1

Téma: Fajcenie

Existuje nejaka prirodna latka ktora by mohla odvyknut fajciara od cigariet?Viem ze najprv to musi on sam chciet...ale ked uz zacne tak aby mal mensiu chut na cigaretu a zmiernene abstinencne priznaky...Dakujem!



2

Re: Fajcenie

Nuz ja a moja zena sme na to pouzili volu, ked sme si uvedomioli, ako je to skodlive.
Vsetky ine metody povacsine zlyhaju, napriek tvrdeniu vyrobcov .
Clovek musi mat presvecenie, ze to musi spravit a dostatok vole na to, aby to previedol.



3

Re: Fajcenie

Ja to viem len sa bojim nervozity a toho ze zacnem priberat.Napriek tomu som si objednala toto mozno ze mi to ulahci,treba sa na to dobre pripravit..:-))
Herbs Etc., Smoke Free, Alcohol Free, 60 Softgels
Herbs Etc., Smoke Free Spray, 1 fl oz (29.5 ml)



4

Re: Fajcenie

OK. Aj keby to naozaj nerobilo nic fakticky, samotna viera v ucinok(placebo) je velmi silny nastroj a casto zaberie

Naposledy upravil: RNG (2011-06-16 15:22:55)



5

Re: Fajcenie

Sisa 24 napísal(a):

Existuje nejaka prirodna latka ktora by mohla odvyknut fajciara od cigariet?Viem ze najprv to musi on sam chciet...ale ked uz zacne tak aby mal mensiu chut na cigaretu a zmiernene abstinencne priznaky...Dakujem!

sisa 24, viem o (patentovanej) zmesi eterickych olejov s nazvom antinikotin, ktora sa pouziva pri akutnej chuti na cigaretu. ked to na coveka pride, da si 1 kvapku na jazyk. ked si nahodou potom z cigarety potiahne, tak to vyvola silnu nechut, obcas aj pocit na vracanie. obmedzenie je 30 kvapiek denne, co by teoreticky mohlo stacit beznemu fajciarovi. zvycajne staci jedna flasticka (20 ml).

tato metoda vsak stoji najma na psychologii (mam chut na cigaretu - kvapnem si - nechcem, aby mi prislo zle, tak si nezapalim) a nie na dodavani latky nahradzajucej nikotin. telo vsak po case prestane javit abstinencne priznaky a akekolvek barlicky sa stanu nepotrebnymi.

linka na produkt u ceskeho vyrobcu je tu http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/detail/?id=278
antiniktoin sa da kupit aj na slovensku http://www.aromatherapy-sk.eu/product/a … cenia-366/

priamu skusenost s tym nemam, kedze som nikdy nefajcila. ale pouzivala to moja polovicka i mama - uspesne. obaja ale mali silnu motivaciu prestat fajcit. polovicka nefajci uz 8. rok, mama vydrzala 2 roky. opat zacala fajcit az v tazkej zivotnej faze, a fajci doteraz. ked ale bude chciet opat prestat, vyuzije sluzby antinikotinu smile

osobne si myslim, ze pri odvykani si od fajcenia by malo byt velmi dolezite doplnat do tela potrebne ziviny, najma antioxidanty, a to uz v pripravnej faze na "odvykacku", aby sa telo pripravilo na zvladanie stresu pri odvykani.



6

Re: Fajcenie

DAKUJEM ZA VYCERPAVAJUCU ODPOVED...AJ ZA LINKY...:-)



7

Re: Fajcenie

vdacne smile



8

Re: Fajcenie

Vdaka aj odomna. Tie produkty totiz vobec nepoznam ani som tomuto problemu nevenoval ziadnu pozornost.



9

Re: Fajcenie

ja poznam hadkovu olejovu kozmetiku uz cez 12 rokov, cim myslim, ze ju aj pouzivam, kedze je to jedina kozmetika, z ktorej mi nepraska koza. olejovy sprchac, olejovy "sampon", olej na tvar (namiesto kremu) atd. jeho vyrobky neobsahuju tenzidy, iba rastlinne oleje, etericke oleje (silice) a emulgator (lecitin), obcas pridane vitaminy. teraz, ako som zacala uzivat vysoke davky vit. C (kys. askrobova; zo zaciatku az 12 g denne vo viacerych davkach), problemy s praskanim koze a s bolestami klbov sa "zazracne" minimalizovali. no, a kedze poznam cely hadkov sortiment a blizki chceli prestat fajcit, tak som im odporucila antinikotin. inak by ma ani nenapadlo riesit odvykanie od fajcenia.



