1

Téma: Doplnky na trávenie - protokol

Ahoj RNG, chcem Ta poprosit, ci by si nemohol tuto strucne doplnit casovy protokol uzivania a vzajomnej kombinacie jednotlivych moznych doplnkov, v pripade traviacich problemov. Lebo vsade tu na fore je nieco, ale malo ucelene a treba to potom pracne hladat na mnohych miestach.

- Probiotika -zapit rano ako prve s dostatkom tekutin. Kolko ?
- KHCO3 - 1/2 (alebo viac) lyzicky skoro rano na lacny zaludok
- Enzymy cistiace - tiez este na prazdny zaludok asi po 1,5 h. po predchadzajucom alebo kedy ?
  A kolko ?
- Kyseliny (betain HCL) - s jedlom, Kedy a kolko ?
- Enzymy traviace - tesne alebo dlhsie po jedle. Kolko a kedy ?
- GSE,Oregano oil - uzivat nalacno alebo po jedle ? Kolko ? Moze sa kombinovat s inymi
  pripravkami (napr. traviacimi enzymamy) alebo radsej   samostatne ?
- Vlaknina (psyllium) - 3×denne 2 kavove lyzicky rozmiesat s vodou ? Pomedzi jedla a ine
  pripravky ?
- Probiotika - rano a na noc. Kolko ?
- Koloidne striebro- 4×2 polievkove lyzice nalacno ?
- Ine ?

Ake su nevhodne kombinacie  doplnkov vzajomne a jednak s casovym odstupom od jedla ?
Probiotika mimo kyselin a enzymov ? atd.



2

Re: Doplnky na trávenie - protokol

Neviem co chces adresovat tymto mnozstvom doplnkov, takze ti mozem povedat len priblizne cisla
Ja vypijem 1/2 litra caju s probiotikami a KHCO3, stvrt az pol lyzickou, podla toho, kolko kyselin som zobral v predosly den
Ked mam probiotika, ktore su kyselinovzdorne, tak ich pouzijem aspon raz tyzdenne na noc s jablkom.
Enzymi na cistenie tela a nattokinazu na riedenie krvi a odstanovanie krvnych zrazenin beriem tiez rano pri alkalizacii
Enzymi na travenie beriem s jedlom tak isto pri vacsich jedlach beriem aj 1 az 2 kapsule /tabletky Betainu HCl alebo L-lysinu HCl(500 az 600 mg)
Oreganovy olej ako koreninu musis brat len s jedlom, najlepsim je nedrazdivy, v enterickej kapsuli, ako napr spominany vyrobok firmy NOW.
Roztok GSE pijes po malych glgoch cely den.
Neviem, na co chces brat koloidne striebro, ale tie 4  x 2 lyzice su 3-4 tyzdenna liecba helikobakteru, samozrejme ucinne na prazdny zaludok, aspon 5 minut pred jedlom.



3

Re: Doplnky na trávenie - protokol

Myslím tým adresovanie nápravy trávenia, vrátane vyhubenia helikobaktera a candidy. Potrebujem mať jasno v tom, ktoré prípravky sa môžu užívať súčasne a spolu a ktoré sa naopak nesmú súčasne a musia mať medzi sebou dostatočnú časovú pauzu a akú dlhú. A zároveň, ktoré s jedlom, ktoré nalačno atd. Čiastočne si už vlasne odpovedal, len keď mám prípravkov veľa, môžem mať problém časovo ich rozvrhnúť počas dňa, aby som sa tam so všetkými vmestil. Napr. ked chcem uziť probiotiká aj ráno, môžem ich užiť spolu spolu s KHCO3 ? A potom koľko treba čakať, aby sa mohli užiť zase čistiace enzýmy? A kde a kedy mám potom zaradiť koloidné striebro, keď to tieť treba iba na prázdny žalúdok ? Alebo iné - tráviace enzými  s jedlom môžem užiť zároveň aj s oreganovým olejom + GSE, alebo GSE treba zase samostatne po nejakom čase ? Vieš, keď je toho viac, tak potom je problém so vzájomnými kombináciami a antikombináciami a v práci človek nemôže toto všetko hladko zvládnuť. Takže to je ten dôvod.



