko nad 22 EUR.  DHL sa dá aj sledovať a je poistené proti strate, ale práve kvôli tomu preclievaniu nevýhodné. Ale pri tejto ponuke 8 USD sa mi zdá zaujímavé, aj keby som si objednala len jeden doplnok v tej sume do ca. 30 USD, nie vždy sa mi chce čakať 2 týždne na doplnky z iherb, hlavne keď človek niečo súrne potrebuje.



4

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja som osobne pouzival DHL na velke zasielky pre moje obchody, ale samozrejme to boli znacne sumy a teda boli vsetky preclievane mojim colnym deklarantom. Papierovacky okolo toho boli nan oboch stranach znacne(8 kopii!!!!)



5

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

bludicka pekne ... otazne je to, ze colnici beru casto tych 33 eur aj s postovnym,  s cim mam bohuzial uz skusenosti



6

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Colnici vychadzaju z ceny na dodavkovej listine, a napr iherb tam nedava cenu postovneho.



7

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

zas ani z iHerb len obycanou zasielkou to nie je take zle...mne zasielka prisla vpohode za 10 dni od odoslania objednavky a stoji tusim 4 dolare, coz na nase cini asi 3 eura



8

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Zial v poslednej dobe nemam velmi dobre skusenosti s I-herbom.Neprisli mi dva krat objenane doplnky a naposledy mi vymenili objednavku.Vobec neviem ako postupovat..citim sa uplne bezmocna,kedze tam nie je ziadne poistenie asi preto je to najlacnejsie postovne.Budem muset prehodnotit dodavatela..:-(



9

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Nuz mas smolu, ale cast z toho nie je iherb, lebo mne v USA od nich chodia baliky bez problemov, tj poroblem je s europskou alebo slovenskou postou a colnikmi. A tomu sa asi nevyhnes, nech objednavas odkohokolvek so zahranicia.
To su zrejme zvysky este minulej mentality, ked sa bezne baliky "stracali" a rabovali, nechcem pouzit silnejsi termin, vykradali.
To sa stava zialbohu vsade na svete, ale v krajinach, kde su za to velmi prisne tresty ,ako v USA, velmi zriedkavo.



10

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Mne sa asi z ca. zo 100 zásielok z iherb stratila len jedna a aj tú mi iherb nahradil, lebo videl, že si veľa objednávam. Celkovo z Ameriky tých zásielok mohlo byť už aj do 200, veľa objednávam aj cez ebay, ale len tá jedna sa stratila, čo býva ale problém, že niektoré zásielky sa zdržia a prídu aj o 3 týždne, od čoho to závisí, neviem a colnici mi odchytávajú dosť zásielok, tak musím to deliť na veľa malých. Minule mi telefonovali, že čo som si to objednala za semená, objednávala som asi 1,5 kg chia semienok, ale nestalo sa mi, že by mi nejaký tovar nepustili. Dokonca jedna zásielka z Austrálie mi prišla za tri mesiace!!!, tá asi oboplávala celý svet, to bola doprava loďou.



11

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Bludicka,ako ti nahradil i-herb stratenu zasielku?Ja som im uz asi 20 krat pisala ze mam s tym problem a stale mi chodi len vygenerovana odpoved ze zasielka moze meskat ze sa to stava a ze balik nie je poisteny a tak stale dookola...



12

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Zialbohu, to sa riesi stazovanim sa na prislusnom oddeleni telefonicky alwebo faxom
Uvadzaju
You are, however, welcome to contact us at any time via phone or fax:
Customer service is available by phone - Mon - Friday 8am - 5pm PST

    * Phone: (951.616.3600)
    * Fax: 951.616.3601
    * Connect with iHerb.Com on facebook.com/iHerb
    * Connect with iHerb.Com on twitter.com/iHerb
Uvedene pracovne hodiny su Pacific standard time(California) tj o 9 hodin spat od Stredoeuropskeho casu, tj [pre vas na Slovensku  od 23 hodiny az do deviatej rano.



13

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Len som napísala na customer service, že zásielka mi neprišla do dvoch mesiacov, v podstate som od nich nič nečakala, napísala som len tak, nebola to nejaká horibilná suma a oni urobili gesto a vrátili mi peniaze, čo ma prekvapilo.