10

Re: Fajcenie

Linus Pauling a dnes Mathias Rath so svojimi kolektivmi uz pred vyse 30 rokmi zdoraznovali, ze na kolageny, co su nosne konstrukcie v tele treba velke davky vitaminov C E a niektorych aminokyselin(l-lysine, arginine, ornitine). To teda vplyva na kvalitu koze, klbov, a vsetkych organov a svalstva
.Je tam prepojenie aj protirakovinne, kde lepsia kolagenova struktura zabranuje sireniu sa rakovin(metastazy, rakovinne bunky totiz produkuju enzymi na rozrusovanie kolagenovych struktur, ktore zabranuju rozsirovaniu rakovin)



11

Re: Fajcenie

ked som zacala brat doplnky stravy, vyrobila som si podla rad na tomto fore a este par dalsich informacii takzvany "protokol podla rng". a nieco sa zmenilo. napriklad aj to, ze pri umyvani riadu si uz mozem dovolit luxus nedat si gumene rukavice a som bez viac-menej nasledkov, t. j. rozpraskanej koze az na maso.

ta rakovinova suvislost ma svoju logiku. ved kam rastu nadory? tam kam mozu



12

Re: Fajcenie

Keby som mal dost casu a povolenie od roznych autorov, napisal by som vzdy od koho uvedene veci mam.
Ja sam som v tomto vytvoril len nepatrne malo,. cele co robim je aplikujem a radim  to co rozni uspesni alternativni lekari radia v svojich periodikach co si objednavam a citam uz dlhe roky.



13

Re: Fajcenie

Vzdy ked si citam rady od RNG roznym ludom tak si poznacim nejaky novy doplnok a potom si ho objednam...takze sa stalo ze mam dva supliky plne doplnkov..ale momentalne z nich beriem hlavne veci na hormonalnu rovnovahu +,Cvit,zinok ,selen ,magnezium,calcium ,draslik...Objednala som si aj caprlilicku kyselinu aj L-Lysine.ale neviem ako to brat aby to malo ucinok a aby som sa zasa neprekyselinovala..Casto na to zabudam a beriem to nepravidelne..Mozes mi s tym poradit..hlavne s tymi dvoma kyselinami ,co je vhodne s nimi uzivat a co nie?Ci mozu ist spolu ,lebo niekedy si davam aj HCL na travenie,ci to neni privela kyselin..nerada by som si zapricinila nejaku nerovnovahu...Dakujem!



14

Re: Fajcenie

Kaprilycka kyselina je mastna kyselina=olej, s tou sa nemozes prekyslit.
L-lysin HCl je obvykla form,a L-lysinu a ta obsahuje dost HCl, takze ju ber spolu s jedlom na travenie, tj ked potrebujes extra kyseliny. Ale vtedy sa potrebujes v inaksom case aj alkalizovat, ja to robim skorotrano na prazdny zaludok, 1/4 az 1/2 kavovej lyzicky KHCO3 (u vas Kalinat) s poharom teplej vody alebo caju a jest az po 1 az 1.5 hodine.
Ani ja nic neberiem velmi pravidelne, snad az na vitamin C a E a moje cukrovkarske doplnky a enzymi. Jod transdermalne raz do tyzdna, lecitin dava moja zena do roznych jediel,tak isto kokosovy olej(obsahuje 8% kaprilickej kyseliny)



15

Re: Fajcenie

Ahoj RNG, ako 25 rocny som ani neviem preco zacal fajcit. Snazim sa prestat, ale ide to tazko, na to treba dostatocne pevnu volu ktoru zatial neviem najst a tak sa snazim aspon znizit pocet cigariet. Zaujima ma vsak toto, kupil som si cordyceps od Dr.Best, beriem 2 tablety denne asi tyzden. Spozoroval som taku zvlastnu bolest v oblasti pluc. Nie je stala, ani intenzivna tak by ma zaujimalo ci by to mohlo byt tym cordycepsom a jeho ucinkami, kedze by mal posobit na pluca. Vsimol som si, ze aj v tvojej teme fajcenie ho uvadzas, ze zbavuje telo dechtu.

Okrem toho beriem denne - C, D3, E, Selen, Optizinc (Zinok s medou), jod(kelp), hawajsku spirulinu 5g, B-right + B12 1000, magnesium chelat

Naposledy upravil: MatusB (2012-04-25 09:37:57)



16

Re: Fajcenie

Fajcit treba prestat v prvom rade. Nielen nikotin ale aj karcinogenne dechty a kyslicnik uholnaty mam z fajcenia skodia, permanentne.



