151

Re: protikvasinkova dieta

Z toho silneho oreganoveho oleja treba brat najmenej 3 x 1 kapsulu denne s jedlom, Mozno to zvysit aj na 2 kapsule.
Kokosak si rozloz akol en chces, alebo pouzi v jedlach, ale neber ho na noc, lebo budes nepokojne spat. Dodava energiu, hlavne ked si na bezcujrovej/bezsacharidivej diete.\Psylium je pomocne, absorbent, vyziva pre probiotika a cistic(metlicky) na creva. Nezabudni s nim brat dosrt vody, pohar vody na lyzicu psulia minimum.inac ta moze zapiectr, lebo psylium absorbuje 50 nasobok svojej vahy vody.
Pod dobrym probiotikom rozumiem napr toto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
Ma 30 miliard kultur v kapsuli  8 roznych  druhov a su tepelne a kyselinovo vzdorne, tj sa neznicia casiom ani kyselinami v zaludku ako velka vacsina druhych.
Po skonceni tej diety je dobre aspon raz tyzdenne pre istotu brat probiotika a nevratit sa spat na stravu plnu cukrov a jemnych muk, ktore podporili povodne vznik tej premnozenej kandidy. Nehovorim o vyluceni, ale znizeni mnozstva cukrov a jemnych muk a nahradit ro hrubozrnnymi a celozrnnymi produktami, s mierou a zeleninou.



152

Re: protikvasinkova dieta

Objednala som si toto..Yerba Prima, Daily Fiber Formula, Orange Flavor, 16 oz (454 g)co hovoris..ciste psylium je podla teba lepsie?Toto obsahuje 4 druhy vlakniny:Psyllium seed husks
Acacia gum
Soy Fiber (non-GMO)
Oat bran
Apple pectin extract



153

Re: protikvasinkova dieta

veľmi pekne dakujem. a ešte otázku, môžem počas diéty piť nesladenú tureckú kávu? a mala by som sa po skončení diéty vyhýbať aj vínu a plesnivým syrom? Alebo aspoň občas by som si ich mohla dať?



154

Re: protikvasinkova dieta

dobry den,mala by som na vas aj ja jednu otazocku,tyka sa to tej protikvasinkovej diety (kvoli casto sa opakujucej mykoze). Dnes je tomu treti den co som na tej diete..stravujem sa ako ste pisali, jem len maso,ryby,zeleninu a vajicko..a k tomu ten oreganovy olej, kokosovy olej a ten GSE co ste odporucili ..ale ja ked pijem ten GSE je mi normalne az na zvracanie ..a citim sa strasne nafuknuta po tom ..a dnes mi dokonca  zacali  normalne hnacky,hodim na zachod kazdu pol hodinu. Pravda je taka,ze nikdy pred tym som nemala s niecim takym problemy,myslim ani s travenim,netrpim ani plynatostou,zapchami..
dakujem ,neviem co mam teraz robit ..niekedy si myslim ze moje casto sa opakujuce mykozy moze byt aj nasledok toho,ze som stale pod neustalym stresom a ze sama nevidim svoju buducnost pozitivne .



155

Re: protikvasinkova dieta

Sisa, vyborne,
karmina, kava je OK, plersnive syry nie. Vino a rozne alkoholicke napoje su OK, tie nevie candida spracovat.
Adriana, roztok GSE treba pit po malickych glgoch cely den, takze minimalne drazdi zaludok.
Ak mas problemy, zniz davku na 30 kvapiek na liter vody.

Stress treba principialne potlacat, lebo utoci a sposobuje hromady zdravotnych problemov, ktore sa nedaju vsetky adresovat, lebo by clovek musel brat doplnky a lieky na hrste.

To iste plati na napravu travenia, tam tiez treba napravit travenie za kazdu cenu, inac sa clovek udoplnkuje a otravi chemickymi liekmi ako svab.