Niektoré zásielky mi prišli až po 6 týždňoch, takže zásielku by som považovala za stratenú až vtedy, keď nepríde do dvoch mesiacov.

Naposledy upravil: bludicka (2011-11-06 21:33:06)



14

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja som si objednala colostrum za 60 dolarov este v juni...takze to urcite uz bude niekde "stratene".Zaujimave ze ked im to napisem na customer service tak mi chodi stale ta ista vygenerovana odpoved dookola.Asi tam zavolam ako pisal RNG...uvidim ci budu ochotni sa so mnou o tom bavit...



15

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Sisa 24 napísal(a):

Zial v poslednej dobe nemam velmi dobre skusenosti s I-herbom.Neprisli mi dva krat objenane doplnky a naposledy mi vymenili objednavku.Vobec neviem ako postupovat..citim sa uplne bezmocna,kedze tam nie je ziadne poistenie asi preto je to najlacnejsie postovne.Budem muset prehodnotit dodavatela..:-(

Raz mi prišiel balík z iherb s poriadným oneskorením. Zdržal sa niekde po ceste. Bolo na ňom razítko Hamburg, takže ktovie či neputoval loďou. Objednával som ho mesiac pre vianocami a prišiel až v januári. Prišiel neskôr ako balík, ktorý som objednal v januári. Ja som z iherb objednal tiež niekoľko desiatok balíkov, a všetky mi prišli. Raz mi poslali balík, ktorý mali poslať niekomu inému, a môj mi neposlali. Keď som sa ich pýtal čo s tým, tak mi oznámili nech si ho nechám a poslali mi k tomu aj ten môj. 2x mi chýbal jeden doplnok v balíku, bez problémov mi vrátili zaň peniaze. Takže ja o nich môžem len v dobrom. Dávať si posielať doplnky lacno a nepoistene prináša riziko straty bez náhrady, tých strát je ale tak málo, že sa neoplatí platiť oveľa väčšiu sumu za poistený balík. Finančne sa to neoplatí.



16

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Sisa 24 napísal(a):

Ja som si objednala colostrum za 60 dolarov este v juni...takze to urcite uz bude niekde "stratene".Zaujimave ze ked im to napisem na customer service tak mi chodi stale ta ista vygenerovana odpoved dookola.Asi tam zavolam ako pisal RNG...uvidim ci budu ochotni sa so mnou o tom bavit...

Sisa, neviem čo od nich očakávaš. Keď máš od nich oznam, že zásielku vyexpedovali, tak ďalej to už nie je ich vec, čo sa stým balíkom stane. Však to ti musí byť jasné, keď si si objednala nepoistenú zásielku. Čo vlastne od nich očakávaš? Aby Ti emailom poslali doklad o vyexpedovaní?   Nepoistená zásielka znamená, že za jej dodanie neručí ani dodávateľ, ani dopravca. Vykašli sa na to a dúfaj, že si si už svoju dávku smoly vybrala. Ja som skôr prekvapený z toho, že sa tých balíkov stráca tak málo.



17

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

petela napísal(a):

bludicka pekne ... otazne je to, ze colnici beru casto tych 33 eur aj s postovnym,  s cim mam bohuzial uz skusenosti

Pred pár mesiacmi iherb uvádzal na balík priemernú sumu doplnkov a nie celkovú, takže mi došlo veľa balíkov s objednávkou nad 22€(nie 33€, to si si zle zapamätala) bez platenia DPH. Colník nemá právo dopravné účtovať do sumy podliehajúcej DPH, takže ak to urobí, stačí mu to pripomenúť, a on to napraví. K tomu slúži expedičný doklad od iHerb, ktorý posiela mailom po vyexpedovaní. Tam je suma prerozdelená na doplnky a poštovné.



18

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ako som povedal, na Slovensku je to este pozostatok minuleho systemu, ja to nazyvam "divoky vychod", tak ako sa kedysi nazyvala Amerika(divoky zapad) bez dosledne dodrzovanych zakonov.



