401

Re: protikvasinkova dieta

Mozes pit aj polovicnu davku kvapiek, je to lepsie ako nic.
Ale citricidal nie je hlavna zbran proti candide, ale oreganovy olej, kokosovy olej, Candex, a hlavne probiotika a ich vyziva, mikrovlakniny. A samozrejme bezsacharidova dieta, co co candidu vyhladuje.



402

Re: protikvasinkova dieta

Vdaka, takze mozem dat 18 kvapiek toho citricidalu do pol litra vody a popijat to cez den. Moze to by aj takto?



403

Re: protikvasinkova dieta

Mozes si to dat asj do litra a ochutit nejakymi ovocnymi stavami, tak ti to mozno bude prijatelnejsie.



404

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem za radu smile  Inak, este sa Ta chcem opytat, som na protiplesnovej diete uz 19. den, vsetko dodrzujem tak to tu na fore pises, len som spozoroval mensie problemy s vyprazdnovanim. Ako keby sa mi spomalila peristaltika, kedze jem dost teraz masa a som sa docital, ze maso moze spomalovat peristaltiku, myslis, ze by to mohlo byt z toho? Lebo pre tou dietou som chodil bez problemov na zachod aj zo zaciatku diety to bolo v poriadku, ale teraz citim, ze su tie creva take este slabsie a vtedy boli silnejsie. Myslis, ze to moze sposobovat ta protiplesnova dieta, kedze jem vela masa? Samozrejme pijem dost vody a aj uzivam zmes mikrovlaknin. Vopred dakujem za odpoved.



405

Re: protikvasinkova dieta

Maso potrebuje viac kyselin aj enzymov, tj telo spomali chod, kym sa maso dostatocne nenatravi v zaludku a nevytazia sa z neho pomocou enzymov v crevach ziviny. Na stastie takuto dietu nemusis drzat pridlho, inac by si musel brat zrejme extra kyseliny a enzymy. Ked prejdes na normalnu pestru stravu, tak sa ti to upravi. Jedz viac zelenin  a rozne orechy a olejnate semena, to ti moze pomoct.
Ako uz moja stara mama hovorila, "creva si treba vymastit'. Mozno jes primalo kokosoveho oleja?



406

Re: protikvasinkova dieta

Kyseliny aj enzymy uzivam, 2 kapsule l-lysin a 1 kapsulu pancreatinu s vacsim jedlom, neviem mozno by som mal zvysit na 2 kapsule pancreatinu. Toho kokosoveho oleja uzivam aspon tie 3 polievkove lyzice za den, je pravda, ze obcas na to zabudem a za den si dam len 1-2 lyzice.
Ale mam taky pocit alebo aspon ja si myslim, ze  kedze su moje creva este stale take slabe, tak toto vlastne tym padom asi viac pocitujem. Ale uz som tusim vyhubil velku cast tych plesni, lebo aj jazyk sa mi trochu vycistil, aj psychicky sa citelne lepsie citim. Ale este stale su tie plesne pravdepodobne premnozene, ale vies ak to takto bude dalej pokracovat, ze kvoli tej diete budem mat takto obmedzene alebo nepravidelne vypraznovanie, tak nema podla mna zmysel pokracovat dalej v tej diete, ved musim mat pravidelne vyprazdnovanie, aby som cistil od tych necistot. Tak rozmyslam, ze prejdem na normalnu stravu, aby sa mi upravilo to vyprazdnovanie, ale chcem jest hlavne pestru stravu, ako napriklad strukoviny, celozrnne pecivo a potraviny z celozrnnej muky a hlavne preferovat potraviny s nizkym glykemicky indexom.
Myslis, ze sa budu dat pri takejto strave postupne vyhubit pripadne potlacit plesne na taku uroven pri ktorej uz nebudu skodit, t.j. budu pod kontrolou. Samozrejme, ze budem uzivat aj intenzivne davky antimikrobilanych doplnkov pripadne aj ine pomocne, kokosovy olej, zmes mikrovlaknin a silne probiotika.

Naposledy upravil: Pietro (2014-10-16 15:07:55)



407

Re: protikvasinkova dieta

Pre mna za mna rob co chces, ale staci ti asi lyzica olivoveho oleja a trochu magnezia, (povedzme 500 mg) a mas pravidelnu stolicu.
Cim menej sa drzis proticandidovej diety, tym dlhsie ti bude trvat sa jej zbavit.