156

Re: protikvasinkova dieta

dakujem vam pekne
skusim teda znizit davku, nerozumiem preco ale hrozne ma napina z toho GSE ale chcem to vydrzat
okrem toho mam aj probiotika a aloe vera tiez pijem do toho(vlastne z toho len tri lyzice denne ako sa odporuca..)
ale sa vam priznam toto je prva dieta v mojom zivote a je to naozaj tazke hlavne preto, ze ja milujem sladke, ja len dufam ze neshudnem lebo uz teraz som dost chuda..



157

Re: protikvasinkova dieta

a este by som mala na vas jednu otazocku ale netyka sa kvasiniek a neviem kde sa to mozem opytat..
pred menstruaciu trpim naozaj az depresivnymi stavmi,10 dni alebo tyzden pred tym proste hroza,vsetko
vidim nenormalne cierne,len by som preplakala cele dni ..som strasne citliva,podrazdena , vsetko ma rozculi ..niekedy naozaj obdivujem manzela ako zvlada tie moje predmenstruacne stavy..take dva dni pred mestruaciu mam strasne bolesti hlavy ..a musim stale vziat nejaku tabletku od bolesti lebo je to neznesitelne ..
nevedeli by ste mi poradit nejaky pripravok alebo nieco co by znizilo stavy ,ktorymi trpim kazdy mesiac
este raz vam krasne dakujem



158

Re: protikvasinkova dieta

Yam je dobry na PMS. Zmiernuje vsetky priznaky, vcitane dusevnych, ktore vyplyvaju z prilisnych kolisani hormonov.
Tiez ciastocne pomaha pupalkovy olej, damiana, black cohosh aj Dong Quai,



159

Re: protikvasinkova dieta

a to co je ten YAM?  a ta damiana ,black cohosh a Dong Quai neviete kde by sa to dalo zohnat ..?
dakujem krasne



160

Re: protikvasinkova dieta

Yam je pakoren, povodne z Mexika. Vsetky menovane mozes dosatat napr z www.iherb.com
alebo www.swansonvitamins.com, alebo www.puritan.com
Odtial to kupujem aj ja.
Iherb ma najlacnejsie postovne na Slovensko.



161

Re: protikvasinkova dieta

no tak ja som tu zas s otázkou, či sa nejaké vhodné probiotiká nedajú zohnať aj tu u nás? lebo všetky ostatné doplnky výživy sú už na ceste ku mne, len tie probiotiká by mi prišli až o vyše 6 týždňov a toľko nechcem čakať, navyše potom by sme mali ísť na dovolenku, takže by to nebolo 6 týždňov ale aj 8,a ja chcem začať s diétou začiatkom júla, JA UŽ NECHCEM KVASINKY!!!!!!. Prosíííííím, všakže niečo dobré zoženiem aj tu u nás...:(((



162

Re: protikvasinkova dieta

? Akych 6 tyzdnov? Ako pisali mnohi, dostali doplnky napr z iherb za menej, nez 2 tyzdne.



163

Re: protikvasinkova dieta

no to áno, ibaže ja si to objednávam cez dalšiu osobu a ona odchádza teraz preč a vráti sa až koncom júla... ja si to neviem sama objednať sad((( dá sa to objednať normálne, alebo to treba nejako vopred na účet, alebo cez ten paypal alebo ako? ja v tomto naozaj neviem chodiť....:(((

Naposledy upravil: karmina (2011-06-23 13:58:37)



164

Re: protikvasinkova dieta

Staci na to hocijaka kreditna karta, nie je to ziadny problem objednat. Dobre kreditkarty mozes dostat napr z Tatrabanky.



