1

Téma: Enzymy este raz

Urcite to tu uz bolo velakrat rozoberane, ale prosim o jednoznacnu odpoved a radu.
Hladam ucinny pripravok ako nahradu za wobenzym,ktory je ale mozne zohnat na Slovensku, ten ktory ste vy porovnaval v tych linkoch od Swanson sa da zohnat aj na Slovensku? Nejak sa neviem, k tomu dopatrat. Skuste mi prosim dat par tipov na enzymove doplnky, ktore zozeniem na Slovensku.
Velmi pekne dakujem.



2

Re: Enzymy este raz

Zialbohu, enzymov na Slovensku je este primalo, teda takych, co by boli dost silne a ucinne.
Naviac ja zijem v USA, takze poznam viacmenej len tunajsie(US) zdroje a znacky, ktore sa ale daju objednat aj zo Slovenska cez internet.
Svet je velky a doplnkov je mozno vyse 100 000 na svete a nemozno predpokladat, ze niektory  obchod ma tolko tovaru.
Takze tieto specializovane veci su zatial dostupne najma cez internet. Tak, ako ich kupujem aj ja.
Inac mnoho ludi zo Slovenska dnes uz nakupuje cez internet z celeho sveta.



3

Re: Enzymy este raz

Dobrá deň RNG,

tieto enzýmy odporúčate?

http://www.vitalminerals.org/zen/index. … 535d2f9b7c

Ďakujem!



4

Re: Enzymy este raz

borko ten obsah megazymov nevyzera zle ale cena je uplne mimo. Na USA trhu su aj ovela silnejsie zmesy aj ovela lacnejsie.
Osobne pouzivam Nattokinazu a serrapeptazu v davkach mnohokrat vacsich, ale len vtedy, ked ich potrebujem.
Traviace enzymy a kyselinu pouzivam osobitne, s jedlom
Pozri si enzymi z www.swansomvitamins.com, najma BioCore a Multi enzyme (vyrobca NOW, disribucia cez Swanson, okrem inych)



5

Re: Enzymy este raz

Je tam aj nejake zdravotne riziko, ked sa uzívajú silne zmesy enzymov? Ďakujem.



6

Re: Enzymy este raz

Zatial nikde v medickej literature nic take spomenute nebolo.
Naviac, na vsetky potravinove doplnky platia tie iste prisne kriteria neskodnosti, ako na potraviny



7

Re: Enzymy este raz

Poprosim o radu davkovania. Kupila som si od Swansonu NOW Super Enzymes. Mam endometrioticku cystu na vajecniku uz cca 3 roky, ktoru lekar sleduje, v pripade, ze by sa zvacsila, pojde von operacne (uz 3.krat). Chcem sa informovat ohladom davkovania enzymov - kolko kapsul denne uzivat, brat ich pred, pocas alebo po jedle? Popripade ako liecbu podporit... Vazim 63 kg, 29 rokov. Vdaka.



8

Re: Enzymy este raz

Enzymy na cistenie tela treba brat na prazdny zaludok, 1.5 hodiny pred jedlom, aby sa cele dostali do krvi a nepouzili na travenie jedla.
Su aj ine enzymaticke zmesy, ja napriklad okrem Supoer Enzymov z NOW beriem aj silne enzymaticke zmesy zo Swansonu ako BioCore  a tiez N zymes PA.
Rano beriem z kazdeho jedno hned ako sa prebudim. Ranajkujem az neskor.
Na endometriu odporucam pouzivat aj yam a DIM alebo I3C, lebo tieto upravuju hormonalne hladiny, ktore prispievaju k vzniku roznych cyst, vcitane endometrickych.
Tiez samozrejme odporucam aj brat jod, pozri na temu jod.



9

Re: Enzymy este raz

Dobry,
vdaka za odpoved. Potrebovala by som vsak este akoby od Vas recept. Objednam si este odporucane produkty, len VAs chcem poprosit, ci mozu byt tieto a kolko, ako casto ich brat. Vratane uz spominanych enzymov, Ci viackrat denne, kolko kapsul. Mozte mi, prosim, napisat  davkovanie k jednotlivym produktom, ktore Vam tu uvediem(ak vyhovuju tomu, co ste mi odporucili):

super enzymes - 1 kapusla 1,5 hodiny pred jedlom denne (alebo viac krat viac kapsul?)

Lugol's Iodine (2%) -  moze byt ako jod? :
http://www.swansonvitamins.com/LGS001/ItemDetail?n=0

Indole-3-Carbinol with Resveratrol:
http://www.swansonvitamins.com/SWU315/ItemDetail?n=0

dakujem za odpoved a za to, ze mate trpezlivost.

Yam:
http://www.swansonvitamins.com/SW1258/ItemDetail?n=0



10

Re: Enzymy este raz

Super enzymes alebo ine enzymi pred jedlom su na cistenie tela, s jedlom su na zlepsenie travenia(pre starsich je to casto uz nevyhnutnost, aby sa nezacali scvrkavat pre zhorsene travenie)
Lugol je vyborny zdroj jodu, ja ale kupujem zo supermarketu staru jodovu tinkturu ovela lacnejsie(2% jodu, 2.5% KJ=jodid draselny=potassium iodate)Na Slovensku je udajne zopar lekarni,, kde su lekarnici ochotni toto namiesat velmi lacno.
Alebo vo veterinarskych potrebach maju este silnejsiu zmes, ktora je tak isto vhodna, lebo je robena z cisteho jodu, cisteho KJ (farmaceuticka kvalita) takze je vhodna aj na ludi, hoci je tam upozornenie, ze to je len na zvierata.

Ten isty I3C beriem aj ja, ako starsi chlap mam zvyseny estrogen a znizeny testosteron, tak to takymto sposobom napravujem. Naviac I3C je vyborna prevencia proti rakovinam a branit sa preventivne sa vyplaca.

