51

Re: Enzymy este raz

Nuz postupne si navyknes. Velmi dolezite je, aby si roztok GSE pila cely den po malickych glgoch, nie vela naraz, lebo to ti moze poskodit crevnu probioticku floru.
Oreganovy olej odporucam najma v entericky pokrytych kapsulkach, ktore prehltnes a rozpustia  sa az v crevach, tj ziadne strachy. Odporucam najma tieto, lebo maju vysoky obsah ucinnej latky, carvacrolu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
davka 3 x 2 kapsule s jedlom denne.
Napadlo cez noc vyse 25 cm snehu, takze je to vsetko ako pocukrovane. Vecer decka donesu na weekend ku nam vnucku, je v tom najzlatsom veku, 5 rocna, takze sa uz tesim.



52

Re: Enzymy este raz

Hej, viem, ktory oreganovy olej to je, ten spominaju vsetci, ale asi ho zjem raz dva, presne za 2 tyzdne, ked vravis ze 3 x 2 kapsule denne, ved ich tam je 90 tych kapsul, uff, to bude malo, iba jeden som objednala. Ja to cez jednu babenku objednavam, lebo ja mam z toho objednavania mensi strach, no, neviem sa do toho obut, ale mozno k tomu casom dojde.

A ako dlho mam drzat taku akutnu tu dietu? Spominas, ze 10 az 14 dni, myslim tym, napr. ci este aj potom brat nadalej ten oreg. olej, pit ten horkac, aj kokosak 3 polievk. lyzice, ten aj tak uz kupujem davo, natieram ho na chlieb, varim s nim, obcas aj smazim, ale my moc nesmazime, lebo to nie je zdrave.

Mozem napr. po dvoch tyzdnoch zjest 1 banan? Alebo este opatrne so sacharidami? Acidofilne mlieko mozem, aj biely jogurt po cas tej diety??  Ja moc lubim acidko, aj ked je pravda, ze s grahamovymi zemlami, kt. pocas diety budem musiet vylucit, to bude na figu. Acidko je super! smile

Ako si si uzil tu svoju zlatu vnucku?? Potesil si sa?? Deti su zlate, vsak? Moj syn ma uz 17 rokov, to uz je dospelak, uff, ako to rychlo zbehlo, je uz velky. Ostanu nam uz len spomienky. Alebo potom radost s vnucatkami, ale to si ja este pockam. smile
Na Slovensko pomaly prichadza jar, uz sa tesim na nu jak male decko!!!! Asi kazdy clovek!!! Ja rada bikujem, bike je moja laska!!! A po horach, to ti je parada!!!
Apropo, co je na tom pravdy, ze aktivnym pohybom sa dostavaju toxiny von z tela?



53

Re: Enzymy este raz

Len vydrz tie dva tyzdne intenzivnej kury a ber hromadu mikrovlaknin na rozmnozenie probiotik v crevach, ked sa tie doastatocne rozmnozia a vytlacia vyhladovanu a oslabenu candidu, budes moct postupne prejst na normalne jedlo, samozrejme nie ako predstym, lebo si nechces znova tu candidu vypestovat. Tj menej cukjru, menej bielych muk, viac zelenin a celozrnnych produktov.
Najlepsia detoxifikacia okrem stimulacie pecene(protokol dr Berksona), enzymov, absorbentov  a vody je proces intenzivneho potenia sa.
Mnohe narody to pouzivaju na ocistu tela. Tak maju rozne sauny, horuce kupele a najnovsie napr yogu vo vysokych teplotach, nad 30 stupnov celzia., aby sa jednotlivci znacne potili.
Nakoniec pre Slovakov to nie je nic noveho, jedna z metod pri ochoreniach bolo intenzivne potenie a naparovanie na odstranenie toxinov, ktore rozne mikroby vylucuju.

Naposledy upravil: RNG (2012-02-25 22:57:53)



54

Re: Enzymy este raz

AJ tieto enzymi su vhodne brat na prazdny zaludok ? smile http://www.iherb.com/Special-Doctor-s-B … 18688?at=0



55

Re: Enzymy este raz

Samozrejme su vhodne, ale zapi ich dostatkom vody, aby ti nepodrazdili zaludok. Je to velmi silna a kvalitna mnohozlozkova zmes.
Pomoze stravit mlieko, strukoviny a samozrejme aj hromadu inych jediel, ciastocne aj lepok. Brane na prazdny zaludok precisti od rozneho zamorenia telo, vcitane zamorenia z mliecnych produktov a bielkovin, co telo sice absorbuje, ale casto nevie rozlozit do pouzitelnej formy pre nedostatok prislusnych enzymov (u ludi s alergiami),  a takto to predstavuje v tele u nich zamorenie.