408

Re: protikvasinkova dieta

OK, tak vyskusam ten olivovy olej, uvidim ako to pojde. Inak kupil som si aj pre istotu Kolorex od Swansonu, mali ho vo vypredaji za zvyhodnenu cenu. Som sa docital na fore, kde sponinas, ze horopito ma ucinnu latku polygodial a jej ucinnost sa da zvysit pomocou anizovych semienok, ktore som si dokupil este k tomu. Ked mi to pride, tak skusim ako to bude ucinkovat.



409

Re: protikvasinkova dieta

OK a napis svoju skusenost s tym. Aniz je dobry najma proti kvaseniu v zaludku a vobec mnohe koreniny su antimikrobialne.



410

Re: protikvasinkova dieta

RNG napísal(a):

OK a napis svoju skusenost s tym. Aniz je dobry najma proti kvaseniu v zaludku a vobec mnohe koreniny su antimikrobialne.

V poriadku, potom dam vediet ako to bude ucinkovat smile

Inak uz som presiel na normalnu stravu, snazim sa obmedzit cukor, pecivo z bielej muky a cestoviny z bielej muky a nahradil som ich celozrnnymi. Len vies, v robote co sa stravujem v jedalni nemam sancu sa vyhnut bielej ryze, cestovinam z bielej muky, tam nemam moznost si vybrat ryzu natural alebo celozrnne cestoviny, pretoze tam take nevaria. Chcem sa ta opytat, uz si na fore spominal, ze glucomannan ked sa da po jedle, davka 2 x 1,5 gramu, tak znizi glykemicky index jedal, tym padom by sa to jedlo ako biela ryza alebo cestoviny z bielej muky mohli tvarit teoreticky ako celozrnne?

Naposledy upravil: Pietro (2014-10-21 11:54:26)



411

Re: protikvasinkova dieta

Glucomannan znizuje nase absorbovanie cukrov, ale nemyslim, ze obmedzuje zivenie candidy.
Ale kedze je to mikrovlaknina, tak podporuje zaroven probiotika



412

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem smile



413

Re: protikvasinkova dieta

OK



414

Re: protikvasinkova dieta

Ahoj, planujem znova zacat protiplesnovu dietu, pretoze fakt sa tej pliagy musim rychlo a ucinne zbavit. Tie hlavne doplnky mam co odporucas, poznas este nejake dalsie co by mohli byt ucinne alebo pomocne na vyhubenie plesni? Mam kolorex a anizove semienka, planujem si kupit aj olej z ciernej rasce, mozno si urobim tinkturu z caju Lapacho. Poznas este nieco co by bolo vhodne a ucinne?



415

Re: protikvasinkova dieta

Pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Pri tejto dost brutalnej metode sa da zbavit candidy za 2-3 tyzdne, ked pouzijes vsetko, co som tam napisal, najma vsak nesmies ziadne sacharidy jestr tj ziadny celozrnny produkt, lebo tie obsahuju skroby co sa v zaludku zmenia na cukry a teda krmis aj candidu.
Tak sa daju vyhubit plesne a candidy v hrubom creve a ked ich nahradis probiotikami, tie vyrobia pre nas kopy obrannych latok co moze telo pouzit aj inde v boji proti plesniam a candide.



416

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem. Tak len zhrniem. Mam teda oreganovy olej od firmy NOW Foods, kokosovy olej, citricidal professional, berberine, extrakt z olivovych listov a samozrejme probiotika a mikrovlakniny.
Dalej mam kolorex, anizove semienka, potom chcem kupit este olej z ciernej rasce, caj lapacho.

Bude toto stacit, alebo treba este nieco pre istotu dokupit?



417

Re: protikvasinkova dieta

Samozrejme ze to staci.
Ale ked ma niekto plesen aj v kostnej dreni=anemia az leukemia,  tak potrebuje najma enzym Candex, pretoze v krvi je vzdy dostatok cukrov a jedine ako sa da bojovat proti plesniam v kostnej dreni je teda enzymaticky alebo protilatkami, co nam tvoria probiotika v crevach.