Kedze Swansom ma v rozumnej cene aj standardizovany yam, tj yam s garantovanym obsahom ucinnej latky , diosgeninu, davam tomu vyrobku prednost
http://www.swansonvitamins.com/SWH152/ItemDetail?n=0



11

Re: Enzymy este raz

dobry, uz mi doslo aj I3C a wild yam.
enzymy beriem 1 kapsulu denne - 1,5 hodiny pred jedlom rano.
na I3C uvadzaju 1 kasulu denne a yam 2 kapsuly denne. mam ich brat tiez spolu s enzymami nalacno rano v tom pocte ako uvadzaju? vsetko naraz?
dakujem.



12

Re: Enzymy este raz

Oboje I3C aj yam mozes brat viac. Na I3c sa uvada lekarmi 400 az 600 mg denne, na yam mam mnohorocnu skusenost az do 3x1 gram, je to podla potreby, uvidias, kolko ti treba.
S enzymami na cistenie tela neber ani yam ani I3c pre istotu, lebo ich enzymi mozu rozlozit. Ber ich v inom case.



13

Re: Enzymy este raz

PROSIM TA ZNOVU O CENNU RADU. Mozem kombinovat tieto propravky nasledovne? Vsetko uzivam od maja ale serrapeptazu som pridala teraz.
MOMENTALE teda UZIVAM enzymy:
*od  Best enzyme 3 x denne na lačno - www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Digestive-Enzymes-All-Vegetarian-90-Veggie-Caps/12?at=0rcode=LUD585
*od Best Bromelain + Quercetin 2x denne na lačno - http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Quer … ode=LUD585
*od Dr. best Serrapeptazu 3 x denne na lačno - http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ode=LUD585
Vlastne uzijem spolu tri rozne kapsule.
Zmeny som postrehla v mesiaci jún hlavne sa mi zlepsila plet, a to o dost. Ale nie preto to beriem, hlavne sa potrebujem zbavit fibroadenomu a cyst a streptokokov.  Od kedy som k tomu pridala serrapeptazu, cca 4 dni vidim zmeny, rano ma vobec neboli hrdlo a seklo ma v krku(bolelo to asi 2 tyz) a ta bolest tiez presla takmer okamzite! Neviem teraz čo je  to čo mi tak pomohlo v tychto veciach či to ze to uzivam uz treti mesiac alebo to pridanie serrapeptazy a ci tie davky nie su privysoke. Okrem tychto troch uzivam klasiku podla tvojich rad: D3,E,Selen....a jodovu tink.  Som zvedava na kontrolu ako su na tom cysty a ten FA, ale mam pocit ze na dotyk je ten FA mensí v prsniku, ale definitivne to ukaze sono o mesiac. Poviem Ti teda ja cakam hlavne  pomoc na fibroadenom a mne sa zlepsi vela inych veci, co som ani len neocakavala! Ked mi este zmizne ten FA ja ani nevies ako ti budem vdacna!



14

Re: Enzymy este raz

Nemyslim si, ze beries privela enzymov, hoci ich beries pomerne dost.
Nikde som totiz este nevidel clanok na nasledky privela enzymov, hoci iste aj to je mozne. Snad pre to, ze su enzymaticke vyrobky este relativne nie prilis silne, hoci proti nedavnej minulosti sa znacne zosilili.
Odmorenie tela kazdemu prispeje na roznych zdravotnych ukazovateloch, zialbohy nasa civilizovana strava znacne telo zamoruje
Na zapalove procesy odporucam najma curcumin, pozri na vyrobok
http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail?n=0
Moja zena mala skarede zapaleny bederny klb, cely bok napuchnuty ze nevedela ani lezat, ani sediet, ani spat, zobrala 3x2 kapsule tohto silneho  produktu a do tyzdna bolo po celom probleme. Viem, je to masivna davka, ovela viac, nez odporuca vyrobca, ale zabrala rychle a ucinne. Vlastne ani neviem co to sposobilo, to sme ani vlastne neadresovali, len symptom, ale aj to uz stacilo.
Drzim ti palce.
Ja sa snazim schudnut, lebo moja cukrovka by bola po schudnuti ovela lepsia, ale nemozem drzat redukcne diety, kedze by ma to obralo o energiu a schopnost robit, moj pracovny tyzden v normalnej robote je vyse 60 hodin tyzdennem plus ine povinnosti a aj totom pisanie. Tak som sa o to pokusil enzymami na tuky, vacsimi davkami lipazy, kde zaroven beriem aj lecitin, termogeneracnu zmes, 7 keto DHEA a hodiu gordonii na potlacenie hladu.
Cvicenie by velmi pomohlo, ale vyzaduje si cas, ktory som si pri dnesnem pracovnom zatazeni na to nevedel najst, hoci si myslim, ze to by asi prispelo najviac v konecnom dosledku.To by totiz zaroven spalilo vysoku hladinu cukru v mojej krvi....



15

Re: Enzymy este raz

RNG, prosim ta, nevies co mi moze pomoct na napuchnute brucho? Beriem pri jedle tak raz-dvakrat do dna BioCore, obcas aj Betain HCl s pepsinom a kazdy vecer Soil-Based Organisms, napriek tomu mi nic nepomaha. Rano sa zobudim, brucho je  ploche, este sa ani nenaranajkujem a uz sa mi zacina zvacsovat a po jedle je to otras, ako tehotna. Pritom som chuducka, mam len 50 kil na 167 cm. Nemozem nosit obtiahnute veci vobec a do plaviek sa hanbim takto, ale horsie je ze ma brucho az tlaci niekedy ako je napuchnute. Za radu velmi pekne dakujem.



