201

Re: protikvasinkova dieta

Nuz ja nemam krystalovu gulu, aby som ti povedal, co za nakazu mas.. Ale zrejme nieco mas a rozne antimikrobialne ti to pom ozu vynicit. Rozhodne by som pri tom pouzival najmenej citricidal, oreganovy olej a mozno aj niektore ine, ako extrakt z olivovych listov, vyplach koloidnou striebornou vodou, a ine, ako graviola, collostrum, monolaurin, Sangre de Grado, Uncaria tometosa(Vilcacora/catas claw) atd.
Ono je velmi tazko radit, ked nevies co vlastne adresujes. Ale iste jedno z uvedenych by to vedelo zasiahnut v spravnych davkach



202

Re: protikvasinkova dieta

RNG napísal(a):

Nuz ja nemam krystalovu gulu, aby som ti povedal, co za nakazu mas.. Ale zrejme nieco mas a rozne antimikrobialne ti to pom ozu vynicit. Rozhodne by som pri tom pouzival najmenej citricidal, oreganovy olej a mozno aj niektore ine, ako extrakt z olivovych listov, vyplach koloidnou striebornou vodou, a ine, ako graviola, collostrum, monolaurin, Sangre de Grado, Uncaria tometosa(Vilcacora/catas claw) atd.
Ono je velmi tazko radit, ked nevies co vlastne adresujes. Ale iste jedno z uvedenych by to vedelo zasiahnut v spravnych davkach

Ked ja som uz bola u lekara x-krat a z kultivacie mi nikdy nic nevyslo.Uz neverim tym labakom, lenze kde to mam dat vysetrit?
Takze skusat postupne vsetky produkty?
Kde by som zohnala extrakt z olivovych listov, prip. monolaurin?Maju aj u i-herb?
Este poprosim o kontakt na striebro v LC.
Ten gse ponechat 45 kvapiek na liter na pitie?
Moze byt aj vyplach gse alebo len striebro?Co je ucinnejsie?
Velmi pekne dakujem!

Naposledy upravil: liaro (2011-07-10 22:44:40)



203

Re: protikvasinkova dieta

Vyplachy striedaj, ale nemiesaj.    http://rng.nazory.eu/koloidne-striebro
Uvedom si, ze kultivacie sa robia s tym, ze sa urcita bakteria predpoklada a podla toho sa robi substrat, na ktorom sa rozmnozuje. Nikdy sa nekultivuju vsetky, len tie, ktore lekar podozrieva. Tj drvivu vacsinu vobrec neberu do uvahy, len caste.
A su take mikroby, ktore nevedia ani beznou kultivaciou zistit.Ja kupujem extrakt z olivovych listov zo Swansona, kedze u mna nie je problem s postovnym, ktore je v ramci USA bagatel.
Pozri na obsah toho, co ja sam pouzivam obcas, v davke 3x2 kapsule, intenzivne
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0
Nezabudaj brat silne probiotikum, na noc s jablkom, nech sa ma moznost rozmnozit a kultivovat creva, odporucam najma toto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
lebo creva dobre osadene probiotikami nam produkuju az 70 % vsetkych obrannych latok pre telo.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-11 00:58:05)



204

Re: protikvasinkova dieta

RNG napísal(a):

Vyplachy striedaj, ale nemiesaj.    http://rng.nazory.eu/koloidne-striebro
Uvedom si, ze kultivacie sa robia s tym, ze sa urcita bakteria predpoklada a podla toho sa robi substrat, na ktorom sa rozmnozuje. Nikdy sa nekultivuju vsetky, len tie, ktore lekar podozrieva. Tj drvivu vacsinu vobrec neberu do uvahy, len caste.
A su take mikroby, ktore nevedia ani beznou kultivaciou zistit.Ja kupujem extrakt z olivovych listov zo Swansona, kedze u mna nie je problem s postovnym, ktore je v ramci USA bagatel.
Pozri na obsah toho, co ja sam pouzivam obcas, v davke 3x2 kapsule, intenzivne
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0
Nezabudaj brat silne probiotikum, na noc s jablkom, nech sa ma moznost rozmnozit a kultivovat creva, odporucam najma toto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
lebo creva dobre osadene probiotikami nam produkuju az 70 % vsetkych obrannych latok pre telo.


Tak prave idem od lekara.Sam povedal, ze velakrat sa stava, ze on tam vidi jasnu infekciu a z labaku vyjde, ze nic...je to smutne:((((. povedal, ze to vyzera na purulentnu kolpitidu, ak som dobre rozumela.Teda, ze tam je aj nieco ine...., tak mi to vysvetlil.