418

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem. Este jedna vec, mam doplnok Stress B, konkretne tento: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … Size=SW920
Moze sa pri tej protiplesnovej diete uzivat? Nebude podporovat kandidu a plesne?

Naposledy upravil: Pietro (2014-10-29 12:23:51)



419

Re: protikvasinkova dieta

Samozrejme ze moze.



420

Re: protikvasinkova dieta

Dobry den, chcem sa opytat, ci je treba pri 2 tyzdnovej protiplesnovej diete uzivat kalinat. Da sa niecim nahradit?ako to uzivat,kedy a ake mnozstva? Kolko mikrovlaknin denne?hocijako pocas dna t. J. Mozem vsetky mikrovlakniny napr iba rano?dakujem



421

Re: protikvasinkova dieta

Kalinat nie je problem dostat. pozri napr na
http://www.farmarik.sk/p/547/kalinat-erbsloeh-1-kg
co ti vystaci na 2 roky
Ale pri prokvasinkovej diete sa netreba specialne alkalizovat.
Mikrovlaknin odporucam kazdemu aspon 15 gramov denne, zmes viacerych. A najlepsie je dat si ich do vody na pitie, co pijem pocas celeho dna. Ja si do toho davam aj vitamin C, lebo aj ten je dobre brat co najcastejsie pocas dna. A ochutim si to ovocnymi stavami, v mojom pripade je to ovocny koncentrat bez pridaneho cukru(cukrovkar DM-2)

Naposledy upravil: RNG (2015-02-19 19:59:26)



422

Re: protikvasinkova dieta

dakujem pekne za odpoved.
este mam jednu otazku

da sa aktualne niekde zohnat prave t.j. povodne GSE ktore obsahuje citricidal? alebo nejaky iny produkt obsahujuci citricidal?

akurat citam clanok
http://www.kokosovyolej.net/gse-s-citri … tricidalu/

kde pisu



423

Re: protikvasinkova dieta

Klucove slovo na ucinnost je, ze produkt obsahuje quaternialne zluceniny, tj povodne polyfenoly v extrakte z grapefruitovych semienkach boli chemicky zmenene na ovela ucinnejsiu zmes quaternialnycy zlucenin.
Zatial mozes taky produkt najst napr cez Hoogle,  kde maju citricidal profesional , ktory specifikuje na flaske, ze obsahuje quaternialne zluceniny. A je to 60%, tj roztok z neho je 35 kvapiek na liter vody.



424

Re: protikvasinkova dieta

Prosim ta a das mi link na ten produkt na hoogle? Hladam a neviem najst.
Este mi bolo poradene toto - len neviem, ci je ok

http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/



425

Re: protikvasinkova dieta

Nuz ked tvrdia, ze to ma quaternialne zluceniny a necigania, tak je to ten pravy.
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm



