251

Re: protikvasinkova dieta

a co alkohol? Je nejaky alkohol ktory sa moze pri protikvasinkovej diete konzumovat?

Ked si clovek pozera nutricne hodnoty vyrobkov a potravin, tak ake je vseobecne pravidlo, kolko sacharidov moze vyrobok este obsahovat aby som ho mohol povazovat za vhodny? Nejaky treshold v miligramoch/gramoch sa da povazovat za relevantny ked kupujem nieco? (Napr ma napadla konzerva s hraskom v slanom naleve)

tych 60 kvapiek GSE mozem dat aj do 1 litra zeleneho caju/bieleho caju?

Pod pojmom maso sa rozumeju aj rozne salamy? (predpokladam ze sunky, slaniny urcite ano)

Su nejake druhy syrov, ktore su vhodnejsie nez ostatne? napr udene syry nejsu OK?

Naposledy upravil: bassabo (2011-08-05 04:48:34)



252

Re: protikvasinkova dieta

Candida necie spracovat alkohol, tj vsetky destilaty bez cukru su ok.Sacharidy su velmi hruby nazov, niektore su dokonca aj pre candidu nevhodne, clovek sa ma snazit o ziadne volne cukry a minimum inych sacharidov. Neda sa im celkom vyhnut, ved aj maso ich obsahuje. Ja pod nazvom maso zahrnujem aj hydinu, ryby, morske produkty  atd.
Syry, ktorym by som sa urcite vyhybal su vsetky odstarnute(plesnive ), lebo obsahuju plno pre nas nevhodnych mikrobov, nielen probiotika, ako yogurty
Udenie sice nie je velmi zdrave(mnam), ale nema s candidou nic spolocne



253

Re: protikvasinkova dieta

Dako som si neni isty - ovsene vlocky sa teda mozu ci nie? ciste bez nicoho samozrejme, napr vo vode

Mno a to GSE ak dam do zeleneho caju neznehodnotim ho?



254

Re: protikvasinkova dieta

Ovsenne vlocky obsahuju plno skropbu=sacharidy.
GSE davam do vselicoho, nizc sa z neho neznehodnoti, leda ak pokazi chut, tj zmeni na horku.



255

Re: protikvasinkova dieta

ako som prechadzal tuto temu niektori ludia tu spominali, ze je dobre konzumovat popri tomto vsetko este aj aktivne uhlie. Ma to vyznam? Tiez som pocul ze aktivne uhlie ma vyznam pri redukovani telesneho "zapachu" .. ??



256

Re: protikvasinkova dieta

Pri cinnosti candidy sa vytvaraju rozne toxicke latky, tj je pravdepodobne dobre brat aj rozne absorbenty(ako aktivne uhlie, bentonity zeolity, mikrovlakniny. Ja osobne davam prednost mikrovlakninam, lebo to je zaroven vyziva pre nase probiotika. Najlepsie na redukciu telesdneho zapachu je chlorofyl a jeho aktivna forma    copper chlorophyl.



257

Re: protikvasinkova dieta

mohla by som sa opýtať na dávkovanie Candexu pri protikandidovej?



258

Re: protikvasinkova dieta

Chod podla odporucania vyrobcu. Ja nemam osobnu skusenost s tymto typom enzymu, viem, len ze pomaha rozkladat  celulozy a bunkove steny candidy su zvacsa celulozove.



259

Re: protikvasinkova dieta

Dobry den,
kozna mi zistila zo stolice candidu. Povodne sa skumali kozne problemy, ktore pred 15 rokmi klasifikovali ako seboreu, az teraz tuto doktorku napadlo skusit candidu. Ked som nad tym rozmyslal, tak sa problemy datuju zhruba do casu, kedy som v detstve bral 5x do roka antibiotika - vtedy samozrejme bez probiotik a osvety.
Cize suma sumarum - mam zrejme za sebou peknych 15 rokov kandidozy a tiez 4 tyzdne protikvasinkovej diety. Plus probiotika, vlastny domaci kefir, jablcna vlaknina, listova zelenina, kokosovy olej, oregano. Plus bylinky a caje na podporu pecene a obliciek - teda kvoli vylucovaniu toxinov po candide. Plus enzym serrapeptaza.
Ako dalej? Pokracovat v miernej diete dalej? Ako napriklad zistim, ci mam candidu aj v organoch?