Ma nieco podobne ucinne ako tie olivove listy zo Swanson aj i-herb?
Ak by som predsa brala ten zo Swansonu, ako dlho treba uzivat 3x2?Teda kolko baleni zobrat?

Zatial mam tieto probio
http://www.iherb.com/Now-Foods-Gr8-Doph … /635?at=0. Snad su ok, tie si mi aj sam odporucal....

Este sa chcem opytat na vhodnost tychto pripravkov pre deti:

http://www.iherb.com/Nutrition-Now-FOS- … 11963?at=0
http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Sour … 24618?at=0

Objednala som striebro z LC.Pani bola velmi mila.Mozem ho napr. aj dietatu kvapnut napr 2 kvapky do nosa?Dieta 4 roky.


Dakujem pekne za vsetky odpovede , aj za celu Tvoju pracu. Ked uz je clovek zufaly, este stale ma nadej vdaka Tebe...a to je fajn pocit. ze je tu niekto, komu zalezi aj na inych.

Naposledy upravil: liaro (2011-07-11 09:29:21)



205

Re: protikvasinkova dieta

Zase hranie sa so slovami cudzieho povodu(coleitis, colpitis vaginosis) na popisanie zapalu, bez uvedenia pricin. Tu je na to zopar moznych pricin:
http://www.sympathyc.com/gynecology/Colpitis.html
Suppurative, pyogenic,  purulent sun zase slova na hnis(pus)
Takze ti lekar nepovedal nic ine, nez si sama pozorovala, tj vytok roznych farieb, pravdepodobne zapachajuci.
Okrem stafylokokov to moze vyvolat aj Trichonoma(vodny parazit), samozrejme candida albicans, gardenella vaginitis, a aj zriedkavejsie, ako gonorrhea, chlamydia, mycoplasma, herpes, campylobacter.

Nuz je mozna aj infekcia streptokokov, dokonca vytoky su mozne aj hormonalne a alergie na rozne kozmeticke prostriedky.
Ale ty si mala hrudkovity vytok, tj je tam definitivne candida, a zrejme aj ina infekcia, mozno nemocnicna.
( Preto sa ja osobne nemocniciam a lekarom, vyhybam)
Odporucam vyplachy roztokom citricidalu a pre istotu aj koloidneho striebra, brat aj ustne roztok citricidalu a kapsule oreganoveho oleja. Ak sa jedna o mykoplazmy ber aj extrakt z olivoveho listu zaroven.Dufam tieto styri to nejak vyriesia, lebo kazda adresuje ine mozne priciny a ciastocne sa aj prekryvaju.

Jedine, co ti tam chyba je adtresovanie vodnych parazitov, trichonomy, na to odporucam len protiparaziticky protokol dr Huldy Clark, najdes na  http://www.swansonvitamins.com/NAP01/ItemDetail?n=0
kde je dost zloziek  a presny rozvrh brania, den po dni

Koloidmna strieborna voda sa moze pouzivat aj na novorodencov.



206

Re: protikvasinkova dieta

no ja už budem asi trápna fakt, len sa chcem uistiť- vlašské orechy sú ok pri protikandidovej? Lebo ja som dnes konečne začala a trošku som ich mlsala.... a teraz som zaváhala, či je tento druh ok....



207

Re: protikvasinkova dieta

Vsetky orechy a olejnate semena, snad s vynimkou kesu su vhodne pre protikandidovej diete.Takze su ich doslova desiatky, hoci na trhu asi nenajdes vsetky tak jednoducho.



208

Re: protikvasinkova dieta

RNG napísal(a):

Zase hranie sa so slovami cudzieho povodu(coleitis, colpitis vaginosis) na popisanie zapalu, bez uvedenia pricin. Tu je na to zopar moznych pricin:
http://www.sympathyc.com/gynecology/Colpitis.html
Suppurative, pyogenic,  purulent sun zase slova na hnis(pus)
Takze ti lekar nepovedal nic ine, nez si sama pozorovala, tj vytok roznych farieb, pravdepodobne zapachajuci.
Okrem stafylokokov to moze vyvolat aj Trichonoma(vodny parazit), samozrejme candida albicans, gardenella vaginitis, a aj zriedkavejsie, ako gonorrhea, chlamydia, mycoplasma, herpes, campylobacter.