56

Re: Enzymy este raz

Ahoj RNG!!!
Tak dnes som zahajila protikandidovi dietu, zatial som OK, Zacala som radsej pomenej, Candex zaradim az zajtra, 2. den, aj oreg. olej zvysim od zajtra na 3x2, lebo som chcela vediet reakciu, ako telo zareaguje na nove veci, inak ten horkac nie je az taky zly, ako ho mnohi opisovali, ze je, zvladla som dnes liter v pohode, je pravda, ze to bol iba zaciatok, s Bozou pomocou to hadam pojde! Mam ale obavy, co budem jest, je marec, v obchodoch je to des a hruza, vsetko dovoz zvonku, sama chemia, tak hadam sa nepriotravim. Nedas nejaky link na recepty, co by som si mohla tak uvarit a pripravit?? smile

Chcem sa ta opytat, asi vela citam, niektore veci sa trocha roznia a to ma irituje, teda, niekde pisu ze moze sa nelupana ryza, dalej, ze pistacie by sa nemali, ja som ich prave dnes mala na veceru, moja otazka na teba,

1.  ci sa mozu pistacie??

2.  a jedla som na ranajky taku zmes, tak som tam dala cucoriedky, co mam zamrazene este od leta, mozu sa jest??
 
3.  Psyllium sa moze kedy jest? 2x denne, mohla som ho dat vecer, teda dala som o 22.00h. , pred tymi probiotikami? Neviem, asi som sa kopla, to sa ma asi iba cez den, lebo takto ich asi vymetiem von, ci??

4.   Kolko brat tych probiotik, 1 ci 2 kapsule na noc??

  PS:   Znami ma strasili, ze ta dieta mi bude na figu, ked ju skocim, ze ako to budem zvladat, ked vela jazdime s manzelom na bikoch, sme aktivni sportovci, aky zdroj energie pouzijeme na nase treningy, ak nie sacharidy??
Pri takych 100km biketripoch treba pravidelne dobijat energiu, jedavali sme musli tycinky, pili yontaky, a aj nejake tie oblozene rozteky s nejakou sojovou klobaskou, kokosakom a zeleninkou, to ak bolo na cely den, no ked treba makat, sacharidy musis dat do tela, lebo inac nedojdes domov, Co by si odporucil nam ako sportovcom?? Aby sa zas ta candida nevratila, prasivka!!! smile



57

Re: Enzymy este raz

Protikandidova dieta nesmie obsahovat sacharidy, tj ziadna ryza!!!
Pistacie su vyborne, tak ako aj lieskovce, vlasske orechy pecan orechy, hicory, piniove jadierka,  paraorechy, podzemnica olejnata(peanuts), exoticke kesu a makadamske orechy,nuz a bezne olejnate semena, ako tekvicove, slnecnicove, lanove , konopne  a ine.

Inac keby telo nevedelo na vyrobu energie pouzit nic ine, ako sacharidy, Eskimaci by boli vsetci davnu mrtvi a veru nie su, vedia v kajakoch veslovat aj na rozburenom studenom mopri dlhe hodiny.
Ja som velmi za pestru stravu, ale kratkodobo na vynicenie tej nami vypestovane candidy clovek musi zmenit dietu proti nej.
Neskor, aby si ju znova nevypestoval, musi sa vyhybat vela volnym cukrom, jest len komplexne sacharidy, s velkym podielom mikrovlaknin na podporu probiotik, ktore takto podporene vytlacia alebo obmedzia candidy a ine parazitne kultury v crevach, a teda aj inde v tele.
Teda celozrnne produkty, vyhybat sa vyrobkom z bielej muky, hodne zelenin, podla moznosti ziadne priemyselne pripravene potraviny,  atd....



58

Re: Enzymy este raz

A ake su to komplexne sacharidy s velkym podielom mikrovlaknin??

RNG, ale nooo, ved ja nie som eskimak, to mam so sebou nosit aj v batohu ryby, alebo nejake morske riasy?? smile smile
No ber to tak, vodny rezervoar / camelback/, 2litre vody, a vcil co? Ja uz tam toho moc nedam, manzelovi do batohu natrepem kadeco, ale naozaj neviem, ake by sme mohli mat zdroje enrgie, kde mam hladat nejake dobre onfo, vies, ze ja spolieham len na teba!!! smile

A si mi nenapisal, ze ako to brat to psyllium, mam aj inulin od DIMIKY, ale som sa zlakla toho bieleho prasku, to brat ako psyllium?



59

Re: Enzymy este raz

Celozrnne produkty, to je co po skonceni tejto kratkodobej bezsacharidovej diety potrebujes, aby sa tio casndida nevratila.
Eskimaci nejedia morske riasy, to len Japonci , niektore africke narody a dnes ludia, co si doplnuju potravu superjedlami.
Myslim ze do batohu sa ti zmesti hromada orechov, mandli, tekvicovych semien, susenej kokosovej drene(nesladene!!!)arasidov, slnecnicovych semien atd. Aj varene vajcia, klobasy, a ine dobroty.Dokonca aj konzervy ryb sa daju nosit, bez problemov.
Samozrejme to len docasne, dieta trva 2-3 tyzdne, potom tam mozes pridat postupne aj ovsenne vlocky, hnedu alebo divoku ryzu,  atd.
Kokosovy olej, ako plny stredne molekularne dlhych mastnych kyselin nahradza vyborne cukry aj pri vyrobe mechanickej energie.
Pouzivajte ho casto.