260

Re: protikvasinkova dieta

Ani ja nemam krystalovu gulu na zistovanie nakaz na dialku.

Ale  ked budes dodrzovat nizkosacharidovu dietu s dostatkom mikrovlaknin, tak si telu budes robit sustavne dobre.
Mikroflora v crevach je totiz dynamicka, tj merni sa podla toho, co jes.

Pecen si tereba precistit dokladne protokolom dr Berksona, nie len cajikami a samozrejme pri tom musis brat aj mikrovlakniny, inac ti nema co tu zamorenu zlc z tela vyniest a reabsorbuje sa aj s toxinami spat do krvi.
Odporucam ti pre to brat aj lyzicu psylia denne dlhy cas(s poharom vody).
Viaceri moji lekari to odporucaju ako celozivotnu radu z hromady dovodov.
Ja beriem rozne na striedacku, psylium, arabinogalaktany, modofikovane pektiny, conjac manan a to vsetko pri na vlakniny bohatej diete(zeleniny, strukoviny, ovocia, bobuloviny...)

Naposledy upravil: RNG (2011-12-01 16:53:02)



261

Re: protikvasinkova dieta

Vdaka za odpoved. Samozrejme som nechcel dialkovu analyzu, skor informaciu, ci sa napriklad da lekarsky zistit toxikacia pecene alebo ineho organu.
Pestrec samozejme konzumujem. Vecer pred spanim si do vlastneho kefiru zamiesam lanove semienka, jablcnu vlakninu, slnecnicove semienka a zrnka pestreca marianskeho. Mrknem ten protokol. Dakujem za radu.

Naposledy upravil: rockblock (2011-12-01 20:10:25)



262

Re: protikvasinkova dieta

Obsah sylimarinu v pestreci je pod 5%, tj na dane davky by si musel zjest vyse hrsti semena.
Aj tak, ktovie ako sa to z toho semena vstrebava. Ja radim vytazky/doplnky vo velmi silnej koncentrovanej forme, aku skusali a boli s nou uspesni mnohi lekari.



263

Re: protikvasinkova dieta

Dobry vecer RNG. Chcem Vas poziadat o radu. Precitala som si prispevky aj Vase rady, takze viem ako ma vyzerat 2 tyzdnova dieta a potom pomaly pridavat zemiaky, ryzu... Dietu uz drzim dlhsi cas (ale zial nevedela som, ze zemiaky a ryza sa nesmu, totiz na strankach o candide sa nazory a rady vobec nestotoznuju). Takze to nebola spravna dieta. Najprv som skusala candimis (1 kvapku kazdy treti den) + imunoglukan sirup 1ml kazdy den + 2x denne probiotika (zial teraz viem, ze tiez slabe). Teraz si davam kazdy treti den 1/2 tbl kyseliny kaprylovej +  imunoglukan sirup 1ml kazdy den + 2x denne probiotika. Viem, ze tieto moje davky su smiesne, ale podla vsetkeho mam silnu candidu a prejavy vymierania kavsiniek su u mna dost silne. Ked chcem ako tak fungovat a chodit aj do prace, viac sa neodvazim si naordinovat. Preto sa Vas chcem opytat, ci by ste mi vedeli poradit ake doplnky a v akej davke mam uzivat (tak aby som to zdravotne zvladla) a ci by ste mi doporucil aj cisty nystatin (doporucuje sa davka 4 tnl denne, len neviem ci pri mojej reakcii to zvladnem). Budem Vam vdacna za rady.
dakujem



264

Re: protikvasinkova dieta

Davanka candimis od finclub je velmi slaby ucinkom, ucinnu latku carvacrol obsahuje jen 3O %, no oreganovy olej od now foods, ktory doporucuje RNG http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0 ma ucinnu latku carvacrol au 55 %. Ten hnusny stiplavy candimkis sa Ti zachytava na stenach traviaceho traktu a len minimum sa Ti dostane do criev, kde ma likvidovat candidu najviac...Ta jedna kvapka candimisu za 3 dni, to urcite nema ziadny ucinok na Tvoju candidu, to Ti potvrdi aj RNG...musis candidu drzat pekne nakratko aj silnu bezsacharidovu dietu...



