1

Téma: imunoglukany

dobry den, RNG mam otazku: kedy je vhodne nasadit imunoglukany (rozne huby) a kedy radsej astragalus? prip. v ktorych pripadoch je dobre uzivat ich aj naraz (ak to ma zmysel)? ten astragalus sa moze aj dlhodobo a staci mlety koren alebo treba sledovat obsah nejakej ucinnej latky? dakujem.



2

Re: imunoglukany

Astragalus mozes brat stale, je to adaptogen, regenerator a podobne. Nema ziadne obmedzenia, zatial nic o ziadnych v literature nie je.
Betaglukany(imunoglukany je len reklamny nazov) sa nachadzaju v roznych jedlach, su to len neskodne sacharidy. Ich ucinok je stimulacia aktivity a tvorenia bielych krviniek, nasej obrannej armady.
Su ludia so znizenou imunitou, do ich pouzivaju v ucinnych davkach uz vyse 30 rokov na obranu proti chorobam.
Intenzivna davka zacina od 3x400 mg  udrzobna staci 2x200 mg betaglukanov(, teda presnejsie Beta 1,3/1,6 glukanov v mikronizovanej forme)
Samozrejme, ako vsetky doplnky beries ich len vtedy, ked ich potrebujes z roznych dovodov.



3

Re: imunoglukany

astragalus - staci mlety koren alebo treba sledovat obsah nejakej ucinnej latky? ma tiez priamy vplyv na zvysenie imunity, alebo ani nie?



4

Re: imunoglukany

Astragalus je podobny ako echinacea na priamu podporu viralnej imunity(okrem ineho)
Na rozdiel od echinacey, ktoru mozno brat len max tri tyzdne v kuse, potom potrebuje prestavku,astragalus mozno brat bez prestavky neobmedzene dlho.
Ma hromady aktivnych latok, preto vytazky robene z ohladom len na niektore zlozky su specificke na rozne problemy.
Najdrahsia zlozka, astragaloside 4 predlzuje telomery tj nepriamo aj zivot.Zatial je este pridraha na bezne pouzitie v ucinnych davkach.

Ja beriem zatial len mlety koren a pripadne vseobecny vytazok(vodnoalkoholicky) z neho, nespecificky.



5

Re: imunoglukany

Co su telomery?



6

Re: imunoglukany

a bežný doplnok astragalus mlety koren neobsahuje astragaloside 4 ? ja som pozerala doplnky a vytazky astragaloside 4 som skoro vobec nenasla, a ked som našla tak boli velmi drahe.....



7

Re: imunoglukany

Telomery su pripony na konci DNA, ktore sa skracuju pri kazdom deleni DNA a su znakom starnutia DNA. Ked kompletne zmiznu, DNA sa nevie dalej delit. Tj je to znak staroby a neschopnosti regeneracie.
Zatial tie telomerove problemy nie su este doriesene a niektori vedci tvrdia, ze cisty astragaloside 4 je menej ucinny, nez mlety koren alebo jeho vodoalkoholicke vytazky(10:1), pozri napr   http://vidainstitute.org/index.php/astr … rmulations
Ale ako obvykle sa tu nespominaju miligramy davok,  caj z ale 20 az 30 gramov byliny.
No ja osobne beriem obycajny mlety koren, povedzme 2-3 gramy, ked mam extra zdravotny problem, 1 gram len tak obcas udrzobne.
Na predlzenie telomerov je dnes uz viacero jediel a doplnkov.
Moj oblubeny je sosovica, ktoru jem casto a v dost velkych kvantitach podla hesla:"dobre s uzitocnym"
Inac kto chce studoviat viacej okolo starnutia tu je dobry uvodny clanok na to
http://www.vincegiuliano.com/Antiagingfirewalls.htm



8

Re: imunoglukany

hmm dakujem za linky, urcite precitam. som nevedela ze sosovica je dobra ako antiaging doplnok....



9

Re: imunoglukany

Inak ja mam velmi rada sosovicu ale bojim sa ju jest pretoze po zjedeni ma strasne zacne naduvat..az mam koliku..co mi moze pomoct?Dakujem..