165

Re: protikvasinkova dieta

dokonca nemusi byt ani kreditna... uplne staci aby bola aj debetna (taka k beznemu uctu) - taka, na ktorej su vystupene cisla... smile



166

Re: protikvasinkova dieta

dakujem, objednala som a dúfam, že dobre...
RNG,nechcem byť otravná, ale rada by som si všetko zrekapitulovala, či to mám dobre, alebo či som na niečo nezabudla, tak ti to tu napíšem a ty ma prosím oprav, ak mám niekde chybu:

Protikvasinková diéta- cca 2 týždne
-jesť iba maso, ryby, vajcia, orechy a zeleninu okrem zemiakov
-3*denne 1-2 kapsule oreganového oleja s carvacolom
-denne zjesť 3 lyžice kokosového oleja(nie na noc)
-60kvapiek GSE do litra vody, popíjať celý deň
-večer 1 kapsula? tebou odporučených probiotík s kúskom jablka
-konzumovať psyllium
-počas diéty môžem tureckú nesladenú kávu

po ukončení diéty obmedziť sladké, bielu múku čo najviac nahradiť celozrnnou. Vyhýbať sa plesnivým syrom a iným plesnivým potravinám. Aspoň raz týždenne zjesť probiotikum.
Mám to dobre?



167

Re: protikvasinkova dieta

Perfekt.Nejedz ani privela mrkvy a z ovoci len nesladke a aj to pomerne menej



168

Re: protikvasinkova dieta

RNG napísal(a):

Perfekt.Nejedz ani privela mrkvy a z ovoci len nesladke a aj to pomerne menej

dakujem ti veľmi pekne... a to s tou mrkvou a ovocím zrejme myslíš už po skončení diéty, či....?

Naposledy upravil: karmina (2011-06-23 22:37:45)



169

Re: protikvasinkova dieta

Nie. Pocas diety, kedze dieta ma byt bezsacharidova a mrkva ma sacharidy, dokonca volny cukor, tak isto ovocia.
Samozrejme treba byt opatrny so sladkym aj po skonceni diety, lebo candidu v crevach sme si sami vyslachtili podporovanim cez potravu, ktora mala privela cujrov(podporuje candidu) a primalo prebiotik(podporujuce probiotika, najma mikrovlakniny) alebo pouzitim atb.ktore vyhubilo probiotika, ktore sme si v zapati nenasadili spat a dovolili sa rozmnozit kulturam, co su atb rezistentne/atb vzdorne.



170

Re: protikvasinkova dieta

v pohode, aj tak nemám rada mrkvu:) ale po skončení diéty už nejaké to kyslé ovocie budem môcť....ach jaj, aj teraz som piaty deň len na mase a zelenine, ani kávu mesladím, hoci horkú nemám rada a dnes ma už prepadla chuť na sladké, ale odolám...candida si asi pýta svoje sad(((



171

Re: protikvasinkova dieta

dakujem vam pekne
ja tiez kupujem na www.iherb.com a som velmi spokojna
inak tu stranku som objavila len vdaka vam a zatial spokojnost naozaj maximalna



172

Re: protikvasinkova dieta

mala by som na vas este jednu otazocku, hovorite ,ze kandida je sposobena vysokym mnozstvom prijmu cukrov..
ale napr.moja sestra ta moze jest sladke kazdy den vo velkom mnozstve a pit akekolvek mnozstvo alkoholu a nikdy nemala ziadne problemy s vaginalnou mykozou a dokonca ani pocas tehotenstva ...ja proste tomu nerozumiem cim je to potom ovplyvnene ,ze vacsina zien tym trpi a vacsina hoci mozu jest sladke kolko chcu to nikdy nemali ..