60

Re: Enzymy este raz

Ved tomu ver, ze kokosak pouzivame casto!!! Ja s nim varim, natieram si ho na tvar, lebo sa mi uz nechce platit za tie kadejake chcemicke nezmysly, ze ako kozmetika. Dokonca minule manzel navrhol, co ho nevyskusame aj ako lubrikant smile smile
       A vajka a klobasky do batohu, silis?? V lete by nam to tam skapalo, a my taki bezmesovi ludkovia!!!! xixixixixixixi!!! Ale jadierka a orechy mozme nabalit, aj ked no, neviem, neviem, ci toto budem schopna zjest, ked mi dojde energia, budem zdochnuta jak pes, a faktom je, ze tie jednoduche cukry sa vstrebaju moooc, moooc rychle a ja slapem dalej!!! smile

Ja do toho batohu nabalim aj teba, ty tam budes ako hlavny poradca, co mame jest a co nie!!! smile smile

Hej, teraz som citala cosi o anionovych vlozkach, vraj sa pouzivaju aj pri prevencii vsakovakych pohl neduhov, urcite si o tom pocul, co ty na to?? No ja viem, ze ty nie si baba, ale su na to dobre referencie, tak asi aj ja vyskusam, len aby to nebol zas nejaky reklamny chytak!!!

Candex mam brat 3x2 capsule, tam pisu na flasticke, ze medzi jedlami, uff, ja sa zblaznim z toho, kazde sa inac berie, a kto si to ma pamatat!!! smile smile



61

Re: Enzymy este raz

Zdravie je to najcennejsie co mas, oplati sa don investovat.
Nuz ked ste taki bezmasovi, iste ste jedli vela mucnych a skrobovinovych vyrobkov. Cukor a jemna muka , ktora sa v zaludku za par minut hydrolyzuje na jednoduche cukry su pramo vyziva pore candidu a plesne, ale nie pre probiotika.
Naviac rychle cukry=rychla energia=okamzite vylucovanie hromady inzulinu, co casto prestreli , za cim nasleduje prudko znizena hladina glukozy v krvi, unava a hlad, a tak to ide dookola, az si znicis pankreas tym naporom na velke davky vylucovaneho inzulinu = spejes rychlo k cukrovke, DM2. V odbornej literature(alternativnej) sa to aj nazyva syndrom X.
Celozrnne a hrubozrnne produkty davaju cukor postupne, takze nevyvolavaju "navaly" energie, ale postupne dodavaju potrebne cukry do krvi, bez extra namahania pankreasu. To su potraviny na vytrvalost.
Zaroven ti davaju aj mikrovlakniny, co v bielej muke je odstranene. Takze podporujes si svoju probioticku floru, ktora ta ochrani proti plesniam, candide a roznym infekciam , kdekolvek v tele.
Kedze v dnesnej strave su mikrovlakniny vzacne, dobre je si ich aj extra dodavat(pektiny, psylium, arabinogalaktany, inulin, glucomanan) .



62

Re: Enzymy este raz

Vdaka za odpovede, RNG,

      1. este stale nemam jasno v tom, ako a kolkokrat denne brat psyllium, ci ho brat pol hodinu pred jedlom, alebo 2 hodiny po jedle, ja jem iba 3 x denne pri tej proticand. diete, viac neviem zjest, lebo sa stale citim velmi syta, ci ho mam brat to psyllium aj na vecer, teda pred vecerou, a potom o tej 22.00 ako si pisal ten kusok jablka s probiotikami, vtedy ho nie je vhodne brat??    Aby mi tie probiotika nevymietlo von z criev spolu s nim, ked ho tam dam spolu s tym jablkom.

     2.   Dalej som kupila inulin od firmy DIMICA, vraj vlaknina z cakanky, ale tym pisu, ze je to fruktoligosacharoza, nie je to nieco v spojitosti s cukrom??    Este som to nebrala, lebo nie som si ista, ci to brat za tychto okolnosti, co na to povies??
Ty si pisal, ze mam brat aj inulin, je to ten inulin, ktory ty myslis, alebo je to iny, nevhodny pri tej diete??
     
     3.  Potom ma zaujima este to, ako brat ten CANDEX, ked ja jem iba 3 x denne, a oni tam pisu ze 4 x po kapsuli medzi jedlami, najviac ma zaujima, kedy ho brat naposledy vecer, do ktorej hodiny vecer sa da brat?? Iba do 18.00h?