265

Re: protikvasinkova dieta

Spravna davka carvacrolu musi byt 3 x 200 mg. Teda z uvedeneho vyrobku NOW je to 3 x 2 kapsule s jedlom.
Jedna kvapka candimisu vazi asi 40 mg tj obsahuje 13 mg carvacrolu=nic.
A samozrejme bezsacharidova dieta a hromada mikrovlaknin, inac sa ti probiotika nemozu rozmnozit a vytlacit candidu.



266

Re: protikvasinkova dieta

dakujem za rady, ten oregano si obstaram. Viete mi teda poradit davky tych pripravkov, tak aby som to zvladla? Teraz aj ked beriem toho velmi v malom mnozstve a snazim sa dodrziavat dietu, tak druhy alebo treti den je to najhorsie. Zimomrivost, akoby nadcha, a hlava ma doslova pali (dost je to neznesitelne). preto chem poradit take davkovanie vsetkych tych pripravkov, aby som to vedela zdravotne zvladnut a bojovat s tym. Dakujem



267

Re: protikvasinkova dieta

Musis dostat do telas aspon 2000 kcal, inac si podvyzivena=zimomravost.
V sucasnosti obieha plno roznych nakaz, aj ja som momentalne napadnuty a branim sa zo vsetkych sikl, aby som vazne neochorel.
Takze pozor na restrikcne diety v tomto case epidemii.
http://rng.nazory.eu/candida



268

Re: protikvasinkova dieta

a nie je to prejav vymierania kvasiniek? Citala som, ze gto patri medzi jeden z mnoha prejov. Aj to palenie. A pocit akoby isla na Vas chripka? A ako si mam byt ista ze dostnem dennu davku 2000 kca? Co mi doporucujete? dakujem



269

Re: protikvasinkova dieta

a este Vas poprosim tiedavky tych produktov mi viete nejako poradit? prepacte, ze otravujem, ale naozaj neviem ako dalej a vemi sa chcem ltoho zbavit. dakujem



270

Re: protikvasinkova dieta

3 lyzice kokosoveho oleja, 3 x 200 mg carvacrolu, 2 kapsule Candexu,  a aspon 2 lyzice mikrovlaknin, ci uz psylium, alebo pektiny, arabinogalaktany, inulin, atd na podporu rozmnozovania sa probiotik. A samozrejme dobre silnwe a odolne probiotika, ako napr tieto, ktore sa iste dostanu vo vysokom pocte do crev zive.



271

Re: protikvasinkova dieta

dakujem. http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0 ked si objednam tento, 1 tbl ma 100mg? cize 3x 2 tbl denne? je tio spravne? a ktory kokosovy olej mi doporucujtete z iherb?  este raz dakujem



272

Re: protikvasinkova dieta

1 kapsula toho oreganoveho oleja obsahuje 100 mg carvacrolu, tj davka je 3 x 2 kapsule s jedlom.
Na kokosak, toto je pomerne dobry
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Co … /2506?at=0
tu mas trochu vyssiu kvalitu(vona chut) vo vacsom baleni
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Co … /7227?at=0
Kokosak ti da extra energiu, o ktoru inac prichadzas, ked vylucis cukry. A kokosak na rozdiel od inych olejov sa vie v tele premenit aj na mechanicku energiu, podobne ako cukry. Ine oleje produkuju len teplo, nie aj mechanicku energiu.

Naposledy upravil: RNG (2012-01-18 14:16:17)



273

Re: protikvasinkova dieta

Ja pouzivam tiez tento kokosovy olej uz rok http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Co … /7227?at=0 je extra virgin kvalita a velmi chutny a jedly. Uz som mal aj taky, co sa nedaj jest, akoby smrdel stuchlinou, tak som ho pouzival dermalne ako krem..