173

Re: protikvasinkova dieta

Candida nie je "sposobena", candida je bezna kvasna kultura, ktora sa nachadza vsade aj v kazdeho crevach.
Ale ked ju podporis
(atb vyhubi jej konkurenciou-probiotika, alebo diete bohata na cukry a chudobna na potravu pre probiotika=prebioticke mikrovlakniny),
tak sa moze premnozit v crevach, kolonizovat ich a postupne prenikat aj inde do tela.
Takze nahradi uzitocne probiotika, ktore nam produkuju vitaminy aj hromadu protilatok , antimikrobialnych, vcitane protikandidovych, ktore telo vie pouzit aj inde(vaginalna mykoza, onychomykoza...)
a pritom miesto uzitocnych latok vyraba toxicke pre telo, najma jej  odroda candida albicans.
Dokonca cast jej toxinov su neurotoxiny, tj napadaju mozog a mozu sposobit depresie okrem ineho

Tj tu nehovorime o tom, CI  ludia maju candidu v tele, ale KOLKO jej maju (na ukor probiotik)



174

Re: protikvasinkova dieta

dakujem pekne za odpoved ale ako viem ,tak sestra berie priebezne probiotika tak prevdepodobne tie jej pomahaju ..
a este by som sa chcela opytat .co sa tyka intimnej hygieny,co by ste odporucili pouzivat zenam,ktore trapi vaginalna mykoza
na umyvanie.
jedna kamaratka napisala,ze jej velmi pomaha pridat do kupela lyzicu alebo dve kokosoveho oleja namiesto akejkolvek peny do kupela ..co si o tom myslite ..?



175

Re: protikvasinkova dieta

Kokosak je vyborny na kozu kedykolvek a kdekolvek



176

Re: protikvasinkova dieta

a dá sa ten kokosák použiť prípadne aj ako výplach, alebo len napr. do sedavého kúpeľa....?



177

Re: protikvasinkova dieta

Na vyplachy radim najma vodne roztoky, tie su cenove dostupnejsie, ci uz roztok Citricidalu alebo, koloidnu striebornu vodu alebo oba na striedacku.
Kokosovy olej s pridavkom citricidalu je dobry pouzivat tiez, ale je ovela drahsi a neviem si predstavit, ze by to niekto robil.
Ale kto chce pouzivat kokosak, moze si namiesat do 1 deci oleja 6 kvapiek citricidalu a voviest par mililitrov aj do vaginy. Hlavne pri podrazdeni od roznych infekcii kokosak moze posobit hojivo



178

Re: protikvasinkova dieta

Mozem zapit spolu s probiotikami kaprilicku kyselinu?Dakujem...



179

Re: protikvasinkova dieta

Kaprilicka kyselina je jemne antimikrobialna ake ked sa rozriedi v plnom zaludku asi neposkodi probiotika



180

Re: protikvasinkova dieta

dobry den ,chcela by som sa opytat,lebo neviem ako dalej,
som 6 den na protikvasinkovej diete ale mojim problemom je hlavne rapidny ubytok vahy a bojim sa ze tyzden na vyse nezvladnem, (pred dietou som sa merala,nemam vahu a pri vyske 173 cm : som mala pas 66 a boky 96 cm ,teraz po 5 dnoch diety
mam pas 60 cm a boky 92cm...a to bez cvicenia ..a neviem si predstavit co bude po tyzdni..)snazim sa stravovat ako ste pisali,lenze ja ked aj nieco zjem hned bezim na zachod na velku potrebu,takze sa mi nic v zaludku dlhsie neudrzi ..(pri normalnom stravovani sa mi to nestava ..) a uz teraz sa citim dost slaba ..a strasne by som chcela tu dietu vydrzat ale neviem si predstavit schudnut viacej ..kavu nepijem ,to ma stale po nej prezenie ..
dakujem za odpoved



181

Re: protikvasinkova dieta

Mozno ti telo neznesie tolko masa, takze menej masa, viacej zelenin a inych zdrojov vlaknin, najma psylium , to nielen zahusti stolicu, ale aj absorbuje drazdive toxiny ktore sa uvolnuju z hynucej candidy a naviac je to zarovven vyziva pre probiotika.
Mozes pripadne trochu znizit davku antimikrobialnych, asi mas dost nizku vahu a odporucana davka bola na 70 kg priemernu vahu.
Kava a cigarety prezenu mnohych, telo sa brani proti skodlivym dechtom.Ak potrebujes na povzbudenie kofein, ale bez dechtov, mas napr guaranu alebozeleny caj, ktore tiez obsahuju alkaloidy na povzbudenie, ale nie dechty. Ja pijem napr zelenu/neprazenu kavu. Chuti ako caj a je plna neznicenych antioxidantov.Tak isto neprazene kakaove boby(raw cacao) su bohate na antioxidanty a maju aj povzbudive alkaloidy.