19

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ivan,to colostrum som uz aj ozelela..je to uz velmi dlho..aj ked to bol asi najdrahsi doplnok aky som na I-herbe objednala,ale najviac ma nastvalo ze okrem toho mi uz asi dva mesiace meska kakaove maslo a vrchol bolo ked mi namiesto Pau d'Arco poslali Green Kamut,pretoze synovi robim momentalne kuru cajom Pau d'Arco bola som velmi sklamana z totho ich omylu,nakolko sa mi uz minul posledny.Z i-herbu objednavam tiez uz velmi dlho a do juna tohoto roku sa mi nestalo ani raz ze by som mala nejaky problem,preto nechapem ze sa mi to stalo uz po treti raz skoro za sebou...mozno tam prijali nejakych novych ludi co nemaju prax...neviem si to inak vysvetlit..:-(



20

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Keď mi colnica zadrží zásielku s vyššou sumou, tak ja im musím poslať doklad o zaplatení - odfotím výpis z účtu, problém je, že oni sa potom držia tejto sumy, čo je suma aj s poštovným. Ja im to vždy v maily napíšem, čo je skutočná hodnota tovaru a čo je poštovné, vidia to tam jasne aj na preposlanej objednavke z iherbu, ale oni to berú aj s poštovným. Jedine, čo je naozaj šťastie, že iherb neuvádza poštovné na balíku - takže tam je potom vysoká šanca, že to colnici neodchytia, ak je to suma do 22 Eur. Veľa predajcov uvedie na zásielke, že je to "gift", alebo uvedú nižšiu sumu, pošlú to ako nejaké vzorky - väčšinou keď objednávam niečo z USA cez ebay, väčšinou sa jedná ale o malých predajcov.



21

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

No tak ako hovorite, ze postovne sa nezapocitava, tak mne prisla z colneho uradu dobierka 29 €, zdalo sa mi to vela na dph bez postovneho a tak som si to prepocitala a vyslo mi to presne, ze to bolo pocitane z celkovej sumy aj s postovnym. Tak som tam volala, ze ako je to mozne a pani pri telefone mi len nieco povedala v tom zmysle: Podla zakona takeho a takeho, paragrafu takeho, sa dan z pridanej hodnoty vypocitava zo sumy vratane postovneho. Mohla som jej hovorit, ze som pocula, ze na postovne ako sluzbu sa dph nevztahuje. Smiala sa, ze odkial to mam...

Zhrnute, zaplatila som 37,5 USD postovne a dalsich 30 € dph. Ale aj tak sa doma vytesujem z tych doplnkov smile



22

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

bludicka napísal(a):

Minule mi telefonovali, že čo som si to objednala za semená, objednávala som asi 1,5 kg chia semienok, ale nestalo sa mi, že by mi nejaký tovar nepustili.

Prosim ta bludicka, tie chia semienka si objednavala vyhodnejsie ako tu na SK? Lebo tiez mam o ne zaujem a tu sa mi zdaju predrazene. Mozes mi poslat link? smile



23

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Pre účely výpočtu DPH sa poštovné započítava do hodnoty dovezeného tovaru.
Dalo by sa to pozrieť aj na stránke colnej správy, keby nebola už niekoľko dní mimo prevádzky. Takže sa nedá pozrieť ani aký prepočítací kurz momontálne používajú.



24

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

to ma tiez zaujima aky kurz pouzivaju? V case ked to ja objednam, alebo ked to dojde na colnicu? Lebo teraz euro beha hore dole, som si doteraz myslel ze staci si v den objednavky zobrat oficialny kurz €/$ a preratat si to. Tak som to robil a zatial v pohode vsetko prislo. A iherb uvadza na baliku cenu bez dopravy. Som si to tu davnejsie cital, ze sa zaratava a prve baliky som som kupoval s rezervou na dopravne, a zbytocne.



25

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Takze je mozne ze mi neprislo to colstrum pretoze to bolo nad $60?A nemali by ma upovedomit ze mi zadrzali balik na colnici,alebo aspon nejaku spravu ...?



26

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Mna napadlo, ze pri objednavani z Iherb je tusim dole taky ramcek kde sa da im poslat sprava nie ? ..co keby sme im napisali aby cenu pisali pod cca 30 dolarov alebo nech to oznacia ako gift alebo podobne.... a mozeme objednavat drahsie bez cla

Naposledy upravil: post5 (2011-11-07 20:01:20)



27

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

To je velmi zaujimavy napad, mozno su to ochotni urobit?