274

Re: protikvasinkova dieta

Ďakujem. Mám užívať candex alebo mozu byť aj súper enzými? A mám aj nystatin ten sa doporučuje 4x denne 1 tbl. Ako dlho sa môže užívať, majú byť aj nejaké prestávky? Ak by som užívala len 1 tbl denne je to ok? Ide mi o to že určite aj po nom sú príznaky vymierania kvasiniek a či v takej dávke je to znesiteľne. Ďakujem



275

Re: protikvasinkova dieta

Super enzymi (NOW)sa pouzivaju len s jedlom na travenie. Na cistenie tela su enzymaticke zmesy BEZ,kyselin
Candex je velmi ucinny na rozbijanie bunkovych stien plesni a candidy, lebo tieto su zlozene z celulozy a candex ma velku davku enzymu na celulozu(=celulaza)



276

Re: protikvasinkova dieta

mám aj nystatin ten sa doporučuje 4x denne 1 tbl. Ako dlho sa môže užívať, majú byť aj nejaké prestávky? Ak by som užívala len 1 tbl denne je to ok? Ide mi o to že určite aj po nom sú príznaky vymierania kvasiniek a či v takej dávke je to znesiteľne. A k tomu pripravky, tak ako ste minapisali:  3 lyzice kokosoveho oleja, 3 x 200 mg carvacrolu, 2 kapsule Candexu,  a aspon 2 lyzice mikrovlaknin, Ďakujem



277

Re: protikvasinkova dieta

Len veselo na tie candidy!. A nezabudni, ze budes muset stravu zmenit aj potom, prec od cukrov a jemnych muk, nahradit celozrnnymi, hrubozrnnymi a menej celkove sacharidov, viac zeleniny, ovocia orechov a olejnatych semien.
Aj ja som mal dlhe roky biely jazyk, povazoval som to za normalne, aj som skoncil s cukrovkou....A to vsetko na rady lekarov, ktory odporovali spotrebu cukru, bielych muk, serialov a znicenych rastlinnych olejov("bezcholesterolovych") a bojovali proti "skodlivym zivocisnym produktom a tukom"



278

Re: protikvasinkova dieta

jasne, len este to davkovanie nystatinu (ten sa doporučuje 4x denne 1 tbl). Ako dlho sa môže užívať, majú byť aj nejaké prestávky? Ak by som užívala len 1 tbl denne je to ok? Ide mi o to že určite aj po nom sú príznaky vymierania kvasiniek a či v takej dávke je to znesiteľne.

A k tomu pripravky, tak ako ste minapisali:  3 lyzice kokosoveho oleja, 3 x 200 mg carvacrolu, 2 kapsule Candexu,  a aspon 2 lyzice mikrovlaknin, Ďakujem



279

Re: protikvasinkova dieta

S nystatinom nemam ziadne skusenosti,kedze je to chemikalia a ako kazda chemikalia ma obcas skodlive bocne ucinky(teda aj mimo Herxheimerovewj uhynovej reakcia. Opatrnost teda je tam na mieste.
http://www.drugs.com/mtm/nystatin.html
Ale kedze je to privelka molekula na absorbciu(aspon tak to popisuju), tak ma tych skodlivych ucinkov  minimum.



280

Re: protikvasinkova dieta

Dobry vecer RNG. Po precitani viacerych prispevkov  a roznych tem, som si uvedomila, ze radsej Vam skusim popisat co mozno najstrucnejsie ako som sa dostala k terajsiemu stavu.
Asi pred 6 rokmi som mala chlamydie a liecila som sa spolu s manzelom niekolkymi ATB (uz ani neviem, mozno aj 3 druhy zasebou). Priznaky boli: tocenie hlavy, mravencenie v nohach, rychlejsi pulz a zvyseni tlak krvi (nie vzdy). Napriek vsetkym tym ATB som sa citila este horsie (az som ich musela vysadit), lebo sa pridruzilo neskutocne palenie celeho tela (hlava, chrbta, ruky, nohy) a v chladnejsom prostredi som to ani nemohla vydrzat (vtedy da ti zhorsovalo). Bolo to strasne. Az postupne som sa dostala na stranky candida, kde opisovali tieto priznaky (a tak som si myslela ze je to prave moj problem) a zalala som s dietou a uzivala som drags imun, probiotika. Postupne sa to zlepsovalo a pokracovala som dalej (s casom som si osvojovala co mozem a co nemozem jest). Lenze cca pred rokom sme chtili zaleteho stafylokoka a opat ATB (2 rozne za sebou, nakolko prve vobec nezabralo).
A po nejakom case som zase tam kde nechcem byt. Tie stavy su tazke, citim palenie tela (aj hlavy, strasne zle travenie, mravencenie noh a niekedy aj zavrate).