17

Re: Fajcenie

moze byt na tomto clanku nieco pravdy?
http://www.auria.sk/blog/fajcenie-chran … vinou-pluc



18

Re: Fajcenie

Nuz ja sa priklanam k tomu ze to je do znacnej miery pravda, kedze sa na vyskum okolo fajcenia a rakoviny dali ukrutne peniaze a zasadne chyby vlad sa donekonecna utajuju. Ale je to pre mna velke prekvapenie, samozrejme. Lebo propaganda bola dokonale rozsirena vsade.
Dnes ale verim aj takym veciam, co by ma niekedy vobec nenapadlo, lebo od cias, ked sa zacali doslova drzo vsetkeho zmocnovat globalne sily som dosiel na to, ze "vieme" len to co nam dovolia "vediet" alebo co chcu aby sme "vedeli", bez ohladu na to, co bolo medzitym dokazane aelbo kde je naozaj pravda.
Tak sa moze stat, aj takato absurdnost, aj tvrdenie, ze to skoro zanedbatelne mnozstvo uplne priehladneho plynu CO2 obvinia za udajne "ohrievanie zeme" to na to, aby mohli pretlacat tzv ekologicky spravne metody vyrobi ovela drahsej energie z vetra, prilivov a podobne.Ptrivom o skutocom nasledku tohoto na pocasie(zmeny vetrov) na ekonomiu(ovela vyssie ceny energie) nikto nemoze ani len spomenut v dnes uz skoro kompletne manipulovanej literature, tlaci a televizii. Kto by sa to odvazil, toho doslova zlikviduju, ci uz materialne, alebo v pripade ze by bol tvrdohlavy dokonca aj personalne.

Vdaka za uvedenie, to dalo uplne ine nazory na fajcenie a politiky zlocinnych vlad, co dnes vladnu svetu , globalne. Iste to coskoro vymazu z internetu, pokila si to ludia nestiahnu, lebo dnes kontroluju prisne aj internet v ramci "ochrany ludi", aby sa nemohli ziadne pre nich nevhodne udaje sirit.



19

Re: Fajcenie

no je to velmi zaujimave ze v tych krajinach kde fajcia jednu o druhu tak tam maju najmensi vyskyt rakoviny pluc big_smile
a tiez ze celosvetovo dostane rakovinu pluc viac nefajciarov ako fajciarov.
ale zatial som si tie informacie neoveroval v originaloch tych vyskumov, neviem ci vobec su pristupne na nete



20

Re: Fajcenie

Nuz v "civilizovanych " krajinach, tj technicky vyspelych, je viac roznyc chemikalii, vcitane liekov a inych, ako inde. A zamorenie je to, co zvysuje sancu tvorenia chybnych buniek, z ktorych tie, co sa rychlo rozmnozuju alebo pridlho ziju su vlastne rakovinne.

Vo vyspelych krajinach sa aj ludia hromadia v mestach, v uzavretych priestoroch a tak maju ovela vyssiu sancu prenosu roznych mikrobov, ktore tak isto zvysuju sance roznycn rakovin svojimi karcinogennymi splodinami.
A rakoviny sa v tele tvoria tam, kde sa to zamorenie koncentruje alebo telesna obrana je tam oslabena z roznych dovodov.

Inac telo je pomerne velmi dobre pripravene na rozne prirodne situacie, ale nie sme nijak pripraveny odolavat novym, v prirode pred tym neexistujucim zamoreniam a mikrobom. Lebo dnes na svete sa horuckovite hladaju nove materialy, ktore pred tym nikdy neexistovali a teda su patentovatelne a velmi ziskove, ale su aj stovky laboratorii, ktore slachtia mikroby, dokonca tvoria nove , geneticky zmenene  a iste nie nadarmo.... A za dlhe roky uz iste  mnohe  unikli von alebo boli zamerne rozsirene, co samozrejme prisne taja a popieraju.



21

Re: Fajcenie

ale grecko a japonsko su vyspele krajiny, fajci sa tam najviac a rakoviny pluc maju najmenej. nezvadza to ku konstatovaniu ze fajcenie ozaj mozno chrani pred tymto druhom rakoviny? nechce sa mi tomu verit, ale co potom tie statistiky?



22

Re: Fajcenie

Nuz vysvetlenie, ze CO a dechty drazdia pluca k vylucovaniou hlienov , ktore zaroven odtlacia prachove castice, vcitane radioaktivnych z pluc von sa mi vidi dostatocne . Nakoniec fakt, ze to dokazali na mysiach sa neda odskriepit, leda ze by ta informacia nebola pravdiva.



23

Re: Fajcenie

RNG pocul si niekedy otom ze Tabak originalny je velmi liecivy , niektore kmene ho povazuju za najliecivejsiu "bilinu alebo rastlinu " na svete ? Myslis si ze tento tabak sa da aj zohnat ?



24

Re: Fajcenie

Nuz to, ze ho niektore kmene povazuju za liecivu latku neznamena, ze je to pravda.