63

Re: Enzymy este raz

Jablko je zdroj mikrovlaknin, pektinov. A volneho cukru obsahuje malicko tj podpori skor probiotika, ako candidu.Ciste mikrovlakniny, ako napr psylium podporuju len probiotika.
Fruktooligosacharidy nevie candida pouzit. Candida pouziva len volne cukry, mnohe komplexne sacharidy pouzit nevie.. Ked sa pozries na vzorce, zistis ze napr celuloza sa vytrvori v rastline z cukrov, tym ze sa odstiepi z nej voda a polymerizuje sa to na dlhy retazec=vlaknina. To my ani candida pouzit nevieme, ale probiotika ano.
Skroby su tiez polymery, ale my ich uz v zaludku pomocou kyseliny a enzymov, najma amylazou rozstiepime  na jednoduche cukry a tak do creva vsytupuju uz ako vyziva pre candidu. Cim jemnejsie muky, tym je ten proces rychlejsi. Vyjadruje ho tzv Glycemicky index jedla, Vysoky glycemicky index znamena rychla premena na cukry
Candex mozes brat kedykolvek, samozrejme na prazdny zaludok je daleko najucinnejsi, lebo sa nevycerpa na rozklad celulozy v jedlach. Ale ked jes orechy, vajcia alebo maso a ryby, nie zeleninu, tak sa candex nemoze vycerpat, aj ked ho zjes s tym jedlom.



64

Re: Enzymy este raz

A ten inulin brat ako psyllium, ze zapit velkym mnozstvom vody?

Ano jem ryby, pangasius na prirodno zvacsa a zeleninky trochy porestujem na kokosaku a buchnem k tomu aj salatik zo surovej zeleninky, tak sa z toho viem objest, ze az az. smile  Ale to je jedine maso v mojom jedalnicku, iba ryby, no a vajcia dam ale len obcas.

Candex uz som dala dnes 4 caps., ale mam ho malo, iba 40 kapsulovy som kupila, lebo je drahy jak slak!!! smile smile



65

Re: Enzymy este raz

A este som sa chcela opytat, kupila som mrazenu zmes Sombrero, je tam zmes kukurice, tmavej fazulky, hrasku, zelenej aj cervenej papriky, zeleru, petrzlenu, mrvkvi.   No, MNAM zeleninova zmes, ale asi by som kukurku nemala, aj fazulku, ci?? Je to rovne kilo, tak neviem, kukurica je sacharidova. A mrkva, je tiez velmi sacharidova, lebo je sladka, no ked vravis, ze to ma byt ultra nizko sacharid. dieta, tak by tam vobec nemali byt ziadne sacharidy.


  Este minule som ti chcela napisat, ze mam uz od novembra problem s pravym okom, mam v nom zasklby, teda take tiky, a neviem sa toho zbavit, bola som aj u ocnej, a povedala mi, ze len vit. B, Bkomplex si mam kupit a bude dobre, lenze ja uz odkedy berem Bcko a mam to stale, a dost ma to otravuje, nevies coho priznakom by to mohlo byt??



66

Re: Enzymy este raz

Trochu z toho ta nezabije, zase netreba byt uplne absurdni.
Ale podla moznosti aspon 2 tyzdne nejedz vela kukurice ani mrkvy.. Ostatne je v tej zmesy fajn na tu bezsacharidivu dietu.
Zasklby svalov su alebo zo svalu samotneho, co by mala ukludnit GABA alebo L-theanine, alebo z mozgu, kde potrebujes na absorbciu cez mozgovu krvnu barieru formu GABA zlucenu s vitaminom B-3 pod menom Picamilon.
Obvykle je to zo stresu, ale moze to byt aj z viralnych utokov, nedostatku GABA, zlej cirkulacie  a podobne.
Davka GABA je 2 x 500 mg, davka Picamilonu je 2 x 150 mg, davka B-3 vo forme  inositol hexaniacinatu, davka az 2 x 500 mg , podla potreby.
Stres treeba odstranit, lebo cloveku znici zivot a zdravie
http://rng.nazory.eu/stres
Na zlepsenie cirkulacie pomaha si ciastocne riedit krv(nattokinaza), rozsirovat cievy(vasodilatacia, napr hloh ma ucinok ACE na rozsirovanie ciev) no a samozrejme rozne antioxidanty.



67

Re: Enzymy este raz

No fajn, to si ma teda potesil, ale ja neviem, co bolo spustacom tych tikov, stres nemavam skoro ziaden, lebo ja som nezamestnana, nemusim nikde vstavat ani sa nikam ponahlat, druha vec je, ze aj tak nikdy nic nestiham smile smile smile
A tietoveci, co si tu napisal predpokladam, ze zas nebudu lacny spas, uvidim, skusim este pockat, ak by to nepreslo, tak to budem  musiet riesit, lebo ja dost ponocujem, a mavam dost unavene oci, a odvtedy som to vlastne zaregistrovala, takze ak bude pravidelny poriadny spanok, mozno to prejde samo.  smile



68

Re: Enzymy este raz

Na spanok treba hodne svetla cez den, silneho, a uplnu tmu a ticho v noci. Pravidelnost je velmi dolezita, v tele mame akesi vnutorne hodiny(circadian rhytm) a s nimi je neradno sa zahravat.