182

Re: protikvasinkova dieta

co sa tyka  kavy ,od tej ma prezenie stale aj ked nie som na diete ..na prazdny zaludok ju napr.vobec nemozem pit lebo mi je z nej nevolno a jedine ju vypijem s mliekom alebo naozaj velmi slabu ..
ale mam zeleny caj cisty ,lapacho, roibos,mate ,puer ... tak neviem ,ktory by som mohla ..
s tym masom to mate pravdu,ked vidim maso az mi je zle..(nie som zvyknuta jest tolko masa ,maso jem tak max. dva krat za tyzden zvycajne,radsej rybu ,kedze zijem v primorskej krajine ..)
z tou vahou som dost daleko od 70 kg...
neviem ci je do dosledok toho cistenia tela ..poviem Vam,dnes som rano ked som vstala (6 den diety)normalne mi bolo az spatne a strasne mi bola zima (a to nehovorim ze tu mame horucavy 35 stupnov a viac) az som si musela ist dat ponozky, veci s dlhymi rukavmi ale potom som si zdriemla trosku a preslo to ..ja viem ze sa odporuca cvicit ale ja nevladzem ,este zvladnem tak prechadzku ale nejak cvicit brutalne tak to teda nie ..este tak yogu by som zvladla ..



183

Re: protikvasinkova dieta

Zrejme ti telo nevytvara ani dost kyselin, ani enzymov, teda najma bielkovinnych (proteolitickych) a preto si sa dala na vysokosacharidovu dietu, ktora ti v konecnom dosledku vypestovala v crevach candidu.
Odporucam ti brat doplnok kyselin a enzymov s jedlom, tak ho stravis a nebude sa v tebe len kazit.
Ta triaska a slabost je viacmenej otrava zaludka, pre to mas aj hnacky teraz, lebo si na diete, ktoru nevies stravit.
Takze asi budes muset tu dietu prerusit a zpohnat si kyseliny a enzymi skor nez v nej budes pokracovat .
Dobra zmes je napr tato, kde mas aj enzymy aj trochu kyselin.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … s/857?at=0
Par kaps;l s jedlom definitivne pomoze stravit to jedlo . Ak by to nebolo dost silne, su aj ovela silnejsie na trhu.
Dostat aj kyseliny osobitne, napr
http://www.iherb.com/Country-Life-Betai … 1657?at=0,
kde 1 az 2 definitivne stacia aj na maso, tiez
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
ktory obsahuje velmi silne enzymi, hlavne na maso(tj aj ryby,vajcia, syry... to je tak isto bielkovina).

Clovek musi byt schopny stravit viacmenej vsetko, ked si doplni prislusne enzymi a zvysi pre lepsie stravenie kyseliny v zaludku.



184

Re: protikvasinkova dieta

Mam taku otazocku. Uz nejaky cas uzivam enzymi a vsimol som si, ze na kazdom e-shope ich je mnozstvo na vyber.

