Dakujem za nazor. Silicea gel nakupujem v sucasnosti len pre moju tetu, ktora neda na jeho detoxikacne ucely dopustit. Ako fajciar a pozivatel alkoholu by asi ako pozitivne citila cokolvek.

kedysi som kvoli problemom s praskajucou kozou uzivala kremikove kury (to som este nevedela o suvislosti vit. C a kolagenu; a o dalsich suvislostiach). ako najcistejsi a najucinnejsi zdroj kremika mi odporucili original silicea balsam - co je vlastne koloidny kremikovy gel na vnutorne uzivanie. mnohi ludia to vraj uzivaju aj na detox tela normalizaciu vnutorneho pH (skor teda analogicky(?) produkt sanogel)

linky:
http://www.huebner-vital.de/en/2_5_1.html (vyrobca)
http://www.oskar-zdravi.cz/produkty/ori … cea-balsam (cesky dovozca)

no a moje otazky (ohladne original silicea balsamu) su:
0. da sa takato forma kremika naozaj pouzit na ucinny detox? tu na fore su uvedene na celkovy detox ine metody (enzymy atd.)
1. ma zmysel doplnat extra kremik do tela?
2. ak ano, je tento pripravok vhodnym doplnkovym zdrojom kremika?
3. ak ano, je naznacena ucinna davka vhodna? pri preventivnej kure odporucaju 15 ml (1 pol. lyzica) denne, ale nie som schopna z toho urcit, kolko kremika tou lyzicou do seba dostanem. pisu, ze:
- 100 ml gelu obsahuje 2,8 g nastiepeneho disperzneho koloidneho anhydridu kremiku (oxidu kremiciteho (SiO2))
- 15 ml gelu teda obsahuje 0,42 g nastiepeneho disperzneho koloidneho anhydridu kremiku (oxidu kremiciteho (SiO2))
- znamena to, ze dostanem do seba 0,42 g kremika? podla mna menej
4. cena za 500 ml gelu je cca 11 € (15,70 $), t. j. denna davka (15 ml gelu) vyjde na 0,33 € (0,49 $). chapem, ze to nie je suma na dennu ucinnu davku, ale rada by som s ak nej odpracovala s pomocou tohto fora

vopred vdaka

3

(62 odpovedí, zaslaných do Témy, ktoré nespadajú medzi ochorenia)

hm, nasa psica sa tiez vrha na kazdu blatnu mlaku. zacinam vazne zvazovat RO. vdaka za rady

ked raz pride moj cas, tak by som chcela zomriet pokojne v spanku. eutanaziu som myslela ironicky, preto aj smajlik. v zmysle, ze svoj koniec by som lekarom zverit vedela, ale "liecit sa" od nich radsej nenecham, okrem urgentnych stavov, na ktore su fakt dobri. proste ma napadla taka paralela, ze spoliehanie sa na farmaceuticku medicinu by sa s velkou nadsazkou dalo povazovat za dlhotrvajucu eutanaziu.

5

(138 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

davoo, ja mam skusenost, ze ani lekari nie su jednotni v medicinskych nazoroch. casto sa nezhodnu ani v jednoduchej diagnoze.

RNG napísal(a):

tvrdenie, ze sa da vsetko dostat zo stravy a doplnky netreba je neustale rozsirovany mytus , namiereny farmaceutickym priemyslom proti doplnkovemu

zaujimava suvislost, ma to pre mna logiku.

plno lekarov stale tvrdi, ze potrava nema vyznamny vplyv na zdravotny stav cloveka. cize netreba riesit stravu (a toboz) doplnky. proste v zasade staci, co zjeme, nech je to cokolvek. ved organizmus vydrzi. a na choroby staci absolutna viera v lekara, chemicke lieky a menej stresu big_smile

s lekarsko-farmaceutickou lobby som si uzila od narodenia - ako pacient. neustale ma liecili, no stav sa stale zhorsoval. ich predstava o kvalite mojho zivota: v 15 rokoch s 8 dozivotnymi liekmi, ktorych pocet sa mal zvysovat a davky zosilnovat. takze ti ma nepresvedcili. v sucasnosti neberiem ziadne lieky, na velke prekvapenie lekarov. a som rada, ze uz v tom kolotoci nie som. a budem rada, ked sa donho do konca zivota zapojim uz len minimalne - aj to prinajvacsom eutanaziou smile