69

Re: Enzymy este raz

a preco si neradno s nimi zahravat?? Ja myslim, ze tie tiky mam fakt odvtedy, co som cele noci presedela za PC, kvoli informaciam, lebo cez den som nemala cas na to, tak pod ho vecer, no a hodiny ti idu velmi rychlo, ked nieco studujes na nete, proste odvtedy to mam a stale citim take unavene oci, dokonca mam kruhy pod ocami. sad



70

Re: Enzymy este raz

Nepravidelny spanok vykolaji rozne procesy v tele, oslabi telo celkove. Ja to poznam velmi dobre ako JET LAG, tj az 3-4 dni slabosti po prelete vela casovych zon. A uprene sa pozerat na nieco dlhe hodiny skodi aj cirkulacii v ociach a tie sa postupne degeneruju. Predstav si, ze by si si dala do ruku hoci len 1 KG zavazie a drzala ju napriamenu bez pohybu dlhe hodiny....
To iste robis so svojou zrenickou a svalami na ktore je upnuta sosovka.
Ja aj ked robim na pocitaci, snazim sa aspon kazdych 5 minut oci upriet na vzdialenejsi predmet  alebo pohybujuce osoby, nech sa tie oci trochu trenuju a nestrpnu.



71

Re: Enzymy este raz

Ahoj RNG!!!

Dnes mi je akosi tazko od zaludka, som to prehnala s ranajkami, je tam moc olejovin, a ten kokosak je mastny az des!!!No, co uz, vytrimac!!! smile

Kolko kapsul z tych probiotik brat na noc?? Beriem 30 bilionove, tkaze dost silne, to su tie, co si odporucal. Staci jedna, alebo dve kapsule?? smile



72

Re: Enzymy este raz

Opatrne s olejom, pripadne si zober trochu enzymov, aby si si usetrila z pankreas(zlcnik, pecen). Inac aj jedna dost tvrda metoda na cistenie pecene pouziva poriadne mnozstva oleja, osobne mam trochu pred nou strach.
Probiotika, aj tie najsilnejsie sa musia rozmnozit aspon 1000 nasobne, a to zavisi od prijmu mikroblaknin, Tj ci zopberies jednu lebo dve kapsule, to na celkovom mnozstve v crevach velmi nezmeni, ale ci beries 5 gramov alebo 20 gramov mikrovlaknin, to zmeni radove viac.
Probioticka kapsula je vlastne len starter, skutocne osidlenie criev, tj az jedno kilo probiotik sa ti rozmnozi na zaklade ich "krmenia " mikrovlakninami.



73

Re: Enzymy este raz

No ja beriem, iba to psyllium, a to 2 x denne, po polievkovej lyzice. Neviem, ci to staci, ale ked na krabici pisu, ze to sa ma brat alebo pol hodiny pred jedlom, alebo 2 hodiny po jedle, tak ja to zvacsa pred jedlom, Mam to brat castejsie, teda aj medzi jedlami?? Ako je to lepsie??

             Inac ma stresne boli zaludok, RNG, neviem, ci to vydrzim, este mam za sebou iba 4 dni tejto diety, a uz mam toho po krk!!! ked ma bude boliet zaludok, tak neviem, ci sa na to nevybodnem, lebo ta bolest je priserna!!! A neberiem na nu nic, lebo ani doma nemam nic od bolesti.  Co mi radis?? sad sad

Mna uz zaludok nebolel , anoi nepamatam, ja som nikdy nemala problemy stravenim, a teraz toto, aj pijem hodne, teda kolko vladzem, ale uz ked mam pocit plnosti, tak to nedokazem, lebo mi ide na vracanie. To je akoze v poriadku podla teba, tento stav???



74

Re: Enzymy este raz

Psylium a ine mikrovlakniny nasavaju do seba az 50 nasobok vody, tj ked nevypijes s nimi dost, tak ti to nasilne vytiahnu zo stien zaludka. Takze opatrne, radsej ber menej psylia,kavovu lyzicku a castejsie,  aby si mohla s tym vypit spravne patricne mnozstvo vody. Psylium nemusis brat na prazdny zaludok, moze to byt sucast jedla, ved nakoniec su to plevy z indickeho zrna, tj to, co sa zialbohu dnes z muky vyhadzuje na nasu skodu.
Nepreplnuj si na silu zaludok, ked si prilis rozriedis zaludocne kyseliny, nemozu znicit mikroby, ktore sa na jedle skoro vzdy nachadzaju a mozes dostat kvasenie/hnitie v zaludku,zapal zaludocnych stien,  co sa nazyva v silnych pripadoch otrava zaludka, v slabsich len nevolnost.