16

Re: Enzymy este raz

Kvasenie v bruchu je pre nedostatok kyselin. Zrejme si mala nejaku zaludocnu chripku alebo inu nakazu, co ti napadla zaludok a vyrobu kyselin, takze si ich musis doplnovat s kazdym jedlom  a viac, nez si brala dosial.
Dufam, ze po case sa parietalne bunky(tie co vyrabaju kyseliny v hornej casti zaludka) zregeneruju a budes moct brat postupne menej a menej Betainu HCl.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-18 16:20:58)



17

Re: Enzymy este raz

Dobrý deň RNG, prosím ťa o radu. Dnes mi prišli enzými Digest Platinum , ktoré chcem adresovať na vyčistenie tela. Môžem si ich dať aj na noc aby mohli celú noc "pracovať" alebo to že ich treba dať 1,5 hod pred jedlom má nejaký význam?A ešte by ma zaujímalo, v akých dávkach si ich mám dávať a či by bolo dobré na zosilnenie ich účinku, dať si večer pred spaním pohár vody s KHCO3(zneutralizovať si žalúdok) a následne užiť enzými na čistenie tela. ďakujem Indiga



18

Re: Enzymy este raz

Na cistenie tela je dobre si dat enzymi na prazdny zaludok aspon 1 hodinu pred jedlom, najlepsie rano. Vecer clovek nema nikdy prazdny zaludok. Zober si 2 s poharom vody alebo caju.
Ked zoberies enzymi s jedlom, ich ucinnost sa vycerpa na jedlo a do krvneho obehu sa z nich dostane primalo alebo nic.
Enzymi pracuju dost kratko v tele a nie je dobre ich brat s neutralizacnym roztokom



19

Re: Enzymy este raz

Ďakujem



20

Re: Enzymy este raz

OK



21

Re: Enzymy este raz

dokazu enzymy nalacno, pripadne aj lecitin rozpustat tukove hrce pod kozou ?
V poslednej dobe ich ma velmi vela ludi, z estetickych dovodov si ich chodia
chirurgicky odstranovat ... Niektore po rozrezani udajne vyskocia same von (tie enzymy asi tazko rozpustia) a niektore tukove hrcky su previazane s tkanivom a treba ich vyslovene odrezavat...
Zaujimave je, ze ich maju aj ludia, ktori vobec nie su obezni.

Naposledy upravil: petela (2010-11-27 18:26:20)



22

Re: Enzymy este raz

Enzym lipaza rozpusta tuky, lecitin ich tiez pomaha emulzifikovat, mikrovlakniny v crevach ich vedia cast do seba nasiaknut a vyniest z tela.
Jod sa podiela nielen na tvorbe hormonov, ktore riadia chod tela, tj aj spalovanie tukov, ale je potrebny aj na tvorbu roznych enzymov. Preto tak zdoraznujem doplnovanie jodu.
Pomerne silny enzym je napr  http://www.swansonvitamins.com/JR024/ItemDetail?n=0
kde mas az 10 000 jednotiek lipazy
Tuk sa v tele vytvara z prebytocnych cukrov, najma fruktozy v peceni.



23

Re: Enzymy este raz

Pri uzivani enzymov rano nalacno, resp obcas aj podvecer na prazdny zaludok, ako dlho moze trvat vstrebanie nejakeho utvaru alebo tekutiny na sietnici ? Ak sa mi to nezlepsi napriklad ani po 3 mesiacoch uzivania, zrejme to potom mozem vzdat a ta metoda zrejme ucinna nieje.?.?.?



24

Re: Enzymy este raz

Ked mas nedostatok nejakych enzymov, tak sa ti v tele hromadi zamorenie, ktore sa nakoniec musi oprejavit  a roznych prejavov moze byt stovky.
Co sa tyka floaterov v oku, neviem, nakolko a ktore enzymi na ne pomahaju, lebo tie floatery su rozneho razu, podla literatury su to casti sklovca, ktory sa odlepi od sietnice a nejak zahustne z neznamych dovodov. Odlupenie sklovca od sietnice moze sposobit , ze sa sklovec dostane aj pod sietnicu=odlupenie sietnice od choroidu(retinal detachment)
Lekari na to maju zatial len velmi pochybne operacie,
takze kvapky do oka s obsahom acetyl l carnosinu , ktore dokazatelne potlacaju zakalovanie sosovky(CanC) a
kvapky s obsahom MSM (10% do destilovanej vody)ktore zlepsia permeabilitu/priepustnost ocnej bulvy(Sclera) su jedine, co udrzi obsah sosovky a sklovca lepsie sa cistiaci a enzymi pomozu vsade v tele odstranit rozne nepotrebne latky, tj velmi pravdepodobne aj v oku.
Kuriozne, nikto nehovori o degeneracii tkaniva len o moznych trhlinach a narazmi sposobene oddelovanie sa , dokonca niektori podozrievaju aj velmi silne fukanie si nosa alebo potapanie ako mozne dovody na vytvaranie floaterov a oddelenie sietnice od podkladu(choroid)



25

Re: Enzymy este raz

no ja som odlupnutie mal, bez perforacii, potom mi to kvazi zmizlo a objavilo na inej strane od zltej skvrny a neskor aj na druhom oku, ale dalej od zltej skvrny, takze to mi nejak neprekaza...
Ale neviem, ci postaci uzivat zmesky enzymov 3 mesiace a uz by malo bt vidiet uspech, pokial je to vobec liecitelne enzymom .. a po troch mesiacoch sa s tym zmierit, ze na toto mechanicke poskodenie enzymy jednoducho nestacia



26

Re: Enzymy este raz

Ako som povedal odlupniutie sietnice je sprevadzane aj odlupnutim inych drobnych casti a zatial nikdo nevie pre co.
Moj najblizsi odhad je zamorenie oka(znizenie permeability) viralne utoky a zapaly z toho vyplyvajuce, alebo nedostatocna tvorba kolagenu, na ktoru treba podla Linusa Paulinga brat cely zivot 3 gramy vitaminu C, a niekolko gramov aminokyselin argininu, ornitinu a cysteinu.
Ale moze to byt aj husta krv a zapchatie kapilar, ktore sposobuje nedostatocnu regeneraciu a predcasny rozpad ciev, ako to pozorujes pri starsich ludoch, kde maju odpojenie a makularnu degeneraciu po osemdesiatke velmi casto
Na druhej strane sklovec ako taky sa sklada na 99% z vody a preto akekolvek nedostatky vody v tele mozu vyvolat scvrknutie sa sklovca a tym jeho odpojenie od sietnice, kde tah moze sposobit odlupenie sietnice.