426

Re: protikvasinkova dieta

Dobry den RNG,

v prvom rade by som sa chcela za vsetkych podakovat, ze nam venujete cas a snazite sa byt napomocny...velmi si to cenim, viem, aky je dnes cas vzacny. Precitala som si Vase forum a urcite mi to dalo nadej.
Tiez by som sa ale chcela s Vami poradit konkretne o mojej situacii, kedze kazdy sme jedinecny a potrebujeme si liecbu nastavit na mieru. Zacnem asi tym, ze zbavit sa plesni v tele (crevach) je moj dlhodoby sen.. trochu inak vnimam to, ako si clovek moze zaplesniet organizmus, kedze ja si na den pamatam, kedy sa to stalo, co to odstartovalo a zacali mi vsetky zdravotne problemy, hoci dovtedy som bola 100% zdravy clovek. Ja som dostala mykozu po jednom pohl. styku s byvalym priatelom...nevedela som co to je, nikdy dovtedy som to nezazila. On mal mnoho zdravotných problemov od ekzemov, cez traviace tazkosti, bolesti brucha atd. ..jednoducho mal znicenu crevnu floru, kedze jeho mama zubarka ho od detstva ladovala antibiotikami zakazdym, ked len zakaslal..vsetko mi to do seba zapadlo az ked som zacala mat problem i ja a trapila som sa s mykózami dookola, i ked som ju nemala akutnu, tak som citila, ze nieco je zle...necitila som sa zdravo, vedela som, ze ju treba vyhubit v tele...lekari mi v nicom nepomohli a ja som si studovala o vsetkom na vlastnu past, drzala diety, ale nevyliecila som sa...bezprostredne na to, ako som dostala prvýkrát mykozu sa mi zmenil ruzovy jazyk na mapovity a mam ho dodnes, hoci odkedy som zmenila partnera a som s mojim muzom, neviem, co je to mykoza...problemy same odisli ako lusknutim prstov...ale aj tak viem, ze to mam stale v crevach...Dlho som sa odhodlavala na tuto dietu, kedze stale nebol akosi cas...najskôr statnice, potom som otehotnela a nasledne sa vsetko tocilo okolo malého, ktorého som naviac 2 roky kojila, takze dietu som opat odkladala na cas, ked uz nebudem dojcit, ten cas nastal, no medzitým sa mi objavil dalsi problem...ked mal syn asi 15 mesiacov, tak sa mi spustila histaminova intolerancia...najskôr som bola dost vylakana, lebo na mna hlavne v noci, ale obcas i pocas dna prisiel stav, ze som nevedela poriadne dychat, studeny pot a pocit na odpadnutie...hroza...to bola dalsia rana. Ja ako clovek, ktory nikdy nemal s jedlom problem, moj zaludok zvladal vsetko bez problemov a zrazu toto...take velke omedzenie v strave... Pritom som od prirody stihlej postavy, cele roky mi vaha stala na 53kg pri 171cm...No v tehotenstve som nic nepribrala a po dvoch rokoch dojcenia mam ledva 50kg! Ach, a este k tomu ta priserna dieta! Niekedy sa uz citim zufalo zo vsetkeho...i ked na druhej strane sa ukludnujem, ze snad je toto len prechodne a telo je jednoducho vycerpane z tehotenstva, porodu...viem, ze vtedy su hladiny DAO mnohonasobne zvysene, tak snad to moze byt vycerpanie organizmu? Plus to dojcenie, nedostatok mineralov (vapnik, ktory mi zrejme svojim nedostatkom moze tiez sposobovat tieto zachvaty).
No a konecne, zacala som drzat dietu podla Vasich odporucani, teda este len zavadzam....Ja to robim zatial takto: 1. najskôr som na noc davala probiotikum so zmesou (psylium+inulin) 2. potom som prodruzila Drags Imun (draciu krv) 3. Citricidal...ten silny koncentrat, no nedavam 35, ale 20 kvapiek, viac si uz neviem predstavit tongue..hoci pri mojej vahe by uz viac ako 25 kvapiek bolo moc. 4. Posledne dva dni davam uz aj oregano, vsera len jednu a dnes 2 tobolky, no uz citim, ze fuuu, je toho vsetkeho moc vo mne...aj pocitujem uz mierne bolesti brucha...chcela by som teda konecne uzivat 4 tobolky. Je to takto v poriadku pri mojej vahe?
Vsetky doplnky, okrem Drags Imun su podla Vasich odporucani.

Pisem v podstate preto, lebo mam strach z tej diety, ako to zvladnem, kedze musim drzat aj antihistaminovu dietu. Ale na druhej strane by som bola stastna, keby som si vyriesila tu candidu, bolo by to pre mna urcite velke odlahcenie. Potrebujem sa s tymto vsetkym podelit. Uz len to, ze som to napisala a precitate si to ma potesi. Dakujem krasne za Vas cas a trpezlivost, kedze som toho napisala vela..trochu sloh, ospravedlnujem sa za to.



427

Re: protikvasinkova dieta

no a napokon neviem, ci z toho slohu vyznela aj moja otazka... big_smile...hrozna som, chcela som sa spytat, ci to takto moze byt? ci to robim dobre? A ci je vlastne ok riesit tuto dietu, pokial je crevo (ale i cela ja) zatazene nedostatocnou funkciou DAO?
Dakujem este raz



428

Re: protikvasinkova dieta

To tuhnutie a krce su zrejme tetania, tj nedostatok mineralov. Na to odporucam kazdej tehotnej a kojacej zene si doplnat mineraly na kosti, spolu s vtaminmi D-3 a K-2
Pravdepodobne mas oslabene aj travenie a absorbciu, co je vec dostatku kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probioptik. Chybajuce sa da doplnit podla potreby.
Bolest zaludka po pouziti entericky ochraneneho oreganoveho oleja je priamy dokaz toho, ze mas primalo/ziadne kyselin, lebo entericky ochranene kapsule sa mozu rozpustit az neutralnom alebo zasaditom prostredi.