28

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Colnica používa kurz uvedený tu (konečne stránka funguje): http://www.colnasprava.sk/wps/portal ( v strede dolu). Vždy je dlhšie obdobie pre jeden kurz, takže si pozriem práve platný a nasledujúci, ktorý sa väčšinou moc nemení a ďalej neriešim, či prepočítavajú s dátumom odoslania, príchodu do EU alebo na Slovensko.
Keď pošta zadrží balík, tak dajú avízo colnici a oni posielajú doporučený list adresátovi o výzve na predloženie dokladu určujúceho hodnotu tovaru. Myslím, že takto nejak to funguje.
Keď som sa raz sťažovala ohľadom obsahu balíka colníkom, zavolali mi a vysvetlili, že oni neprichádzajú do styku s balíkmi ale len z dokladmi o nich. Fyzicky balíky preberá len pošta. Takže tam mohla nastať nejaká chyba aj ohľadom toho colostra.

Nápad uvádzania nižšej ceny na balíkoch z i-herb je dobrý, len mám obavy, že doklady im vystavuje systém a pochybujem, že sa to bude dať zmeniť. Možno sa mýlim.



29

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja som si prave bola dnes na poste pre zadrzany balik,v pondelok som mala v schranke odkaz o zadrzani balicka,musela som preposlat emailom internetovu objednavku z iHerbu,pani z posty mi odpisala,ze to odoslala na colnicu a dnes som si bola pre balik na poste,objednavala som v sume cca 74 $ + 4 $ postovne,na baliku bola suma len tych 74 $ a na poste som doplacala DPH 11,64 €.Toto bol moj stvrty nakup z iHerbu a az tento posledny mi zadrzali na colnici,ostatne mi dosli v pohode a boli tiez vzdy do sumy 80 $..Takze uz ma vymakli.. :-))



30

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

zuzanaaa napísal(a):

No tak ako hovorite, ze postovne sa nezapocitava, tak mne prisla z colneho uradu dobierka 29 €, zdalo sa mi to vela na dph bez postovneho a tak som si to prepocitala a vyslo mi to presne, ze to bolo pocitane z celkovej sumy aj s postovnym. Tak som tam volala, ze ako je to mozne a pani pri telefone mi len nieco povedala v tom zmysle: Podla zakona takeho a takeho, paragrafu takeho, sa dan z pridanej hodnoty vypocitava zo sumy vratane postovneho. Mohla som jej hovorit, ze som pocula, ze na postovne ako sluzbu sa dph nevztahuje. Smiala sa, ze odkial to mam...

Zhrnute, zaplatila som 37,5 USD postovne a dalsich 30 € dph. Ale aj tak sa doma vytesujem z tych doplnkov smile

Vyzerá to tak, že som si to s tým odrátaním poštovného s DPH platby nepreskúmal, a len tak to sem napísal. To by som si nedovolil. Čerpal so z tejto informácie: zásielky s tovarom obchodného charakteru, pri ktorých úhrnná hodnota obsahu nepresahuje 22 EUR/zásielka http://www.posta.sk/potrebujem/zaslatpr … asielku#a2 . Pod obsahom zásielky si predstavujem to čo je v zásielke, jej fyzický obsah. Pokiaľ je obsahom zásielky aj poštovné, tak tam patrí aj poštovné. Mňa by zaujímalo, čo v právničtine znamená zásielka.
Na stránku Slovenskej pošty ma odkázala http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!u … _A/7_0_35O .
Neviem aké je presné znenie zákona či vyhlášky na túto tému, nepoznám ani právne vysvetlenie pojmu úhrnná hodnota zásielky.  Vychádzal som z toho, čo sa píše na stránke Slovenskej pošty. Ak som si to nesprávne vysvetlil, tak sa všetkým ospravedlňujem.



31

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Sisa 24 napísal(a):

Takze je mozne ze mi neprislo to colstrum pretoze to bolo nad $60?A nemali by ma upovedomit ze mi zadrzali balik na colnici,alebo aspon nejaku spravu ...?

Mali. Možno na to zabudli, a možno sa na to vykašlali, možno si balík nechali, možno sa niekde zapotrošil. Ťažko povedať, čo je z toho pravda.



