1

Téma: Vhodny zdroj kremika - original silicea balsam

kedysi som kvoli problemom s praskajucou kozou uzivala kremikove kury (to som este nevedela o suvislosti vit. C a kolagenu; a o dalsich suvislostiach). ako najcistejsi a najucinnejsi zdroj kremika mi odporucili original silicea balsam - co je vlastne koloidny kremikovy gel na vnutorne uzivanie. mnohi ludia to vraj uzivaju aj na detox tela normalizaciu vnutorneho pH (skor teda analogicky(?) produkt sanogel)

linky:
http://www.huebner-vital.de/en/2_5_1.html (vyrobca)
http://www.oskar-zdravi.cz/produkty/ori … cea-balsam (cesky dovozca)

no a moje otazky (ohladne original silicea balsamu) su:
0. da sa takato forma kremika naozaj pouzit na ucinny detox? tu na fore su uvedene na celkovy detox ine metody (enzymy atd.)
1. ma zmysel doplnat extra kremik do tela?
2. ak ano, je tento pripravok vhodnym doplnkovym zdrojom kremika?
3. ak ano, je naznacena ucinna davka vhodna? pri preventivnej kure odporucaju 15 ml (1 pol. lyzica) denne, ale nie som schopna z toho urcit, kolko kremika tou lyzicou do seba dostanem. pisu, ze:
- 100 ml gelu obsahuje 2,8 g nastiepeneho disperzneho koloidneho anhydridu kremiku (oxidu kremiciteho (SiO2))
- 15 ml gelu teda obsahuje 0,42 g nastiepeneho disperzneho koloidneho anhydridu kremiku (oxidu kremiciteho (SiO2))
- znamena to, ze dostanem do seba 0,42 g kremika? podla mna menej
4. cena za 500 ml gelu je cca 11 € (15,70 $), t. j. denna davka (15 ml gelu) vyjde na 0,33 € (0,49 $). chapem, ze to nie je suma na dennu ucinnu davku, ale rada by som s ak nej odpracovala s pomocou tohto fora

vopred vdaka

Naposledy upravil: brianna (2011-06-19 18:41:12)



2

Re: Vhodny zdroj kremika - original silicea balsam

Ten silicic gel jepopisany rozne, ako silicea balsam, silicic acid, silicon gel a tvrdia, ze ma ultra male castice
Podla popisu sa to zhoduje s hydrogelom kremika, co sa kedysi predaval pod nazvom "vodne sklo"
Nakolko sa absorbuje je mi tazko posudit, lebo viem, ze len castice pod 25 000 Dalton sa mozu absorbovat v crevach, tj velkost pod 3 nanometre.
SiO2 je kamen, malo zlucivy a nerozpusta sa ani v zaludocnej kyseline. Tj cele mi to pripada divne.
Mozno na odmorenie=adsorbciu tocinov v crevach je to uzitocne, ale rozhodne to nevyzera na ziadny dobry zdroj kremika pre telo.
Na absorbciu a zabudovanie kremika treba jeho organicke vodorozpustne formy
Dobry zdroj je napr praslickovy caj. Dobre doplnky na kosti obsahuju aj tento mineral, ako aj ine, v dobre absorbovatelnej a dobra zabudovtelnerj forme, v presnych potrebnych pomeroch a spolu s vitaminmi potrebnymi na to
. Pripadne na lepsie zabudovanie treba aj ine materialy , takze je dobre taky doplnok na kosti zobrat s napr zelenym doplnkom(spirulina, chlorela)
Na absorbciu su bezne bentonity, zeolity a aktivne uhli, tiez rozne mikrovlakniny)(psylium, pektiny arabinogalaktany) ktore su zaroven potrava pre nase probiotika.
Jedine tekute zeolity su tak male, ze sa dostanu z criev do celeho tela a absorbuju na bunkovej skale



3

Re: Vhodny zdroj kremika - original silicea balsam

Dakujem za nazor. Silicea gel nakupujem v sucasnosti len pre moju tetu, ktora neda na jeho detoxikacne ucely dopustit. Ako fajciar a pozivatel alkoholu by asi ako pozitivne citila cokolvek.



4

Re: Vhodny zdroj kremika - original silicea balsam

Suhlasim.