429

Re: protikvasinkova dieta

Jej, dakujem pekne RNG, za skoru reakciu...ano ano, tetania, s tym to tiez spajam, kedze urcite mam nedostatok vapnika, avsak vapnik je aj antihistaminikum v podstate, nemoze sa teda toto vsetko podielat na tej mojej intolerancii? Nedostatok mineralov, vitaminov? Okrem toho, tie stavy tazkeho dychania, studeny pot a celkovo take zavrate mam vtedy, ked zjem nieco, co by som nemala popri diete, tak zrejme to bude take pomixovane... Myslela som, ze Daosin si nikdy nedam, kedze neviem, nakolko mu mam verit, ale uz som siahla aj po nom a davam si ho. Zacala som teraz brat rybi olej, kedze aj malému davam, aby trosku pribral...tu stihlost mame v rodine smile. A makovy olej pre vapnik, asi to nestaci? Ja som si veru objednala aj veci na travenie, ako odporucate...Tie super enzymy, tam su aj kyseliny, Quercetin s Bromelainom, len este mi to nedorazilo z Iherbu. No a este mam urobenu dalsiu objednavku Pancreatin, DIM, Bromelain...len tu cakam, kedy bude Solgar Pancreatin na sklade, uz dlho je tam vypadok. Alebo odporucili by ste mi rovnako dobru alternativu? smile

Dnes aj cez noc naozaj krce v bruchu...fuuu, zle mi je...kym som nebrala to oregano, vsetko bolo v poriadku. Tak som rada, ze ste nacrtli tie kyseliny. Mam si kupit este nieco silnejsie? Ci tie v super enzýmoch by mohli stacit? A je to vôbec mozne, ze som na tom tak zle s mojim travenim? Pytam sa preto, lebo naozaj som si vzdy myslela, ze je bezproblemove.. Nikdy som nemala poblemy so stravu, zaludocne problemy boli rarita u mna...travenie mam odjakziva rychle, pravidelne vyprazdnovanie. Ja uz neviem, ci to sa vsetko pokaslalo tym tehotenstvom, alebo co? smile No aj ked mi diagnostikovali HIT, ja som v podstate nemala problemy s tym, ze by ma trapil zaludok, ja som vyhladala alergologicku kvôli tomu dychaniu... Aky je Vas nazor na toto?

Dnes som si okrem probiotik a vlakniny nic ine nedala, asi budem musiet pockat, kym vyriesim to travenie... No tu sa mi naskyta taka uvaha, neviem, ci mi budete vediet v tom pomoct, ale stale sa zamyslam, ako beriem aj ten Daosin posledne dni, aky to ma zmysel do buducna? Ked si budem doplnat enzymy, tak budem mat v tele dostatok, kym to budem brat, ale co potom? Nebude to naopak kontraproduktivne, ze telo otupie a bude same tvorit este menej enzymov, kedze ich prijima zvonka. Vedie ma k tomu myslienka, ze ludske telo je velmi flexibilne, prisposobive a setri, kde sa da, ked si zvykne, ze enzymy dostava, zlenivie. Alebo este inak, moj ciel je mat casom travenie v poriadku smile, nechcem brat doplnky predsa cely zivot...Mozem touto cestou k tomu dospiet?

Dakujem moc, mam toho vela, co ma zaujima.



430

Re: protikvasinkova dieta

Intolerancie su obvykle nasledky nedoastatkov prislusnych enzymov.Ci to ovplyvnuje aj nedostatok vapnika, o tom neviem, ale napr nedostatok jodu a selenu tam hraju rolu, kedze tieto su potrebne na vyrobu enzymov aj hormonov.
Makovy olej ziadny vapnik neobsahuje, to je popularne sirena loz. Mak samotny je ale dobry zdroj vapnika, podobne ako aj mandle a rozne ine semena.
V superenzymoch je len malicko kyselin, clovek vyrobi az tolko , co mas v 2000 -2500 mg  betainu HCl, tj ked mas nedostatok, nejedna sa len o 200 mg....
Na znicenie vyroby kyselin staci 2 dnova "zaludocna chripka" A nie vzdy sa tie parietalne bunky, co vyrabaju kyselinu zregeneruju. U mna to je uz prakticky odpisane.
Na doplnky kyselin alebo enzymov neexistuje ziadny navyk.
Co clovek chce a co si zela nema nic spolocne s naozajstnou potrebou tela.
A ked budes potrebovat nejake doplnky hoci aj cely zivot, a ked ich odmietnes brat, budes mat vazne problemy.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-26 23:20:54)