32

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

V každom prípade je nemorálne zarábať na chorobe človeka spôsobom vyberania DPH. Takýto zákon dokážu schváliť len osoby bez človečiny. Neviem ako je to s daňami v USA. Pokiaľ je ale v cene doplnkov zarátané niečo ako DPH, tak sa jedná o dvojité zdanenie. Raz sa bezpracne priživia v USA a raz na Slovensku. A nemajú problém ani s tým, že sa priživujú na ľudskej chorobe.



33

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

leen napísal(a):

Colnica používa kurz uvedený tu (konečne stránka funguje): http://www.colnasprava.sk/wps/portal ( v strede dolu). Vždy je dlhšie obdobie pre jeden kurz, takže si pozriem práve platný a nasledujúci, ktorý sa väčšinou moc nemení a ďalej neriešim, či prepočítavajú s dátumom odoslania, príchodu do EU alebo na Slovensko.
Keď pošta zadrží balík, tak dajú avízo colnici a oni posielajú doporučený list adresátovi o výzve na predloženie dokladu určujúceho hodnotu tovaru. Myslím, že takto nejak to funguje.
Keď som sa raz sťažovala ohľadom obsahu balíka colníkom, zavolali mi a vysvetlili, že oni neprichádzajú do styku s balíkmi ale len z dokladmi o nich. Fyzicky balíky preberá len pošta. Takže tam mohla nastať nejaká chyba aj ohľadom toho colostra.

Nápad uvádzania nižšej ceny na balíkoch z i-herb je dobrý, len mám obavy, že doklady im vystavuje systém a pochybujem, že sa to bude dať zmeniť. Možno sa mýlim.

Informácie o pohybe poštových zásielok :

Colný úrad neposkytuje informácie o pohybe poštových zásielok. Túto informáciu Vám dokáže poskytnúť iba Slovenská pošta, a. s. .

Ak ste sa o pohybe Vašej zásielky z krajín mimo Európskeho spoločenstva informovali telefonicky a pracovníkom pošty Vám bolo oznámené, že Vaša zásielka „je na colnici“, alebo ak ste použili službu „Sledovanie zásielok“ na internetovej stránke Slovenskej pošty, a. s. www.posta.sk slúžiacu na vyhľadanie momentálnej polohy resp. stavu Vašej zásielky a zistili ste, že Vaša zásielka je v stave „Zásielka smerovaná na colnicu. Zásielka bude colne prejednaná nasledujúci pracovný deň, adresát bude informovaný „ , uvedené informácie sú zavádzajúce nakoľko :
prepravu, manipuláciu, evidenciu a skladovanie poštových zásielok vykonáva na území Slovenska iba Slovenská pošta, a. s.,
zásielka bude colne prejednaná až po doložení všetkých potrebných dokladov.
Informácie o príchode, alebo pohybe Vašej zásielky z krajín mimo Európskeho spoločenstva získate na:
Pošte Bratislava 090, vyclievacie oddelenie, Tomášikova 54, 800 90 Bratislava, tel. č. 02/49 222 521 (sklad a výdaj zásielok) alebo 02/49 222 524,
prípadne na zákazníckom servise Slovenskej pošty, a. s. tel. č. 0800 122 413.
http://www.colnica.sk/index.php?page=5251



34

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

cora73 napísal(a):

Ja som si prave bola dnes na poste pre zadrzany balik,v pondelok som mala v schranke odkaz o zadrzani balicka,musela som preposlat emailom internetovu objednavku z iHerbu,pani z posty mi odpisala,ze to odoslala na colnicu a dnes som si bola pre balik na poste,objednavala som v sume cca 74 $ + 4 $ postovne,na baliku bola suma len tych 74 $ a na poste som doplacala DPH 11,64 €.Toto bol moj stvrty nakup z iHerbu a az tento posledny mi zadrzali na colnici,ostatne mi dosli v pohode a boli tiez vzdy do sumy 80 $..Takze uz ma vymakli.. :-))

Ja som DPH ešte neplatil, napriek množstvu balíkov nad 22€. V tomto mám šťastie. Trikrát ma vyzvali preukázať doklad, zhodou okolností som bol pod 22€.
Tebe nenaúčovali len DPH, pretože to je podľa dnešného kurzu zo sumy 78$=13$=9,43€.