Proste dovodov je mnozstvo, predpokladov tiez a riesenie zialbohu ziadne take, na ktore by clovek mohol ratat.
Co clovek moze urobit pre oci je zlepsit si cirkulaciu, zlepsit permeabilitu ocnej bulvy, brat hodne antioxidantov a vitaminu C a enzymov na cistenie tela a zlepsenie travenia a cirkulacie, pripadne si zvysit aj viralnu imunitu, najma ked ma suche oci, co je jasny dokaz viralnych utokov v tele.

Kto na to hlada jedinu zazracnu pilulku lebo metodu na to, toho musim zialbohu sklamat.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-27 21:12:23)



27

Re: Enzymy este raz

no s ocami som nemal ani raz problem, ze by sommal nejaku infekciu alebo slzenie.. len toto.
Len je tazke povedat, aj ked teraz beriem takmer vsetko prospesne na oko a cirkulaciu, ci sa mi ta mechanicka zavada napravi ... Tieto opisane veci by boli zrejme skor dobra prevencia ako liecba... A stale podozrievam warfarin sodny, ktory moze v slbych cievkach oslabit stenu a cievky mozu puknut... a bublina je na svete



28

Re: Enzymy este raz

Nuz malicke haematomy sa mozu vyskytnut hocikde, aj na sietnici. Ale fotografia pozadia by ich mala ukazat ako haematomy, nie bublinu sklovca pod sietnicou= ina farba.
Na posilnenie stien ciev su najma antioxidanty, spruznuju steny ciev, ja osobne beriem uz dlhsie ester C s bioflavonidmi a v poslednom case aj 1 gram hersperidinu extra, lebo som si vsimol, ze mam na narte na nohe akoby drobne dodrvene kapilary.



29

Re: Enzymy este raz

Da sa predavkovat enzymami,ak ano akymi a v akom mnozstve?Dakujem..



30

Re: Enzymy este raz

Vsetko je mozne predavkovat, ale zatial som nikde nic podobne necital. Takze pravdepodobne  so sucasnymi doplnkami to asi nie je lahke a clovek by ich musel brat na hrste.Predpokladam ale, ze by ich zaludok odmietol.



31

Re: Enzymy este raz

Dobrý deň RNG pred nejakým časom som ti opisovala svoj problém (Môj problém je v tom, že večer pred spaním ak sa cítim aj v pohode, ráno sa zobudím na bolesť svalov, bolí ma chrbát, trapézy, svaly na krku, mám pocit, že aj celá čelusť. Väčšinou to riešim ibalginom pred spaním, lebo keď si ho nedám, ak sa zobudím v takom dolámanom stave, potom už nepomôžu ani 3 tabletky a často mi to prejde až do migrenóznych bolestí. Trápim sa potom do večera, večer si dám tbl. a dúfam že na druhý deň ráno to bude v pohode. Som z toho pomaly zúfalá, viem si predstaviť, aké nezdravé sú tbl. od bolesti.). Ty si poradil vyčistiť telo pomocou enzýmov- užívala som asi tri týždne enzými digest platinum o piatej ráno nalačno 2 tabletky. Po asi dvoch týždňoch moje horeuvedené problémy prestali- tak som si povedala, že už asi stačí, dám si prestávku v užívaní- ale po dvoch dňoch ako som nebrala enzými mi znovu začali rovnaké problémy- stuhnutosť, bolesti hlavy, kĺbov? Môže to súvisieť s tým vynechaním enzýmov, čo mi odporúčaš? Veľmi pekne ti ďakujem Indiga



32

Re: Enzymy este raz

Zamorene telo rokmi ukladanie roznych latok nemozno vycistit za par tyzdnov.
Naviac ak je zamorenie sposobene nedostatocnym tvorenim enzymov v tele, tak ich treba systematicky doplnat.



33

Re: Enzymy este raz

Zdravim  srdecne RNG!!!
    1.  Na jednej z tvojich stranok som sa docitala o enzyme CANDEX, prave o par dni sa chcem pustit do proticandidovej diety, co som citala na tvojich strankach, mozes mi napisat, prosim, o com ten enzym je, ci je potrebny k tej tvojej diete, co odporucas?  A popripade mi mozes dat link, kde si ho mozem objednat?

    2.   No a v neposlednej rade ma zaujima tvoj nazor, klikni si, prosim na  www.drnatura.sk/candida.php
zaujima ma tvoj nazor na cely ten program, a tie produkty, aj tie skusenosti tych ludi, co su tam uvedeni, a tiez zaujimava je aj fotogaleria, co to z tych ludi vyslo po uziti tych preparatov, citala som si tie zlozenia tych jednotl. preparatov, konkretne ten COLONIL, ci ako sa to vola, a tiez aj ten TOXINOUT, tak mi to pride, ze za tu cenu aku to ponukaju, je dost malo tych ucinnych zloziek, a tiez je tam spomenuta aj aj alfalipolicka kyselina, ale nevies, ake mnozstvo, lebo to tam neuviedli. Co na to cele povies, az mam chut to objednat, ked citam, ako to tym ludom pomohlo, ale nieco mi hovori, aby som sa s tebou poradila, lebo viem, ze Candida Albicans je poriadne svinstvo, ked sa rozrastie v tele cloveka, ale tak ju vyhnat alebo utlmit nie je take jednoduche.
       