4

Re: Doplnky na trávenie - protokol

Probiotika az na vynimky sa znacne znicia zaludocnou kyselinou, pokial nie su specialne vybrate z kyselinovzdornych alebo ochranene enterickym obalom. Preto brat ich s alkalizaciou(odkyslenie zaludka) je najucinnejsie ako dopravit maximum zivych do criev. Enzymi , pokial neobsahuju kyseliny ich prilis neposkodia.Takze mozes brat rano KHCO# spolu s probiotikami, enzymami a psyliom, pektinmi alebo arabinogalaktanmi , na vyzivu probiotik a cistenie criev. A pol litra teplej vody alebo caju na splachnutie a ocistu tela.
S jedlom musis pockat asi 1.5 hodiny, lebo davat jedlo do neutralizovaneho zaludka znamena kvasenie a hnitie. Asi za hodinu az 1.5 hodiny sa zaludok zas okysli  dostatocne.
S jedlom, mozes pouzivat oreganovy olej, enzymi, kyseliny a rozne ine doplnky. GSE roztok sa pije po malych glgoch cely den, zacni asi 2 hodiny po probiotikach, az do vecera. Nos flasu so sebou, aby si si mohol podchvilou z nej glgnut.



5

Re: Doplnky na trávenie - protokol

Ok, dakujem RNG, nejak to uz zvladnem :-)



6

Re: Doplnky na trávenie - protokol

OK, Drzim palce.



7

Re: Doplnky na trávenie - protokol

RNG, kedze mi uz dosli objednane pripravky, ak dovolis, predsa len sa este spytam na niektore detaily.

1.)    Zaujima ma este, ci koloidne striebro mam uzivat rano ako uplne prve, este pred KHCO3, alebo az po absolvovani celej retaze KHCO3-probiotika-vlaknina-cistiace enzymy ?
2.)    1/4 az 1/2 lyzicky KHCO3 sa mysli cajova lyzicka ?
3.)    Ak uzijem vlakninu hned spolu s probiotikami, nehrozi, ze ich vlaknina vo velkej miere vymetie von ?
4.)    Aku velku davku cistiacich enzymov treba uzit, ak ich chcem pouzit na solidne precistenie tela, napr. aj odstranenie roznych tukovych hrciek ap. ?
5.)    Enzymy na travenie uzivat v sulade s odporucanim vyrobcu, t.j. 1-2 kapsule s kazdym hlavnym jedlom, alebo viac ?
6.)    Roztok s GSE sa pocas dna pije nezavisle na jedle, t.z. moze sa pred aj po ? Ucinnejsi je pred ?
7.)    Tento pripravok mam na helicobactera uzivat podla doporucenia vyrobcu ?
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-PepZ … /2467?at=0 
8.)    A tento s kyselinou caprylickou tiez staci kolko pisu ? http://www.iherb.com/Now-Foods-Caprylic … 13376?at=0


dakujem este raz za pomoc



8

Re: Doplnky na trávenie - protokol

1 prve
2 cajova
3 casr vymetie, casr 'nachova" lebo psylium je potrava pre probiotika, tj prebiotikum
4 10 az 20 000 FIP(USP) [plus lecitin na odstranenei tukovych hrciek. Na ine su ine enzymaticke zlozky, specificke.
Jednotky USP vyjadruju rovno miligramy, co ten prislusny enzym vie rozpustit.
5 vyrobci casto udavaju prinizke davky, takze su len orientacni.
6Nezavisle, male glgy a hodne casto
7 ja som uzival dvojnasobok
8 pri caprilickej kyseline by som sa skor drzal dr Whittakera, ktory odporuca 3 gramy denne, co je zhruba obsah v 3 lyziciach kokosoveho oleja(polievkovych) Pri proticandidovej diete davam prednost tym 3 lyziciam kokosaku, lebo nahradia sacharidy do znacnej miery v "bezsacharidovej"=co najnizsie sacharidovej diete.