431

Re: protikvasinkova dieta

Vazne? To ja som mala k olejom vzdy taku doveru...rada ich pouzivam, za studena lisovane a davam aj malemu. Takze olej z maku neobsahuje latky, ako samotny mak? Mandle a semienka jedavam, dokonca vo velkom, lebo ich milujem, tak aspon ze tak. Ten rybi olej je ok?

Este by som Vas chcela krasne poprosit o odporucanie na ten pancreatin, alebo sa oplati cakat na ten od Solgaru?
Plus tie doplnky, co som Vam napisala na to travenie a moje problemy stacia? Alebo este nieco mi treba? :-)
Napr. ta HCl kyselina tu najdem tiez na iherbe? A s nou uz pokojne mozem brat to oregano? bude to stacit? Jedna tabletka, alebo ako davkovanie? :-)
A prepacte, ze Vas zavalujem tolkymi otazkami, uvedomujem si, ze dr. su za taketo rady plateni a este ani nepomozu. Vy to robite zadarmo. No ak by ste mohli odpovedat este na to davkovanie z prveho mailu. Kolko oregana by mi pri 50kg stacilo denne zobrat. Lebo myslim, ze ak zvladnem tie 4, aj to bude vela podla toho, aku mi to narobilo teraz paseku. Citricidal staci aj tych 20 kvapiek pre mna?
A este taka otazocka, enzymy ked budem brat pocas dna a popritom antimikrobialne doplnky, mozem kombinovat, ci tiez treba nejaky odstup?

K tym enzymom teda tolko, ze si treba doplnit jod a selen, plus brat ich nahrady a cakat, ci sa to vylepsi?

Dakujem :-)



432

Re: protikvasinkova dieta

Produkty sa casom menia. Ten zo Solgaru mozno nikdy nepride znova na trh. Ine entericke , tj na cistenie tela su sice slabsie, takze potrebujes brat viacej tabliet, ale napr tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs
davka az 2 x 4 rablety
je dokonca lacnejsi na pouzitie ako ten zo Solgaru
Na travenie ale odporucam entericky nechraneny, ako napr tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=3
davka 2 tabletu s kazdym vacsim jedlom, samozrejme v pripade mala kyselin aj doplnok kyselin co zvysuje ucinnost enzymov podstatne.



433

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem pekne.

Este prosim Vas, ak by sa dalo odpovedat aj na tie dalsie otazky, ked budete mat cas. :-)



434

Re: protikvasinkova dieta

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Be … ablets/970
- napriklad tato kys. HCl by mohla byt?

Naposledy upravil: elisa (2015-05-27 12:23:27)



435

Re: protikvasinkova dieta

OK, na znacke nezalezi len na obsahu.



436

Re: protikvasinkova dieta

A co to davkovanie?

Okrem toho ten zaludok ma stale boli odkedy som uzila to oregano, hoci je tomu uz niekolko dni, co som si nic nedala. Uz ma to zacina znepokojovat. Co s tym?



437

Re: protikvasinkova dieta

dokonca mam dnes uz aj hnacku, takze nie ze by sa to lepsilo, skor naopak....



438

Re: protikvasinkova dieta

takze rozmyslam, ci mi to oregano nemohlo poskodit steny zaludka...
a este mam otazku k tym kyselinam: Je mozne, ze by som mala ich nedostatok, ked som nikdy nepocitovala po jedlach ziadny problem? Teda az doposial... momentalne mam krce po vsetkom. Je teda mozne, ze naozaj sa mi oregano rozpustilo v zaludku? Nemoze byt za tym nieco in,  preco mi je z toho oregana zle???