jo, teraz uz to viem, aj vdaka tvojej neunavnej osvete

8

(138 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

"Je priam zarážajúce, že v čase výskytu infekcií tráviaceho traktu spôsobených baktériou E. coli v Európe nezaznievajú dôrazné odporúčania odborníkov na pravidelný príjem probiotík. Veď práve ony sú okrem hygienických opatrení ideálnym preventívnym prostriedkom, pretože významne zvyšujú nešpecifickú obranyschopnosť voči infekciám tráviaceho traktu a viacerými mechanizmami svojho účinku zvyšujú úroveň našej ochrany a udržiavajú náš imunitný systém v stave pohotovosti. Ak by nás aj nedokázali pred touto infekciou úplne ochrániť, je pravdepodobné, že by dokázali zmierniť jej priebeh," upozorňuje [Alojz Bomba z Ústavu experimentálnej medicíny Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach].

zdroj: Probiotické baktérie nás držia pri živote | Dorota Hudecova | zdravie.pravda.sk | 17. 06. 2011

9

(23 odpovedí, zaslaných do Témy, ktoré nespadajú medzi ochorenia)

ked som zacala brat doplnky stravy, vyrobila som si podla rad na tomto fore a este par dalsich informacii takzvany "protokol podla rng". a nieco sa zmenilo. napriklad aj to, ze pri umyvani riadu si uz mozem dovolit luxus nedat si gumene rukavice a som bez viac-menej nasledkov, t. j. rozpraskanej koze az na maso.

ta rakovinova suvislost ma svoju logiku. ved kam rastu nadory? tam kam mozu

10

(234 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

ved prave, ale niekedy mi neostava nic ine, len predpokladat, ze to nie je az take zle. dlho som sa liecila vyhradne zdravou stravou a teraz, dva-tri mesiace dozadu, som nadabila na info o vysokych davkach vitaminu C a uz som sa viezla. kym sa ale zorientujem uplne a hlavne pri objednavani zo zahranicia, tak to chvilu potrva. takze zatial volim mensie zlo a navyse viem, ze moho potravin, ktore jem, zaroven prirodzene detoxikuju telo. je to sice trochu skrabanie sa lavou rukou na pravom uchu, ale ucinky citim a je to lepsie ako nic.

11

(138 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

da sa - do poharikov mozes dat cokolvek, co chces par hodin udrziavat na "jogurtovacej teplote". pristroj zapojis do elektrickej zasuvky, nastavis si nejaky budik o 6-8 hodin neskor a potom snuru vytiahnes z el. zasuvky. alebo predzapojis casovac (napr. tanda z ikea), ktory vypne pristroj sam. obsah nechas postupne schladnut a potom supnes do chladnicky.

mam rovnaky jogurtovac bravo, aky opisovala bludicka (tu), ale zatial pouzivam len pohariky, nemam to upravene na vacsiu nadobu.

12

(23 odpovedí, zaslaných do Témy, ktoré nespadajú medzi ochorenia)

ja poznam hadkovu olejovu kozmetiku uz cez 12 rokov, cim myslim, ze ju aj pouzivam, kedze je to jedina kozmetika, z ktorej mi nepraska koza. olejovy sprchac, olejovy "sampon", olej na tvar (namiesto kremu) atd. jeho vyrobky neobsahuju tenzidy, iba rastlinne oleje, etericke oleje (silice) a emulgator (lecitin), obcas pridane vitaminy. teraz, ako som zacala uzivat vysoke davky vit. C (kys. askrobova; zo zaciatku az 12 g denne vo viacerych davkach), problemy s praskanim koze a s bolestami klbov sa "zazracne" minimalizovali. no, a kedze poznam cely hadkov sortiment a blizki chceli prestat fajcit, tak som im odporucila antinikotin. inak by ma ani nenapadlo riesit odvykanie od fajcenia.