10

Re: imunoglukany

Enzym alfa galaktosidaza, davka od 600 GALU viac. Lepsie enzymaticke zmesy ho dnes obsahuju. . V USA je predavany aj osobitne uz davnejsie, pod menom Beano(bean=fazula). Pomaha stravit nielen strukoviny, ale aj naduvajuce zeleniny.



11

Re: imunoglukany

a olive leaf (oleuropein) sa moze uzivat neobmedzene? nenasla som ziadne info o tomto... dakujem.



12

Re: imunoglukany

Neobmedzene. Hlavne pri doliecovani boreliozy ho pouzivaju aj vyse roka. Kedze nema ziadne skodlive bocne ucinky, pouzivas ho dovtedy, kym ho potrebujes.



13

Re: imunoglukany

a v akych davkach sa pouziva dlhodobo, proti silnym virusom ?
Je potrebne 3 x 1000 mg (15 % oleur.) alebo staci napriklad polovicna, pre zbavenie sa chronickeho virusu, resp. jeho silne potlacenie...



14

Re: imunoglukany

Ja osobne som odporucal na intenzivne pouzitie 3x1500 mg(20% oleuropein) a na posilnenie imunity 2x750 mg(20% oleuropein)
Specificky na rozne virusy su aj ine prostriedky pozri na temu Herpes.
http://rng.nazory.eu/herpes
Pridam k tomi este dalsie:
monolaurin(3xl lyzicka)
citral(3x5 kvapiek)
Sangre de grado(2x15 kvapiek)
Niektorych virusov sa nikdy nezbavis, da sa ich len potlacat, aby sa nikdy neprejavili naplno.



15

Re: imunoglukany

nasla som na nete koren astragalus, ale su to vysusene kusy korena. v navode pisu, ze sa uziva vyluh (urobeny varom). moje otazky:
1)neznicia sa varom ucinne latky?
2)mozem napokon zjest aj namoceny koren? ved v kapsuliach sa predsa nachadza rozdrveny koren, ak sa nemylim - a nielen vyluh.
prip. co by si odporucil? dakujem.



16

Re: imunoglukany

Ja davam prednost forme potravinovych doplnkov, tam viem ze su bezpecne a neobsahuju ziadne zive mikroby.
Surove korene z pody(Afrika, Cina) su prilis nebezpecne na pouzitie a nemam sajnu, ako z nich vytazovat ucinne latky, aby sa neznicili.
To su vsetko dost prisne chranene technologie kazdeho vyrobcu.
Ja som vytazoval parkrat sam do vodoalkoholickych a alkoholickych tinktur, ale to boli latky co som poznal, ako oleuropein(olivove listy) a betulin(brezova kora)



17

Re: imunoglukany

kolko baleni je potreba vybrat na posilenie imunity pls?

http://www.iherb.com/Madre-Labs-MushRex … caps/26739



18

Re: imunoglukany

Imunitunti to posilnuje pokial to beries.  Prestanes brat a imunita ide zase dole. Ale ked si posilnil telo, mozno sa trochu zregenerovalo a bude v buducnosti bylku odolnejsie.



19

Re: imunoglukany

otazka na RNG, mozes nam poradit ako vytazit oleuropein z olivovych listov? dakujem vopred PS: ake maju byt listy a ako to spravit? ideme tento rok do Italy, je tam vhodne nazbierat tie listy? dik



20

Re: imunoglukany

Nuz ja som to zo zvedavosti skusil s cistym alkoholom a polosuchymi listami z divokej olivy.
Ale pes vie, ako to bolo silne a ci aj divoka oliva je na to velmi vhodna. Takze sa spolieham na doplnkarov, co sa na to specializuju a nekonkurujem im. Pouzival som to len do kremu a kupelu.
Oliva, co som na to pouzil bola ozdobna sibirska, ktorej plody su miniaturne a komercne nevhodne. Ale rastie ich plno aj na Slovensku, videl som ich ako redelovace na dialniciach, maju striebriste podlhovaste listky, podobne ako vrba, ale striebornejsie.. A olivy maju malicke, mensie ako sipky.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-28 08:55:12)



21

Re: imunoglukany

RNG, ktorý doplnok je podľa Teba najlepší na zvyšovanie počtu bielych krviniek tzv. "Natural killer cells", teda lymfocytov?

glukány - kvasnicové al. hríbové, epicor, AHCC, echinacea takisto zvyšuje biele krvinky (ale nedá sa brať dlhodobo), príp. ešte iné?