Lenze neviem, ci tie priznaky su z vymierania candidy (popripade inych neduhov) alebo robim niekde chybu.
Uzivam, tak sko som pisala:

imunoglukan sirup 1ml kazdy den + 2x denne probiotika (zial teraz viem, ze tiez slabe). Teraz si davam kazdy treti den 1/2 tbl kyseliny kaprylovej . Niekedy ked citim zle travenie si dam zivocisne uhlie. Aspojn po nom sa citim lepsie.

Teraz mam na radu od Vas objednane (zatial ich este nemam):
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Co … /7227?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
+ candex enzymi

vietemi prosim poradit, ako dalej postupovat?
dakujem pekne



281

Re: protikvasinkova dieta

Zialbohu chlamidie su "tvrdohlave", podobne ako borelioza a maju okrem bakterialnej formy aj L-formu, tj bakteria pod utokom atb na plast zhodi plast a schova sa v bunkach ako vnutrobunecny parazit. Tento sa rozmnozuje sice velmi pomaly, ale skodi a je prakticky neviditelny pre ludsku obranu. Tiez pre bezne lekarske testy.Podobne su aj mykoplazmy,tiez bezplastove vnutrobunecne parazity..
Najhorsie je, ze znizuju rapidne imunitu a tym umoznia roznym inym infekciam, s ktorymi by si zdrave telo poradilo sa rozmnozovat.

Takze asi tam je tvoj koren urazu, tie candidy a ich nasledky su len druhotne a to si si sama vypestovala dietou bohatou na volne cukry a chudobnou na mikrovlakniny. Samozrejme atb v tom pomohli, lebo tie znicia probioticku floru a daju moznost candide a plesniam sa premnozit.

Travenie je vec dostatku kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik. Co chyba, musis doplnit, inac mas znacne oslabene telo, lebo okrem toho, ze sa v tebe mnozia rozne mikroby, ktore neboli v zaludku kyselinou znicene mas slabo natravene jedla, z ktorych telo nevie dostat dostatok zivin, tj si na mnohe ziviny podvyzivena.To ovplyvni aj obranu tela, aj imunity, aj regeneraciu aj kazdodenny chod.

pozri na  http://rng.nazory.eu/chlamydie    http://rng.nazory.eu/travenie  pripadne aj
http://rng.nazory.eu/herpes  pretoze peri znizenej imunite sa rozne nase telesne virusy tiez premnozia, a "mravencenie" je casto vysledok utoku najma herpes virusov na nase nervy.

Zialbohu mas tych problemov kopu, zacni s napravenim travenia a zautocenim na L-formy.



282

Re: protikvasinkova dieta

dakujem. Takze zacnem s travenim. Dieta + probiotika, vlakniny +enzymi.  Mam tieto objednane CANDEX, mozem ich teda uzivat? Viem, ze ste spominali aj vitaminy C, E, D-3, B. Viete mi prosim dat odkaz na tie vitaminy z iherb?  A co sa tyka kyselin, neviem, ci ich ten candex uz ma alebo nie, ak nie tak co by ste mi doporucili ??? (mam zapal zaludka a vela kyseliny zaludocnej).

A popri posilneni travenia mam zacat aj s nejakymi bylinkami na tie parazity? mam objednany kokosovy olej a oreganovy olej. Mozu byt?
vdaka za odpoved