   3.   Jo, a este mam jednu otazku, moze Candida sposobit rakovinu krcka maternice?? Mam z nej vazne obavy, robi mi v tele riadnu sarapatu, okrem toho, ze mam biely povlak na jazyku kazde rano, potom mam bolestive kutiky v oblasti prstov na rukach a velmi suchu pokozku na rukach, a mam ju aj tam dole, len nemam ziadny vytok, ale sposobuje mi dyskomfort,  to vsetko su symptomy, ze ju mam. Velmi si prajem, aby mi ta dieta zabrala, dam ti potom vediet, ako som obstala.

           Vdaka ti za skore odpovede.   Jeanette.



34

Re: Enzymy este raz

PS: Este, ze ta mame!!!  Vdaka Panu Bohu, ze si!!! yikes))



35

Re: Enzymy este raz

Jeanettbike
Candex je nic ine, ako zdroj , velmi silny enZymu celulaza, ktory rozklada celulozu. Bunkove steny plesni a candid su zlozene hlavne z celulozy, tj pomaha Candex ich piomaha zlikvidovat. Je to pomerne novy produkt, takze je zatial dost drahy(nedostatok konkurencie)
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … /3218?at=0

Dr natura  produkty maju dost slaby obsah, skor maju malicko protiparazitickych v lacnom psyliu, co nie je dost ani na parazity, ani na zivenie probiotik, ktore potrebuju na to, aby sa rozmnozili z malickych najviac 100 mg mnozstiev v kapsuliach probiotickych doplnkov na plne osadenie criev, co vazi az 1 kg.
Nenechaj sa oklamat tymi milardovymi cislami v probiotikach, vacsina z toho je mrtva, kym to k tebe dojde, a zo zvysku prejde cez zaludocne kyseliny malicko. Preto odporucam najma probiotika, co sa nenicia teplom ani kyselinami, ako napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
a aj tie sa musia rozmnozit aspon 1000 krat, na to aby dobre kolonizovali creva a vytlacili ine, najma skodlive candidy a plesne z nich. To kilo probiotik v zdravej crevnej flore obsahuje az 10 na strnastu probiotickych  mikrobov  a ty si beries tuto velmi silnu a ucinnu pilulku probiotik, ktorej obsah je 3 krat 10 na desiatu. Lekarmi odporucane komercne jogyrty obsahuju smiesne mnozstvo, max 50 milionov, tj 5 krat desat na siedmu, a aj to len yogurtove kvasinky a creva potrebuju rozne ine, n ielen yogurtove. naviac tie v yogurte su "stabilizovane" tj polomrtve/omracene, lebo inac by yogyrt prodko starol a nevydrzal by ani tyzden. A nie su kyselinovo odolne, tj len niekedy, ked mas zaludok odkysleny sa mozu presmyknut zive do criev.
Ako som povedal, lekari poznaju probiotika velmi slabo, ved nic take sa zatial na medickych fakultach neuci a teda poznaju tieto len z falosnych reklam.

Preto treba jest kvantum mikrovlaknin(psylium, arabinogalaktany, pektiny, inulin,glucomanan conjac a ine)  co podpori a da moznost sa rozmnozit len probiotikam, lebo plesne a candidy nevedia mikrovlakniny pouzivat.
Mikrovlakniny treba brat a aspon 50 krat tolko vody, inac mozu zapiect  a sposobit rozne problemy.



36

Re: Enzymy este raz

RNG, vdaka za rychlu odpoved,

1.  este sa ta opytam, takze ten Candex je potrebny podla teba, alebo nie? Ci je to teraz len ciste o tom, ci to vziat, ked ako pises, je drahy, lebo este nema konkurenciu, alebo by sa zisiel k tomu vsetkemu, co radis ohladom tej protikandidovej diety?

2.  este ohladne toho DrNatura, no ale mna skor zaujimali tie vysledky tych ludi, co tam poslali tie fotky s tymi cudami, co z nich povychadzali, to som bola zvedava, ze co mi napises, ako to ty vnimas, ja viem, ze to zlozenie tych preparatov je nizke, to mi je jasne, ale stale dumam nad tym, ze sa tyk rychlo a ucinne " vycistili" od tych pliag a zanesenin v tele.

3.  tie mikrovlakniny, bude stacit len psyllium ?, alebo treba este aj tie ostatne, ktore si spomenul, neviem, co je glucomanan conjac, to prvy raz pocujem, ale mrknem do google.

4.   si mi zabudol napisat, ci kandida sposobuje, alebo moze sposobit rakovinu krcka maternice, pretoze ja som po operacii krcka mat., robili mi konizaciu pred 3 rokmi, dr vtedy povedal, ze je to prekanceroza, teda predrakovin. stav, tak ja tu candidu mam od svojich 20tich rokov, teraz mam 41, tak ma zaujima, ze ked ju nebudem liecit, ci sa mi moze zopakovat ten stav, vtedy mi vyrezali postihnute tkanivo, ale ja si myslim, ze sa tym nic nezmenilo, lebo stale ju mam vo vagine. Preto ju chcem odtial dostat, zaujima ma to ciste teoreticky, ci ak ju neliecis, moze sposobit rakovinu krcka maternice?