75

Re: Enzymy este raz

Ahoj RNG!!!

Dnes uz to bolo lepsie, ale v noci ma este bolel zaludok, ale to preto, lebo ja som sa mierne preolejovala, a fakt som sa asi prejedla, lebo cely den som citila tazobu na zaludku. Dnes som jedla s mierou, ved aj tak do mna vela nevojde, a ked pijem to lapacho, a GSE, tak to striedam, a obcas medzi to aj psyllium s vodou, dala som si to tak, ako si kazal, , vyslo to vsak len na 3 x denne a kavovu lyzicku, takze menej som dala, ja neviem, ja mam furt ten pocit nafuknutia, a to cely den, jak tak popijam raz z jedneho raz z druheho, no vela sa neda pit, aj ked sa snazim, no za cely den to spraviviac ako 3 litre tekutin, z toho 1l GSE, 1l Lapacho, a potom zbytok je cista voda. Viac sa neda. No, hadam to nejako vydrzim do konca, teda tie 2 tyzdne.
   Najhorsie su ntie zeleninove salaty bez chleba, tak ja to zajedam nejakymi orieskami, naposledy som si dala pistacie, lebo v tom jednom salate bola cibulka, a stipala az hruza, reku chytro to zajedz s dacim, poruke boli pistacie, tak som paru zjedla.
    Nechapem ludi, co ti tu pisu pri tej diete, ze rapidne chudnu, u mna je vaha rovnaka, aj ked tak mam pocit, ze priberam, musim sa viac hybat!!! smile smile
     A ten inulin brat rovnako ako psyllium?? este som sa neodvazila z neho brat, lebo na to nemyslim. smile)



76

Re: Enzymy este raz

Inulinu staci aj menej, lebo co sa tyka vyzivy probiotik, ten ich zivi najviac roznych druhov.
Opatrne z cibulou, ja , co sm za detstva zjedol zvazok mladej cib;lky len s mastnycm chlebom, dnes 2-3 mi uz drazdia zaludok, ked ich dobre nezajem niecim mastnym.
Nacvo pijes osobitne lapacho a osobitne roztok GSE?. Kludne si do toho lapacho caju mozes to GSE pridat.
Nafukovanie zo zeleniny a fazule je pre to, ze nemame dobry enzym na stravenie niektorych cukrov, co sa tam nachadzaju a tie potom zivia kvasne kyltury v crevach. Branuie enzymu alfa galactosidaza(GalU) to obvykle vyriesi. V USA sa uz vyse 10 rokov predava proti nafukovaniu pod menom Beano, dnes sa ale nachadza aj v mnohych mnohozlockovych enzymatickych zmesiach, spolu s enzymami na mliecny cukor(ALU) a bielkoviny. Ja osobne beriem enzymi s kazdym vacsim jedlom a moj oblubeny je
Digest Platinum, ktory ma az 15 roznych zloziek. Ten isty pouzivam aj rano na enzymaticke precistenie tela
Je to zmes roznych  rastlinnych a fungalnych zloziek, ktora do znacnej miery znesie aj zaludocne kyseliny, ktore zivocisne enzymi znacne znicia(pancreatin)
Inac ciste na travenie je lacnejsi zivocisny enzym,   http://www.iherb.com/Search?kw=Jarro-zymes+plus
Ktory nie je velmi vhodny na cistenie tela(nie je entericky ochraneny) ale ma velke mnozstvo tej alfa galaktosidazy, okrem pancreatinu, takze na naduvanie zo zeleniny a masa ho odporucam



77

Re: Enzymy este raz

No neviem si predstaviť tú odpornú chuť, kebyze zmiesam horkac spolu s lapachom, to musi byt riadny humus!!! Takto si to oddelim, a je to aj viac tekutin v tele, aj to lapacho pijem bez akychkolvek prichuti, take ako ho stvoril sam Pan Boh. smile
Ale vies co, ze ja to zajtra takto skusim, potom mozem pit viac cistej vody, alebo aj viac toho psyllia, ci inulinu, ale aj tak odporucaju, ze sa to ma pit 2 hodky po jedle, abo pred jedlom pol hodku. No, ja to skor ani nepijem, lebo po jedle som syta, a nedokazem pit skor, ako po 2 hodinach.