Naposledy upravil: bludicka (2012-11-06 09:25:17)



22

Re: imunoglukany

RNG, k príspevku  č.20 zo dňa 28.5. ktorý náhodou čítam, kde píšeš , že okolo dialnic na Slovensku rastú olivové kríky, asi toľko, že pravdepodobne to nie sú olivy, ale rakytník rešetliakový.  Mám ho aj ja na záhrade. Má striebristé ale oveľa užšie a špicatejšie listy než oliva.

Naposledy upravil: Zorana (2012-11-06 11:10:38)



23

Re: imunoglukany

RNG, mohol by si prosím Ťa odpovedať na príspevok č. 21, ďakujem.



24

Re: imunoglukany

RNG zdravim. chcem sa ta opytat na jeden doplnok..Beta glukan. je baleny v kapsuliach a obsahuje:
100mg betaglukanu v 1kpsulke
sojovy olej
zelatinu
vceli vosk
vodu
glycerol E422

co na to povies? mozem si kupit a uzivat? je to OK, alebo nie?
dakujem.



25

Re: imunoglukany

Najviac vyskumu bolo robene okolo kvasnicovych betaglukanov a AHCC. Kvasnicove betaglukany boli intenzivne skumane napr Svedmi v 80tych rokoch, a hribove vytazky najma Japoncami. Bo;l aj jeden silny hribovy vytazok pod menom MGN-3, ktory jeho vynalezca , indicky doktor posobiaci v Japonsku protezoval a z USA ho vystvali.
Preto tu obvykle na najviac tlacim na NK krvinky  davku kvasnicovych betaglukanov  3 x 500 mg, najma takych, ktore su tzv mikronizovane.Kvasnicove su kvoli velkosti kvasnic aj tak velmi kratke retazce, kratsie ako vacsina hubovych.A dnes sa pestuju uz po celom svete, kdezto napr AHCC je len drahy Japonsky vyrobok(japonska praca je jedna z najdrahsich na svete)
EPICOR bol tlaceny najma [pre to, ze je to vlastne kvasnicova usadenina pri vyrobe piva, tj je ho pomerne vela. Ale aj tak tym, ze urobili nan hodne reklamy jeho cena vysla dost hore, viac nez kvasnicove betaglukany s pestovanych sacharomycae cervisae.

Co sa tyka krikov na dialniciach, iste je z nich cast aj sibirska oliva, nasiel som tam totiz malicke olivy na nich, nie bobule rakyty.

100 mg betaglukanov je primalo na ucinok.



26

Re: imunoglukany

dobrý den, chcem sa opýtať, aké su dobré enzymi na prečistenie tela a tiež ked sa liečim na štítnu zlazu a mám tam malý 1 cm uzlík.. doktor mi povedal že je to možno prištítne teliesko pokial nerastie tak je dobre.. chcela by som nejaké enzými..čítala som o serapeptáze, že je na rozne cysty uzliny..ozaj to pomáha? má s nou niekto skúsenosť*? dakujem



27

Re: imunoglukany

Vsetky nefunkcne objekty v tele sa daju odburat ezymami, niekedy ale potrebujes odstranit aj dovod, pre co sa vytvorili, napr hornomalnu nerovnovahu alebo v pripade stitnej zlazy nedostatok jodu a selenu.



28

Re: imunoglukany

a čo mi teda odporučíte aké prípravky enzýmy užívať? aby to bolo aj na štítnu zlazu, aj na tu cystu a aj na alergiu..viete i poradiť aké prípravky.. poprípade na akej stránke ich zakúpiť. dakujem



29

Re: imunoglukany

Skus na zaciatok ten najlacnejsi na ucinok, tj zivocisny pancreatin, 2 x 2 na prazdny zaludok, pripadne este aj 2 s jedlom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716
A nezabudni na jod a selen...