Nuz je mozna aj infekcia streptokokov, dokonca vytoky su mozne aj hormonalne a alergie na rozne kozmeticke prostriedky.
Ale ty si mala hrudkovity vytok, tj je tam definitivne candida, a zrejme aj ina infekcia, mozno nemocnicna.
( Preto sa ja osobne nemocniciam a lekarom, vyhybam)
Odporucam vyplachy roztokom citricidalu a pre istotu aj koloidneho striebra, brat aj ustne roztok citricidalu a kapsule oreganoveho oleja. Ak sa jedna o mykoplazmy ber aj extrakt z olivoveho listu zaroven.Dufam tieto styri to nejak vyriesia, lebo kazda adresuje ine mozne priciny a ciastocne sa aj prekryvaju.

Jedine, co ti tam chyba je adtresovanie vodnych parazitov, trichonomy, na to odporucam len protiparaziticky protokol dr Huldy Clark, najdes na  http://www.swansonvitamins.com/NAP01/ItemDetail?n=0
kde je dost zloziek  a presny rozvrh brania, den po dni

Koloidmna strieborna voda sa moze pouzivat aj na novorodencov.


Tak mam tie 3 produkty, tie zo Swanson zatial nemam.Musim doobjednat.
Pri tom protiparazitickom roztoku od Swanson, co si mi dal link, je viacero produktov.Celkom nechapem...to je cena za vsetky?Su potrebne vsetky alebo si mam vybrat?

Ako dlho brat asi tie olivove listy.Ked sa beru 3x2 kapsule, tak je tam davka na 10 dni.Staci to?

Roztoky gse  a striebra mam aplikovat striedavo obden?

Lekar mi predpisal candibene cipky 3 ks 200mg.Nemozu uskodit, su ok?

Naposledy upravil: liaro (2011-07-11 22:34:25)



209

Re: protikvasinkova dieta

NAP 20 dnova protiparaziticka obsahuje 3 zakladne komponenty, z kazdeho beries podla rozvrhu prislusne uvedene mnozstvo. Cena je za cely subor, samozrejme.
Kvapky do nosa sa davaju viackrat za den, tam je to striedanie
3 x 2 kapsule je intenzivna davka, 2 x 1 kapsula je udrzobna, imunitna. A beries to pokial to potrebujes, tj pokial infekciu nevybijes alebo nezistis, ze to nie je na tu infekciu vobec ucinne. Na niektore infekcie, ako mykoplazmy a L-formy(borelioza, chlamidia pneumoniae) sa tieto beru dlhe mesiace.
Tie cipky su lepsie, ako nic, ale nie o vela. Obsahuju totiz len jednu ucinnu latku, clotrimazolum, ucinnu najma na fungalne infekcie



210

Re: protikvasinkova dieta

RNG napísal(a):

NAP 20 dnova protiparaziticka obsahuje 3 zakladne komponenty, z kazdeho beries podla rozvrhu prislusne uvedene mnozstvo. Cena je za cely subor, samozrejme.
Kvapky do nosa sa davaju viackrat za den, tam je to striedanie
3 x 2 kapsule je intenzivna davka, 2 x 1 kapsula je udrzobna, imunitna. A beries to pokial to potrebujes, tj pokial infekciu nevybijes alebo nezistis, ze to nie je na tu infekciu vobec ucinne. Na niektore infekcie, ako mykoplazmy a L-formy(borelioza, chlamidia pneumoniae) sa tieto beru dlhe mesiace.
Tie cipky su lepsie, ako nic, ale nie o vela. Obsahuju totiz len jednu ucinnu latku, clotrimazolum, ucinnu najma na fungalne infekcie


Tie kvapky do nosa si myslel z tej protiparazitickej sady alebo striebro, co som sa pytala na dieta?

Vdaka!!!



211

Re: protikvasinkova dieta

Kvapky do nosa su roztok citricidalu alebo kolidne striebro, na striedacku, nemiesat!

Protiparazioticka sada obsahuje kapsule paliny pravej(artemisia absynthia=wormwood), kapsule cerstvo mletych klincekov a alkoholicky vytazok, kvapky  zo zelenej supky orechu (juglans nigra)
A presny navod/rozvrh  co kedy a kolko v ktory den brat , aby sa dosiahol maximalny protiparaziticky ucinok.
Stvrta flasticka je len vitamin C=kyselina askorbova, na prichutenie roztokov alebo caju, s ktorym to beries.
Protiparaziticka sada je pre dospelych, ani neviem ci by som ju pre deti odporucal, hoci aj v mensich davkach, prepocitane podla ich vahy.Jedna sa totiz o dost agresivne latky, najma palina prava. A kapsule sa nedaju vysypat na mensie davky. lebo zlozky su besne horke alebo, palive.
To by si to musel cele prerobit, do mensich kapsul a alkoholicky roztok z orecha tiez rozriedit podla vahy dietata, aby si mohol pokracovat presne podla rozvrhu. Takze tak ako je ta NAP sada nie je pre deti vhodna.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-12 07:28:18)