     Inac, este by ma zaujimalo, tvoje nazory na to pitie GSE sa roznia, ja som niekde citala, ze odporucas 60 kvapiek na liter, a inde pises zasa, ze do pol litra vody, tak teraz som zmatena z toho, ako to ma byt spravne?? Je to,pre mna dolezite, kedze robim tu dietu. smile



78

Re: Enzymy este raz

Po jedle sa aj tak mema pit aspon 2 hodiny, ked je uz jedlo dostatocne natravene v zaludku, inac vela vody rozriedi kyseliny a narusi travenie a da moznost sa premnozit roznym kulturam v zaludku, najma kvasnym a to sposobuje nafukovanie.
60 kvapiek GSE je obvykle  denna davka na potlacenie roznych nakaz.
Na stafylokoky  a escherichia coli staci aj menej, na steptokoky tolko potrebujes na niektore odolne dokonca aj viac, vtedy odporucam formu kapsul, ktore maju ekvivalent 12 az 25 kvapiek, a daju sa lahko prehltnut, bez tej odpornej chuti. Nuz ci to rozpustis v pol litre vody, alebo v litre, na tom nezalezi. Ale kvoli horkej chuti vacsina ludi to rozpusta v litri.



79

Re: Enzymy este raz

Tak sorry, tak som sa kopla v tej info, ze Psyllium je mozne brat 2 hodiny po jedle, nie, tam pisu pol hodiny bud pred jedlom, alebo po jedle, no ako je to lepsie podla teba??

A potom este si pisal , ze psyllium alebo aj ten inulin (ten iba jeden krat za den)  , ze brat viackrat za den, no ale ked sa to ma brat iba s jedlom?? Ja jem len 3 x denne. A tak pred ranajkami nie, lebo si vravel, ze psyllium nemam brat na lacny zaludok, no jasne, ze pred jedlom sa aspon pol hodiny napijem, a dam si chlorelu, selen. Ecko sa mi uz minulo, takze pauza od neho.
A potom uz je len obed,  a vecera, a o 22.00 ten kusok jablka s probiotikami. Tak kde vmestnat tie mikrovlakniny, ked to sa moze iba s jedlom brat??



80

Re: Enzymy este raz

Mikrovlakniny su trosticku ucinnejsie na prazdny zaludok, ale nie ovela,takze ich mozes kludne miesat do jedla.
Ked sa napijes tesne pred jedlom, rozriedis si zaludocne kyseliny a potom ta samozrejme naduva, lebo to v zaludku pri pozriedenych kyselinach vsetko kvasi a niekedy dokonca aj hnije.
Pi az 2-3 hodiny po jedle, vtedy mozes brat aj tvoj lapacho caj, aj roztok GSE aj mikrovlakniny zaroven. To splache dobre natravene jedlo do criev a zaroven dostanes potrebne vlakniny a pripadne ine antimikrobialne, vitaminy a podobne.

Inac ked jes jablka a celozrnne produkty, dostavas v nich zaroven mikrovlakniny. Ved psylium su len jemne plevy zo zrna.



81

Re: Enzymy este raz

Je vhodne enzymi brat spolu s roznymi cca 12 tabletkami a 2 kapsulami ?



82

Re: Enzymy este raz

Osobne beriem enzymi na cistenie tela na prazdny zaludok, sami o sebe s vodou. Na travenie samozrejme s jedlom a vtedy beriem aj vacsinu inych doplnkov.



83

Re: Enzymy este raz

Ak si chcem precistit telo je mozna kombinacia na rano na lacny zaludok brat enzymi+vlaknina(psyllium)+soda bikarbona(odkyslenie) a cca 2 hodiny nic nejest ? dakujem...



84

Re: Enzymy este raz

Samozrejme , a s hodne teplou vodou alebo cajom.



85

Re: Enzymy este raz

tepla voda ci caj ? ... co sposobi ? lepsie precisti ?

Naposledy upravil: post5 (2012-05-17 03:27:35)



86

Re: Enzymy este raz

otazka, RNG: ked bude miesat mikrovlakniny s jedlom a pit bude az 2-3 hodiny po jedle..tak ju psyllium nezapecie???



87

Re: Enzymy este raz

Mozem GSE davat aj do horuceho caju, pijem sipkovy, lipovy a aj ine bylinkove..prip. do melty?kolko GSE doporucujes na mykoplazmu?dakujem



88

Re: Enzymy este raz

Samozrejme mozes, ja si to pridavam do ovocnych drinkov, visnovy napr skoro celkom potlaci tu besnu horkost.
Na mykoplazmy je najlepsi extrakt z olivoveho oleja, 3 x 300 mg oleuropeinu je denna intenzivna davka, 2 x 150 mg oleuropeinu je dlhodoba udrzobna davka.
Ber mikrovlakniny s vodou osobitne od jedla

Tepla voda sa lepsie a rychlejsie absorbuje, tj skor je k dispozicii na precistenie tela
Este aj na ochladenie v horucavach urobi lepsie horuci caj, nez ladova voda.Pozri na obyvatelov pusti, ktori piju horuci caj na ochladene.



89

Re: Enzymy este raz

Otazka ohladom toho visnoveho koncentratu, dostat ho aj na iherbe alebo healthdesigns?