Ja uzivam tieto:
http://www.iherb.com/Country-Life-Super … /1718?at=0

ale v predchadzajucej rade si uviedol tiez tieto:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … s/857?at=0

niekedy som z toho mnozstva na vyber celkom zmateny - v jednych je len proteaza, lipaza a amylaza a v inych je okrem tychto latok aj kopec dalsich... taktiez v kazdom je ina ucinnost, ine hodnoty (mg, ups, fip...) - akym sposobom je najlepsie robit vyber, selekciu a vybrat si tie, co najviac pomozu aby bola co najvacsia ucinnost. Je teda lepsie zvlast kyseliny a zvlast enzymi alebo je lepsie to mat v jednom? Dakujem



185

Re: protikvasinkova dieta

dakujem za odpoved,
tak teda oporucate aby som prerusila dietu a zaostarala si dane enzymy a potom nastupila dietu sprevadzanu danymi enzymami..?
hnacky uz presli ,len ma zacala boliet hlava ale aj tak maso je pre moje brusko tazke ,celkovo cela dieta je naozaj tazka ..proste moje telo bolo naucene na iny prijem potraviny a teraz tato zasadna zmena a dieta ...



186

Re: protikvasinkova dieta

Rng ja budem musiet tu dietu prerusit ..citim sa strasne slaba , a je mi skoro stale na odpadnutie a strasne mi busi srdce ..
mam strach vyjst z domu aby som neodpadla (pred tym som zvykla mavat nizky tlak a trpela som nedostatkom zeleza..)...a ked mam povedat vobec mi uz ani nechuti jest ..proste ten kokosovy olej a k  tomu to pitie Gse zaplni moje brucho a nemam chut uz na nic..musim sa strasne nutit do jedenia masa ..najhorsie je to ,ze niekedy mi busi srdce az moc a mam problemy s dychanim ..hoci mam 31 rokov nikdy som v zivote nedrzala dietu ,som z tych stastnejsich co som mohla zjest cokolvek a nejak sa to neprejavilo na mojej vahe ..
vobec neviem co robit ..?



187

Re: protikvasinkova dieta

Rng, pod konzumáciou masa sa rozumie napr. aj nejaká šunka? alebo šunku nie, len výlučne maso?



188

Re: protikvasinkova dieta

town, beries silny zivocisny enzym, pancreatine, 1400 mg ekvivalent na tabletku.
Digest patinum je zlozeny z rastlinnych, fungalnych a bakterialnych enzymov a je tiez velmi silny. Ma rozne zlozky, aj take, co sa v pancreatine nenachadaju. Naviac je kyselinovzdorny, co pancreatine nie je, preto treba pancreatine chranit enterickymi ochranami.
Super enzyme je trochu slabsi, ale ma v sebe aj kyselinu, preto ho odporucam na travenie, spolu s jedlom, ale nie na cistenie tela, tj brany na prazdny zaludok.



189

Re: protikvasinkova dieta

Adriana, pokial nevies efektivne travit maso, nemozes byt na Atkinsovej/ketonovej/bezsacharidovej diete.
Telo musi byt schopne ucinne spracovat jedlo, co mu davas, inac je podvyzivene a oslabene. To vedie k hromade problemov, co nepotrebujes.
Takze si zaobstaraj najprv silne enzymi, co ti pomozu stravit taku pre teba nezvyklu stravu.

Karmina, pod masom rozumiem vsetko maso, vcitane vsetkych masovych vyrobkov,  tj bravcove, hovadzie, baranina, vsetka hydina, ryby a ine morske tvory. Vsetko, co nema pridavany cukor, tak ako napr niektore sunky v USA, kde ich pecu v cukrovej glazure.



190

Re: protikvasinkova dieta

dakujem Vam pekne za odpoved
chcela by som sa Vas opytat ci by ste mi mohli poradit nejake dobre probiotika  z iherb , lebo tie co mam momentale
som zistila ,ze nie su dobre
skusila som ten Vas test na probiotika a som strasne sklamana (dala som ,vlastne otvorila jednu tu ampulku probiotik   a nasypala do
vlazneho mlieka a nechala na teplom mieste , cize vonku kedze mame 38 stupnov a v po 24 hodinach  mlieko ani neskyslo a malo naozaj len trosku nakyslu chut ..:( a naozaj neboli to lacne probiotika ..
dakujem vam este raz