30

Re: imunoglukany

ok velmi pekne dakujem ale jod a selen vobec nepredávajú spolu.. mám si to kúpiť ako samostatné vitamíny  alebo si možem kúpiť  centrum vitamíny kde su všetky vitamíny obshianuté.. a to http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716 čo st emi odporučili ako si to mám objednať..ja som toto ešte nikdy neobjednávala....možte mi prosím poradiť, ?? dakujem velmi pekne..



31

Re: imunoglukany

Jod a selen su mineraly, nie vitaminy.
Centrum neobsahuje dost nicoho, preto to neodporucam. Naviac farmaceuticky vyrobca sa krcovite drzi davno zastatralych  odporucenych dennych davok z roku 1948 a roznych eciek, ktore su uz davno odstranene z doplnkov.
Vseobecne ja sa vyhybam akymkolvek farmaceutickym vyrobkom, zasadne.

Na objednavanie zo zahranicia ti staci kreditna alebo debetna karta, ktora je platna na zahranicne objednavky. Dnes, v globalnom svete je nepredstavitelne, aby sa clovek uzavrel do miestnej "skrupiny" a nevyuzival vyhody objednavania z celeho sveta.



32

Re: imunoglukany

aha dakujem za vysvetlenie.. takže si mám kúpiť samostatné minerály.. dobre teda.. skúsim si objednať to čo ste mi poradili. a načo to vlastne je ten pancreatin? to je nejaká silný enzym? takže na lačno 2 tabletky. dakujem za radu.. a kolko sa čaká na ten enzým zo zahraničia?.. dakujem



33

Re: imunoglukany

Pancreatin je vytazok z pankreasu zvierat. Je podobny zlozenim ako nase pankreaticke stavy, tj nase zmesy enzymov.
Obvykle 1 az 3 tyzdne cakas na dodavky zo zahranicia na Slovensko.



34

Re: imunoglukany

na mail mi poslal niekto link http://www.bazar.sk/inzerent/oeMXSqMwxz … 7c89&p[page]=1 to je od vás? takže si to možem kúpiť aj tuto na slovensku od toho pána? alebo si to radšej mám kúpiť z tej stránky zo zahraničia?
ešte sa cchem prosím opýtať pri tom pancreatíme musím piť vela vody? čistí a detoxikuje telo?

ďakujem za odpovede



35

Re: imunoglukany

Ja som uz pred vyse 3.5 rokmi zavrel svoje doplnkove obchody na Slovensku(tj dal som na to prikaz konatelke...)a osobne som z toho teda uz davno von.
Takze to muselo byt od niekoho ineho. Hodne vody pri precistovani tela je vzdy odporucene.
Pancreatine samotny nepotrebuje vela vody, ale ladviny na odmytie toxinov a splodin to vzdy potrebuju.



36

Re: imunoglukany

ok super, velmi pekne dakujem, dnes mi milá pani poslala link a vysvetlila ako nakúpiť aj mi poradila nejaký svoj kupon na zlavu..tak skúsim objednať.. ešte chcem poprosiť ked už budem objednávať aby som mala aspom 2-3 lieky čo mi ešte odporučíte nájdem v tom eshope aj ten selen a jod? či to musím kúpiť u nás na SK v lekárni. Taktiež sa chcem opýtať ešte na radu, ohladom alergie. mám celoročnú alergiu na roztoče, astrovité rastliny, topol, vrbu, pel,perie, prach, no skoro asi na všetko, Alergička mi predpísala do nosa očí a tabletky alerid, ale som z toho oblbnutá tak to neberiem. avšak z nosa mi tešie, stále , zahlienené hrdlo, aj ma hrdlo bolí, taktiež uši koža svrbí..je nejaký enzým alebo  niečo podobné z toho eshopu čo by som mohla užívať spolu s Pancreatimom? dakujem



37

Re: imunoglukany

Ja neviem co ten e-shop rozne predava. Ja osobne by som z neho nekupoval, lebo su besne predrazeni, iba v pripade okamzitej potreby alebo neschopnosti objednavat zo zahranicia.
Jodovu tinkturu ti mozu namiesat niektore lekarne, ked su ochotni.
Na vzdusne  alergie je dobre pouzivat 3 x 500 mg quercitinu, alebo boswelin enzymy a ine latky, co cistia telo.