5.  a dalej: Dr Bukovsky uvadza vo svojej knihe Nova miniencyklopedia prir. liecby v kapitole o kandidoze ze je potrebne brat probiotika, ale bez obsahu laktozy, tie, co si uviedol, neobsahuju laktozu?? To kvoli mliecnemu cukru sa nesmu brat??
6.   dalej tam pise, ze je tiez potrebne brat B-komplex, no bez obsahu drozdia, najdes mi taky, prosim ta? Lebo mne sa zda, ze takmer vsetky obsahuju drozdie, to zrejme kvoli kvasniciam by nemal obsahovat, ze?? Ma to metie, lebo ja neviem, aky potom objednat, asi taky kde je napisane, ze neobsahuje YEAST, drozdie.
7.    spomina tiez skoricu, ale ty ju nespominas, ci je potrebna, nechcem nic zanedbat, a natrepat do seba, vsetko, o com pises, on tiez spominal BIOTIN, 300 mikrogramov na den, blokuje vyvojove fazy kandidy, bude lepsi ten CANDEX, alebo BIOTIN??

                                                           Dik za odpovede!!! smile     a prajem ti pekny den!!! smile



37

Re: Enzymy este raz

Candex je definitivne dobra zbran proti candide a plesniam, o tom nie je ziadna pochybnost. Aj probiotika vlastne bojuju proti konkurencii plesni a candid enzymami, co plesne a candidu napadaju, tj vyrabaju celulazu, enzym, co rozbija bunkove steny candidy.
2. Na reklamu vyrobcov nemozno dat vela dorazu, samozrejme sa snazia popisat svoj vyrobok v ruzovych farbach.
3. pravdepodobne najbeznejsia mikrovlaknina pre ludi na Slovensku je pektin, ten sa nachadza v jablkach a hruskach.
Dostat ho pravdepodobne aj cisty, lebo sa pouziva na zahustovanie lekvarov. Aspon kedysi ho bolo dostat, ked zeny viac zavarali. Conjac manan je skrobovity koren, pestuje sa tradicne v Japonsku, obsahuje vela mikrovlaknin a ked sa z neho skrob odstrani(prepratie vodou) ostane rozpustna mikroceluloza glucomaman, ktora sa dnes pouziva pri dietach na schudnutie(lipozene) alebo pre cukrovkarov typu DM2 ako som napr aj ja na stare kolena.
4. candida priamo nesposobuje rakovinu, aspon nikto nic take este nedokazal. Ale nedivil by som sa , keby mnohe plesne so svojimi toxickymi vyluckami nezamorili telo dostatocne na to, aby sa rozne rakoviny vyvinuli. Najma leukemia je spojena dnes podla mnohych lekarov s plesnami.
Naviac , toxiny z kvasnych a plesnovych infekcii oslabuju imunitu, tj aj viralnu, a tym umoznia roznym virusom, co mame v tele stale  sa premnozit a pachat skody, tj aj dnes uz usvedcenych pachatelov rakoviny krcka maternice, roznych virusov hpv typu.
Dr Bukovsky je mierne paranojny v tomto, nieklde nie je dokazane ze malicke mnozstvo laktozy, doslova miligramy, co tie minipilulky obsahuju moze podporit candidu vo vacsej miere.
Ale dostat aj doplnky bez laktozy, najma pre takych, co su na laktozu intolerantni, tj nevedia ju spracovat a hromadi sa im v tele ako zamorenie. Skor by som sa vyhybal ovela vacsim zdrojom cukrov, skrobovinam, co sa nachadzaju vo vacsine zrnin. Totiz skroby sa v zaludku za par minut zmenia na cukry, a to znacne podpori candidu a plesne. Totiz to ich nakrmi a to je prave zle. Candidu treba zasadne vyhladovat a to sa da len pri ultra nizko sacharidovej diete a vtedy sa da ovela lahsie vyhubit napr oreganovym olejom, GSE, kokosovym olejom a enzymami,  celulazami. Pan doktor "neveri" na enzymi, stale tvrdi, ze su to bielkoviny a v zaludku sa znicia.

Nuz asi nebude mat pravdu, vsakze, ked je jasne dokazane, ze zivocisne enzymi sa daju ucinne chranit enterickymi obalmi a mnohe rastlinne a fungalne sa nedaju kyselinami tak lahko znicit.
Nakoniec na trhu su dokonca schvalene lieky s obsahom enzymov, a pomahaju mnohym, o tom nie je dnes ziadna  pochybnost.
Nuz a to ze su schvalene ako lieky este neberie inym, neschvalenym a casto ovela silnejsim a lacnejsim rovnako ucinne pracovat.

Je hromada protiplesnovych latok, patri medzi ne aj ine koreniny, nielen oregano, ale aj skorica, klinceky a dokonca aj cierne korenie a ine.
Ale daleko najsilnejsi je carvacrol, ktrory sa nachadza v oleji z divokeho oregana.
Pan dr Bukovsky sice pomaly zacina pouzivat niektore alternativne prostriedky, ale za kapacitami, ako Julian Whittaker a inymi uvedenymi ako moje zdroje informacii je este hodne daleko.
On si totiz nevie predstavit liecenie len prirodnymi prostriedkami, este stale sa zvacsa spolieha na synteticke patentovane chemicke lieky.

Inac tzv predkancerozne stavy su nastroj strasenia  lekarov na to, aby potlacili odpor pacientov proti operaciam, ziareniu a chemoterapii, o ktorych kazdy dobre vie, ze su skodlive.