35

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

No u vas citam, ze iherb objednavky popletie a teraz ja som si vcera objednal a este to neodoslali. Inokedy hned to poslali... daco sa deje u nich hmm



36

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

To je len nejaka nova sluzba...mas cas si to ete rozmysliet asi 24 hod...myslim.To schvalujem,lebo obcas sa mi stalo ze som zistila ze som si mohla objednat ucinnejsi doplnok ,ale uz sa nedalo...teraz mas moznost opravit objednavku...



37

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

post5, podla mna sa nic nedeje, mne to koncom oktobra odoslali asi po 7-8 hodinach po objednani, ale ked som objednaval v septembri, tak to trvalo asi 48 hodin kym to od nich odislo. A bolo to objednavane koncom tyzdna to si pamatam , mal som dojem, ze cakaju kym bude novy tyzden.



38

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

post5 napísal(a):

Mna napadlo, ze pri objednavani z Iherb je tusim dole taky ramcek kde sa da im poslat sprava nie ? ..co keby sme im napisali aby cenu pisali pod cca 30 dolarov alebo nech to oznacia ako gift alebo podobne.... a mozeme objednavat drahsie bez cla

Nemyslím, že taká veľká firma ako iherb by takéto niečo riskovala, colnica totiž občas odchytí aj balík pod 22 Eur - len kvôli preukázaniu obsahu a chce poslať doklady a ak by vyšlo najavo, že iherb uvádza zlé sumy, mohli by zámerne takéto balíky viac odchytávať. Ale malí predajcovia to robia často, že uvedú na zásielke malú sumu alebo to označia ako gift, čo som si objednávala teraz nejaké veci cez ebay, tak to urobili všetci, asi si myslia, že tak zvýšia pravdepodobnosť doručenia zásielky bez zadržania colnicou.

Niekto sa tu pýtal na chia semienka, tie sú zatiaľ na SK veľmi predražené, takže sa oplatia kúpiť napr. z iherbu, inak aj situácia na SK sa  zlepšuje, kopec potravín, čo som si kupovala z iherbu ako napr. kokosový tuk - hlavne ten bez arómy na varenie, kakaové maslo, palmový cukor... začínajú byť dostupné aj na SK v porovnateľných cenách ako v USA.



39

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

leen napísal(a):

Keď pošta zadrží balík, tak dajú avízo colnici a oni posielajú doporučený list adresátovi o výzve na predloženie dokladu určujúceho hodnotu tovaru.

Balíky určite nezadržiava pošta, prichádzajú najskôr na hlavnú colnicu, buď Bratislava alebo Košice, tam sa každý balík zaregistruje, viem to, lebo raz mi dlho neprichádzal balík a dali mi  tel.  číslo na nejakú centrálnu registráciu došlých balíkov na SK, kde sa tá presne zistiť pohyb toho balíka - v prípade, že už dorazil na SK a kde sa práve nachádza,  každý balík má svoje číslo,  len mi je záhadou podľa akého systému tie balíky colnici vyberajú na preclenie alebo platbu DPH, pretože ja mám osobne takú smolu, že mi zadržia skoro všetko nad 22 Eur a niekomu skoro nič, paradoxne mi zadržiavajú všeko len z iherbu, z iných firiem nie. A aby bol systém platenia DPH a cla uľahčený a nemusela sa platba posielať na účet, tak to colnica pošle poštou na dobierku. Colnici dokonca vedia presne koľko krát ste už platili DPH alebo clo, lebo minule keď mi telefonovali z colnice kvôli obsahu zásielky, colnička mi povedala, že už som platila viac krát DPH pri balíkoch z iherbu a že musím podrobne popísať každú položku - jej obsah, na čo sa používa, keď mi zadržia balík.