212

Re: protikvasinkova dieta

RNG, mám ešte jednu otázku, síce nesúvisí priamo s diétou.... ked sa mi podarí zbaviť sa candidy(čo dúfam, že sa podarí), ešte tohto roku by som sa rada pokúsila otehotnieť... chcem sa opýtať, či môžem používať raz-dva krát v týždni tie tebou odporúčané probiotiká z healthy origins, aj v prípade, že sa mi podarí otehotnieť... probiotiká sú predsa len záležitosťou posledných rokov, pred tým o nich verejnosť veľmi nevedela... takže vlastne vôbec neviem, či sa môžu aj v tehotenstve, či nemôžu nejako ublížiť bábatku.... dakujem....



213

Re: protikvasinkova dieta

Probiotika dostavas tak ci tak, potrebujes ich az 10 na 14tu v crevach, a spominane kapsule maju len 3 x desat na 10tu, tj musia sa poriadne rozmnozit, aby ti kultivovali creva. Su tam len druhy, co by so mala v crevach aj tak, takze nevidim dovod, preco by si ich obcas pre istotu nebrala aj v tehotenstve.
Lepsie dostat kontrolovane kultury, nez rozmnozovat len nahodne dostane z nesterilizovanej zeleniny,kde sa nachadzaju nielen probiotika , ale aj hromada inych mikrobov, dokonca aj skodlivych.
A aj babatka potrebuju pri svojom vyvoji rozne latky, co probiotika pre nas vyrabaju a rozhodne nepotrebuju toxiny, co vyrabaju skodlive kultury.



214

Re: protikvasinkova dieta

RNG ja som kdesi zasa čítal smile, že na začiatku tenkého čreva nie sú žiadne probiotiká, že sa tam ešte rozkladá jedlo enzýmami a HCl?, mne sa tá HCl teda moc nezdá... To potom nie je moc dobré si dávať probiotiká, nie? A čo hovoríš na SIBO? Ako by si to liečil? Pri tejto  chorobe sú probiotiká to najhoršie, ale zas keď bude človek používať len čisto vyhladzovacie doplnky riskuje candidu a iných navštevníkov...
Inak si si úplne istý, že keď vypijem dajme tomu fľašu vodky, haha, tak neriskujem rozbujáčenie candidy? Lebo všade alkohol strikne zakazujú.

Naposledy upravil: davoo (2011-07-12 19:38:04)



215

Re: protikvasinkova dieta

Papier je trpezlivy da sa nan napisat kadeco. A internet je este trpezlivejsi, dokonca aj viacmenej dnes zdroj anonymnych lzi, casto rozsirovanych naschval na dezorientaciu.

Probiotika su vselikde, od ust pocinajuc, dokonca aj na slizniciach nosa, oci, vaginalnych, kozi atd.
Dovod na SIBO (premnozenie bakterii v tenkom creve) su najma divertikuly alebo prilis pomaly posuv(znizena motilita), co dava moznost aj probiotikam sa premnozit.

Nuz na travenie treba kyselina, enzymi probiotika a vlakniny.
Ked toto vsetko mas v dostatocnom mnozstve, nemozes dostat SIBO, lebo sa to cele pohybuje dostatocne rychlo a teda sa nemozu ani probiotika premnozit v hornej casti tenkeho creva.
Viac na
http://www.medicinenet.com/small_intest … rticle.htm

Inac casto nedostatok zaludocnej kyseliny dovoli kvasenie, hnitie ale aj premnozenie probiotik uz v zaludku, co pokracuje do criev. Tj samotna kyselina(HCl) uz limituje to mozne premnozenie. hlavne ked jedlo sedi v zaludku pre nedostatok kyselin pridlho a motilita(pohyb) je slaba kvoli nedostatku vlaknin.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-12 19:54:09)



216

Re: protikvasinkova dieta

karmina napísal(a):

dakujem, objednala som a dúfam, že dobre...
RNG,nechcem byť otravná, ale rada by som si všetko zrekapitulovala, či to mám dobre, alebo či som na niečo nezabudla, tak ti to tu napíšem a ty ma prosím oprav, ak mám niekde chybu:

Protikvasinková diéta- cca 2 týždne
-jesť iba maso, ryby, vajcia, orechy a zeleninu okrem zemiakov
-3*denne 1-2 kapsule oreganového oleja s carvacolom
-denne zjesť 3 lyžice kokosového oleja(nie na noc)
-60kvapiek GSE do litra vody, popíjať celý deň
-večer 1 kapsula? tebou odporučených probiotík s kúskom jablka
-konzumovať psyllium
-počas diéty môžem tureckú nesladenú kávu

po ukončení diéty obmedziť sladké, bielu múku čo najviac nahradiť celozrnnou. Vyhýbať sa plesnivým syrom a iným plesnivým potravinám. Aspoň raz týždenne zjesť probiotikum.
Mám to dobre?