13

(234 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

praveze cerstve riasy to asi nebudu. podla mna vyrobca (ekprodukt) vezme susene velkobalenie a nalozi z toho salat, ktory potom napoharikuje. ale to fakt len hadam. maloobchodne som este nikde cerstve riasy nevidela, vzdy len susene. ten salat sa da spravit aj doma, ale nikdy sa mi ho tak dobre nepodarilo nachutit.

ano, oleje len panenske a len z prveho lisovania. obcas mam problem s orechmi a semenami, tak to nahradzam prave olejmi. semienka a oriesky sa vsak snazim zaradovat co najcastejsie.

na krill olej sa chystam, bude to asi dalsia polozka do kosika okrem jogurtoveho startera. zatial beriem kapsulovany rybi olej z drogerie DM (das gesunde plus). zdroj olejov nie je znamy, ale s doplnkami z DM-ky mam velmi dobre skusenosti. obcas cmajznem psovi z jeho lososoveho oleja. kupili sme jej litrove balenie, ale povod oleja sa tam nikde neuvadza.

14

(138 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

ano, psik je velmi zaujimavy pokusny "kralik". jeden by sa fakt divil, co zje, a co zase, naopak, nezje

za tip na starter dakujem, casom si hadam zozbieram viac veci, aby bolo na normalnu objednavku

mlieko prevaram preto, lebo kupujem surove mlieko z mliecneho automatu (capovane), ktore je absolutne neosetrene a vydrzi nespracovane len 48 hodin. odporucaju ho prevarit, aby sa zbavilo choroboplodnych zarodkov. na slovensku by som to ani inak neriskovala. jedine od nejake znamej domacej kravy wink ked pouzivam krabicove mlieko, tak ho neprevaram

15

(234 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

rng, mozem len suhlasit s pochvalnym romanovym vyjadrenim. mnozstvo cennych rad pre kohokolvek, kto je ochotny si ich precitat. dakujem a klobuk dole!

ja ako zakladny zdroj jodu pouzivam morske riasy (najma kombu=kelp a arame) a doplnkovo pouzivam jodovou tinkturou na kozu podla rad rng.

tinkturu som kupila v lekarni vitamin, ako tu niektori ludia radili. az doteraz som si vlastne neuvedomila, ako sa tinktura vytratila z mojho zivota i zo spolocnosti. a v detstve na mna rodicia snad ani inu dezinfekciu nepouzivali... ironiou je, ze dnes vo vnutrozemi lahsie zozenieme morske riasy nez jodovu tinkturu.

tabulka zlozenia zakladnych morskych rias sa da najst u petra planietu, ktory je uz dlhe roky propagatorom zdraveho zivotneho stylu a hlavne zdravej stravy. kombu (=kelp) ma spolu s arame rovnako vysoky obsah jodu - az 300 mg na 100 g, t. j. 3 mg na 1 g. neviem, ci ta tabulka je spravna, ale planietovi vcelku verim a este sa mi to nechcelo googlit. tiez si nie som uplne ista, ci su gramaze uvadzane v suchom alebo mokrom stave, aj ked predpokladam, ze to bude uvadzane na suseny produkt. kazdopadne obsah jodu je dost vysoky, takze ma to az tak netrapi wink

riasy jem najcastejsie na ranajky - uz par rokov je to jednoducha zeleninovo-strukovinova polievka, do ktorej dam podla chuti rozne riasy, obcas aj celu hrst. teraz po novom primiesam bud lecitin, alebo niektory zo zdravych olejov (oliva, sezam, tekvica, lan, konope, sibirska jedla... kokosovy som este neskusala). riasy milujem, takze problemy so zaclenovanim do jedalnicka poznam len z rozpravania. obcas zjem aj hotovy salat z morskych rias (vyraba cesky ekoprodukt), ktory z 200 g obsahuje az 42 % kombu (v mokrom stave). ale nie kazdy je taky riasovy nadsenec ako ja smile

16

(23 odpovedí, zaslaných do Témy, ktoré nespadajú medzi ochorenia)

vdacne smile

17

(138 odpovedí, zaslaných do Otázky na konkrétne potravinové doplnky)

RNG napísal(a):

Nuz kazde probiotikum sa da lahko skontrolovat skuskou vo vlaznom mlieku. Ak skysne do 2 dni tak su OK, ak nie, tak su slabe. Cim rychlejsie to pracuje tym su kultury aktivnejsie.

robila som test aktivity pre vyrobky lactoflor (exp 03/2013) a biopron premium 9 (exp 09/2012). kupila som ich asi 3 tyzdne dozadu v klimatizovanej lekarni, ale v aute sa potom za horuceho dna parili asi 2-3 hodiny. od kupy ich preventivne drzim v chladnicke.