Logicky, je moznost kdekolvek v tele pri dostatku karcinogennych latok a toxinov aby sa rakovinne bunky vyvinuli.
Tj kazda zdrava bunka v tele je predkancerozna a niektore nefunkcne poskodene bunky a vaziva maju vyssiu pravdepodobnost zvrhnutia sa na bujnejuce=rakovinne.
Ja ale trvam na tom, ze chore bunky treba vyliecit a nie vyrezat. A boj proti rakovine nie je len na znicenie rakovinnych buniek, ale na potlacenie tendencie vytvarania novych, tj posilnenie tela v tejto funkcii a nie otravenie chemoterapiou alebo poskodenie operaciou a ziarenim.
Inac vyoperovanim nadoru sa neznicia miliony roztratenych rakovinnych buniek v tele, a hoci ich lekari nevidia, ked ma clovek niekde rakovinu viditelnu, tak ich ma po tele hromady este neviditelnych. A aj keby sa podarilo vsetky znicit, povodne to telo rakovinu nemalo a vyvinula sa pre neschopnost sa ubranit novym vzniknutym poskodenym bunkam a tie sa v este viac oslabenom, tele znova vyvinu, aj keby na cas chemoterapia vsetky pomohla znicit,co je dost nepravdepodobne samo o sebe. taci na to rok-dva a tie neviditelne neznicene sa rozmnozia na viditelne. Takze hovorit o vylieceni za takejto situacie je klamanie pacientov.    Sorry, odbacam z temy.

Drozdie obsahuje latky, produkty kvasenia, ktore telo sa snazi vylucit. Preto jest kvasne produkty pri candide sa VRAJ neodporuca.
Ziadny dokaz  v literature na to ale nepoznam, okrem alergii niektorych ludi na kvasnice, co je casto spojene s kvasnymi infekciami. Takze pre istotu(opatrnnost je matka mudrosti) ani ja neodporucam kvasne produkty, aspon pri intenzivnej 2-3 tyzdennej proticandidovej diete.

Naposledy upravil: RNG (2012-02-20 13:33:35)



38

Re: Enzymy este raz

No dobre, pochopila som, a tarez teda ktore to B-cko si mam objednat, lebo vsetky su na  kvasnicovom zaklade, prosim ta o nejaky link, co by si mi ty odporucil, aby som brala,  ja ho objednam, inac presne na toto som aj ja myslela, ze Bukovsky este stale do toho svojho liecenia zapaja klasicku medicinu, aj ked sa tvari, ze ide na to prirodnou cestou, ale predsa je doktor, ale fajn, ze si mi o tom napisal, je jasne, ze vyskusam hlavne preparaty z USA, lebo viem, ze tam je kvalita aj co sa tyka tych ucinnych zloziek, no a tiez mnozstvo.

    Este by ma zaujimalo, mala by som brat pri tej protikandidovej diete aj enzymy na ocistu tela, teda detox?
Vcera, vlastne to uz bolo dnes som sedela za PC do piatej rana a hltala info z tvojich for ohladom tej diety, co tam ludia popisali, ze co by mohlo mne posluzit, no a ma napadlo, si pisal niekde, ze si dlho uzival jeden preparat od Swansonu, nejaku dobru zmes enzymov, treba to tiez brat teda pri tej diete?? Uz som zabudla nazov, odporucil si to uz mnohym, co som citala, tak asi by to nebolo zle, co ty na to?  smile

    A este jedna otazocka, kupujem od  firmy Biomin vitamin D3 forte, cholekalciferol, 800 IU, dobra je ta davka, jedna denne obsahuje 4,88mg, v jednej kapsulke je 20 neviem ako to napisat ten znak asi iq, %OVD 400, je to dostatocne ,mnozstvo? Lebo ja ani nemam ponatia, aka by mala byt spravna davka smile   DIK!! smile



39

Re: Enzymy este raz

Nuz moje stare telo neprodukuje uz davno dost enzymov ani kyselin,(tj ani alkalii), tak aby som vedel vytazit ziviny z jedla, musim si tieto doplnat.
No a samozrejme, kedze nemame moznost dostavat prakticky vobec probiotika(sterilizacia, striekane ovocia a zeleniny) treba si ich dodavat. Tak isto mikrovlakniny, lebo sa nam ich podarilo cielenym slachtenim odslachtit z ovocia a zelenin do znacnej miery a ostatok vyhadzujeme pri bieleni muk. 800 IU vitaminu D-3 nie je forte, ale poslabo. Telo pri opalovani je schppne vytvorit za pol hodiny az 10 000 IU, tj doplnok v zime, ked sa neopalujeme a dokonca casto nevidime slnko tyzdne je schodok ovela viac denne , nez 800 IU
Pozri napr na
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Vi … 22869?at=0 a ber jednu aspon kazdy druhy den,najma v zime.
D-3 zvysuje absorbciu mineralov(kosti nervy) zlepsuje imunitu a dokonca je protidepresny.

Bezne sa udava v medzinarodnych jednotkach(IU) a niekedy na pomylenie ludi v mikrogramoch, kde 0.3 mikrogramu je 1000 IU



40

Re: Enzymy este raz

Dakujem ti pekne, RNG, za tvoje obsiahle rady, ten vitamin D3 si budem musiet objednat.

A co sa tyka toho B-komplex B-100? Kdesi som videla link u niekoho na tvojom modrom fore, ten bude stačiť, nie?

A ten conjac manan sa kde da zohnat?? Nebude stacit teda len to psyllium a ten pektin, co si spominal? Skusim ho u nas splasit, ci ho este budu mat.

Nenapisal si mi, ci treba brat aj tie enzymy pri tej diete na ocistu tela, alebo staci len ten oreg. olej, kokosak, GSE, a Candex, a probiotika s vlaninami? Ked mam telo zanesene, tak to asi bude potrebne ho vycistit.



41

Re: Enzymy este raz

Hociktore mikrovlakniny su dobre. Psylium a pektiny zahustia vodu na zelatinovu strukturu, podobne aj , podobne aj glucomanan z korena conjac, najmenej zahusti stava zo stromov predavana ako arabinogalaktan.
Zdrojov na menovane je na nete hromada, ja osobne kupujem arabinogalactan zo www.Swansonvitamins.com  a tiez aj psylium, predavaju aj drahsie ale ucinnejsie modifikovane citrusove pektiny. Pre Vas na Slovernsku moze byt ale iherb.com lacnejsi, treba si to vypocitat dokopy s postovnym.
Ocista tela a protikandidova dieta su dve rozdielne veci. Ked ich chces robit naraz, odporucam brat silne enzymi na prazdny zaludok, ako napr 4 gramy pancreatinu alebo 2 kapsule Digest Platinum zmesy rastlinnych a fungalnych enzymov.
Tiez je dobre si precistit pecen protokolom dr Berksona, pozri v teme pecen.