RNG, na toto som sa pred pár dňami pýtala, odobril si mi, že to mám perfektne... teraz som si prečítala diskusiu v potravinových doplnkoch a tam spomínaš ešte nejaké enzýmy Candex alebo také niečo a toto ja nemám sad(((( na diéte som dnes 5.deň.... a bude mi teda stačiť určite tých 15 dní? a čo teda s týmy enzýmami? to čo je vyššie písané dodržujem presne.... a ešte tretia otázky-môžem teda aj nejaké ovocíčko, aspoň občas?



217

Re: protikvasinkova dieta

OK. Candex je na to, aby rozl;ozil bunkove obaly candidy, tj este jeden silny protikandidovy prostriedok.
Kolko ti bude "urcite" stacir na potlacenie candidy, to naozaj neviem, ale pri tejto ucinnej diete a protikandidivych prostriedkoch obvykle 2-3 tyzdne postacia, pokial sa nevratis spat k jemnej muke a sladkostiam.



218

Re: protikvasinkova dieta

tak dúfam, že to teda pôjde aj bez toho Candexu, kedže ho nemám sad(( ja sa vynasnažím vynechať bielu múku a obmedziť sladkosti, aj ked v prvej polovici augusta ssa chystáme na dovolenku, tak urobím, čo bude v mojich silách....

Ešte jednu otázočku mám, čo sa týka obmedzenia príjmu cukru... je rovnako ako rafinovaný biely cukor škodlivé aj sladidlo či kryštalická fruktoza?



219

Re: protikvasinkova dieta

Ak si dam kaprilicku kyselinu s dvoma kapsulami candexu mavam silne bolestive krce v bruchu...ak si dam samu kapr. kyselinu tak je to ok.Asi je ten Candex dost silny...



220

Re: protikvasinkova dieta

Karmina, cukor je cukor pod akymkolvek menom. A jemne muky obsahuju hromadu skrobu, ktory sa v zaludku hydrolyzuje/zmeni na cukry, co je potrava pre candidu. Hrubozrnne a cvwelozrnne prosukty samenia na cukry postupne, zatoal ichj candida nevie pouzit a celozrnne obsahuju aj plevy, co su pre candidu nepouzitelne, ale su potrava pre probiotika, tj podporia probiotika na ukor candidy a plesni.



221

Re: protikvasinkova dieta

Sisa, candex rozbije candidu, cim sa jej toxicky obsah vyleje a sposobi miernu otravu(uhynova reakcia, Herxheimerova).



222

Re: protikvasinkova dieta

Mozu byt z toho prudke bolesti zaludka aj brucha?Ak to neberiem spolu tak sa to da vydrzat..ale ak zoberiem spolu Candex s capr.kyselinou tak mi je velmi zle...



223

Re: protikvasinkova dieta

a keby som po tých cca 15-20dňoch diéty začala jesť troška pestrejšiu stravu, teda už aj celozrnnú múku troška, viac ovocia, nejaké syry, jogurty... môžem popri takejto obyčajnej strave dodržiavať ešte ten systém s oregan.olejom, kokosákom a GSE, psylliom a probiotikami- bude to mať nejaký efekt aj s normálnou stravou, alebo to bez bezsacharidovej stravy nemá zmysel?



224

Re: protikvasinkova dieta

Ale má to zmysel, ber to pekne dlho aj keď už nie si na diéte. Pre istotu...