pouzila som obycajne plnotucne mlieko CBA (po 1,5 dl na pohar), ktore tiez bolo vytiahnute z chladnicky, kedze ma vobec nenapadlo, ze by nemalo byt studene. do kazdeho pohara som vysypala obsah celej tobolky, premiesala a otvorene pohare som nechala volne odpocivat na kuchynskej linke, t. j. pri izbovej teplote cca od 22 do 27 °C.

pokus som nalozila vecer a rano bola v poharoch znatelna aktivita - obsah bol hustejsi, ale stale redsi v porovnani s jogurtom. vecer uz bol v poharoch ozajstny "jogurt". chutou i konzistenciou sa lisili, no oba boli huste, kyslaste a velmi chutne. pockala som dalsich 12 hodin, do rana, vysledkom bol velm husty "jogurt". po testovacej ochutnavke som to vsak pre istotu cele dala zjest psovi, ktory si vyznamne pochutnal smile

okrem beznej konzumacie tychto probiotik som teda pristupila aj k ich pouzitiu ako startera pri vyrobe domaceho jogurtu. kvasne kultury som povodne chcela zohnat v mliecnom automate v petrzalke, ale ako som sa dozvedela, tak o kultury bol maly zaujem, takze expirovali a dalej sa predavat nebudu. no a na zhananie startera cez internet som zatial nemala cas. ako starter obcas pouzijem aj cisty bio jogurt z rakuska, ktory je sladkasty a akoby vanilkovy. z rakuska preto, lebo tamojsie jogurty mi vzdy zafungovali na vyrobu jogurtu. ako probioticky jogurt (zatial len na jedenie, nie na vyrobu jogurtov) sa mi osvedcil rakusky actimel, na rozdiel od slovenskeho. activia sa neosvedcila ani, ani.

jogurty robim vacsinou z prevareneho mlieka z mliecneho automatu a pouzivam jogurtovac (cca 6 hodin). vydrzia tyzden. na 10. den uz boli "divne", ale pes si opat pochutil. jo, a pes zasadne odmieta actimel i activiu, a to bez ohladu na krajinu povodu.

18

(23 odpovedí, zaslaných do Témy, ktoré nespadajú medzi ochorenia)

Sisa 24 napísal(a):

Existuje nejaka prirodna latka ktora by mohla odvyknut fajciara od cigariet?Viem ze najprv to musi on sam chciet...ale ked uz zacne tak aby mal mensiu chut na cigaretu a zmiernene abstinencne priznaky...Dakujem!

sisa 24, viem o (patentovanej) zmesi eterickych olejov s nazvom antinikotin, ktora sa pouziva pri akutnej chuti na cigaretu. ked to na coveka pride, da si 1 kvapku na jazyk. ked si nahodou potom z cigarety potiahne, tak to vyvola silnu nechut, obcas aj pocit na vracanie. obmedzenie je 30 kvapiek denne, co by teoreticky mohlo stacit beznemu fajciarovi. zvycajne staci jedna flasticka (20 ml).

tato metoda vsak stoji najma na psychologii (mam chut na cigaretu - kvapnem si - nechcem, aby mi prislo zle, tak si nezapalim) a nie na dodavani latky nahradzajucej nikotin. telo vsak po case prestane javit abstinencne priznaky a akekolvek barlicky sa stanu nepotrebnymi.

linka na produkt u ceskeho vyrobcu je tu http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/detail/?id=278
antiniktoin sa da kupit aj na slovensku http://www.aromatherapy-sk.eu/product/a … cenia-366/

priamu skusenost s tym nemam, kedze som nikdy nefajcila. ale pouzivala to moja polovicka i mama - uspesne. obaja ale mali silnu motivaciu prestat fajcit. polovicka nefajci uz 8. rok, mama vydrzala 2 roky. opat zacala fajcit az v tazkej zivotnej faze, a fajci doteraz. ked ale bude chciet opat prestat, vyuzije sluzby antinikotinu smile

osobne si myslim, ze pri odvykani si od fajcenia by malo byt velmi dolezite doplnat do tela potrebne ziviny, najma antioxidanty, a to uz v pripravnej faze na "odvykacku", aby sa telo pripravilo na zvladanie stresu pri odvykani.