42

Re: Enzymy este raz

Zdravim opat, RNG!!!

      Tak som zhanala ten pektin, co si spominal k tej protikandidovej diete, ale marne, nikde ho nemaju, ale zohnala som inulin, ako ho brat ten inulin?? Podobne ako psyllium? Iba na vecer??

      a tiez ten KALINAT, co si spominal ze pijes rano nalacno na odkyslenie, ten tiez nemali, ale podarilo sa mi uhovorit jedneho obchodnika, posle mu to jeho obch. partner z Ciech. Kolko lyziciek si davas do tej sodovky?? Mozem to dat do cistej vody rano nalacno? Pijem 7 deci vody  rano. Hlavne mi napis mnozstvo, lebo od toho sa bude odvijat moja objednavka z Ciech. Predavaju to v baleniach 134 g, za dakych 28 ceskych korun.  Kalinat je to iste ako soda bicarbona zlozenim?? Co je lepsie teda pit rano nalacnoo?? A iba rano to mam pit, potom sa mi postupne upravi moje vnutorne PH?
Dakujem ti za odpovede.


                                                 Prajem pekny den!!!



43

Re: Enzymy este raz

kalinát:

http://www.farmarik.sk/product/kalinat- … -1-kg-461/



44

Re: Enzymy este raz

Kalinat je zlozenim KHCO3,
soda bikarbona je zlozenim NaHCO3.

Kedze mame v nasej potrave privela Na(natrium/sodik) a primalo K(kalium/draslik/ potassium) na alkalizaciu(odkyslovanie) samozrejme uprednostnujem odkyslovac s obsahom draslika

Alkalizacia sa ma robit len na prazdny zaludok(a rano je najprazdnejsi) a kedze to zneutralizuje zaludocne kyseliny, nesmie sa na to jest aspon 2 hodiny, tj cas, co trva zaludku nove kyseliny vytvorit.
Bez kyselin jedlo v zaludku sa netravi, ale kazi(kvasenie, hnitie)



45

Re: Enzymy este raz

RNG, ma napadlo, niekto mi vravel, a co tak nalacno pit vodu spolu s  jednym celym odstavenym citronom? Ak by som to takto dlhodobbo robila, neposkodila by som si viac, ako mala z toho efekt?? Citron je predsa zasadity, skus mi na to nieco poradit, ako myslela som miesto toho kalinatu.

    A dalej som sa chcela opytat, maju v biopotravinach jablcnu vlakninu, susenu, ci by som ju mohla pouzit pri tej protikandidovej diete, myslela som ako aj to psyllium a si mi zabudol napisat o tom inuline, ako ho vyuzit a davkovat. Vdaka. smile



46

Re: Enzymy este raz

Nina, dik za kontakt, povies mi prosim ta, kolko so ho davas ty? Na ako dlho ti vydrzi ten 1kg balik?? Davas si to denne? DIk!



47

Re: Enzymy este raz

Citron nie je zasadity, ale kysly. Ale obsahom mineralov v sebe sa nakoniec chova ako mierne alkalizujuci pre telo
Citronove kury neodporucam, este dodnes platim zubarom na pravidelnr pokryvanie epoxidmi zubov mojej polovicky, ktora bola na takej "mudrej" citronovej diete, pred vyse 45 rokmi a znicila si zubnu sklovinu.

Je jedno, ktore mikrovlakniny pouzivas, len ich pouzivaj dost a samozrejme s tym dostatocne pi, inac ta moze zapiect.

KHCO3=kalinat pouzivam rano 1/2 lyzicky=asi 2 gramy, tj 1 kg vydrzi 500 dni, keby si to pouzivala kazdodenne, co ja, neporiadny, rozhodne nerobim.



48

Re: Enzymy este raz

Si zlaty, dik za promptne odpovede!!! Takze kalinat idem kupit, ja som zvedava, co ja pocas tej diety budem jest, ked ja maso moc nelubim, viacmenej ho ani nejedavam, ani ryby nelubim.
Jeden tvoj klient pisal, ze schudol 6 kil pri tej diete, to sa teda mam na co tesit, pri mojich 5O kilach sa asi pri tej diete stratim, co navrhujes, aby som tak sialene nezhodila z hmotnosti??



49

Re: Enzymy este raz

Pri protikandidovej diete sa da aj pribrat, ked jes dost roznych tukov, najma vo forme orechov a olejnatych semien rozneho druhu.
Este som nevidel chudeho Eskimaka a ti sa zivia masom a tukom prakticky vylucne



50

Re: Enzymy este raz

No jo, tak dobre, budem ako vevericka luskat oriesky vsetkeho druhu!!! xiixixixixiixixixixixixiixixixi!!!
Uz sa na to tesim, a mas pravdu, ani ja som nevidela este chudeho eskimaka, ale chudu eskimacku ano, ale mladu!! xiixixixi!!
No tak mi drz palce!!! Cakam na veci z objednavky a potom ti napisem, ako to prezivam ja, celu tu dietu.
Najviac sa bojim pitia horkaca, lebo som to uz skusala s citrovitalom, este davnejsie, a som mala dost, ale asi som to prehnala vtedy, dala som si naraz 7 deci vody, ale uz nepamatam, kolko kvapiek som tam dala, ale bolo to hnusneeeeeeeeee, bleee!!!  A oreganovy olej bude asi nieco podobne, co?? sad
Prezili ini, prezijem aj ja!!! PEKNY DEN, pan doktor!!! smile smile smile