38

Re: imunoglukany

ok, takže už som si kúpila ten pancreatin, a ešte ste písal, nejaké enzými alebo látky ktoré prečistuju telo.. čo napríklad? Viete mi napísať konkretny názov aby som si mohla  objednať? ked doužívam pancreatin, mám si kúpiť iný enzym alebo znova tento istý? kúra je cca 2-3 mesiace alebo ako dlho treba užívať? dakujem



39

Re: imunoglukany

Pancreatin je zmes roznych zivocisnych enzymov. Ked chces aj rozne rastlinne a fungalne, odporucam napr Digest Platinum. Dlzka precistovaNIA zavisi od davok enzymov a zamorenia tela. Dobe je odmorit si aj pecen protokolom dr Berksona a samozrejme odporucam cely zivot brat aspon 15 gramov zmesi roznych mikrovlaknin pre absorbiu a tiez vyzivu probiotik.



40

Re: imunoglukany

ok  a ešte sa chcem opýtať na tieto prípravky..kámoška ich brala ked mala problémy so štítnou zlazou a dosť som aj čítala onich na nete že su fajn a pomáhajú..

tento enzým píšu o nom že je kvalitný ..
http://www.mojezdravie.sk/superbromelain.php


taktiež toto že je výborné

http://www.mojezdravie.sk/BetaSante.php

a hlavne ma zaujíma tento posledný ktorý by som chcela na tu štítnu zlazu

http://www.mojezdravie.sk/lkvb6.php

čo si myslíte o týchto prípravkoch? má s nimi niekto skúsenosti? viete mi poradiť? dakujem



41

Re: imunoglukany

Pri tom bromelaine zabudli spomenut malickost, ze sa jedna o 1200 GDU na gram, tj v jednej kapsuli je len 500 GDU. V [porovnani s tym ma tento v kapsuli 1200 GDU v kapsuli, lebo maju 500 mg kapsule v koncentracii 2400 GDU na gram, a za podstatne menej penazi
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bromelai … caps/16546
Ten betasante neuvadza presne zlozenie ani aktivity jednotlivych zloziek, takemu by som sa vyhybal
Enzymy sa nicia uz zahriatin nad 55 stupnov celzia a tekute produkty sa skoro bez vynimky pasterizuju alebo konzervuju proti kazeniu, takze pochybujem o tych cistiacich  enzymoch.
To iste mozem povedat o LKVB6, nadherna reklama, hromada slubov ale obsah prinizky na  badatelnu ucinnost.
Ked hovorime napr o cisteni ciev, treba na to polievkova lyzica lecitinu(7-10 gramov) nie 400 mg
Co sa tyka jodu, som presveceny, ze obsah v kelpe tam nie je cez 150 mikrogramov, inac by to zdravotnici neschvalili na Slovensku, kde sa zasadne drzia krcovite  a spiatocnicky starych odporucenych dennych davok z roku 1948. Pozri na viac v teme jod a stitna zlaza
http://rng.nazory.eu/jod

Naposledy upravil: RNG (2013-03-07 19:11:22)



42

Re: imunoglukany

ok dakujem za info..takže nafúknutá velká reklama...
užívam ten pancreatin a doporučil ste aj  Digest Platinum, to su dva rozne enzymy? aký je rozdiel medzi nimi? najprv vám využívať ten pancreatina  potom kúpiť digest patinum alebo to mám brať spolu? je to lepší účinok?
bolieva ma aj chrbát a na rehlabilitáciách mi doktor doporučil wobenzym..nemám zápal iba som hypermobilná..nerozumiem tomu..