439

Re: protikvasinkova dieta

Tolko oreganoveho oleja si nezobrala, aby ti poskodil steny zaludka.
A entericka kapsula sa nemoze rozpustit v kyslom prostredi, tj tu mas  jasny dokaz, ze mas mali kyselin
A ked nemas dost kyselin tak ti jedlo v zaludku kvasi a hnije, tj vytvaraju sa tam toxiny a samozrejme mas pri tom krce=otrava zaludka.
Parietalne bunky, co vyrabaju v zaludku kyseliny mozu byt znicene aj napr 2 dennou "zaludocnou Chripkou. To zioalbohu viem aj na vlastnej kozi, kde mi 2 take chripky, co som ledva spozoroval hnackou uplne znicili vyrobu kyselin v zaludku, tj ked si nedoplnim kyseliny s kazdym jedlom, tak za par hodin mam nielen krce, ale aj otravu zaludka

Na stastie ked citim zaludok, glgnem si koloidnej striebornej vody a za par minut zoberiem potrebne  kyseliny aspon dodatocne.



440

Re: protikvasinkova dieta

Ano, viem RNG, chapem, ze kyselina v zaludku sa moze rozne zlikvidovat...aj vela tekutin uz robi menej kysle prostredie. Len ja hovorim o tom, ze dovtedy, kym som neuzila to oregano, nemala som ziadny problem so zaludkom. Keby som mala malo kyseliny, pocitovala by som asi nejake problemy pri jedle, ci? Ale tym nechcem hovorit, ze jej malo nemam, to Vam cely cas nechcem vyvracat, suhlasim s tym, a preto som si objednala aj HCl. LEn nechapem, preco by sa mi to ziadno neprejavilo. Davno som nemala ani zaludocnu chripku, ze by som hnackovala, alebo podobne. Otravu zaludka mam jedine z toho oregana, ak sa mi tam teda rozpustilo a mam malo tej kyseliny.
Co ma ale trapi, ze uz ma boli zaludok dost dlho, je to normalne, aby som takto reagovala na 3 tobolky oregana uzite behom 2 dni?? Mam 50 kg a 171cm...musite uznat, ze pri takejto vahe mat este tyzden hladovku je fakt neprijemne...Snazim sa pribrat a nie schudnut...Ja uz uvazujem, ze idem k dr. a necham si pichat B-cko... Som z toho unavena, vycerpana, chybaju mi ziviny. Vzdy som byvala stihla, ale vyzerala som dobre, zdravo, teraz si uz tak veru nepripadam. Schudla som dojcenim, ale este viac ako vaha ma trapi, ze mam zdravotne problemy.

Naposledy upravil: elisa (2015-05-28 22:46:30)



441

Re: protikvasinkova dieta

A ked nemas dost kyselin tak ti jedlo v zaludku kvasi a hnije, tj vytvaraju sa tam toxiny a samozrejme mas pri tom krce=otrava zaludka. - konkretne tato veta... Jedlo som jedla aj predtým a krce neboli, boli ma az teraz, par dni. Neviem, ale naopak si myslim, ze s tymi toxínmi z jedla to snad nebude u mna take zle, kedze vo mne jedlo naozaj nestoji, vyprazdnovanie mam bezne 2x denne, nie ako niektori ludia aj zopar dni nic...Mnou potrava celkom rychlo prechadza. Keby vo mne stala, tak by som skor chcela uverit tomu, ze moj zaludok nevie stravit, co dostane, dlho mu to trva a zatial to tam kvasi a hnije.. Aj z biologie si stale toho vela pamatam, a preto nechapem tieto veci... Ak si to neujasnim, neviem ako dalej s dietou a celkovo so stravovanim.



442

Re: protikvasinkova dieta

1.Vselico na svete moze byt, ale entericka kapsula sa nemoze rozpustit v normalne kyslom zaludku ale az v neutralnom prostredi alebo dokonca alkalickom.
2.Oreganvy olej nie je jedovaty, je schvaleny lekarmi ako bezpecny neskodny potravinovy doplnok.
Velke davky oreganoveho oleja v zaludku mozu vyvolat krce a dokonca vracanie.Ale nemozu zaludok permanentne poskodit, tj ked ho beries len v miligramoch a nepijes deci z neho.