90

Re: Enzymy este raz

halooo..
swanson ma akciu 2 za 4,99 a je tam aj toto oregano, je dobre? a ako sa davkuje na mykoplazmy?

http://www.swansonvitamins.com/SW956/ItemDetail



91

Re: Enzymy este raz

musim Vam povedat,ze to GSE je riadna sila! davam si ho teraz este niev plnej davke 60kvapiek na liter vody,ale asi len v polovicnej a vyvola mi priznaky,ze sa cistim..napr. citim stipanie mocovych ciest, mravcenie v chrbtici apod...



92

Re: Enzymy este raz

a je tam este nieco taketo v ponuke..

http://www.swansonvitamins.com/SWH073/ItemDetail

je to porovnatelne s YAM???



93

Re: Enzymy este raz

DAKUJEM vopred za pomoc, RNG...



94

Re: Enzymy este raz

nahadzala somdo kosika swansonu doplnky za 27,97 a vypisalo mi,ze additional shipping je 32,63. To co znamena??????



95

Re: Enzymy este raz

Ak to znamena,ze swanson ma okrem 4,99 este dalsie poplatky a to som chcela ist dalej cez shipito, ktore si nauctuje dalsie nehorazne peniaze..
tak mi vychadza,ze so swansonom som skoncila...



96

Re: Enzymy este raz

Swanson posiela do zahranicia nie najlacnejsou postovou sluzbou. V ramci USA je jeho postovne nizke, teda len tych 4.99.
Black cohosh, pupalkovy olej, damiana a Dong Quai su rozne hormonalne, niekomu zabetu, ale yam je najpravdepodobnejsie pracujuci na najviac menstruacnych problemov a problemov s prechodom.



97

Re: Enzymy este raz

dobry den. Chcela by som sa opytat, dodrziavam protikandidovu dietu a jem hlavne maso a zeleninu. Pouzivam na travenie po jedle enterycki pancreatin. Moze byt? alebo ho radsej mam uzivat na cistenie rano na lacno? Co by ste mi poradili na dobre travenie pri strave, ktora obsahuje prevazne maso a zeleninu?
dakujem vam velmi pekne



98

Re: Enzymy este raz

Ak ti telo vytvori dost enzymov, takze nemas traviace problemy(nafukovanie, pala hnacky) tak si nepotrebujes nic doplnovat.

Ale kazdemu sa z casu na cas zide precistenie tela enzymami, lebo aj ked mas dost enzymov na travenie, neznamena, ze mas z nich prebytky, ktore sa absorbuju do krvi a roznesu po celom tele na cistenie od roznych zhlukov a neziaducich utvarov v tele. Takze obcas preventivne cistenie pecene, enzymaticke cistenie tela a samozrejme kazdodenne doplnky mikrovlaknin odporucam kazdemu ako sucast preventivnej udrzby tela.
Treba si totiz uvedomit, ze si nestaci len umyvat ruky telo a zuby, treba cistit aj vnutorne organy, tj pomoct im ocistit a regenerovat sa.
Na maso su proteolyticke enzymy a kyseliny, na zeleninu amylaza a celulaza, pripadne proti nafukovaniu zo zelenin a strukovin  alpha galactosidase.
Nase telo nevyraba alpha galactosidase vobec, preto kto nechce, aby ho prilis naduvalo si moze brat tento enzym



99

Re: Enzymy este raz

RNG, ale zo zeleniny nafukuje každého, to je veľmi ťažko povedať, že pri vysoko-zeleninovej strave - najmä pri proticandidovej diéte - potrebuje niekto enzýmy na trávenie zeleniny, nie?



100

Re: Enzymy este raz

Ako som povedal, nafukovanie zo zeleniny a fazule riesi doplnok alpha galactosidase.
Ak tento zoberies a este stale ta nafukuje, najma smradlavo=hnitie bielkovin, tak potrebujes ernzymi aj na bielkoviny a dost pravdepodobne aj kyseliny, lebo tie su potrebne vo vysokej koncentracii v zaludku na rozklad bielkovin.
Kvasenim sacharidov sa produkuje najma metan a CO2 a tie nemaju zoadnu vonu.
Na sacharidy treba amylaza.
Nedostatok lipazy produkuje mastnu stolicu, dokonca hnacky to sa neda nevidiet.

Ja potrebujem uz doplnat vsetky enzymy, najma s vacsim jedlom. Inac som ako to trefne nazyva Hasek v  Svejkovi, "stary prdoch" a to je len jedna zo zlych stranok zleho travenia. Ovela dolezitejsia druha je nedostatocna absorbcia zivin a znizena imunita kvoli znicenej probiotickej crevnej flore. A to vedie k zrychlenemu starnutiu po vsetkych strankach, vcitane straty svalstva, kosti a podobne. Nuz to si rozhodne neprajem a pokial sa tomu da vyhnut napravenim travenia doplnkami, tak rozhodne nezavaham.