43

Re: imunoglukany

Pancreatin je vytazok zo zvieracieho pankreasu, tj zmes zivocisnych enzymov, podobna tomu, co vylucuje nas pankreas. tieto enzymi maju mnoho zloziek, ale pomerne znacne sa nicia zaludocnymi kyselinami
Digest platinum je zmes rastlinnych , fungalnych a bakterialnych enzymov, je odolnejsia voci kyselinam a ma vela zloziek..
Oboje brane s jedlom pomozu jedlo stravit, brane na prazdny zaludok 1.5 hodiny pred jedlom sa absorbuju do krvi a cistia telo od roznych zhlukov, dokonca odburavaju rozne nefunkcne tkaniva(cysty, myomy, tumory...)
Ja osobne ich striedam.
Wobezyme je enzym stary vyse 40 rokov, SLABA  zmes rastlinnych a zivocisnych enzymov, samozrejme za ten cas sa vyvinuli ovela silnejsie, vyvoj v potravinovych doplnkoch je skoro tak prudky, ako v elektronike, takze ked ti v elektronike niekto ponukne 40 rokov stary produkt, asi ako sa zachovas??
Dovod, preco lekari odporucaju wobenzyme, ze az teraz konecne pochopili, ze treba na odmorenie tela enzymy a samozrejme odporucia taky, co je vyrabany farmaceutmi, nie doplnkovym, priemyslom tj podla nich "liek",  nie doplnok.
Hypermobilita je , ked sa ti klby zohybaju prilisne, tj slachy sy prilis oslabene. Normalne to nie je problem, ale je to statisticky spojene s vyssim vydieranim klbov, tj casto je to spojene po case s osteoartritidou. Ale nie nevyhnutne.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hypermobility
Ber doplnky na klby, aby si tomu predisla, tj huspenina, zelatina(zvieracia) obhryzanie kosti alebo doplnky ako glucosamine, chondroitine, MSM, hyaluronicka kyselina, pripadne na klbovy maz odporucam si zvyknut na avokado a jest najmenej jedno az 2 za tyzden.
Moja zena ho dava do salatov, s citronom a cibulkou, niekedy s paradajkami a trochu cierneho korenia.



44

Re: imunoglukany

ok takže na ten uzlík čo mám v štítnej zlaze mám využívať ten pancreatim na lačno a potom si kúpiť ten digest platinum? alebo to možem brať aj spolu? stačí 1 krabička alebo treba využívať viac?
ešte ste odporučil selen zinok a jod.
tú jodovu tinkturu mi namiešajú v lekárni v akom pomere to mám pýtať? či to je jedno a povedať len jodovu tinkturu? raz týždenne natierať pod pazuchy*? aké velké množstvo?
taktiež minerály  selen a zinok v akom množstve brať? neviem či predávajú samotné alebo budem musieť kúpiť minerálov viac čo obsahuje v jednej tablete. možem to aj tak?
nemám krčné mandle a doktor mi povedal že mi nepracuje dobre lymfatický systém.. tie enzými mi pomožu ten systém trošku  pohnúť aby mi pracova?l kedže ho mám oslabený kedže nemám tie krčné mandle a pri prievane alebo zime mi to hned sadá na priedušky.
takže avokádo každý týžden  na tu hypermobilitu? no super a čo ananás a papája? sušené niesu dobré skor čerstvé?



45

Re: imunoglukany

selen 200 az 400 mikrogramov
Zinok 15 az 50 miligramov,
Jod 2 az 6 miligramov. Pozri sa na temu jod.
BeZna jodova tinktura ma 2% jodu a 2.5% KJ. Ale ako som sa dozvedel, v Slovenskych lekarnach povacsine nechcu miesat tinkturu, hotove nemaju a ked sa ti podari magistra presvecit, aby ti to zamiesal, tak to zamiesa podla svojich vedomosti, casto velmi rozdielne.
Takze si to musis prepocitat na tu davku sam. Kvapka ma od 40 do 65 mg



46

Re: imunoglukany

dobre teda, takže budem brať pancreatin a potom ked doberiem kúpim digest platinum. taktiež selen, zinok a jodovu tinkturu. možu sa tieto veci brať aj s homeopatikami? beriem denne 2x3 granulky hedera helix na tu štítnu zlazu čo mi poradila endokrinoložka-homeopatka..povedala že to budem musieť brať aj 5 rokov, že homeo neškodia, nemaju žiadne nežiaduce učinky...
taktiež sa chcem opýtať na kámošku robia sa jej tukové hrčky napríklad na ruke, alebo na zadku..doktorka jej povedala že si to má len masírovať že sa to časom vstrebe..čo na to odporúčate? prečo sa to robí?