225

Re: protikvasinkova dieta

Moja zena vari s kokosakom, a kedykolvek som zahlieneny beriem aj oregano a to sa mi pri mojeje nachylnosti na zapaly hornych dychacich stava mnohokrat do roka. Obcas beriem aj roztok GSE, hlavne ked sa pohybujeme medzi ludmi alebo zakazdym pred a pocas lietania, kde si v uzavretom priestore mnoho hodin vymenime vsetky neprijemne mikroby. Nuz a kedze to pouzivam tak casto, tak zaroven potlacam aj plesne a candidu, ako "postranny ucinok"
Psylium alebo pektiny a arabinogalaktany a probiotika radim brat kazdemu a vzdy, lebo ich inac nedostavame dost a po case sa nam moze pokazit crevna flora a zamorit telo.
Ked nechces do seba cpat psylium, zjedz kazdy den jedno jablko, najlepsie pred spanim, okrem toho, ze s nimi dostanes antioxidanty jablka obsahuju vela mikrovlakniny na upravu crevnej flory a odmorenie tela
Inac mozes brat citrusove pektiny, este lepsie modifikovane citrusove pektiny a arabinogalaktany, co su vsetko sice pre nas nestravitelne vlakniny, ale vyziva pre probiotika a vyborne absorbujuce latky na cistenie tela.



226

Re: protikvasinkova dieta

RNG, som na diéte 10.deň a mám problém s vyprázdňovaním... už asi 3 dni som vôbec nebola "na veľkú"... je fakt, že jem dosť málo, v tomto mi teple mi nejak nechutí, ale neviem, či to môže byť tým... ale sa obávam, že kandidu nevymetiem, ked mi všetko ostáva v črevách sad máš nejakú radu? psyllium beriem každý večer okolo 20.hod a potom o 22.00 probiotikom s polovicou jablka....



227

Re: protikvasinkova dieta

Viac jablk, viac psylia, ovela vioac vody a pripadne extra olej, lyzicu olivoveho. Jedlo nema byt v cloveku dlhsie, nez 24 hodin.



228

Re: protikvasinkova dieta

psylium staci 1 x denne kedykolvek pocas dna, alebo najlepsie nalacno?



229

Re: protikvasinkova dieta

Vlakniny treba vzdy. je jedno, s cim ich beries



230

Re: protikvasinkova dieta

...aby mi to psylium nestiahlo so sebou aj doplnky co beriem... to by cezo mna len presli bez uzitku. toho sa trochu obavam .



231

Re: protikvasinkova dieta

Travenie nie je nikdy 100%, ani absorbcia ani nic na svete.
Ked chces minimum zachytu z doplnkov a jedla v mikrovlakninach, ber ich v inom case.



232

Re: protikvasinkova dieta

RNG a má kandida rada aj stéviu? alebo to by som po skončení diéty mohla? ja totiž neznášam horkú kávu, už mi ide hore krkom sad



233

Re: protikvasinkova dieta

Kandida nevie vobec pouzit steviu, takze si len slad kavu s nou, ked ti to chuti.



234

Re: protikvasinkova dieta

Ahoj, no každý deň mám nejakú otázku..ale radšej sa opýtam, nechcem robiť chyby... dnes som 13.deň na diéte, kedže v poslednej dobe som jedla delenú stravu, nemám s tým až taký problém, aj ked tam je pestrejší výber... chcem sa opýtať, či po tých 15 dňoch by som mohla pridať do stravy  nejaký syr, mlieko, jogurt... pretože ja už fakt neviem, čo si variť a hlavne mi to už vôbec nechutí.....nemám na varenie príliš veľa času totižto....



235

Re: protikvasinkova dieta

Nesladeny yogurt by bolo jedno z prvych co by som, pridal.



236

Re: protikvasinkova dieta

Dobrý deň RNG. Chcem sa poradiť. Už presne tri mesiace sme s manželkou na prísnej protikandidovej diete. Jeme len kuracie a hovadzie mäso, sem tam bravćové, ryby, zeleninu okrem rajčín, paprík, zemiakov. Hlavne karfiol a brokolicu, to pravidelne. Strukoviny sme sa báli, pre istotu. Doplnky berieme GSE 65 kvapiek, 3 lyžice kokosový olej a oregáno 3x 1. Všetko z IHERB  podľa vášho odporúčania. To že mám stále biely jazyk už nepripisujem kandide, lebo sa mi nedá zoškrabať škrabkou, stále je tam možno to bude z niečoho iného. Schudol som 15kg za tri mesiace. Užívam kalinat ráno aj večer. Veľa príznakov mi ustúpilo a cítim sa oveľa oveľa lepšie, ale mám pocit, akoby jeden deň bolo lepšie a na druhý deň cítim mierne zhoršenie. Slinový test / podľa ktorého sa orientujem, robíme si ho každé ráno s manželkou / mam stále pozitívny, takisto aj manželka, niekedy je to horšie ako predchádzajúci deň. Probiotiká zo SVK lekárni každý večer s jablkom. Neviem čo dalej, lebo už som schudol veľa a neviem či niečo robím zle, alebo to chce len čas, ale už som zúfalý. Podotýkam kandidózu mám možno 12rokov, odkedy si spomínam na prvé píznaky. Beriem ešte chlorellu, zelený jačmeň, pancreatin a pijem pestrec a lapacho. Je toho na na mňa dosť to dodržiavať, kvôli práci, ale snažím sa. Nehovoriac o tom, že to ide dosť do penazí. Poprosím vás o názor čo si myslíte, robím niečo zle, alebo t chce fakt len čas a vydržat to? dakujem za odpoveď