283

Re: protikvasinkova dieta

Candex neobsahuje kyseliny, je to specificky silny enzym celulaza, nic ine. A ten rozpusta celularne bunkove steny candidy a plesni.Nic viac.
Na precistenie tela a travenie potrebujes ale ine enzymy, vlastne ich zmes, ktora obsahuje najme proteazy, amylazy a lipazy. Na zaciatok odporucam napr Super Enzyme, s firmy NOW, ktory obsahuje aj trochu kyseliny zaroven.
Zapal zaludka je sposobeny mikrobami a tie sa mozu v zaludku udrzat len pri NEDOSTATKU kyselin. Kyseliny totiz mikroby znicia.Lekari to zialbohu adresuju potlacanim kyselin, tj ti znicia travenie uplne, "aby si nemala palu. " A potom sa divis, ze je telo oslabene a ze sa ta chytaju rozne ine nakazy?!? Ved tym okrem znicenia traviaceho procesu otvoria branu na vstup mikrobov  z jedla(suroveho) rovno do tela.
Zabudni na bylinky, dnes z nich robia rozne vytazky s ovela viac ucinnymi latkami, ako by si mohla z tych byliniek vo forme napr cajov dostat.
Na znacke vitaminov nezalezi, len na obsahu. Treba si vybrat take, co maju dostatocne davky a minimum ceny za ne.
Vitamin C je najleposi a najucinnejsi vo forme ester C, davka az 3 gramy denne,vitamin E odporucam prirodny(natural) davka 400 IU, D-3 odporucam 2000 az 5000 IU, najma v zime, ked nikto nedostane dost slnka na kozu.



284

Re: protikvasinkova dieta

dakujem. Mozem poprosit odkazy z iherb na tie vtaminny? aby som vedela ktore si mam objednagt. dakujem pekne



285

Re: protikvasinkova dieta

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Vi … 22869?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-E-400-10 … s/304?at=0
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 10241?at=0



286

Re: protikvasinkova dieta

dakujem, este poprosim ktory vitamn stress B mi z iherb doporucite
vdaka



287

Re: protikvasinkova dieta

RNG, co povies na takyto D3 vitamin, je to economy balenie na takmer rok a cena vyborna.
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Vi … 18335?at=0



288

Re: protikvasinkova dieta

Vyborne. A je to na viac , ako rok, nepotrebujes kazdy den dodavat 5000 IU, najma ked v lete dostavas dost slnka a telo ti vytvori aj 10 000 IU pri opalovan i(tj velkej vacsine ludi, hoci niektori starsi tuto schopnost stracaju do znacnej miery)



289

Re: protikvasinkova dieta

Zdravim. Chcem sa spytat, myslim ze mam miernu kandidu, lebo ma po stolici skoro stale svrbelo alebo palilo po stolici, alebo ak som vypil pivo, tak to dost palilo a svrbelo, tak som skusil candidovu dietu uz druhy den, beriem vsetko 3x100 az 200mg oregana s 55% carvacolom, 3 x lyzicu kokosovy olej, 60 kv./l GSE, psylium a silne probtiotikum..1tbl 30 mld..chcem sa spytat, ze na tu uhynovu reakciu nemam nic na pecen, je to az take silne ze mi mozu tie toxiny nejak poskodit pecen, ci to nieje az take silne, pripadne co by som mal jest na ochranu? lebo k vitaminom na ochranu uz je neskoro, kym by prisli....



290

Re: protikvasinkova dieta

Nuz samozrejme pecen je napadnuta filtrovanim toxinov, ale mozes to zmiernit absorbciou, tj pouzivanim znacneho mnozstva mikrovlaknin, to nielenze absorbuje toxiny v crevach a vynesie toxicku zlc von, ale zaroven je to vyziva pre probiotika, ktore takto podporis aby ti pomohli candidu a plesne vytlacit z criev.
Probioticka kapsula totiz obsahuje len niekolko sto miligramov probiotik a spravne zakultivovane/obsadene creva probiotikami ich obsahuju az 1 kg, tj musis im davat hromady potravy, aby sa mohli az 1000 nasobne rozmnozit a vytlacit candidu a plesne.

Inac pecen sa pomerne lahko cisti a regeneruje protokolom dr Berksona. Je to organ, ktory sa regeneruje v tele najrychlejsie, ked mu das moznost.



291

Re: protikvasinkova dieta

No ved mam to psylium, takze by to malo byt v pohode,ze?...Inak cital som ze v zdravom creve je 1000 mld. tychto probiotickych jednotiek, a tie probiotika co mam je v jednej tbl. 30 mld, http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0 , takze sa mi to zda dost,beriem jednu tabletku na noc, mal by som brat aj 2, ci staci ta jedna?