47

Re: imunoglukany

Zialbohu homeopatika sice neskodia, ale povacsine ani nepomahaju. Preto proti nim farmacia nebojuje, ako proti potravinovym doplnkom.
Tukove hrcky v tele su z nedostatku lipazy(tukove enzymy) a prebytkov cukrov, ktore sa v peceni menia na tuky a ukladaju kdekade v tele
Menej cukrov, viac lipazy, viac lecitinu, pripadne policosanol co znizuje vyrobu triglyceridov(tuky) v peceni a zaroven ich hladinu v krvi.
2 lyzice lecitinu za tyzden a precistenie tela lipazou je na to nastroj . Lecitin dostanes aj doma, pozri na firmu vemica.eu  taktiez mikrovlakniny, co pomozu tiez odstanovat tuky z tela, okrem ineho, a na lipazu pozri napr na
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/257
brat 2 kapsule 2 hodiny pred jedenim.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-06 21:25:52)



48

Re: imunoglukany

Prosím vás Pancreatin neobsahuje lipázu na tie tukové hrčky? takže si má objednať ezným lecitin od firmy iherb alebo now? možte mi sem dať prosím link na tu lipázu ten enzým aký kontkretny výrobok jej mám objednať, aby sme vedeli a objednala som jej správne..
zinok a selen nepredávajú spolu mám kúpiť samotný zinok a samotný selén?
chcem sa ešte opýtať  ked bolia dasná  a su zdurené citlivé a taktiež odhaluju sa zubné krčky, robia sa uzliny pod zubami čo je na to vhodné? nejaký enzym, alebo z čoho sa to može robiť? taktiež si to potierala citrovitalom ale nič moc nepomáhalo tak prosím o radu  čo by ste jej z iherba lebo z now poradili objednala by som jej to a dala spolu s mojimi enzymami.

dakujem



49

Re: imunoglukany

Uvedeny Jarro-zyme plus je pancreatin plus alpha galactosidaza.Pancreatin obsahuje rozne zlozky, zjednodusene je to amylaza(na skroby a sacharidy) proteaza(na bielkoviny) a lipaza na tuky.
Selen sa predava osobitne od zinku. Rozne vitaminove zmesy, obsahujuce podla vyrobcu "Vsetko" su obvykle velmi slabe.
Lecitin nie je enzym, ale emulzifikator tukov a ako taky tvori az 30% suchej vahy mozgoveho tkaniva, tj je to pre nas znacne potrebna latka. A ten spomenuty zo slovenskej firmy Venica je dotatocne dobry. Tam maju aj mikrovlakniny, co odporucam brat kazdemu, cely zivot.
Ked objednavas zo zahranicia, odporucam mat po ruke pravy GSE z NutriBiotic. Toto ti staci na dlhy cas
http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Gr … 18-ml/4215
Roztok GSE (horkac) je dobre pouzivat aj na vyplach ust, kvapky do nosa usi a oci, je to 60 kvapiek GSE do litra vody, co je zaroven denna davka na postupne pitie v pripade roznych nakaz.



50

Re: imunoglukany

takže na tie tukové hrčky kámoške odporúčate od firmy  Venica ten lecitin kúpiť,?
Jarro-zyme plus je lepší ako pancreatin samotný? pretože som čítala aj panceratin obsahuje lipazu ale asi menej ako ten jarro zyme plus> ja tomu nerozumiem tak sa pýtam a ako to dávkovať?
na lačno aj ten lecitin od venica užívať na lačno? prepáčte že sa tolko vypytujem ale cchem objednať správne dakujem