237

Re: protikvasinkova dieta

Ahoj, no ja som akurátne teraz dosť zmätená, celé popoludnie som čítala články o prekyslení organizmu, že jeho následkom je super živná pôda pre rôzne baktérie a PLESNE. A že organizmus si prekyslíme predovšetkým stravou živočíšnou...dalej chlebom a sladkosťami...takže som teraz z toho mešuge, že ako to teda je.... kedže jeme pri protikvasinkovej diéte iba živočíšnu stravu, ktorá má kandidu vyhubiť a nie pripravovať jej živnú pôdu.... no to je des, ako to teda je???

Naposledy upravil: karmina (2011-07-24 16:20:53)



238

Re: protikvasinkova dieta

Podla mna zakladom protikvasinkovej diety je jest hlavne surovu zeleninu,(varenim sa stava kyselinotvorna)taktiez je vhodne pitie aspon 1-2l zeleninovych stiav(mrkva,zemiak ,petrzlen,celer a pod.),kto nemoze bez mesa tak pravdepodobne lahsie mesa ako hydina,ryby, je pripustna ale vo velmi malom mnozstve.Surova zelenina je hlavnym odkyslovacom organizmu a taktiez surove neprazene semena a klicky,cerstvo naklicene..Je to moj nazor...ak sa mylim tak ma opravte...Dolezita je cista voda..vela tekutin a vhodne su protikvasinkove enzymy a kaprilicka kyselina...s tym nikto nepochybi...a hlavne ziadne sacharidy,ktore udrzuju kandidu pri zivote!



239

Re: protikvasinkova dieta

zdravim vas ,potreboval by som poradit..chystam sa na protiplesnovu dietu kedze ma uz dlhy cas trapi psoriaza.mam teraz doma aj citricidal aj oregano aj kokosak a hromadu vitaminov a doplnkov tak som viac menej pripraveny chybaju mi este dobre probiotika a to co som nasiel v nasich lekarnach je katastrofa ,presviecali ma ze 8miliardove su neuveritelne super. Uz som bol rozhodnuty objednavat z usa,ale teraz som nasiel toto potreboval by som teda poradit ci to je kvalita alebo nejaky klam kedze su dost lacne a maju az 45 miliard.
http://www.lactoflor.sk/lactoflor/lactoflor-kapsuly/
Druha vec co ma trapi ,a mozno mi budete vediet poradit,je ze mam neustale pocit ze sa nemozem poriadne nadychnut ako keby mi branica nesla posunut,proste nenadychnem pluca na plnu kapacitu.Rozmyslal som ze to bude tym ze mi tam zospodu nieco tlaci ,ci su to plne creva alebo co ja neviem,cele dni mam pocit plneho zaludku a uz som chcel ze vyskusam magnesium oxide nech mi to vyprazdni creva ale bojim sa ci to nemam aj nieco so zaludkom resp. s pankreasom,som uz z toho dost zufaly ale veru sa mi nechce ist ku gastroentrologovi na tie ich "odborne" vysetrenia,skuste poradit..
Velka vdaka !



240

Re: protikvasinkova dieta

Palo, mozno mas zle probiotika, skus silnejsie ako napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
Biely povlak nemusi byt nevyhnutne z candidy, ale na 95% je. Slinovy test je velmi nepresny.
Ale mozes mat zaplesnenie tela, organove, a to je dlhotrvajuci boj vytlct.Totiz v organoch je krv, a v krvi je vzdy dost cukru, pri akejkolvek diete.
Uvedena dieta je na vyhubenie candidy a plesni v crevach,kde jej je vyse 80% z tela. ked je tam vyhubena, jew vyssia sanca, ze probiotika, ktore tam nasadis miesto plesni a candidy vyrobia dost protilatok proti plesniam aj kvasnym infekciam vsade inde v tele.



241

Re: protikvasinkova dieta

RNG, prosim vas,vedeli by ste mi teda povedat ci su vhodne tieto probiotika pocas protikandidovej diety?
http://www.magister.sk/produkt/detail/p … lor-30kps/
a este jedna otazocka na uistenie- pocas bezsacharidovej diety si mozem zeleninu ktoru jem,resp. jej cast tepelne upravit dusenim alebo varenim v pare? alebo je povolena iba surova zelenina?