191

Re: protikvasinkova dieta

Myslim ze s tymito, co su tepelne a kyselinovo odolne nemozes schybit
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … =0&x=1



192

Re: protikvasinkova dieta

dakujem krasne, hned si ich idem objednat:) tie co mam ma strasne sklamali, kupovala som ich dokonca v lekarni
na Slovensku a clovek by si myslel,ze ked kupis nieco v lekarni tak by to malo aj fungovat ..no skoda...
este raz dakujem



193

Re: protikvasinkova dieta

Lekaren je na lieky,  nie na potravinove doplnky, ktore vlastne mozno chapat ako silnu konkurenciu liekom



194

Re: protikvasinkova dieta

Rng, chcem sa este uistit.
1. Mam tieto probio http://www.iherb.com/Now-Foods-Gr8-Doph … /635?at=0. Kolko kapsul brat vecer 1alebo 2?
2. Psylium staci 1 lyzica hocikedy v priebehu dna?
3. Je mozne jest pri diete aj huby, strukoviny(fazula, cicer), kyslu, teda kvasenu kapustu?
4. Ake druhy ovocia su vhodne?Viem, ze malo sladke, ale ktore konkretne sa za take povazuju?
5. Ake druhy cajov mozno pit?Aj ovocne bez cukru?

6. Je mozne pit alkohol a vino?Sumive vino?

7. Mozno pouzivat pri vareni aj bezny slnecnicovy olej, prip.bravcovu mast alebo varit vylucne s kokosovym olejom?

8. Kdesi som precitala, ze na vaginalny roztok na 1 dcl oleja 6 kvapiek citricidalu...to znamena 12 kvapiek GSE?

Dakujem velmi pekne za vsetky rady uz vopred a ospravedlnujem sa za tolko otazok!

Naposledy upravil: liaro (2011-07-04 21:32:18)



195

Re: protikvasinkova dieta

1. jedna s jablkom
2.Huby a kvasenu kapustu vynechaj pocas protikvasinkovej diete
3.1 lyzica psylia je dost
4 vynechaj najma hrozno a obsah cukru v ovoci je velmi zavisly od zrelosti, takze pozor na velmi zrele.Kiwi je vyborne.
5 ovocne caje su fajn, obsah cukru v nich je zanedbatelny.
6.Vina maju zbytkovy cukor, sampanske dokonca pridany. Takze neodporucaju sa pri protikvasinkovej diete. Ked z nejakych dovodov potrebujes pit, obmedz to na ciste nesladene liehoviny, napr vodka slivovica, borovicka atd(palenky neprisladzane)
7.akekolvek oleje a masti su ok pri protikandidovej diete, ale najlepsie/najzdravsie su panenske a zvlast ucinny je kokosovy, ktory sam o sebe je protikvasinkovy mierne. Priemyselne znicenym olejom(tj nepanenskym) je dobre sa kompletne vyhybat cely zivot.
8. Ja som uvierdol 6 kvapiek citricidalu(60%) do dl vodu na vyplach ako maximum, tj to je zhruba 12 kvapiek GSE(33%)
Voda sa da samozrejme nahradit olejami,.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-04 22:00:29)



196

Re: protikvasinkova dieta

RNG napísal(a):

