1

Téma: MMS1 na čistenie zubov

RNG, prosím ťa, čo si myslíš o čistení zubov pomocou MMS1. Používa sa 10 aktivovaných kvapiek MMS1 zaliateho pol alebo celým deci vody a tým sa čistia zuby. Citujem z knihy od Humblea:

"Lidé, kteří říkají, že to poškozuje zubní sklovinu, neví, o čem mluví. MMS vám vybělí a zpevní zubní sklovinu. Ve skutečnosti je to tím, že MMS vyhubí na sklovině bakterie a viry, které ji obyčejně poškozují. MMS dodá zubní sklovině lesk a odolnost. Ve dvou týdnech se opět pevné usadí i všechny uvolněné zuby."

Ďakujem!



2

Re: MMS1 na čistenie zubov

Dostatocne rozriedene MMS 2 je prakticky velmi malo kysle, takze nemoze poskodit zuby(demineralizacia) ale je silny oxidant, tj zabije prakticky vsetky mikroorganizmy a kedze uvolnuje atomarny kyslik, bieli.
Tato chemikalia sa pouziva ako komercne bielidlo



3

Re: MMS1 na čistenie zubov

Písal si o MMS1 alebo MMS2? Lebo ja som sa pýtal na jednotku a ty si tam napísal MMS2. Ďakujem.



4

Re: MMS1 na čistenie zubov

Opravujem:  Aktivovane MMS 1 je kysle....Kysle na zuby nie je dobre
Aj chloritan(MMS 1)   aj chlornan (MMS2) su komercne belidla a sterilizatory.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-07 18:51:27)



5

Re: MMS1 na čistenie zubov

Čiže pri tom zriedení decilitrom vody by to malo byt v pohode, nie? Predsa, sú to kyseliny, čiže opatrnosť je tu na mieste... Popraskanie zubnej skloviny vznika uz pri piti malinoviek, kde je obsiahnute urč. mnozstvo kyselin a pri MMS1 tie kyseliny nevadia?
Zuby som si už pár krát umyl s MMS1, viem, že som mal sklovinu popraskanu i pred tym, ale dnes som si všimol, že je popraskaná dosť. Pred umývaním zubov s MMS1 som si nevšimol, ako ju mám presne popraskanú, čiže neviem posúdiť, či MMS1 tiež prispelo k popraskaniu...
Ďakujem.

Naposledy upravil: borko (2010-12-07 17:36:38)



6

Re: MMS1 na čistenie zubov

Aktivovane MMS 1 obsahuje kyselinu citronovu, ktora aktivne napada sklovinu.
Preto by som velmi neodporucal pouzivat MMS 1 prave na zuby,
ale radsej  neutralny MMS 2 alebo este lepsie,
roztok citricidalu, ktory je dostatocne ucinny a nenapada nic, okrem mikrobov.



7

Re: MMS1 na čistenie zubov

Citricidal mám dávať 3 kvapky na 100ml vody?



8

Re: MMS1 na čistenie zubov

Ano.
Inac kuriozita, moja zena v mladosti na schudnutie mala "citronovu dietu"  2 citrony kazdy den. Odvtedy ma znicenu sklovinu na prednych zuboch a stoji ma to rozne niekolko stovak na zubaroch, co jej na to davaju ochranny epoxid(umela sklovina)



9

Re: MMS1 na čistenie zubov

Zaujimavé, i to sa dá opraviť? A teraz tú popraskanú sklovinu ani nie je vidno, čo? I ja mám problém s tými prednými jednotkami, myslíš, že sa to bude ešte časom zhoršovať, keď budem používať na čistenie zubov citricidal?



10

Re: MMS1 na čistenie zubov

Nuj samozrejme. Dnes sy rozne kopolymery, latky ktorymi sa da pokryvat zub , dokonca vybudovat cele chybajuce kusy zubu, ja mam 2 take v ustach, vybudovane na doslova pahyli zubu. Lekari to nertadi robia, lebo za korunky a moztiky mozu ovela viac pocitat, ale toto je pomerne lacny material, ktory sa nanasa po vrstvach na ocisteny zub a vytvrdzuje ultrafialovym svetlom. Nie je az tak trvanlivy ako keramika alebo kov, ale ja mam napr jeden zub uz vyse 10 rokov(zubar mi ho chcel obrusit a nasadit nan korunku, ale ja som odmietol, lebo potom by to bol na pahyli povodneho zubu epoxid a na nom korunka, tj viac vrstiev=viac problemov.
Material nie je nic noveho, uz v case, ked isli prvi kozmonauti na mesiac brali si ho zo sebou na opravy zubov, len zubari zo strachu, ze pridu o znacnu cast prijmov za korunky a plomby a najma mostiky ho bojkotovali a nedostal sa na trh vyse 20 rokov. Aj doteraz sa ku nemu spravaju odmietavo, len konkurenciou medzi zubarmi boli prakticky vsetci prinuteni ten material pouzivat. Najprv len na tenke ochranne vrstvy, neskor aj na kompletne rekonstrukcie zubov ako mam aj ja.



11

Re: MMS1 na čistenie zubov

Prišiel mi Citricidal z http://www.thevitaminservice.com/acatal … IL100.html a prišiel mi len 34%-ný Citricidal. To som si pred tým ani nevšimol, som myslel, že citricidal je vždy 66%-ný...

Čiže teraz sa mení riedenie na umývanie zubov s Citricidalom na 6kvapiek na 100ml namiesto 3 kvapiek, hejže? Jednoducho treba tento Citricidal riediť ako GSE, čo?

Tie kvapky sú aktivované, ako dlho vydržia aktivované, keď si ich budem chcieť nariediť trochu dopredu?

Ďakujem.



12

Re: MMS1 na čistenie zubov

Aktivacia je len uprava, akou sa podarilo zvysit ucinnost vytazku z grapefruitovych semienok.
Trvanlivost citricidalu je mnoho rokov, trvanlivost roztoku citricidalu  mnoho mesiacov, pokial don nic nepridas. Ja mam kvapky roztoku vo flasticke  a pouzivam ich uz vyse roka. Ale kvapatkom sa nikdy nedotknem nosa.



13

Re: MMS1 na čistenie zubov

zacitala som sa do prispevkov a musim bapisat nieco k mms1 a cisteni zubov. najnovsie informacie ohladom aktivacie chloritanu su, ze na neho aktivaciu staci (neviem presne) ovela mensi pocet kvapiek, trba si to vyregulovat, neviem, ci nebolo pisane, na 5kv chloritanu, 1kv HCl. vysledny chlordioxid treba zmerat pH a malo by to bt zasadite. ja som si parkrat umyla zuby tym kyslejsim a nemala som pocit, ze mi to urobilo dobre, zuby ostali citlive. co sa ty ka mms2, to je pre mna novinka (moc extra nastudovane to nemam), musim vyskusat.
ked je rec o cisteni zubov, so sodou bikarbonou by to ao byt ok, ci mas rng, k tomuto nejake vyhrady?



14

Re: MMS1 na čistenie zubov

Soda bikarbona bola pouzivana v zubnych praskoch vyse 100 rokov, kym vymysleli zubnu pastu. Aj dnesne zubne pasty mnohe pouzivaju sodu bikarbonu.