242

Re: protikvasinkova dieta

V bezsacharidovej diete sa treba vyhybat len cukrom a skrobom. Vsetko ostatne je OK. Samozrejme aj varenie a pecenie, pokilal suroviny neobsahuju cukry a skroby vo vacsom mnozstve.
Uvedene probiotika su su vlastne yogurtove kvasnice, vyrobca nehovori nic o ich trvanlivosri, ani ci sa poskodia zaludocnymi kyselinami, takze ich tepelna a kyselinova odolnost je velmi otazna.A jedna sa len o 4 kultury.



243

Re: protikvasinkova dieta

RNG, prosim o tvoj názor, možno počas protikandidovej diety používať na sladenie  prírodné sladidlo rastlinného pôvodu
xylitol? Čítala som, že  neposkytuje živnú pôdu pre rast plesní Candida, ale že prispieva k obnoveniu vyváženej  črevnej
mikroflóry. Prosim ťa, čo si o tom myslíš? Je to naozaj tak? ďakujem



244

Re: protikvasinkova dieta

Môžeš ho koľko len chceš... Aj stéviu.



245

Re: protikvasinkova dieta

Viaceri tvrdia, ze polyoly nevie candida spracovat, tj asi to je pravda.
Ja by som nevolil ale xylitol, lebo ten moze viest k hnackam vo vacsom mnozstvce ale radsej erytritol, ktory nesposobuje hnacky a az na 95% vypadne s mocom, tj je vhodny aj pre cukrovkarov.



246

Re: protikvasinkova dieta

RNG napísal(a):

Palo, mozno mas zle probiotika, skus silnejsie ako napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
Biely povlak nemusi byt nevyhnutne z candidy, ale na 95% je. Slinovy test je velmi nepresny.
Ale mozes mat zaplesnenie tela, organove, a to je dlhotrvajuci boj vytlct.Totiz v organoch je krv, a v krvi je vzdy dost cukru, pri akejkolvek diete.
Uvedena dieta je na vyhubenie candidy a plesni v crevach,kde jej je vyse 80% z tela. ked je tam vyhubena, jew vyssia sanca, ze probiotika, ktore tam nasadis miesto plesni a candidy vyrobia dost protilatok proti plesniam aj kvasnym infekciam vsade inde v tele.

a pokial je to teda tak, ako si napisal, ze organove zaplesnenie, tak v com sa lisi dieta? resp. co vsetko pri takomto pripade treba uzivat a cca ako dlho... ?



247

Re: protikvasinkova dieta

Organove zaplesnenie je velmi  zriedkave a zivotu nebezpecne, vtedy treba brat protiplesnove doplnky , lieky a silne probiotika ovela dlhsie.
Nizkosacharidova dieta sice vynici candidu a plesne v crevach, a probiotika tam potom budu systematicky vyrabat protiplesnove/protikandidove latky, ale krv ma stale cukor a preto organovu candidu/plesne nemozno tak lahko vyhubit.
Zaplesnenie je najma v pripadoch velmi znizenej imunity a leukemie, kde sa v kostnej dreni nachadza plesen a niektori lekari majum nazor, ze samotna leukemia je do znacnej miery tymi plesnami sposobena.



248

Re: protikvasinkova dieta

Detto. Nie je sice uplne dokazane, ze candida nevie vobec pouzit polyoly, ale zrejme ich vie pouzit velmi malo, ked sa odporuca pri candidoze ako sladidlo.
Jeden problem s nou je, ze sa neabsorbuje kompletne a stane sa vyzivou pre mnohe ine mikroby a tak vyvola hnacku.
Z polyolov je lepsi erytrytol, ktory ma asi 70% sladkosti cukru a absorbuje sa kompletne, da sa s nim aj piect, a pre svoju malu molekulu sa vyluci az 95% cez ladviny, tj je vhodny najma pre diabetikov*DM2) lebo neovplyvnuje podstatne hladinu glukozy v krvi.



249

Re: protikvasinkova dieta

ahoj,
chcem sa spytat...mam mykozu, ale naraz sa mi spravila ranka na krcku maternice, takze mi to uz tyzden krvaca. tie vyplachy s gse mi nemozu uskodit ak si ich budem robit?



250

Re: protikvasinkova dieta

Rozhodne ti neuskodia. Ja si to obcas kvapkam do oci aj do nosa, podla potreby a tam je sliznica tiez velmi citliva.