292

Re: protikvasinkova dieta

V zdravom dobre osidlenoim creve je 10 na strnastu mikroorganizmov, z coho   aspon 90% musia byt probiotika.
No a ty beries 3 krat desat na desiatu  . Jednoduchsie sa to da predstavit vahovo, beries par sto miligramov probiotik a tie sa musia rozmnozit az na kilogram, lebo tolko zdrave crevo obsahuje. 
Takze nie je dolezite natolko, ci beries 1 alebo 2 kapsule, ale kolko gramov beries vyzivy pre probiotika, tj mikrovlaknin. 
Na to, aby sa rozmnozili na kg potrebujes iste dokopy iuste vyse kila mikrovlaknin a to sa da do tela dostatr len dlhsim branim vacsich davok, niektorimodporucaju az 50 gramov denne a samozrejme to potrebuje aspon 2.5 litra vody, lebo mikrovlakniny "naboptnaju"/absorbuju  az 50 krat vlastnu vahu.



293

Re: protikvasinkova dieta

V zdravom dobre osidlenoim creve je 10 na strnastu mikroorganizmov, z coho   aspon 90% musia byt probiotika.
No a ty beries 3 krat desat na desiatu  .
ednoduchsie sa to da predstavit vahovo, beries par sto miligramov probiotik a tie sa musia rozmnozit az na kilogram, lebo tolko zdrave crevo obsahuje. 
Takze nie je dolezite natolko, ci beries 1 alebo 2 kapsule, ale kolko gramov beries vyzivy pre probiotika, tj mikrovlaknin. 
Na to, aby sa rozmnozili na kg potrebujes iste dokopy iste vyse kila mikrovlaknin a to sa da do tela dostat len dlhsim branim vacsich davok, niektori odporucaju az 50 gramov denne a samozrejme to potrebuje aspon 2.5 litra vody, lebo mikrovlakniny "naboptnaju"/absorbuju  az 50 krat vlastnu vahu.



294

Re: protikvasinkova dieta

Zdravim. Som uz na diete 9. den, ale odkedy som na nej, tak moja stolica je nepravidelna, alebo hnacka, nieco mi tam robi sarapatu, neviem ci to je tou dietou, alebo kombinaciou tymi doplnkami a tym jedlom co jem, alebo to je GSE alebo je to oreganovy olej(kapsule). Dnes som uz aj davky znizil na oregano 3x1 a GSE 30kv/l. A nechcem tuto dietu este prerusit, aby som to vydrzal tych 14 dni, cize este 5 dni. Cim by to mohlo byt? Alebo by som mal uz prerusit tu dietu?



295

Re: protikvasinkova dieta

Bobka, chlieb a ryza su skroboviny a skrob sa za par minut v zaludku zmeni na cukry=nevhodne pri nizkosacharidovej diete.
Cukry zivia plesne aj kvasne kultury.
Zeleninu ci surovu alebo varenu mozes jest neobmedzene, tak isto maso, hydinu ci ryby a ine morske . Tiez olejnate semena ,oleje a orechy, ale nie skrobovite.Vajcia su tak isto OK.

Opatrne s ovocim to obsahuje cukry.Najmenej ich obsahuju bobuloviny, takze napr brusnice, cernice, cucoriedky v mensom mnozstve odporucam, ale ine ovocie len velmi malicko.



296

Re: protikvasinkova dieta

Dobry den,uz 5 rokov sa liecim na Morbus Crohn,zo zaciatku som mala bolesti aj hnacky,ale som mala zapal,potom bolesti ustupili,uzivala som prednison,entizol,ciphin,imuran,pentasa,,,pred tyzdnom som podstupila operaciu , vykonna SILS pravostranna hemikolektomia pre stenozu pri M.Crohn,cast tenkeho aj hrubeho creva,teraz sa zotavujem a chcela by som vediet ci aj nadalej mam uzivat Pentasu aj Imuran,,,lekarka mi teraz predpisala Entizol 250 mg a Ciphin500 á 12 hod.Mozem uzivat niejake probiotika,alebo enzymy???Dakujem pekne...



297

Re: protikvasinkova dieta

Nuz ja nikdy nedavam rady na lieky, len potravinove doplnky, ktore maju liecive vlastnosti.
Crohnova choroba a predchadzajuce zapaly, co k nej vedu su nasledkom roznych mikrobov v crevach, nezelatelnych, nie uzitiocnych a liecivych probiotik.
Na ozdravenie criev celkove odporucam rozne mikrovlakniny(cistenie, absorbcia podpora prlobiotik),
samozrejme probiotika, ktore treba dodat, aby sa mohli rozmnozit a osidlit creva a tym vytlacit neziaduce kultury v nich,
pripadne rozne hojive ako collostrum, aloe vera, a triphala.