Naposledy upravil: bludicka (2011-11-17 10:17:03)



40

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Proste "sluzba narodu, vladou tlacena byrokracia". Preto treba vladu co najviac obmedzit a dat jej len minimalne prava.
Vlada ma byt na nasu ochranu, maju to byt nasi reprezentanti, nie nasi panovnici/vladci = novodoba slachta.
A pokial su zlozky vyslovene nie na zakazanej listine, colnik nema pravo ich zadrzat ani vyzadovat od prijemcu ziadne udaje o tom, na co tieto pouziva. To je hrube  prekracovanie ich pravomoci.
Nuz ale ked sa narod neburi a nevyjadri to pri hlasovani za svojich reprezentantov, tak tu mas jasny vysledok.



41

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

iherb mi pisomne odmietol napisat na balik ine cislo nez skutocnu hodnotu tovaru...
Samozrejme ze ani rewards dollars nemaju nato vplyv... jedine discounts



42

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Nuz necudujem sa, nechcu si koledovat o problemy s colnikmi. Hoci aj cudzimi, lebo tunajsi na to kaslu zvysoka.



43

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Vie niekto poradit, kde robim chybu pri objednavaní doplnkov zo Swanson, stale mi ukaze post. 24,99 USD, zda sa mi, ze momentalne maju post. velmi male nejak pod 1 USD.
Dakujem vopred....



44

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

MilanDr , poštovné 0,99USD je vnútroštátne, medzinárodné je 24,99USD Celkove spolu poštovné Ti nahodí 0,99+24,99 USD, nikde nerobíš chybu, teraz je akcia na poštovné inak by Ti nahodilo 4,99 vnútroštátne+24,99USD medzinárodné a to ozaj len pri najnižšej objednávke, pri vyššej vyjde vnútroštátne vždy rovnako , ale medzinárodné aj 45-60 USD



45

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Opakujem, najlacnejsie letecke postovne na Slovensko z USA je DHL, air cargo, hned za tym USPS First class a daleko od toho je USPS Priority, este viac je UPS a Fedex.
Zialbohu mnohe zdroje neponukaju tu najlacnejsiu verziu, lebo u nej je mensia zaruka, ze sa balik naozaj dorucia neporuseny, specialne do postkomunistickych kde ten problem este pretrvava z predosleho zriadenia.
Preto sa aj Lee Swanson zatial nedal presvecit, aby nepouzival USPS Priority air mail, ale len First class.
Pozemna doprava cez more samozrejme neexistuje a lodna sa obvykle nepouziva na male objednavky. Na lodnu treba aj specialne balenie a s tym sa ziadny predajca doplnkov nebude bavit, pokial sa nejedna o zasielanie celych conteinerov, tj vo velkom(velkoobchod) kde su samozrejme aj ine ceny.
To som tu uviedol len pre informaciu, kedze som cez to musel prejst pri mojich byvalych obchodoch a inych podnikoch na Slovensku. Vskutku ani ja som to ale nepouzil, nemal som dostatocny objem, aby som zaplnil co len polvagonovy container.

Naposledy upravil: RNG (2011-11-26 18:44:35)



46

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ja len ako upozornenie, ze z Iherbu mi to trva do 14 dni dodanie najneskor a z Healthdesigns uz 25 den a este nic mi nedoslo je to odtial mooooooooooc pomale hmm



47

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

2 tyzdne nie je nic zvlastne, mnohi distributori nemaju vsetok tovar, co ponukaju, zialbohu.
Lepsi sa priznaju rovno v ponuke, ini, menej seriozny jednoducho cakaju



48

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Uz nejaky 32. den z healthdesigns poslane a este nic hmm ...kto odtial objednaval ? je to fakt take pomale odtial ci sa niekde balik stratil ? sad



49

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ziadny system nie je dokonaly, aj u Healthdesign sa to mohlo stratit, aj cestou postou, ale najpravdepodobnejsie na Slovensku, tam sa mi stratilo za roky dost balikov alebo zloziek z nich, to je zialbohu pozostatok rozkradania, ktory je tam este stale ciastocne existujuci z minuleho zriadenia a nedostatocnych trestov za to dosial.



50

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Mne došiel balík z healthdesign za 14 dní a čo bolo geniálne uviedli na balíku nižšiu sumu ako bola suma objednávky, som zvedavá dokedy im to ale vydrží... Z iherbu mi už colnica zadržiava pomaly všetko nad 22 Eur, zaujímavé, že len z iherbu, z iných obchodov nie. Na ten iherb asi už je colnica nejak vysadená.