1. jedna s jablkom
2.Huby a kvasenu kapustu vynechaj pocas protikvasinkovej diete
3.1 lyzica psylia je dost
4 vynechaj najma hrozno a obsah cukru v ovoci je velmi zavisly od zrelosti, takze pozor na velmi zrele.Kiwi je vyborne.
5 ovocne caje su fajn, obsah cukru v nich je zanedbatelny.
6.Vina maju zbytkovy cukor, sampanske dokonca pridany. Takze neodporucaju sa pri protikvasinkovej diete. Ked z nejakych dovodov potrebujes pit, obmedz to na ciste nesladene liehoviny, napr vodka slivovica, borovicka atd(palenky neprisladzane)
7.akekolvek oleje a masti su ok pri protikandidovej diete, ale najlepsie/najzdravsie su panenske a zvlast ucinny je kokosovy, ktory sam o sebe je protikvasinkovy mierne. Priemyselne znicenym olejom(tj nepanenskym) je dobre sa kompletne vyhybat cely zivot.
8. Ja som uvierdol 6 kvapiek citricidalu(60%) do dl vodu na vyplach ako maximum, tj to je zhruba 12 kvapiek GSE(33%)
Voda sa da samozrejme nahradit olejami,.


dakujem, zodpovedal si vsetko, az na tie strukoviny...

Su teda povolene?Myslim hrach, fazulu, cicer, sosovicu...
Su pomerne syte a da sa z nich pripravit viac jedal.Neviem si totiz predstavit, co jest a varit.Je to boj:(((
Dakujem!



197

Re: protikvasinkova dieta

Zeleny hrach, hrachove a fazulkove struku su OK, zvysok az po skonceni  bezsacharidovej prisnej diety.
Definitivne su to prve sacharidove jedla, co by som po skonceni diety pridal.
Potom samozrejme po troche celozrnne produkty, ako ovsenne vlocky, hneda ryza, a celozrnne peciva.



198

Re: protikvasinkova dieta

RNG napísal(a):

Zeleny hrach, hrachove a fazulkove struku su OK, zvysok az po skonceni  bezsacharidovej prisnej diety.
Definitivne su to prve sacharidove jedla, co by som po skonceni diety pridal.
Potom samozrejme po troche celozrnne produkty, ako ovsenne vlocky, hneda ryza, a celozrnne peciva.


Vazne?Tak napriklad aj mrazeny zeleny hrasok?Myslim tie male gulocky.Ten je dost sladky niekedy...A co sa tyka sucheho hrachu a fazule?
A napr. grapefruit?

Este co sa tyka toho spominaneho vyplachu...je mozne dat napr na tampon dany roztok a zaviest na cca.5 min?

Dakujem!

Naposledy upravil: liaro (2011-07-05 20:16:55)



199

Re: protikvasinkova dieta

Suce maju uz hodne skrobov a skroby za v zaludku menia(hydrolyza kyselinami a amylazou) nas cukry. Preto to neodporucam. Pozor na konzervovany zeleny hrasok, ten sladia.



200

Re: protikvasinkova dieta

Mam niekolko poznamok, nejasnosti:(((.
Som 6. den na diete.Dodrziavam vsetko presne,ale:

Na 4. den sa mi objavil uplne ruzovy moc.Pravdu povediac dost ma to vystrasilo.Bala som sa , ze mi zlahavaju oblicky.V  ten den som jedla cviklu.Tak netusim, ci to sposobila ona, ci je to vobec mozne a neporedstavuje nejaku poruchu.Cviklu som jedla totiz aj pred dietou  a nikdy sa mi nic podobne nestalo. Je ten ruzovy moc OK?Alebo to mam riesit?Bolo to tak 2x vecer a raz rano, potom postupne bledol.Teraz je normalny.

Z horkeho roztoku mi bolo zle, bolel ma zaludok.Davku som znizila na 5. den na 45 kvapiek z povodnych 60. Moze to tak ostat?

A konecne : Vytok mam stale, dokonaca sa mi zda dnes silnejsi. Je taky zlto-zeleny hlienovity.Niekedy byval aj biely tvarohovity.Ale teraz ma tu zelenkavu farbu.Uz ani neviem, ci je to vobec candida. Je pre nu typicka aj tato farba?
Som z toho zneistena a nie som si ista, ci pokracovat, akoby to stracalo zmysel a do cesty isli same prekazky.... sad(((.

Naposledy upravil: liaro (2011-07-10 18:26:21)