Protizapalove najdes aj v prirode, bez skodlivych postrannych vlastnosti chemickych liekov, ale tie len potlacia zapaly a neadresuju mikrobialnu pricinu za nimi.
Entizol(metronidazole)  a ciphrin(ciophrofloxacine) su silne antibiotika, ktore ale zialbohu neadresiju vsetky mikroby, ktore mozu byt v crevach skodlive, a naviac okrem plno zlych postrannych ucinkov znicia aj uzitocnu probioticku floru

Osobne by som ti radil brat 20 plus gramov mikrovlaknin, najma arabinogalaktany s litrom vody a modifikovane citrusove pektiny, 2 z 15 gramov collostra aspon tyzden, probiotika, dobru silnu kyselinovzdornu odrodu, aby si mala zabezpecene zakultiviovanie criev, ktore su po atb doslova prazdne a zostali v nich len atb rezistentne kultury,  a samozrejme pit roztok citricidalu/GSE, po malickych glgoch, ktory ma sirsiu antimikrobialnu ucinnost ako atb pricom v tych koncentraciach nenici probiotika a dovoli sa im rozmnozit a kultivovat creva.
OPdporucam aj 2 x pol lyzicky freeze dried aloe vera, co zvysuje imunitu a zrychluje hojenie a po case permanentne znizi priestupnost bunkovych stien proti mikrobom. proti moznym pooperacnym krvnym zrazeninam by som bral na ciastocne riedenie krvi a najma rozbijanie zrazenin nattokinazu.
Ja ako stredoeuropan s "hustou krvou" (stredoeuropsky syndrom vysokej zrazanlivosti krvi, beriem nattokinazu pravidelne, pre istotu proti mozgovym porazkam a srdcovym infarktom, a samozrejme blokadam inych organov zrazeninami/trombusmi.

Naposledy upravil: RNG (2012-03-26 19:22:56)



298

Re: protikvasinkova dieta

MOja otazka na Vas:
co znamena vysoka zrazanlivost krvi,ja mam trombocytopeniu,teda hladinu trombocytov pod normu,v teple sa mi casto tvoria modriny uz pri nepatrnom tlaku,potom sa dlho vstrebavaju..je mozne,ze aj ja mam vysoku zrazanlivost??



299

Re: protikvasinkova dieta

Meranie ti to povie. Tvorenie modrin je z krehkych ciev, cisti si cievy lecitinom, pouzivaj vitamin C s plno bioflavonoidmi, tiez vitamin E a rozne ine antioxidanty na spruznenie cievnych stien, aby nepraskali.
Na ruke ci nohe je to len modrina a chyba krasy, ale prasknuta cievka v hlave alebo na srdci je fatalna/smrtelna.
Zrazanlivost krvi sa bezne mera(koagulacny test) a ked sa ti krv zraza prirychlo, moze vytvorit zrazeniny, ktore zablokuju cievy, v srdci to znamena infarkt, v mozgu porazku, inde mozne zlyhanie ustroja alebo koncatiny.
V takom pripade, ked je to geneticka chyba, si treba krv riedit cely zivot a na to je najvhodnejsi samozrejme  neskodny potravinovy doplnok miesto riedica chemickeho, ako warfarin a coumadin, ktore maju skodlive postranne ucinky, ktore sa casom hromadia
Osvecena je nattokinaza, davky 1 az 3 x 2000 FU, ale pomahaju aj lubrokinaza, serrapeptaza, seanol a ciastocne aj rybacie ci krill oleje.

A tymto sa zaroven odmlcim na tyzden, prosim neadresujte na mna otazky najblizsich 7 dni, prosim.

Mam napor v praci a extra rodinne povinnosti



300

Re: protikvasinkova dieta

Chcem sa opýtať pri protikandidovej diéte môžem užívať super enzýmy now aj pancreatin? Myslím tým či náhodou neobsahujú cukor. Vďaka