Ja som tiez ten co ma malo kyselin a ked som si raz dal entericky pokryte kapsule oreganoveho oleja a zapil som ich roztokom KHCO3, tj alkalizatora, za par minut to zo mna vyletelo, s krcami v zaludku. Takze viem, o co sa jedna a beriem kapsule oreganoveho oleja s jedlom a kyselinami, aby sa mi to nezopakovalo. Bolo to vrcholne neprijemne, ale problem po 2 hodinach neexistoval,.
Tj hovorit o permanentnom poskodeni tu nie je vobec na mieste. 

Dljodoba bolest zaludka znamena zapal a za zapalom su mikroby, ktore by v normalne kyslom zaludku boli kyselinami zabite.
Ked si chces dokazat, ze to je mikrobioalneho povody, daj si glg koloidnej striebornej vody kazde 2 hodiny a za niekolko hodin ti ta bolest prejde, lebo vyhubis vsetky mikroby v zaludku.
Ked neprejde, tak tam mas nejaku tvrdohlavu nakazu alebo mas vredy, ktore su sposobene helikobakterom pilori, co je vysokoodolny mikrob na kyseliny, ale da sa vyhubit za 3-5 tyzdnov pitim 4 x do dna 1/4 deci koloidnej striebornej vody

Inac B-12 vitamin dostat aj v minitabletkach pod jazyk/sublingual, takze injekcie nie su potrebne.

Na uklludnenie zaludka je dobre pozut 15 minut pred jedlom 2 tabletky DGL, co ako adaptogen zaroven posilnuije zaludocne steny



443

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem pekne, no koloidne striebro bohuzial doma nemam. Aj to, ze aspon 2 tyzdne uz zavadzam postupne doplnky, pila som citricidal, davala drags imun, probiotika, vlakniny a nakoniec sa mi premnozia mikroby? big_smile No ja uz to kaslem. Nejaky uhyn plesni za tym byt nemoze?



444

Re: protikvasinkova dieta

Tu B-12 prosim Vas mozem niekde objednat? Ak uz z B-cka nepriberiem, tak uz z nicoho.



445

Re: protikvasinkova dieta

B-12 ti len pomoze pribrat, ale to mozes len z materialov co su spravne natravene a absorbovane. do tela
Takze travenie si musis v prvom rade napravit.

http://www.iherb.com/Now-Foods-B-12-500 … l&ic=7



446

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem, samozrejme, to travenie mam v umysle si napravit. V podstate ja som schudla z dojcenia, lebo mne inak nikdy pred tym vaha nekolisala, stale som vazila rovnako, a to od 15 rokov... Teraz sa necitim dobre.



447

Re: protikvasinkova dieta

Este som chcela to, ze asi tu dietu nema teraz zmysel robit, vsak? Najskôr tie enzymy a kyseliny zaviest a naspat pribrat? Pravdupovediac, trochu sa bojim opat skusit to oregano.



448

Re: protikvasinkova dieta

Naprava travenia zahrnuje aj crevnu floru.
Kvasinky si vypestujeme sami jedenim privela cukrov a sacharidov , nedostatkom mikrovlaknin a nenasadzanim si probiotik.



449

Re: protikvasinkova dieta

RNG, prosim Vas, a co je dobre na tu tetaniu? Co sa s nou da robit? Stale rozmyslam, ci mam naozaj HIT alebo je to "iba" tetania. Vzdy sa to deje len vecer, taky stav, hlavne, ked uz lahnem do postele. Mam to odkedy sa maly narodil, tieto problemy...zhruba,ked mal 15 mesiacov prvykrat. Neviem, ci mam dufat, ze to same odznie, ked sa mi dostanu mineraly v tele na normalnu hladinu.kedze som 2 roky kojila alebo co s tym. Niekomu zevraj pomaha vit. D a B6 viac ako vapnik a magnezium. D beriem v rybom oleji.



450

Re: protikvasinkova dieta

Tetania je sposobena nedostatocnou absorbciou mineralov, co je nasledok zleho travenia a absorbcie.
Na rychlu napravu treba brat kompletnu  zmes mineralov na kosti spolu s vitaminom D-3(5000IU) a k-2(100 az 200 mikrogramov.)
Po dvoch rokov kojenia musis mat telo riadne vyrabovane od mineralov, cela kostra dietata je vlastne z tvojho tela